Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) cornfake válasza Winner_hun (#10948) üzenetére


cornfake
aktív tag

es a termek linknel a lap tetejen,ahol a "Congratulations xxxx! You won this item." van,alatta par sorral sincs hogy leave feedback?

I'm what's left, I'm what's right..

(#10952) Winner_hun válasza cornfake (#10950) üzenetére


Winner_hun
félisten

EU-n belül nincs semmi plusz költség. A 200k körüli kamera Japánból jött, azt se vámolták meg. Igaz a csomagolás el volt ázva, lehet azért nem vacakoltak vele (legalábbis ha jól emlékszek, mert nem magamnak vettem).
Posta hozta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10953) Wanille válasza skoos (#10949) üzenetére


Wanille
csendes tag

Megjönni megjön.
A kérdés csak az h megvámolják e?

(#10954) Winner_hun válasza skoos (#10949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha értékbiztosított meg nyomkövetéses akkor valószínűleg megjön. Bár a nem nyomkövetéses meg értékbiztosított is meg szokott jönni, csak 1-2 rémhír a neten mindenkit bizonytalanná tesz, hogy így meg úgy rossz a posta...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10955) Winner_hun válasza cornfake (#10951) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem nyert, nem xxxx a felhasználói nevem:P:D
Nincs sehol, közben e-mailt megtaláltam ahol kéri a feedback-et, de azzal nem vacakolok, mert nem ebay.com-os, csak kínai írásjelek vannak, az eBay-es jelszavamat nem is tudom, nem fogom előtúrni a böngészőből ez miatt. Nem kap visszajelzést, így járt, kell neki túlbonyolítania a visszajelzést..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10956) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Április 28.án eladtam egy árut az ebay-en.
A vevő azonnal ki is fizette paypal-on keresztül, várom a zsét, de még mindig semmi.

Eltelt már pár nap, miért nem jön a zsé :F

Érdekességként aznap vettem még pár cuccot az ebay-ről, és mindig 0 HUF-ot írt az egyenlegemnek, ha vásároltam eddig, most meg 22$ :W

Írjak a paypalnak szerintetek?

(#10957) wwhy válasza Csaszykj (#10956) üzenetére


wwhy
veterán

lehet, hogy a számládra került azonnal, ott is nézd meg.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10958) Csaszykj válasza wwhy (#10957) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nincs a számlámon.

Számlaszám nincs is megadva a paypal-on, csak a bankkártyám, mondjuk most járt le elsején, és az újat még nem regeltem be, mivel nem is használtam még.

Ez lenne csak a gond :F

(#10959) wwhy válasza Csaszykj (#10958) üzenetére


wwhy
veterán

nekem a kártyán keresztül került a számlára; a PP-es acc-on soha nem is láttam a refound összegét, szerintem azonnal küldte tovább.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10960) skoos válasza Wanille (#10953) üzenetére


skoos
őstag

Ha 30.000 HUF ért vámolják, az nem fogja csődbe vinni a családi vállalkozást, csak ne 200.000huf ért vámolják el. :D

(#10961) skoos válasza Csaszykj (#10958) üzenetére


skoos
őstag

Nálam több hasonló is volt. Többször volt már, hogy valami nem jött meg (tracking nélküli, biztosítatlan tételek), de mindig korrektül vissszakaptam a zsét.

Van, hogy ebayen keresztül, új "case" nyitásával, az Ebay refoundol, aztán el kell fogadni a case lezárását. Van, hogy a cég visszaküldi a pénzt, és utána, ha kérdezi ebay bácsi, elmondani neki, hogy visszakaptad a zsetont.

Nekem volt olyan is, hogy a visszakülött pénzt jóvá kellett hagyni, hogy visszakapjam. Ezt a PP rendszerben tudod jóváhagyni és a visszaküldést is it tudod megnézni.

Van, hogy a visszaküldött pénz csak a PP accounton jelenik meg, nem a Te számlaszámodon.

(#10962) Winner_hun válasza wwhy (#10959) üzenetére


Winner_hun
félisten

A refund az nem egyenlő a pénzkapással.
Ha pénzt kapsz azt withdraw-olni lehet. Ha pénzt kapsz és a számládra akarod tenni akkor a számlaszámot meg kell adni hozzá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10963) Winner_hun válasza Csaszykj (#10956) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit kaptál a fizetésről e-mailt az valós e-mail cím? A vevőnek mennyi visszajelzése van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10964) cornfake válasza skoos (#10961) üzenetére


cornfake
aktív tag

ami kartyaval fizetsz az a kartyadra megy vissza (onnan a szamladra,ha nincs hozza ien virtualios szlad),amit pp egyenlegbol az pp egyenlegbe

I'm what's left, I'm what's right..

(#10965) cornfake válasza Csaszykj (#10956) üzenetére


cornfake
aktív tag

hat a paypal egyenlegeden van,nem?
azert van ott 22 usd
vagy hujevagyok?
en barmit eladtam eddig,mindig a pp balancera ment,ugy kellett lekerni szamlara,ha nem koltottem el azonnal:D

I'm what's left, I'm what's right..

(#10966) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezt most kaptam:DDD

...Coz our CHINESE NEW YEAR HOLIDAY is coming, our store will take holiday from 14th.FEB to 20th.FEB.You can still order items during these days but all shipments only can be arranged on 22nd.FEB. PLS KINDLY NOTE THAT~!!!!! Sorry for troubles and see you soon...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10967) No-kia


No-kia
őstag

hello! eg yolyan kérdésem llenne h miből lehet tudni h egy póló eredeti-e?pl ez?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10968) Wanille válasza No-kia (#10967) üzenetére


Wanille
csendes tag

Azt 100%-osan csak akkor tudod meg amikor kibontod a csomagot.
Sok fritz írt jó értékelést, szóval sanszos sztem h jó a cucc.

(#10969) ludsimon válasza No-kia (#10967) üzenetére


ludsimon
veterán

Nézd át, és döntsd el.

undefined

(#10970) PowerBuldog válasza ludsimon (#10969) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezen az értékelő oldalon hogy lehet szűrni pozitív/negatív/semleges szerint? Úgy mint a vaterán.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10971) ludsimon válasza PowerBuldog (#10970) üzenetére


ludsimon
veterán

Sehogy.

undefined

(#10972) PowerBuldog válasza ludsimon (#10971) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ez jó. Köszi. :R

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10973) ludsimon válasza PowerBuldog (#10972) üzenetére


ludsimon
veterán

A pozitívat minek szűrni?
Nem elég a semleges/negatívat? :F

undefined

(#10974) PowerBuldog válasza ludsimon (#10973) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Csak felsoroltam a lehetőségeket. :) Természetesen nekem is csak a negatív kellett. ;)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10975) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Amerikába csomagot küldeni, hogyan lehet a legolcsóbban?
Néztem a postát, a dhl-t, de elég kiábrándítóak...

Van erre valami működő mechanizmus?

Egy 1 Kg, 40x32x10-es csomagról lenne szó!

:R

(#10976) ludsimon válasza pumatom (#10975) üzenetére


ludsimon
veterán

Magyar Posta
A legolcsóbb, és jó is.

undefined

(#10977) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,a következő lenne a gondom: a brit ebayen leütöttem egy terméket.
Még az aukció előtt küldtem egy kérdést az eladónak,amire egy automatizált válasz jött tőle,amiben azt írja,hogy április 1től megváltoznak az elérhetőségei,és leírja az új mail címeit,de ugyebár ezek moderálva lettek az ebay által,mert még nem volt befejezve az aukció.
Az aukció egyébként árpilis 29-én lett felrakva,ezért sem értettem,hogy mi közöm az előző mailben leírtakhoz.
Leütöttem a terméket kedd este éjfél körül,és írtam neki,hogy akkor utalás vagy paypal legyen.
Semmi válasz.
Tegnap is írtam neki,de szintén semmi választ nem kaptam.

Ez eddig eléggé furcsa nekem,mert ez lenne a 3. vásárlásom ebayen,de az eladók mindig kb rögtön vagy 12órán belül válaszoltak.
Nem hiszem,hogy kamu eladó,mert 95,8%os 314 eladással,csak nem értem ezt az egészet.

Vaterán ugyebár leütés után kapok mailt az eladó adataival,itt ugyebár ez nem szokott megtörténni,hanem ebayen keresztül levelezünk.

Nincs egy mód arra,hogy a rendes mail címét meg tudjam nézni vagy valami?

Vagy mi a teendő ha továbbra sem jelentkezik?

Esetleg valami más megoldás?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10978) Flexy90


Flexy90
senior tag

Csak én szoktam kérdés nélkül fizetni? :U

Xiaomi Fan

(#10979) Zirowe válasza Flexy90 (#10978) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha nincs leírva a postaköltség pontosan,meg bmi más,hogy fizessek rögtön?
Főleg ha az eladó nem válaszol semmilyen levélre,gondolom te se fizetnél úgy vakon,nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10980) Csaszykj válasza cornfake (#10965) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nah szóval így néz ki a dolog:

eladtam valamit , 60 dolcsi cakum púder mindennel.

Miután lezárult az aukció, jött az ebaytől is az emíl, hogy megvásárolták, majd jött az utalás a PayPal-tól is.

Paypal utalás megtörtént az email címemre, ez a paypalos levelem lényege.

Kifizettek nekem valamit, nem visszafizetnek !

A 60 dolcsi a paypal egyenlegemen jelent meg, mint már jöttem rá, visszanézve a bankszámlám számlatörténetét.

Aznap délután vásároltam ezt-azt az ebayről, és a payapal egyenlegemről vonta szépen lefelé, csak mivel rohanásban voltam, mivel az új munkahelyemre intéztem a papírokat, apeh, munkaügy stb... nem vettem észre h nem a bankszámlámról megy lefelé a zsé, mivel volt KP felvét többször is etc...

Tehát a Paypal-on maradt meg szépen a 60 dolcsim, maradványa.

Ezt hogyan tudom átvarázsolni a bankkártyámra?

Közben mivel most elsejétől új bankkártyám van, beregeltem a paypal-ra, de várom a 4 digit-et h megjelenjen a számlatörténetben.

(#10981) Flexy90 válasza Csaszykj (#10980) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nah örülök h semmi gond :) , amúgy arra mindig figyelj h kitől jön az email h megjött a pénz, mer sok a csaló, az a legbiztosabb ha belépsz PPre és megnézed.

My Account/Withdraw

Xiaomi Fan

(#10982) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Az, hogy van, hogy 9 dollárért elküldenek valamit kintről /usa/, itthonról pedig 11 ezer forint egy hasonló csomag küldése?

(#10983) Csaszykj válasza Flexy90 (#10981) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Az első eladásom végülis.

Megjött a zsé, azonnal.

Hogyan tudom a PayPal-ról a kártyámra tenni a zsét ?

(#10984) Flexy90 válasza Csaszykj (#10983) üzenetére


Flexy90
senior tag

Már írtam :P
My Account/Withdraw

Xiaomi Fan

(#10985) Zakariás78


Zakariás78
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetek kérném, mint kezdő ebay-es!

A problémám a következő lenne: rendeltem egy cipőt, meg is jött szépen időben. A baj csak az, hogy nem pont ugyanolyan mint a képen látható termék. Irtam is az eladónak melyben részletesen leírtam a gondom, erre azt válaszolta, hogy "sajnos elfelejtették frissíteni a képeket", ami talán még rendben is volna csak az a baj , hogy ilyen típus ettől a márkától nem is létezik, szóval hamisítványra gondolok. Erre azt válszoltam, hogy az baj mert én nem ezt rendeltem, és szerintem ez hamisítvány. Erre még nem érkezett válasz!
Tisztában vagyok vele, hogy mind az ebay-nél, mind a paypal-nál élhetek reklamációval ebben az esetben. Nos éppen ebben kérnék segítséget tőletek, ha volna valakinek effelé tapasztalata, vagy ötlete szívesen venném. Köszönöm!
Üdv Zoli

(#10986) Winner_hun válasza Csaszykj (#10980) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10987) ludsimon


ludsimon
veterán

Aki most akar külföldről vásárolni nagyobb összegben, javaslom ne most tegye.

Drasztikusan megnőtt az USD ára. 196 HUF volt 1 USD még 1 hete, 3 hete 188 HUF, most 222 HUF 1 USD! :Y

Lehet tudni mi miatt és meddig fog tartani ez a durva árfolyam?

undefined

(#10988) Zirowe válasza ludsimon (#10987) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10989) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na ha egy tranzakció vissza van vonva akkor már nem lehet visszajelzést hagyni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10990) ludsimon válasza Winner_hun (#10989) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, ezért kell refund előtt megadni a megérdemelt visszajelzést.

Edenyke:
Köszi!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10991) Winner_hun válasza ludsimon (#10990) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megvétel után egyből cancel lett..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10992) ludsimon válasza Winner_hun (#10991) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt gyakorlatban, hogy lehet kivitelezni?
Kell hozzá az eladó is?

undefined

(#10993) Winner_hun válasza ludsimon (#10992) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő indítja én meg elfogadom.
De nem mindenki csinálja.
Leütöttem egy terméket ami free shippinges volt, amint leütöttem egyből 10 dollár volt a szállítás, ezt megírtam neki aztán küldte az item cancel-t és elnézést kért.
Aztán ma feltette ugyan azt a terméket akciósan, gyorsan le is ütöttem:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10994) Zirowe válasza Zirowe (#10977) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na,írtam még pár levelet az eladónak,persze semmi válasz.
Erre írtam egy másik termékéhez,amire nagy nehezen válaszolt,hogy "tisztán le volt írva,hogy csak UK-n belül postázik,míg én nem az UK-ban lakom".

1. Az aukcióban nem volt leírva,hogy csak angol vevő licitálhat és csak angol címre küld (egyébként rühellem az angolokat,mert majdnem mindenhova odaírják,hogy csak angolnak adnak el angol címre).
2. Az a minimum,hogy 2napig folyamatosan írok neki,legalább vehette volna a fáradságot,hogy válaszol.
3. Rögtön hajlandó vagyok fizetni neki,nem értem miért nem jó ez.

Mi a teendő ilyenkor?
Mert igényt tartok a termékre.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10995) Winner_hun válasza Zirowe (#10994) üzenetére


Winner_hun
félisten

A termékről van link ahol ki van írva hogy csak Angliába szállít? Mert olyan van hogy szállítási országnak csak UK van megadva, de sokan vannak akik ennek ellenére is elküldik hozzánk. Találkoztam már olyan eladóval akinél csak USA volt megadva és mondta hogy nemzetközi hirdetéset nem akar feladni, küldött egy invoice-t, kifizettem és küldte a cuccot.
Ha így leírja hogy nem küldi hozzánk akkor keress másik eladót. Ha nincs akkor menj ki Angliába érte:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10996) Zirowe válasza Winner_hun (#10995) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Általában angolok mindig kiírják,hogy uk bidders only,will ship only to uk.
Itt nem volt kiírva.
Találkoztam már olyan aukcióval is,ahol nem tudtam licitálni,mert hogy nem helyi címem van és az aukcióból ki vagyok zárva.

Na most,itt tudtam licitálni,nyertem is.
Az eladó nem írta,hogy csak angoloknak és csak Angliában,hanem írt kb egy mondatot a telóról,a többi pedig egy máshonnan bemásolt technikai leírás volt.
A küldemény fülön nem volt Magyarország,de általában ezzel nem volt gondom,mert ha nem küldi máshova,akkor azt vagy kiírja vagy korlátozza az aukciót,nem?

És egyébként is,2napig írtam neki folyamatosan,és válaszra se méltatott,viszont amikor másik termékéhez írtam,akkor rögtön válaszolt és lerendezett egy mondattal (it clearly stated that it would be posted only to the UK you are not in the uk.),ez milyen már?

Itt vagyok,pénzzel a kezemben,mondtam,hogy nekem mindegy,hogy utalás vagy paypal,csak mondja már meg mennyi a szállítás és kifizetek mindent rögtön neki.

Leütöttem a terméket,szeretném megvenni.
Nem értem mit kell ezen neki problémázgatnia és bunkózni:S

Egyébként erről lenne szó,nem írja,hogy csak angoloknak fenntartva, egyébként már linkeltem ezt neked az apródban:)

Ebay mit tud ilyenkor tenni?

Esetleg a végén még én kapok negatív értékelést..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10997) Winner_hun válasza Zirowe (#10996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Post to: United Kingdom

Ha ennyi van ott akkor licit nélkül kérdezni kell az eladót, ha nem válaszol akkro meg elfelejteni az aukciót.

Negatívot nem fogsz kapni mert nem tudnak adni, azt egy jó ideje (tán kb. 2 éve) csak vevő tud adni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10998) Zirowe válasza Winner_hun (#10997) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De ez az,hogy én kérdeztem tőle eladás előtt,de nem válaszolt.

Illetve,akkor miért nem tiltja le a nem angol licitelőket?:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10999) Wanille válasza Zirowe (#10998) üzenetére


Wanille
csendes tag

Sztem rossz felől közelíted a témát: "A küldemény fülön nem volt Magyarország", de leütötted.
Én, ha nincs a shipping fülön a "to" alatt a HUN, nem ütök le semmit. Először kérdezek, megvárom a választ(volt aki 4 nap múlva írt vissza), és annak függvényében rendelek-nem rendelek.
Ezzel kivédve az ilyen huza-vona.

[ Szerkesztve ]

(#11000) Zirowe válasza Wanille (#10999) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok,lehet,hogy tényleg rossz oldalról közelítem meg.

De a tapasztalataim alapján eddig (és csak arra használom ebayt,hogy htc telefonokat vegyek német és angol oldalról):
1. ha nincs ott a választható országok között Magyarország a szállításnál,attól még szállít oda az eladó (eddig két némettől vettem,egyiknél sem volt ott hun,de mind a kettő készségesen vállalta,tehát én ezt mindig úgy fogom fel,hogy attól még,hogy nincs ott az országunk,még kipostázza nekem)
2. ha nem szállítanak hozzánk,akkor letiltják a licitálási lehetőséget (németeknél nem egy ilyenbe ütköztem)
3. ha nem szállítanak hozzánk és lusták letiltani a licitálást,akkor kiírják,hogy csak kik licitáljanak és csak hova küldenek (ez mindig a fasza kis angol aukcióknál van,hogy tök jó termék,tök olcsó,de az esetek 75%ban ott van az UK bidders only,will ship to UK only,ami baromira idegesítő,mert hogy lehetnek ennyire zárt felfogásúak!).
4. ha írok licit vége előtt eladónak,akkor általában válaszolnak

Jó,lehet mondani,hogy akkor menjek német ebayre,de sajnos egyes telók németeknél,egyesek meg angoloknál olcsóbbak:S

Tehát itt lehet,hogy nem volt kiírva,hogy mennyi hunba postázni,viszont nem írta le az aukció részleteibe,hogy csak honfitársainak árul és csak belföldön postáz,illetve a licitálást sem tiltotta le.

De most komolyan,ha fizetnék rögtön és a postát is nekem kell állnom,mi tartja vissza attól,hogy feladja nekem?
Így is,úgy is csak akkor adja fel,ha a pénz megérkezett..
A mi pénzünk bűzlik?
Ez nem nigériai átbaszás,magyarok vagyunk,eu tagok..
Csak egy kis nyitott elméjűség kéne.

Illetve nem az,hogy úgy bunkózik velem,hogy még csak válaszra sem méltatja a leveleimet..:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.