Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) bettib


bettib
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem: 2db zselét kéne rendelnem, meg is találtam. A zselék az USA-ból lennének, az eladó nagyon sok pontos, megbízható eladó. A kérdésem az lenne, hogy kell-e ezekre vámot fizetnem? Illetve ha valami mást szeretnék az USA-ból, azokra van-e vám, illetve hogy a csomagok onnan biztosan megérkeznek?
Előre is köszönöm: bettib :B

(#11052) pomk válasza bettib (#11051) üzenetére


pomk
őstag

Az előzőekben írták, hogy ha a vám és adó értékhatára alatt van, akkor nem. Már csak az a kérdés, hogy ez vajon mennyi? :)

(#11053) bettib válasza pomk (#11052) üzenetére


bettib
csendes tag

Köszönöm, hogy segítesz :-) A zselék együttesen: 60 USD, plusz 10 USD a postaköltség.
Ez vajon még belefér a vámmentességbe?

(#11054) Winner_hun válasza pomk (#11045) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11055) Winner_hun válasza bettib (#11053) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fér bele. Elvileg. Gyakorlatilag meg majd kiderül hogy megvámolnak-e. Ha alacsonyabb árat ír az eladó a cuccra akkor szinte biztos hogy nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11056) Wanille


Wanille
csendes tag

Reggelt!
Még mindig áll a kérdésem:
miután refundoltak egy terméket(árát), átkerül a még ki nem fizetett kategóriába.
mi azzal a teendőm? visszajelzést kell hagynom vagy mi?

(#11057) bettib válasza Wanille (#11056) üzenetére


bettib
csendes tag

Köszönöm. És szerintetek azért a cuccok megjönnek? Mert ez elég drága dolog lenne, ha nem.....

(#11058) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok!
Ebay-ről szeretnék rendelni.
Ez lenne a cucc
Ingyen posta van kiírva, tehát én azt számoltam, hogy kb. 14900 Ft.-ból lenne meg, de azt mondták van vám+ áfa is.
Tudtok ebben segíteni?
Nem csak ezt rendelném, vennék mellette még egy Bp-511 -es akkut, az egy nagyon pici cucc, egy fél telefonnak felel meg kb. :K Annál is ingyen posta van kiírva. Az átszámolva Ft.-ra 1500-2000-re jönne ki.

Ki tudná nekem valamilyen szakértő számolni, hogy mennyire jönne ki a két áru együtt? :)

Köszönöm előre is! :R

(#11059) Csaszykj válasza máyköl (#11058) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hát ha megkéred az eladót, hogy GIFT ( ajándék ) -ként postázza, lehet átcsúszik a vámon.

A pici akksi simán átmegy a vámon sztem.

Majd megmondják a többiek, akik már fizettek vámot, de én még sosem szerencsére. :R

(#11060) Wanille válasza máyköl (#11058) üzenetére


Wanille
csendes tag

Először is: számold újra azt a 14900 ftot, mert régóta nem 212be váltják a dollárt :)
Ha fennakad a vámon, a végösszegre tegyél rá 30%ot. Annyi lesz a vége.
A bliszter miatt érdekes dimenziója van a terméknek, sanszos h dobozban jön, az jobban szemet szúr a vámon. Attól függ mekkorába gyömöszöli bele.
És persze ott van még a szerencsefaktor :)

(#11061) máyköl válasza Wanille (#11060) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, remélem nem akad fenn a vámon.
Ha ajándékként postázza, akkor is fenn akadhat?
Ha nem akad fenn a vámon, akkor van még valami + kiadás? Vagy akkor már csak az átszámított pénzösszeget kell kifizetnem? :F

(#11062) Flexy90 válasza máyköl (#11061) üzenetére


Flexy90
senior tag

Előre kell fizetni :)
Ha Giftként adja fel, akkor elvileg $50 a határ. Ha kínából jön ők ált úgyis $10-t írnak a csomagra..
Ha nem vámolják, nincs további költséged.

Xiaomi Fan

(#11063) Wanille válasza máyköl (#11061) üzenetére


Wanille
csendes tag

Ha megússza a vámot, semmi plusz költséged nem lesz.

(#11064) máyköl válasza Flexy90 (#11062) üzenetére


máyköl
veterán

Miért lesz jobb, ha előre fizetek? :)

Nagyon remélem, hogy nem szállnak rá a vámosok, ha igen, otthagyom őket, annyit már nem ér meg a cucc. :(

(#11065) Flexy90 válasza máyköl (#11064) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nem azt mondtam h jobb, hanem h előre kell fizetni. Addig fel sem adja.. :)
(persze a kivételek erősítik a szabályt :D)

Xiaomi Fan

(#11066) máyköl válasza Flexy90 (#11065) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, értem.

Viszont az gáz, mivel ha megvámoltatják én ott szeretném hagyni, mivel nekem annyit nem ér már meg, akkor visszaküldi a pénzem? :)

(#11067) koxx válasza máyköl (#11066) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Onnantól, hogy feladta a csomagot már semmiféle felelősséget nem vállal a vámmal áfával és egyéb dolgokkal kapcsolatban, a pénzedet pedig biztos nem küldi vissza.

(#11068) máyköl válasza koxx (#11067) üzenetére


máyköl
veterán

Értem... :((

(#11069) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Valakinek van tapasztalata eBayen való eladásban?

Mennyire rombolja az összképet, hogy a termék kis hazánkból lesz feladva?
A Magyar Királyi Posta által nyújtott tracking number normálisan leellenőrizhető a PayPal számára? Nehogy a vevő refundot kérjen, hogy nem kapta meg a cuccot.

:R

(#11070) Winner_hun válasza Stanley-B. (#11069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem adtam el az eBay-en de ha jól emlékszek akkor volt már itt szó róla, hogy ahol beregisztráltál alapértelmezettként oda kell szállítanod. Szóval ha .com-on regisztráltál be akkor nem adhatsz meg olyan szállítási feltételeket hogy csak EU-ba szállítasz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11071) koxx válasza Winner_hun (#11070) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

co.uk-n raktam fel terméket így alapértelmezésben kell oda szállítanod, de a kivételeknél beállíthatod, hogy hova nem akarsz küldeni

sztem a magyar posta ems szolgáltatása korrekt, csak sajna drága

[ Szerkesztve ]

(#11072) Winner_hun válasza koxx (#11071) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ahova felrakja és nem ahonnan beregisztrált, csak sikerült összekeverni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11073) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

.com-on regeltem, az nem gáz, ha EU-n kívülre kell feladni.

(#11074) pomk válasza pomk (#11045) üzenetére


pomk
őstag

A 6 rendelésből 2-nek visszakapom az árát. A másik 4-vel viszont lenne pár kérdésem.
A másik 4 db cipőt 2 eladótól rendeltem meg. Az egyik eladó írt Paypal-on, hogy legyek türelmes, a légi postánál van a cucc. Na most ha Én lezárom avval, hogy ezt elhiszem, újra nem fogom tudni megnyitni a panaszt. Szóval, honnan tudom hogy biztosan feladta-e?
A másik eladó nem írt semmit, csak bejelölte paypal-on, hogy shipped.
Tehát igazából mind a 4db cipőhőz az van írva, hogy shipped. Hogyan tudok meggyőződni arról, hogy valóban elküldték-e? Van ott egy tracking number, amit itt megnéztem, de nem találja. Bár itt az van írva, hogy ha mostanában adták fel, akkor még nem fogja megtalálni. Várjak vele pár napot és nézzek rá újra?
Attól félek, hogy ha elfogadom azt, hogy Ők azt mondják shipped, akkor búcsút inthetek a pénzemnek. :F

(#11075) Winner_hun válasza pomk (#11074) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne zárd le csak ha megkaptad a cipőt. Ha ezt írta akkor várj.
A nyomkövetés valóban ilyen, kapásból nem mindig jelzi hogy mi van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11076) tjb007


tjb007
nagyúr

Az origón megjelent egy cikk a külföldről (EU-n kívülről) való rendeléssel, vásárlással kapcsolatban.
Érdemes elolvasni.
[LINK]

(#11077) pomk válasza Winner_hun (#11075) üzenetére


pomk
őstag

OK, 05.31.-ig van időm, remélem addig megjön.
Köszi a segítséget!

(#11078) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Francia országba akarok csomagot küldeni.

Hogyan címezzem meg a csomagot ? :DDD

Michel Bilinski
96 Quater rue de Lozère
91400 Orsay
France

[ Szerkesztve ]

(#11079) Winner_hun válasza Csaszykj (#11078) üzenetére


Winner_hun
félisten

Első sor a név, második az utca és házszám lesz, harmadik sor az irányítószám és a város, negyedik sor az ország.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11080) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok,
Pár napja regisztráltam az ebay-en, paypal account-ot is csináltam. Az lenne a kérdésem, hogy az ebay-en van olyan funkció, hogy minimálár?
Vagy az eladónak kötelező átadnia a cuccot akár induló áron is? Ha rajtam kívül nem licitál rá senki?
Mert ugye a Vaterán például van minimál ár, de ebay-nél nem találtam erre utalást. Nem írta az aukció.
A másik kérdésem a paypal rendszerrel kapcsolatos. Ha jól értelmezem, ez egy összekötő rendszer a két felhasználó közt, ami az illetők bankszámla forgalmát kezeli.
Ha tegyük fel megnyerem az aukciót, és fontban kell fizetnem, akkor a paypal - pénz küldés - menüjében kiválasztom a fontot. Majd ő, az aktuális árfolyamnak megfelelően átváltja forintra, és a bankszámlámról utalja az összeget.
Ehhez tudnom kell majd az eladó bankszámla számát? Vagy az illetők paypal rendszere ezt megoldja egymás közt? Ez ugye nem számol fel plusz pénzt utaláskor?

Még egy gyors kérdés. Olvasgattam ezt az auto bid funkciót, de nem igazán értem. Ha az eladó beállítja ezt, akkor az én licitemre az ebay automatikusan rálicitál?
Nagyon szépen köszönöm segítséget.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#11081) Flexy90 válasza mert_csokis (#11080) üzenetére


Flexy90
senior tag

1. tudtommal nincs
2. ha megnyered a licitet, akkor fizetésnél ebay oldalán maradva kéri a PP-es felhsz.nevet meg jelszót, a többit elintézi maga. Még annyi h a konvertálást átálíthatod h a bankod csinálja, a PP weboldalán.

Maga az utalás ingyenes.
3. Annyit jelent, h megadsz egy maximális összeget, amit adnál a termékért, és az ebay nem ezzel az összeggel teszi meg a licitet, hanem a nyerésre álló licit+licitlépcsővel. Ezt addig csinálja helyetted amig el nem éri az általad megadott maximum összeget.

bocsi ha nem túl érthető, kicsit siettem..

Xiaomi Fan

(#11082) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Sziasztok!

Én már régóta ebay-ezek, főleg a német oldalon vagyok aktív és eddig nem volt semmi problémám, illetve ami volt, azt is sikerült megoldani, de most:

Vásároltam az egyik ismerősömnek egy itthon nem kapható lemezes-táskát. Nagyon örültünk neki, mert neki olyan tatyója lesz, ami limitált kiadás, én is örültem, hogy segíthetek. A megszokott rendben lezajlott a beszélgetés az eladó és köztem, elkértem az IBAN számot, meg minden banki adatot, amire a nemzetközi utalásnál szükség lehet. A pénz el is ment, a leütést követő héten, postaköltséggel együtt. Mivel van németországi ismerősöm, ezért a terméket a német címre kértem. Az eladó innentől fogva nem jelentkezett, de nem tűnt fel semmi komoly, mert máskor is volt ilyen, hogy nem jelentkezik, hogy na most feladtam stb-stb.
A csomag állítólag visszament a postán, mivel az ismerősöm nem volt otthon és nem tudta átvenni a terméket. Mondom semmi gond, megbeszélem az eladóval, hogy még egyszer küldje el a táskát. Küldtem neki e-mailt, felajánlottam, hogy ismét fizetem a postát, csak küldje el a táskát. Ez kb 1 hónappal ezelőtt történt, azóta többször is írtam neki levelet, de nem válaszol semmit. Az ebay kundenservice-nél jelentettem az esetet, ők azt tanácsolták, próbáljam meg felvenni vele még egyszer a kapcsolatot. Megtettem, de mondanom sem kell, azóta sem jött válasz az eladótól. Az e-bay-jel ismét felvettem a kapcsolatot, jeleztem, hogy nincs reakció a leveleimre. Sajnos telefonszámot nem tudok, sem pedig pontos címet.
Az lenne a kérdésem, hogy most akkor buktam az egészet? Nem is magam miatt, meg a pénz miatt kérdezem, mert nem egy nagy összeg, csak nagyon kellemetlen a barátom felé ez az egész herce-hurca. Mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#11083) pomk válasza szmutkolaci (#11082) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Én hasonlóképpen jártam. Miután senkitől semmit reakció nem volt, írtam Paypal hibajelentő központjába. A 6 rendelésből, 2-nek visszautalták az árát, ebből 1 már bankkártyámon van, a másik 4-re pedig azt írta eladó, hogy feladta /ami még sose biztos/.
Szóval Én azt ajánlom, bár majd lehet profik kijavítanak, hogy paypal, vagy amin keresztül fizettél, ott reklamálj -ha van erre lehetőség-.

[ Szerkesztve ]

(#11084) szmutkolaci válasza pomk (#11083) üzenetére


szmutkolaci
tag

Nos hát igen...A paypal rendszert nem használom, egyszerűen banki átutalással ment a történet. :((

(#11085) pomk válasza szmutkolaci (#11084) üzenetére


pomk
őstag

:Y
Akkor passz. Nem tudom ilyenkor hogy lehet visszanyomozni, igazolni és követelni a pénzed vissza.

(#11086) Hintalow válasza szmutkolaci (#11084) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát ez így szívás.
Ha nem paypal-t használsz, akkor szerintem max annyit tudsz elérni hogy kitiltsák az eladót, ha valóban simlis, de az ebay fix hogy nem fog kártalanítani, mert az a paypal dolga lenne, ha rajta keresztül fizettél volna. :(
Amúgy megkérdezhetem, miért nem használod? Bankban dolgozom, és a nemzetközi utalás se nem olcsó se nem túl gyors a paypalhoz képest...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11087) szmutkolaci válasza Hintalow (#11086) üzenetére


szmutkolaci
tag

Ezt magamtól is nyugodtan megkérdezhetném. A válasz eléggé földhözragadt, főleg a mai világban: Nem tudom. Sajnos azt sem tudom, hogy mi is ez valójában, és azt sem, hogy hogyan kell használni / igénybe venni ezt a fajta szolgáltatást.

Viszont, ha esetleg van időd és szeretnéd elmagyarázni, priváton keresztül, nagyon szívesen venném. :B

[ Szerkesztve ]

(#11088) Hintalow válasza szmutkolaci (#11087) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért nem akarok írkálni, mert részemről arcoskodás lenne, sokkal tapasztaltabb fórumtársak vannak itt mint én, majd ők segítenek. :)
Lényegében a paypal az eladó és a vevő között van, garantálja az adatok anonimitását, és a pénz eljuttatását egyiktől a másikig. Ha gebasz van, ők intézik a kivizsgálást és kártalanítanak.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11089) KRi2


KRi2
aktív tag

Paypal-ról egy kis okosító íromány: [link]

Kérdésem is lenne.
Hogyan lehet megtudni hogy mennyi a minimum ár, egy aukció-nál, amennyiért már meg is kapom/nyerem a terméket? Nincsen "buyitnow". Érdeklődés, verseny nincs a termék iránt. Hogyan szimatolhatom ki hogy mennyiért lehet elhozni? Kezdő vagyok, gondolom az eladó mérlegel a legmagasabb ajánlaton. Okos, helyes döntés-e az eladótól megkérdezni hogy mennyiért válna meg tőle?

||| | || ||||| | ||| ||

(#11090) Wanille válasza KRi2 (#11089) üzenetére


Wanille
csendes tag

Javítson ki vki ha tévednék, de ebayen nincs minimálár. Ott ezt úgy oldják meg, h akkor nem 1 cent a kezdőérték, hanem magasabb.
Szimatolni majd az utsó 15 percben tudsz, addig az okosabbja csak kivár.
Én t-1 percnél szoktam beszállni :)

(#11091) pomk


pomk
őstag

Na Én ezt már végleg nem értem. Paypal-nál csinálta 2db claim-et, egy 2010.04.27.-i és egy 2010.04.30.i vásárlásról. Paypal írt, hogy mindkét esetben az Én javamra döntöttek, és visszakapom a pénzem. Ma meg is kaptam, de csak az egyik árát. Erre nemrég kaptam Ebay-től egy levelet, hogy az Ebay a 2010.04.27.-i esetben az eladó javára döntött, mert az már visszautalta a pénzt a Paypalba.
1. Miért csak az egyik esetről ejtettek szót?
2. Miért csak az egyik árát kaptam vissza?
3. Az Ebay-en és Paypla-on külön-külön lehet panaszt tenni?Külön kezelik a panaszokat?
Lehet az a gond, hogy mindkét helyen megtettem, és Paypal-on már azt írták, hogy a javamra döntöttek, ezért írták Ebay-en hogy az eladó már visszautalta a pénzt. :F

Nagyon nem látom át ezt a panasz tevős dolgot.

(#11092) KRi2 válasza Wanille (#11090) üzenetére


KRi2
aktív tag

Nem tudom én sem ebay-en ez hogy megy.
Vaterán nem úgy megy, hogy ha a nyertes licit, nem éri el a (titkos) minimálárat, akkor az üzlet tárgytalan, lehet újra kihirdetni, esetleg kissebb, vagy publikus minimálárral.
Ebay-en akkor ha teszek egy érvényes ajánlatot, és meg is nyerem az aukció végén, akkor azaz enyém is? fizethetek is, és postán jön is a cuccli? (sorry ha noobságot kérdezek)

||| | || ||||| | ||| ||

(#11093) Flexy90 válasza KRi2 (#11092) üzenetére


Flexy90
senior tag

Tudtommal így van.. :)

Xiaomi Fan

(#11094) Flexy90 válasza pomk (#11091) üzenetére


Flexy90
senior tag

Külön-külön kaptál levelet a Paypal-től a 2 claimre h refundot kapsz, ugye?
Gondolom a 27.én fizetett termék árát kaptad vissza, ezért írt az Ebay, magyarul ezt az ügyet lezárta. Paypal-en látszik mind a 2 refund?

Xiaomi Fan

(#11095) pomk válasza Flexy90 (#11094) üzenetére


pomk
őstag

Szia!
Nem kaptam levelet, hanem átkerült a closed claim-ek közé. Részleteknél mindkettőben ez áll: "We have granted this claim. You have received a refund of ...$ for this claim. Any portion of your original payment that was funded with credit has been refunded directly to that credit line. Please allow 3 days for the refund to appear in your balance."
Paypal mindkét Refund látszik.
Azthiszem Én néztem el, és külön írtam Ebay-nek és Paypal-nek.
1. Csak azt nem értem ,hogy Ebay miért azt írta, hogy az eladó javára döntöttek, amikor Paypal már az Én javamra döntött?
2. Ha Paypla-omon látszik mindkét refund, miért cska az egyiket kaptam meg?

(#11096) Flexy90 válasza pomk (#11095) üzenetére


Flexy90
senior tag

2. Ha paypalen látszik mindkettő, akkor meg is kapod.. :) (már ha nem néztél el vmit, pl h a 2 összeg ugyan annyi, és ált úgy írják h kapsz refundot, de le is vonják, mert tovább küldték a számládra, ilyenkor 2x írják az összeget de ez csak 1db refund)
1. Hát nem kaphatsz 2x refundod 1 termékért.. Szerintem ez így normális. Amúgymeg a PayPal az Ebay tulajdona, úgy hogy ebből nem lesz gikszer :)

Xiaomi Fan

(#11097) pomk válasza Flexy90 (#11096) üzenetére


pomk
őstag

1. Ha jól értem, akkor 2 refundot kaptam ugyanattól az eladótól.
2. Rendben, utólag már bennem is tisztázódott. :)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11098) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ide is linkelem mert sztem néhány embert érinthet: [link]

(#11099) Winner_hun válasza koxx (#11098) üzenetére


Winner_hun
félisten

Évi 150 vagy 200k Ft-ig nem kell fizetni, az valahogy kimaradt a cikkből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11100) Afroninja


Afroninja
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem jött meg a termék amit rendeltem pár nap és lejár a határidő amig dispute-t indithatok.Mivel h irtam az eladónak és nem reagált rá semmit kénytelen vagyok!A termékhez nem kértem biztositást és amikor megvettem természetesen jött az email h feladta.Ha nem volt értékbiztosítva ezesetbe is mehet a dispute?Ha igen akkor azt hol tudom pontosan elindítani?Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.