Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Nagytoll válasza Mr.C (#57250) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Nyilván nem minimummal futtatom. 4gb ram és 256mb video memória. Vramot ennél magasabbra már terminálból se tudom állítani

[ Szerkesztve ]

(#57252) hszilard666 válasza Chereiose (#57234) üzenetére


hszilard666
veterán

Én a 12' es macbook ra szavazok. Egyrészt sokkal szebb, valamint évszázadokkla jobb a kijelző, ezen kívül meg lehet azt oldani hogy töltsd külső akkuról, ami hatalmas fegyvertény ha sokat viszed magaddal! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57253) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Photoshop tényleg nem tud sehogyan fullscreen módot a kis zöld gombra nyomva? Csak plus jel van rajta.

(#57254) TBMC válasza r3dsnake (#57253) üzenetére


TBMC
addikt

nem tud.

markbellus.hu 

(#57255) r3dsnake válasza TBMC (#57254) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Végülis csak az egyetlen app, ahol látnám is értelmét, szükségét. :U

(#57256) TBMC válasza r3dsnake (#57255) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem semmi jelentősége.
utálom a full screen módot. mindig több monitoron dolgozok, vagy wqhdn. fölösnek tartom. de ez az én véleményem.

lebegő ablakokat használok a psen belül, ha így is kevés lenne a hely, "f" bill.-el tudsz változtatni a pillanatnyin. - ezzel tudsz egy afféle "full screen" módot is elérni.

szerk.:(de maga az "f" bill ugye a ps tulajdonsága, nem az osxé, alapból az osx nem tudja teljes képernyőre dobni)

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57257) Head88 válasza hszilard666 (#57252) üzenetére


Head88
addikt

Kijelzője valóban dimenziókkal jobb de ezektől a Core M hulladékoktól kiráz a hideg.

(#57258) r3dsnake válasza TBMC (#57256) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Idegesítő, amikor a scrollbarral húznám arrébb a képet lenn, mindig a dockra megyek rá. Nem lehet pörgősen dolgozni így.

Az F-fel az a gond, hogy eltűnnek az oldalt megszokott eszközeim, és be is tud lógni az ablakok alá a fotó.

[ Szerkesztve ]

(#57259) TigerCat válasza r3dsnake (#57258) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dock ikon nagyítást én is emiatt lőttem ki. Így legalább nem lóg bele mindenbe...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57260) TBMC válasza r3dsnake (#57258) üzenetére


TBMC
addikt

scrollbart sosem használom.
használd a spacet a hand toolhoz, sokkal célszerűbb, egyszerűbb.

bár nagy ritkán van, hogy hozzányúlok az mx masteren a vertical scrollhoz.

markbellus.hu 

(#57261) r3dsnake válasza TBMC (#57260) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, kipróbálom. De tényleg érthetetlen számomra miért nem támogatja, amikor ezen kívül szó szerint minden app igen, amivel eddig találkoztam.

(#57262) TBMC válasza r3dsnake (#57261) üzenetére


TBMC
addikt

mindenképp érdemes rászokni.
sok-sok értékes mpet takaríthatsz meg vele.

az adobe "fejleszőibb" része nem támogatja értem itt: ps, illustrator, indesign...

az acrobat DC és az LR amit még használok az adobe packből - ezek viszont támogatják. :K

én pl sokat mozgok a dockon is, ezért sosem rejtem el a dockot. relatív "kicsire" van állítva a dock mérete a kijelzőn nálam. de általában a fő kijelzőn taszkolok, a másodlagos kijelzőn rajzolok.

markbellus.hu 

(#57263) wm2 válasza Head88 (#57257) üzenetére


wm2
őstag

a mostaniak nem rosszak, csak amennyiért az Apple szállítja a legerősebbeket, annyit nem érnek, meg mivel az én 15W TDP '16 13"-som is passzív szinte, felesleges is

Ozora <3

(#57264) hszilard666 válasza Head88 (#57257) üzenetére


hszilard666
veterán

Általános felhasználásra full jó, nekem még a 2015 ös modellből volt, szerettem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57265) Black Dragon válasza hszilard666 (#57264) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ezt én is alá tudom támasztani, nekem 2016-os széria van, de a mindennapokhoz bőven elég.

(#57266) r4z


r4z
nagyúr

Maris van egy rejtett pozitivuma az APFS valtasnak. Ujrarendszereztem a hangoskonyveimet a gepemen, es mar nyitottam volna meg az iTunest, hogy beallitsam benne az uj helyuket, de nem volt ra szukseg. Felismerte az athelyezest magatol, pedig Forkliftet hasznaltam, nem Findert.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57267) Mr.C válasza Nagytoll (#57251) üzenetére


Mr.C
őstag

Gondolom ez a jelenség most mutatkozott. Vagy először próbálsz virtuálisan futtatni? Mert amúgy azt tudod, hogy sokkal rosszabb a teljesítmény így. (bocs, ha triviális számodra)

sudo rm -rf /*

(#57268) zwdaniel


zwdaniel
újonc

sziasztok!
nemrég tulajdonosa lettem egy 2012-es macbook pro-nak és minden szép meg jó vele
majdnem.
ugyanis ha lehúzom a töltőt akkor iszonyatosan belassul, az egér akadozik a videók alig játszódnak le.

ez volt ma reggelig, ugyanis akkor bejátszottam ezt a műveletet: [link] (plist fájl törlése)

nagyon sokat javult a gép, majdnem minden oké, de még így is érezhetően sokkal gyengébb, mint amikor töltőn van.

új akksi van benne, az nem lehet gond

van valami ötletetek?

köszi

(#57269) FIREBLADE78 válasza Head88 (#57239) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mekbukot akarom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57270) Syl válasza Mr.C (#57267) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt én cáfolnám! Igaz nem macbookon próbáltam, hanem desktop i3 gépen (ugyanaz az adobe cs6 munkakörnyezet; fizikai win7 vs vbox win7) - kb 10-15%-kal volt lassabb a virtuális környezet.

És csak halkan jegyzem meg, hogy a vboxban érezhetően gyorsabb az indesign, photoshop, illustrator trio, mint macbookon.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57271) TBMC válasza zwdaniel (#57268) üzenetére


TBMC
addikt

15" vagy 13"?

markbellus.hu 

(#57272) zwdaniel válasza TBMC (#57271) üzenetére


zwdaniel
újonc

13"

(#57273) TBMC válasza zwdaniel (#57272) üzenetére


TBMC
addikt

mikor a akkura vált a mac automatikusan van egy úgynevezett "speed step", visszábbveszi a teljesítményt.
a Te esetedben vmiért ez drasztikus.
ha a plist törlések nem segítettek. próbáltál már esetleg szűz osx reinstallt?

markbellus.hu 

(#57274) zwdaniel válasza TBMC (#57273) üzenetére


zwdaniel
újonc

teljesen le volt formázva az egész amikor megkaptam, én akkor frissítettem sierra-ra

hogy érted a szűz osx reinstallt?

(#57275) gabriel26


gabriel26
tag

:DD :)) :DD

(#57276) Black Dragon válasza gabriel26 (#57275) üzenetére


Black Dragon
addikt

Csak pár hsz el maradtál le.;)

(#57277) gabriel26 válasza Black Dragon (#57276) üzenetére


gabriel26
tag

Nem olvastam vissza bocsi...

(#57278) Head88 válasza zwdaniel (#57274) üzenetére


Head88
addikt

Úgy érti TBMC kolléga, hogy egy telepítő pendrive-ot csinálsz arról bebootolsz leformázod a hdd/ssd-t és úgy telepítesz egy friss rendszert.
Az összefoglalóban megtalálod a leírást hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#57279) Mr.C válasza Syl (#57270) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát ez eléggé meglepett 😲 ennyire rossz az Adobe macos-en?
Ideje keresnem alternatívát ps-re akkor

sudo rm -rf /*

(#57280) Syl válasza Head88 (#57278) üzenetére


Syl
nagyúr

És az mennyivel/miben jobb/más, mint az internetes recovey?

(#57279) Mr.C

Nem Mac-re van optimalizálva, ez nagyon érződik rajta :((
Igaz csak egy alap 13" Pro-m van, de 1-2 megás képeknél is szokott strandlabdázni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57281) Head88 válasza Syl (#57280) üzenetére


Head88
addikt

Végül is ugyan az csak az internet recoveryhez kell net kapcsolat a telepítéskor.

(#57282) kkp900


kkp900
senior tag

Jó estét nektek!

A frissítéssel lenne egy két kérdésem hozzátok.
1.Miért nem lehet a Macbook pro Retina 2015 Early az SSD-re a biztonsági mentést végrehajtani?
2.Legegyszerűbb megoldás a frissítésre?
3.Kicsit bonyolultabban de szépen leírva ,hogy ha újrarakás lenne.(Sosem csináltam ilyet eddig)
4.És úgy a visszaállítás gondolom én egy biztonsági mentésből.

HA hülyeségeket írtam akkor elnézést,de mivel jön a frissítés szeretném,hogy jól sikerüljön.Jelenleg azt írja ki a gépem ,hogy az utlsó bizt mentés 2016-ban volt.Akkor minek van bekapcsolva az automatikus mentés?Nyílván nincsen hozzá csatlakoztatva az a külső vinyó amire akkor csináltam egy mentést.És nem is szeretném külsőre megcsinálni van 50GB Icloud táram is ha arra egyszerűbb lenne.
Minden választ köszönök előre is. :K

(#57283) r4z válasza kkp900 (#57282) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg lehet az SSD-re is mentest kesziteni. Csokkentsd le a rendszerparticiot, es hozz letre egy masodik HFS+/APFS particiot, azt pedig allitsd be a Time Machine-ben. Mondjuk ennek nem sok ertelme van, maximum akkor, ha gyakran telepited ujra tisztan a rendszert, es vissza akarsz allitani dolgokat, tenyleges biztonsagi mentesre alkalmatlan. Ha barmi megserul az SSD strukturajaban (ami miatt az ujratelepites is szukseges lenne), a mentesedet is bukod. Nem veletlenul szokas kulso HDD-re menteni, az fuggetlen a geptol. Dugd ra hetente-kethetente, megcsinalja a mentest, es mehet vissza a fiokba. iCloudba nem lehet menteni.

Frissites: az App Store felkinalja.

Mentes es visszaallitas: [link]

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57284) FIREBLADE78 válasza TBMC (#57240) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Modt nézem az összefoglalóban nincs semmilyen infó az újratelepítéssel kapcsolatban ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57285) TBMC válasza Head88 (#57278) üzenetére


TBMC
addikt

így igaz. köszi! :K

FIREBLADE78: idézem:

"Hogy tudom újratelepíteni a rendszert?
A Command-R billentyűket nyomva tartva a Recovery partíciót elindítjuk, majd a lépéseket követve telepítjük a rendszert.
Hogy tudok USB telepítőt készíteni?
Az App Store-ból, a megvásárolt fül alól töltsd le a kívánt rendszert, helyezz be egy pendrájvot, formázd a macOS saját formátumára, majd a createinstallmedia parancs segítségével el is készítheted. Apple magyar nyelvű leírás
Telepíts egy VMware Workstation-t, majd azon belül egy macOS-t és már készítheted a bootolható pendrive-ot. Részletes angol nyelvű leírás"

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57286) Head88 válasza FIREBLADE78 (#57284) üzenetére


Head88
addikt

De ott van.

"Hogy tudom újratelepíteni a rendszert?" és "Hogy tudok USB telepítőt készíteni?"

Vagy pl guglizva: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57287) Syl válasza FIREBLADE78 (#57284) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugye tudod, hogy az összefoglaló "kinyitható" ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57288) TBMC válasza Syl (#57287) üzenetére


TBMC
addikt

ezen meghaltam.
vitted a napom, köszi :DDD :DD

markbellus.hu 

(#57289) Syl válasza TBMC (#57288) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ma sem keltem hiába ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57290) TBMC válasza Syl (#57289) üzenetére


TBMC
addikt

már megérte! :C :DDD

markbellus.hu 

(#57291) TigerCat válasza Syl (#57287) üzenetére


TigerCat
nagyúr

És itt a direkt link

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57292) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv Srácok.
a TC-n hol és hogyan tudom beállítani hogy ki melyik mappához férjen hozzá a másik gép illetve ami csak a sajátom azt jelszoval levédetni ?
köszönöm :) :R :R

Just Ride KTM

(#57293) r4z válasza moya#no1 (#57292) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez alapjan el tudsz indulni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57294) moya#no1 válasza r4z (#57293) üzenetére


moya#no1
aktív tag

meglesem köszönöm :)

Just Ride KTM

(#57295) Nagytoll válasza Mr.C (#57267) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Mac OS alatt most futtatnék először vboxot, de az irreális, hogy a beállítások megnyitására fél perc lefagyás után számíthatok csak. Próbálkoztam már szinte minden beállítással 2d/3d gyorsítás stb

(#57296) r4z válasza Nagytoll (#57295) üzenetére


r4z
nagyúr

Hany szalon fut a VM? Egyetlen szalon nalam is halal lassu volt az osszes disztro, 2-vel mar korrekt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57297) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, véletlen kitöröltem tegnap este a kulcskarikámon lévő összes jelszavam... nagyon mérges vagyok, sajnos most windowsos gép van a munkahelyemen. Van valami módja,hogy visszanyerjem a kitörölt adataim?

köszönöm

(#57298) TBMC válasza papp_no1 (#57297) üzenetére


TBMC
addikt

gyorsan, google első találat:

nem tudom sierranal is így működik-e,de gyanítom.

"Go to your user Library>Keychains folder and click restore.
You might also look for the preference files in you're User Library>Preferences folder> any com.apple.keychain .plist files.
"

(helpful answer)

"Click on the finder in the dock. This will open a finder window. At the top menu, click on GO and hold down the option key. Select Library in the submenu. This is your User Library. It's hidden by default in Lion.

With that finder window active, locate the folder for Keychain, click to highlight that folder and then enter TM. Go back to the correct time frame and click restore.
Repeat the process for the preference files.
"

(solution)

markbellus.hu 

(#57299) papp_no1 válasza TBMC (#57298) üzenetére


papp_no1
senior tag

köszi, de winen nem megoldható?

(#57300) TBMC válasza papp_no1 (#57299) üzenetére


TBMC
addikt

nem :(

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.