Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) ludsimon válasza 8nemesis8 (#10100) üzenetére


ludsimon
veterán

Fix.
Érdekel írj, megadom a címét. :)

undefined

(#10102) 8nemesis8 válasza ludsimon (#10101) üzenetére


8nemesis8
veterán

Megadhatod, nem is kifejezetten ez érdekelne, de lehet másik AKG igen.

(#10103) ludsimon válasza 8nemesis8 (#10102) üzenetére


ludsimon
veterán

A szállítási költség igazából még nem biztos, de a weboldalát lecsekkoltam, és Hungary - 6,03 GBP-t írt, erre a válaszra várok holnap.
[link]

undefined

(#10104) 8nemesis8 válasza ludsimon (#10103) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen elég jó üzletnek tűnik, gondolom ezeket nem is hamisítják, mint 1-2agybadugós fülesüket?

Köszi a linket, lehet még hasznos lesz.

(#10105) Flexy90 válasza ludsimon (#10103) üzenetére


Flexy90
senior tag

Top rated seller, shipping to worldwide, és mégis csak Anglia választható? Ilyen "amatőr" v mi?:S

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#10106) ludsimon


ludsimon
veterán

(#10104) 8nemesis8:

Ez eredeti AKG, ebben 99%-ig biztos vagyok! ;)
Ami nem HongKong-ból jön, és nem kínából, az 99%, hogy nem hamis.

Amúgy meg hidd el, van HongKong-ban is eredeti!
Pl az aláírásomban hirdetett fejhallgató, az is HongKong-ból jött, és az is eredeti Sony.

(#10105) Flexy90:

Figyelj, én 20.xxx pizitívos illetőt ismerek, aki USA-ban, Florida-ban lakik, és csak USA-nak van megadva szállítás, rákérdeztem, és worldwide is küldi, csak nem adta meg a szállítási adatokat.

undefined

(#10107) 8nemesis8 válasza ludsimon (#10106) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én elhiszem. Egyébként nem feltétlen eredeti minden ami nem hongkongi, mert onnan megrendelik, mondjuk 100as vagy még nagyobb tételben és mondjuk USÁból szórják szét, tehát máshonnan is lehet hamisítványt kapni. Azonban, mint írtam is ezekről nem is hallani, hogy utánoznák.

(#10108) ludsimon


ludsimon
veterán

eBay-en kívül ismer valaki valami jó oldalt, ahol eredeti SanDisk memóriakártyákat lehet venni, olcsóbban mint az eBay?

undefined

(#10109) ludsimon


ludsimon
veterán

12-ei feladással, HongKong, ismét megérkezett egy csomagom!

undefined

(#10110) 8nemesis8 válasza ludsimon (#10109) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jól nyomják HongKongból, csak néha a minőséggel vannak bajok:(
De ezt eleve számításba kell venni.

(#10111) ludsimon válasza ludsimon (#10099) üzenetére


ludsimon
veterán

..és igen! Elfogadta!!
Nagy pozitív az eladónak, és respect! :R

undefined

(#10112) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Hong Kongból is lehet rendelni eredeti cuccokat természetesen, csak szépen utána kell nézni a dolgoknak. Én pl ilyen fülest szereztem annó 3-4Kért. Licites volt a cucc, bontatlan dobozban garival kaptam és nagyon jó :)
Ma 14.én feladott csomagokat kaptam. (ez nálam eddig a rekord hong kongból)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10113) Flexy90 válasza FuckeR19 (#10112) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én egy cx500ast vettem, szintén licites kb annyiért mint te, megjött ugyan úgy bontatlan, marha jól is szól, a kábelek olyan mint az eredetié, de szerintem még sem az, de ezt már télleg csak egy hozzá értő tudná megmondani, ha szétszedné.

De mindegy is mert ennyit megért, és boldog vagyok vele :DDD

Xiaomi Fan

(#10114) FuckeR19 válasza Flexy90 (#10113) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Én láttam más cx350-et is és különbséget nem láttam a 2 között, de lehet hogy mind2 hamis :DDD de szerintem nagyon jól szól úgyhogy +vagyok elégedve vele

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10115) Azazello-


Azazello-
senior tag

valaki meg tudna nekem mondani, hogy hogyan tudok torolni egy arverest amire mar biddeltek, de meg van hatra 5 nap?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#10116) Davey7


Davey7
senior tag

Nemtudom,hogy van az,hogy egy 8án feladott csomagot már megkaptam hétfőn,egy 11én feladaott meg még mindig sehol :F Azért idegesít,mert amíg az nem jön meg,nemtudom kipróbálni azt ami már megjöt :((( Remélem jövőhét elején itt lesz...

(#10117) ludsimon


ludsimon
veterán

Levelezgetek, beszélgetek az angol eladóval, és feltűnt, hogy az angolok "Regards"-al köszönnek el.

USA-ban meg általában "Best regards"-al.

Melyik használatos általában?
Nem túl 'személyes' a "Best regards" elköszönés?

Vagy csak a webfordítás a qva béna? :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10118) wwhy


wwhy
veterán

a "Bidding" csoportban, ha túllicitálnak, hogy lehet az adott licitet kivenni és nem megvárni, amíg az aukció befejeződik? nekem rendesen felgyűltek, és csak 2 opciót találok: Add note és Add to list.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10119) Flexy90 válasza ludsimon (#10117) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szerintem mind2 ugyan az, csak egyik helyen ezt használják a másikon.....

Amúgy meg nem érti félre, látja h nem angol vagy :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#10120) ludsimon válasza Flexy90 (#10119) üzenetére


ludsimon
veterán

A Google fordító, vagy a webfordítás az érthetőbb szerinted egy angol nyelvtudású embernek?

Az én alap angol tudásommal sokszor olyan brutális szövegbeli problémákat veszek észre, hogy legszívesebben kitépném az össze hajszálam.

undefined

(#10121) Flexy90 válasza ludsimon (#10120) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én a google-re szavazok, de egyik sincs a toppon. Érdemes mind2be becopyzni a szöveget :D

Xiaomi Fan

(#10122) Dave46 válasza ludsimon (#10117) üzenetére


Dave46
tag

Sokféleképpen lehet elköszönni.

A regards az a Magyar nyelvben egy sima "Üdvötlettel"-t jelent (esetleg annyit még hozzá szoktak tenni az elejéhez, hogy kind, vagy a fentebb említett best), ennél formaibb a Yours Sincerely "szívélyes üdvözlettel".

Angolokkal való levelezésben ha nagyon közvetlen és laza akar lenni az ember, akkor nyugodtan lehet a egy "cheers"-t egyszerűen odadobni a levél végére. Ez jelenthet (közép angliai nyelvjárás szerint) szívesen-t, köszönömöt és viszontlátást. Megjegyzem, hogy Londonban is mindenki ezzel köszön el az utcán,boltokban stb.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10123) ludsimon válasza Dave46 (#10122) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a bővebb infót!

undefined

(#10124) Dave46 válasza wwhy (#10118) üzenetére


Dave46
tag

Húha...szerintem nem lehet őket onnan kivenni az aukció lejárta előtt (nem vagyok 100%-ig biztos, de ilyen opciót eddig nem találtam) gondolom e mögött is marketing húzás rejlik, legyenek azok csak szem előtt, hátha kedvet kapsz a vásárláshoz. :N

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10125) Dave46 válasza ludsimon (#10123) üzenetére


Dave46
tag

Nagyon szívesen ;)

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10126) wwhy válasza Dave46 (#10124) üzenetére


wwhy
veterán

megoldás: át kell állítani a winning-re és egyből nem látsz semmit :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10127) Dave46 válasza wwhy (#10126) üzenetére


Dave46
tag

Most már ezt is tudom :D

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10128) Avicularia válasza Depression (#10079) üzenetére


Avicularia
veterán

Otthon nem tudom ,most hogy van,de itt nem tudod megcsinálni mindennel hogy letagadod a megérkezését.
Karácsony előtt rendeltem nőm gyerekeinek 2 db nyolc gigás mp3 lejátszót ebayről.
Az is boritékban jött,de csak papírt dobott be róla a postás,menni kellett átvenni és aláírni.
A memóriakártyát simán bedobták a postaládába,azt le lehetett volna tagadni.

Szvsz ha alá kell írni az átvételt,akkor azt nem tudod letagadni,nyoma lesz.

(#10129) Depression válasza Avicularia (#10128) üzenetére


Depression
veterán

Ez egyértelmű.
Legközelebb óvatosabb leszek, és levelezésessel előtte megbeszélem az eladóval, hogy tesztelje le, és ha mégis kamut küld, akkor teljes visszatérítést követelek.

Közben azért kutakodtam, és megtaláltam, hogy a hong-kong-i eladók (hírdetők) sem otthon/raktárban tárolják a cuccost, hanem szintúgy, mint itt a vaterások az ebayről, ők az alibaba.com-ról szerzik be a cuccaikat. Ugyanis a legtöbb kínai gyártónak ott, Hong-Kongban van raktára/értékesítőhelye. Tehát a hírdetés pillanatában még náluk sincs a termék, így annak a valódiságáról ők akkor még men tudhatnak.
Egy előzetes tesztelés kérésével elkerülhető a visszaküldés költsége.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10130) FuckeR19 válasza Depression (#10129) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Alibaba.com-ról nem próbáltatok még rendelni?

Avicularia: Ha 1szer aláírtam hogy átvettem gondoltam hogy nem fogom azt mondani hogy nem érkezett meg :) Nekem eddig 2* küldték úgy hogy alá is kellett írni az átvételt.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10131) 8nemesis8 válasza FuckeR19 (#10130) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én már nézegettem, de ahol megérte volna hatalmas tételben kellett volna rendelnem. 100as 1000res nagyságrend.

(#10132) kirkri


kirkri
addikt

Ma belefutottam két olyan dologba is, amivel eddig nem találkoztam, remélem valakinek van már a témában tapasztalata.

1. A nejemnek is csináltam egy ebay account-ot, de mivel az ő kártyáját nem fogadta el a PayPal, így gondoltam, hogy megoldom a Top Up funkcióval. Fel is töltöttem neki egy adott összeget, majd amikor megnyert egy MP4 lejátszót nem tudta kifizetni. Ugyanis mindenképp kártyaregisztrációt akar kérni a fizetés során. Írja ugyan a PayPal, hogy csak akkor vonna le a kártyáról ha nem elég a PayPal számlán lévő összeg, de elvileg elég kéne, hogy legyen. (Mondjuk nem kizárt, hogy pár forinttal kevesebb van rajta és ezért kéri, de ez sajnos csak hétfőn derül ki, amikor megérkezik a rá az átutalt + pénz)

Remélem csak erről van szó, nem pedig arról, hogy mindenképp szükséges egy kártya a szállítási cím konfirmációjához. :((

[link]

2.

A saját account-om használva megvettem egy órát. Amikor ki szerettem volna fizetni a következő kép fogadott. Eddig minden vásárlásomnál csak leemelte a beregisztrál kártyámról a pénzt és kész. Az eladó valamilyen Auctiva nevű akármit használ.
Jól értem a dolgot, hogy itt csak a Top Up funkció működhet? Tehát, hogy feltöltöm a PayPal account-om és onnan vonja le a pénzt?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#10133) Flexy90 válasza kirkri (#10132) üzenetére


Flexy90
senior tag

2. A képen az áll h "You will be redirected to PayPal to complete your purchase" szóval elvileg mennie kéne. Ha rámész h "confirm" akkor mit ír ki? Inkább arról kéne kép.
Amúgy ha összevan kapcsolva a paypal egy kártyáddal, akkor lényegében tökmind1 h töltesz fel pénzt és úgy fizetsz, vagy levonja magának.

szerk.:
Közben bejött az első kép is. A képfeltöltés.hu nem a legjobb oldal :S
Én úgy fogtam fel a 2 mondatot, hogy: A címed megerősítéséhez (valódiságának igazolásához) kell csatlakoztatni a kártyát a PayPal-hez. És ha nincs elég pénz a virtuális számlán, csak akkor von le a kártyáról is.
Lényeg a lényeg, szerintem nem az a gond h kevés az egyenleged, hanem h nincs megerősítve a címed.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#10134) kirkri válasza Flexy90 (#10133) üzenetére


kirkri
addikt

A második megoldódott, a kártyáról húzta le a pénzt. Csak megzavart a withdrawal from your paypal account szöveg. Azt hittem, hogy az egyértelműen a paypal account-on lévő egyenlegből (ami nálam 0 Ft, mivel mindig kártyával fizetek) kerül levonásra. De szerencsére nem így történt, csak közbeiktattak még 2 oldalt a hitelesítés végett és nem választhattam, hogy a bank váltsa át a pénzt, vagy a Mastercard.

Az egyes számú problémánál nem hiszem, hogy az lenne csak a megoldás, hogy kártya kell a hitelesítéshez, mert elvileg azoknak van kitalálva a Top Up lehetőség, akik nem kívánják megadni a kártyaadataikat. Ebben az esetben pedig ez már értelmét is vesztené.

Nincs valaki a fórumon, aki csak Top Up funkciót használ?

21 éve a Prohardveren! ™

(#10135) V8David


V8David
tag

Túl vagyok az első ebayes vásárláson. Köszönöm szépen a segítségeteket!

Jan.4-én lett feladva a kis csomag és 13-án kaptam meg (csak nem volt időm ide írni). Malajziából jött egy $30 összegű kis alkatrész.

[ Szerkesztve ]

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#10136) DJTJ válasza V8David (#10135) üzenetére


DJTJ
tag

Gratula:)
Majd a 300-adik csomag után már Profi leszel (tapasztalat:D )

(#10137) FuckeR19 válasza DJTJ (#10136) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Már lassan 300nál vagyok de még nem érzem magam profinak :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10138) 8nemesis8 válasza FuckeR19 (#10137) üzenetére


8nemesis8
veterán

Eladásokkal foglalkoztok vagy inkább csak vétellel?

(#10139) FuckeR19 válasza 8nemesis8 (#10138) üzenetére


FuckeR19
senior tag

én csak veszek (legalábbis eddig csak vettem de ki tudja mit hoz a jövő)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10140) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

[link] Ez mi akar lenni?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10141) Flexy90 válasza FuckeR19 (#10140) üzenetére


Flexy90
senior tag

nem olvastam végig.. de vki ellopta ennek a "c2cbestseller" nevű felhasználónak az acc-ját, és most az ő nevében irogat emaileket, meg üzletelget.A lényeg h ha kaptál tőle emailt akk ne válaszolj rá, mer nem az akinek mondja magát. Szóval ez egy figyelmeztető levél.

Xiaomi Fan

(#10142) FuckeR19 válasza Flexy90 (#10141) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Énis ilyesmit vettem ki belőle. Most az a gondom hogy én nem leveleztem vele hanemvásároltamtőle 2 terméket kb 50$ értékben 1 hét különbséggel.
Az egyiket 6.án másikat 9.én. Nincs bejelölve postázottként a temék nem foglalkoztam vele mert már kaptam olyan cuccot ami nem volt bejelőleve, viszont most már írni akartam a srácnak hogy mi a helyzet...
Felhasználóneve törölve lett, paypal-on keresztül írok most neki, remélem nem úszott el a pénzem.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10143) Flexy90 válasza FuckeR19 (#10142) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szerintem ebay vissza fogja adni a pénzt, ha tudja, és igen írj a paypal-on.

Xiaomi Fan

(#10144) FuckeR19 válasza Flexy90 (#10143) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Dispute-ot nem is tudok nyitni mert valami van az illető paypal felhsználónevével is.
Claim ment 1ből, leírtam mi a gond kiderül hogy mi is lesz.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10145) wwhy


wwhy
veterán

hogy mik vannak: 18-án feladva, 20-án indult, ma megérkezett Honkongból :D kisdoboz, 28USD, vámot elkerülte.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10146) FuckeR19 válasza wwhy (#10145) üzenetére


FuckeR19
senior tag

az szép

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10147) 8nemesis8 válasza wwhy (#10145) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az durva. :C

(#10148) wwhy


wwhy
veterán

még mindig nézem a dobozt h tényleg-e de tényleg :D és sima Air Mail tracking number-rel.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10149) tibi666


tibi666
senior tag

sziasztok!

angliai postaköltségről szeretnék érdeklődni, hogy kb mire számíthatunk. egy barátom autójába vennénk gyári navigációt.

ami lenne a csomagban: egy dvd meghajtó (szabvány din méret), egy hozzá hasonló méretű vezérlőegység, ezek autóban az ülés alá rögzítendők. hozzá adnak rögzítő keretet is, ennek alapterülete kb háromszorosa lehet a dvd meghajtóénak.
ezen kívül egy 7"-os lcd kijelző.

ez kb mennyibe fájhat?
illetve, ha kérjük, hogy a középkonzolt is postázza vele? az kb fél méter magas, legszélesebb pontján kb kétszer olyan széles mint egy dvd meghajtó, mélysége pedig a dvd meghajtóéhoz hasonló.

(#10150) FuckeR19 válasza tibi666 (#10149) üzenetére


FuckeR19
senior tag

új mértékegységet vezettél be :DDD dvd meghajtó

Posta árában viszont nem segíthetek :R

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.