Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) wm2 válasza bmwk1200s (#57949) üzenetére


wm2
őstag

Még mindig az IBM és a Power architektúra képviseli a CPU gyártás csúcsát. A Power9-el nagyon nehéz versenyezni lebegőpontos számításban. Az erejük is brutális egy a Power8-nál már jóval kedvezőbb fogyasztás mellett. A Freescale vállalat csinált nagyon jó ULV PowerPC processzorokat is. Passzív és aktív hűtéssel egyaránt (ilyen CPU van az új Amiga X5000-ben). A Power architektúra semmivel sem állt rosszabb helyzetben, mint az ARM; amit az Apple csak használ.

Az ARM olcsó az Apple vállalatnak. Ahogy az AMD chip is az nVidiaval szemben. A profit miatt vállna meg az Inteltől is és nem azért, hogy neked jobb legyen. Az csak marketing. Ehhez direktbe lebutítják még neked pl. a fotózás és zeneszerkesztés fogalmát, hogy 1-2 gyári effekt használata után azt hidd, te mekkora profi mestere is vagy a szakmának. Ez is a profitról szól és mi ilyenkor mondjuk, hogy már Bólogató János is menő grafikusnak és DJ-nek hiheti magát. Egy ARM alapú telefonról. 🙂

A PPC időkben viszont nem volt Intelre PS. Most sincs Pixelmator PC-re, viszont az Adobe PC-n sem ugyanaz, mint egy Pixelmator iOS-en, bárki, bármit is magyarázzon ebbe bele. Szóval kár a PPC és korai Intel korszakot összehasonlítani a maival (köszönjük iPhone). Nem azt mondom, hogy egy iPad nem jó kiegészítő eszköz (leginkább egy grafikusnak) de azzal a filozófiával, amit az Apple képvisel nem egy teljes étékű asztali számítógép (a 10.000 geekbenchet feldughatják, ha egy 7000-es i5 aktív portokkal és külső monitorral meg az).

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#57952) madgie válasza wm2 (#57951) üzenetére


madgie
titán

A Pixelmator talán nem is, de az Affinity (iOS-re) nálam már kiváltotta a PS-t.

A Lightroomot is meg tudná az Adobe normálisan csinálni iOS-re, de egyrészt eleve az Adobéról beszélünk, az optimalizálás szó is kínai nekik évek óta, másrészt ésszerűbb nekik agyonbutítani a mobilos appot, még a végén a CC előfizetők ott hagynák őket.

[ Szerkesztve ]

(#57953) wm2 válasza madgie (#57952) üzenetére


wm2
őstag

Igen, tudom, és ezért írtam, hogy egy grafikusnak a ceruzával biztosan remek eszköz. Egy zenésznek kevésbé (bár rengeteg mindenre használható itt is). A Pixelmator Pro gondolom az Affinity miatt jön. Talán túl későn kaptak észbe, de azért érdeklődve várom.

Ha az Apple csinálna egy ARM based Macbookot macOS-el, azon is egy lightning, vagy 1 db Type-C lenne? Eközben megválna úgy az Inteltől, hogy az iMac Próban a legerősebb Xeonokat rakja?

Ozora <3

(#57954) Syl válasza wm2 (#57953) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ha az Apple csinálna egy ARM based Macbookot macOS-el,

Nem ha, amikor! Mert hogy ez lesz, az hétszentség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57955) wm2 válasza Syl (#57954) üzenetére


wm2
őstag

Én pont azért nem látom benne a megváltást, mert nem dúskálna a portokban az biztos. Megint röhöghetnénk a készülékeik inkompatibilitásán. Vagy minden ARM lesz, vagy kénytelen megírni mindkét platformra (ARM és x86) hiszen az iMac Pro és Mac Pro évekig fog regnálni ha mostani kínálatból indulunk ki. Viszont a két architektúrára nem az Apple fogja neked megírni az OS-t. Max. kapsz valami emulációs appot.

Ozora <3

(#57956) Syl válasza wm2 (#57955) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanolyan emulációs átmenet lesz, mint M68x -> PPC -> x86 váltásoknál. A Macpro/imacpro előtt sem kell hasra esni. Majd raknak bele 4-8-16 db A14-et (vagy ahogy majd jelölik). Mintha a guglinak is lenne már ARM szervere.

szerk.
Egyébként meg az ARM már tudja futtatni az x86 kódot. Demózták w10-zel meg photoshoppal.

Szerintem ez az átmenet sokkal problémamentesebb lesz mint az előző. Meglévő programok kompatibilitása szempontjából. Teljesítményben már nem lesz nagy durr, de ezen a téren a macbookok se mutattak nagyot az elmúlt pár évben :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57957) wm2 válasza Syl (#57956) üzenetére


wm2
őstag

Tegyük hozzá, hogy a jelenlegi ARM teljesítményét az Intel mobil szegmensekbe szánt cuccaival mérik össze. Egy asztali i7-en bizonyára könnyebb lesz emulálni egy ARM based macOS-t, mint fordítva. :) Szóval az asztali i7-i9 vonal teljesítményétől még messze vannak.

Ozora <3

(#57958) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Monitort szeretnék venni jelenleg egy 24 colos 4k és egy 29 colos 2560*1080-as között agyalok. Jelenleg 102 ppin megy a high sierra. Ha esetleg a 29 colost választanám, akkor annak meg 95 ppije lenne. A kérdés, hogy nem lenne homályos? A 4k jó lenne de az meg kicsi. Köszi!

(#57959) Syl válasza wm2 (#57957) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nem is kérdés. De mióta is sz*rik nagy ívben az Apple az asztali szegmensre? :B Még az iMac-be (nem pro) is mobil CPU-t rak, nem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57960) wm2 válasza Syl (#57959) üzenetére


wm2
őstag

Igen, a 21" belépő egy vicc kategória. A Mac felhasználók 90%-a az Intel mobil vonalán szocializálódik.

Ozora <3

(#57961) TBMC válasza wm2 (#57960) üzenetére


TBMC
addikt

...és ez mondjuk szégyen... (az Applere nézve :( ) :(

markbellus.hu 

(#57962) Syl válasza TBMC (#57961) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy ideje az Apple két dologra izgul: a geekbench-re és a halk működésre. Minden más mellékes :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57963) TBMC válasza Syl (#57962) üzenetére


TBMC
addikt

sajnos.. :( :W

markbellus.hu 

(#57964) bmwk1200s válasza wm2 (#57951) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vaaaagy! Mindenből lesz alap és pro. Alapgép facebookra, ahogy szellemes megjelölted :D ARM alapokon AMD grafikával (erről is volt már itt cikk) és lesz egy pro gép Xeon-okkal. Bár ez tényleg elég gáz lenne...
Elmélkedhetünk, a jövő úgy is megmutatja majd mit találtak ki. Nyilván a profitról szól minden, ebben szerintem minden cég egyetért. Max masszív gyűjtögetésbe kezdek és idővel megveszem az X5000-es utódját :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57965) vasi89 válasza bmwk1200s (#57964) üzenetére


vasi89
addikt

már most azzal menőznek h az iphone x gyorsabb mint a legkisebb pro. Szóval telefotn kell venni, ennyi :DDD

(#57966) bmwk1200s válasza vasi89 (#57965) üzenetére


bmwk1200s
őstag

iMovie iOS - iMovie macOS 4K video (u.a. effektek) renderidoben pariban volt. A gond itt a megszokott UI vezerlok hianya es az app azert joval butabb.
Jo ideje megvan mar a macOS kernele ARM alapokra. Napokban adtak ki a kodot, csak ido kerdese, hogy bemutatkozzanak az ARM alapu MacBookok. Ott mar ugy is passziv hutes van, az uzemidore meg nagyon jotekonyan fog hatni. Nyilvan itt fogja tesztelni az Apple a felhasznalokkal, hogy erdemes e ezt az utat jarni. Arra amire egy MacBook valo, arra egy dual-bionic chip eroforras tobb, mint eleg.

Semmit sem írok alá!

(#57967) wm2 válasza bmwk1200s (#57966) üzenetére


wm2
őstag

És ha lesz a 4 magos U mellett 4 magos Y? :) 4 db passzív core? Akkor a játék, a geekbenchelés kezdődik előről?

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#57968) bmwk1200s válasza wm2 (#57967) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Élő teszt kellene. Saját CPU+GPUs MacBook és az épp aktuális Intel CPU+eGPUs MacBook ellen. Akkor lehetne látni a rendszer és appok sebességét. Remélem lesz pár éven belül ilyen :) És azért remélem ismertek már annyira, hogy tudjátok, ha szar lesz, el fogom ismerni, hogy tévedtem. :)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57969) vasi89 válasza bmwk1200s (#57966) üzenetére


vasi89
addikt

Ehhez a témához annyira nem értek így okoskodni nem akarok. De régen is meg tudta oldani az apple pl a white szériát. Ugyan olyan erős volt mint az alap pro csak low budget házban volt, jóval olcsóbban. Mostmeg? Kiad majd egy kívülről mutatós gépet relatív gyenge erőforrással, hogy már ne csak az iphoneal hanem a latoppal is lehessen divatolni. Szerintem ez a cég most már szembe megy mindennel ami miatt régen sokan választották, közöttük Én is. Főleg, hogy régen az "olcsóbb" gépe tényleg elérhető áron volt, most azt a 400 ezret amibe a sima macbook kerül, nem mondanám elérhetőnek.

(#57970) bmwk1200s válasza vasi89 (#57969) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Teljesen egyetértek! Én sem vagyok azért szemellenzős fanboy; én csak naiv vagyok, hogy ez az Apple gyárthat még olyan Mac-eket, amiket valóban lehet szeretni, mint hardver-szoftver egységet. :)

Semmit sem írok alá!

(#57971) TigerCat válasza bmwk1200s (#57970) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érzésem szerint felesleges a csodát várni, de abban is biztos vagyok, hogy túlzásokba sem esnek. Csak szépen óvatosan táncolnak a "piszok drága, de még éppen meg tudom magyarázni, hogy miért adok ki érte egy valag pénzt" határvonalon. Zseniális.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57972) Smiley válasza bmwk1200s (#57970) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, csak pont egy olyan ceg lett az apple-bol, mint ami ellen Jobs sok-sok evvel ezelott lazadt(Microsoft, IBM, HP, stb). Tul nagyok, es a befektetok pedig nem engedik, hogy merjenek igazan kockaztatni. Kiszamithato folyamatos hype kell, a mernokok most nem sajat maguknak keszitik a cuccokat, ezert lett ilyen...
Uzleti szempontbol Tim kurvajol vezeti a ceget, csak eppen pont azokat hagytak az ut mellett, akik veluk egyutt lazadtak a sok szar software es hardware ellen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57973) bmwk1200s válasza Smiley (#57972) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezzel is teljesen egyetértek. Ezt nagyon hasonlóan már én is többször megfogalmaztam.
Vissza Tim Cook helyére Scott Forstallt! :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57974) nord_ válasza vasi89 (#57969) üzenetére


nord_
veterán

Az ár miatt az Apple-t savazó leveledet azon nyomban forwaldolnák a magyar kormányhoz: a magasan tartott devizaárfolyam és a világbajnok áfa megfejelve az artisjus-lehúzással... no, ez a ludas!

A többi része... valaki mindig támadta az Apple-t. Ha sárgult a fehér Mac, ha repedt a 3-as iPhone széria, ha elment a térerő az iPhone 4-en, ha egy kalap sz@r volt a MobileMe szolgáltatás, de legalább kurva drágán... mindig jöttek a kommentek a 'régen-minden-jobb-vót' végkicsengéssel. Akkor még nem mondhattak mást, mert Jobs még élt, még az ő keze alatt kaptuk ezeket a fícsöröket. ;)

Egy a biztos, olyan nem volt, hogy ne lett volna panasz az Apple-re.

(#57975) vasi89 válasza nord_ (#57974) üzenetére


vasi89
addikt

Mindenki maradjon csöndbe mert az Apple az Apple, ők az istenek és csak jót lehet róluk mondani? :U Attól h magyar árakat írtam még amerikában is drágábbak a gépek arányaiban.

[ Szerkesztve ]

(#57976) nord_ válasza vasi89 (#57975) üzenetére


nord_
veterán

Nem, nem ezt írtam. Inkább csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy az idő megszépíti az emlékeket... sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy régen se volt problémamentes az Apple, mint ahogy most se az.

(#57977) bmwk1200s válasza nord_ (#57976) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez igaz! De koránt sem volt annyi probléma, mint most, még úgy is, hogy nyilván azóta több gépet ad el az Apple.

Semmit sem írok alá!

(#57978) wm2 válasza bmwk1200s (#57977) üzenetére


wm2
őstag

Még működik a Powerbook-on a DVD író. Csoda! Találtam a pincében egy dobozt tele alkatrészekkel és DVD tokban ilyen 4x-esen írható lemezekkel. Mondom megnézem mi van rajta. Kis nosztalgia. 🙂 Beizzítottam a 2007-ben telepített Tiger-t (ami xarrá mókoltam már) és türelmesen elkezdtem megnézni a 2004 körüli zenéimet, .avi filmeket stb. Predator 1-2, Alien 1-2 eredeti szinkronnal meg ilyenek. :) Ki is kapcsoltam a TV-n az ilyen tuning dolgokat. Egy élmény volt. Emlékeztek a combo drive sztorira? Évekig tolta az Apple. Megnéztem azt a külső író vackot is árulja még. 😁

Ozora <3

(#57979) bmwk1200s válasza wm2 (#57978) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1 :D :C :R

Semmit sem írok alá!

(#57980) megema válasza wm2 (#57978) üzenetére


megema
őstag

Ha már DVD meghajtó... HTPC-be kellene nekem egy slot-in notebook meghajtó. Tudja valaki, hogy egy belső SuperDrive működne-e? Nem igazán találok belföldön általános slot-in notebook meghajtót. Vagy csak drágán...

[ Szerkesztve ]

(#57981) wm2 válasza megema (#57980) üzenetére


wm2
őstag

Mennyire drága egy német eBayhez vagy egyebekhez képest? De egyébként szerintem működne.

Ozora <3

(#57982) megema válasza wm2 (#57981) üzenetére


megema
őstag

20 ezernél kezdődnek boltban, és azok sem "márkásak". Még Blu-ray-t sem tudnak ennyiért. Most Amazonon nézelődöm, több is van 30€ alatt, bár használtak. eBay-en még olcsóbbak is vannak, csak ott a szállítási díj csalóka. Ha a Mac-es meghajtók csatlakozója szabvány, akkor nagyobb a választék, esetleg itthon is lehet pl. bontottan. Bár a rögzítés is kérdés...

Lehet eBay lesz belőle.

(#57983) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok
Macbook Air - early 2015 1,6/8
FEltettem a High Sierra-t de szeretnék most egy full tisztítást egy nulláról indítást, majd új a szűz gépre a High Sierra-t

Melyikkel tudom megtenni?
Command+R, Alt+Command+R vagy a Shitf+Option+Command+R?

Azt akarom mint windows alatt a format c: :)

Tehát teljesen üres gép majd a High Sierra.

Mit tegyek, mi a pontos menet?

köszi

(#57984) wm2 válasza megema (#57982) üzenetére


wm2
őstag

nem is biztos, hogy megéri ezzel vacakolni: http://gembird.rs/product/ausata01-gembird-external-usb-to-sata-adapter-for-slim-sata-ssd-dvd/16590 Ugyanennek a gyártónak van 6000 környékén külső egysége is.

Ozora <3

(#57985) Black Dragon válasza cse978_1 (#57983) üzenetére


Black Dragon
addikt

Összefoglalóban benne van a leírás a clean installhoz.:)

De youtube-on is van fent videó ennek menetéről, ha vizuális alkat vagy.

(#57986) _ak_


_ak_
addikt

Nektek amúgy a High Sierra nem eszi jobban az akksit? Most 5%-on vagyok 5:55 perc-e akksiról és egy kicsit nagyobb, mint 1/3-ad fényerő vel használtam. Nekem úgy rémlik, hogy ennyit akkor ment, amikor még egy külső monitor is rá volt kötve.

Ja és szinte csak netezgetés, minimális videóval.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#57987) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Jutubon elindítok egy videót és utána már másikat nem nyit meg. Hiába kattintok akárhova,jutub logó,keresőbe új szöveg,stb,semmi reagálás. Újra kell indítani az oldalt. Nálam ilyen "jó" csak? :W

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57988) Head88 válasza cse978_1 (#57983) üzenetére


Head88
addikt

Telepítő pendrive és arról boot. Itt tudsz hdd/ssd formatot csinálni és utána telepíteni. Minden ott van az összefoglalóban.

(#57989) Amarton


Amarton
tag

Van itt olyan valaki, aki esetleg programozásra használja a laptopot?
Nekem nagyon fura megszokni, hogy nincs felfestve a billentyűzetre a speciális karakter.
Ki hogyan használja, ha programozni kell?
Ezek azok a szimbólumok, amiket gyakran kellene használni, de nem veszi be az agyam, hogy merre vannak
<>
[]
{}
:)

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#57990) r4z válasza Amarton (#57989) üzenetére


r4z
nagyúr

Add hozza a keyboard/input sources beallitasoknal az US nyelvet, az a standard UNIX kiosztas.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57991) bmakszim válasza Amarton (#57989) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én pont emiatt UK billentyűzettel vettem. Magyar billentyűzettel programozni felért egy kínzással.

[ Szerkesztve ]

(#57992) fil


fil
őstag

Valaki használja a Google File Stream-et High Sierrán. Nekem induláskor hibával leáll...
Többször újra telepítettem ,de nincs sikerélményem. Win alatt tökéletesen megy...

(#57993) r4z


r4z
nagyúr

LiteIconbol elerheto a High Sierra kompatibilis verzio, de ossze-vissza vannak az appok benne, nem beturendben. AppCleanerben is ugyanez van.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57994) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

rMBP-nél a "Display" beállításoknál a "Scaled" opció állítgatása hatással lehet a gép teljesítményére? :D
Illetve kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen beállításokkal használjátok a gépetek? Részemről tök király, amikor a "more space" opciónál sok hely van mikor dolgozok, viszont ha picit távolabbról nézem a képernyőt akkor picik a karakterek... :D

Köszi szépen!

Üdv, Skinny26

(#57995) r3dsnake válasza Skinny26 (#57994) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hatással.

Amúgy én a legnagyobb asztalterülettel használom, de még tovább húznám a csúszkát, ha lehetne.

(#57996) Skinny26 válasza r3dsnake (#57995) üzenetére


Skinny26
aktív tag

És mit dolgozol ha szabad tudni? Én UI/UX designerkedem főleg :D

(#57997) r3dsnake válasza Skinny26 (#57996) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lightroom/Photoshop megy, amikor munkára használom. Stockfotókon trademark removal, keywording, ilyesmi. Szeretek több ablakot látni egymás mellett, főleg a keywordingnél hasznos.

De amikor csak böngészek/chatelek akkor is jobb szeretem egymás mellett szétdobálva tartani az ablakokat, átfedéssel. Fura mert windows-os gépnél meg épp ellenkezőleg, teljes képernyőn használok 1-1 ablakot. Akkor is, ha tök ugyanezt csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#57998) Skinny26 válasza r3dsnake (#57997) üzenetére


Skinny26
aktív tag

És milyen mértékben lassult be a programok használata?

(#57999) r3dsnake válasza Skinny26 (#57998) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs összehasonlítási alapom, az első perctől fogva ezzel a felbontással használom.

(#58000) atirag


atirag
őstag

Hol tudom kikapcsolni ,hogy amit telefonon keresek safariban az ne jelenjen meg mint kereses a mac-en is?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.