Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) TigerCat válasza V.Stryker (#77299) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, bár ahogy látom egyre kevésbé fontos a saját domain-es email cím. Rengeteg partnerünk levelez össze-vissza @gmail.com-ról...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77302) W1


W1
senior tag

Sziasztok!

2011 Late MBP 13"

A történet a következő. A trackpad egy pár hete elkezdett furán műkdni, nem mindig lehet kattintani, de csak a bal oldalán. Betudtam a kornak, viszont a múltkor szokásos nyári portalanítást csináltam rajt, és ekkor tűnt fel, hogy púposodik az akksim, az alját is feszíti kifele, illetve azóta úgy gondolom, hogy a trackpadot is ez nyomhatja alulról.

Arra gondoltam, hogy kiszedem az akksit. Lehet ebből bármiféle hátrányom töltőről való használat során?

Köszi! :R

(#77303) Head88 válasza W1 (#77302) üzenetére


Head88
addikt

Ha akksi nélkül használod akkor úgy rémlik nem tud üzemelni a gép a max órajelén. Ha jól emlékszem ez magonként 800MHz fix órajelet jelent.
Illetve az smc is elfelejti a beállításokat kb 1-2 perc alatt, ha lehúzod a töltőt. (akksi nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#77304) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Megjött az online rendelt magic mouse 2-őm. Holnap tudom csak kipróbálni, kíváncsi vagyok.

(#77305) Lall válasza pauliboy23 (#77304) üzenetére


Lall
veterán

Hátast nem dobsz majd tőle. Nálam táska oldalzsebében porosodik. Trackpad kényelmesebb.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#77306) pauliboy23 válasza Lall (#77305) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Pont ezért is rendeltem, mert nagyon eltérőek a vélemények. Ha nem jön be, visszaviszem.

(#77307) W1 válasza Head88 (#77303) üzenetére


W1
senior tag

Nem jó hír. :(
Esetleg van ötletetek, hogy hol érdemes másik, eredeti akksit vásárolni a gépbe? A csere nem lenne gond.

(#77308) Head88 válasza W1 (#77307) üzenetére


Head88
addikt

Eredeti már nem lesz 2011-hez. Gyárit csak hivatalos APR-ben kapsz, de már nem gyártják.

(#77309) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Újratelepítés, úgy tűnik megoldotta.
De van még egy kérdésem.
Erősebb hangrendszernél genius 6000-es 5.1-nél normális, ha töltőre van dugva a gép, akkor ha teljes hangerőn van a hangszóró akkor erősen búg?
Ez csak ha töltőn van a gép, akkor van.
Előre is köszönöm.

(#77310) W1 válasza Head88 (#77308) üzenetére


W1
senior tag

Értem, gondolom APR-ben csak ottani szervizzel van mód az akksi vásárlására.

Ebay-es akksi vélemény? PL

(#77311) bmakszim válasza ArrayOfLilly (#77280) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nincs véletlenül mono-ra állítva?

Én iPhone-on jártam így pár hete. Egy podcast miatt mono-ra állítottam a telefont, majd teljesen megfeledkeztem róla és úgy maradt. A kocsiban carplayen keresztül a spotify is monoban ment így, én meg nem értettem miért szól olyan szarul... :DDD

(#77312) Head88 válasza W1 (#77310) üzenetére


Head88
addikt

Az APR saját szervize csinálja a "beszerelést"
Hivatalos szervizek: Almárium pro, istyle, icentre, care center. Ha náluk nincs gyári akku akkor sehol sem kapsz. Az ebay-es "gyári" akkuk hamisítványok, természetesen garancia nélkül.

(#77313) brickm válasza jeromosi (#77309) üzenetére


brickm
őstag

Vagy a hangrendszered sz r, vagy a betápod zajos.
Esetleg a töltődben kezd valami kicsit elfáradni, vagy is-is-is.

Nekem egy 200wattos quad405 van rajta, csutka hangerőn, nulla zajjal.

szerk.:most rádugtam a kis 2.1-re ami a TV alatt van, azzal sincs zaj.

[ Szerkesztve ]

(#77314) jeromosi válasza brickm (#77313) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a választ.
Kiderült, hogy se nem a gépnél, se nem a töltőnél, meg a hangcuccnál nincs baj, valami más zavarja az egészet.
Köszönöm a segítséget, megnyugodtam :D
Mostmár nálam sincs csutkán semmi baj :D

(#77315) Matada2.3 válasza vasi89 (#77288) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszi, akkor szépen kivárom a dolgot. Pedig mindent tényleg úgy takarítottam, ahogy kell. Mégis megtalált a probléma, hiába nem nyúltam soha hozzá a kijelzőhöz ujjal..

Finn the human

(#77316) jeromosi válasza Matada2.3 (#77315) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Ha már kijelző :)
Mivel érdemes takarítani a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#77317) Head88 válasza jeromosi (#77316) üzenetére


Head88
addikt

Tiszta, száraz mikroszálas törlővel. (rendszeresen)
Enyhén nedves nem szöszölős tiszta pamutkendővel. (ezt ritkábban)

Kijelzőt érdemes néha alkoholmentes nedves törlővel áttörölni. Mondjuk a Zeiss megoldásával.

(#77318) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

sziasztok.

elso macbook vasarlasa elott allok, es mindenki mas-mas velemenyen van.

3 geppel szemezek, mindharom belepo szint, de egyszeruen nem tudok donteni.

a gepet leginkabb azert veszem, mert Ps-t akarok rajta hasznalni, illetve kodolni akarok rajta. ehhez kicsit draga, de regota szeretnek egy Macet, most belefer, akkor miert ne. :)
ezek mellett nehanapjan nyilvan ugye neteznek, meg alkalomadtan fel-egy ora wow is menne napi rutindolgokra. raidelni nem ezzel raidelnek.

a harom modell:
1. air 17
2. air 18
3. mid 17 13" pro

amiert a 17-es airtol felek, az leginkabb az, hogy nem retina a kijelzoje, illetve mintha kicsit "gagyibb" lenne a tobbitol, marpedig a szinhuseg nem utolso szempont, mivel grafikusi melokra is hasznalnam. ezek mellett ugye felbontas, betekintesi szog, etcetc, viszont az ara nagyon durvan mellette szol. 280 most. ezek melle kaptam meg olyanokat, hogy szeret lefustolni, tonkremenni a processzor, stb, amit a kollegam mondott (szervizes), de nem tudom, hogy mennyire valid ez. a hutesre fogta, elvileg latott egy processzort, ami eltort az airben.

18 air szimpi, mert kicsi, komfortos, frissitett, szep, foleg asztroszurkeben. o a legszimpatikusabb az osszes kozul, viiszont itt jon a kepbe a mid17 pro.. ugyanannyiba kerulnek most, es nyilvan nem 2-3 evre vasarolnek macet, hanem also hangon 5-6 evre, igy nem akarok magam ellensege lenni, es inkabb a pro fele huz az agyam, de a szivem az air fele.

szoval.. tudnatok segiteni, kerlek? :) pro-kontrak, mashova nem tudok mar fordulni. :(

(#77319) jeromosi válasza Head88 (#77317) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi :)

(#77320) Head88 válasza tomiivagyok (#77318) üzenetére


Head88
addikt

A 2017-es Air-t nem javaslom. Főleg ha van pénz újabbra.

Miértje: A 2017-es Air egy átcimkézett 2015 évjárat.
Ugyanaz az alaplap, a cpu kapott +200MHz-et de az architektúra nem változott. Ebből fakadóan az integrált gpu is ugyanaz.
4 éves vasat nem vennék ennyiért újonnan.

A kollégád erősen túlzott egyébként. Az air-eknek nem szokásuk lefüstölni. Végképp nem törik el a cpu magától.
Az összes macbook-nak a hűtése másképp működik mint a többi laptopnak. A ventik alap fordulatszámon üzemelnek egészen 80-90fok-ig. Utána kezd csak felpörögni. A macos-nek pedig van túlmelegedés ellen módszere. Ha a gép túlzásba viszi a hőtermelést akkor a "kernek_task" process elkezdi zabálni a proci erőforrását. Ezzel elvonja a futó alkalmazásoktól és így kordában tartja a hőmérsékletet.

Ezeket úgy mondom, hogy én is szervizes vagyok. Kifejezetten mac gépekkel foglalkozom.

Tanácsom: 13" Pro 2017mid. Az erősebb és időtállóbb hardver miatt. Azzal viszont érdemes tisztában lenni, hogy vásárlás után nem lesz mit bővítened a gépen. Ram forrasztott, az ssd pedig egyedi lábkiosztású és fizikai méretű. Illetve nézz utána neten a staingate és flexgate kifejezéseknek.
Új gép vásárlásánál szinte kötelező az AppleCare vásárlása. (+2év jótállás)

[ Szerkesztve ]

(#77321) tomiivagyok válasza Head88 (#77320) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

istenem, aldjon meg a joisten teged ezert a hozzaszolasert, rengeteget segitettel.

alapvetoen amugy a tok alap modell nekem teljesen megfelelne. inkabb webdesigner vagyok, azok a fileok nem zabalnak annyit, kulso winyot akarok venni igy is, ugy is, vagy kulso ssd-t, igy a 128-8 eleg kene, hogy legyen. :)

applecare-t tudok utolag is venni, vagy csak akkor, amikor megveszem a gepet? penz az van, valszeg torlesztore fogom venni x ezer forint onerovel.

(#77322) Head88 válasza tomiivagyok (#77321) üzenetére


Head88
addikt

Applecare-t a vásárlástól számított 1 évig tudsz aktiválni. Tehát az alap 1éves jótálás ideje alatt bármikor megveheted. (érdemes nem az utolsó pillanatra hagynod mert nem mindig lehet kapni)

A 2017mid 13" Pro részletes specifikációi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#77323) tomiivagyok válasza Head88 (#77322) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ah koszonom az informaciot :D mindenfelekepp akartam, de kb 2-3 honap mulva, mert a keretem kicsiket szukos. de akkor valoszinuleg 13-as pro lesz.

egyebirant, szerinted van ennel jobb mac gep ar-ertek aranyban, azt figyelembe veve, hogy hosszabb idore vasarolnek? pl. touchbaros 18 pro, etc.

(#77324) Head88 válasza tomiivagyok (#77323) üzenetére


Head88
addikt

A 13" 2018 Touchbar nem feltétlen jobb ár/értékben. Nyilván erősebb a 4magos i5 mint a 2magos de árban is van bőven különbség. Annyival szerintem nem időtállóbb, hogy megérje. Persze minden a pénztárcán múlik.

Ezeket is nézd át: [link]
Van néhány visszahívás ami érinti a 2017mid 13" Pro-t.
Pl: akku púposodás, ssd firmware, staingate kopás, flexgate kijelzőkábel hiba, butterfly billentyűzet hiba.

[ Szerkesztve ]

(#77325) tomiivagyok válasza Head88 (#77324) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

igen, ezekrol tudtam. elso korben egy iStyle szervizes tanacsat kertem ki, de utana mar nem akartam zaklatni, hogy most mit vegyek mit ne. de szerintem meggyoztel a mid17 prorol :)

2-3 het mulva fogom megvenni. egyebkent neha-neha mondjuk fel-1 ora wow belefer a videokartyanak, vagy annyira ne eroltessem? :D
errol nem ir senki, de ez is fontos tenyezo, hogy tudjam. :D

(#77326) Head88 válasza tomiivagyok (#77325) üzenetére


Head88
addikt

Intel iris 640 nem egy erőmű. De nem fog belehalni a gép.

(#77327) bmakszim válasza tomiivagyok (#77325) üzenetére


bmakszim
senior tag

A Pro-val simán fog menni a wow. Az Air-rel már nem erőltetném. Viszont iszonyat felmelegszik a gép játékok alatt, de napi fél-egy óra nem fog ártani neki hosszútávon sem.

Mondjuk annyi szól most az Air mellett, hogy ingyen AppleCare jár hozzá az iStyle-nál.

De, ha nincs szükséged számlára és ki tudod csengetni az árat egyben is, akkor a helyedben szétnéznék hardveraprón, mert akár egy százast is spórolhatsz, ami már több, mint egy AppleCare ára.

(#77328) tomiivagyok válasza bmakszim (#77327) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

mindenfelekepp ujat fogok venni. ilyenben nem bizok senkiben, amiota az elozo gepem tonkrement egy 20 ezer forintos videokartya miatt. inkabb megveszem 100 ezerrel dragabban, de elso tulaj, es magamat fogom hibaztatni, ha elbaxom, nem mast. :)

az apple care pedig nem hiszem, hogy az air mellett szol - legalabbis nem nekem. igy is ugy is vettem volna, de barhogy nezem, nem eri meg meg igy sem, foleg, hogy hosszabb idore tervezek. de koszonom a hozzaszolasod, wow-val kapcsolatban legalabb mostmar elorebb vagyok. :D

(amugy hd630-on jatszottam tobb, mint 2 evig, annal pedig az iris 640 erosebb ~20%-kal. :D)

(#77329) hszilard666 válasza jeromosi (#77316) üzenetére


hszilard666
veterán

A billenytűzetet is érdemes néha áttörölni, mivel a gombokon maradt kosz marja le a kijelző felső bevonatát. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77330) bmakszim válasza tomiivagyok (#77328) üzenetére


bmakszim
senior tag

Új gépekre gondoltam én is. :U
Nem akarok reklámozni senkit, de zsír új, fóliás Macbook Airt árulnak 375k-ért, Pro-t 405k Ft-ért.

Az AppleCaret pedig pont azért ajánlottam fogyelmedbe, mert írtad, hogy vennél mindenképpen. Ez az akció -78 ezer Ft-ot jelentene neked.

"amugy hd630-on jatszottam tobb, mint 2 evig"

Ja, de nem macOS-en. Ahhoz több kraft kell, vagy telepítesz Bootcamppel Windowst, de ahhoz meg a 128GB lesz kevés.

[ Szerkesztve ]

(#77331) hszilard666 válasza bmakszim (#77330) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát én is tudok 15" est is Apple Care rel pokoli áron! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77332) tomiivagyok válasza bmakszim (#77330) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ugy ertettem a hsz-em, hogy azon nem fogok sporolni. igazabol hallgatok inkabb az osztoneimre, es veszek prot, es nem sporolok 80 ezer forintot, mintsem 2-3 ev mulva azt mondjam, hogy rossz befektetes volt.

(#77333) Head88 válasza tomiivagyok (#77328) üzenetére


Head88
addikt

Bmakszim kolléga úgy értette, hogy itt hardveraprón vannak olyan eladók akik bontatlan fóliás soha nem használt gépeket árulnak. Ezekre ugyanúgy érvényes az 1év apple jótállás, (számlára nincs szükség mert a gép sorozatszáma alapján működig a jótállás) így applecare is aktiválható. Egyedül a +1év szavatossági igényedet nincs hol érvényesítened mivel nincs számlád. De ez nem is fontos mivel lesz ugye applecare. (ami töbet ér)

(#77329) hszilard666

Természetesen én is úgy gondoltam, hogy billentyűzet takarítása sem maradjon ki. Sőt gyakrabban kell mint a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#77334) bmakszim válasza tomiivagyok (#77332) üzenetére


bmakszim
senior tag

Jó döntés a Pro egyébként szerintem is. Nem csak az erősebb hardver miatt.
A kijelzője nagyobb fényerejű és szélesebb színtartománnyal rendelkezik, mint az Air. Ez a grafikus munkák miatt lehet hasznos.

(#77335) TigerCat válasza bmakszim (#77330) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk ha vállalkozásba szeretnéd megvenni, számla nélkül nincs sok értelme... És itt az aprón az a jellemző.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77336) iSonic válasza hszilard666 (#77331) üzenetére


iSonic
addikt

és mi lesz helyette? ;]

(#77337) Vasy09 válasza Head88 (#77333) üzenetére


Vasy09
őstag

Ezt én is meg tudom erősíteni! Én is így vettem a Pro-t, és simán ment az AppleCare is hozzá telefonon! :C :K :D

Gamertag: Vasy09

(#77338) hszilard666 válasza iSonic (#77336) üzenetére


hszilard666
veterán

Gondolkodom egy retinás macbook airen, mert az még nem volt, de minden más már járt nálam :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77339) iSonic válasza hszilard666 (#77338) üzenetére


iSonic
addikt

Esetleg egy MacMini + LG display kombó? Elég fancy lenne az és végül is kicsi kompakt megoldás.. és hordozható :"D

(#77340) vasi89 válasza Head88 (#77324) üzenetére


vasi89
addikt

Na most elbizonytalanítottál :D elég sokat variálok amúgy is de jelenleg ezen pörgök, hogy megéri e a 4 magos a felárat. Vagy pedig innen apróról kifogni egy 2017es CTO 2 magosat 16 gb ram-al. Vagy szimplán csak megvenni az alap TB nélküli gépet 8 gigával. Jelenleg egy 2014es alap 13as pro-m van, nem tudom konkrétan mekkora előrelépés lenne a szintén alap de jelenlegi modell.

(#77341) hszilard666 válasza iSonic (#77339) üzenetére


hszilard666
veterán

Asztali PC-m van, meg nem is munkára használom jelenleg (éljenek a munkanélküliek! :DDD) szóval a minit kevesebbet használnám mint a pro-kat :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77342) TigerCat válasza vasi89 (#77340) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A 4 mag óriási előrelépés. Hazamegyek a kis 13-as MBP elé és minden alkalommal rácsodálkozom, milyen ki lassúcska az új Mac Minihez képest. Érik a csere, de egyelőre más a prioritás, otthoni gépnek netezni még bőven elmegy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77343) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Van arra lehetőség, hogy megváltoztassam a gép nevét?

(#77344) TigerCat válasza jeromosi (#77343) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van.
Beállítások » Megosztás

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77345) jeromosi válasza TigerCat (#77344) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, a megosztásnál nemis néztem :)

(#77346) TigerCat válasza jeromosi (#77345) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elsők között állítom be, hogy ne egy elcseszett néven fusson...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#77347) tomiivagyok válasza Head88 (#77333) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

jaj ne is ertsetek felre, nem kotekedni akartam. de jelenlegi koltsegvetesembe nem igazan fer bele egy azonnal fizetos MBP, nyilvan ha beleferne, akkor HA-n vennem. :)
most megyek megvenni egyebkent, remelem, hogy sikerrel jarok. szoval lehet a kovetkezo kommentem mar az uj gepemrol fogom irni. :D

(#77348) Head88 válasza tomiivagyok (#77347) üzenetére


Head88
addikt

Semmi ilyesmirő szó sincs.
Az nem volt egyértelmű, hogy kizárólag a személyi kölcsön játszik.
Ha megvan az új gép akkor ajánlom figyelmedbe a fórum tetején található összefoglaló alapos tanulmányozását. Sok kérdésre ott találhatod az instant választ.

(#77349) tomiivagyok válasza Head88 (#77348) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

telefonon nezem, nem latok osszefoglalot. neztem is nagyokat, hogy egy ilyen nagy topiknak nincs osszefoglaloja. de akkor csak mobilnezet a bakis. :)

koszonom egyebkent a hasznos tippeket megegyszer.

(#77350) marsu. válasza tomiivagyok (#77349) üzenetére


marsu.
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.