Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Úgy látom egészen komoly kis "vita" alakult itt ki, egy kis elírás kapcsán :)

Ha komolyabb értékben rendeltek, mondjuk 100$körül, én eddig nem sokszor tettem, akkor biztosítást érdemes kötni rá?
Elsőbbségivel jönne, így van esélye, hogy vámon vagy valahol megbontják stb.Nagyon nem szeretném.

(#10053) FuckeR19 válasza 8nemesis8 (#10051) üzenetére


FuckeR19
senior tag

VÁM kibontás ellen nem tudsz semmit sem tenni. Akármit kibonthatnak...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10054) Winner_hun válasza 8nemesis8 (#10051) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem attól függ hogy mit és honnan rendelsz. Kínából szinte mindig kisebb értéket írnak rá, EU-n belülről ugye nincs VÁM, USA-ból meg van aki olcsóbbat ír rá, van aki nem, mert büntethetik érte.

Ybron: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10055) 8nemesis8 válasza FuckeR19 (#10053) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor ugyanígy meglophatnak akármikor?Akkor mit ér a biztosítás :Y ?

(#10056) 8nemesis8 válasza Winner_hun (#10054) üzenetére


8nemesis8
veterán

USÁból lenne rendelve, egy órát szeretnék, de fontos, hogy most ne lopjanak meg!!Akkor ne rendeljek külföldről ez a tuti?
Korábban jött már 20ezerért füles sima postával, azokkal nem volt gond.

(#10057) Ybron válasza 8nemesis8 (#10055) üzenetére


Ybron
senior tag

Az csak az eladót védi.
Ha ellopják a cuccot akkor visszakapja a biztosítási összeget, őmeg elküldi neked.
8nemesis8
EU-s ebay-en szétnéztél ?

[ Szerkesztve ]

(#10058) 8nemesis8 válasza Ybron (#10057) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát amerikai a márka és így olcsóbb onnan venni. UK ban nem nagyon van ilyen vagy sokkal drágábban sajnos. Akkor lehet inkább itthon veszem meg inkább dupla áron, nem akarok kockáztatni.

(#10059) Depression válasza Avicularia (#10015) üzenetére


Depression
veterán

Valójában meg lehet érteni. Ő nem nézte meg, kapott egy adag (akár több száz) kamu kártyát, amit sajnos értékesített. Mivel eltart 2 hétig is az első kártya megérkezése, és tesztelése, addig eladhatott 100 kártyát is. Na most ahhoz, hogy ő reklamálni tudjon, kicseréltesse, ahhoz neki ott kell lennie a kártyának, azaz vissza kell neki küldeni.
Erről sajnos nem ő tehet.
Persze anyagiaktól függően beválallhatta volna a pénzvisszafizetést mendekinek, de ez egy átlag embert (gondolj bele: legalább 100 kártya) padlóra küld.
Ennek ellenére ez most 80-100 negatív értékelés. (egyetlen termék miatt, amit cserélt/visszafizetett volna). Én is bizalommal fordultam volna hozzá, akárcsak az ebay.

A hamis méretet hogy lehet legkönnyebben megálapítani?
Én rendeltem egy 16 gigás mp3 lejátszót. Remélem a mérete tényleg annyi.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10060) Winner_hun válasza Depression (#10059) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ráírod azt a mennyiséget amennyi rá kell hogy férjen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10061) Ybron válasza Avicularia (#10013) üzenetére


Ybron
senior tag

Én csak azt nem értem ha láttad hogy ennyi negatívja van miért vetted meg ?
Van hogy én is veszek olyantól akinek már jópár negatvíja van,de mindig megnézem miért kapta. Van hogy olyan jelentéktelenség miat adnak negatív értékelés mint pl:
nem volt helyes leírás, nem kommunikált az eladó,lassú volt a posta és a másik amit ma láttam "very good seller,fats shipping" és negatív :D(félrenyomta).
Ha má r látom hogy ilyeneket írnak hogy "fake" tuti nem veszek. Valószínűleg ad el használható,eredeti cuccokat is és hogy nelegy annyi negatívja(jó legyen az arány)de ilyenkor azt is szem előtt kell tartani hogy értékelést is lehet manipulálni azzal hogy ismerősei vásárolnak(vagy másik account ).
Most ezzel nem őt akarom védeni, de jól szét kell nézni vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

(#10062) Winner_hun válasza Ybron (#10061) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hiszem adtam már negatívot, de semlegeset tuti és annyira nem lehet félrenyomni mert ha nem pozitívat adok akkor az eBay nem is engedi egyből elküldeni az értékelést, ha jól rémlik egy megerősítést kért, hogy biztosan ilyen értékelést akarok-e hagyni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10063) Depression válasza Ybron (#10061) üzenetére


Depression
veterán

Ez a manusz 12k körüli értékelést kapott már, ezek nem haveri alapon mennek, mert elég drága mulatság.

Amikor ő is megrendelte, még senkihez nem érkezett meg, így nem volt visszajelzés a hamis szállítmányról.
Mostantól a feladó biztos, hogy fel fog bontani 1-2 darabot átvételkor.
Ez benne van a pakliban, néha megesik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10064) Ybron válasza Winner_hun (#10062) üzenetére


Ybron
senior tag

Én se értem hogy bírta, bár lehet vicces kedvében volt
Itt van [link]
Én még eddig mindig pozitívot adtam, szerencsére.
Én csak felvázoltam egy másik verziót.
Normális eladó szerintem ha lássa hogy mennyi a sz*r nem adja el a többit is. Szerintem ennek így kéne lennie.
De lehet úgy van ahogy te ítad, de fölösleges is ezen rágódni, nem tudhatjuk csak elképzeléseink vannak...

[ Szerkesztve ]

(#10065) Dave46 válasza Ybron (#9978) üzenetére


Dave46
tag

Nekem meg pont ma reggel. Régen ehez nem kellett 4 nap :W

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10066) Dave46 válasza FuckeR19 (#10019) üzenetére


Dave46
tag

Pedig nyugodtan lehet, csak nagyon körültekintőnek kell lenni. Én eddig 3 pendrive-ot (Kingston DataTraveler család) és vagy 5 memkarit vettem (SanDisk), mindegyik eredeti volt, viszonteladói (retail) csomagolással, garanciával. Persze ezek nyilván drágábbak egy kicsivel, de ugye valamit valamiért. Ha nagyon óvatos akar lenni az ember, akkor nem csak a leírást nézi, hanem az eladó feecback-jeit is, hiszen azokban mindig gyorsan kiderül a turpisság. (azt hozzátenném, hogy az összes fentebb említett cucc Angliából jött)

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10067) PoLizei válasza Dave46 (#10066) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Nekem is ma jött meg egy 8 gigás micro sd Angliából, és teljesen rendben van (teszteltem). Mondjuk én sem tettem worldwide-ra a keresőt, kizárólag brit eladó jöhetett szóba, és azokat is eléggé "körbeszaglásztam".

P*L****

(#10068) ludsimon


ludsimon
veterán

43 post pár óra alatt? :Y Nemsemmik vagytok. :) De aztán vigyázzatok, mert már figyelmeztetve vagytok!


(#10030) FuckeR19:

De.
Annyi értelme van, hogy általában 6-7 munkanap alatt megkapod!

undefined

(#10069) FuckeR19 válasza ludsimon (#10068) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Furcsa, órákat rendeltem és kértem rá tracking numbert. 1 hónap kellet neki hogy ideérjen!!!
Míg a sima levelek 1,5-2 hét alatt itt voltak

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10070) 8nemesis8 válasza PoLizei (#10067) üzenetére


8nemesis8
veterán

Megmondod az eladó nevét?Én is szeretnék rendelni, de eddig nem mertem, nehogy hamisítvány legyen.

(#10071) ludsimon válasza FuckeR19 (#10069) üzenetére


ludsimon
veterán

Vámolták?
Ha igen, akkor ne csodálkozz..

undefined

(#10072) Avicularia válasza Depression (#10059) üzenetére


Avicularia
veterán

Semmiféle emberi kommunikációra nem hajlandó,csak terel.Kétszer felajánlottam neki,mivel 1 gigás a kártya,vegyen le a vételárból egy 1 gigás kártya árát,ami kb.7-8 dollár és a fennmaradó összeget küldje vissza.Nem is válaszolt a felvetésre,sőt a címét sem volt hajlandó megadni,csak most a claim-ben kaptam meg a paypaltól.
Amúgy itt van szó az emberünkről,ebből egyértelmüen kiderül hogy csaló.

(#10073) ludsimon válasza Avicularia (#10072) üzenetére


ludsimon
veterán

Én okosabban oldottam volna meg.

Látom, hogy hamis?
OK!
Akkor nyitnék egy claim-et a PayPal-on, hogy nem jött meg.
A siker, valószínű. :)

undefined

(#10074) Avicularia válasza Ybron (#10061) üzenetére


Avicularia
veterán

Már írtam,amikor december közepén megnyertem az aukciót,akkor kb. 10 oldalt visszanézve a feedbackjeiből,nem találtam hamisság miatt adott negatív feedbacket.Persze régebben van neki,de kinek van ereje több mint 10K feedbacket végignézni.
Nem voltam elég körültekintő sajnos,ez van :((

(#10075) ludsimon válasza Avicularia (#10074) üzenetére


ludsimon
veterán

200 feedback/ page
;)

undefined

(#10076) Avicularia válasza ludsimon (#10073) üzenetére


Avicularia
veterán

Igazad van,de ebben még nem volt tapasztalatom,becsületesen próbáltam meg megoldani a dolgot.Már tudom ,hogy nem kellett volna.

(#10077) ludsimon válasza Avicularia (#10076) üzenetére


ludsimon
veterán

'Sajnos' nekem is volt ilyen.

Brookly-n volt a cél.
Visszaküldtem, mert azt ígérte az eladó, hogy visszafizeti ha megérkezett, ha nem indítok claim-et.

Én laikus meg bevettem! :((

Elküldtem, és nem utalta vissza a pénzt, azt kamuzta, hogy nem érkezett meg, ami KIZÁRT, mert ajánlottan, elsőbbségivel ment!! Amit legkésőbb Magyarországról 4 munkanapon belül meg KELLETT volna kapnia. 3300Ft-ot fizettem érte.
(Már adtam el egy párszor. ;))

Aztán rá fél évre a Magyar Postának köszönhetem vissza a pénzemet! :R

Én határoztam meg az összeget, nagyon meglepődtem!
Nagyon megköszöntem, és összeszámolva a -3000Ft-ot buktam, mertnem írtam bele a postaköltséget, de ha már ennyire korrekt volt az MP, akkor nagyon is megérdemli azt a pénzt! :R

Amúgy 10k volt az értéke.

undefined

(#10078) Avicularia válasza ludsimon (#10077) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát nekem eszem ágában sincs visszaküldeni a csíkszeműnek.Megkérdeztem ,62 korona lenne a visszaküldés,de nem tudom,hogy abban van-e online csomagkövetés.
Nem nagy ügy,az háborít fel igazán,hogy az ebay és a paypal semmit nem tesz,simán eltűrik ezt.

(#10079) Depression válasza ludsimon (#10073) üzenetére


Depression
veterán

Ha az mp3 lejátszónak sem lesz meg a 16 giga memóriája, akkor én is inkább így tegyek?
Remélem nem lesz rá szükség, de ha mégis, akkor ugye majd segítetek, hogy hogyan kell ezt lebonyolítani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10080) Studiossrác válasza Depression (#10079) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Ha ázsiából rendelted biztosan nem lesz meg a 16 giga! Olyan 2.5-3 giga körüli háttértára lesz!
Mehet a claim, hogy nem kaptad meg, ez esetben visszajár a pénz. Ha olyan claimet indítassz, hogy fake, akkor kénytelen leszel postázni a dolgot, onnantól kezdve meg nem éri már meg....úgyhogy a lényeg: nem kaptad meg :D

(#10081) PoLizei válasza 8nemesis8 (#10070) üzenetére


PoLizei
aktív tag

[link]

P*L****

(#10082) PoLizei válasza Studiossrác (#10080) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ez az, ezek miatt a megoldások miatt nem jön le a feedbackekből, hogy hamisítványokat árul az eladó. Én, mikor keresgéltem, már az ilyen félszavas, szöveg nélküli, de + visszajelzésekre is gyanakodtam, mivel ha visszautalták a vételárat, már nem volt oka a vevőnek negatívot adni, legfeljebb szövegesen nem fényezte agyon a boltot.
Csak hát egy negatív után, tuti hogy esély sincs a kártalanításra.

P*L****

(#10083) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Ha nem kaptam meg 1 csomagot de a pénzem visszautalták akkor ebayen hogy kell értékelnem vásárlást ?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10084) Studiossrác válasza FuckeR19 (#10083) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nekem nemrég volt 1 ilyen ügyem.
Írtam a vevőnek, hogy nem kaptam meg a csomagot, egyből visszautalta a pénzem.
Ment is neki a pozitív visszajelzés. Ha egyből, esetleg kis levelezés által kártalanít, az ilyet én megbecsülöm!

Ügyem pikantériája, hogy novemberben vettem a cuccot(kp 500-hoz 3 db tollat), és tegnap este hozta a postás :C . Néztem is nagyon. Szerintetek mit tegyek? Visszaadjam az eladónak a pénzt? 700 Ft-os tételről van szó....ami gátol a visszafizetésben: 3 tollat vettem, abból 1 törötten érkezett! 2 viszont hibátlan. Maga a csomagolás olyan volt, hogy biztosan nem szállítás közben tört el, ráadásul a teleszkóp belső része szenvedett sérülést, kívülről meg külsérelmi nyom nincs....ezen kívül: gyanús nekem ez a 3 hónapos kézbesítési idő...jó, persze megeshet, de simán lehet, hogy később adta fel. Ha hülyének néznek, azt viszont nem szeretem. Perpillanat arra hajlok, hogy 700 ft helyett 500-at adjak vissza (-1 toll és a késlekedés miatt)

Mit gondoltok erről? Mit tennétek a helyemben? Nyílván itt nem a pénzről van szó, ezek elvi dolgok

(#10085) Ybron válasza Studiossrác (#10084) üzenetére


Ybron
senior tag

Ezt neked kell tudnod.Szerintem nem fogja padlóhoz küldeni egy 700ft-os tétel(valószínűleg 40ft-ért szerezte)...
Ha meg hibás volt egy belőle akkor nem hiszem hogy vissza kéne küldened. Megkapta a pozitívot

(#10086) ludsimon


ludsimon
veterán

12-ei feladással, Hong-Kong-i megérkezett!!! :R

undefined

(#10087) Flexy90 válasza ludsimon (#10086) üzenetére


Flexy90
senior tag

szép...
nekem meg csak tegnap jött meg egy 4.ei :DDD

Xiaomi Fan

(#10088) FuckeR19 válasza ludsimon (#10086) üzenetére


FuckeR19
senior tag

rekordot állítottál :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10089) 8nemesis8 válasza PoLizei (#10081) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen, akkor tőle rendelt memóriakártya megbízható, nem hamisítvány és tényleg akkora, mint aminek hirdetve van. Sebességgel sincs gond?
Te egyébként milyet vettél, ha publikus?

(#10090) ludsimon válasza FuckeR19 (#10088) üzenetére


ludsimon
veterán

Are you kidding? :D

Ez nem rekord, csak ismét olyan gyors, mint tavaly. :R

undefined

(#10091) 8nemesis8 válasza FuckeR19 (#10088) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem volt, hogy amerikából sima küldéssel 4nap alatt megjött. Nem is akartam elhinni.

(#10092) PoLizei válasza 8nemesis8 (#10089) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én egy 8 gigás micro SD-t vettem USB adapterrel, class2 (gyorsabbat nem láttam). A mérete rendben van, csomagolás ok, benne kis brossúrák a többi termékről. A sebességekhez nem nagyon értek (ezért nem is figyeltem) :B , de nem tűnik lassabbnak a telefonra való másolás, mint a régi "gyári" kártyával.

P*L****

(#10093) Flexy90 válasza PoLizei (#10092) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ha class2 akkor elvileg 2MB/s az írása.

Xiaomi Fan

(#10094) 8nemesis8 válasza PoLizei (#10092) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor ez jó hír. Még találtam egy másik emberkét aki scandisk-et árul és onnan már rendeltek itthonról is és megbízhatónak tűnt. Meglepően jó ár mellett.

(#10095) PoLizei válasza 8nemesis8 (#10094) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Először én is egy SanDisket néztem ki, aztán mikor feltűnt, hogy abból van a legtöbb, arra gondoltam, hogy akkor vszínű ezt hamisítják leginkább, úgyhogy letettem róla.

P*L****

(#10096) FuckeR19 válasza ludsimon (#10090) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ejh akkor csak nálam van 1,5 hetes postázás általában? :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10097) Luc001


Luc001
tag

Hali!

A szállítási költség fel van tüntetve egy darabra, ha esetleg többet akarok rendelni belőle az felszorozzák a rendelt darabszámmal, vagy az összsúly alapján határozzák meg.
a másik kérdésem meg az lenne hogyan lehet visszalépni a vásárlástól ha mégis meggondolom magam.

(#10098) Dave46 válasza Luc001 (#10097) üzenetére


Dave46
tag

Hali,

1,: több darab esetén a szállítási költség alakulását az eladó határozza meg, ha erre nincs külön kitérve, akkor valószínűleg az egy darabra megadott ár X amennyit veszel belőle.

2.: tranzakciót megszakítani (miután már rányomtál arra, hogy "commit to buy", vagyis kötelező megvenned és kifizetned) a Resolution Centre-n keresztül lehet, (jobbra fent, a help alatt) vagy pedig az eladónak kell udvariasan, érvekkel alátámasztva üzenetet írni.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10099) ludsimon


ludsimon
veterán

'Gyerekek'!

Én azt hiszem megcsináltam ebben a hónapban a legjobb üzletemet. :C

Árgép ára.

Ja, és vámmentes, mert UK-ból jön! :R

Ez a sikerélmény... ááá
Nagyon tudok ilyeneknek örülni. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10100) 8nemesis8 válasza ludsimon (#10099) üzenetére


8nemesis8
veterán

Valóban nem rossz, gondolom licites volt és nem fix áras.!?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.