Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) capafog23 válasza Krissz88 (#10450) üzenetére


capafog23
őstag

Ha ez a My account rész alatt van Account summary-nál akkor igen, ennyivel jössz még ebay-nek. A hirdetés feladási díj, az egyéb hirdetési extra szolgáltatások miatt amiket esetleg bepipáltál. És hirdetés végén valamennyi % részesedés jár ebaynek, ezt nem vonják le az árból, hanem egy külön számlán gyűjtögetik hogy mennyivel jössz nekik idáig.
Remélem érthető amit leírtam.

(#10452) Krissz88 válasza capafog23 (#10451) üzenetére


Krissz88
csendes tag

Igen érthető volt, köszönöm szépen. :R Örök hálám.

(#10453) Koczka


Koczka
tag

hello

tudnátok ajánlani olyan magyar oldalt ami az ebay-el foglalkozik, (leírja a regisztráció menetét vásárlás stb.) ?

(#10454) petifromvega


petifromvega
csendes tag

Jonapot. Seggitene valaki? tegnap adtam el par dolgot ebay-on ez volt az elso. kifizettek megerkezet paypalra , de kartyamon nincs rajta? es pendiget ir ki a penzre most akkor hogy van ez akkor most az megvan? ellehet kolteni lelehet valahogy venni ?

(#10455) Studiossrác válasza Koczka (#10453) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

http://blog.xorp.hu/paypal-es-ebay-bemutato

(#10456) wwhy


wwhy
veterán

A paypalre befutott egy "partial refound", amit azonnal továbbküldött a bankkártyámra azaz a regisztrált bankkártya számomra. Mennyi idő alatt szokott megérkezni? Illetve érdekes, hogy nem kellett a bankszámlára magamnak továbbutaljam, teljesen automatikusan küldte tovább. Így is lehet, hogy a bankkártya számára küldi tovább?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10457) DJTJ válasza wwhy (#10456) üzenetére


DJTJ
tag

Igen így is lehet,nekem általában mindig továbbküldik a számlaszámomra tehát nem kell visszutalgatni a paypal-ről,kb 3-4 nap alatt szokott nekem megjelenni a számlámon.

(#10458) wwhy válasza DJTJ (#10457) üzenetére


wwhy
veterán

OK, köszi. Azért volt furcsa kicsit mert ugyebár kártyaszámra nem nagyon szokás utalni, hanem bankszámlaszámra, az pedig nincs megadva :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10459) XtreemX


XtreemX
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok ebben a témában,és szeretnék kicsit érdeklődni. Vennék egy PS3-at,és ugye mivel nincs pénzem új játékokra,így ajánlották az ebay-t. Regisztráltam magam ott,és PayPal-en egyaránt. PayPal-en még visszavan a kártyám igazolása,a 4 jegyű kód,de hamarosan megjön a bankszámlakivonatom,tehát az is rendben lesz.
Az iránt szeretnék érdeklődni hogy (tekintve kollégista vagyok) mi van akkor ha a kiszállításkor nem találnak senkit otthon(eredeti lakcímemen)? Mert a kolis címemre nem rendelhetek(értelmetlen kollégiumi szabály..) de otthon meg nem mindig vannak. Sokféle választ kaptam már erre a kérdésemre,de egyik sem volttapasztalat,ezért szeretném itt feltenni a kérdést,hisz itt sok tapasztalt vásárló/eladó van. Valamint hogy a kis csomagokat(PS3 játék) a posta szállítja ki? Vagy a DHL? vagy ez változó? Illetve melyiknél mi van ha nem tudják átvenni otthon.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#10460) amargo válasza XtreemX (#10459) üzenetére


amargo
addikt

Ha kis csomag, akkor a postás begyűri a ládába, ha nagy akkor ott hagyni fog egy lapot, hogy a postán van a csomag.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10461) XtreemX válasza amargo (#10460) üzenetére


XtreemX
csendes tag

És amennyiben nem a posta szállítja? Mondjuk a DHL?

(#10462) Winner_hun válasza XtreemX (#10461) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felhívnak, értesítőt hagynak, van hogy levelet küldenek hogy csomagod érkezett és ekkor meg ekkor hozzák ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10463) XtreemX válasza Winner_hun (#10462) üzenetére


XtreemX
csendes tag

Tehát akkor azok a 'riogatások' amiket hallottam hogy egyből visszaküldik a feladónak,meg ilyesmik nem igazak... :) Ennek örülök.
UK-ból érdemes rendelni játékokat? Ott úgy tudom nincs vám. Vagy megéri usa-ból is,még vámmal együtt is? Illetve szállítási díjak tekintetében honnan éri meg legjobban?

(#10464) wwhy válasza XtreemX (#10463) üzenetére


wwhy
veterán

Onnan érdemes rendelni, ahol a legolcsóbb :) kiszámolod és kész. A szállítási díj nagyon változó, mint az árak is;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10465) ludsimon


ludsimon
veterán

Most vásároltam, és 1 USD - 200,45 HUF. (OTP Bank konvertálja)
Te jó ég!! :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10466) fehersracbob


fehersracbob
csendes tag

Hali, az a probélmám, hogy szeretnék egy órát venni, ami itthon durván 30, és ebayen találtam egyet az USA-ban, ami szállítással együtt kb 20, viszont nem tudom, hogy van-e vám, és, ha igen mennyi. Ki lehet deríteni valahogy, hogy megrendelem, akkor végülis mennyit kell perkálnom, mire kezembe kerül az óra? Köszi

(#10467) DJTJ válasza ludsimon (#10465) üzenetére


DJTJ
tag

Én most rendeltem és még mindig annyi :U
Nagyon úgy néz ki,hogy le nemnagyon fog menni sajna :O

(#10468) ludsimon válasza DJTJ (#10467) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez elég rossz hír. :O

undefined

(#10469) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaoo!!

Rendeltem UK bol cuccokat (nem ebay).. 11. en lett feladva de meg nem ert ide... Sztem tuti vhol Mo on ulnek rajt, mert kb fele ido alatt beer az orszagba aztan a masik fele mig Pestrol leer nekem Vp be.. Lenyeg, hogy nincs hozza tracking number om, VAM osoknal erdemes erdeklodnom v varjak meg??

Kocce!!

(#10470) lacus28


lacus28
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam már néhány dolgot az ebayen de azt mind egyesével ki is fizettem.

Most van egy eladó akitől több dolgot is szeretnék venni egyszerre.
Azt írja az eladó az oldalán hogy több termék vásárlása esetén csak egyszer kell kifizetni a szállítási költséget.
Valami összetett számlát emleget.

Addig eljutottam,hogy meg kell vásárolni miden terméket egyesével,de azután hogyan tovább?

Tudna segíteni valaki?

(#10471) Winner_hun válasza Chieftec (#10469) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem 3-4 nap alatt mindig megjött onnan a vásárolt csomag, EU-n belül nem vámköteles, nem hiszem hogy a vámhivatalnál kéne kérdezősködni, én inkább a helyi postán kérdeznék utána.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10472) ludsimon válasza Chieftec (#10469) üzenetére


ludsimon
veterán

UK-ból nekem 3-4 nap airmail-el. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10473) Winner_hun válasza lacus28 (#10470) üzenetére


Winner_hun
félisten

My eBay / Won menüben ott lesznek a termékek, ha jól emlékszek akkor a termék mellett jobbra ahol a lenyíló menü van, lesz egy olyan menüpont hogy Request total from seller, arra klikk, majd küldd el úgy, ahogy van, nem kell semmit se a szövegdobozba beírni:) Ha ott nincs ez az opció, akkor nyomj rá a fizetésre, ott már ott lesz:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10474) rebugra


rebugra
aktív tag

Ebay elég megbízható, Kínából nem érdemes rendelgetni, én németektől vásárolok nagyon sok mindent , nagyon megbízhatóak, 1 német cég volt, ahonnan gépet vettem, és megszűnt, de az ebay készségesen felkeresett, és elintézte az ügyet!! 300 eurós veszteségem igaz 5 hónap után, de 500 euróval honoráltál!! Nagyon korrektek. Van még mit tanulni (lásd: Vatera, stb...)

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#10475) ludsimon válasza rebugra (#10474) üzenetére


ludsimon
veterán

"Kínából nem érdemes rendelgetni"

Na ezzel lehetne vitatkozni!
Vannak igazán jó, minőségi cuccok, úgyhogy ezt így nagy általánosságban kijelenteni megfontolatlan, és hülyeség.

Inkább a noname cuccoktól kell félni.
Ha valaminek van márkája, akkor az már elvileg nem lehet hamis.
Ha hamis, akkor lehet panaszkodni az eBay-en, ha meg nem volt márka írva, akkor pedig kár a gőzért...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10476) rebugra válasza ludsimon (#10475) üzenetére


rebugra
aktív tag

Jó persze ez igaz, csak annyi a hamis cucc, hogy jól meg kell gondolni, és nagyon utána kell járni

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#10477) ludsimon válasza rebugra (#10476) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért, olyan nehéz 5 percet szánni rá, és beírni a google-be, hogy mittomén' fake 128GB pendrive ? :F

undefined

(#10478) Archttila válasza ludsimon (#10368) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos megvan az első eladásom :) örülök is neki utalt is az illető egyböl ahogy leütötte... Holnap reggel megyek feladom még annyi lenne erősítsetek meg hogy egy CD lemeznél tényleg elég elsőbbségivel küldeni? (ajánlottan tényleg nagyon drága lenne) + érdemes lenne inkabb beleraknom egy kissebb dobozba vagy megteszi egy nagyobb bubis boriték is? Félek hogy összetörik.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10479) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Még valami!

Elég a kicsi?

Európa elsôbbségi postakész szabvány méretû boríték 240 Ft, vagy Európa elsôbbségi postakész közepes méretû boríték 505 Ft.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10480) Koczka


Koczka
tag

Taiwan-ról rendelek valamit arra hogy van vám?

(#10481) ludsimon válasza Koczka (#10480) üzenetére


ludsimon
veterán

Ugyan úgy, mint EU-n kívül.

Hogy milyen áron, az már le lett itt írva vagy 20x.
Nem ismételek többször.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10482) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy tetütelep ez a posta! Pont 100 gr-nal van a limit mikor egy CD 109 gr... ugye ott ugrik nagyot pont az ár!
Elsőbségi postakész szabvány boríték meg NINCS a postán...
kacaj ahogy van az egész

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10483) ludsimon válasza Archttila (#10482) üzenetére


ludsimon
veterán

109 gramm boríték nélkül?

Nem tudom, sok felháborodott embert hallok, hogy így úgy a Magyar Posta, én nem tudom miről beszélnek ezek, de nekem semmi problémám nem volt eddig vele!

Bár most van egy cuccom, amit postáztam, és törötten érkezett meg. Holnap, vagy holnapután, kedvtől függően elmegyek, mert van feladnivalóm, és megkérdezem mit lehet ilyen esetben tenni?!

undefined

(#10484) ludsimon válasza Archttila (#10482) üzenetére


ludsimon
veterán

109 gramm boríték nélkül?

Nem tudom, sok felháborodott embert hallok, hogy így úgy a Magyar Posta, én nem tudom miről beszélnek ezek, de nekem semmi problémám nem volt eddig vele!

Bár most van egy cuccom, amit postáztam, és törötten érkezett meg. Holnap, vagy holnapután, kedvtől függően elmegyek, mert van feladnivalóm, és megkérdezem mit lehet ilyen esetben tenni?!
Ajánlottan ment, regisztrált számmal.

undefined

(#10485) Winner_hun válasza Koczka (#10480) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha megvámolnak akkor kb + 30%-kal számolj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10486) Koczka válasza Winner_hun (#10485) üzenetére


Koczka
tag

thx :R

még egy kérdés hol lehet a pénznemet beállítani? mert ebay uk-n regeltem és mindent GBP-be számol.

(#10487) Winner_hun válasza Koczka (#10486) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha más domain alatt nézed (.com) akkor is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10488) ludsimon válasza Koczka (#10486) üzenetére


ludsimon
veterán

Az tökmindegy hol regeltél.

A globális eBay-t használd, ott HUF-ba is lehet állítani a pénznemet, bár számolj rá még egy keveset, mert a banki árfolyamokhoz képest kb. 10 Ft/1 USD-al kevesebb.

undefined

(#10489) Archttila válasza ludsimon (#10484) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Borítékkal 109 gr. Mellesleg mondjuk rá hogy eddig nekem sem volt problémám a postával csak ugye eddig belföldre mentek a cuccok most pedig külföldre...
Az a nagy dilemma hogy ajánlva vagy ne ajánlva mert ha nem ajánlva akkor még elfogadható az ár viszont félő hogy ténylge benyelik, ha ajánlva küldöm akkor meg +750 ugye! Mindenki mást mondd az a nagy gaz. Van aki eree, van aki arra esküszik megszivni meg zöldfülüként az ebayen már az elején nem akarom nos akkor mi lenne a jo ugye...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10490) lacus28 válasza Winner_hun (#10473) üzenetére


lacus28
csendes tag

Köszi a segítséget ,összejött a vásárlás.

(#10491) ludsimon válasza Archttila (#10489) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor keress valami kisebb, vagy kicsit bélelés terén szegényebb borítékit.

undefined

(#10492) Koczka válasza Winner_hun (#10487) üzenetére


Koczka
tag

igen mindegyik ebay-es oldalon gbp-t ir

ludsimon: addig rendbe van hogy global de még mindig nem tudtam meg hogy hol kell átállítani a pénznemet?

[ Szerkesztve ]

(#10493) ludsimon válasza Koczka (#10492) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezeket megfelelően beállítva:

undefined

(#10494) DJTJ válasza Archttila (#10489) üzenetére


DJTJ
tag

Erre az ajánlott dologhoz csak annyit tennék,hozzá,hogy belföldre küldtem buborékos borítékban egy 4000ft értékű kis cuccot ajánlva és soha nem érkezett meg a címzetthez, a posta nemtudja,hol van, nincs a száma a rendszerben.Kártérítést nyújtottam be így szerencsére éppen visszakapom az összeget,ugyanis a feladási költség 15x-ét fizetik vissza ami 350ft volt! Ez az ügy már 2 hónapja húzódik és még nincs nálam a pénz.

(#10495) ludsimon válasza DJTJ (#10494) üzenetére


ludsimon
veterán

Micsoda????????????????????????????? :Y

15x-ét a valódi értékének??? :Y :Y

Ez teljesen valós?

Mert én erről nem tudtam, és 1 éve mikor eltűnt egy cuccom még 2000Ft-al kevesebbet is kértem, mint amennyi volt a károm összesen.

undefined

(#10496) Flexy90 válasza ludsimon (#10495) üzenetére


Flexy90
senior tag

Azt írta h a feladási összeg maximum 15x-ét térítik vissza..
ez nála maximum 15x350 azaz 5250Ft..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#10497) ludsimon válasza Flexy90 (#10496) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, jól van, hirtelen kirohanás volt, és felületes olvasás... :U

Akkor az nagyon azt jelentette volna, hogy 3800Ft-ért adtam fel, ami annyit tesz ki, hogy
15x3800Ft= 57000Ft

Ez lehetetlen!!!!
Ezt nem hiszem el!
Ennyire hülye voltam, hogy én meg 10K-t kértem?! :W

undefined

(#10498) sbazsi


sbazsi
veterán

Kingston 128 gb 30 usd, free shipping.
itt nekem valami nem kerek. :U
vélemény?

(#10499) Bottor


Bottor
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy telcsit, és nagyon valószínű hogy a "magyar posta" lenyúlta belőle a hadset-et! Plusz egy apróbb csomag eltűnt.

Mit lehet ilyenkor tenni? :(

(#10500) sbazsi válasza Bottor (#10499) üzenetére


sbazsi
veterán

Sztd pont a headsetet lopják ki? És a telefont meghagyják?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.