Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) #68216320


#68216320
törölt tag

Help. MacbookAir (2017) hun keyboard esetében milyen kombináció felel meg az Insert billentyűnek?
Terminal-ban ssh-t használok egy linux-os gépre lépve és a MidnightCommander-ben nem tudok fájlokat kijelölni.

(#77602) Smiley válasza #68216320 (#77601) üzenetére


Smiley
őstag

ctrl+t

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77603) Wiz Khalifa válasza TigerCat (#77600) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem sajna. A lapos kijelzője vissza bedugáskor elmegy egy pillanatra (érzékeli hogy bedugok vaalmit) de ugyan úgy marad egy megjelenítőm. A laptopon nem is látom a listán. Nem tudom mi a baja. :(

Monitort is ki-be kapcsoltam párszor, meg váltottam input-ot is de nem segített.

(#77599) Head88:
Amúgy ezek a 2018-as Air-ek jók? Nekem nagyon megtetszett de jelenleg nekem nem ér ennyit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#77604) TigerCat válasza Wiz Khalifa (#77603) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kettővel ezelőtt elméletileg ezt javították minin, de azóta megint szar. Más kijelzővel is produkálja? Nekem egyértelműen a monitor a ludas, sajnos baromi érzékeny a fekete képernyőre, ami meg elég gyakran megjelenik. Ilyenkor azonnal megy sleep-be és nem érzékel. Ki-bekapcs segít. Nekem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77605) Wiz Khalifa válasza TigerCat (#77604) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még a másik monitoros dolgot nem tudom. Mert majd ma lesz letesztelve. Egy fHD 24"-os monitorral.

Smoke some weed nigga!

(#77606) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

12"-es Macbookokkkal mennyire vannak gondok?

(#77607) tboldi válasza r3dsnake (#77606) üzenetére


tboldi
nagyúr

A billentyűzet és a kijelző biztosan szerepel a listán. :))

(#77608) Head88 válasza tboldi (#77607) üzenetére


Head88
addikt

Van ott gond az alaplappal is. Gyakran lerohad az usb-c vezérlő is. Akkor tölteni sem tudod.

(#77609) TigerCat válasza Wiz Khalifa (#77605) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ezek a mindent tudó portok a sok szabvánnyal még nem kiforrottak. Nálam egyértelműen emiatt van, a dedikált video kimenet hasít.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77610) hszilard666 válasza r3dsnake (#77606) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem volt egy pár, szerettem mindet. Ami picit hiányzott nekem belőle az az hogy ha megterheltem elég hamar lemerült. De mondjuk lehet tölteni küldő akksiról, az full jó mert útközben tudom tölteni. Pokoli jó hogy nincs 1 kg, valamint hogy psszív hűtésű. Nem kell figyelni a szellőzésre. A hangszórói is meglepően jók, elég sok filmet szoktam nézni vele.

Fun fact:
Most nálam is egy 12” a primer almás gép :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77611) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Anno régen használtam a VOX-ot, de aztán elkezdett fagyogatni, meg nem hallgattam annyi zenét és kukáztam.

Most találtam pár régi anyagot, leporoltam a VOX-ot is, hátha jobb lesz, de nem lett.
Van valami épkézláb alternatíva helyette?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77612) tboldi válasza CharlieDrop (#77611) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem egy régebbi verziójával semmi bajom.

(#77613) #68216320 válasza Smiley (#77602) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. :)
Folyamatosan fn+valami kombinációval próbáltam. Gondoltam olyasmi lehet, mint a PgUp/PgDown/Home/End megoldás.

(#77611) CharlieDrop: Nem tudom mire kellene, de én most Clementine-t használok. OpenSource (nálam ez sokat számít) és természetesen free. Hálózati tárolóról hallgatok zenét vele.

[ Szerkesztve ]

(#77614) TigerCat válasza CharlieDrop (#77611) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iTunes? :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77615) CharlieDrop válasza TigerCat (#77614) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nagyon utálom a kezelését :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77616) iSonic válasza TigerCat (#77614) üzenetére


iSonic
addikt

szegény mire rászokna a használatára már kereshet újat az OS Catalina után :"D

(#77617) CharlieDrop válasza #68216320 (#77613) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A Clementine sajnos el sem indul :(

nem is értem

Áh, engedélyeznem kellett a számítógép vezérlését.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77618) TigerCat válasza CharlieDrop (#77615) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, nekem nagyon bejön. Az összes albumot hozzáadtam, minden adat ki van töltve, az újakat is így adom hozzá, frankón szinkronban tartja az eszközök között, mi kell még? Anno a Winamp is így ment, leszámítva, hogy ott a mappát kellett kijelölni (nem beimportálni) és abból olvasta be a adatokat. Bár a lokális zenehallgatás lassan elavulttá válik, én is nagyon keveset hallgatom. Hozzáadtam két-három rádióállomás URL-t és azok mennek napközben. De ez is a listában van, nem kell szórakozni linkekkel és megnyitással. Szerintem ennél több nem nagyon kell... Viszont az Apple music ajánlója nem a barátom. Valahogy nem jön be egyetlen állomás sem. De ez már inkább ízlés kérdése, a működése nagyjából annak is rendben van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77619) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ebben a webáruházban azt írják, hogy csak a 2009-es verzióhoz való az akkumulátor.

Ez igaz vagy csak téves információ? Jó lehet a Mid 2012-be is? Abba most nem szeretnék egyelőre belemenni, hogy ajánlott vagy nem ajánlott kategória ez az utángyártott akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#77620) CharlieDrop válasza TigerCat (#77618) üzenetére


CharlieDrop
veterán

részben egyetértek

Részben van egy csomó olyan zeném, ami nem hogy nincs meg (bár még az is lehet megvan, de anno nem foglalkoztam ilyennel, hogy előadó meg cím), hanem még a Siri sem ismeri fel.

Azok maradnak így lokálisan. És nincs szükségem olyan extrákra, hogy szinkronizáljon eszközök között :)


De ugye kinek mik az igényei ;) Eddig a spotify-n találtam meg a legtöbb olyat, ami ritkaság...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77621) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Megint szembejött velem a süket Macbook hiba. A lényeg, hogy akármit csinálok a non tb Pro-val, jack ki-be, hangerőgombok nyomkodása, nem jö ki belőle hang, csak ha újraindítom a rendszert.

Találkoztatok már hasonlóval? Ez előtt a 13-as Air-em is csiálta már..

Finn the human

(#77622) TheMarci válasza Matada2.3 (#77621) üzenetére


TheMarci
addikt

Szokott nekem is lenni, de most egy ideje nem jött elő. Szintén csak az újraindítás segít sajnos.

Do You Dream?

(#77623) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

2015-ös Pro-nál hány évig cseréli az akkut az apple? Semmi infót nem találok, pedig ezt ki szokták írni.

(#77624) mobal válasza Matada2.3 (#77621) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt próbáltad már? Lehet a restartot megúsznád vele.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#77625) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
2017-es touchbaros macbook pro-t készülök vásárolni- használtan.
Mivel 3. tulaj leszek, van aggodalmam az ügyhöz, szeretnék körütekintő lenni.

- a gép magyar billes, de sok magyarosított, okosba szerelt gép van. Az új pillangó bill pedig nagyon érzékeny, fontos lenne, hogy gyárilag magyar készülék legyen. Ez kideríthető valahogy?

- 2016/17 gépek 2021-ig visszahívásból topcase cserére jogosultak. Ezt is ki szeretném deríteni, hogy átesett-e ezen. És ez vissza is kanyarodnék az első kérdésre (nehogy elvesszen a topcase visszahívási opció)

Köszi,
Sanyi

(#77626) Matada2.3 válasza mobal (#77624) üzenetére


Matada2.3
veterán

Még nem, de legközelebb kipróbálom! Köszi.

Finn the human

(#77627) mobal válasza skoos (#77625) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem a szerviz tud ilyen információval szolgálni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#77628) Head88 válasza skoos (#77625) üzenetére


Head88
addikt

Biztos lehetsz benne, hogy gyárilag magyar billentyűzetes. A pillangósokat szétszeded, azt komoly eséllyel már nem rakod össze. Kupapkokat pedig tudtommal nem lehet hozzájuk még szerezni.

Topcase-re nincs visszahívás. Konkrétan a billentyűzet konstrukciós hibájára van a visszahívás. (ettől függetlenül természetesen a teljes topcase-t kicserélik..úgy tudom nincs limitálva a cserék száma)
Hogy ezen átesett-e már... először is kérdezd meg a jelenlegi tulajt. Ilyen javításról kell lennie papírnak.
Ha nem tud róla akkor kérd el a gép sorozatszámát és hívd fel az egyik hivatalos szervizt. Sorozatszám alapján megmondják neked, hogy volt-e már bent a visszahívás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#77629) r4z válasza CharlieDrop (#77611) üzenetére


r4z
nagyúr

Zenek rendszerezesere (amire eredetileg kitalaltak) nagyon jo az iTunes. Egyedul a keves tamogatott formatumba lehet belekotni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77630) hszilard666 válasza Head88 (#77628) üzenetére


hszilard666
veterán

Van hozzá kupak, van egy gyerek itt apron valami milán, ő utángyártott kupakokkal dolgozik, láttam egy gépet amit csinált, ha hozzáérsz kicsit szarabb az anyagminősége az utángyártott gombnak. De durva áron dolgozik, elvileg egy szett ára megáll 1000HUF alatt, szóval 10000% os haszonnal dolgozik. Meredek...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77631) Head88 válasza hszilard666 (#77630) üzenetére


Head88
addikt

Az komoly. Nem tudtam. 100k-ért csinálja? Nagyon meredek az ár.

[ Szerkesztve ]

(#77632) skoos válasza Head88 (#77628) üzenetére


skoos
őstag

Köszi!

(#77633) hszilard666 válasza Head88 (#77631) üzenetére


hszilard666
veterán

Neeem, csak be vagyok baszva. 1K—->10K :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77634) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

[link] Ez a pro a hetedik generációs processzorral rendelkezik? Esetleg használ valaki ilyet? Mennyire elégedett vele? Billentyűzet szintén rosszalkodik? KATAS vállalkozókent hogyan lehet vásárolni hitelre ilyen terméket?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#77635) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Elég sok mindenfélét olvastam az OSX 10.15 Catalina kapcsán, hogy melyik macbook pro eszközök lesznek támogatva.
Ami nekem nem egyértelmű, hogy a mid 2012-vel unibody-val is menni fog vagy csak a mid és late 2012 retina lesz támogatva?

(#77636) lmno válasza nemethchek19 (#77635) üzenetére


lmno
őstag

Elvileg nem retina is.

(#77637) hszilard666 válasza FIREBLADE78 (#77634) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, hetedik, 2 magos caby lake van benne. Kérdezz rá az aquanál, attól függ melyik bankkal vannak leszerződve. De nagy valószínüséggel kell maj NAV jövedelemigazolás. Mondjuk az áruhitelt nyújtó bankok nem nagyon szeretik a vállalkozókat, szóval szerintem hátrányból indulsz picit.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77638) Gomba válasza FIREBLADE78 (#77634) üzenetére


Gomba
senior tag

plusz 60ezerért (ugyanúgy az Aqua-nál) van 2018-as touch bar pro szerintem azzal jobban járnál. Újraértékesítési árat számova is. Szerintem ennyiért egyszerűen drága ez a nTb pro.

- azért a 2 mag vs. 4 mag nem elhanyagolandó nagy a különbség teljesítményben közöttük, ráadásul a 2016-os és 18-as billentyűzet között is volt fejlődés (nyilván a 2019-es jobb már), de a 18-assal ha baj van 19-esre csere van.
plusz true tone kijelző (én nagyon szeretem, ahogy ipad-en és iphone-on is)
jobb videókártya
4 port vs 2 port
stb.

Nyilván ha kellenek a fizikai funkció gombok, vagy pedig erős az anyagi korlát akkor tárgytalan amit írtam.

Ép hardverben ép szoftver

(#77639) Gomba


Gomba
senior tag

Az előző kommentnél jutott eszembe, hogy még nem osztottam meg a tapasztalataimat 2019-es MBP ügyben.
2017-es touch bar MBP-ről váltottam 2019-esre.
Vélemény:
- Nyilván a 4 magos processzor nagy ugrás, talán viszont kicsit jobban melegszik, mint a két magos i5 a 2017-esben (a 2019-es is i5)
- Billentyűzet: sokkal jobb rajta gépelni. Puhábbak a billentyűk, úgy tűnik, mintha hosszabb úton járnának. Ez mindenképp előrelépés. Hosszú távon nem annyira terheli az ujjat.
- True tone nagyon jó, imádom, mivel sokat nézem a gépet ezért fontos jobb a szememnek (telefonon, ipaden is szeretem)
- Touch bar jobban látható, mint a 2017-esen

Fentebbiekből a billentyűzetet kivéve elvileg a 2018-asra is igazak többnyire a 2017/2016-hoz képest.

Ép hardverben ép szoftver

(#77640) FIREBLADE78 válasza Gomba (#77639) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Ja ez két magos. Az gyenge. Még a régi retinám is hozza. Most olvastam appleblogon,hogy frissítik a nem tács báros prokat. Reméljük az jobb lesz. Hitellel kapcsolatban így jártam. Várok kb egy évet,mert lakás viszi minden vagyonom jelenleg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#77641) syIex


syIex
veterán

Azt hol tudom megnézni, hogy pontosan milyen fajta processzor van a gépben? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#77642) TigerCat válasza syIex (#77641) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban a link, everymac.com

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77643) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Tudnátok ajánlani macbook m2 ssdhez való külső házat vagy adaptert amivel normál m2 házba tudom tenni? Mert nem igazán találok ebayen sem.

(#77644) r4z válasza vasi89 (#77643) üzenetére


r4z
nagyúr

Maximum Thunderbolt hazba tudnad rakni, mert PCIe SSD-rol van szo. Annyit szvsz nem er a dolog.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#77645) kiiso válasza vasi89 (#77643) üzenetére


kiiso
tag

OWC Envoy Pro EX (USB-C External NVMe M.2 SSD Storage Enclosure)

szerk: áhh hogy a gép ssd-jét, sorry :W

[ Szerkesztve ]

(#77646) Smiley


Smiley
őstag

@Head88: Meg a vegen tenyleg lesz ujra rendes keyboard a macbook-ban... csak gyozze kivarni az ember. Remelem igy lesz es meg egy evet csak elmegy nekem a mid2010.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77647) Head88 válasza Smiley (#77646) üzenetére


Head88
addikt

Remélem végre ez egy hibátlan megoldás lesz és pár év múlva már az emlékét is elfelejtjük a butterfly keyboardnak. Viszont hinni majd csak akkor fogok ennek, ha már megjelent és bizonyított.

Tudjuk, hogy egy ideje az apple hibát hibára halmozva designolja a gépeit.
Borzasztó, hogy odáig jutottak, hogy a laptopok legtöbbet használt részét (aminek ebből kifolyólag strapabírónak kéne lennie) úgy eldesignolták, hogy gyakorlatilag nem szabad használni mert ha be megy alá egy porszem akkor cseréltetni kell.

(#77648) Syl válasza Head88 (#77647) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak aztán nehogy a pár éve szabadalmaztatott touch-screen keyboard-dal jöjjenek :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77649) Head88 válasza Syl (#77648) üzenetére


Head88
addikt

Hiányozna. :D

(#77650) tuzpenge válasza Syl (#77648) üzenetére


tuzpenge
őstag

Oda aztán nem megy be a por, meg úgy általában semmi...

ˣ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.