Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) lmno válasza TBMC (#57348) üzenetére


lmno
őstag

Kicsi? 5.8 inch... nagyobb a kijelzője, mint a Plusnak. Maga a készülék kisebb, ami pont hogy jó (szerintem).

(#57352) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

6s-ről váltanék, de nem tudom. Nekem a Plus túl nagy, az X drága és ki tudja milyen betegségei lesznek.
Én inkább várom a téli eventet, ahol az iMac Pro mellett remélem bemutatnak még egy új Mac minit. Nagyon remélem nem lesz kuka a modell, mert nagyon szeretem. 4magos, 16GB Ramos, 512 SSD-s modellre hamar rávetném magam, a jelenlegit, meg aki kapja marja alapom olcsón eladnám :)

Semmit sem írok alá!

(#57353) Syl válasza bmwk1200s (#57352) üzenetére


Syl
nagyúr

Mac Mini - 4 mag, 16 GB RAM, 512 GB SSD - nem lóg neked kicsit bilibe a kezed? :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57354) bmwk1200s válasza Syl (#57353) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Létezik ilyen, csak abban vérszegény az iGPU. :K

Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57355) TBMC válasza lmno (#57351) üzenetére


TBMC
addikt

nekem a készülék mérete kicsi. a plus mérete már az ideális számomra, korábban bármenynire is óckodtam tőle. a sima 6-7-8 mérete "hoki" teló érzést kelt. remélem jövőre hoznak plus méretben edge-to-edge, gyermekbetegségektől mentes, touch idval rendelekző szifont. tuuudom álmodik a nyomor :D

bmwk1200s: mikor lesz a téli event sacc?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57356) general válasza lmno (#57347) üzenetére


general
addikt

nem akarok totalcommanderezni (nem is értem, mit értesz ez alatt, de kissé lenézőnek érzem). de nem hiszem, hogy extra igényeim lennének azzal, hogy tudjam, hol vannak a bemásolt (importált) fájljaim. vagy ez annak számít? :) csak a helyét kéne tudjam, hogy onnan importálhassam egy másik progival, ha akarom, ennyi.
ha pl egy videofájlt exportálnék a Fotókból, változtat valamit a minőségén? (ha a felbontást nem változtatom meg)
látom a Fotók/Beállításokban, hol a Fotókönyvtár, de nincsenek külön fájlok. nagyon fura ez. ezek szerint egy ilyen "médiapackot/katalógust" hoz létre, amiben csak a Fotókon belül tudok a fájlok közt böngészni?

az a lényeg, hogy amilyen fotót/videót csinálok a telóval, azon nyers állapotában szeretném áttenni a macbookra, hogy ott azt csináljak velük, amit jónak látok. ilyet itt nem lehet? (ha pl raw-ban fotózok, hogyan szerzem meg a fájlokat-sorozatot, hogy kísérletezzek vele?)

(#57357) bmwk1200s válasza general (#57356) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Image Capture gyári appal másolhatod ahova szeretnéd. (legyen az iphone a macre dugva) Ha nem akarod, hogy kétszer legyenek meg, akkor tiltsd le a photos cloudot.
Ha egy videóra, képre a Photosban jobb klikket nyomsz, nem adja meg a lehetőséget, hogy mely appal szerkeszd tovább?
Edit with... - és itt válaszd ki az appot

(#57355) TBMC: én október végére tippelek, de simán lehet november eleje is belőle ( most jövök rá, hogy hülyeséget írtam :DDD , nem téli event az, hanem őszi )

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57358) Syl válasza bmwk1200s (#57354) üzenetére


Syl
nagyúr

Te mintha a téli eventtől vártál volna csúcsszuper minit. :U
Szerintem meg meg fogják szüntetni a miniket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57359) r3dsnake válasza general (#57356) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én a dropboxot használom erre a célja.

(#57360) lmno válasza general (#57356) üzenetére


lmno
őstag

"nem akarok totalcommanderezni (nem is értem, mit értesz ez alatt, de kissé lenézőnek érzem)."

Azt értem ezalatt, hogy az Apple-nek az a filozófiája, hogy ne fájlokban gondolkozz. Ez lehet hogy nem tetszik, de ez van.

"látom a Fotók/Beállításokban, hol a Fotókönyvtár, de nincsenek külön fájlok."

Arra kell jobb gombot nyomni, és "Show package contents". És ott a Masters folder alatt vannak a fájlok.

"ha pl egy videofájlt exportálnék a Fotókból, változtat valamit a minőségén? (ha a felbontást nem változtatom meg)"
"ha pl raw-ban fotózok, hogyan szerzem meg a fájlokat-sorozatot, hogy kísérletezzek vele?"

Export unmodified original-t kell választani a Photosban

(#57361) bmwk1200s válasza Syl (#57358) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Miért ne várhatnék, ha egyszer már volt? :U

Semmit sem írok alá!

(#57362) Syl válasza bmwk1200s (#57361) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyszer már volt Newton is :B Sőt játékkonzol is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57363) bmwk1200s válasza Syl (#57362) üzenetére


bmwk1200s
őstag

És szar is volt mindkettő :D
A mini-t nem nevezném szarnak. Persze ettől még lehet, hogy kukázzák, bár akkor már inkább a kukát kukázhatnák, főleg az iMac Pro fényében.

Semmit sem írok alá!

(#57364) Mr.C válasza FIREBLADE78 (#57344) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem tudom, milyen kábel lesz hozzá, de nálam kicsapta a biztosítékot, hogy a 8-hoz MÉG MINDIG USB-A végű lightningot raktak.

Szóval, ha 16 vagy 17es macbook-od van akkor még mindig kell valami dongle, amivel a latest iPhone-t tudod rákötni. Az, hogy USB-C legyen a töltő, az túl logikus lenne, mert akkor egy c-c kábellel lehetne mondjuk tölteni a macbook-ot is, vagy véletlen, ha annyira modern lennél, mást is össze tudsz vele kötni (pl monitor-mbp) de neeem, vegyél/vigyél minél több madzagot.

Értem én a wireless erőltetését de a minimal setup is az Apple filozófiája közé tartozik. És pont ezt csapták pofán. Megint.

sudo rm -rf /*

(#57365) Syl válasza Mr.C (#57364) üzenetére


Syl
nagyúr

És akkor a headphone jack-et nem is említetted :DDD

>Értem én a wireless erőltetését

Oly nagyon erőltetik, hogy persze ilyen töltőt nem adnak a telefon mellé.
Ahogy gyorstöltőt sem. (Lehidalok, hogy a gyorstöltéshez nem csak ilyen töltőfej, hanem spéci kábel is kell!)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57366) entoni1989


entoni1989
tag

iTunes-al van gondom, de már napok óta. Vettem egy Macbook Pro-t, korábbról már volt apple ID-m, ott gond nélkül ment, azonban most rámegyek iTune-ra, ott az Elfogadom-ra és ennyi, csak pörög és tölt és semmi, lefagy :( mi lehet a baj? :F

(#57367) Mr.C válasza Syl (#57365) üzenetére


Mr.C
őstag

A spéci kábelt megértem, nekem OnePlus 5-öm van és hát nem mindegy a vezeték keresztmetszete (egyszerű villtan az egész). De számomra az idei telefon felhozatal katasztrófa. Annyi de annyi ziccert hagytak ki.

(nem, nem flame akar ez lenni, nem vagyok elvakult android őrült)

sudo rm -rf /*

(#57368) tboldi válasza entoni1989 (#57366) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem használom az iTunes-t, de screenshotot a “cmd+shift+3” billentyűkombinációval tudsz készíteni. :))

(#57369) bmwk1200s válasza tboldi (#57368) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vagy esetenként még jobb a cmd+shift+4

Semmit sem írok alá!

(#57370) tboldi válasza bmwk1200s (#57369) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor már nyomjuk meg a space-t is, hogy az adott ablakról lőjünk képet. :D

(#57371) gamer187


gamer187
tag

Üdv.

Nem rég írtam ide fél éves 2015 macbook air akkumulátor gond miatt.
Bevittem szervízbe 2 hét után arra jutottak hogy alaplapot cserélnek aztán a végén mégsem, arra hivatkozva hogy minden féle diagnosztikán átment hiba nélkül a gép.
Pár óra használat után a jelenség ugyanaz.
Amikor kézbekaptam 95%os health kb.6900mah érték a 7150ből.
Most 35% health 2550mah a 2550-ből!!!
Ezt produkálja hogy egyik használatkor hibátlan, aztán gondol egyet és kuka az akksi.
Jelenleg pl a töltöttségjelző 100%ot mutat úgy hogy hiába merül az akksi az érték ugyanúgy 100% marad.

Corner-ben azt mondták ezt szoftveres hiba okozza valószínűleg és a gép hardveresen hibátlan.
Úgy gondolom hogy egy formatálás-újratelepítés-smc reset után ennek nem szabadna előfordulnia ha tényleg szoftveres probléma a gond főleg hogy szervízelése előtt is így jártam el és ezt direkt mondtam is.

Most megprobálom kalibrálni az akksit hátha az segít, bár kétlem.. főleg hogy elvileg ezeket az akksikat már elv. nem is kell kalibrálni..

Ha valaki tud okosat mondani szívesen hallgatom! Esetleg másik szervízet ajánlani tapasztalatból.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57372) Head88 válasza gamer187 (#57371) üzenetére


Head88
addikt

Ez az alaplapcsere ötletük felettébb érdekes. Nekem a helyükben az akku csere jutott volna eszembe. Szerintem az akku elektronikája sz@rt be. Ebből a 2550mah a 2550-ből 35% nekem úgy tűnik mintha komplett cellákat nem látna a gép az akksiból. (különben azt írná, hogy 7150/2550)
Én a helyedben egy hivatalos APR-be vinném.

[ Szerkesztve ]

(#57373) Amarton válasza gamer187 (#57371) üzenetére


Amarton
tag

Nekem a 6s telefonom volt bent az almariumban. Érintő panel hibája volt, ami havonta egyszer jelentkezett. Videót készítettem a hibáról. Meg sem nézték, hanem közölték, hogy a telefon jó és vissza küldik. Ekkor már 2 hete volt bent a telefon. Ekkor írtam egy levelet a fogyasztó védelemnek. Jött is a válasz, hogy nem a megfelelő módon járt el a szerviz. Azt is mondták, hogy ők is felveszik velük a kapcsolatot. Kinyomtattam a levelet és gondoltam, ha vissza küldik a telefont, akkor ezzel a levéllel újra beküldöm a szervizbe. A telefon azonban nem érkezett vissza. Telefonon lehetetlen a szervizt elérni. Egy hét múlva, amikor mégis sikerült, akkor mondták, hogy a kicserélt készüléket aznap vitte el a futár. És tényleg egy másik fóliás telefont kaptam. Persze oda-vissza futárral majdnem egy hónap volt.
A fogyasztó védelem azt mondta, hogy gazdaságilag könnyebb a szerviznek azt mondani, hogy nincs baja a terméknek. Ha tudod bizonyítani, hogy rossz, akkor a törvény téged véd.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#57374) Syl válasza Mr.C (#57367) üzenetére


Syl
nagyúr

A kábel vastagsága oké, de a típusa? Itthon van pár gyorstöltést tudó telefontípus és simán keverhető nemcsak a töltőfej, hanem a kábel is. Na de persze tudjuk, hogy a Lightning csatlakozó pont ezért lett kitalálva, hogy az Apple korlátozhassa a kábelek és perifériák használhatóságát...

A telefonról és az iOS-ről inkább nem nyilatkozom :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57375) wm2 válasza Syl (#57374) üzenetére


wm2
őstag

Nekem ebben a nagy Mac/iPhone felsőbbrendűségi érzésben rohadtul tetszik a "vezeték nélküli átvitelé a jövő" szlogenjük. Persze ha jössz azzal, hogy egy Sonyhoz képest hol tartanak, akkor kiröhögnek. De ha azt mondod, neked elég egy Xperia által készített fotó is, akkor húznak egyet a szájukon, hogy hol van ez egy szifonhoz képest. Nem tudom hány szifonos látott mostanában droidos értesítési központot, de gondolom abba a szarba, ami 11-el jött is belemagyarázzák az übert. Viszont attól szar egy cég, hogy idiótákból csinál pénzt? Nem. Nagyon is le a kalappal előttük.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#57376) gamer187 válasza Head88 (#57372) üzenetére


gamer187
tag

Hivatalos Apple szervízbe vittem ez a vicc..
A Core Center-ben voltam. Tudtok valami jobbat pesten? Mammut iStyle?

(#57377) Syl válasza wm2 (#57375) üzenetére


Syl
nagyúr

>Persze ha jössz azzal, hogy egy Sonyhoz képest hol tartanak, akkor kiröhögnek.

Én mindig is mondtam, hogy amit az iphone nem tud, arra a világnak nincs szüksége :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57378) bmwk1200s válasza wm2 (#57375) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tudod, általában egyet értünk, de akkor vennék a kezembe újra Sony mobilt, ha a belemnél fogva... na inkább hagyom is, mert csak felb.szom magam! :B

Semmit sem írok alá!

(#57379) Syl válasza bmwk1200s (#57378) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ugyanígy vagyok... Csakhogy az iphone-nal ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57380) mys84


mys84
csendes tag

Sziasztok
Van egy MacBook air 11 2011,az akksit kicseréltem benne de borzasztó lassú lett a gép!mitől lehet ez?

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#57381) wm2 válasza bmwk1200s (#57378) üzenetére


wm2
őstag

Azt tudtad, hogy a szenzorokat a telókba a Sony szállítja? A Nikon, Pentax, Olympus, Panasonic és az Apple is tőlük vásárol, amihez jön még az is, hogy üzleti okokból a sajátjaiba nem teszi ezeket a jobb szenzorokat, mert megéri neki lejjebb adni, hiszen a konkurenciából jobban profitál. Persze ez a "lejjebb" is olyan dolog, hogy a flagship telóknál alig lehet észrevenni.

Van amúgy egy rootolt (=jailbreak) első genes Z-m. Mini medialejátszóként funkcionál, egy dockban, mert ugyanolyan xar az akksi, mint a mostani i8-nak, bár ez már 4 év is FHD felbontású volt. 4 éve! :) Emléxem, az iFjúsági magazinon mentek a kommentek, minek a telóba FHD meg OLED. Nem, nem az olcsó technológia/500% haszonról van itt szó, hanem most értek el vele a csúcsra! :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#57382) Syl válasza wm2 (#57381) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem Z2-m volt, azóta is bánom hogy eladtam. (pláne, hogy az új gazdája első héten ripityára törte :O )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57383) wm2 válasza Syl (#57382) üzenetére


wm2
őstag

Jelenleg egy SE-t használok rMBP-val. Szeretem az SE-t de nem az iOS, hanem a mérete és kialakítása miatt. Nagyon sokat is vesznek belőle ezzel a céllal. Olcsó is most a 6S mellet, ami feszbukon reklámokat olvasni bőven elég. 🙂 Szerintem az iOS 11-et jó darabig nem fogja látni.

Ozora <3

(#57384) Head88 válasza gamer187 (#57376) üzenetére


Head88
addikt

Én úgy tudtam, hogy a hivatalos APR-ek az iStyle, iCentre és az Almárium. Ennyi, pont.

[ Szerkesztve ]

(#57385) Head88 válasza mys84 (#57380) üzenetére


Head88
addikt

Utángyártott az akksi? Minden paramétere megegyezik a gyári akku adataival?

(#57386) Syl válasza wm2 (#57383) üzenetére


Syl
nagyúr

Iphone 5-öm volt, de az nekem játéktelefon :DDD
Mielőtt valaki félreérti: nem a telefonnal van bajom, hanem a kezem méretével.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57387) wm2 válasza Syl (#57386) üzenetére


wm2
őstag

Nekem meg 4-5 dologra kell: 1. TELEFONÁLNI 2. MAIL 3. Fotók (minőség megfelel) 4. Zene (a minőséget itt inkább hagyjuk, de van VOX szerencsére) 5. Livescores (foci eredmények)

Nincs rajta Facebook app. Húsz alkalmazás van telepítve (a gyáriakkal együtt). Akksi 2 napig bírja, úgy, hogy ide írkálok vele meg az index drukkerkocsmába.

Az SE minimál felhasználóknak tényleg az egyik legjobb választás.

Ozora <3

(#57388) bmwk1200s válasza wm2 (#57381) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Igen, tudtam! És ennek örülök is!

Maga a telefon, vmi fostosan szar xperia mini volt.. kénytelen voltam Bécsben egy darabig azt használni... hát fél óránként akartam a földhöz b.szni. Tudom nem érv a személyes tapasztalat... ezért inkább csak érdekességként: baráti és családi körben 5db sony volt az elmúlt pár évben és mind, ismétlem mind kukázva lettek. Fagy, nem reagál, hülyeséget csinál... használhatatlan. Ebből amúgy kettő céges volt. 2en váltottak más droidra, ketten visszamentek winphonera, mert inkább azt, még még egyszer sony droid szart (ők mondták igy) egy ember váltott ios-re)

Én 3Gs óta használom és semmi okom, hogy váltsak. Tökéletesen kiszolgál, imádom nap mint nap.

Semmit sem írok alá!

(#57389) mys84 válasza Head88 (#57385) üzenetére


mys84
csendes tag

Utángyártott
Most nézem,nem is azt az akksit küldték 4680mah helyett 5200mah
7,3v helyett 7,6v
36w helyett 39w

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#57390) Head88 válasza mys84 (#57389) üzenetére


Head88
addikt

Akkor ez ki is derült. :K
Utángyártott akkut nagyon nem ajánlom, de ha muszáj akkor keress olyat ami az adataiban 100% megegyezik az eredetivel. Azért egy SMC resetet pörgess le hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#57391) Syl válasza wm2 (#57387) üzenetére


Syl
nagyúr

Még az 5.2-es kijelzőn is kihívás ekkora manccsal írni :DDD
És akkor arról még nem beszéltem, hogy az elmúlt 40+ évben rendesen leromlott az okuláris implantátumom - PH mobilnézet 5,2-őn se az igazi :(
10"-es táblagépen szeressem ezeket csinálni, de azt meg nem szeretem magammal cipelni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57392) Head88 válasza mys84 (#57389) üzenetére


Head88
addikt

A1406 akkura van szükséged. 7.3V - 4680mAh/35Wh

(#57393) r3dsnake válasza wm2 (#57383) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iOS11-gyel még gyorsabb, gördülékenyebb lett az SE.

[ Szerkesztve ]

(#57394) mys84 válasza Head88 (#57390) üzenetére


mys84
csendes tag

Okes
Köszi

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#57395) wm2 válasza r3dsnake (#57393) üzenetére


wm2
őstag

Mindig az. Mindig 5x 10x gyorsabb hw és 2x update után mégis a köv. modellt nézed, hogy van ez?

Ozora <3

(#57396) XFreedy


XFreedy
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani megbízható szervizest aki foglalkozik 2011-es macbook pro AMD 6750M GPU javítással/cserével? (Akivel kapcsolatban esetleg konkrét tapasztalatotok is van)

Üdv.: Freedy

(#57397) Head88 válasza XFreedy (#57396) üzenetére


Head88
addikt

Az a baj, hogy ezt tartósan senki nem fogja tudni javítani neked. Kifizetsz kb 50ezret és 1-2 hónap max és újra előjön a hiba.
Jobb esetben ennyi pénzért leszedik a chipet és újragolyózzák. Rosszabb eset, hogy csak rámelegítenek. Ha chip cserét is akarsz akkor erre az összegre rájön a chip ára ami kb 30ezer. (és senki nem fog biztosítékot adni rá, hogy nem egy használt bontott chip) Garanciát az ilyen jellegű munkákra csoda ha 1 hónapot adnak de inkább semennyit. Természetesen nem sufni szervizekről beszélek.

Én hivatalos úton alaplapcserét javasolnám de az 100körül van.

[ Szerkesztve ]

(#57398) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nagyon zavaró, hogy teljes képernyős filmnézésnél mindig elővillan a kurzor és ott is marad. (VLC és IINA esetében is). Hogyan tudnám eltüntetni?

(#57399) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Srácok!
A véleményetek érdekelne. Adott a szívszerelmem, (macbook pro 15' retina gt650M) és az lenne a kvesztsön hogy fel tudok rá akasztani 3db 2560x1080 as monitort? Nagyon filózok mhogy megint 3 monitoros rendszert építsek, de akkor már melóra is szeretném használni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57400) XFreedy válasza Head88 (#57397) üzenetére


XFreedy
tag

Hivatalos útra nincsen lehetőség, mert az Apple "elavult"-nak nyílvánította ezt a modellt, így nem biztosít alkatrészellátást. Amúgy tavaly augusztusban cseréltek benne alaplapot a csereprogram keretein belül, de idén augusztusban megint elromlott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.