Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) cigam válasza brickm (#77150) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell dugdosni, gyártanak nem kilógó SD kártyát is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77152) brickm válasza cigam (#77151) üzenetére


brickm
őstag

Hát oké, de speciel én SD kártyából Sandisk iparit használok a fényképezőben, nehogy elszálljon róla minden egyik percről a másikra. Mert ugye az azért annyira nem mindegy, hogy a cuccaid ma megvannak, holnap meg huss.
Egy sztandard SD kártyára lehet nem bíznék fontos dolgot.

Te tudod, te döntésed, én tutira nem vennék ilyen kis háttértárral gépet, hiszen már tényleg a telefonokba tesznek ennyit(meg nagyobbat).
(az asszonynak van 64GB-os asusa.....mármint notebook....nevetséges)

Szerk.:
Közbe meg megnéztem az SD kártya árát is.... :D Annyival nem olcsóbb ez a megoldás, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

(#77153) cigam válasza brickm (#77152) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem a telefonokba is tök felesleges. Nem azért kell nagyobb háttértár a gépbe, mert már a telefonokban is több van, hanem mert valóban szükség van rá.
No meg abból indultam ki, hogy minimum egy TM be van kapcsolva, de a fontos dolgokról rendszeresen készül 3. helyre is egy másolat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77154) brickm válasza cigam (#77153) üzenetére


brickm
őstag

Relatív, ki mire hazsnálja. Nekem speciel kell legalább 128GB a telóba is, mert átlag 4 évig használok egy készüléket, és addig pl egy darab fotót nem szeretnék máshol keresni. (jelenleg az i7-en 40GB fotó van) Természetes a másolat minimum egy helyre, mindenből, de mikor ott vagy valahol, meg szeretnél nézni valamit/megmutatni/elküldeni DE az pont eg másik tárolón van, amit nem érsz el...... na az cumi :D (pedig nekem szerverem is van, minden külső httértár rá van dugva ha elmegyek itthonról is elérek mindent, de akkor se pakolgatnék semmit ide-oda) De ha neked az úgy nem kényelmetlen, hát hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#77155) #95561216 válasza brickm (#77154) üzenetére


#95561216
törölt tag

Erre való a cloud. Amennyit megspóroltam a 32 gigás telefonon és a 128-as minin, abból még az unokáim is fizethetik a havi 299-et icloudra.. :D

(#77156) whited válasza brickm (#77150) üzenetére


whited
addikt

Nem akarok filléreskedőnek tűnni, de a közel 100k felár azért vicces 128gb tárhelyért :D
Kizárólag ezért venném a kissebbet

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#77157) Syl válasza whited (#77156) üzenetére


Syl
nagyúr

Neked kell tudnod, hogy mennyi helyre van szükséged. ;) Én pl. a teljes munkakörnyezetemmel (Adobe DTP) elvagyok 75-80 gigán. Van NAS a filmekre, USB HDD a TM mentésre. Csak azért van 256 gigás tárhelyem, mert az alap i5 Minit ezzel szerelték. Előtte a MBP és az Air is 128-as volt, azokon is kényelmesen elfértem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77158) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Ha az itunes megszűnik létezni (mac-en) akkor melyik progi fog felelni a telefon kezeléséért (biztonsági mentés, szoft frissítés, stb)??? Lehet erről valami tudni már?
Köszi!

ˣ

(#77159) tboldi válasza tuzpenge (#77158) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem “ha”, hanem tényleg meg fog szűnni. :D

A Finderben lesz az eszközök menedzselése.

(#77160) galaxys80


galaxys80
veterán

5 db mov fájl szeretnék összefűzni 1 db fájlban minden féle tömörítés nélkül. Képes erre ez a csodálatos iMovie?
Mert én akárhogy csinálom tömöríteni akar és MP4 fájl a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#77161) Smiley válasza galaxys80 (#77160) üzenetére


Smiley
őstag

Terminal, aztán össze kell fűzni cat-al. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77162) galaxys80 válasza Smiley (#77161) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt magyarul esetleg? Ebből semmit nem értettem :)
DE most komolyan nem lehet ezt megtenni az iMovie-val? Emlékeim szerint régebben ment ez.

[ Szerkesztve ]

(#77163) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Almáriumnál pasztáztatta már valaki a gépét? Ha pasztázást kérek, akkor ki is takarítják belül a gépet vagy azt külön kell kérni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#77164) Smiley válasza galaxys80 (#77162) üzenetére


Smiley
őstag

Nem ismerem az imovie-t.
Mobilrol vagyok ezért irtam röviden, gondoltam utánanézel Google-ben ebből kiindulva.

cat file1.mov file2.mov filen.mov > ujfilenev.mov

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77165) galaxys80 válasza Smiley (#77164) üzenetére


galaxys80
veterán

Az a baj szükségem volt az iMovie-ra, mert egyik videó valami oknál fogva elfordult a felvételnél. Fektetve videoztam, de mégis állítottnak érzékelte.
Máskor 10 másodperc alatt összefűzöm MKv toolnix-al a videókat, de így nem működött.
Mindegy megcsináltam iMovie-val. Elforgattam vele azt az egy videót.Csak nem értem, hogy az minek kódol. Azt hittem az is tudja a nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#77166) amulet


amulet
senior tag

ki lehet kapcsolni a bluetooth egér kapcsolatát jelző felugró értesítést? Az egér a hálóban, a gép a nappaliban, pont olyan távolság ami a megszakadás határa és ilyenkor folyton megszakad, kapcsolódik. Kicsit idegesítő az állandó felugró jelzés.

[ Szerkesztve ]

(#77167) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Úgy adódott, hogy a MacBook USB-ről töltöm a telefont. Mikor ad le feszt az USB? Ha lecsukom, tölteni fog? És ha kikapcsolom, akkor?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#77168) Head88 válasza amulet (#77166) üzenetére


Head88
addikt

Lődd ki addig a BT-t.

(#77169) brickm válasza whited (#77156) üzenetére


brickm
őstag

Tudom, nem is erről van szó. Alapvető probléma, hogy árulnak 120GB-os laptopot. Totál felesleges, és még hergeli is a népet, hogy mennyivel drágább a 250-es....mivel kb semmi nem fér el rajta, ha érdemben használod is, ki kéne vonni a francba, ahogy 8 és 16GB-os iphone sincs már és a 250GB-os modell jelenlegi meg a 120-as közötti ár számtani közepén kéne adni a 250est, azt annyi. Csak ha már veszek egy laptopot X száz ezerért, akkor legalább használni tudjam, mert rá fér a lomom :D

[ Szerkesztve ]

(#77170) galaxys80 válasza brickm (#77169) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem a fele üres.
Minden a nas-on van. :)
Ha nem így lenne, akkor 512-n sem férnek el.

[ Szerkesztve ]

(#77171) brickm válasza galaxys80 (#77170) üzenetére


brickm
őstag

Oké, vannak extrém esetek plusz minusz irányba. Nekem a 240 kevés lenne, az 500félig üres, de van egy szerverem, ha az nem lenne 4Tera i kevés lenne :D(úgy van, hogy a zenei produkciók, fotók, videók, amikkel épp nem dolgozom és nem is portfoliós cucc, az megy a szerverre, meg az offline backupra. Amivel dolgozok épp, vagy tudom, hogy fogok még hamarosan, az van fent. Csak ugye RAW cuccoknál ez projektenként 10-20-30GB, vagy több, pl videó esetén, meg zenénél..A forráskódok, amik egyedül fent vannak tartósan a gépen is, de ez is 60GB környékén van pl.)

[ Szerkesztve ]

(#77172) amulet válasza Head88 (#77168) üzenetére


amulet
senior tag

igen de füleshez kell a bluetooth, így egyenlőre kikapcsolom az egeret, de keresek rá valami soft megoldást, az értesítések között nem találok semmi ilyet

(#77173) leroyclub


leroyclub
senior tag

2015-ös MBP-n mennyire bonyolult a billentyűzet magyarítás EU-ról? Youtubeon nézve nem vészes, csak nem tudom honnan lehetne billentyűket rendelni? Valakinek van tapasztalata?

(#77174) brickm válasza leroyclub (#77173) üzenetére


brickm
őstag

Szia, le kell fúrkálni a régit és uj kis csavarokkal felfurkálni az újat. Csak olyat tudsz beletenni ami a top case-be belemegy.
Billentyűzet van ebay-en, amazonon.

(#77175) Head88 válasza brickm (#77174) üzenetére


Head88
addikt

Szerintem csak a billentyű kupakokat szeretné cserélni.

(#77176) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Magic Mouse javításával érdemes próbálkozni?
Egy régi elem volt benne, ami kifolyt, talán egy tisztítás megoldja?
Köszi

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#77177) brickm válasza Head88 (#77175) üzenetére


brickm
őstag

Jaaaa. erre nem gondoltam :D
Akkor viszont amit te ajánlottál nekem:

leroyclub
[link]
Angliából jön, szépen becsomizzák, jön vele a keycap, meg az alatta levő műanyag keret, meg a fém rugólemez. Vettem már tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#77178) jeromosi válasza jeromosi (#77060) üzenetére


jeromosi
aktív tag

(#77060)-re valaki? :)

(#77179) Head88 válasza jeromosi (#77178) üzenetére


Head88
addikt

A kattanó hang normális. Az alaplapon a földelést "pogopin" csatlakozókkal oldották meg. Ezek földelnek a burkolatba. A rugós fejük miatt a fedlapra feszülnek ha kis nyomás éri a fedlapot ott ahol ezek a rugós cuccok vannak akkor van egy halk kattanás. Akkor hangosodik fel, ha némi szennyeződés kerül a rugós fejbe és nekiáll súrlódni.

A bt füles recsegés szerintem nem normális. De ezt annak kellene megerősítenie aki használ is ilyesmit.

(#77180) jeromosi válasza Head88 (#77179) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a választ.
Elég érzékeny vagyok ezekre a kattogó stb ház hangokra :)
Iphonet is vittem vissza, hogy recsegett a háza :)
Mindenesetre, ez akkor megnyugtató, köszi.
A fülest lehet, hogy rosszul írtam, mert jackes fülesről van szó.

(#77181) brickm válasza jeromosi (#77180) üzenetére


brickm
őstag

A ház néha nekem is kattan picit, MBP. Nem vészes, pedig engem is irritálnak az ilyenek. Leginkább akkor csinálja, ha egy kézzel fogom a szélét.

A vezetékes füles semmiféle alapzajt nem produkál, se telóról, se gépbe dugva. Azzal van valami.

(#77182) galaxys80 válasza galaxys80 (#77160) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor ez ilyen? Kódolás nélkül nem tud fájlokat összefűzni az iMovie?

(#77183) Head88 válasza jeromosi (#77180) üzenetére


Head88
addikt

Bocsi én olvastam félre. Airpods-ot olvastam.
Jack-es fülessel nem kéne, hogy alapzajt produkáljon. Próbáld ki több fülessel. Ha mind ezt csinálja akkor nyilván a géppel van a gond.

(#77184) jeromosi válasza Head88 (#77183) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Kipróbáltam egy sound magic e10-el, ezzel is van alapzaj.
Leg alacsonyabb hangerőn lehet hallani, és ha még lejjebb halkítom a zenelejátszót, akkkor már szószerint recseg a hang.
Ilyen esetben mennyi idő szokott lenni a javítás?
Istyleba vettem a gépet.

(#77185) brickm válasza jeromosi (#77184) üzenetére


brickm
őstag

Alaplap csere.

Akkor is hallod, ah akkuról megy? Vagy csak AC-ról?

(#77186) Head88 válasza brickm (#77185) üzenetére


Head88
addikt

Azért előbb smc és nvram resetet kellene megpróbálni.

(#77187) jeromosi válasza Head88 (#77186) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Akunál is hallom.
Rendben köszi, akkor azokat még megcsinálom.
Mégegyszer köszönöm a segítségeket :)

(#77188) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Macbook air 13" early 2015 8gb ram, most el capitan rendszer van rajta, érdemes feltenni a mojave macOs-t?

Előre is köszi!

(#77189) tboldi válasza stairmaster (#77188) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem nyugodtan. :)

(#77190) Head88 válasza stairmaster (#77188) üzenetére


Head88
addikt

Kicsit kevesebb lesz az akkuidő.

(#77191) stairmaster válasza Head88 (#77190) üzenetére


stairmaster
tag

Az a baj nincs tapasztalatom még, most van benne 188 ciklus. :F

Egyébként vissza lehet tenni az eredetit?

[ Szerkesztve ]

(#77192) r4z válasza stairmaster (#77191) üzenetére


r4z
nagyúr

Vissza lehet, csak elotte formaznod kell az SSD-t. A biztonsag kedveert keszits egy El Capitan telepito USB-t frissites elott.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77193) leroyclub válasza brickm (#77177) üzenetére


leroyclub
senior tag

Igen erre gondoltam :) A szerelést te oldottad meg? Most az oldalon elakadtam ott, hogy J vagy K típusú a billentyűzetem. Gondolom ehez szét kéne szednem már most hogy megtudjam...
Szerk.: találomra kiválasztottam egyet, és most nyelvet kéne választanom, de magyar nincs. Melyikben van a megfelelője?
https://www.thebookyard.com/apple-keycaps.php?cPath=66_510_499_457_247

[ Szerkesztve ]

(#77194) brickm válasza leroyclub (#77193) üzenetére


brickm
őstag

Én kivettem egy key-t úgy állapítottam meg melyik kell. Neten olvastam sokat hogy lehet máshogy, de ez a egbiztosabb. A TAB-ot vedd le, azt könnyű vissza rakni.

Magyart nem tudom hogy találsz benne(van-e egyáltalán, de azt hiszem van. Én US ANSI-t vettem csak, de rémlik, hogy ajálott olyat is ami magyarra való)

Szerelés aránylag egyszerű, odateszed és kicsit erősen, de határozottan bepattintod, ha jól tetted rá a kis keretet, akkor bepattan simán. Első cap-pel elszenvedtem vagy 20percet, mert fo stam, hogy eltöröm. Aztán mondom egye fene, akkor veszek másikat, odanyomtam erősen és hopp, jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#77195) jeromosi válasza r4z (#77192) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Nekem a legfrissebb rendszerrel nagyon jól bírja aksiról. :)
Bár nincs tapasztalatom régebbi rendszerrel, de ígyis simán megvan a sulis nap.
Volt már olyan is, hogy a 2 nap is, de akkor nagyon takarékos használattal :)

(#77196) tboldi


tboldi
nagyúr

(#77197) Smiley válasza tboldi (#77196) üzenetére


Smiley
őstag

Nagyon bejáratós még... :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77198) Mahdi


Mahdi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Az új Macbook Pro már vásárolható i9-es procival is, továbbá Radeon pro vega kártyával.

Én 80%-ban munkára a fennmaradó 20%-ban játékra használnám a gépet.

A munka inkább egyszerű irodai lenne, napi 10-12 óra, sok dokumentum megnyitásával. Semmi durván megterhelőt nem tervezek.

Amennyiben a fenti célokra használnám, akkor van értelme az erősebb procinak és videókártyának?

Előre is köszi!

(#77199) vasi89 válasza Mahdi (#77198) üzenetére


vasi89
addikt

Hello,

Erre a felhasználásra szerintem semmi értelme kifizetni a felárat. 60e-ért már kapsz xbox one s-t, játékra mindenképp jobb választás mint egy MAC:

(#77200) Syl válasza Mahdi (#77198) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az irodai felhasználás alatt word, excel, powerpoint, internetet érted, akkor arra egy Air is bőven elég.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.