Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Flexy90 válasza maathe (#11600) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ez esetben viszont lehet h ott van "raktára", mert a beszállítójai is kínaiak.

lehet olcsóbb ott bérelni, meg a posta se mellékes.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#11602) Sanya


Sanya
nagyúr

Üdvözletem!

van 1 ebay accom. a kérdés a következő: licitáltam egy termékre, amelynek a licitje lejár pár nap múlva. kérdés: ha lejárt a licit, és én nyerem meg a terméket xx euróért/fontért/dollárért, ha megnyertem, autómatikusan levonja a paypalos számlámról, vagy be kell lépjek, és manuálisan átutalni, mint ha csak megveszem.

amiatt fontos ez, mert holnap megyek horvátba 1 hétre, és a nyaralás 3. napján járna le a licit, és nem akarom megvárakoztatni az eladót.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11603) sagvary


sagvary
aktív tag

Vajon az E-Bay eltilt vevőt vagy eladót, ha nem korrekt? Van valami védelem a csibészek ellen?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#11604) wwhy válasza sagvary (#11603) üzenetére


wwhy
veterán

csak a sokadik hitványkodásra tilt el, addig ott van a claim lehetősége.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11605) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok! Vett már valaki notebookot USA-ból? Ha ajándékként adja fel, akkor kell számítanom valami vámra, áfára, egyéb költségre? Gondolom a posta szállítja miután megérkezett az országba, mennyi rizikó van abban, hogy ellopják? Ugye nem kis összegről van szó így csak akkor vennék kintről ha ez a része megbízható...Köszi!

PH! addikt since 2004

(#11606) wwhy válasza Tomics (#11605) üzenetére


wwhy
veterán

A kutyát sem érdekli az, h ajándék azaz csak nagyon kis összeghatárig (kb. 25USD). Szóval számold nyugodtan a 25%-ot ... Ha tracking number-t (biztosítás) akkor kevésbé valószínű, h eltűnne, de komolyabb értéknél ez természetes .

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11607) zsoltl válasza Sanya (#11602) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Amikor megnyered a licitet akkor kapsz egy emailt amiben nagyon örülnek és abban lesz egy "pay now" link, aminek a segítségével manuálisan ki kell fizetned a terméket. A terméklapon le van írva, hogy mennyi időn belül kell rendezni a fizetést.
Ilyen gondom már nekem is volt. Írtam a sellernek, hogy nem fogok beleférni a 3 napba, mert ..... Azt válaszolta, hogy semmi gond, kb a 6. napon fizettem ki a cuccot

By
ZS

(#11608) Tomics válasza wwhy (#11606) üzenetére


Tomics
addikt

Értem :( De ha EU-s országból rendelek akkor nem kell számolnom semmilyen pluszköltséget, ugye?

PH! addikt since 2004

(#11609) kirkri


kirkri
addikt

Vettem egy utángyártott kamera akkumulátort 12$ értékben. Ma megérkezett és az eladó nem csak, hogy nem írta rá, hogy ajándék, de még 300 dollár értéket írt rá. :Y IDIÓTA. Még szerencse, hogy nem akadt fenn a vámon. :(((

21 éve a Prohardveren! ™

(#11610) kirkri válasza Tomics (#11608) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor nem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11611) dudikpal válasza kirkri (#11609) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha fennakadna sem gond, lényeg a pp számla amivel igazolod h mi merre.

(#11612) dudikpal válasza Sanya (#11602) üzenetére


dudikpal
aktív tag

1: "horvátba" is feltalálták már az internetet...ez egy külön kaszt! Úgy tudják mondani mintha a holdra mennének...
2: ha nem leszel gépközelben a fiz határidő lejártakor, akkor mi a [moderálva] licitálsz?! Komolyan kíváncsi vagyok!
3: "amiatt fontos ez, mert holnap megyek horvátba"- nem. Amiatt fontos ez, mert használsz valamit, amihez ezek szerint [moderálva] sincs.

[ Módosította: ollie ]

(#11613) maathe


maathe
senior tag

Júl. 29-én rendeltem 2 pakk cable drop-ot, 31.-én adta fel a serác és ma megjött. HK postával jött. Azért nem gondoltam volna hogy ilyen hamar itt lesz.

(#11614) kirkri válasza dudikpal (#11611) üzenetére


kirkri
addikt

A folyamatot ismerem, nem is ezzel van a gond, csak ha fennakad, akkor fizethetem azt a + ezer néhány száz forintot a vám elé állítás költségeként. Így már majd 40%-al drágább lett volna az aksi.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11615) ollie válasza dudikpal (#11612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy miért nem normális hangnemben fogalmaztál! Legközelebb figyelj erre.

***

(#11616) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Idióta kérdés, de felteszem:

Vásároltam valamit Ebay-ről. Magyarul kell lírni, hogy utca, vagy street-et kell írni a szállítási címhez? :F

(#11617) Flexy90 válasza Taknyoshal (#11616) üzenetére


Flexy90
senior tag

én mindent magyarul adtam meg, kivéve az országot. :)

Xiaomi Fan

(#11618) kirkri válasza Taknyoshal (#11616) üzenetére


kirkri
addikt

Célszerű magyarul, mert az eladó csak kimásolni fogja a címet, tehát neki nem okoz gondot, bármit is írsz rá, de a postásod nem biztos, hogy nem zavarodik össze egy angol címzéstől. Ezzel nem a postásokat akarom becsmérelni, csak egyszerűbbé tenni a dolgukat.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11619) Taknyoshal válasza kirkri (#11618) üzenetére


Taknyoshal
tag

Köszi mindkettőtöknek a választ. Ebay-en mit lehet olcsóban megvásárolni általánosságban, mint itthon? Én most vettem két táskát nagyon jó áron, neten keresve nem is találtam itthon...

(#11620) wwhy válasza Taknyoshal (#11619) üzenetére


wwhy
veterán

szinte mindent :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11621) Taknyoshal válasza wwhy (#11620) üzenetére


Taknyoshal
tag

Kicsit konkrétabban? :B Néztem monitort és fényképezőt, totál ugyan abban az árban vannak.

(#11622) wwhy válasza Taknyoshal (#11621) üzenetére


wwhy
veterán

mindenki mást és mást ... igaz, h a nehéz/nagyobb méretű cuccok postája+biztosítása+esetleges 25% áfája közel viszi az árakat;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11623) Pupucli


Pupucli
csendes tag

Segítség!
Ha veszek egy használt háztartási gépet az ebay-en, vámot és áfá-tkell fizetni?

0

(#11624) Pupucli


Pupucli
csendes tag

Származási helye Németország.

0

(#11625) Flexy90 válasza Pupucli (#11624) üzenetére


Flexy90
senior tag

akkor nem, mivel EU tagok ők is meg mi is :)

Xiaomi Fan

(#11626) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Soha nem ebay-eztem még, csak accom van, paypal regem még azt hiszem nincs is. Van egy ketyere, ami itthon(is) beszerezhetetlen, de ebayen van egy tag Németországban, aki kirakja aukciókra nagyon jó áron. De még így is 300-350 euro körül áll meg az ára a végén. EU lévén nincs vám, ugye, de akkor is 100k forint feletti, merjek-e licitálni? És hogy működik így a garancia? Elvileg új, bontatlan készülék(itthon ezekre 2 év gyári gar van). Jó kérdés? Beb@szna, ha 2 hónap után meghalna a 150ezres telefon, és no gariztatás.

Előre is köszönöm, Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11627) kirkri válasza hoffman_ (#11626) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem felejtős a garancia miatt. Én vettem egy új Sony e-book readert UK-ből, amire elvileg szintén volt garancia. Aztán, amikor elromlott kiderült, hogy mégse érvényes a garancia, mert kellene hozzá bolti számla is, nem elég az egész EU-ra érvényes garancia levél. Még szerencse, hogy ezeket itthon szervizelik, függetlenül attól, hogy Magyarországon nem forgalmazza a Sony. Így sikerült fizetősen ugyan, de megjavíttani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11628) pomk


pomk
őstag

Üdv!

Az hogy lehet, hogy Paypal-on keresztül 2-3 héttel ezelőtt kaptam egy utalást, de a paypal számlám még mindig 0 HUF/$?

Köszi!

(#11629) Flexy90 válasza pomk (#11628) üzenetére


Flexy90
senior tag

Talán továbbküldték a folyószámládra, nézd meg a History-ban, ott nyoma kell h legyen.

Xiaomi Fan

(#11630) pomk válasza Flexy90 (#11629) üzenetére


pomk
őstag

Nem látom a folyószámlám történetében...
Írjak Paypal-nak, vagy van valami más módja, hogy kiderüljön?

Köszi

(#11631) Flexy90 válasza pomk (#11630) üzenetére


Flexy90
senior tag

PayPal history-ban nézted? Mert ha ott sincs, akkor tényleg gáz van.

Xiaomi Fan

(#11632) Pulsar válasza kirkri (#11627) üzenetére


Pulsar
veterán

ebbe az a jó, hogy semmilyen törvénybe nincs benne, hogy kell hozzá a számla. Ezt egyszer valami hülye kitalálta, és megy utána a többi...

(#11633) dudikpal válasza Pulsar (#11632) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem volt az ám olyan hülye!
A vásárlók igen nagy hányada nem őrizgeti a számlákat minden szarról amit vett, így nem kell annyi garanciális ügyet sem intézniük. ;]

(#11634) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Szombaton rendelt cucc Kínából keddre Magyarországon volt, szerdán a címzettnél. Elég gyors volt?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11635) wwhy válasza Winner_hun (#11634) üzenetére


wwhy
veterán

Negatív rekord: július 14-én postázva és ma megkapva :( HK Post.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11636) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Rendelnék ebayről egy 150 USD-s terméket, ami Kínából jönne, ingyenes szállítással.
Milyen plusz (áfa, vám) sarcokkal kell számolnom? (hallottam vmi olyat, hogy mivel ez számítástechnikai termék ezért csak az egyiket kell fizetni - ezzel mi a helyzet?)
Illetve ha fennakad a vámon, akkor nekem mit kell csinálni? Be kell vinnem a legközelebbi postára a pénzt vagy mi? (Veszprém)
Mit írassak az eladóval a csomagra, hogy minden gördülékenyen menjen? (feladó, vásárló címe, érték, esetleg, hogy gift?)
Köszi!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11637) wwhy válasza Tomi_Sci (#11636) üzenetére


wwhy
veterán

ha fennakad akkor +25% áfa és esetlegesen pár ezer postai kezelési költség.
Gift, 25USD;
Ők küldenek értesítőt, bekérik a számlát, majd kiviszi a postás, neki fizetsz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11638) Winner_hun válasza wwhy (#11635) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az nekem 3 hónapos:D Mivel volt biztosítás a cuccra így küldött másikat, az megjött majd kb. 1 hónappal később az eredeti is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11639) Tomi_Sci válasza wwhy (#11637) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a választ!
Vám nincs?
Ha fennakad a 25 USD-s dolog, akkor csak csúnyán néznek rám, vagy lehet egyéb következménye is?
A számlát a helyi postára kell vinni?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11640) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy hete vásároltam egy terméket ebayen és ha belépek a saját ebay felületembe akkor nem látom az a terméket amit vásároltam, sőt egy terméket se látok amit eddig megvettem?! Ezáltal nem tudom értékelni az eladót!

(#11641) Winner_hun válasza Tomi_Sci (#11639) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vámközpontba kell vinni a számlát (vagy elfaxolni valami nyomtatvánnyal együtt)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11642) Winner_hun válasza SG3rg0 (#11640) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy van beállítva az felület?
Period - állítsd át Last 60 days-re
Ha így se jelenik meg akkor:
- adataidat nem adtad ki senkinek?
- nem kaptál levelet az eBay-től hogy törölve lett-e az aukció?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11643) wwhy válasza Tomi_Sci (#11639) üzenetére


wwhy
veterán

vannak vámköteles cuccok is, de a vám önmagában 2-8%, de tudtommal kevés termék tartozik ide.
A számlát a vámnak kell megküldeni, az értesítésben benne lesz a cím.
Ha nem böszme nagy doboz vagy termékként vmi értékes cucc van feltüntetve akkor persze gyanús, kiszúrják. Következménye nem nagyon van szerintem, mert hát te honnan tudd h a kici kínai mit írt rá? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11644) SG3rg0 válasza Winner_hun (#11642) üzenetére


SG3rg0
őstag

Adataimat nem adtam ki!
Levelet sem kaptam!
Viszont a PalyPal számlán az adott termékre ráklikkeltem, és ezt írja :

This listing (1504589.....) has been removed, or this item is not available.

*
Please check that you've entered the correct item number
*
Listings that have ended 90 or more days ago will not be available for viewing.

(#11645) Winner_hun válasza SG3rg0 (#11644) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gondolom megkaptad a cuccot és azért értékelnéd. Nagy valószínűséggel gond volt vele és kirakta az eBay. Ha nem kaptad még meg a cuccot de már itt kéne lennie akkor indítsd dispute-ot.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11646) SG3rg0 válasza Winner_hun (#11645) üzenetére


SG3rg0
őstag

Megkaptam a cuccost! Ezért nem értem :)

(#11647) spammer


spammer
veterán

Hello

Szerintetek ha közel 1 hónapja vettem egy könyvet Ebayen (USA-ból), és még mindig nem érkezett meg, akkor az még reális lehet, vagy már inkább gyanús?

Az eladónak 372 értékelése van, ebből 1 negatív, és a visszajelzések szerint elégedettek voltak vele.

Írtam már az eladónak, hogy mi a helyzet, mikor adta fel, de nem válaszolt, ennek már több mint 1 hete.

Az utolsó feedback-ek között ketten is írták, hogy "slow shipping". Kérdés, hogy ennyire? 1 hónap alatt nem érkezik meg? Az a baj, hogy nem tudom mikor adta fel, mert nem válaszol.

Szerintetek adjak neki negatívat és kérjem vissza a pénzt? Ez esetben mi a legbiztosabb mondja a pénzvisszafizetésnek? Vagy várjak még 1-2 hetet, hátha? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11648) maathe válasza spammer (#11647) üzenetére


maathe
senior tag

My eBay > Won/Purchased
Ha itt ráviszed a termék melletti dobozra a kurzort akkor kiírja hogy mikor lett feladva.

(#11649) spammer válasza maathe (#11648) üzenetére


spammer
veterán

Köszi a választ, de nekem csak ennyit ír ki:

Sale date:
Seller:
Sale price:
Payment status: Payment sent.

Egyebet nem ír, nem írja, hogy mikor lett postázva, csak azt, hogy mikor vettem meg, ki az eladó, mennyiért vettem és hogy kifizettem. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11650) Winner_hun válasza spammer (#11649) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-en indíts egy dispute-ot, ha pár napon belül nem reagál akkor eszkaláld claim-mé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.