Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) janos666 válasza janos666 (#11400) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ellenőriztettem a kártyámat is PayPal-on. A checkout persze továbbra sem megy.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11402) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Újra átnéztem mindent.

- PayPal-on csak egy lakcím van megadva, ami a hitelesített bankkártyához tartozik.

- eBay-en linkelve van a PayPal account az eBay accountomhoz. A szállítási címet át is vette a PayPal-os lakcímből, ami a hitelesített kártyához tartozik.

- A számlámon van annyi HUF, ami kétszer is kifutja a 330$-t (félek is, hogy a végén duplán küldöm el a sok próbálkozásból :DDD).
Korábban fizettem már PayPal-on át egy külföldi webshopban ~100$-os tételeket. (és akkor még nem is volt hitelesítve a kártyám).
Tudtommal nincs limitálva a számlám. Vagyis az ATM felvételre a megengedett maximális limitet kértem, amire lehetett, arra nolimit-et (ehhez kötelező is volt az az idegesítő SMS visszaigazolós cucc).

- Az eladó eBay accountja még mindig aktív, van is visszaigazolt eladása, illetve mikor licitáltam a cuccára, akkor egyszerre 4 aukciója is futott, és ahogy nézem, mind elkelt. (Bár ez nem bizonyítja, hogy a többiek tudtak már fizetni...)

- Már a hirdetésben is fel volt tüntetve, hogy csak PayPal-on lehet fizetni, és itt sem kínál fel semmi más checkout-kor.

Próbáltam fizetni az eBay-es checkout-al, és a PayPal-os eBay opción át is. Mindkettő azonnal hibábat dob, de a fogadó félre panaszkodik, nem rám.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11403) janos666 válasza janos666 (#11402) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, cseteltem egyet valami eBay ügyfélszolgálatossal (ja, beletelt 1-2 órába, mire eljutottam erre a pontra, hogy élő személlyel beszéltem valós időben).
Azt mondta nem nálam van a hiba, és nem lesz belőle bajom, ha ilyen okok miatt nem sikerül rendezni a számlát, ez a cset is ment a rekordba.

Bár ettől még nem lesz meg, amit venni akartam. Főleg nem 1-2 napon belül. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11404) janos666 válasza janos666 (#11403) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, ha ő most így akarta magát meggondolni, hogy mégsem adja el a cuccot (elég olacsony áron állt meg a licit), akkor én várjak itt heteket, hogy mi lesz, mielőtt egy másik hasonló termékre is licitálni kezdek? (Mert maga a cucc meg kéne minél előbb, de persze jó áron, és itt sikerült olcsón megcsípni - vagyis azt hittem...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11405) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs a flood-ért, csak kicsit paráztam, még nem vásároltam eBay-en, aztán rögtön ez...

Végre visszaírt az eladó is. Valami gond van a PayPal accountjával, de azt ígérte még ma helyreáll. (Szóval úgy tűnik meglesz a cucc.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11406) Pulsar válasza janos666 (#11405) üzenetére


Pulsar
veterán

nem lehet, hogy napi vásárlási limit van beállítva a kártyádra?

(#11407) #95904256 válasza janos666 (#11397) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem elég egyértelmű az üzenet. Az eladó PayPal accountjával van gond. Csak érvényes PayPal accountra lehet pénzt küldeni. Ezért nem marasztalhatnak el. Ebay-en negatív értékelés adni amúgy is majdnem lehetetlen ( tényleg bonyolult procedúra ).

(#11408) Avicularia válasza Avicularia (#11395) üzenetére


Avicularia
veterán

Eladónak írtam,de nem válaszol.
Közben azért néhányat meg lehet nézni a feedbackjei közül és kapja a pozitivakat.
Egyébként órákat árul és 4K felett volt az eladása,de úgy láttam most becsúszott néhány negatív miszerint fake casio órákat árul.

(#11409) janos666 válasza GeryPc (#11396) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és tényleg, ha már vám. Hogy is van ez a dolog az ajándékozással?
A szállítás módja: USPS First Class Mail International
Elméletben (:D) mire kéne megkérnem a feladót?
- Elég, ha ráírja a dobozra, hogy Gift?
- Valami bonyolultabb módon kéne ajándéktárgyként feladnia? (Ami nem lehetséges a fent leírsz szállítási módon belül? Hogy magyarázom el ezt angolul, nincs valami copy-past-elhető anyag neten? :DDD)

Egyszer rendeltem már az Amazon.com-ról egy hasonló műszert, mint ez, csak magától az Amazon-tól vettem raktárról, nem külső hirdetőtől (de az is az USA-ból jött hajón).

Végül is nem kellett egy forintnyi vámot sem fizetnem. Viszont ettől függetlenül kitöltettek velem egy importálási szerződést (vagy mit...), ami miatt kb. 1 napot várakozott a holmi. Sőt, fel is bontották a csomagolást a vámvizsgálathoz.
Mindkettőt szeretném elkerülni, mert egyrészt ez egy érzékeny és drága műszer, nem örülnék neki, ha csak úgy megmarkolásznák hogy "mi ez-e?", és persze azt az 1 nap késést sem ártana megspórolni, így is késik a PayPal mizéria miatt...
Szóval gyakorlatilag nem a befizetendő vám alól akarok kibújni, hanem magát ezt a vámolási procedúrát akarom elkerülni, aminek valószínűleg most is az lenne a vége, hogy nem kell már külön fizetnem...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11410) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok benne az ebay dologban, de most találtam valamit, amire felcsillant a szemem. Lenne pár általános kérdésem.

Egy 200 usd körüli, csomagolva 30 kg-os műszaki cikk esetén mennyi plusz költséggel számoljak (szállítás, vám, stb)? USA-ból jönne.

Mennyire jellemző ebaj-ra, hogy az utolsó pillanatban licitelnek majd rá? Jelenleg nagyon jó áron van a cucc, az új ár kb 8-adán, 4 nap van hátra, eddig egy licit van rá.

(#11411) dudikpal válasza KMT (#11410) üzenetére


dudikpal
aktív tag

(200$+pktg)*1,3 megközelítőleg.

4 nap sok idő. Az utolsó (másod)percekig kivárnak a cápák a licitálással.

(#11412) #57833216


#57833216
törölt tag

Kinéztem valamit amiből 2 db volt készleten az eladónak, egyet megvettem, de még mindig 2 megvásárolhatót ír ki?
Ez hogy van?
Már ki is fizettem.

(#11413) szpac86


szpac86
csendes tag

Üdv!

Mai nap megvettem egy telót Ebay -on. De csak aztán újra megnézve jöttem rá, hogy ez nem is az ,amire gondoltam. Valahogy vissza lehet csinálni, hogy mégse veszem meg? A pénz már Paypal -on átment.
Olyanra gondoltam, hogy visszamondani és a pénzt meg visszakapni.

[ Szerkesztve ]

(#11414) #95904256 válasza janos666 (#11409) üzenetére


#95904256
törölt tag

Akár ajándék, akár nem, 45 dollár felett minimum ÁFÁ-t kellene, hogy kérjen tőled a vámhivatal. Attól, hogy ráírják, hogy "gift" továbbra is él ez a 45 dolláros limit. A legcélszerűbb az, ha a doboz külsején jelölve van valahol a feladó, a címzett, a tartalom, az értéke és a szállítási költség. Ekkor a legvalószínűbb, hogy nem lesz bonyodalmas a vámolási procedúra...

(#11415) #57833216 válasza szpac86 (#11413) üzenetére


#57833216
törölt tag

Tudtommal nem lehet, de világítsatok fel!

(#11416) #95904256 válasza szpac86 (#11413) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szia!

Az eladóval fel tudod venni a kapcsolatot.
Vele kell megbeszélned a dolgot.
De szerintem el fog küldeni a búsba... ;]

Üdv,
Ákos

(#11417) bandus válasza KMT (#11410) üzenetére


bandus
veterán

hát, abban biztos lehetsz, hogy nem fog így maradni. és amennyiért megvennéd, számolj a duplájára a postával. szerintem úgy nagyjából 5kg felett semmit se éri meg rendelni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11418) dudikpal válasza KMT (#11410) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Amúgy meg a szállítás gyanús nekem, mert azt alapból ki kéne írnia az adatlapra. Olyankor nincs kint általában, mikor nem szállít az adott országba...

(#11419) Winner_hun válasza dudikpal (#11418) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagyon sokszor nincs kint és mégis szállít, ekkor le is van írva hogy az eladótól meg kell kérdezni a szállítás költségét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11420) Pulsar válasza dudikpal (#11418) üzenetére


Pulsar
veterán

jaja, nagyon sokszor meg lehet vele beszélni, hogy küldje el. Vagy ha olyan a cucc, sokszor tud ajánlani másik országból egy ismerősét ahonnan küld, vagy olcsóbb a posta.

(#11421) Pulsar


Pulsar
veterán

mi lehet ez?
S/H is $15.00

benne van a leírásba

(#11422) #95904256 válasza Pulsar (#11421) üzenetére


#95904256
törölt tag

Shipping / Handling = Szállítás / ~Csomagolás

(#11423) Pulsar válasza #95904256 (#11422) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi... valami ilyesmire gondoltam én is, csak azt nem értem akkor hogy most ez az ár a jó, van amit fent az árnál ad meg? mert fent 23 AU$ ami ha jól számolok kb 20US$
de nyilván azt kell fizetni amit beállított, és nem azt mait leír.

(#11424) Pulsar válasza Pulsar (#11423) üzenetére


Pulsar
veterán

és a pickup only mit akar jelenteni?
csak személyesen?

(#11425) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

tud valaki egy signed mail tracking weblapon kinából? Amit nézek, kinai posta, aszerint 3 napja áll kinában a cucc vagy csak addig követi??

(#11426) Pulsar válasza lumpen_stex (#11425) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, én úgy tudom, hogy az csak odáig működik, utána már nem látszik...

(#11427) lumpen_stex válasza Pulsar (#11426) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

és akkor onnan tovább hogyan lehet követni?

(#11428) Pulsar válasza lumpen_stex (#11427) üzenetére


Pulsar
veterán

amennyire én tudom sehogy....

(#11429) lumpen_stex válasza Pulsar (#11428) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

akkor szopás.. lenyulja a vámos az mid-emet :(

(#11430) bonat válasza lumpen_stex (#11429) üzenetére


bonat
senior tag

2-3 napot állni szoktak a cuccok a helyi régió fő Postájában....
aztán majd továbbítják EU felé....megfog jönni....
Kína után már nem tudod követni....

(#11431) dudikpal válasza lumpen_stex (#11429) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ez azért így erős általánosítás.
Ha valahol eltűnik, az nem a vám lesz szerintem.

(#11432) Pulsar válasza dudikpal (#11431) üzenetére


Pulsar
veterán

hanem a magyar posta! ;]

(#11433) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

Sziasztok!

Német ebay-en vásároltam már pár terméket, de most eladni is szeretnék egyet. A problémám az, hogy a bankkártyás adatoknál meg kell adnom olyat is ami csak a német számlákhoz van, nekem ugyebár magyar van.
Azt olvastam már fórumokon, hogy csak az IBAN/SWIFT fontos nemzetközi utalásoknál, ezért meg is oldottam ezen mezők kitöltését úgymond "kamu" adatokkal, viszont a német ebaynek is fizetni kell, és ekkor már nem enged tovább a hibás adatokkal.

Valaki aki már adott el német ebayen?

köszi és üdv.

(#11434) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

google: bank neve+swift number

(#11435) lumpen_stex válasza bonat (#11430) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a próféta szóljon belőled!!

(#11436) Flashcash válasza tanulosSrac (#11433) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nemzetközi IBAN kalkulátor (a magyar számlaszámodat kell beírni 2*8digit vagy 3*8digit)

Magyar bankok BIC/SWIFT kódjai

(#11437) tanulosSrac válasza Flashcash (#11436) üzenetére


tanulosSrac
csendes tag

Bocsánat, rosszul fogalmaztam.
Tehát az IBAN/SWIFT-et tudom. A németeknek Bankleitzahl és Kontonummer(Számlaszám) kell. Ezek német forumátumban, azaz mindekettő 8hosszú.
Tehát a lényeg, hogy a megfelelő kitöltést csak német számlával lehet megvalósítani mert a Bankleitzahl és a kontonummer(8as formában) csak a németeknél van.
Ezek helyére írtam be az IBAN/SWIFT-et. Továbbá oda ahol rendesen meg kell adni az IBAN/SWIFT-et.

Ezzel a problémával csak azok találkoztak akik német ebay-en adtak/adnak el. Ezért kérdezem, hogy van itt német ebay eladó?

[ Szerkesztve ]

(#11438) Flashcash válasza tanulosSrac (#11437) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A német ebay-el mindíg csak a probléma van.

Próbáltad azt hogy hozzáadsz egy bankkártyát vagy paypal reget az ebay accounthoz, és akkor a bankkártyádról/paypalról tudja terhelni az eladási jutalékot.

Mein eBay/Mitgliedskonto/Mein Mitgliedskonto/PayPal-Konto/PayPal-Vorteile für Verkäufer

[ Szerkesztve ]

(#11439) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom lenne nekem, hogy találtam egy vezetékes telefont nagyon jó áron az eBay-en. Sajnos a hirdetésben az van megadva, hogy UK-be postáz kizárólag. Az eladót megkérdeztem, hogy volna-e rá lehetőség, hogy postázza nekem Magyarországra és mennyibe kerülne. Azt mondta, hogy semmi akadája a dolognak, ha én nyerem meg a licitet, akkor elküldi nekem. valamint, hogy megnézi, hogy mennyi lenne a postaköltség. Sajnos ez még a múlt héten volt és azóta sem jelentkezik. Aztán tegnap megnéztem a Royal Mail honlapján a táblázatot és rájöttem, hogy mindenképp megérné nekem a telefon. El is küldtem neki a címet, kérdezve, hogy a súly alapján melyik összeg vonatkozna rám, de sajnos nem kapok választ.

Lehet, hogy közrejátszik a dologban, hogy eddig 0 licit érkezett a telefonra (mivel idétlen címet adott a hirdetésnek csak véletlenül lehet rábukkanni) és holnap lejár. Talán nem szeretné egy fontért eladni a telefont, ezért nem vesződik a dologgal. Gondoltam, teszek rá egy licitet, hogy ne tudja levenni idő előtt az eBay-ről, de sajnos nem enged licitálnom, mert a regisztrált címem nem UK-ben van.

Nincs valakinek megbízható barátja/rokona UK-ben aki vállalná, hogy a címére érkezett csomagot tovább posztázza nekem Magyarországra?

21 éve a Prohardveren! ™

(#11440) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Ha ebay-en vásárolok csak PayPal-al lehet fizetni? Sima bankkártyáról nem lehet elutalni az összeget az eladónak?

(#11441) Pulsar válasza Gabesz1019 (#11440) üzenetére


Pulsar
veterán

ezt eladója válogatja, de inkább a paypal-t preferálják. de kb 10 perc a reg, meg a beállítások.

(#11442) Gabesz1019 válasza Pulsar (#11441) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Oks, csak nincs dombornyomott kártyám és ahogy olvastam az kell hozzá.

(#11443) Pulsar válasza Gabesz1019 (#11442) üzenetére


Pulsar
veterán

visa elektron is jó, ha otp-s vagy.

(#11444) wwhy válasza Pulsar (#11443) üzenetére


wwhy
veterán

a K&H Visa El. -ja is jó

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11445) dudikpal válasza Gabesz1019 (#11440) üzenetére


dudikpal
aktív tag

De, el lehet ha az eladó belemegy.
Viszont ugrik a buyer protection, szóval ha egy féltéglát kapsz, mehetsz a sóhivatalba :)

(#11446) Gabesz1019 válasza Pulsar (#11443) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

OTP direkt kártyám van, de akkor inkább kérek olyat ami jó a PayPal-hoz.

Ezt hogy kell kérnem, Visa elektron-t, vagy azt mondjam, hogy dombornyomott kell?

(#11447) kirkri válasza Gabesz1019 (#11446) üzenetére


kirkri
addikt

Nem szükséges hozzá dombornyomott kártya. Visa, vagy Mastercard kell hozzá.
A Maestro viszont nem jó!

Nem vagyok képben az OTP-s kártyákkal, de az említett OTP direkt kártyád nem Visa, vagy Mastercard esetleg?

21 éve a Prohardveren! ™

(#11448) DJTJ


DJTJ
tag

üdv mindenkinek

a jó multkorában írtam,hogy gondom akadt az egyik eladóval meg a termékével(99 dollár értékű cucc),dispute-ot indítottam a paypal-ön aztán nem tudtunk megegyezni én mindenképpen vissza akartam küldeni a terméket,hogy cserélje ki vagy fizesse vissza a vételárat.Ezek után a dispute-ot bezártam és claim-et nyitottam.Azóta a paypal-ön semmi infót nem találok róla,semmi hír, egy ilyen levelet kaptam a paypal-től:

You have chosen to escalate your dispute to a PayPal claim. By ending
communication with the seller, you are asking PayPal to investigate the
case and decide the outcome. As part of our investigation, PayPal reviewed
any communication you may have had in the Resolution Center.

Our investigation into your claim is complete. As stated in our User
Agreement, the claims process only applies to the shipment of goods. It
does not apply to complaints about the attributes or quality of goods
received. Therefore, we are unable to reverse this transaction or issue a
refund.

ezek szerint semmi jóra ne számoljak?

(#11449) wwhy válasza DJTJ (#11448) üzenetére


wwhy
veterán

bakker, ebből tanuljon mindenki :( inkább meg se kapd a terméket, mert az átvett termékek minőségi kifogására nem vonatkozik a PayPal biztosítása, kizárólag a szállításra :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11450) Pulsar válasza Gabesz1019 (#11446) üzenetére


Pulsar
veterán

kérjél visa classicot, azt van az OTP-bél, és tuti jó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.