Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) r4z válasza Oscar (#57898) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem vasaroltad meg, nem fogja felkinalni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57902) TBMC


TBMC
addikt

erről van vkinek infója?
vagy használja így valaki? :B

"ha pl egy monitor csak displayporttal (+hdmi, egyebek) rendelkezik, ES nincs rajta usb c, de usbc to displayport kabelen keresztul vinnem at a jelet, az vajon toltene egyidejuleg a macbookot (mikozben atviszi a kepet persze)?" - tehát lehetőség van-e 1 kábelen történő csatlakozásra (töltés+jel átadás) ily esetben? :R

markbellus.hu 

(#57903) r4z válasza TBMC (#57902) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a monitoron nincs USB-C, semmikeppen nem tudja tolteni a gepet, csak kepet tud fogadni. De van olyan monitor is, ami USB-C-n is csak videojelet tud fogadni, de tolteni nem tud. Erre talaltak ki az USB-C power delivery szabvanyt, amelyik monitor ezt tamogatja, annal altalaban jelolve is van.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57904) Head88 válasza TBMC (#57902) üzenetére


Head88
addikt

Megeshet, hogy tudod tölteni. A displayport 20. pin az 3,3V 500mA leadására képes.(természetesen ez bekötés kérdése) De szerintem ez kevés a macbook töltéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#57905) TBMC válasza r4z (#57903) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm, és Neked is Head88.

próbáltam utánaérdeklődni, ez tudja e: LG 29UM69G-B
de úgy néz ki ez sem :( , akkor tök fölös 100körüli kategóriában usb c-set keresnem, mert nem lesz ami támogatná. (viszont jelenleg most e körül van a keret erre a "projektre")

akkor viszont marad a sima displayport, ott viszont van alternatíva bőven. nézelődök, ha nem haragsztok bedobnám majd ide a "kiszemelteket" ha esetleg van róla személyes tapasztalatok, infótok, megköszönném. :K

markbellus.hu 

(#57906) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Az normális dolog macbook airnél, hogy ha a gép hátuljára süt a Nap, vagy lámpa van a gép mögött felkapcsolva, akkor az apple logó átvilágít a képernyőn?

(#57907) vasi89 válasza zenwalk (#57906) üzenetére


vasi89
addikt

Előfordulhat, habár nekem csak nagyon halványan látni és néha.

(#57908) TBMC válasza TBMC (#57905) üzenetére


TBMC
addikt

az imént hívtak az LG Mo.-tól. utánaérdeklődtek, mégis tudja :D ;]

markbellus.hu 

(#57909) bmwk1200s válasza TBMC (#57908) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mac alatt nem lesz kevés 29"-ra a FullHD? :F

Semmit sem írok alá!

(#57910) TBMC válasza bmwk1200s (#57909) üzenetére


TBMC
addikt

3440x1440 a 34uc99 felbontása ami volt nálam tezsten, az tetszett.
a 29" en a 2560x1080 kb ilyesmi lesz. ~10dpivel kevesebb persze.

29" méretben ennél nem is nagyon láttam nagyobb felbontást. de mint írtam fentebb elsődleges az x1s,a. mac most egy másodlagos tényező. :K

markbellus.hu 

(#57911) bmwk1200s válasza TBMC (#57910) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor, amennyiben belefér a keretbe, hajrá! :)
Lesz esetleg logout írás belőle? :B

Semmit sem írok alá!

(#57912) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!

Melyik szervízt ajánljátok a Mac-emhez? iStyle-al negatív a tapasztalatom. Melyik a legmegbízhatóbb, leggyorsabb? Garanciafutáros megoldással mik a tapasztalatok, mire ajánlott odafigyelni? Kivel érdemes?

(#57913) r4z válasza zenwalk (#57906) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, ugyanis az alma logot a hattervilagitas vilagitja ki. A masik iranybol vilagito napfeny/lampa hattervilagitaskent funkcional. Ha zavar, ragassz a logora egy matricat, az megoldja a problemat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57914) TBMC válasza bmwk1200s (#57911) üzenetére


TBMC
addikt

a 34uc99 sajna nem, az majd még jócskán a jövő zenéje.

a két kiszemelt most:
LG 29UC88-B
LG 29UM69G-B

a keret br. 100körül zárul jelenleg.
ha lesz időm, és végre eldöntöm, dobok róla sztem majd egy logoutot :)

össze is írtam nagyjából előnyöket, hátrányokat, de még megy a vacila jócskán...
LG 29UM69G-B ez 61.400ft nettó
USB C, 1HDMI, 1 displayport, fejhallgató kimenet
- előny: usb c , olcsó,
- hátrány: - fix talp nem állítható magasság, dölés , max 250cd fényerő
(viszont az usb c rendelkezik USB-C power delivery minősítéssel, DE külföldi fórumokon pl ezt találtam:
"when I plug my Macbook Pro 2016 using USB-C cable it does not have a display.
Also, I thought this is power delivery. It is showing that the Macbook is charging but it is actually losing the charge.
" :F

és még: "It will give only 7 Watts. So MacBook Pro 2016, 2017 can not be charged using this monitor."

LG 29UC88-B ez: 89.600ft nettó
2 HDMI, 1 displayport, fejhallgató kimenet,
- előny: állítható magasság, dönthetőség, hajlított, max 300cd fényerő
- hátrány: nincs usb c

megpróbálok az usb c-s történetnek utána járni valahogy "jobban, mélyebben", mert ha tényéeg nem tölti akkor az kb ki is esett és marad az uc88, és majd kap egy usb c to displayport kábelt.a macbook, az imac pedig mini dp to dp kábelt... :U

x220i7: sok rossz közül... én iCentre párti vagyok...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57915) Head88 válasza zenwalk (#57906) üzenetére


Head88
addikt

Igen ez normális. Az alma logo azért világít mert az lcd háttérvilágítása oda ki van vezetve. (szóval visszafelé is érvényes)

(#57916) Syl válasza bmwk1200s (#57911) üzenetére


Syl
nagyúr

>Lesz esetleg logout írás belőle?

Remélhetőleg nem olyan, hogy öt darabot cseréltet vissza a karcok végett, a hatodik árát meg rossz/megszűnt számlaszámra utalják :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57917) bmwk1200s válasza Syl (#57916) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hogy teeee!!!! ;] :P :DDD

Semmit sem írok alá!

(#57918) general válasza TBMC (#57893) üzenetére


general
addikt

Egy “grafikus monitort” (ertem ez alatt amin nap mint nap dolgozol, minden teruleten, teruletre) teljesen felesleges kalibralni (hisz nyomdankent elter), erdemes a profil, de a vegeredmenyt ugy is az adott nyomdaban latja meg az ember.

ez egy jó nagy butaság, már ne haragudj..
aki színekkel foglakozik, mindegy, milyen terület, fotó, grafika, illusztráció, rajz.. kötelező (na jó, igényességtől függően, de azért na..) a kalibrált kijelző, amin dolgozol. ha már nálad, a munka folyamán sem lesznek helyesek a színek, akkor képzeld el, mi lesz később (ügyfél, nyomda..)

az, hogy a nyomdáknak különböző gépeik, papírjaik és ebből adódóan különböző színprofiljaik vannak, az egy dolog, 1. szépen átadod a fájlt és ott együtt beállítjátok, ahogyan mondod (pontosabban korrigáljátok, ha esetleg szükséges, papírhoz, nyomathoz, technikához, hiszen te színhűen kidolgoztad otthon) vagy elkéred a nyomdai gép színprofilját és otthon korrekciózol aszerint a színhelyes monitorodon, softproofolsz.
ráadásul nemcsak nyomda lehet a végcél, a fotósok ritkán adják nyomdába, fotólaborba (sajnos, mert az az igazi) a megrendelt és elkészült anyagokat, ma már inkább monitoron és sajnos telón nézik a megkapott fotókat, pdf-eket, stb... ilyenkor pedig pláne fontos, hogy a munkamonitor színhű legyen. így nem reklamálhatnak, hogy nálam ez hogy néz ki. ha az ügyfélnél szarul mutat, az az ő hibája, szerezzen be rendes monitort, de mi védve vagyunk, a mi munkafolyamatunk színhű volt végig. és természetesen legyünk már ennyire igényesek, mi fotósok, grafikusok, stb...

a nyomda persze nem ugyanaz, mint a fotólabor, tudom, nem minden ott használt nyomtató vagy gép rendelkezik pl színprofillal. de a fent leírt folyamat a helyes.

(#57919) TBMC válasza general (#57918) üzenetére


TBMC
addikt

igazad van. rosszul fogalmaztam. :K

kalibralt monitorokon dolgozok en is. a macbook kijelzom is kalibralt, illetve az imac is otthon.
nagyon sok monitor alapbol kalibraltan erkezik mar, meresi jegyzokonyvvel (felsobb kategoriakat tekintve).
a profilokrol probaltam meselni, hogy gyokeresen el tudnak terni, es ezt illetoen felesleges egy adott profilt celozni. (tapasztalatbol mondom) de a szinhuseg teljesen mas, annak kell lennie termeszetesen, ezert erdemes a kalibracio.

"ha az ügyfélnél szarul mutat, az az ő hibája, szerezzen be rendes monitort, de mi védve vagyunk"
ezzel amugy egyet ertek, de a valo eletben nem teljesen allja meg a helyet :)
van epp ezert egy atlag, tok gyari beallitasu monitorom az irodaban egy 27mp83 amin webre dolgozok, pont ezek miatt... es akkor nincs reklamacio.

(bocs az ekezetmentessegert, tleorol irtam)

Syl: koszi! ;]

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#57920) Mr.C


Mr.C
őstag

üdv!
Használ valaki macOS-en VPN-t? Normális az, ha megszakad az internetes kapcsolat akkor maximumon tekeri a procit a célszoftver? NordVPN-t próbáltam ki, és amikor lecsatlakozott a hálózatról, másodpercek alatt vagy 6k notification-t dobott, hogy csatlakozni próbál, de akkor is eszi az erőforrásokat, ha nincs engedélyezve az értesítés.

Fura és számomra idegesítő, de nem tudom, hogy mindegyik így viselkedik-e

sudo rm -rf /*

(#57921) OgreImre válasza TBMC (#57870) üzenetére


OgreImre
senior tag

X1S támogatja a 21:9-et? Nem két fekete sáv lesz a széleken?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#57922) TBMC válasza OgreImre (#57921) üzenetére


TBMC
addikt

sajna 1ik konzol sem. :(
nyújt.

markbellus.hu 

(#57923) r4z válasza Mr.C (#57920) üzenetére


r4z
nagyúr

Miert nem a gyari megoldast hasznalod a halozati beallitasokban?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57924) wm2 válasza Syl (#57916) üzenetére


wm2
őstag

:DDD ;]

Ozora <3

(#57925) Mr.C válasza r4z (#57923) üzenetére


Mr.C
őstag

Mert titkosítás is kell, nem csak proxy...

sudo rm -rf /*

(#57926) r4z válasza Mr.C (#57925) üzenetére


r4z
nagyúr

Azt is tamogatja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57927) Smiley válasza Mr.C (#57920) üzenetére


Smiley
őstag

Kb ejjel-nappal, letezik az a fantasztikus tunnelblick, ami akkora egy osszehanyt valami, hogy azt leirni is nehez... szoval marad a command line openvpn macports-bol forditva, meg a sajat post script-ek, ez legalabb ugy mukodik, mint ha normalis oprendszer lenne alatta. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57928) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, megvolt az első komolyabb High Sierra bug. Tegnap teljesen átlagos netezős időszakomban konkrétan csontra fagyott, egyetlen billentyűre sem reagált, többszöri újraindítást követően sem. Leszámítva persze a bekapcsológomb hosszan nyomva tartását... SMC, NVRAM reset helyretette. Alakul ez, alakul!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57929) r3dsnake válasza Mr.C (#57920) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tunnelblick-et használok OpenVPN-nel, semmilyen problémát nem vettem észre.

(#57930) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

vm2: Eljön még újra a mi időnk, saját chippel szerelt Mac? :DDD [link]

Semmit sem írok alá!

(#57931) r4z válasza r4z (#57926) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem szoltam, kevertem a szezont a fazonnal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#57932) Rage47


Rage47
veterán

FaceTime elég bugos Macen :(
Beragad jobb felül, nem jön elő, pedig ott a pötty alatt, hogy fut, stb.. Tiszta gáz.

(#57933) Syl válasza Rage47 (#57932) üzenetére


Syl
nagyúr

Épölön semmi sem bugos. Rosszul tartod :D :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57934) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Most jön egy "mitől szomorú a gyerekem hangja" szintű kérdés, de ma egész nap, magához képest, írdatlan hangos az MBA. Zúg a venti, mint állat,de nem melegszik a gép és nem csinálok semmit, ami hajtaná (netezés megy csak), de hallom, hogy fújja a levegőt. Ez vajon mitől lehet?
Szerk.: Sierra van a gépen

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#57935) TigerCat válasza Syl (#57933) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, biztos én is rosszul nyúltam a billentyűkhöz.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57936) TigerCat válasza toth_janika (#57934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mit netezel, milyen böngetővel?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57937) toth_janika válasza TigerCat (#57936) üzenetére


toth_janika
őstag

Safariban van megnyitva 3 tab: Profession, Ph és Index.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#57938) Syl válasza TigerCat (#57935) üzenetére


Syl
nagyúr

Csakis erről lehet szó ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57939) TigerCat válasza toth_janika (#57937) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké. Ha ezeket bezárod, nyitsz pl. egy Google kezdőlapot, akkor is csinálja? Háttérben fut még valami?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#57940) Smiley válasza bmwk1200s (#57930) üzenetére


Smiley
őstag

Mennyire jo lenne valami harmatgyenge arm-es vackot az x86 helyere rakni, hogy ha van meg olyan paraszt aki melora hasznalna az szopjon rendes. Mar igy is kb az osszes apple hw arra van tervezve, hogy menjen rajta a facebook meg a cicas video, de ez a lepes feltenne az i-re a pontot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57941) bmwk1200s válasza TigerCat (#57939) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Reméljük nem egy szenzor szállt el! PRAM és SMC resetet neki!

(#57940) Smiley: Érdekes! Szinte tökre ugyan ezt mondták a PowerPC - Intel váltáskor is :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57942) toth_janika válasza TigerCat (#57939) üzenetére


toth_janika
őstag

Pofánrúgom magam... Bezártam a Safari-t, nyitottam a Chrome-ot és 30 mp múlva elhallgatott... De ez most miért? Ilyen trágya a Safari??? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#57943) Smiley válasza bmwk1200s (#57941) üzenetére


Smiley
őstag

Azert ott mas volt a szitu, en imadtam a PPC-t, es a mai napig sajnalom az intel-es valtast, de tisztaban vagyok vele, hogy akkor ez volt a helyes es a logikus dontes, mivel nem tudtak legyartani a hordozhato G5-t. Mozdulni kellett valamerre es az x86 volt az egyetlen jarhato ut, az intel-nek pedig mar akkor volt 2 magos hordozhato processor-a.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57944) Mr.C válasza r3dsnake (#57929) üzenetére


Mr.C
őstag

Na kiorobaltam és működik faxán.
A sebesség gyenge, viszont ez az ára a double encryption-nek ;]

Köszönöm a tippeket mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#57945) lmno válasza TigerCat (#57928) üzenetére


lmno
őstag

Safari?

(#57946) bmwk1200s válasza Smiley (#57943) üzenetére


bmwk1200s
őstag

És komolyan úgy gondolod, hogy 2-3 éven belül nem jutnak el a saját fejlesztéssel odaáig, hogy az arra fejlesztett oprendszer alatt futó, arra optimalizált appok nem eszik meg majd reggelire az addigi inteles apple gépeket? Házon belül kell ezt majd vizsgálni!
Én nagyon várom! Ha nem jön be, akkor válltáska! Tudom sokat szkeptikusak már itt, én is az vagyok, részben. Ez az utolsó esély. Saját chip, saját rendszer és atom stabilitást várok, mellé a gyorsasággal, biztonsággal.
Térjünk erre vissza, ha megjelentek az első Mac-ek a saját procival. :)

Semmit sem írok alá!

(#57947) wm2 válasza bmwk1200s (#57946) üzenetére


wm2
őstag

Milyen appok? :) Ott van a 48 magos ThunderX ARM server CPU, de a Google dobta a Xeonokat és IBM Power9-re váltott. Ha az iOS/macOS zárt rendszert vesszük alapul és az azokra optimalizált szoftvereket, te még hinnél abban, hogy az nem a lehúzásról szólna? :) Ugyan.

Ozora <3

(#57948) Smiley válasza bmwk1200s (#57946) üzenetére


Smiley
őstag

Most mi tartja vissza oket attol, hogy ugyanolyan minosegu kodot adjanak ki a kezukbol mint tiz evvel ezelott? Semmi! A vilag penzen ulnek, es szarnak az egeszre, legyen minden evben uj iphone a parasztnak aztan ennyi, kb ez a mostani apple filozofia. A mostani apple userek meg azt se tudjak, hogy mi mirol beszelunk... soha nem kapjuk vissza azt a fajta apple fele software-ket, amikert anno megerte a hw-t megvenni.
Az ARM telefonba/tabletbe/media lejatszoba valo, egy szamitogep azert szamitogep, mert altalanos feladatokra lett kitalalva, tehat olyan arch kell bele ami erre van tervezve. Az x86 az pont ilyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57949) bmwk1200s válasza Smiley (#57948) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pont ilyen így van! Hány éve is használjuk őket? Meddig lehet még évente 10-15%-os gyorsulással eladni őket? Nem, ez az architektúra hamarosan kuka kell, hogy legyen.

wm2: valamiben nekem is hinnem kell :D

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#57950) TigerCat válasza toth_janika (#57942) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem csak valami beragadt. Ha restart után is csinálja, kiderül.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.