Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77851) V.Stryker válasza Serpiko (#77850) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam mindig be van pipálva, de mindig kiléptet ennek ellenére.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77852) brickm válasza V.Stryker (#77849) üzenetére


brickm
őstag

Site engine error.

(#77853) V.Stryker válasza brickm (#77852) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aham... a Chrome-al nem csinálja. :W Most oda vissza ki be lépkedtem, pipáltam és mintha, mintha nem léptetne ki a PH-ról...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77854) brickm válasza V.Stryker (#77853) üzenetére


brickm
őstag

Értem, hogy chrome alatt jó, de ez attól még lehet site error.
Ugyanis itt a több domain miatt egy süti nevet használnak, amiben másik ID-val rendelik össze a user-t, meg a belépés tényét, meg a domaint. Ez nem feltétlen egy jó megoldás, mert lehetne domainenként sütit generálni, h tudja a rendszer melyikkel mikor hol jártál.
És nem gondolom,hogy a safari hibája lenne, hogy nem etetnek meg vele minden "egyedi megoldást"
Most nem fejtettem vissza a sütiket, de ez az első ötletem, hogy miért történik ez.

[ Szerkesztve ]

(#77855) TigerCat válasza brickm (#77854) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Írtam már a PH bug topikba emiatt, de kb. annyi választ kaptam, hogy a Safari béna. Lehet. Bár ettől még megoldhatnák...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77856) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Olyan lehetséges, hogy a MacBook elsődlegesen nem a videókártyát használja, hanem a beépített Iris-t?
Mert feltettem a LOL-t kicsit bohóckodni aztán eléggé nyögve nyelősen fut rajta, azért azt el kellene vinnie szerintem.
És ahogy belemegyek a rendszerinfóba akkor is grafikának az Iris-t írja ki.:U
Valamit át kell állítani vagy mi a helyzet ilyenkor? Esetleg "csak" ennyi lenne az 555 Radeon?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#77857) lmno válasza syIex (#77856) üzenetére


lmno
őstag

Tedd fel ezt, ezzel tudsz váltani a 2 videokari között: [link]
Amúgy át kellene váltania alapból, pl. Google Mapsnél nekem egyből átvált.

(#77858) #95561216 válasza TigerCat (#77855) üzenetére


#95561216
törölt tag

Cross site tracking ellen véd, hogy pl ne lássa facebook, hogy hüvelygomba gyógyszert nézegettél az amazonon. Ez a több domain loginjét egy süti alá pakolják dolog 10 éve lehet brilliáns megoldás volt, de mostanra egyértelműen bad practice. Ha nem zavar, hogy minden kémcég lekövet, akkor kapcsold ki a cross site tracking védelmet - nem vagyok mac előtt, nem tudom a pontos nevét, valahol beállításokban lesz ilyen.

(#77859) TigerCat válasza #95561216 (#77858) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kivették ezt a funkciót. Amúgy lehetne külön autentikáció mindegyik oldalnak. Ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77860) brickm válasza TigerCat (#77855) üzenetére


brickm
őstag

A safari a béna :D Mondjuk én chrome függő voltam, de miota safarizok kicsit sem hiányzik a chrome. Más kérdés, hogy az lett az "ipari sztenderd" mert minden sz rt megetetnek vele, hogy népszerűbb legyen.

(#77861) brickm válasza TigerCat (#77859) üzenetére


brickm
őstag

Igen, simán, elfér a süti tárban még (legrosszabb esetben) 4-5 uj süti. A másik 9millió mellett.

(#77862) nozs23


nozs23
addikt

2017 Macbook Pro (13, alapmodell non-touchbar) és 2018 Macbook Air (Retina) között gondolkozom.
Ami fontos, hogy sokat menne rajta Photoshop, Lightroom, Illustrator grafikai munkához, fényképfeldolgozás stb. Ezenkívül semmi megterhelőbb feladata nem lenne.
Csak a fenti két gép jöhet szóba, használt sem érdekel.
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy az Airben lévő gyengébb proci is megbírkózik-e ezzel a felhasználással hosszú távon is?

(#77863) bmakszim válasza nozs23 (#77862) üzenetére


bmakszim
senior tag

A jobb üzemidőn kívül semmi nem szól az Air mellett.
A Pro nem csak jobb teljesítményre képes, de a kijelzője is jobb: nagyobb fényereje van és szélesebb színtartományt fed le, ami jól jöhet neked a grafikus munkához.

(#77864) nozs23 válasza bmakszim (#77863) üzenetére


nozs23
addikt

-40k, jobb hangszórók, billentyűzet, Touch ID. Úgy tudom 300 nitrol 400 nitre tornaztak a fenyerot frissitessel, kint meg nem hasznalom. Tehat igazol ez nem erdekel, a kisebb szintartomany mar inkabb.
Foleg a teljesitmenybeli kulonbseg erdekel, a mar emlitett felhasznalas melett.

(#77865) bmakszim válasza nozs23 (#77864) üzenetére


bmakszim
senior tag

Jobb hangszóró? "As you heard the Pro speakers are obviously better."
Billentyűzet talán halkabb, de lényegében ugyanaz és ugyanúgy hajlamos a meghibásodásra.

A kérdés, hogy mennyi időre vennéd. 1-2 évre biztosan elég az Air is. De a Pro időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

(#77866) nozs23 válasza bmakszim (#77865) üzenetére


nozs23
addikt

Valamelyik videoban mondták, hogy hangosabb +25% bass a last years Macbook Proval osszehasonlitva. De igazabol ez tulajdonsaga is hidegen hagy.

Nem egy-ket evre veszem, hanem hosszutavra.

(#77867) iSonic válasza nozs23 (#77862) üzenetére


iSonic
addikt

Pro-val jobban jársz..a 2018-as Air nem olyan kraftos..

[link] nézd meg itt a Geekbench eredményeket..

(#77868) TigerCat válasza brickm (#77861) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó, van Chrome, mert alkalmanként kell. De Safari a napi böngető.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77869) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
2017-es macbook air alvó állapotban nagyon merül.
A legfrissebb rendszer van a gépen, egy éjszaka alatt merül 50 60 70%-ot is akár.
Kb este nyolc körül veszem le töltőről, picit használom, és reggel már 30% környékén van.
Coconut battery 99%-osra írja az aksit.
Ez valami rendszer probléma lehet?
Előre is köszönöm a segítségeket.

(#77870) Gomba válasza iSonic (#77867) üzenetére


Gomba
senior tag

2019-es Macbook Pro alapmodell? :DD

Ép hardverben ép szoftver

(#77871) V.Stryker válasza jeromosi (#77869) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem szinte egyáltalán nem merül ugyanez a felállás. Próbáld meg a bluetoothnál kikapcsolni,hogy eszközök felébreszthessék a gépet. Valamennyit biztosan segít.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77872) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A radeongate mindegyik régi AMD kártyás gépet érinti, vagy csak vannak szerencsétlen szériák? Köszi!

(#77873) mobal


mobal
MODERÁTOR

Még mindig dilemmázom egy Pro-n. A TB-s modellekre, hogy lehet escapet és Fn billentyűket csalni?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#77874) vasi89


vasi89
addikt

Tudom ez nem iMac topic de asszem van közöttünk olyan aki azt is használ. Ez a 2017es alap 27" 5K iMac ha jól gondolom ennyiért egy eléggé jó vétel lehet? Nagyon nem akartam asztali gépet viszont jelenleg 2017es alap pro árban, eléggé meggyőzőnek tűnik.

(#77875) Syl válasza mobal (#77873) üzenetére


Syl
nagyúr

Rákötsz egy külső billentyűzetet :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77876) tboldi válasza mobal (#77873) üzenetére


tboldi
nagyúr

A TB-on az esc folyamatosan ott van, a beállításokban pedig be lehet állítani, hogy a funkcióbillentyűket is mutassa állandóan.

(#77877) mobal válasza tboldi (#77876) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És mennyire "kényelmetlen"?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#77878) tboldi válasza mobal (#77877) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak az esc-et szoktam nagy ritkán használni, eleinte szokatlan volt, de amúgy semmi bajom vele.

Mondjuk én azon kevesek közé tartozom, akik eleve kedvelik a TB-t, sosem szoktam fikázni. :)

[ Szerkesztve ]

(#77879) brickm válasza jeromosi (#77869) üzenetére


brickm
őstag

Vannak appok amik felkeltik alvásból. Pl nekem a messenger ha ment a háttérben rendszeresen felkelt.

(#77880) privacy99 válasza TigerCat (#77818) üzenetére


privacy99
senior tag

A törlés logikus, a visszaállíthatatlanság már nem, idézek a hivatalos Apple leírásból ([link]):

"Az iCloud.com webhelyen visszaállíthatja az iCloud Drive-ról és egyéb alkalmazásokból törölt fájlokat ... Helyreállíthatja az elmúlt 30 napban az iCloud Drive-ról törölt fájlokat – függetlenül attól, hogy az iCloud.com webhelyen, iOS-készüléken, Macen vagy Windows-számítógépen törölte-e őket."

[ Szerkesztve ]

(#77881) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem abban még segíteni, hogy például ez a gép : [link] jobb e egy 2015 ös modellnél, mondjuk 16gb rammal és 256 gb ssd-vel?

Miért van ugyan olyan áron kb, vagy milyen hátrányok érhetnek ha ilyet vásárolok, azon kívül, hogy 2 évvel (?) hamarabb szűnik meg a támogatása?

Köszönöm!

(#77882) hszilard666 válasza mobal (#77873) üzenetére


hszilard666
veterán

Beállításokon belül testre tudod szabni a touch bart. Avagy meg tudod neki mondani hogy állandóan az FX gombokat mutassa. Picit fura lesz elsőre hogy nem gomb hanem screen de szerintem megszokható.

BTW, én is most tb os gépre váltottam, a 12" es masina ha minden jól megy gazdára talál, én meg behúztam egy 2016 os 256 os 13" es TB-t. Szerii van eddig, ami hiányzik az a 12" es gép súlya. :D De erre majd feldobok egy bootcampet és tudok majd battlefield 3 azni a starbucksban :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77883) brickm válasza H0r1 (#77881) üzenetére


brickm
őstag

A 2015ös pro gépek az egyik legjobb/legstabilabb konstrukciók az apple-nél jelenleg.

(#77884) #95561216 válasza tboldi (#77876) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha folyton ott van, akkor miért nem tudták legalább azt a szerencsétlen esc billentyűt meghagyni? Én most nagyon drukkolok, hogy Air még azelőtt megkapja a régi-új ollós billentyűzetet, hogy a TB-t is, és akkor végre vehetek laptopot is, amire persze majd vigyázhatok mint a hímes tojásra, hogy kibírja vagy 10 évet :DDD

(#77885) Gomba válasza #95561216 (#77884) üzenetére


Gomba
senior tag

Mert nincs feltétlen ott.
Ha kibontod a touch bar menüt (kicsi balra mutató nyíl), akkor eltűnik és x lesz helyette :DD :D :D

Egyébként én is szeretem a touch bar-t.
Ajánlom mindenkinek a Pock app-ot. Még eléggé beta feelingje van, de ha egyszer odaér nagyon hasznos lesz. Pl. tök jó, hogy végre látom, hogy mi megy a spotify-on....

A 2019-es billenyűzet érezhetően élhetőbb az előző butterfly-okhoz képest

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#77886) syIex válasza nozs23 (#77862) üzenetére


syIex
veterán

[link] Ez hasznos lehet számodra! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#77887) brickm válasza Gomba (#77885) üzenetére


brickm
őstag

"tök jó, hogy végre látom, hogy mi megy a spotify-on"

Írd ki simán a tálcára :D :D Vicceltem :D

(#77888) mSchumi87 válasza brickm (#77887) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Telepito USB készités az osszefoglaloban lévo szerint a legegyszerub?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#77889) jeromosi válasza V.Stryker (#77871) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Eddig nekem se merült kb egyáltalán alvóban, mióta szervízben volt, és újrarakták, azóta bírja ilyen rosszul alvóban.
Ez rendszer hiba lehet ezek alapján?
Mert szervíz előtt, bt minden bevolt kapcsolva és nem merült.
Előre is köszönöm.

(#77890) brickm válasza mSchumi87 (#77888) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem igen. A terminálos módszer.

jeromosi
Nem igazán tisztázott, hogy mi okozza.
Nekem is nagyon merült egy ideig. 8óra alatt 20-30%ot is akár. De beállt már.nem a legujabb mojave van fent, hanem egyel előtti. Problémamentes.

[ Szerkesztve ]

(#77891) jeromosi válasza brickm (#77890) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a választ, megnyugodtam, hogy nem hardveres a hiba :)

(#77892) #95561216 válasza Gomba (#77885) üzenetére


#95561216
törölt tag

Te örülsz neki, de nem emiatt vetted a gépet, én meg következő munkahelyen emiatt fogok vagy olcsóbb Air-t kérni, vagy ha azt nem engedik a kétmagos proci miatt, akkor egy Thinkpadet. Üzletpolitikailag gratulálok nekik. Ráadásul bőven lenne hely a funkcióbillentyűknek és a touchbarnak is.

(#77893) TigerCat válasza mSchumi87 (#77888) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy ez: Install Disk Creator

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77894) iSonic válasza Gomba (#77870) üzenetére


iSonic
addikt

mútlkor próbáltam nem rossz vas.. ahhoz képest hogy a base clock ilyen alacsony megy az rendesen :) Bár nem adnám a 2018-asomat érte

(#77895) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne LittleSnitch felhasználóknak.
Az alkalmazásnak van olyan funkciója, hogy blokkolja az összes incoming connection-t?

Épp tűzfalat keresek, ami tudja ezt, mert a legtöbb security solution nem rendelkezik beépitett tűzfallal. :F
Köszi előre is a válaszokat!

sudo rm -rf /*

(#77896) vasi89 válasza iSonic (#77894) üzenetére


vasi89
addikt

Hol lehet megnézni?

(#77897) iSonic válasza vasi89 (#77896) üzenetére


iSonic
addikt

cégen belül volt pár darab benn egyik kollégánál.. boltba még nem láttam..

(#77898) Gomba válasza Mr.C (#77895) üzenetére


Gomba
senior tag

Lehet ilyen rule-t csinálni:

Ép hardverben ép szoftver

(#77899) Gomba válasza #95561216 (#77892) üzenetére


Gomba
senior tag

Macbook pro előtt thinkpad-en dolgoztam, nem mennék vissza ha nem kell feltétlen. Arról nem is beszélve, hogy a funkciógombok vs. windows10 az egy egész más dimenzióba helyezi a kérdést... (most is van win gépem btw, de nem nagyon használom)

Egyébként vakon gépelek 10 ujjal, de valahogy a funkciógombokat sosem sikerült "vakon" használnom és mindig oda kellett néznem. Innentől nem igazán értem nyilván (szubjektív abszolút), hogy ez miért akkora probléma, ha egyébként a touch bar-ra permanensen odateheted a funkció gombokat. Sőt alkalmazásonként is meg lehet mondani, hogy éppen funkciógomokat akarsz vagy egyebet, tehát ha teszem azt valami munka jellegű programban pl. CAD-nál funkciógombokat akarsz akkor ha az az alkalmazás aktív akkor F-eket látod, egyébként meg mást.
Az Esc-et lehet vakon használni, mivel nem csak kicsit bentebbről aktív, ahogy az látszik a touch bar-on, hanem a gombtól balra a TB végéig is, tehát nem kell pontosnak lenni feltétlen.

Ti egyébként (akik ellenzitek a touch bart) "vakon" használjátok az F gombokat? (no offense csak érdeklődés), nekem valahogy sosem sikerült tévesztés nélkül az F1-F4-et kivéve, bár annyira nem is voltam rászorulva sosem... Ha meg már odanézel, akkor hogy TB vagy fizikai gomb szerintem mindegy.

Fentebbiektől függetlenül elfogadom, hogy van igény az F gombokra és nem értem miért nem opció ez, illetve hogy a magic keyboardból miért nincs touch bar-os az olyanoknak, akik már megszokták/szeretik és szeretnék mindig azt használni.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#77900) Gomba válasza iSonic (#77894) üzenetére


Gomba
senior tag

Azért kíváncsi vagyok a tesztekre.
Geekbench score jól néz ki, de pl jelentősebb terhelés alatt az, hogy 1 db venti van benne a 2,4-esek 2 ventijével szemben mit jelent throttling szempontból, illetve a friss macbook air 2019-es ssd lassabb, mint a 2018-as hírekre egy ssd tesztre is kíváncsi lennék stb. Vajon még mi lehet a különbség.

Ép hardverben ép szoftver

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.