Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) Smiley válasza tuzpenge (#77650) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, csak simán lekopik róla a fólia. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77652) vasi89 válasza r4z (#77644) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor valóban nincs rá megoldás. Mindegy igazából kerül a gépbe egy 256os ssd és a régit akartam tartaléknak de így megy a fiókba.

(#77653) cigam


cigam
félisten

Megint jóárasítottak 1-2 Apple gépet. A régi Air 266e, az új 386e, stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77654) Smiley válasza cigam (#77653) üzenetére


Smiley
őstag

Azert gyerekek ez valahol tenyleg felelmetes marketing... hogy ezt a 2015-ben is "gyenge" hw-t 2019-ben meg mindig el tudjak adni, raadasul nem is keves penzert.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77655) r3dsnake válasza cigam (#77653) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Volt ez már 240 is náluk egy éve.

(#77656) cigam válasza Smiley (#77654) üzenetére


cigam
félisten

Jajj már ott az új több mint egy húszassal olcsóbb ... A legolcsóbb hordozható Apple gép. Nem futja mindenkinek millás konfigra, és ez is bőven elég alap dolgokra (az emberek 80%-a el van Internet/Office használattal). Nem mellesleg a xiaomi koppintása ugyanúgy 2015-ös procit használ. Igaz benchmarkban ~500 pont az előnye, de nem OS X fut rajt ;-)

r3dsnake
Tuti? Én nem emlékszem hogy valaha 260-nál olcsóbban láttam volna. (és az árukereső sem)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77657) galaxys80 válasza cigam (#77656) üzenetére


galaxys80
veterán

Le is írtad amit akartam. :)
A többi Apple gép ára a közelébe nincsen az Air-nek.
Egy átlag embernek pedig évekig tökéletesen elég a gép.

Egyébként 260 alatti árra én sem emlékszem. Pedig minden héten jön az MM-es szórólap.

[ Szerkesztve ]

(#77658) Smiley válasza galaxys80 (#77657) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, csak 1-2 év múlva egy sima Facebook vagy YouTube alatt is visitani fog. Nem mondtam hogy milliás config-ot kell venni, csak azt hogy 260e-ért már elég jó pc-s gépet lehet kapni ami sokkal hosszabb ideig lesz használható mint ez. De mindenki arra költi amire akarja. Az átlag használatra pedig a Windows 10 pont ugyanolyan jó mint a jelenlegi osx.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77659) Wiz Khalifa válasza Smiley (#77658) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát én a büdös életbe nem fogok Windows 10-et használni mert rühelletes egy rendszer számomra... Windows 7 vagy esetleg Windows 8.1 még elmegy de inkább Win7.

Amúgy nem tudom mire érted a Facebook-os dolgot is. Itt a 2012-es mid Macbook Pro-m. Napi használatra, internetezni, filmet nézni, irodai dolgokra tökéletesen gyors egy SSD-vel és 8 vagy 16GB rammal. Szóval ha ez jól használható 2019-ben akkor egy 2015-ös konfig is használható lesz 2022-ben is. Legalábbis szerintem.

Smoke some weed nigga!

(#77660) galaxys80 válasza Smiley (#77658) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne túlozzunk azért.
A 10 éves pc-m nem visít egy YouTube vagy Facebook alatt.
Nyilván ennyiért erősebb win-es pc-t lehet összeállítani. Viszont én osx-et akartam.
Használt gép pedig eleve nem jöhetett szóba.

[ Szerkesztve ]

(#77661) TigerCat válasza cigam (#77653) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ennyi pénzért a többi almás géphez képest jobb vétel, valóban. Belépőnek, jönni-menni, levelezni, egy Air is megteszi még 1-2 évig. Legtöbb embernek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77663) Smiley válasza galaxys80 (#77660) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem is van 10 meg 13 eves gepem es tudom, hogy kb semmire nem jo, attol fuggetlenul hogy az van raiva, hogy macbookpro. Uj gepnel szerintem az elsodleges szempont, hogy viszonylag naprakesz hardware legyen alatta. De lehet hogy en latom rosszul...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77664) Head88 válasza Smiley (#77663) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#77665) cigam válasza Smiley (#77663) üzenetére


cigam
félisten

Még szerencse, hogy az Early 2008-as iMac (amin ezt az üzenetet írom, és még n+1 klassz dologra használom a mai napig) nem tudja értelmezni. Még a végén megmakacsolná magát és valóban semmire nem lenne jó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77666) r3dsnake válasza Smiley (#77663) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk sztem a 4magos i7-es gépek mai napig teljesen jók, a régiek közül is.

(#77667) Head88 válasza cigam (#77665) üzenetére


Head88
addikt

Azért az imac egy kicsit más világ mint a macbook.
Asztali cpu-s gépet nem nagyon érdemes összehasonlítani egy mobil cpu-val szerelt laptoppal. (ez érvényes a gpu-ra is)

(#77668) Syl válasza TigerCat (#77661) üzenetére


Syl
nagyúr

Jönni-menni, levelezni egy táblagép is bőven megteszi. És nem iPad Pro-ra gondolok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77669) Smiley válasza cigam (#77665) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem kevesen vannak itt a forumon rajtam kivul akik napi szinten hasznalnak meg G4-es meg G5-os PPC-s gepeket... De ez nem valtoztat azon a tenyen, hogy a mai trendeknek 4 magos CPU es 16GB ram es gyors NVMe kell a kompromisszum mentes hasznalathoz.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77670) Wiz Khalifa válasza Smiley (#77663) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tény és való hogy ha mellé teszel egy mostani modern gépet lassúnak tűnik. De akinek nincs lehetősége egy moderebb gép kipróbálására vagy huzamosabb ideig azt használni annak nem fog olyan lassúnak tűnni a régebbi.

Az meg oké hogy használtan 260k-ért sokkal gyorsabb és jobb gépet vehet, akár ha csak OS X jöhet szóba akkor használtan de van aki nem igényli ezt és megveszi újonnan. Ha meg nem lenne újonnan már az Air akkor se lenne olcsóbban a modernebb Macbook mert almáékat mindenki ismeri, úgy se dobná lejebb annyival az árat hogy azt mondja az ember ez igen, jóval olcsóbb mert kiesett egy régebbi gép. :)

Smoke some weed nigga!

(#77671) consono válasza Smiley (#77669) üzenetére


consono
nagyúr

Azért ez barokkos túlzás. Mondjuk én Intel Atomos 2in1 gépről váltottam az Air-re még év elején, lehet, hogy nem az én kompromisszum mentes használatom igaz mindenkire. Viszont mióta megvan a gép sokkal több kreatív dolgot csinálok, mint előtte Windowson, a szoftverek miatt. Garageband és Mainstage nincs a másik oldalon. Nekem csak ezek miatt megérte a váltás, pedig sokat törtem a fejem, hogy mi lenne jobb nekem... Nekem az OS és a szoftverek döntött a nyers erő ellenében.

"In God we trust. All others must bring data"

(#77672) Smiley válasza Wiz Khalifa (#77670) üzenetére


Smiley
őstag

Nezd, az Air nem sokkal erosebb mint az en 2010-es i5-os macbook pro-m. Raadasul az Air-nel meg a VGA is megesz a ram-bol 1,5GB-t. Mivel hasznaltam a szoban forgo Air-t mar 2015-ben is, tudom hogy mennyire forro tud lenni az is.

Szoval egy hetkoznap esti hasznalat 2019-ben(raadasul ez meg a sierra):

A homersekletek es a ventillator fordulatszama(nalam ki van kapcsolva a turbo boost):

Nem azt mondom, hogy hasznalhatatlan... de nagyon meleg, kb folyamatosan 3000 felett mennek a ventillatorok (evente szetszedem es takaritom ezt a gepet) tehat elegge kompromisszumos. Ha megnezed nincs sok dolog nyitva, de ha most erre ranyitnek egy Garage Band-et mondjuk egy Amplitube plugin-el vagy iMovie-t, nagyon hamar elfogyna a kraft. Ez teljes mertekben igaz az Air-re is. Tovabb megyek, ez nem lesz jobb, mivel a facebook a youtube a gmail es a tobbi meg tobb memoriat fog enni, a jovobeli kenyelmi funkciok mind js-ben lesznek megvalositva ami megtobb procit fog enni. Az en nezopontombol nezve, eleg nagy hiba ujonnan olyan gepet venni ami kozel 1,5x a magyar havi atlagkeresetnek mikozben egy 4 eves 1,6Ghz 2 magos proci van benne es nem lehet a memoriat boviteni.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77673) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Én napi szinten dilemmában vagyok mi legyen a laptopom.

Az elmúlt hónapban volt:
MBP 2015 13" (ezt használtam két évig)
MBP 2013 15"
MBP 2015 15"
ThinkPad T450s

Úgy alakult hogy nincs szükségem erős gépre útközben mostanában, de noti azért kell. Gondoltam spórolásból váltok thinkpadre, életem legrosszabb döntése volt, úgyhogy eladtam és keresgélek tovább.

A 2015 13"-ben imádtam a hosszú üzemidőt, a gép kompaktságát és force touchot. Viszont a nagy kijelző meg tetszett a 15"-nél (az akkuidő és a fizikai méret kevésbé)

Az a fő bajom hogy a 2015 13"-et prociban kevésnek éreztem, és 210k körül már tudnék venni i7-es 2013-as gépet. (Sajnos csak 8GB rammal) Nem tudom hol húzzam meg a kompromisszumot... Vagy tojok az egészre és visszaváltok arra ami eredetileg volt.

Ami fix, hogy kizárólag 2015-ig gyártott retina MBP jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#77674) Head88 válasza r3dsnake (#77673) üzenetére


Head88
addikt

2013 15"-t hanyagold. 2013early gpu vcore chip hibás. (mind)
A 2013 late (és 2014mid) pedig egy 10.12 sierrával érkezett cpu firmware frissítéssel szerzett lefagyós-kikapcsolós betegséget. (idle módban) Ezt a mai napig nem javította az apple szóval valószínű nem is fogja.

(#77675) r3dsnake válasza Head88 (#77674) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

IG-s gépekre is igaz ez?

Akkor ha jól gondolom kizárólag 2015 13" vagy 15"-ben gondolkozzak.

(#77676) Head88 válasza r3dsnake (#77675) üzenetére


Head88
addikt

IG gépeknél is, mert itt nem a gpu a gond hanem a cpu energiatakarékossági üzemmódja.

[ Szerkesztve ]

(#77677) Wiz Khalifa válasza Smiley (#77672) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy honnan veszed hogy java-t meg mondjuk flasht használ pl a Youtube? Évek óta HTML-be mentek át. :)

Ezt a Windows-os gépen éreztem meg főként...

Smoke some weed nigga!

(#77678) Smiley válasza Wiz Khalifa (#77677) üzenetére


Smiley
őstag

A js=javascript...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77679) Wiz Khalifa válasza Smiley (#77678) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Oké, benéztem. Nem kéne éjszakáig tartó meló után még PH-t olvasni, de szövegelnem végképp nem. Bocsi. :C

Smoke some weed nigga!

(#77680) brickm válasza r3dsnake (#77673) üzenetére


brickm
őstag

Szia, ha tudsz egy 2015-öst 16GB RAM-mal, uj kijelzővel az bestbuy. Volt is fent 250körül egy pár napja HA-n. Azt írtad nem kell erős gép, aztán, hogy kevésnek érezted a 2015ös CPU-t, ezt kifejtenéd?
Én rengeteg sz rt tolok a háttérben és még nincs szűk keresztmetszet, de ha lenne a RAM lenne, nem a CPU. Nagyon gördülékeny vele a munka, sose érzem lassúnak.(egy 8max 16 szál intel xeon mellett használom amúgy, viszonyításképp)

(#77681) r3dsnake válasza brickm (#77680) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kell erős = nem ragaszkodom a dGPU-hoz. Csak fotó/videó export menne rajta.

Na meg kb ugyanannyi pénzért hülyeség az i5-ös 13-as gépet választani, ha ott az i7, 16GB rammal. Csak sajnos nem olyan szexi az a gép, mint a kisebb.

Amúgy ez a lefagyós dolog nekem sosem jött elő a 2013-as gépnél. Mennyire életszerű, hogy ettől kell tartani?

[ Szerkesztve ]

(#77682) brickm válasza r3dsnake (#77681) üzenetére


brickm
őstag

Jaaa. Fotó/video exportnál inkább azért lenne előnyösebb a 15-ös mert dupla ventis.
Feltettem a lightroom trialt, kipróbálni. Hát, amikor bedurrant 104fokon áll a cpu, én meg rakom fel a ventit 5000-re :D
De amúgy vállalható teljesen.

13colosba i7-est kifogni viszont eléggé nagy mák kell, sajna. Mondjuk én se adnám el :D

(#77683) r3dsnake válasza brickm (#77682) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Meg a 13-as i7-es elég béna, 2magos proci.

Amúgy exportnál ha kikapcsolod a turboboostot, akkor alap ventifordulaton simán elvan, hangtalanul.

[ Szerkesztve ]

(#77684) r4z válasza brickm (#77682) üzenetére


r4z
nagyúr

Barmikor elcserelnem az i7/16-os MBP-mat egy i5/16-osra. A legkisebb terheles alatt is tojast lehet sutni rajta, ha nem kapcsolod ki a turbo boostot. Ebbol a szempontbol az i5 sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77685) r3dsnake válasza r4z (#77684) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A 13"-re gondolsz?

Amúgy a 15-ös gépnél egyáltalán nem volt vészes a melegedés.

(#77686) r4z válasza r3dsnake (#77685) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, a 13-asra.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77687) brickm válasza r4z (#77684) üzenetére


brickm
őstag

Nem adom vissza!!! :D :D

Nincs tapasztalatom a legnagyobb CPU-s kivitellel, de akkor még a gondolattal sem kacérkodok, hogy egyszer szerezzek egyet.

r3dsnake
Feldobom a TB switchert, megnézem. Nincs szükségem video/kép exportnál a nagy sebességre, így mehet lassabban. Köszi az ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#77688) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
Van esetleg tapasztalat az icentreben új macbook pro + 2 év biztosítás mennyire fix listaáras?
Kicsit (40e) alkudnom kellene a céges jóváhagyáshoz :DDD
;]
Sanyi

(#77689) skoos válasza Head88 (#77628) üzenetére


skoos
őstag

Nem eredeit volt... ez a magyar módi :U

[ Szerkesztve ]

(#77690) Head88 válasza skoos (#77689) üzenetére


Head88
addikt

Akkor az van amit hszilard666 kolléga írt a hozzászólásában.

A tag amúgy brutál ügyes lehet. A pillangó billentyűzet szétszedésekor nagy az esély arra, hogy egyből le is töröd a mechanika rögzítőit.

[ Szerkesztve ]

(#77691) r4z válasza brickm (#77687) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem is kell, az csak 8GB-os :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77692) hszilard666 válasza Head88 (#77690) üzenetére


hszilard666
veterán

Dehogy is. Csináljak oktatóvideót? Multkor másnaposan keycapeztem haverom gépét németről magyarra, gyerekjáték. Annyi hogy a billt a trackpad felé emeled majd a kijelző felé kibillented. A sapka tetején bepattanós karmok vannak míg az allján L alakú pöckök.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77693) Head88 válasza hszilard666 (#77692) üzenetére


Head88
addikt

A törést nem tapasztalatból mondtam. Csak sokat olvastam ilyeneket. De akkor valószínű menne nekem is. Sok bravúros dolgot csinálok naponta apple gépekkel :)

Persze ha készítesz egy vidit akkor szívesen fogadom :)

[ Szerkesztve ]

(#77694) hszilard666 válasza Head88 (#77693) üzenetére


hszilard666
veterán

Közben leesett hogy van valami titoktartási szerződésem, inkább meghagyom magamnak :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77695) Head88 válasza hszilard666 (#77694) üzenetére


Head88
addikt

ok :U
Fő, hogy segítünk egymásnak itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#77696) W1


W1
senior tag

Sziasztok!

Nagyjából két hete napi szinten küzdök-nyomozok, hogy mi lehet a problémám. A történet a következő:

Adott egy MBP 13" 2011 Late, Sierra OS-sel, Intel 240GB SSD-vel.
Amint elkezdem terhelni a gépet és a hálózatot is egyszerre (FullHD, 4K videók betöltése, lejátszása, pár perc utánmegakadnak a videók. Ha futtatok egy speedtestet, 2/2Mbps sebességet produkál ami normális esetben olyan 41/7 szokott lenni.
Rengetek mindent próbáltam, hardver és router lehetőségeket kizártam, és végül rájöttem, hogy ilyenkor egy WiFi újracsatlakozás is segít.

Tapasztalt már bárki hasonlót? Létezik, hogy szoftveres a probléma? Bármi az OS-en belül, amit érdemes "tisztítani"? A gépet újrapasztáztam, kitakarítottam, mint minden nyáron, kapott új akksit, valós időben figyelem, mindig megfelelő órajelent fut, normális hőmérséklettel, de már eléggé bosszant a jelenség.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#77697) hszilard666 válasza Head88 (#77695) üzenetére


hszilard666
veterán

Ne hari! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77698) Tubi2


Tubi2
senior tag

Sziasztok!

Milyen rendszert ajánlanátok egy C2D Macbook Pro-ra? Pontosabban: 2,4Ghz Core 2 Duo/2GB/256MB VRAM, A1226.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#77699) kicn


kicn
csendes tag

Sziasztok! Adott egy 2012-es i7 8GB ram Macbook air. Azért vásároltam meg egy ilyen gépet, mert itthonra kellett volna egy stabil gép, amin alap feladatokat lehet végezni ( szövegszerkesztés, net,filmnézés). Na erre fel
hibák elég hamar előjöttek: Kb. 2 héttel OS újratelepítés után az SSD furcsa jelenségeket produkál: Először csak a programok megnyitásánál megy a strandlabda, utána bizonyos fájlokat nem is lát, majd sleep után újraindul és minta nem is lenne benne háttértár, csak villág a ? mappa... Mivel nem gyári SSD van benne, a következő 3 okra gondoltam:
- SSD meghibásodott benne -- még garanciális így csere megolhdató
- SSD M.2 SATA adapter meghibásodott ( valami olcsó ebay-es cucc) --- van erre valami minőségibb megoldás?
- SSD vezérlés ment tönkre. --ezt tudja szervíz javítani, vagy csak teljes alaplapcserével orvosolható?
Ezeken kívül lehet más oka? Találkozott már más hasonló problémával?

Előre is köszi a segítséget :)

(#77700) Head88 válasza kicn (#77699) üzenetére


Head88
addikt

SSD vagy az adapter a hiba. Gyorsan ki lehet deríteni. Az m.2 ssd-t kipróbálod egy olyan laptopban amibe adapter nélkül be tudod csatlakoztatni.

(#77698) Tubi2
10.11 ElCapitan a legfrissebb rendszer hozzá. Valószínű ezt érdemes rátenni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.