Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) kaviat válasza kovik1989 (#57700) üzenetére


kaviat
tag

ha már hozzá nyúlnék (az enyémhez már nem lehet) inkább 16-ot raknék bele..

(#57702) TBMC válasza bmwk1200s (#57699) üzenetére


TBMC
addikt

ezt akartam megtudakolni én is, de elvileg próbálta mindenhogy, de semmit nem lát, full fekete. :U

markbellus.hu 

(#57703) megema


megema
őstag

Megjelent az iStat Menus 6! Végre menüsávhoz passzoló szín is választható, került bele korrekt időjárás szekció, stb.

High Sierra mellé nem kell megvenni, az 5.32 is tökéletesen futott nálam.

(#57704) Head88 válasza TBMC (#57698) üzenetére


Head88
addikt

Igen pont erre gondoltam, hogy a backlight. Láttam már ilyen diagnosztikai hibaüzenezet és ez volt a hiba. De nem maga a ledsor döglik meg apple-nél hanem az alaplapon a háttérvilágítás biztosítéka. Ez rendszeres hiba. Ha ez van akkor alaplapot fognak cserélni.
Bekapcsolt állapotban világíts egy erős lámpával az almába és közben lesd az lcd-t. Ha látsz valamit a képből akkor az a gond amit leírtam.

(#57705) Head88 válasza kovik1989 (#57700) üzenetére


Head88
addikt

Én is a 16ra szavazok, de függ attól is, hogy mire használod.

(#57706) TBMC válasza Head88 (#57704) üzenetére


TBMC
addikt

este felugrom hozzá, meglesem.
köszi! :R

markbellus.hu 

(#57707) Head88 válasza TBMC (#57706) üzenetére


Head88
addikt

Fontos, hogy ne a kijelzőt világítsd, hanem hátulról az almát (az alma világítását is a backlight csinálja) mert akkor tényleg jól látszik.

Amúgy az alaplapi biztosítékot is marha könnyü javítani. Ki kell mérni, hogy valóban az a hibás, egy profi forrasztóval és kb 15perc melóval kicserélhető. Ez a hiba egyébként a retina gépek megjelenése óta fennáll. Ez is gyártói hiba. 2012-2015-ig láttam vegyesen, és szinte mindig a biztosíték volt a ludas.
Kb 2 esettel találkoztam ahol az LVDS (lcd) alaplapi csatlakozó cseréje oldotta meg a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#57708) TBMC válasza Head88 (#57707) üzenetére


TBMC
addikt

okés, köszönöm!
gondolom komplett alaplapot fognak cserélni, ha oda kerül a sor, nem? vagy ezt egyben cserélik, komplett topcase?

markbellus.hu 

(#57709) Head88 válasza TBMC (#57708) üzenetére


Head88
addikt

Csak alaplap. Bár hallottam olyat is, hogy a nagy APR szervizes okosok olyan sokat ültek rajta és nem jöttek rá mi a gond, hogy teljesen új gépet adtak.
Vicc az egészben, hogy ha picit is értenének a műszerész szakmához akkor 15perc és már mehetne is vissza a hibátlan gép a tulajhoz.

Majd a fejleményekről légyszi tájékoztass. Érdekel, hogy beletrafáltam-e

[ Szerkesztve ]

(#57710) TBMC válasza Head88 (#57709) üzenetére


TBMC
addikt

mindenképp! és köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#57711) madle válasza megema (#57703) üzenetére


madle
őstag

Ohhh picsába, én frissítettem és most nézem, hogy 21 nap múlva lejár a licensz.... pedig az előző verzióra volt kulcsom TBMC kollégának hála. :D Lehet visszateszem az előző verziót..

(#57712) megema válasza madle (#57711) üzenetére


megema
őstag

De ha ő frissít, akkor erre is lesz. :D

Én is meglátom még, hogy megveszem-e, vagy megy vissza a 5-ös. Mondjuk nekik szívesebben fizetek, mint a Parallels-ért évente...

[ Szerkesztve ]

(#57713) vasi89


vasi89
addikt

Little snitchnek van egyébként valami olcsóbb alternatívája? Nekem csak annyi a lényeg h tudjak tiltani vagy engedélyezni net elérést bizonyos programoknak.

(#57714) TBMC


TBMC
addikt

Kicsit összefoglalva jelenleg:
A tegnap esti/éjjeli nehézségek leküzdése után felkúszott ugye a szűz HS.
Mivel sérült a backupom, így target disk módban sikerült a library tartalmát mentenem, ami pont bőven elég volt.
Az appokat ma újrahúztam, mindenből a “lehető legfrisebb” van fent. (kivéve istat)
Eddig egész stabilnak érzem, viszont ami nagyon szembetűnő, az, hogy mennyivel gyorsabb lett minden. A boot időm a felére csökkent, az adobe alkalmazások sokkal gyorsabban nyílnak meg, a drag n dropok iszonyú gyorsak, egy nagyobb file unzipje is egy szempillantás, fájlok másolása is driveon belül, egyszóval elég gyors lett minden. Remélem STABIL is…

A keychain bugos sztori miatt csak azonosított fejlesztőtől rakok fel innentől kezdve bármit is, a sierrán is tiltottam (az imacen), s töröltem pl a jettisont. Így ez most fel sem került az rmbpróra.

A kompatibilitási lista kiegészítésként, amik fenntvannak, és megfelelően működnek is:
- Uptodate Adobe CC pack (ps, ai, id, lr, dw
- Cleanmymac 3.9
- Fcpx 10.3.4
- Vlc
- Thunderbird
- Gfxcard status
- DSmenu
- BTT
- Forklift
- Lastpass
- Retinacapture
- Hiddenme free
- Logitech options
- Office 2016
- bartender 3
- istat 5

markbellus.hu 

(#57715) tboldi válasza vasi89 (#57713) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hands Off! vagy Radio Silence, ezek jutottak most eszembe, de nem ismerem egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#57716) vasi89 válasza tboldi (#57715) üzenetére


vasi89
addikt

Ezt a radio silencet kipróbálom, szerintem az én igényeimnek megfelel, főleg h csak 9$ :DDD köszi :)

(#57717) bmwk1200s válasza TBMC (#57714) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ugye mondtam, hogy gyors lesz! :C :R

Semmit sem írok alá!

(#57718) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Minap társítottam az MBP 13" 2011 Late gépemhez egy 21:9-es 2560x1080 felbontású monitort (LG 29UM68-P).
Szomorúan tapasztalatom, hogy 1920x1080-nál nagyobb felbontást nem tudok beállítani. Sok mindent próbáltam, végül arra jutottam, hogy a kábel lesz a ludas, Apple support szerint is, próbáljam mDP-DP kábellel.
Közben rájöttem, hogy vallószínüleg a jelenlegi kábelem csak HDMI 1.3b-t támogat, ami ha minden igaz 1920x1080p-t tud csak.

Mire lenne szükségem? IStyle oldalán néztem, de nem találtam Thunderbolt - HDMI átalakítót. Néztem miniDP-DP kábelt is, de a DP bemenetre PC-nél lenne szükségem. Esetleg ha valaki tud forrást, azt is megköszönném.
:R :R

(#57719) hszilard666 válasza W1 (#57718) üzenetére


hszilard666
veterán

Minidisplayport-displayport kábellel menni fog, én is így hajtom a mostani gépemet.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57720) Nescafé


Nescafé
őstag

High sierra 10.13.1 developer beta 1 elérhető.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#57721) W1 válasza hszilard666 (#57719) üzenetére


W1
senior tag

MiniDP-HDMI megoldás lenne az optimális jelenleg.

szerk.: Ha egy adapter tud 2560x1440-et, akkor elméletileg a 2560x1080 is menne, nem? Nincs ilyen, hogy a képarány miatt nem tudja a kisebbet, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#57722) hszilard666 válasza W1 (#57721) üzenetére


hszilard666
veterán

Az menni fog. Az istyle-nál van moshi, az bírja a 4K-t is én azt ajánlom, erre nem nagyon volt panasz még. [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57723) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Valakinél nőtt meg a processzor hőfoka? Nálam van hogy 84 fokot mért, és csak egy youtube megy a háttérben videóközvetítéssel, illetve másik 2 lap a safariban plus itunes-ban streamelek zenét, meg utorrent. Ennyire azért még nem szaladt fel ezelőtt, vagy nem figyeltem. Mennyitől káros egyébként a CPU esetében a hőfok?

(#57724) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Szeretem mikor egyutt telepulnek a betak :DD

Semmit sem írok alá!

(#57725) Black Dragon válasza bmwk1200s (#57724) üzenetére


Black Dragon
addikt

Csak nehogy az összes egyszerre fagyjon le, mert akkor szarban lennél.:))

tboldi: A gonoszság gyorsan terjed. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57726) tboldi válasza bmwk1200s (#57724) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a végén kiderül, hogy egyik sem működik. ;] :DDD

szerk.: Na, lemaradtam. :))

[ Szerkesztve ]

(#57727) TigerCat válasza bmwk1200s (#57724) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én nem küzdök vele. Így is egy rémálom volt a legutóbbi iOS frissítés és azóta néhány app Mac-en sem az igazi. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57728) madle


madle
őstag

Létezhet, hogy az új filerendszerrel 10GB-at több tárhelyem van?

(#57729) Head88 válasza Papa-Het (#57723) üzenetére


Head88
addikt

90körül már nagyon erős terhelés alatt kell lennie a gépnek. És ez már nem is tesz jót a chipnek hosszú távon.
A 84 már magasnak számít. Érdemes lenne takaríttatni és újrapasztázni.(ha nem volt az utóbbi 1 évben)

Nálam az MBP 47fokon üzemel 2000RPM ventivel. (megy a qbittorrent, viber,mail, safari kb. 32lappal)

[ Szerkesztve ]

(#57730) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Eddig minden hibatlanul mukodik :)
Es eddig is igy mentek nalam a dolgok, es csak egyszer volt bibi evek alatt!
Szeretek veszelyesen elni na! :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57731) TigerCat válasza madle (#57728) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elvileg spórolósabb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57732) tboldi válasza bmwk1200s (#57730) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szeretek veszelyesen elni na! :DDD
Amúgy én is. :D A telefonra már felraktam a 11.1-et, a lapos most következik. :)

[ Szerkesztve ]

(#57733) Head88


Head88
addikt

Skacok nekem feldobott az App Store egy 10.13.1 frissítést úgy, hogy nincs aktiválva a béta tesztelés. Ez most mi? (már egy fél éve nem bétázom)

[ Szerkesztve ]

(#57734) tboldi válasza Head88 (#57733) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bug. Vagy feature? :))

(#57735) bmwk1200s válasza Head88 (#57733) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Bocsi, de ez LoL :)) :D

Semmit sem írok alá!

(#57736) Head88 válasza bmwk1200s (#57735) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek. :F
Holnap majd lehet megkapom a 10.13.2-t is.

[ Szerkesztve ]

(#57737) Papa-Het válasza Head88 (#57729) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

2016 márciusában vettem a gépet, újonnan. YT-re gondoltam hogy esetleg az miatt szaladhatott fel a hülye flash miatt, de tényleg nem volt terhelés alatt. Megnézem majd ezt az újrapasztázás dolgot, mert itt kint kicsit kételkedőbb vagyok a "szakemberek" tudásában, még az Apple üzletben is. Lehet ha legközelebb megyek haza, akkor majd otthon megcsináltatom, otthon olcsóbb is ráadásul, mert itt szerintem elég sokat legombolnak az emberről. Köszöntem a válaszodat! :R

(#57738) kovik1989


kovik1989
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Szerintem 16 lesz, csak még gyűjteni kell rá. Azért a majd 40e-es ár elég magas.
Viszont márkából van olyan amit érdemesebb, vagy mindegy? Mármint Kingston, Adata, Corsair, Cruical, Mushkin márkákat látok. Gondolom mind jó, mert mind számomra ismerős márka, de na. Szerintem tőlem sok tapasztaltabb ember van a fórumon :)

(#57739) Black Dragon válasza Head88 (#57736) üzenetére


Black Dragon
addikt

Remélhetőleg nem lesz "veszélyesebb", mint a most kiadott verzió. Ha netán érzékelsz valami különbséget ne tartsd magadban!:)

(#57740) Head88 válasza Papa-Het (#57737) üzenetére


Head88
addikt

Okés. Ha itt leszel akkor írj ez ügyben. Sztem tudok segíteni.

(#57739) Black Dragon
A 17B25c Béta kószott fel. Csak nem értem, hogy ha nem bétázok akkor miért dobta fel a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#57741) Black Dragon válasza Head88 (#57740) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ezt én sem értem, biztosan valami bug. Bétáztál egyébként korábban, csak törölted azt vagy egyáltalán nem bétáztál? Bárhogy is, ez biztosan valami új fícsör bug néven.

(#57742) Head88 válasza Black Dragon (#57741) üzenetére


Head88
addikt

Korábban bétáztam. Kb fél éve clean installal húztam újra a gépet. (új ssd-re) Akkor úgy döntöttem, hogy hagyom a bétákat.

[ Szerkesztve ]

(#57743) Black Dragon válasza Head88 (#57742) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ezt annó megcsináltad? Bár akkor már korábban is felajánlotta volna a HS frissítéseket, nem csak most... Érdekes.

(#57744) Head88 válasza Black Dragon (#57743) üzenetére


Head88
addikt

Nincs aktiválva és a clean install-óta nem is volt. Egy teljesen szűz SSD-re telepítettem usb telepítővel és a béta frissítés aktiváló csomagot nem raktam fel.

A high Sierra developer bétákat egy másik gépemen teszteltem. A public beta programba nem vagyok regisztrálva.

[ Szerkesztve ]

(#57745) Black Dragon válasza Head88 (#57744) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor lényegében rászolgálat a High Sierra névre a rendszer. :DDD ;] Azt sem tudja hol áll a feje.

(#57746) W1 válasza hszilard666 (#57722) üzenetére


W1
senior tag

Nézelődtem az iStyle oldalán, de nem találtam megfelelőt.
Köszi szépen! :R

(#57747) TBMC válasza bmwk1200s (#57717) üzenetére


TBMC
addikt

így igaz :K :R

Head88: voltam faternál, világítottam az almát hátulról, többször is több szögben, de semmit az ég világon nem látok a kijelzőn. szóval full döglött, nem csak a backlight. illetve ha csak backlight baja lenne akkor elvileg látná a kijelzők között magát a belső monitort nem? de semmit nem lát csak az externalt.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57748) Head88 válasza TBMC (#57747) üzenetére


Head88
addikt

Akkor én még valamit megpróbálnék. Akku lehúzott állapotban lecsatlakoztatnám az LVDS kábelt és utána vissza. Ha ez sem akkor gyanús hogy az lcd alaplapi csatlakozója bolondult meg. 2 alkalommal úgy oldottam meg ilyen hibát, hogy leszedtem a régi lcd csatit az alaplapról és felforrasztottam egy újat.
Persze az is megeshet, hogy a komplett kijelző áramellátásáért felelős biztosítékok pukkantak el. Az lcd panel hibájára én kb 1-2% esélyt látok. Azok nem így szoktak ledögleni.

Természetesen ha garis, vagy csak nem érzel affinitást egy kis hátlap lecsavarozáshoz akkor hagyd a szervizre. De van olyan, hogy a csati lehúz és vissza megoldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#57749) TBMC válasza Head88 (#57748) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm az infót ismét!
garis AC van rajta, még több mint 2 év. így nem szivesen bizgerálnám, bár lehet egyszerűbb lenne, de ink. meghagyom a szervízeseknek (nemmintha annyira ügyesek lennének...)

markbellus.hu 

(#57750) Head88


Head88
addikt

Az kimaradt, hogy 5-ös Pentalobe csavarhúzó kell a fenéklemezhez. Az nem akad minden háztartásban.
(mindig elfelejtem...attól, h nekem van szerviz cuccom másnak még nem biztos)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.