Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Winner_hun válasza Taru (#11800) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. nem lesz vám
2. 25 dollár a vámhatár de nem mindig tartják be a vámosok se, magasabb érték is át szokott jönni. Kínaiak szinte mindig alacsony árat írnak a csomagra + ajándékot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11802) Taru válasza Winner_hun (#11801) üzenetére


Taru
tag

Ezer köszönet. Ez egy kicsitt megnyuigtatott. :K

(#11803) ludsimon


ludsimon
veterán

Nekem nagyon úgy tűnik szállít az amazon Magyarországra!

Ha jól emlékszem régen nem volt Hungary benne a listában, most viszont benne van.

undefined

(#11804) Winner_hun válasza ludsimon (#11803) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor én néztem akkor is benne voltunk, aztán valahol meg volt említve hogy nem küldenek hozzánk. Hogy változott-e azóta valami azt nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11805) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha valaki esetleg mostanában rendel/rendelt amazonról Magyarországra az írja már meg kérem, hogy sikerült!

undefined

(#11806) Taru válasza ludsimon (#11805) üzenetére


Taru
tag

Múlt nyáron szállítottak hozzánk. Ez évben is találtam több mindent amit kihoznak (csak azokat nem hozzák aminek a garanciája földrajzi helyhez kötött). Legtöbbször, nem tudom miért, de az US verzió szokott ide szállítani, UK nem igazán (tarot kártyát nem hozták volna be UK-ből, de az US bevállalta), a Fr és a Német oldal szinte sose szállít hozzánk (ezt mondjuk nem is értem, hogy miért nem :F ).

(#11807) wwhy válasza ludsimon (#11805) üzenetére


wwhy
veterán

hali, a lista nem igazán számít :( volt úgy, h végigvittem, kosár stb. és a végén közölte, h sorry :( Aztán lett volna egy óra, ami 100%-ban jött volna, de a pk kicsit horror volt, szóval nem véglegesítettem a megrendelést;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11808) maláj


maláj
őstag

van itt 1 szegedi emberke aki szokott ebay-ről rendelni :F
Logitech KINETIK Backpack-et szeretnék végre-valahára a kezemben tartani, de nem igazán vagyok a témában járatos ;]
ahogy nézem stabilan 100$ a motyó, és 1 licitálós van ami még 3 órán át él az 80$ körül stagnál (még) :DDD

(#11809) Flexy90 válasza Flexy90 (#11778) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ma végre megjött a csomag, nem vámolták, ez a nyomkövetés most sz@rt sem ért, még mindig ugyan azt írja :D

Xiaomi Fan

(#11810) Dave46 válasza maláj (#11808) üzenetére


Dave46
tag

Mi a kérdés?

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11811) maláj válasza Dave46 (#11810) üzenetére


maláj
őstag

hát informatív kapcsolatba lépnék valakivel aki megvenné nekem a tatyót, lerendezné a banki átutalást vagy paypal vagy bánom is én, hogy hívják a tranzakciót :)
én kapnék 1 hátizsákot, az emberke + kapna kp-t :R

(#11812) Winner_hun válasza maláj (#11811) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11813) barnati


barnati
csendes tag

megérkezett a csomagom (laptop) Magyarországra:
Into Foreign Customs, September 10, 2010, 8:58 pm, HUNGARY
Arrived Abroad, September 10, 2010, 7:26 pm, HUNGARY
25% ÁFÁ-t számoltam plusz költségként, mivel vám nincs rá. Kb mennyi idő mire onnan kiszabadul? Volt aki 10 napot is írt? Reális ez?

Ati

(#11814) dudikpal válasza barnati (#11813) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Itthon bizony reális a 10 nap :/
Telefonálj be, elmondják mit hova faxolj, mert képesek rajta ülni.
Így megspórolod a levél kiérkezési idejét is.
Ui naponta felszámolnak tárolási ktg-et is.

(#11815) Dave46 válasza barnati (#11813) üzenetére


Dave46
tag

Vigyázz, mert ha van rajta webcam, még letartóztatnak tiltott kémeszköz becsempészése miatt :P

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11816) barnati


barnati
csendes tag

ezen a számon zaklassam őket? +3614776580 :)

Ati

(#11817) ludsimon


ludsimon
veterán

Az eBay, DX, amazon, kaidomain kívül honnan lehet még rendelni külföldről?

undefined

(#11818) tjb007 válasza ludsimon (#11817) üzenetére


tjb007
nagyúr

Focalprice, HOUSEofDAP de ezeken kívül van még egy csomó :D

(#11819) Robyka válasza ludsimon (#11817) üzenetére


Robyka
aktív tag

(#11820) ludsimon


ludsimon
veterán

deal-cool

Van még?
Szedjük már össze mit tudunk. :)

undefined

(#11821) Devil Smile


Devil Smile
őstag

udv all

rutinos rendeloktol kerdeznem h ha szeretnek venni ebayrol egy 150$ os sztech cuccot akkor arra szamolnak fel vamot? es ha igen mennyit ez az ar elvileg szallitassal 1utt ennyi (135+15)
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#11822) Laybee


Laybee
őstag

Én azt szeretném kérdezni, hogy csak oda szállítanak terméket, amit megjelöltek? És csak olyan terméket lehet rendelni ahol meg van jelölve Hungary? Bocs a kezdő kérdésért.

(#11823) tjb007 válasza Devil Smile (#11821) üzenetére


tjb007
nagyúr

A vámostól függ, hogy kell e fizetned akármit is. Ha átcsúszik akkor szerencséd volt, ha nem akkor fizetheted a vám+ÁFA kombót.

(#11822) Laybee

Az esetek 99% -ában csak oda szállítanak ami meg van adva.

[ Szerkesztve ]

(#11824) Laybee válasza tjb007 (#11823) üzenetére


Laybee
őstag

Úgy nem lehet keresni terméket, ahol csak azok jelenjenek meg ahova szállítanak is Magyarországra? Vagy célszerű osztrák vagy a szomszédos országok ebay-n keresni?

(#11825) Devil Smile válasza tjb007 (#11823) üzenetére


Devil Smile
őstag

Koszi az infot akkor asszem nem probalkozom mivel itthon 3e ft al tobbert tudom megszerezni ha meg megakard a vamon akkor tobb az afa meg a vam mint 3e..
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#11826) tjb007 válasza Laybee (#11824) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, lehet. A legegyszerűbb ha az eBay Nemzetközi Piacot használod.
Vagy a másik lehetőség, hogy az ebay.com -on beírod a keresőbe amit keresni szeretnél majd a sorba rendezésnél (sort by, jobb oldalt) kiválasztod a kívánt rendezést. Miután kiválasztottad felugrik egy ablak ahol ki tudod választani az országot.

(#11827) Laybee válasza tjb007 (#11826) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi szépen.

(#11828) barnati


barnati
csendes tag

az imént beszéltem az Orczy téri csomagkicserélőkkel, 3 telefonszámot kaptam amin érdeklődhetek, de többszöri próbálkozás után ha felvették annyit mondtak hogy próbáljam később. ?????? :F Végül a 3 telefonszámon kb 2 perc várakozás után sikerült annyira elkapnom a hölgyet, hogy legalább mondja meg azt az egy telefonszámot ahol ezzel foglalkoznak. Végül a legelsőt kellett visszahívnom, amit már nem ugyanaz a hölgy vett fel, mint ezelőtt és készségesen végighallgatott, sőt kedves volt és segítőkész. Megkérdezte hogy honnan érkezett a csomag és kérdte hogy mondjam el a track numbert ha van. Miután megnézte, közölte hogy a hétvégén érkezett csomagokat hétfőtől ellenőrzik és most hordják őket. Javasolta, hogy holnap délelőtt érdeklődjek újra.

Hallottam már hírét a csomagkicserélőről, de nem gondoltam volna, hogy ennyire körülményes beszélni ott valakivel. Így nem maradt más hátra mint, hogy (ÚJRA) várjam, hátha a héten megérkezik a csomagom. :)

Ati

(#11829) footy


footy
addikt

Rendelt már valaki ebay-ről memóriakártyát, ami nem volt gagyi?
Én EZZEL szemezek most.

(#11830) zsoltl válasza footy (#11829) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Hi

Én innen már többször is.
Mindegyik kártya hibátlan volt

ZS

(#11831) ludsimon


ludsimon
veterán

Én valami flashflashstore nevű fizkótól vettem egy SanDisk SDHC Class 6-os 8GB-os kártyát úgy 1 éve, azóta is tökéletes!

undefined

(#11832) bobsys


bobsys
addikt

Ha veszek egy e-konyv olvasot ebayen es az amerikaban levo ismerosom veszi at majd feladja nekem akkor is kell vamot fizetni? Eltudja nekem ugy kuldeni, hogy ne kelljen vamot meg afat fizetnem? Kb 140 dollar erteku a cucc.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11833) dudikpal válasza bobsys (#11832) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ugyanúgy a vámostól függ, mint bármely más vásárolt terméknél.

(#11834) bobsys válasza dudikpal (#11833) üzenetére


bobsys
addikt

bah, kar, remeltem ha maganszemely kuldi mint ajandek akkor nem kell vamolni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11835) tjb007 válasza bobsys (#11834) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tök mindegy, hogy ki küldi. Van egy értékhatár ami felett vámot ill. áfát kell fizetni.

(#11836) bobsys válasza tjb007 (#11835) üzenetére


bobsys
addikt

es ki hatarozza meg az eretekhatart? illetve mennyi az annyi?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11837) bobsys


bobsys
addikt

lemaradtam a szerkesztesi idorol, angliabol rendelve viszont mar nincs vam ugye?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11838) bobsys


bobsys
addikt

na meg is van a valasz
150 euroig vammentes, de 25% afat azt fizetni kell

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11839) tjb007 válasza bobsys (#11836) üzenetére


tjb007
nagyúr

25$ a határ, eddig az összegig sem vámot sem áfát nem kell fizetni.
EU -n belül nincs összeghatár, se vámfizetés se ÁFA.

[ Szerkesztve ]

(#11840) bobsys válasza tjb007 (#11839) üzenetére


bobsys
addikt

pontositok, eu-n kivulrol 150 euroig nincs vam csak afa a vamosok honlapjan elerheto info vonal szerint

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11841) ollie válasza bobsys (#11838) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tessék?? Mióta kell fizetni az EU-n belül VÁM-ot?

***

(#11842) bobsys válasza ollie (#11841) üzenetére


bobsys
addikt

semmiota, de mint irtam amerikabol jonne a cucc, konkretan az amerikai amazonon neztem a olvasot

Ha veszek egy e-konyv olvasot ebayen es az amerikaban levo ismerosom veszi at majd feladja nekem akkor is kell vamot fizetni? Eltudja nekem ugy kuldeni, hogy ne kelljen vamot meg afat fizetnem? Kb 140 dollar erteku a cucc.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11843) barnati


barnati
csendes tag

Mit lehet tenni, hogy végre megkapjam a csomagom? Már több napja van a csomagkicserélőknél, mint ameddig Amerikából Magyarországra jött. Telefonon azt mondták, hogy érdeklődjek ma, persze senki se vette fel. :(((

[ Szerkesztve ]

Ati

(#11844) dudikpal válasza barnati (#11843) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ez ilyen telefononülős cucc. Nekem legutóbb 1 óra kitartó csörgetésbe került, míg végre felvette valaki.

(#11845) barnati válasza dudikpal (#11844) üzenetére


barnati
csendes tag

és lehet egyáltalán valamit tenni, hogy meggyorsítsam a folyamatot, mert azon kívül hogy elkéri a tracknumbert és elmondja azt amit én is megtudok nézni, nem sok értelme van, kérdeztem hogy azt tudja-e hogy számla van-e a csomaghoz, de azt mondta, hogy ezt csak akkor majd ha kihozzák a vámosok.

Javasolták, hogy kicsit határozottabb hangon próbálkozzak, sokszor csak ennyi kell. :S

[ Szerkesztve ]

Ati

(#11846) blst


blst
tag

Nem ebay-os kérdés de kapcsolódik valamennyire...DealExtremtől rendeltem egy cuccot és elég régóta Processing - Awaiting Stock van a tétel mellett.Mit takar ez a jelzés?Több mint 1 hete ez van mellette.
üdv
blst

(#11847) Flexy90 válasza blst (#11846) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ha jól gondolom annyit tesz, hogy nincs raktáron, beszerzés alatt áll.

Xiaomi Fan

(#11848) dudikpal válasza barnati (#11845) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nekem is a trcking számot beírta a posta.hu-ra, és kész.
Ezen a számon akkor tudnak bővebbet mondani, ha megkapják a vámtól.
Viszont azzal is megspórolsz 2-3 napot(2-3000Ft), szóval érdemes próbálkozni.
A vám egy fekete lyuk. Amíg ott van a cucc, nem tudsz róla semmit.

(#11849) Winner_hun válasza Flexy90 (#11847) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jól.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11850) blst válasza Flexy90 (#11847) üzenetére


blst
tag

Köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.