Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) zsoltl válasza Pulsar (#11499) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Hali!

Én ugyanígy jártam pár hete.
Indítottam egy disputát a paypal-on és 7 nap elteltével jóváírták a pénzemet.

Más:

Tud valaki segíteni olyan cucc megvásárlásába ahol a seller nem szállít (és nem is lehet meggyőzni) ide?

Kösz

ZS

(#11502) Pulsar válasza zsoltl (#11501) üzenetére


Pulsar
veterán

na, ez jó hír, bár már hallottam olyat is, hogy nem kapta vissza a pénzt az illető!

(#11503) Avicularia


Avicularia
veterán

Szerintetek mit csináljak?
Vettem egy órát,az eladó 4K feletti eladással ,több mint 4 éve van ebayen,csomó jót írtak róla.
Miután leütöttem és kifizettem az órát,utána 2 nappal nevet változtatott és priváttá tette a feedbackjeit,szóval olvasni sem lehet miket kap.
Azóta bekapott vagy 12-13 negatívat,de nem lehet megnézni ,hogy miért kapja.
Írtam neki,de nem válaszol a levelekre.

(#11504) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Vki leírta a fórumba, hogy hogyan lehet javítani valamelyest a fake memória kártyákon. Sajna nem találom a hozzászólást. Vki tud segíteni?

(#11505) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

hello!

Az érdekelne, hogy hogyan lehet átállítani a nyelvet ebayen németről angolra.
Nem a menüt mondom, hanem az automatikus üzeneteket, cím beállítás és hasonlókat.
Azt angol oldalon jelentkeztem be és valakitől kérdeztem valami, és kértem, hogy a kérdésem az én e-mail címemen is jelenjen meg az üzenet. Legnagyobb meglepetésemre NÉMET volt az egész üzenet keretje, csak az volt angol amit én írtam (ahogy írtam). Ezt szeretném átállítani angolra. (keresgettem neten és szerintem ez lehetetlen)
Tud valaki segíteni?

köszi előre is

üdv

(#11507) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meguntam a nyaggatást, és benyújtottam a NonPerforming Seller ügyet az eBay-nek.
0:01-kor jött egy levél az üzenetem tartalmával (mert bepipáltam, hogy kérek oda másolatot), majd 0:04-kor egy automatikusnak tűnő válasz (még akkor is gyanús 3 perc, ha sablonból vágták össze élőben...).
Nem mond semmi olyat, hogy "Oké, megnézzük.", viszont valami ilyesmit ír:
Leaving the appropriate Feedback and DSRs for your seller is the best
way to share your experience with the seller with us. Moreover, please
note that action will only be taken based on the seller's Feedback and
detailed seller ratings, so we encourage you to follow through.

Akkor ezek szerint most hagynom kell egy negatív értékelést róla, hogy foglalkozzanak az üggyel? Mert a levélben is írtam, hogy nekem az is megfelel, ha előkerítik nekem az eladót, hogy létrejöhessen végre a tranzakció, nem csak a visszavonás felel meg...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11508) bubi92


bubi92
őstag

ha 10-20 napot írnak postára, akkor ugye még véletlenül se legyek optimista, és számítsak 10 napra? azt meg se kérdezem, hogy a hétvégéket beleszámoljam-e:D

(#11509) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha ebay-en nyitottam egy case-t,hogy nem jött meg az áru,és teljes refound-ot kérek,akkor külön a paypalnál is meg kell nyitnom,vagy majd automatikusan történik a dolog?

(#11510) dudikpal válasza Avicularia (#11509) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha ebayen nyitottad, pp-al nem kell foglalkoznod.

(#11511) Avicularia válasza dudikpal (#11510) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi.Remélem visszakapom a pénzem.Ha nem ,akkor befejeztem az ebay-en a vásárlást.
Most is 87.5$-és pont most kezd el bedőlni az ember valamiért 4 év után 4K feletti pozitív feedback-el.

(#11512) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Sziasztok!Pár napja írtam német eladóknak mert érdekelt volna mindketőttől egy egy aru. Hogy ha licitálok a termékre és nyerek elküldi-e Magyarországra és ha igen mennyi lenne a költsége.A termékek holnap járnak le és nem tudom merjek licitálni mert nem válaszolnak a levelemre?Az a baj hogy a leírásban nincs benne hogy kiküldik Magyarországra.Mi van ha licitálok és megnyerem nem fogják elküldeni és kész?

(#11513) Pulsar válasza csabeszz (#11512) üzenetére


Pulsar
veterán

ha nincs beállítva hogy szállít Magyarországra, vagy a világon bárhova, akkor nem is tudsz licitálni rá.

(#11514) szpac86


szpac86
csendes tag

Július 1 -én rendelt cuccom július 13 -án jött meg Hong Kong -ból. :))

(#11515) bubi92 válasza szpac86 (#11514) üzenetére


bubi92
őstag

én előző hó 29.-én rendeltem és még nem jött meg....
szintén hong kong-ból kellene jönnie

[ Szerkesztve ]

(#11516) Pulsar válasza szpac86 (#11514) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem a 7.-i jött meg 13.-án :)

(#11517) kirkri válasza Pulsar (#11516) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor azt gondolom, hogy nem a Hong-Kong Post hozta.
6 nap az nagyon kevésnek tűnik úgy, hogy van benne két munkaszüneti nap. Az eddigi rekord nekem 8 nap volt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11518) Pulsar válasza kirkri (#11517) üzenetére


Pulsar
veterán

az van ráírva, hogy hong-konk air mail...

(#11519) kirkri válasza Pulsar (#11518) üzenetére


kirkri
addikt

Ha annyi, akkor annyi. :) Csak meglepően rövid ideig jött, szerintem ezzel rekordot döntött. :C Nekem általában 10-12 nap alatt jön meg a regisztrált küldemény (mostanában mindegyiket úgy kapom, bár fix eladótól vásárolok és ő szerez be nekem mindent amire szükségem van) a nem regisztrált pedig kb 18-20 nap.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11520) Pulsar válasza kirkri (#11519) üzenetére


Pulsar
veterán

hát van ami nekem is már 20 napja jön, és volt olyan ami majd 25 nap alatt ért ide.. de most hogy itt a nyár (nem tudom mi köze van hozzá) kicsit gyorsabban érnek ide átlagosan a cuccok. átlag 9-15 nap.

(#11521) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használta már valaki a Nonperforming Seller opciót?
Én két napja nyújtottam be, és még semmi. Ma felléptem a cheat-re, és semmi használhatót nem tudtam kiszedni az ügyfélszolgálatosból, hogy mikorra várható fejlemény, vagy mennyi az esélye, hogy törlik a fennakadt tranzakciót.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11522) dudikpal válasza janos666 (#11521) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Ma felléptem a cheat-re"
Rohatt csitterek :D

(#11523) Pulsar válasza dudikpal (#11522) üzenetére


Pulsar
veterán

LOL :DDD

(#11524) Flexy90 válasza Pulsar (#11523) üzenetére


Flexy90
senior tag

neröhögjé' a "hong-konk" se jobb :D :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#11525) Pulsar válasza Flexy90 (#11524) üzenetére


Pulsar
veterán

hopp :DD észre se vettem :DDD :C

(#11526) #57833216 válasza janos666 (#11521) üzenetére


#57833216
törölt tag

Szerintem fél hónap elteltével hagyd a fenébe!

(#11527) janos666 válasza #57833216 (#11526) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most már nem próbálok fizetgetni, hanem azt próbálom elérni, hogy töröljék a tranzakciót, és veszek egyet máshonnan.
Csak valahogy hiányzik a lelki békémhez, hogy ha belépek eBay-re, még ne legyen ott a "Won" listen és a Remindersben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11528) OnSeT


OnSeT
őstag

Üdv!

van vmi mód arra hogy újra kiküldessem magamnak az aktiváló e-mailt?
csütörtökön regeltem gmail.com- os címről, de nem érkezett meg.

(#11529) OnSeT válasza OnSeT (#11528) üzenetére


OnSeT
őstag

kiderült hogy elírtam a mail címet :W
gmail.com helyett gmail.hu :DDD

félbemaradt reget lehet vhogy töröltetni? vagy kérni hogy másik címre küldjék ismét az aktiváló mélt?

nem akarok másik nick-et. :D

(#11530) total90


total90
veterán

Ma beregisztráltam az eBay-re. A PayPal-os részét még nem csináltam meg... de érdeklen előtte valami. Kinéztem 1-2 dolgot és a shipping, vagy a kiszállítási díjnál elcsodálkoztam. Én Szerbiában élek, de volt egy termék ami 45 dollár és a kiszállítási díj 8 dolcsi. Ezt keveslem... lehetséges ez :F
Meg, hogy megy ez? Leveszi a számlámról a 45+8 dolcsit, kiszállítsák házhoz és ennyi? Nem kell még személyesen valamit fizetnem?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11531) Pulsar válasza total90 (#11530) üzenetére


Pulsar
veterán

hali!

lehetséges... csak nekünk furcsa az árak végett, mert van olyan ország, ahol normális a posta, és annak díjszabása :DDD

igen, pontosan úgy van ahogy írod, nem kell semmit sem fizetni. Én mondjuk szoktam a postásnak adni egy kis pénzt, mert majd minden nap feljön a 4.re (nincs lift), mert nem fér a cucc a postaládába :DDD

(#11532) Kloss válasza Pulsar (#11531) üzenetére


Kloss
őstag

Tudod a Magyar Posta azért drága, mert jobb a szolgáltatása... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11533) #57833216 válasza Kloss (#11532) üzenetére


#57833216
törölt tag

:DD :C

(#11534) Pulsar válasza Kloss (#11532) üzenetére


Pulsar
veterán

:C ;]

(#11535) extravaganz4


extravaganz4
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne, hogy vettem US ebayrol egy telefont ami $100-nak volt bevallva egyebkent $219-ert vettem postakoltseggel egyutt. Ma kaptam a levelet , hogy a vamkezeleshez vigyek be nekik egy szamlat pedig elviekben a felado mellekelte hozza.Felhivtam oket es azt mondtak hogy a paypalos szamlat nyomtassam ki es akkor rendben lesz. Most akkor csinaljak egy fake paypalos szamlat $100-rol vagy a rendes szamlat adjam oda nekik?
Koszi elore is,
Üdv

(#11536) wwhy válasza extravaganz4 (#11535) üzenetére


wwhy
veterán

Fake számla? azt úgy hívják, h (köz)okirat-hamisítás és elég sok napot jelent esetleg rács mögött ...... vidd a rendes számlát, enyje-bejnye, a kínai mást írt, nem tudtam róla stb. Ez most bukta, ki kell pengetni, amit kiszabtak..

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11537) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.

Csináltam egy accountot ebay-en és paypal-on is. Elvileg most folyamatban van a 400ft leszedése, de nincs a kártyámon annyi lóvé :D Ez mekkora baj?

A második kérdésem az lenne, hogy nincs valami referencia az adataim kitöltéséhez, nehogy rosszul legyen megadva valami, és rossz helyre küldjék az árut. :B

3. Van kp-ban eurom itthon, és azon gondolkozok, hogy nem-e lehetne megcsinálni azt, hogy ne morzsolódjon le a pénzem azzal, hogy a bankban átváltom forintra, felteszik a számlámra, aztán amikor fizetek paypalon keresztül, megint vissza euroba, vagy USD-be...

4. ha "free shipping" egy áru, az tényleg a póstaládámig free? :D
Mert van valami duma a cuccok alatt e-bayon, hogy:
" Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer responsibility"

Előre is köszi a válaszokért!

(#11538) puttputt válasza Pulsar (#11518) üzenetére


puttputt
őstag

Nekem is érkezett nemrég egy occso MP4, ismerősnek rendeltem.

Újabb variáció. :)
(Legközelebb kinek jön majd "King Kongból"?)
Egyébként elég megbízhatónak tűnt eddig, több dolog érkezett arról a tájékról, mindegyik itt volt időben, sértetlenül. Eddig... :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#11539) KRi2


KRi2
aktív tag

Hi-hu.

eBay-en hogyan lehet a "saved search"-t, mentett kereséseket, egy klikk alá összevonni? Teszemazt van 5 portékám, és egy találati listán szeretném megnézni mindegyiknek a találatát. Van ilyenre mód?

Köszi.k2

||| | || ||||| | ||| ||

(#11540) Pulsar válasza puttputt (#11538) üzenetére


Pulsar
veterán

:C nem rossz... múltkor láttam kína GPS-t Mungarian nyelvel :DDD

(#11541) kirkri válasza Melorin (#11537) üzenetére


kirkri
addikt

A free shipping az valóban a postaládáig free. :D
Amit beírtál a hozzászólásodban az azt jelenti, hogy ha vámot, vagy más egyéb "sarcot" kell fizetni a külföldről érkező termék után /jelen esetben Magyarországon/ annak kifzetése a vevő felelőssége, mert a termék ára, illetve a postaköltség ezt nem tartalazza.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11542) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma lejárt a 7 nap és a case escalated lett,mivel az eladó a füle botját sem mozgatja,csak kapja a negatívokat.72 órát írt az ebay,hogy addig elbírálják az ügyet.

(#11543) dudikpal válasza Avicularia (#11542) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha eltűnik az eladó, az a tapasztalat h visszakapod a pénzed.
4k eladás az megbízhatóság szpjából lufi amúgy.

(#11544) Pulsar válasza dudikpal (#11543) üzenetére


Pulsar
veterán

na akkor szerintem nekem is ez lesz... csak megvárom a 30 napot...

(#11545) wwhy


wwhy
veterán

rövid tapasztalat: nem megfelelő termék, kb. 1 hét levelezés után részleges visszafizetésben megállapodtunk (8USD) vártam---vártam, semmi,, aztán írja, h a főnök mégsem engedélyezi, írjak neki, Írtam, persze semmi. No para, claim indít, és még szombaton (!) kapom a választ, hogy 3 nap múlva jön a refound, amit azóta meg is kaptam Úgy tűnik, hogy a claim jó hatással van .)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11546) kirkri válasza wwhy (#11545) üzenetére


kirkri
addikt

A claim az esetek 80 százalékában meggyorsítja az ilyen visszafizetéseket. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#11547) Avicularia válasza dudikpal (#11543) üzenetére


Avicularia
veterán

Ma kaptam mailt,hogy a javamra döntöttek és 7 napon belül a paypalomon lesz a pénz.
Egyébként nem értem,ezt a több mint 4K eladást mind órákból szedte össze,nem ilyen 10 centes sz@rokból,és 4 éve csinálta.Miért dönt úgy 4 év után,hogy elkúrja a renoméját?

(#11548) dudikpal válasza Avicularia (#11547) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha valóban korrekt eladó volt és ilyen régi(nem tudhatjuk), a hirtelen eltünésnek nem csak rossz szándékú okai lehetnek.
Baleset, vagy még rosszabb pl.

(#11549) Avicularia válasza dudikpal (#11548) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is erre gondoltam,de az a gond ezzel,hogy 2 nappal azután ,hogy leütöttem az árut és kifizettem nevet változtatott és priváttá tette a feedbackjeit,hogy ne lehessen olvasni őket.
Azért ez eléggé kétségessé teszi,hogy valami baleset,vagy rosszabb dolog történt az eladóval.
Nem is értem,miért lehet nevet változtatni? Mi értelme van?

(#11550) Pulsar


Pulsar
veterán

Hogy tudok licitet törölni eladóként?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.