Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok! Új vagyok még az ebay területén!Ma sikerült leütnöm 1 cuccot és jött egy mail hogy

You are the winning buyer for the item below. Thank you for your business!

bla bla bla

Please send me your shipping address and payment. The following payment methods
are accepted: PayPal.
most akkor mailbe írjam le a címem vagy ebayen küldjek neki üzit a címemről! :U Mert ha jól tudom mikor leütöttem cuccot akkor ott volt a címem is hog hova küldje majd.Vagy én tudom

Köszönöm a segítséget! :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#11852) joshua7


joshua7
veterán

Ezt el tudná nekem hozni valaki Mo-ra? Pü-t kérnék, ha van jelentkező. :B Egyelőre érdeklődés, mert van egy ajánlatom már.

Semper Fi

(#11853) barnati


barnati
csendes tag

Megőrzésre átadva! Ez mi?

Ati

(#11854) barnati


barnati
csendes tag

jah és már Nyíregyházán :)))

Ati

(#11855) Taru válasza Daniel Alves (#11851) üzenetére


Taru
tag

Írhatsz neki az ebayen, hogy a paypalos címedre küldje (ha az az a cím ahol most is laksz, amikor utalsz neki paypalon át akkor látni fogja a neved és címed), vagy csak írd meg neki az ebay oldalán (én úgy tenném, így lesz nyoma az ebay előtt is).

(#11856) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Paypal egyenlegemre kaptam pénzt, azt hogyan tudom magamnak a kártyámra átutalni?
Nem tudok rájönni.

(#11857) Winner_hun válasza p87 (#11856) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11858) p87 válasza Winner_hun (#11857) üzenetére


p87
senior tag

Á, köszi, nem láttam a fáktól az erdőt.

(#11859) barnati


barnati
csendes tag

ma váratlanul megérkezett a csomagom:) egy rossz szavam nem lehet mert 5 napon belül megkaptam :))))

Ati

(#11860) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Pici megerősítés, vagy korrekció kellene. A címem így jó lesz az ebay-nek?
Address: "Hortobagy street 15. Ground floor, door 2" (eredetileg ugyebár Hortobágy utca 15. fsz/2.) Fogalmam sincs, ezt ők hogyan csinálják és azért jó lenne itthon is mindig kézhez kapni a cuccot :D
Egyébként ha valaki bajba kerül a vásárolt termékével, az ne ijedjen meg, hanem egyből nyisson egy "aktát"(Open a case) abban lehet megbeszélni az eladóval, hogy mizu van és ha nem tudtok zöld ágra vergődni, akkor "magasabb szintre kell emelni az aktát" hogy az ebay döntse el kinek van igaza (Escalate the case to eBay Customer Support)

Engem most egy hónapja akartak lehúzni egy ipoddal. Egy hónapig egyezkedtem az eladóval, hogy vagy pénz, vagy ipod, ő meg csak hajtogatta, hogy csak le akarom húzni, mert ő elküldte én meg még alá is írtam, biztos át akarom csak verni. Kértem, hogy bizonyítsa be számlákkal, hogy ő elküldte, de ezekre nem reagált. Tegnap meguntam és, kértem az ebay-t, hogy hozzon döntést. Teljes visszafizetést döntöttek, a javamra, amit egyből meg is kaptam(kicsivel több mint 1 napot vett igénybe a döntésük, ők 48 órát ígértek)

Bocs, a regényért. Valaki emlékszik még miért írtam ide? :D

(#11861) Winner_hun válasza vamzi (#11860) üzenetére


Winner_hun
félisten

Magyarul add meg az adataidat, ne angolul.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11862) vamzi válasza Winner_hun (#11861) üzenetére


vamzi
őstag

Ez mennyire tuti? Csak mert eddig, ha külföldről rendeltem valamit, mindig angolul adtam meg a címem és megkaptam őket, továbbá, mikor külföldről kaptam levelet, ők is angolul címezték nekem. És olyat már olvastam, hogy a magyar címet visszadobta a kinti postás, mert nem értette mi micsoda.

(#11863) Winner_hun válasza vamzi (#11862) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jópárszáz rendelésen túl vagyok már, mindig magyarul adtam meg a címeket:) Kinti postán annyi a dolguk hogy Magyarországra jöjjön, a többit az itthoni postások intézik, az legyen csak angolul (Hungary), de azt nem is lehet magyarul kiválasztani:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11864) vamzi válasza Winner_hun (#11863) üzenetére


vamzi
őstag

Oké, köszönöm szépen. Egy ilyen megerősítést szerettem volna hallani(olvasni) :R akkor megy magyarul a címem.

(#11865) blst


blst
tag

Előzmény:[link]

Változott a kiírás erre:Temporary stock shortage, contact us if necessary
Úgyérzem soha nem fogom ezt megkapni...Érdemes várni?Vagy visszamondhatom emiatt?
A termék: [link]

üdv
blst

(#11866) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Ma feladtak nekem egy csomagot, amit az ebay-en vettem, USPS First Class Mail International-lal. Kaptam is hozzá egy LCxxxxxxxxxUS formátumú tracking number-t. Hiába nézem a usps.com-on "There is no record of this item."-et dob ki.

Légyszi' homályosítsatok fel, mit jelent ez, mert még nem volt tracking number-es rendelésem. (Nemrég kezdtem az ebay-t.)

Köszi!

(#11867) sparc


sparc
tag

Sziasztok.
3 hónapja az ebayen rendeltem 3 pár converse cipőt de azóta sem érkezett meg.
Tudom, hogy már elkéstem a paypalos bejelentéssel de esetleg van még valami lehetőségem?
Az eladó nem válaszol, pedig jelenleg is aktívan kereskedik és több mint 3600 sikeres tranzakciója van.
Köszi a válaszokat.

(#11868) Flashcash válasza SZATA (#11866) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A USPS First Class Mail nem rendelkezik nyomonkövetési lehetőséggel.

Ha érvényes a megadott szám, akkor összesen annyit tudsz majd megnézni az amerikai usps oldalon, hogy a levelet feladták-e illetve azt, hogy mikor hagyta el az USA-t.
Innentől kezdve semmilyen információt nem lehet fellelni az ilyen küldeményekről, a magyar posta nem tartja nyilván őket, és az usa elhagyása után már a usps sem követi őket.

(#11869) Winner_hun válasza sparc (#11867) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van, menj be a bankodhoz, mondd el hogy mi van, töltsd ki a papírt amit adnak és várj. Valószínűleg idővel kérni fogják az e-maileket amiket küldtél az eladónak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11870) Davey7


Davey7
senior tag

a kerdesem annyira nem ebay-s,de kellene a segitsegetek.
haverom usa-ban ugy nez ki vasarol iphone4-et,egesz olcson,mert ha 5-ot vesz jo az ar. elvileg megbizhato a ficko,azt mondta a penzt eloszor valami ebay vagy valamilyen ugynoknek kell elkuldeni es miutan megerositettuk,hogy eredeti a telefon azutan megy tovabb a penz a palinak.
van ilyen?mert en meg nem hallottam rola...
elvileg azert adja olcson,mert 200at vett az appletol es ez mar a vege...
hogy ha elkuldi haverom kintrol akkor gondolom a vamot nem kerulhetem ki ami miatt ez mar draga lesz,nem?

(#11871) dudikpal válasza Davey7 (#11870) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"van ilyen?" - Nincs. Illetve van, csak az az átverés kategóriába tartozik.
Ha elküldi neked, sztem nyugodtan számolhatsz vámmal és áfával is.

[ Szerkesztve ]

(#11872) Davey7 válasza dudikpal (#11871) üzenetére


Davey7
senior tag

es az arat a termeknek hogyan allapitjak meg? gondolom nem azt veszik figyelembe,hogy mennyiert vettem...

(#11873) wwhy válasza Davey7 (#11872) üzenetére


wwhy
veterán

Alapvetően bekérik a számlát vagy banki bizonylatot a kifizetésről/utalásról és az lesz az alap; ha ilyened nincs/nem akarod adni, akkor "hasraütésszerűen", lesz az ár megállapítva. Vagy kérnek egy hivatalos levelet az eladótól, h xyz összegért adta el neked a cuccot;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11874) Davey7 válasza wwhy (#11873) üzenetére


Davey7
senior tag

akkor egy 400 dollaros tetelre lenne a 25% plusz egy kis vam...
jo lenne,de az a baj,hogy az eladoban nem bizom,de haver azt allitja,hogy megbizhato :S

(#11875) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok!
Ha egy ilyen licites vásárlásra, mint erre rálicitálok 5 dollárral, més megnyerem, akkor 5 dollárt+szállítási költséget kell fizessek mindösszesen? :Y

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11876) Winner_hun válasza baluka26 (#11875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11877) baluka26 válasza Winner_hun (#11876) üzenetére


baluka26
veterán

És ha van minimum ár azt honnan tudom meg?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11878) ludsimon válasza baluka26 (#11875) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez egyébként jófajta erősítő?
Ajánlotta valaki?
(Ha igen) Tudsz dobni topic címet?

undefined

(#11879) Dave46 válasza baluka26 (#11877) üzenetére


Dave46
tag

Onnan, hogy ha nem érte el a minimum árat, akkor ki van írva, hogy "reserve not met". Ha nincs kiírva, akkor vagy elérte a minimálárat/nem volt minimálár megadva,

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11880) flatley09


flatley09
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje e-bay-ezek, eddig nem volt gondom!
A napokban vásároltam egy terméket, paypal-lal fizettem, rögtön írtam az eladónak!
Erre másnap jön egy e-amil az e-bay-től, hogy látják, hogy üzlet köttetett köztem és a bizonyos eladó között, ezért figyelmeztetnek, hogy fenn áll a veszélye, hogy 3. személy használta az eladó profilját, hogy másokat megkárosítson!
Megnéztem a paypal-tól jött számla-levelet, a benne lévő terméklink-en azt írja az e-bay, hogy a termék lejárt! Megnéztem a megnyert aukcióimat, ott nem szerepel...Az eladó már nem regisztrált felhasználó! Leveleimre nem reagál! Az e-bay-en próbáltam reklamálni, de mindig ugyanaz a sablonszöveg jön: az üzlet nem a honlapon köttetett, internetrendőrség, tranzakciólebonyolító, stb.
Pedig a honlapon köttetett, mert ott találtam a terméket...
Paypal-on csak akkor tudok reklamálni, ha nem kapom meg a terméket, vagy nem olyan, mint a leírásban?
A paypal-on ott van a tranzakció!
Mit tudok csinálni? Visszakapom a pénzt?

(#11881) ludsimon válasza flatley09 (#11880) üzenetére


ludsimon
veterán

Vissza hát.

Kereső használata ebben a topicban, jobb felső mezőbe írd be: 'refund'
Voálá!

undefined

(#11882) Winner_hun válasza baluka26 (#11875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahogy elnézem az 5 dollártól elég messze ment el az ár:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11883) flatley09 válasza ludsimon (#11881) üzenetére


flatley09
csendes tag

Kössz!:D
Magyarul, csak törlöm a tranzakciót és visszajön a pénz? Nem kell várnom 45 napot?
Csak kijelölöm és törlés?

(#11884) wwhy válasza flatley09 (#11883) üzenetére


wwhy
veterán

Nem csak úgy.
Indítasz egy reklamációt (dispute) ott várni kell 7 napot az eladó válaszára. Utána (ha nem válaszol) átalakítod claim-é és akkor már az ebay/paypal bírálja el, attól függ, h hol indítod. A 45 nap a max. határidő, ami alatt reklamálhatsz, utána már nem lehet.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11885) flatley09 válasza wwhy (#11884) üzenetére


flatley09
csendes tag

Megcsináltam a disput-ot! Egyből továbbküldött, hogy alakítsam claim-é! Azt írta, hogy az eladó, jelenleg nem képes válaszolni erre a disput-ra...
Megcsináltam a claim-et!

(#11886) baluka26 válasza Winner_hun (#11882) üzenetére


baluka26
veterán

Valahol olvastam neten, hogy egy srác 11 dollárért vett még régebben ugyanettől az eladótól ugyanezt :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11887) labrat


labrat
csendes tag

Annyi lenne a kérdésem, hogy a magyar postán lehet kérni tracking numbert a feladott csomagra? Vissza kellene küldenem egy cuccot az eladónak, hogy visszakapjam a pénzem, de ehhez az eBay kéri ezt a számot.
Csak tértivevényt meg ajánlottat láttam mint plusz szolgáltatást, mást nem.

(#11888) horvathd válasza labrat (#11887) üzenetére


horvathd
aktív tag

A magyar postánál nyomkövetés csak a ténylegesen csomagként feladott dolgokra lehet kérni. Részletek: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#11889) labrat válasza horvathd (#11888) üzenetére


labrat
csendes tag

Köszi a linket. Akkor bukta, mert 11000ft-ért nem fogok Kínába visszaküldeni egy 15 dolláros vackot... Ez volt a tanulópénz, hogy ne rendeljek többet eBayről memóriakártyát. Minden második hamis...

(#11890) szergej


szergej
tag

Helló!
Nem Ebayeztem még, csak nézelődtem, de most úgy tűnik találtam egy egész jó vételt, ha minden igaz... >[link]<
Akkor most a kérdés az lenne, hogy 15 dodó és freeshipping, vagy +5$ Airmail ?!
Még úgy sem rossz ár, de 15ért egyenesen zsír lenne :DDD
Köszi a választ !
Üdv

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#11891) wwhy válasza szergej (#11890) üzenetére


wwhy
veterán

URL érvénytelen
de annyit fizetsz, amennyit látsz: ha free shipping, akkor free :) Ha repcsivel akarod, akkor majd rádobod a megfelelő összeget; szóval a te döntésed :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11892) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy fontos kérdésem lenne!

16.-án postára adták Hong-Kong-ból, 22.-én elhagyta Hong-Kong-ot.
Az utóbbi 1-2 hétben mennyi időbe tellett a postázás miután elhagyta kínát a levél?
Utóbbi 1,5 hónapban semmit sem rendeltem azért kérdezem, hogy mire számíthatok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11893) szergej válasza wwhy (#11891) üzenetére


szergej
tag

Kicsit késő volt már :DDD
[link]
[link]
Aha értem, akkor az Airmail az gondolom opció, meg gyorsabb is. Na ez jó hír a oltimer gépemnek, lehet újjászületik! :C :DD

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#11894) labrat válasza labrat (#11889) üzenetére


labrat
csendes tag

ó jessz, most a paypal is válaszolt a claimemre, ez is azt mondja hogy ha visszaküldöm akkor visszakapom a pénzt, de ők teljesen más címet mondanak :))
kurvajó, eBay aszongya hogy Shanghaiba küldjem vissza, Paypal meg hogy Shenzenbe :)
az eladó meg már nem regisztrált eBay user és nem válaszol az üzikre, szal ennyi... kínaiaktól soha többet semmit... legalábbis eBayen nem.

(#11895) Winner_hun válasza labrat (#11894) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megbízható eladótól kell vásárolni. Legyen párezer visszajelzése, lehetőleg min. 99% pozitívval.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11896) labrat válasza Winner_hun (#11895) üzenetére


labrat
csendes tag

Igen, ezt nézem én is mindig, ennek is volt vagy 1500 db 99,5%-ban pozitív visszajelzése, szóval kezdem azt hinni, hogy ezeket is manipulálják. (vagy csak pont én fogtam ki nála egy hamisat...)
Na végülis egyébként ma válaszolt gmailen (az eBayen keresztül küldött üzenetre nem válaszolt...), és megírta, melyik címre küldjem vissza.

(#11897) dudikpal válasza labrat (#11887) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Az a helyzet, hogy ilyen ügyekben a postáskisasszonyok nem állnak a helyzet magaslatán.

Én egy 25 dekás csomagot küldtem vissza levélként kínába 1700ért. Ebben benne volt a bubis boríték, és a rackszám is. Ez a szám egyébként nálunk csak arra jó h mutatja mikor és hol adtad fel a cuccot.
Tényleges nyomkövetést az EMS meg ezek tudnak, persze jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#11898) dudikpal válasza labrat (#11889) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Minden második hamis..."

Inkább 10-ből 9 :DDD

(#11899) Flashcash válasza ludsimon (#11892) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

RA921506891HK

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2010.09.17 17:07 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2010.09.21 15:34 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2010.09.23 11:05 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Item received from abroa

2010.09.23 11:21 Budapest 1005 Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item fo

2010.09.24 06:15 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to cust

2010.09.24 09:04 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs

2010.09.27 10:56 Budapest 62 posta Kézbesítés regisztrálva

(#11900) PiEm-14B


PiEm-14B
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, ha ez már volt, de nem sok eredményt hozott nekem a keresés. Szóval...

Vásárlásban már jó vagyok, engem inkább most az eladás érdekel. Vannak olyan technikai dolgaim, amiket itthon nem nagyon vennének meg, külföldön inkább. Ugye EU-n belül nem nagy puki az eladás, mert csak annyi, hogy messzebb kell küldeni, inkább az EU-n kívül az érdekes. Posta azt mondja, hogy a célország vámhivatala bekérheti a számlát (csakúgy, mint amikor mi veszünk valamit az USA-ból), ezért célszerű mellékelni számlát vagy proformát. Magánszemélyként ilyet nem tudok adni, max értéknyilatkozatot. Van valakinek tapasztalata, hogy miként kell ezt csinálni?

Köszi,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.