Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) TBMC válasza Chereiose (#57199) üzenetére


TBMC
addikt

ha nem számít a retina élmény.
- akkor a válaszom az air.

markbellus.hu 

(#57202) Chereiose válasza TBMC (#57201) üzenetére


Chereiose
addikt

Számítana mert eszméletlen szép, de ennyit meg talán az nem ér meg, és a 2015-ös még gyengébb mint az Air. Max akkor gondolkodok el ha lesz 300K alatt aprón, de az is necces mert garancia sincs már azokra.

(#57203) TBMC válasza Chereiose (#57202) üzenetére


TBMC
addikt

ha a 12"es felmerül, mint alternatíva, én olyankor már egyből inkább a 2017es 13" alap tb nélküli próra asszociálnék. ár érték arányban jóval "veri" a 12est.

de ezeket neked kell eldönteted, mérlegelned. mit engedhetsz meg magadnak. :K

markbellus.hu 

(#57204) rjg válasza lmno (#57197) üzenetére


rjg
őstag

Nekem az egyetlen és utolsó ThinkPad-en egy céges vadiúj T400-as volt. Erre egy első szériás (2009) unibody 13" MBP-ről váltottam. A különbség ordító volt, a Mac javára. Lötyögő akku, horpadó kijelzőfedél, mindez a híres stabilitás és rollcage váz ellenére. Tartósság szempontjából szerintem egy előnye van a Lenovonak. Ha a Mac esik le, nagyon csúnya lesz, mert horpad, a TP könnyebben túlélheti külsérelmi nyom nélkül.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#57205) Ragnar95 válasza Syl (#57194) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sosem értettem, mi ez a nagy Thinkpad imádat, szerintem főleg mióta a Lenovo gyártja őket, eszméletlen gagyik. Ismerősi körben is tönkre ment nem egy, mindegyik különböző hibákkal, tehát még csak sorozathibának se lehet nevezni őket, gagyi műanyag az összes és még az összeszerelés minősége se nevezhető kifogástalannak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#57206) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#57205) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1

Ha wines gép, akkor üzleti Dell.

Semmit sem írok alá!

(#57207) wm2 válasza rjg (#57204) üzenetére


wm2
őstag

azért a ThinkPad sem szent, meg van 150ezres és 1,5 millás mobil Xeonos Quadro M-es modell is, viszont mint munkagép elképesztően bírja strapát az biztos, hiába a hanyag kínai kezek :) ez igaz volt a már említett retina előtti időszakban gyártott Macbookokra is, voltak széria hibák itt is, de szerettük, jó vasak voltak és egy jó SSD/16Gb ram társaságában sok még most is az

Ozora <3

(#57208) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Tölthető az iOS 11.:)

(#57209) Head88 válasza Ragnar95 (#57205) üzenetére


Head88
addikt

A Thinkpad utálatot sem értem. A Macbook mellett van egy igazi igásló W520 thinkpadom semmi bajom nincs az összeszereléssel se anyagminőséggel. Csináltam egy rollcage teszet vele. Összecsukott állapotban ráálltam a 86 kilómmal, kicsit topogtam rajta és az égvilágon semmi baja nem lett.(volt szétszedve a fedele és repedés sincs) Na ezt nem merném megtenni a Macbookommal. Arról ne is beszéljünk, hogy a macbook 1 csepp víztől is meghülyül amíg egy thinkpadban vízelvezető csatornák vannak a billentyűzetben és a cucc kifolyik a gép alján.

[ Szerkesztve ]

(#57210) wm2 válasza Head88 (#57209) üzenetére


wm2
őstag

a mobile workstation fogalmát sem ártana tisztázni, mert lehet, hogy a ThinkPad nem szép, de vigyél ki terepre egy hímestojás rMBP-t, vagy ott van a Fujitsu Celsius H970, egy ocsmányság, de bivaly cucc 3 év garival és 10 év alkatrészállátással, amit egy Apple-től várhatsz, a munkagép fogalma a rMBP vonalon jelenleg egy asztali i5 7400T teljesítménye körül határolódik be GTX1050 alatt picivel, ha valaki viszont úgy fogalmaz, hogy konzumer vonalon nincs jobb az Almánál, azt aláírom, és mindenki csak utánozza, Asus, Xiaomi stb. talán az XPS egyedül, ami valamiféle egyediséggel bír

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#57211) nord_ válasza Head88 (#57209) üzenetére


nord_
veterán

Hát igen... ,ennyivel jobb érzés, ha az ember topoghat a laptopján, miközben zúg a ventillátor, meg a HDD, és a jó öreg kőolajszármazék melegíti az asztalt. ;]

(#57212) Ragnar95 válasza Head88 (#57209) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Családban ehhez képest egy Thinkpad T420 egyszer a kijelző tetejénél került megemelésre, meg is halt a kijelző rögtön :) Innentől nem nagyon tudok bízni a Thinkpadek strapabíróságában. Emellett voltak más meghibásodott darabok is ismerősi körben...
A másik amit nem értek, hogy most akkor a féltégla Thinkpadeket miért is hasonlítjuk egy ultrabookhoz strapabíróságban?
Nem tudom, hogy nem lehet valakinek baja az anyagminőséggel egy Thinkpadnél, amikor a tapintása is katasztrófa, műanyag az egész és még ezt hasonlítjuk a unibody alumínium MacBookokhoz, most komoly? :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#57213) wm2 válasza nord_ (#57211) üzenetére


wm2
őstag

az AIR ventilátorának hangja sem különösebben egy csendélet :-D meg még sorolhatnánk a 2016 előtti modelleket, az új gépek meg hmm vagyunk itt páran, akiknek megannyi problémája adódott, vagy a szállítással, vagy a kattogó billentyűkkel, vagy a kijelző kopással, amivel évek óta nem tudnak mit kezedni, szóval egyik kuyta, másik eb, kár ebbe belemenni

Ozora <3

(#57214) hszilard666 válasza Syl (#57194) üzenetére


hszilard666
veterán

Hááááát, nem mondanám a 15' es retinám az útóbbi pár hónapban sok fizikai bántalmat kapott, és gyönyörűen megy :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57215) nord_ válasza wm2 (#57213) üzenetére


nord_
veterán

Nyilván, nem érdemes belemenni - csak amiatt reagáltam, hogy a gépen történő toporgás nálam valahogy sose volt releváns laptop használati kategória. ;)
(Nekem az Air ventillátora akkor indult be igazán, amikor valami miatt Chrome-ot használtam Safari helyett; illetve amikor nekiállt leszippantani többezer képet iCloudból a Fotók. A '16-os TB MBP-val meg szerencsés lehetek, mert nálam problémamentes. De azért ezt most gyorsan lekopogom! :) )

(#57216) Head88 válasza nord_ (#57211) üzenetére


Head88
addikt

A gép strapabíróságára szerettem volna rávilágítani. Ha liyen terhelést kibír egy thinkpad akkor ha leejted pl egy asztalról akkor sem lesz olyan mintha átment volna rajta egy úthenger. Bezzeg az unibody alu ötvözet az deformálódik mint a πcsa.

[ Szerkesztve ]

(#57217) wm2 válasza nord_ (#57215) üzenetére


wm2
őstag

még az én egy ventis belépőmet nevezném ultrabooknak, de a '16 13" TB rMBP semmiképpen sem az, a 4x magos 15" meg pláne nem, inkább a Macbook képviseli ezt a vonalat, mindenesetre munkagépekben van jobb, ahol nem annyira a kinézet, mint a belső számít, de ez tényleg egy olyan vonal, ahova egy hálózatépítő cipeli a gépét és esik rá az eső, én meg a kis xaros rMBP-al meg itthon ücsörgök és szalvétát teszek a kijelző és a bill közé, nehogy elkezdjen kopni tükrözősést gátló réteg :)

Ozora <3

(#57218) Head88 válasza wm2 (#57217) üzenetére


Head88
addikt

Én is úgy használom a gépeket, hogy macbook az íróasztalon van ízléses környezetben mindenféle csecse cumóval amíg a thinkpadet meg hurcibálom "terep melóra" (és nem sírom el magam ha megkopik a trackpad felülete mert egy 150forintos cserélhető matrica)

(#57219) Chereiose válasza TBMC (#57203) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát ha a 12-es macbook ennyi, annak meg se merem nézni az árát :)

(#57220) Head88 válasza Ragnar95 (#57212) üzenetére


Head88
addikt

Attól , hogy nem szálcsiszolt aluminiumból van (hanem szénszál erősítésű műanyagból) még minőségi.(bírja a strapát)
Tapintásra valóban gagyinak hat(annak aki csak a csillogó fémekre izgul) de könnyen tisztítható. A mac aluminiumját meg az apple ajánlása szerint speciális tisztítófolyadékkal kéne pucolni és így is megkopik az anodizált bevonat egy idő után. :R

(#57221) Ragnar95 válasza Head88 (#57220) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A minőségi meg a bírja a strapát mondjuk nagyon nem jelentik ugyanazt, főleg egy notebookról beszélve. Ha lenne a gépen egy vastag gumi borítás, attól is jól bírná a strapát, mégsem hiszem, hogy bárki is rámondaná, hogy ez aztán minőségi termék.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#57222) Head88 válasza Ragnar95 (#57221) üzenetére


Head88
addikt

"Egy termék jobb minőségű, mint a másik, ha jobban teljesít. Például tartósabb, szebb, megbízhatóbb, márkásabb stb."

[link]

Nem csak akkor számít minőséginek egy termék ha az szép, vagy fémből van.
Asszem körbeértünk a témában.

[ Szerkesztve ]

(#57223) Syl válasza Ragnar95 (#57205) üzenetére


Syl
nagyúr

>Sosem értettem, mi ez a nagy Thinkpad imádat

Nincs itt semmi Thinkpad imádat. A kérdező kolléga nevezte meg a Macbook mellett. Ennyi.

(#57208) Black Dragon

A Macbookon jól nézne ki ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57224) Black Dragon válasza Syl (#57223) üzenetére


Black Dragon
addikt

Egyébként idén szerintem elég jól bírták a szerverek, pikk-pakk lejött iphonera és ipadre is a frissítés. A Watchra már nem volt éppen gyors, de ott sosem szokott (nekem) gyors lenni. Majd kiderül a High Sierra hogy bírja.:)

(#57225) Matada2.3 válasza general (#57200) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem ezt a kettőt dobták be a többiek:

[link]
[link]

Finn the human

(#57226) vasi89 válasza CharlieDrop (#57198) üzenetére


vasi89
addikt

Thinkpaddel ölni is lehet :DDD nekünk is van 2010 körüli. De kívülről akar az új pedig az nincs kímélve.

(#57227) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziaszok!

Nálatok volt már olyan, hogy az iTunes-ban kiszürkült a zene és nem volt hajlandó felmenni a telefonra?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#57228) Davicito


Davicito
újonc

Sziasztok!

Macbook prom van es a fotok alkalmazassal van valamj baj. Tegnap este fotok kozott bongoszte
, es egyszer csak bezarult. Azota ha ramegyek a fotokra nem nyitja meg, annyit ir ki, hogy " a konyvtar bezarasa" probaltam kikapcsolni a gepet, de azt sem engedi, azt irja ki hogy elobb zarjan be a fotokat, csak ugye a fotok nem reagal semmire.

Mit csinaljak?

(#57229) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Fontolgatom, hogy benevezek egy Macbook Air-re, cégesen vásárolnám. Honnan érdemes most vásárolni, akár itthoni bolt / akár EU is szóba jöhet (van eu adószám).

Előre is köszi!

(#57230) Head88 válasza Davicito (#57228) üzenetére


Head88
addikt

A Fotók alkalmazást kényszerítsd bezárásra. Katt az alma ikonra--itt a Kilépésre kényszerítés

(#57229) r6man123. Ahol a legolcsóbbat találod.

[ Szerkesztve ]

(#57231) Head88 válasza r6man123 (#57229) üzenetére


Head88
addikt

Ha cégesen veszed akkor csak 1 év garid lesz az 1+1 helyett. (az utóbbi csak magánszemélyekre vonatkozik az EU-ban)

(#57232) Davicito válasza Head88 (#57230) üzenetére


Davicito
újonc

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#57233) TBMC válasza Chereiose (#57219) üzenetére


TBMC
addikt

430 :K

markbellus.hu 

(#57234) Chereiose válasza TBMC (#57233) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor azt hiszem maradok az Air-nél :D Te mit vennél, 2015-ös macbook 12"-t hasznaltan 300k körül, vagy új Air 270-280k körül?

(#57235) TBMC válasza Chereiose (#57234) üzenetére


TBMC
addikt

nem tudok helyetted dönteni, nem ismerem az anyagiakat, a felhasználsi területet, s egyebeket.
Neked kell tudnod, mi a fontos számodra, mire fogod használni, mely tényezők befolyásolnak a legjobban a választáskor.

markbellus.hu 

(#57238) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tegnap is szarakodott a net. Érdekes szifonnal nem ilyen rossz. Ok van 10 másik kliens,de 5 ghz-es is rossz volt. Percek alatt sem tölti be. Vicc kategória. Pedig nem 20 ezres router. Újra fogom rakni. Még soha nem raktam újra a rendszert. Mire érdemes figyelni? Mentésen kívül.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57239) Head88 válasza FIREBLADE78 (#57238) üzenetére


Head88
addikt

A routert akarod újra rakni? Ha igen akkor arra figyelj hogy router firmware-t csak vezetékes összeköttetéssel telepíts. (wifi kizárt mert egy kapcsolati szakadás miatt akár tégla is lehet a roteredből) illetve a beállításokat nem backup restore csináld hanem mindent manuálisan. (mert gyakran előfordul, hogy a backup img eltárol valami hibát amit a restore lehetőséggel visszaállítasz)

[ Szerkesztve ]

(#57240) TBMC válasza FIREBLADE78 (#57238) üzenetére


TBMC
addikt

igazából a mentésen kívül semmire.
összefoglalóban minden hasznos infót megtalálsz amire szükséged lehet :K

markbellus.hu 

(#57241) bmwk1200s válasza Head88 (#57237) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1

Semmit sem írok alá!

(#57242) wm2 válasza Davicito (#57228) üzenetére


wm2
őstag

van, amikor a kilépésre kényszerítésre sem reagál, ilyenkor power hosszan

Ozora <3

(#57243) xTc válasza Receptor (#57193) üzenetére


xTc
aktív tag

Hali,

elég sok technológiát felsoroltál, és pl a c# és a swift üti egymást. Azaz swifthez macOS ajánlott, microsoft féle stacken pedig windows. Nyilván parallels-szel megoldható dolog, csak vedd ezt is figyelembe. Egyébként ha nem a mac mellett döntessz, szerintem egy Dell XPS 13 is elég jó alternatíva lehet, ajánlom figyelmedbe.

(#57248) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Virtualbox-ban bármely Linux disztró használhatatlanul lassú. Mi lehet a probléma?
2015 mid legerősebb konfig - i7 2,8ghz/16gb ram/rx m370x

(#57249) madle válasza FIREBLADE78 (#57238) üzenetére


madle
őstag

Próbáld meg frissíteni a firmware-t a routeren, nekem az helyretette a régi Tp-link 1043ND V2-t. Utána megint előjött ilyen wifi szórakozás, de az a saját hibámból... (külső HDD a tápkábel alatt volt és szétvitte a jelet működés közben. Azóta nem ott tartom, de komolyan bekavart a jelbe. Lehet ott van a Mac wifi antennája vagy nem tudom.)

(#57250) Mr.C válasza Nagytoll (#57248) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát mennyi eroforrast adsz neki? 1 maggal és 512 MB RAM-mal persze, hogy lassú...

sudo rm -rf /*

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.