Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) Head88 válasza hszilard666 (#77950) üzenetére


Head88
addikt

Hivatalos szerviz gond nélkül tud adni abba a gépbe akkut. Mivel 2010-2017-ig ugyanazt az akksit használják az Air gépek, tehát van alkatrészük hozzá. (az újak 50Wh helyett 54Wh de ugyanúgy kompatibilis a régi gépekkel...csak jobb lesz az üzemidő)

[ Szerkesztve ]

(#77952) hszilard666 válasza Head88 (#77951) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, viszont nem adnak sajnos. Tapasztalatból mondom. Ismerősnek visszadobta az icentre azzal hogy vintage.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77953) Head88 válasza hszilard666 (#77952) üzenetére


Head88
addikt

Erre csak azt mondom, hogy almárium pro. iCentre velem is szívózott már hasonló ügyben.

A legjobb példa erre a hét elején történt. A vintage 15" 2012 (nem retina) gépembe raktak új gyári akksit.

[ Szerkesztve ]

(#77954) hszilard666 válasza Head88 (#77953) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor nem tudom :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77955) allein


allein
addikt

Sziasztok. Kamu email Apple nevében :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#77956) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
macbook air, legfrissebb op rendszer.
bekapcsol a gép, beírom anjelszót, elkezd töltődni de aztán megáll.
próbáltam netről már mindent, bill kombókat, de semmi, ugyanaz.
netes visszaállítás se megy, safe módba nem megy be.

mi lehet a gond? Merevlemez?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#77957) r4z válasza csababarca (#77956) üzenetére


r4z
nagyúr

Probalj meg egy reinstallt recoverybol. Ha nem formazod a particiot / APFS kontenert, az adataid megmaradnak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77958) csababarca válasza r4z (#77957) üzenetére


csababarca
őstag

https://support.apple.com/hu-hu/HT204904

Ez alapján próbáltam, de nekem ez az utilities menü be sem jön.
hiába csinálok bármit.
netes visszaállítást próbáltam annak a végén hibával kidobott.
mindent ez alapján csinálok, de a vége az hogy ez az utilities helyett a bejelentkezési képernyő fogad.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#77959) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Messengerhez van egy jól legenerált dmg-je valakinek?
Nem emlékszem mivel csináltam már az enyémet, de mostanába bohóckodik, videohívásra összerogyik, meg mozgó dolgokat se szereti, időnként ki kell lépegetni azt már a tök kivan vele.

Vagy nektek is ilyen?
Olyan mintha felzabálná a memóriát.

(#77960) r4z válasza brickm (#77959) üzenetére


r4z
nagyúr

Fluid?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77961) TigerCat válasza brickm (#77959) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kell soká várni, készül a hivatalos app!

Messenger for Mac

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77962) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!

Már lassan 5 éve vagyok Mac user, de van 2 dolog, amivel sehogyan sem tudok megbírkózni, ezekben kérném tanácsotokat:

- NTFS külső meghajtót is használnék, próbáltam a Paragont és a Tuxerát is. Windowsos gépről a külső HDD-k hibátlanul, gyorsan mennek. Mac-en viszont (mid '14 Retina Pro) legtöbbször az percekig tart, hogy betöltse a finder vagy a Commander One Pro a gyökérkönyvtárat. Másolás párszáz KB/másodperc. Most átformázom ezeket exFAT-ra, windowsos környezetben is kell használnom őket, de azért ez nem ideális megoldás.

- Ha másolok a Mac-en hálózati meghajtóról (Pl. NAS) külső USB-s HDD-re, akkor az adatokat nem egyből a HDD-re tolja, hanem "felzabálja" a helyet a Mac SSD-jén. Ez miért van? Hogy lehet kikapcsolni? Ha át akarom rendezni a pár tera anyagomat, akkor pillanatok alatt tele a Mac SSD-je és se előre, se hátra. Egyelőre ilyen műveleteket Parallels Desktopra telepített Win7-tel oldom meg, de azért ez elég barkács így.

- Milyen normális fájlkezelőt tudtok, ami nem csinál ilyeneket? A Transmit-et használom még a hálóról másolásra, de kissé kényelmetlen. Még a Norton Commanderen szocializálódtam.

Köszönöm!

(#77963) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

A közeljövőben szervizbe szeretném vinni a Macbookom (Pro, 2015), és mivel munkára használom, így mindenképpen szükségem lenne minden rajta lévő adatra, érintetlenül.
Emiatt szeretném lementeni a tárhely teljes tartalmát, amit rossz esetben egyszerűen, egy az egyben vissza is állíthatok.

Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy miként tudom ezt megoldani, mik a lehetőségeim.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#77964) r4z válasza jolti05 (#77963) üzenetére


r4z
nagyúr

Fogj egy ures HDD-t, ami nagyobb a gepben levo SSD-nel, es a recoveryben levo disk utilityvel mentsd ki ra a teljes SSD tartalmat. HDD-re ramesz, visszaallitas, forras: SSD.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77965) TigerCat válasza Berci77 (#77962) üzenetére


TigerCat
nagyúr

ForkLift esetleg? Paragonnal tolom, hasít...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77966) cigam válasza Berci77 (#77962) üzenetére


cigam
félisten

Milyen merevlemez? (Külső tápos? USB 1,2,3?) Próbáltad másik USBkábellel/merevlemezzel?
Mindegyik porton ezt csinálja?
Hibanaplóba nem panaszkodik valamire?
Fájlrendszert tiszta? Csak lehúzod a kábelt, vagy szabályosan leválasztod? Fájérendszer/merevlemez ellenőrzés volt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77967) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Melyik MacBook éri meg jobban: MacBook air 2018 vagy MacBook pro 2017?

Milyen vírusirtót érdemes telepíteni?
Az OBS studiot hogy tudom telepíteni?
Valahol van leírás Mac-ről kezdőknek?

(#77968) rjg válasza timelord1987 (#77967) üzenetére


rjg
őstag

beszeljukmac.com ; a wikit olvasd el

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#77969) Head88 válasza timelord1987 (#77967) üzenetére


Head88
addikt

Nincs szükség aktív vírusvédelemre. Elég ha néha lefuttatsz egy ingyenes Malwarebytes for Mac-et.
Hasznos infókért a fórum tetején lévő összefoglalót ajánlom figyelmedbe.

[ Szerkesztve ]

(#77970) Berci77 válasza cigam (#77966) üzenetére


Berci77
tag

Több típussal is gond van, amikkel Win 7 és 10 alatt nincs. Jellezően külső táp nélküli 2,5"-es laptop vinyók és a NAS hálózati meghajtója is csinálja. Baromira lassú néha a hálózati adatátvitel is.
Természetesen mindkét portban próbáltam őket, több kábellel is, tehát nem elszigetelt problémáról van szó. Wines gépen az összes HDD megy az összes kábellel, bármelyik portban.
Nem tuodom, hibanaplót hol kellene megnéznem, mit kellene benne keresnem.
Ha hagyja magát, akkor szabályosan leválasztom a meghajtókat, de sokszor annyira megfogja a művelet a gépet, hogy nem megy.
Merevlemezek hibátlanok wines HDD Sentinel szerint.
Fájlrendszer tisztítást nem tudom, hogy kellene csinálni Mojave alatt. CleanMyMac-et néha használok.

Most pl. leformáztam az egyik vinyómat exFAT-ra a Mac-en. Ezután leválasztás után újra rádugtam és volt vagy 5 perc, mire felismerte.

Forkliftet is próbáltam, egyelőre nem áll kézre és a meghajtókat nem mindig akarja felismerni. Most Tuxera után felraktam megint a Pragon trialt, nem segített sokat. Nem tudom, mivel van a gond.

(#77971) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Véleményetek szerint van valami hátránya annak, hogy a feleségemmel egy apple id-t használjunk? Így közös lenne a fotó mappa, a megosztott fájlok.... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77972) Berci77


Berci77
tag

Közben lejárt a szerkesztés.

A forkliftben most éppen mindenféle jogosultság problémám is van. Finderben, Commander One Proban tudom írni a frissen exFAT-ra formázott lemezt, Forkliftben nem. Hol kell a jogosultságokkal valamit kezdenem?

(#77973) cigam válasza Berci77 (#77970) üzenetére


cigam
félisten

Nem Fájlrendszer tisztítást írtam, hanem ellenőrzést NTFS-t célszerű Windows-on.
A Konzol-t kell elindítani az Egyéb mappában van. Nem feltétlen jó ötlet keverni őket(tuxera és paragon egyszerre a gépen) Tuxerának meg szerintem a paragonnak is van naplózási opciója.
Amúgy pontosan milyen gép melyik OS X?

V.Stryker
Hamar észreveszi, hogy megint vettél egy számára pénzkidobásnak tűnő app-ot/zené/könyvet. És persze fordítva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77974) marsu. válasza V.Stryker (#77971) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem használom, de a családi megosztás nem épp erre lenne jó?

(#77975) V.Stryker válasza marsu. (#77974) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tárhelyet megosztjuk, nyilván oké. De pl az alkalmazáson belüli vásárlásokból kiesik. Ami a legnagyobb szívfájdalmam és az egésznek a mozgatója, hogy jó lenne a fotókat egybe menteni és használni. Mert mindig tortúra tőle a gyerekekről készült képeket és videókat átmozgatni. A megosztott mappa igazából elég fosul műküdik és körülményes.

cigam: Ez nem para. Amit meg akarok venni, azt akkor is megveszem ha fejre áll. :D De amúgy nem szoktam fölöslegesen appokat venni, amit meg igen, azt elfogadja balhé nélkül. Egyébként is most vettem neki iPad Pro-t, szóval egy hangja se lehet. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77976) hszilard666 válasza timelord1987 (#77967) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Attól függ mire használod! A pro ban jobb a kijelző, erősebb a hardver, viszont az air egy picit könyebb és egy lehelletnyivel tovább bírja akksiról. Ha fil/fotó editálás, nem ajánlom az air-t hamar el fog fogyni a lóerő, akkor a pro jobb befektetés.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77977) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Szép napot!

Csak nekem csinálja 6 órája legalább? Az egészben a legjobb, hogy bekapcsolom a gépet és bármihez fognék bejön ez a csoda és gyakorlatilag nem tudok mit kezdeni vele.. :W

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#77978) Berci77 válasza cigam (#77973) üzenetére


Berci77
tag

Frissen formázott NTFS meghajtóval is gond van.
Egyszerre nem szoktam felrakni a Paragont és a Tuxerát. Clean My Mac-kel letakarítottam az egyiket és utána raktam fel a másikat.

Írod, hogy végezzek NTFS ellenőrzést Windowson, majd leírod, hogy indítsam a konzolt, gondolom Mac-en. Mit is kéne ott csinálnom? rákresetem a hibajelentéseknél, Paragon, Tuxera üzenet nem volt.
Mid '14 Retina Pro Mojave 10.14.5 (18F132)
Szerintem formázok egy új meghajtót és azzal tesztelem kicsit más fájlkezelőkkel is.

[ Szerkesztve ]

(#77979) cigam válasza Berci77 (#77978) üzenetére


cigam
félisten

Mit is kéne ott csinálnom?
Figyelni az üzeneteket. Pl. Becsuksz minden programot, csak a Konzol fusson. Miket üzen amikor rádugod a lemezt, és próbálja felismerni, vagy éppen Finderrel másolni próbálsz rá/róla.
Pl. Tuxera-nál van külön naplózási lehetőség Az is sokat segíthet. Nincs semmi plusz védelmi/optimalizáló program telepítve? Másolás közben mennyi CPU-t eszik egy "házon bellüli" másoláshoz képest?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77980) brickm válasza timelord1987 (#77967) üzenetére


brickm
őstag

"Milyen vírusirtót érdemes telepíteni?"

??? Minek?

(#77981) brickm válasza V.Stryker (#77971) üzenetére


brickm
őstag

Egyből lebuksz ha csajozol....

(#77982) Carlos Padre válasza V.Stryker (#77971) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A bugyitok is közös? Csak baj lehet belőle.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#77983) general válasza Berci77 (#77978) üzenetére


general
addikt

Én is használtam vegyesen oprendszert, nem volt gondom, de a paragonos dekódolás miatt lassabbnak éreztem én is az NTFS meghajtókat. De alapvetően hdd függő a dolog. (nyilván a párszáz kb/s azért tuti nem okés).
Aztán meguntam és mindent formáztam HFS-re, a beolvasás azonnal megtáltosodott, NTFS-ről azóta is mindig csigalassú, mire látom a tartalmat. (pendrive, filmes külső hdd, illetve egy db hdd-t hagytam meg NTFS-sel a hackintosban)
SZóval tuti és gyors megoldás valszeg nincs, ha vegyesen akarod használni. Szerintem kezd azzal, hogy egy igen gyors és megbízható külső hdd-t veszel, pl Adata HD710 stb. Nálam ez villámgyors, igaz, HFS-sel.

(#77984) Berci77 válasza cigam (#77979) üzenetére


Berci77
tag

Próbálok a leírtak szerint teszteket végezni és majd visszajövök a tapasztalatokkal, nem akarok addig fals infókat adni.
Mindenesetre emlékeim szerint az elejétől kezdve (azaz szűz géppel, még talán Mavericks-en) is voltak gondok, azóta rosszabbodott. Clean My Mac és néha a programok törléséhez AppCleaner az, amit futtatok, más hasonló jellegű nincs. A gép lelkivilágába sem másztam nagyon bele, nincsenek szétbarmolva a beállítások. A kérdéses HDD-ket Mac alatt formáztam. Ettől függetlenül persze lehet, hogy valami mégis "el van állítva benne".

A másik problémával (gép saját tárhelyét felzabálja a másolás NAS-ról külső HDD-re) esetleg találkozott már valaki? Commander One PRO hiba lehet? Transmittel nem vettem észre, de ezt is tesztelem majd.

Köszi mindenkinek!

(#77985) general válasza Berci77 (#77984) üzenetére


general
addikt

NTFS formázást szerintem Win alatt csinálj! Nekem Mac alatt pendrive-ot formázva (Fat, NTFS) másutt fel sem ismerik..

(#77986) Berci77 válasza general (#77983) üzenetére


Berci77
tag

Nálam is valami ADATA van, talán 620-as, az teljesít a legrosszabbul jelenleg, de hozzátartozik, hogy azon baromira sok file van, nem csak pár tucat BD ISO képfáj :)

Máskülönben a HDD-k sebességével nincs gond, 30-100 MB/sec a valós felhasználás során a mért sebességük, nyilván tartalomtól függően. Nem gondoltam csak ezért másikat venni.

A vegyes környezet marad, Winnek is kell tudnia kezelni a lemezeket, tehát a HFS nem megoldás. Ha az lenne, nem szarakodnék mással, hidd el.

(#77987) Berci77 válasza general (#77985) üzenetére


Berci77
tag

Ezt még kipróbálom. Eredetileg Winnel voltak formázva, de van, amelyiket szerintem újraformáztam a Mac-kel, és lehet, hogy azóta még rosszabb. A win is mintha mostanában többet panaszkodna ezekre a HDD-re, mindenféle javítást akar elvégezni, ezeket általában engedem neki és Winnel mennek is a lemezek szépen.

(#77988) Mahdi


Mahdi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Új macbook prohoz keresek elosztót, hub-ot, amely usb-c kábelen keresztül köthető össze a géppel.

Van olyan, amelyet javasolnátok és amely kompatibilis a géppel ?

Ahogy néztem nagyon sok fajta van és nagyon sok opcióval. Mi a bevált csatlakozó szám és mely márkák megbízhatóak?

Az biztos, hogy össze lesz kötve a gép egy monitorral és egy külső vinyóval a későbbiekben.

Előre is köszi!

Üdv

(#77989) tboldi válasza Mahdi (#77988) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyakorlatilag mindegy, milyet veszel, ha USB-C-s. Nekem egy Moshi Multimedia Adapterem van, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#77990) mSchumi87 válasza Mahdi (#77988) üzenetére


mSchumi87
senior tag

En Hootoo-t hasznalok

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#77991) cigam válasza Berci77 (#77987) üzenetére


cigam
félisten

+ egy ellenpróba: Mi van ha HFS-re formázod, és a Windows-ra telepíted a Paragon-t, hogy az ismerje fel a HFS-re formázott meghajtókat?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77992) brickm válasza general (#77983) üzenetére


brickm
őstag

Igazából vegyes használat mellett rxFAT-ot ajánlanék, ahogy nekem is tették itt annó. Azóta sincs gondom az adatok mozgatásával. (előbb teszteld le a TV-d ismeri-e, de pl nekem simán)

(#77993) general válasza brickm (#77992) üzenetére


general
addikt

nekem az exFat nagyon nem jött be, csak a gond volt vele, nem tudom, miért. bárhová vittem a hdd-t, pendrive-ot, sehol nem ismerte fel más. lehet az én hibám volt, de nekem nem jött be. pedig ez lenne a dolga, igen.

(#77994) general válasza Berci77 (#77986) üzenetére


general
addikt

munkaanyaggal van teli a külső hdd-m, nem filmekkel és baromi gyors. gyorsabb, mint a WD Redek a gépben. ( volt egy filmes hdd külön, de Apple TV óta nem kell :D )
a HFS-t csak azért említettem, hogy ott látszott meg azonnal, hogy az NTFS-Paragon dekódolás miatt volt ennyire lassú a beolvasás.

(#77997) Berci77 válasza cigam (#77991) üzenetére


Berci77
tag

Sajna ezzel nem mennék semmire. Nyilván nem telepíthetek minden windowsos gépre, ahol használnom kell rendszeresen a vinyókat merevlemezkezelőt. Van olyan gép is, ahol esetleg telepítési jogosultságom vagy szándékom sincs.

(#77998) Berci77 válasza general (#77993) üzenetére


Berci77
tag

Én egyelőre próbálgatom ez az exFAT-ot, de vannak kétségeim, már most érzékeltem furcsaságokat. Amit lehet átrakok HFS-re, ami vegyes használatban lenne, azt még meglátom. Az exFAT-ot még tesztelnem kell windowsos környezetben is.

Mindenkinek köszi a tippeket.

(#77999) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

a 2015-os macbook air-em azt a hibát produkalja, hogy komoly terheles mellett egyszerűen a táp nem tudja elég árammal ellátni a notebookot es folyamatosan csökken az akku töltöttsége.

esetleg meg tudnátok mondani, mi okozhat ilyen hibat es hogyan lehet megszüntetni?

(#78000) TigerCat


TigerCat
nagyúr

mac OS 10.14.6

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.