Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) atirag válasza Head88 (#77247) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Tényleg már 4 éves😊 Hamar telik😊
A tovább csökken az mit jelent? 60százalék alatt? Mert használatban jól bírja. Legalábbis esténként végig bírja akár pár órát is.

(#77252) Head88 válasza atirag (#77251) üzenetére


Head88
addikt

inkább 50%

(#77253) Friczy válasza hszilard666 (#77245) üzenetére


Friczy
senior tag

Tegnap is :DD

(#77254) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Minap valaki kérdezte az iPhone-ra adatküldést: akciós az iMazing

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77255) kkp900 válasza TigerCat (#77254) üzenetére


kkp900
senior tag

Segíts már légyszíves nekem ebben, mivel nem tudok angolul a fordító meg olyan amilyen, hogy mi az a 30 napos határidő amit ír? Én meg szeretném venni , és jó lenne, de ez is ugyan azt adja mint a saját oldalukról venném? Örök élet a licensze?
te vettél már innen programot?

[ Szerkesztve ]

(#77256) TigerCat válasza kkp900 (#77255) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vettem már promóban, de más alkalmazást. 30 napod van aktiválni és tartalmazza a frissítéseket. Ha ez bevált a telefonodhoz, most jó ára van. Bár szeptembertől lehet hogy még egyszerűbb lesz Finderben, nem tudom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77257) hszilard666


hszilard666
veterán

Inkább informatikus rosszlanyok! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77258) kkp900 válasza TigerCat (#77256) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor örök életes frissítéses ez is? Mondjuk ha ebből is évente hoznak ki újabbat akkor nem fog frissülni tuti jövőre már. Ha 12 évig csak a Itunes volt akkor te elhiszed ,hogy jobbat és normálisabbat fognak majd kitalálni fájlkezelőnek? Én nem hinném sajnos....

(#77259) marsu. válasza kkp900 (#77258) üzenetére


marsu.
senior tag

Sose értettem ezt a nagy negatívságot az iTunesról. Tény, hogy más az elképzelés, mint amikor csak egy pendrivera rámásoljuk a zenét, de teljesen használható.

(#77260) kkp900 válasza marsu. (#77259) üzenetére


kkp900
senior tag

Pld ameddig más programmal pld Waltr 2 csak elég bedobálni az adott képet filmet zenét könyvet bármit addig az Itunes egy rohadt lassú és fos program..
Plusz már 2 szer is eljátszotta,hogy nem ismeri fel a telefonomat és újratelepítést kér. Na meg mit neeeem anyukádat.. Úgy ,hogy új a teló kb meg a Mac Mini is ergo a rendszer is új rajtuk meg frissítve is van mindig .Érdekes ezek a programok meg simán látják a telómat akkor nem bennem nálam van a hiba hanem az Itunsba !!
Plusz sok embernek ez van az új tipusú telókkal a telefonos csoportba írják mások is.

(#77261) kkp900 válasza kkp900 (#77258) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm minden flottul működött. Mondjuk Revolut virtuális kártyával nem tudtam megvenni, de Paypallal igen .Köszönöm még egyszer a segítségedet ,meg hogy spóroltam 7 ezret kb. :R

(#77262) TigerCat válasza kkp900 (#77261) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lényeg a lényeg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77263) gboszi válasza marsu. (#77259) üzenetére


gboszi
senior tag

Emlékszem anno mikor megvettem az első ipod nano-mat (2 hónap nyári meló volt) mindenki a csodájára járt, de amikor megtudták, hogy ezek csak az "én" zenéim, és nem tudom átmásolni őket, akkor ment a nevetés, hogy gáz...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#77264) rootkiller


rootkiller
őstag

Sziasztok!

Ha minden igaz veszek hamarosan egy early 2015 13" MBP-t. A kérdés, hogy úgy szeretném használni, hogy veszek hozzá egy valami hasonlóan jó felbontású monitort, mint amilyen a kijelzője. Mit ajánlotok hozzá? Árban nagyon ne szálljon el, nem akarok 100 ezer környékénél nagyon drágábbat.

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#77265) Richard


Richard
őstag

A megtekintő és a PDF Expert is úgy nyit meg egy csomó pdf-et, hogy pl az "ő" betű helyén nincs semmi csak egy szóköz.

Ezzel mit lehet tenni, hogy rendesen megjelenítse?

(#77266) tboldi válasza Richard (#77265) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem lehet, hogy a fájl hibás? Vagy a kódolása?

(#77267) Richard válasza tboldi (#77266) üzenetére


Richard
őstag

Ugyanaz a file tökéletes PDF Element-el, vagy windowson bármivel.

(#77268) kkp900 válasza rootkiller (#77264) üzenetére


kkp900
senior tag

Írtam neked privátba.

(#77269) plus44


plus44
veterán

Elnézést, ha volt már:

Icloud photo Library bekapcsolva, átköltöztöttem minden képepet Icloudba is (Google photos mellett). Ezeket most szépen megjeleníti Ipad-en, telón és Mac-en is. Ezek mindenhol fizikálisan is megjelennek? Mert azt írja, dowload 5600 originals. Akkor minden eszközön fizikálisan is ott csücsülnek majd a képek/videók, csak folyamatos a szinkron, tehát ha valamit változtatok, változik mindenhol, igaz?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#77270) marsu. válasza plus44 (#77269) üzenetére


marsu.
senior tag

Igen, mindenhol változik, folyamatosan szinkronban tartja (nyilván internet kell hozzá). Tárhellyel tudsz spórolni, ha bekapcsolod a tárhely optimalizálást. Felhőben ekkor is megmaradnak a tényleges méretben a képek.

(#77271) gboszi válasza marsu. (#77270) üzenetére


gboszi
senior tag

nekem is igy van. a tarhelyen van a teljes méret, telon butitott. SZUPER megoldas, imádom.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#77272) rjg válasza Richard (#77265) üzenetére


rjg
őstag

Nálam egész hasábok, illetve cellák tartalma szokott üres lenni. Ilyenkor megnyitom a fájlt Google Chrome-ban, annak saját pdf "értelmezője" van. Onnan kinyomtatom pdf-be, ekkor már látja a Megtekintő is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#77273) r4z válasza rootkiller (#77264) üzenetére


r4z
nagyúr

Annyiert 27" koruli 4K IPS-eket fogsz talalni. Arra figyelj oda, hogy ha nem akarod szanaszet terhelni a gepet mozgo tartalomnal (peldaul videoknal), 1080p-nek megfelelo tartalmat fogsz csak latni, igaz, azt a 2160p elessegevel. Ha peldaul programozol, vagy hasonlo, grafikusan nem tul megterhelo dolgot vegzel, fel tudod skalazni peldaul 1440p-nyi (vagy meg tobb) tartalomra is, de ha skalazas mellett mozgokepet akarsz megjeleniteni, izzadni fog alatta rendesen a vas.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77274) Richard válasza rjg (#77272) üzenetére


Richard
őstag

Váltottam PDFelement 7-re. Ez mindent tud és hibátlanul hozza amit kell.

:)

[ Szerkesztve ]

(#77275) whited


whited
addikt

Sziaszok
2017 MBP-ra jobb egy több az egyben átalakítót venni, vagy ha csak 1-1 eszközt dugok rá, jellemzően flash drive akkor csak átalakító kábelt ?
Árban ami normális akár ez, akár az mi a jó példa ? :R

ui: utólagosan bővíteni 128-ról 256-ra, hogy érdemes bővíteni? Valami külső eszközt használva, vagy SSD-t cserélve ?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#77276) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Sziasztok!

Kérdés: Macbook Pro 2018 13", hangszóró, mintha dobozból szólna, nem tiszta és picit recseg. Nem csináltam vele semmit, ahhoz képest, hogy ezt nem csinálta eddig. (Pár hete kezdődött, nem most, de egyszer volt már ilyen, akkor csak az IINA szólt így és azt egy frissítés megoldotta, reméltem, hogy most is megoldódik magától, de nem úgy fest.)

Nem az a recsegés, amikől a fórumokon írnak, egyrészt, mert folyamatos, másrészt a leghalkabb néhány fokozaton nem hallani, olyan, mint egy nagyon szar hangszóró, ami felhangosítva torzít, de nem volt ilyen.

Boom 3D volt telepítve, eltávolítottam alaposan. De eddig is volt, mondjuk frissülhetett.

Nem telepítettem újra 0-ról, mert dolgoznom kell, de frissítettem a rendszert.

SMC, NVRAM reset megvolt, másik fiókkal ugyanez, safe módban meg nem tudom elindítani, noha firmware password-öm nincsen.

Az akksim elvileg jó, 95%, november eleji vásárlás.

Mi a fészkes csuda lehet? Van valami ötlete valakinek?

Jelen pillanatban szükségem van a gépemre, úgyhogy a szervizzel várnom kell pár hetet. Ha lesz pár üres és éber órám, akkor egy friss tetepítést lehet, hogy megkockáztatok. (Bootcamp, meg minden, 2TB Dropbox mappa, etc., nem nagyon vágyom rá...)

http://www.arrayoflilly.com

(#77277) Head88 válasza whited (#77275) üzenetére


Head88
addikt

13" non-touchbar 2017 ssd csere:
Cserélhető, de az egyedi mérete miatt csak gyári jöhet szóba. Amit persze iszonyat nehéz szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#77278) whited válasza Head88 (#77277) üzenetére


whited
addikt

Non TB
Én usb C flash drive beszerzésén agyalok már egy ideje, az azért költséghatékonyabb megoldás lenne

(Vagy egy NAS)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#77279) Head88 válasza whited (#77278) üzenetére


Head88
addikt

Közben én is rájöttem. 128GB ssd csak non-TB 13"-ban van.

(#77280) ArrayOfLilly válasza ArrayOfLilly (#77276) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

No, kicsit előrehaladtam a nyomozásban, hála nektek. Merthogy ameddig nem írtam le a Bootcamp-et, addig nem is jutott eszembe, most viszont kipróbáltam és Windows alatt tökéletes a hang.

Tehát a probléma nem hardveres (valószínűleg).

Akkor a kérdés módosul: tudja valaki, hogy miket és honnan tudok eltávolítani, hogy mondjuk egy újabb install után tudjam folytatni a munkát?

Mert egy-két órám van az ügyre, de ha az összes szoftveremet nekiállok deregisztrálni és újratelepítés/beállítgatás, csak a legszükségesebbeket is, az sokkal több.

http://www.arrayoflilly.com

(#77281) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

A 8 hónapos 2017 non TB gépemen megjelent két staingate csík, hiába takarítottam csak sima vízzel és mikroszálas kendővel :(

Szerintetek ekkora "lenyomat" mellett már érdemes bevinni, vagy várjak míg nagyobb lesz a folt.

Finn the human

(#77282) FSA


FSA
csendes tag

1 napja erdekes jelenseg kovetkezik be teljesen random idopontokban. 2017 15" mbp + 4k kijelzo. Minden elojel nelkul belassul a gep, Finder nyitas vagy barmelyik ablak megnyitasa, minimalizalasa 2-3 masodperces kesessel tortenik csak, animaciok darabosak.
Activity monitorban figyelve semmi nem hajtja a gepet, de biztos ami biztos alapon ujra huztam legfrisebb mojave-re. Igy is jelentkezik de ma peldaul csak 2-szer tortent meg. Ha mar epp ez a belassult allapot van es kihuzom a monitort es csak a macbook kijelzo marad akkor is lassubb, de egy fokkal jobb, par pillanat mulva visszadugva pedig minden a legnagyobb rendben.

[ Szerkesztve ]

(#77283) Head88 válasza Matada2.3 (#77281) üzenetére


Head88
addikt

Ez nem staingate, hanem 2db hajszálkarc. Erre tuti nem cserélnek kijelzőt. (még akkor sem ha staingate hiba lenne...túl kicsi)

[ Szerkesztve ]

(#77284) Matada2.3 válasza Head88 (#77283) üzenetére


Matada2.3
veterán

A kép lehet nem adja jól vissza, mivel hajszálkarcnak eléggé vastag a dolog és az üveg a nyomokon el van szineződve, régebben le tudtam még a felsőt tisztítani, viszont most már nem megy. Így se staingate?

Finn the human

(#77285) brickm válasza Matada2.3 (#77284) üzenetére


brickm
őstag

A kezeden lévő sós nedvességtől kezd el leválni a lakk. Ha ezt szimulálod valamiféle sós folyadékkal, ugyan ezt éred el :)(meg az alkoholtol)

[ Szerkesztve ]

(#77286) Head88 válasza Matada2.3 (#77284) üzenetére


Head88
addikt

A kép nem adja át rendesen.
Okés, staingate. Viszont ez még mindig nagyon kicsi részt érint. Ilyen pici kopással kb elhajtanak az APR-ekből.
Ennél sokkal komolyabb kell, hogy cseréljék. Persze meg lehet próbálni hátha szerencsével jársz.

[ Szerkesztve ]

(#77287) Matada2.3 válasza Head88 (#77286) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hmm, lehet akkor még várok vele, mert csak a gyenge pillanataimban idegesít nagyon. Közben felfedeztem a kijelző más részein is hasonló nyomokat..

Finn the human

(#77288) vasi89 válasza Matada2.3 (#77287) üzenetére


vasi89
addikt

van még pár éved, hogy beleférj a csereprogramba. Ha most elkezdte akkor szerintem 1 év és sokkal rosszabb lesz, amit viszont szó nélkül cserélnek.

(#77289) Smiley válasza brickm (#77285) üzenetére


Smiley
őstag

En azt nem ertem, hogy ha az iPhone-nal meg az iPad-nel ezt a problemat valahogyan ki tudtak kuszobolni, akkor mi a retekert hasznaljak ugyanezt a gyartastechnikat 2019-ben is... es kepesek ezt a szart premium termeknek nevezni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77290) r4z válasza Smiley (#77289) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugyanazert, amiert filleres szalagkabelt hasznalnak. Mert olcsobb, ez megvetelkor nem latszik.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77291) vasi89 válasza r4z (#77290) üzenetére


vasi89
addikt

hát ez az, hogy a prémium termék szerintem nem attól kellene, hogy prémium legyen, hogy vacak anyagokat használnak és drágán adják el. Hanem ezért a pénzért már minőségi anyagokat is várna el az ember. De mint tudjuk egy ideje nem ez az üzletpolitikájuk.

(#77292) Lall válasza r4z (#77290) üzenetére


Lall
veterán

És inkább 4 évig ingyen cserélgetik topcase-el, mindennel együtt? Számomra ez érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#77293) Smiley válasza r4z (#77290) üzenetére


Smiley
őstag

Ide kellene normalis EU-s politika, hogy az ilyen eldobhato nem javithato szarokat ne tudjak ertekesiteni itt. Egybol valtoztatnanak a dolgokon, mivel rohadt nagy piac ez nekik. Amugyis agyf@szt tudok kapni ettol a dobjuk ki a felet es csereljuk ujra a javitas helyett hozzaallastol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77294) tuzpenge válasza Smiley (#77293) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen ez így van ahogy írod, de sajnos az élet minden területén. PL anno ha a kocsin a féktárcsa vállas volt felesztergálták (1 ezres mondjuk, de inkább kevesebb) és olyan volt mint új korában. Ma már mi van? Cseréld le (10+ ezer, ez nyilván autótól függ) nem lehet vele mit kezdeni...De ez van a hűtőnél, mosógépnél, klímánál, stb...

ˣ

(#77295) vasi89 válasza tuzpenge (#77294) üzenetére


vasi89
addikt

azért a féktárcsa az kopóalkatrész, azt mindenki tudja, hogy cserélni kell, na de egy kijelző? És olyan banális hibák miatt mint a rétegkopás vagy a szalagkábel szakadás? Az egyszerűen nevetséges.

(#77296) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valamilyen lehetőség az icloud-os email saját domaines használatára? Hogy pl. ne kispista@icloud.com legyen az emailcím, hanem kispista@sajátdomain.com ?

Gmailnél van erre lehetőség, de fizetős már.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77297) iSonic válasza V.Stryker (#77296) üzenetére


iSonic
addikt

Nope.. [link]

(#77298) TigerCat válasza V.Stryker (#77296) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos nincs. Csak átdobni tudod rá.

Opcióként megkerülheted a szabályt...

1. Beállítasz egy valamilyen meglévő Gmail fiókot, esetleg saját domain-hez hasonló előtaggal.

2. Gmail-ben küldésre beállítod a saját domain címet, hozzá aláírást, elsődlegessé teszed, stb.

3. A saját domain-es címet hozzáadod kapcsolattartási adatként iMessage-hez, FaceTime-hoz. (nem kell, de én hozzáadtam, nem árt, nem használ, jó ha van)

4. Mac-en a rendszerbeállításokban a fiókok résznél hozzáadod a fenti Gmail fiókot és csak a Mail-nek engeded használni (hogy a naptárban, kontaktokban, stb. ne legyen még egy felesleges fiók).

5. Mail-ben a beállításoknál, a fiókok, fiókadatok résznél az e-mail cím legördülőben találsz egy e-mail címek szerkesztése pontot. Ott tudsz alias címet hozzáadni (iCloud címekkel nem működik), amely kimenőként jelenik meg.

6. Az aláírásoknál add meg az egyes fiókokhoz tartozó egyedi aláírást.

7. Levél írásakor választhatod az eredeti Gmail, vagy az alias címeket is, de alapértelmezetté is teheted bármelyiket a beállítások, írás fülön.

Én így használom, de sajnos telefonon nem működik, ott a gyári alkalmazásban nincs alias. Esetleg a Gmail alkalmazás jó lehet, bár szerintem béna, nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77299) V.Stryker válasza TigerCat (#77298) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Ez elég kimerítő volt. :R
Még kicsit agyalok utána nézek, hogy hogy lenne optimális. Lehet hagyom a francba. Csak ugye gmailnél sincs már ingyenes gsuite és itt a icloudnál meg tök jó lenne, mert van tárhely előfizu, így tárhely dögivel. Nem kéne több fele fizetni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77300) tuzpenge válasza vasi89 (#77295) üzenetére


tuzpenge
őstag

Kopó és biztonsági alkatrész is!! Autóiparban tevékenykedem ezért tudom, de nem véletlenül van rajta a kopásjelző, hogy addig nyugodt szívvel lehet használni, nem jelent kockázati tényezőt! De tök mind1 mennyire vállas cseréld ki. De ez már nem ide tartozik és nagyon off. Sajnos ilyenné tettük a világot (fogyasztói társadalom...)!

ˣ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.