Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) Mr.C válasza iSonic (#77050) üzenetére


Mr.C
őstag

Mondjuk sokkal kellemesebb, mint Steve Ballmer produkciója :))

sudo rm -rf /*

(#77052) iSonic válasza Mr.C (#77051) üzenetére


iSonic
addikt

jó de Ballmer egy legenda :D (megélte az XP-től Vistáig borzalmat... abban bárki beleörülne)

(#77053) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, akkor nézzük mi volt tegnap...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77054) Lall válasza TigerCat (#77053) üzenetére


Lall
veterán

Nincs mese, venni kell egy 6000 dodós monitort, egy 1000 dodós állványt és hozzá egy 28 magos Xeon-t. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#77055) lmno válasza Lall (#77054) üzenetére


lmno
őstag

6 monitor kell hozzá, mert annyit tud kezelni :D

(#77056) TigerCat válasza Lall (#77054) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó. Fórumozni itt a PH!-n éppen megfelelő lesz...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77057) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nagyon dolgoznak: Apple System Status

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77058) kkp900


kkp900
senior tag

Itunest szeretném kiváltani ,és az Imazing szerintem a legjobb progi erre de egy csöppet drága nincs valakinek egy jó linkje véletlen ami működik is és friss is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#77059) tboldi válasza TigerCat (#77057) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már meg is javítottak mindent. :)
-------------------------------
Más: [link]

[ Szerkesztve ]

(#77060) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
2017-es macbook airnál olyat tapasztalok, hogy halkabb hangerőn van egy elég erős sistergés amit lehet hallani fülessel.
Gyári apple earpodsot használok a géphez.
Meg a másik problémám az, hogy az normális, hogy amikor ölben van a gép, és ráteszem a kezem a csuklótámaszra pattan egyet a gép.
Vagyis hát egy kattanó hangot ad ki a háza.
Ez mennyire normális?
Se ütés se nyomás semmi nem érte a gépet, vigyázok rá nagyon.
Ez normális szerintetek?

(#77061) brickm válasza jeromosi (#77060) üzenetére


brickm
őstag

Szia! Utóbbira annyit tudok mondani, hogy az alsó csavarokat nézd meg, nem lazultak-e ki.
Nekem egyik másik néha lelazul. Néhány havonta utánahúzok(vagy csere újra)
Illetve a tappancsokat is nézd meg. Kopnak, lapulnak.

(#77062) jeromosi válasza brickm (#77061) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a választ :)
A csavarokat nem akarom piszkálni, bár jobban megnézve, tényleg olyan mintha kilazult volna.
Tokban van a gép istyleos hély vagy mi ez :D

(#77063) Smiley


Smiley
őstag

Úgy néz ki a Dashboard-ot is dobják az uj OSX-ben. Igazából számomra ez egy olyan funkció amit kb 14 éve minden nap hasznlálok. Nem értem, hogy ezt is miért kellett kiszedni... :(

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77064) TigerCat válasza Smiley (#77063) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom megnézték és kevesen használják. Ez van... Szifon 8-on használom a kurzor mozgatását erősen nyomva a kijelzőt. Az újakban ez sem lesz, hiányozni fog.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77065) pethYeti válasza TigerCat (#77064) üzenetére


pethYeti
addikt

Teljesen jól működik XR-en a space hosszú megnyomása...

(#77066) TigerCat válasza pethYeti (#77065) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jóvan... Nekem nyócasom van csak. :DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77067) vasi89 válasza TigerCat (#77064) üzenetére


vasi89
addikt

hát a mostani célközönség esetében az is csoda lenne, ha tudnák, hogy létezik dahsboard. Csak nem értem miért a starbucksban kávézás közben macbookot nagyon nyomkodó tiniket és egyéb embereket veszik alapul. Akkora ellentmondásokba esnek hogy az hihetetlen. Kiadnak egy 10 millás gépet pro felhasználásra de az osx-et tovább butítják. :F :F

(#77068) Head88 válasza Smiley (#77063) üzenetére


Head88
addikt

Én is rendszeresen használom. Nem örülök a hírnek.

(#77069) Viszlát


Viszlát
addikt

Hátha járt már valaki más is így...

Retina Macbook Pro, 2013-as, tegnap még tökéletesen működött a touchpad, ma felébresztés után viszont random váltakozva egyes területei nem reagálnak semmire. Néha működik az egész, néha csak a bal oldalán érzékel, néha csak a jobbon, sokszor rövid időn belül váltva. Van egy olyan érzésem, hogy ezen csak a csere segít (restart nem javított rajta)...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#77070) r3dsnake válasza Viszlát (#77069) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Púpos az akku sztem.

(#77071) tboldi válasza TigerCat (#77064) üzenetére


tboldi
nagyúr

A szóközről már volt szó, viszont a többi 3D Touch-os funkció is ki lesz váltva a Haptic Touch-csal, pl. a kezdőképernyőn egy ikont hosszan érintve ugyanaz a menü jön elő a 13-ban, mintha erősen nyomtad volna meg.

(#77072) TigerCat válasza tboldi (#77071) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Majd ha készüléket váltok, kiderül. Tegnap jött meg az új 8-as (az előzőbe beletörtem a fülest), XS nem priorítás, lehet hogy marad ez még egy-másfél évig...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77073) tboldi válasza TigerCat (#77072) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 8-ason is ki fog derülni, legalábbis az első bétában úgy tűnik, mintha kinyírták volna a 3D Touch-ot. :W

Ha érdekel bővebben, nézz be ide.

[ Szerkesztve ]

(#77074) Smiley válasza Head88 (#77068) üzenetére


Smiley
őstag

Tele van az összes gépemen a Dashboard stickes-el, meg a nélkülözhetetlen AccuWeather és az iStat widget.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#77075) tuzpenge válasza tboldi (#77073) üzenetére


tuzpenge
őstag

Kizárt dolognak tartom hogy kinyírnák a 3D touch-ot (pont a zászlóshajókat???). Ez inkább csak valami kezdeti bug.

ˣ

(#77076) tboldi válasza tuzpenge (#77075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is így gondolom, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#77077) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Megerősítésre lenne szükségem.

Adott a következő gép: Apple MacBook Pro Core i7 2.6Ghz 15" (évjárat 2013)
Az sajnos hiányos, hogy early, mid vagy late.

google alapján (everymac.com) ez a cpu van benne: Intel Core i7-4960HQ

Meg tudjátok ti is erősíteni, hogy ezekben tényleg ez a proci van?

[ Szerkesztve ]

(#77078) tboldi válasza tuzpenge (#77075) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#77079) Head88 válasza nemethchek19 (#77077) üzenetére


Head88
addikt

i7 4960HQ 15" 2013 late

(#77080) tuzpenge válasza tboldi (#77078) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát ez elég gáz, én személy szerint imádom az SE után a 3D-t. Sokat gyorsít egy jó pár dolgon.

ˣ

(#77081) TigerCat válasza tboldi (#77073) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Majd kiderül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77082) sztanozs válasza tuzpenge (#77080) üzenetére


sztanozs
veterán

Vsz a 3d touch érzékelőt szedik ki, és szoftveresen fogják megoldani az emulálását (long touch, vagy longtouch+drag) - lehet vele spórolni néhány száz köbmilimétert és dollárcentet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#77083) brickm válasza TigerCat (#77064) üzenetére


brickm
őstag

Ennek én most örülök, mert így kiderült, hogy van ilyen funkció :D :D
:D Köszi apple, erre a kisidőre még kiélvezem akkor :D

(#77084) pethYeti


pethYeti
addikt

Más tapasztalt már olyat, hogy külső mintor képe 1 pillanatra fekete lesz majd minden normál? Nem csinálja sűrűn, kb másodjár fordult elő az elmúlt 5 napban. Ez valami bug lenne, vagy kábel gond?

(#77085) Syl válasza pethYeti (#77084) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam anno a MBP néha játszotta ezt (DisplayPort kábel + 4K monitor). A Mac Mini szerencsére nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77086) pethYeti válasza Syl (#77085) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Egyelőre nem bosszantó meg ritkán csinálja, de lehet csak OS bug. :)

(#77087) brickm válasza pethYeti (#77084) üzenetére


brickm
őstag

Nekem első mojave frissités óta csinál olyat, hogy ha lehúzom a külső monitort(mirrored megy általában) miközben alszik a gép/le van hajtva akkor hangyás képet dob mikor felhajtom 1 mp-re.

Illetve ha földhurkod van a zajszűrő lekapcsolja a képet amúgy, azt megfigyeltem már.

(#77088) marsu. válasza brickm (#77087) üzenetére


marsu.
senior tag

A hangyás kép nálam is előszokott fordulni. Először jól be is sz*ratott, hogy tönkre vágtam valamit. <3Mojave<3

(#77089) V.Stryker válasza marsu. (#77088) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Néha nekem is előjön külső monitoron. Én betudtam a pár dolcsis kínai hdmi átalakítónak. Amúgy Sierra alatt...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77090) brickm válasza V.Stryker (#77089) üzenetére


brickm
őstag

Nekem rohadt drága HDMI kábelem van és pl másik gép nem is csinál vele ilyet. Szerintem inkább a VGA switch csinálja.

(#77091) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, jelenleg egy 2013 MBA-t használok mindennapi használatra (safari 60%, photoshop, lightroom 40%, közben youtube vagy spotify) i5, 1,3ghz, 4gb ram, MacOS 10.14.3
Nagyon szeretem ezt a gépet, viszont érzem, hogy kevés a teljesítmény ezért elkezdtem nézegetni a MBP-kat. Mindenképpen használtan szeretném megvenni a gépet és a maximális keretem 300.000 forint lenne, szóval a 2016 vagy ujabb gép sajnos nem jöhet szóba, majd legközelebb :)
A kérdésem az lenne, hogy mennyi fejlesztésbeli különbség van egy 2013-14-15 MBP között ha az alap felszereltséget nézzük?

(#77092) brickm válasza Komendabence (#77091) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Nem válasz a kérdésedre teljesen, de ha teheted 2015 MBpt vegyél i5-i7 az annyira nem szűk keresztmetszet, 16GB RAM-mal. Azzal bőven elleszel. A 13colos is jó, csak abból elég kevés van a piacon 16Giga rammal. Árban is kb 300ért megkapod(vagy kicsit több,de mindenképp tartós lesz)

2016ot nem ajánlom. Sok az issueja. Kijelző lakk kopás, szalagkábel törés, portok hiánya, nincs sd kártya foglalat, sz r a billentyűzete, ssd firmware visszahívás(vagy az 2017től...?)

[ Szerkesztve ]

(#77093) Komendabence válasza brickm (#77092) üzenetére


Komendabence
csendes tag

köszi :)

(#77094) Frozzy


Frozzy
őstag

Macbook air 2017 - milyen kabelt kell vennem, hogy ra tudjam kotni a tevere HDMI-vel ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#77095) Lall válasza Frozzy (#77094) üzenetére


Lall
veterán

Mini DP - HDMI Pl.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#77096) kicn


kicn
csendes tag

Sziasztok! Egy 2012 i7 8gb 256gb SSD air Mojaveval mennyire lehet elég alap feladatokra( netezés, filmezés)? Teljesen döcögős a rendszer vagy egész smooth?

(#77097) leroyclub


leroyclub
senior tag

Most vagy ennyire béna vagyok, vagy valami megváltozott az oldalon? Akartam keresni a topikon belül, de nem találom a kereső sávot? :F

(#77098) TigerCat válasza leroyclub (#77097) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Keresés

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77099) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Páromnak van egy mid2010 Macbook Pro-ja (legerősebb kiépítés, i7 2,66, GT330M, 8Gb RAM, 15inch, 256Gb SSD). Nyilván kezd korosodni, márpedig munkára használja (user xp kutatás, nem kőkemény dizájn vagy tervezés, de rengeteg programot használ egyszerre), úgyhogy kellene valami vérfrissítés, viszont 200e-nél többet nem nagyon szeretnénk erre fordítani.
Nyilván csak használt jöhet szóba, mint ahogy ezt is vettük.
Lényeg, hogy teljesítményben lényeges előrelépés legyen, ne kelljen 1 éve múlva megint feltétlenül cserélni.
Jó lenne a 15 inches kijelzőt is megtartani, ez viszont ahogy látom csak Macbook Proban létezik (shame on you Apple...), mert hordozza magával és nem mindig lehetséges monitorra kötni.
Ritkán azért használ design, tervező programokat is, pl. InDesign, stb,, ezért volt anno szempont a dedikált GPU is, de a GT330M már annyira gyenge, hogy egy újabb iGPU is gyanítom 3x olyan erős.

Mit lenne érdemes keresnünk? Illetve milyen szériahibákra kell figyelni, mert anno ezzel a típussal egyszer befürödtünk a dedikált GPU szériahibája miatt, amit az első gépnél még nem ismertünk. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#77100) Mr.C


Mr.C
őstag

macOS 10.15 Beta Release Notes-ból kiemelve:

"[...] Deprecations
Scripting language runtimes such as Python, Ruby, and Perl are included in macOS for compatibility with legacy software. Future versions of macOS won’t include scripting language runtimes by default, and might require you to install additional packages. If your software depends on scripting languages, it’s recommended that you bundle the runtime within the app. (49764202) [...]"

Érthető döntés, ugyanis a legtöbben azt sem tudják, mi ez, és inkább biztonsági fenyegetettséget jelent(het) számukra. Csak azért osztom meg, hogy ne érje meglepetés azokat, akik rendszeresen használják.

sudo rm -rf /*

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.