Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106451) syberia válasza lacafaca (#106449) üzenetére


syberia
veterán

Az már le van redukálva a semmibe a D-vel együtt, mert napon vagyok eleget! A jelenlegi filozófiám nem para-centrikus. :DDD

https://howbad.info/

(#106452) lacafaca válasza syberia (#106451) üzenetére


lacafaca
őstag

ez a mi himnuszunk...ennyi​😂​👍​

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106453) Maxxy10 válasza t72killer (#106450) üzenetére


Maxxy10
addikt

Londonról beszélünk amúgy ahol hát... Erősen megkérdőjelezhető a higiénia sajnos...
Nem vagyok benne biztos de szerintem voltak közös oltás pontok. És még csak nem is közeli ismerős hanem ismerősnek az ismerőse is szóval nem egy ilyen közös összejövetelen fertőzött meg valaki mindenkit.
Amúgy én alapból figyelek ezekre, kézmosás maszk fertőtlenítő stb stb.
Én is most szenvedek vele... A falat tudnám kaparni annyira fáj ez a szar...

(#106454) kolopele válasza Maxxy10 (#106453) üzenetére


kolopele
nagyúr

Összeszedted, sajnos van ilyen, aztán sokan persze az oltásra fogják, elvégre minden attól van már szinte a konteósok szerint.

(#106455) Gsx-rr válasza kolopele (#106454) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tenyleg mindent meg tudtok magyarazni.

Ti vagytok az oltas szent vedelmezoi!

Teljesen kizart ,hogy barkinek barmi baja lenne, mikor itt egy pelda kulonbozo helyen elnek, azonos tunetek, kozos pont az oltas!

De ez az elso ami azonnal kizarhato tenyezo!

[ Szerkesztve ]

(#106456) kolopele válasza Gsx-rr (#106455) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ti meg az ellenzői, akik szerint az is az oltás miatt van, amikor valaki tüsszent egyet, vagy fény villan fel a szeme előtt. Szerencsére nekem van biztos forrásom az életben, és nem a netről kell tájékozódnom fake hírekkel. Viszont most megyek nézni a meccset, és remélhetőleg megélem még a Moderna oltás ellenére a döntőt is.

[ Szerkesztve ]

(#106457) Gsx-rr válasza kolopele (#106456) üzenetére


Gsx-rr
veterán

leirta egyertelmuen!
hogyan tudod te ezt megcafolni?
ebben mi a fake??
leirta vele tortent es a kormyezeteben levokkel!
Kabare es szanalmas amit csinaltok!

[ Szerkesztve ]

(#106458) hellboy válasza syberia (#106428) üzenetére


hellboy
csendes tag

Mire kell itt figyelni?

Ha jól értettem, volt pár ismerősük aki rosszul lett az oltástól,
és a spike végig tud vándorolni a szervezetében és problémát okozhat/okozott.
Még azt is elhiszem hogy ezt mondjuk a gyógyszergyártók eltúsolták.
Mint mellékhatás nem tudom hol jegyezték ezt fel.
De ha TÖMEGESEN lennének ilyen mellékhatások az eltelt
8 hónap óta amióta több 100 millió oltást beadtak talán már eszkalálódott volna
és Biden sem azt tartaná július 4.-én hazafias tetnek ha az amerikaik beoltatják
magukat.

De nekem is van egy pár ismerősöm és senkinek semmi baja a dupla pfizertől
(egyelőre nekem sem)
Szóval, az hogy random ismerősök rosszul lettek a pfizertől nem általános.

A technológia meg hogy lopás/plágium [link] azt sem igazán értem.
Elvileg le tudták a technológia szabadalmat védetni a University of Pennsylvanianál .
[link] - ezt emliti Kariko is, ott az egyetemmel volt valmi kavarás de Karikó elmondása szerint ott dolgozott az egytemen ezen technológián.

Ahogy [Disk4mat] is emlitette nem az mRNA az új hanem az hogy emberen
vakcinaként lipid burokban gyulladás nélkül tudjuk alkalmazni.
És úgy néz ki hogy a valóságban is van patent náluk
[he 2017 filings indicate that the University of Pennsylvania exclusively licensed their patents to mRNA RiboTherapeutics, which then sublicensed them to its affiliate CellScript. CellScript proceeded to sublicense the patents to Moderna and BioNTech]
Szóval ha annyira összelopás lenne az egész technológia akkor,
hogy kaptak rá szabadalmat?

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#106459) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#106460) BalanceR válasza szabi__memo (#106459) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez az jelenti, hogy mind meg fogunk halni, miután mindmeghaltunk. :))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#106461) szabi__memo válasza BalanceR (#106460) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan

(#106462) BalanceR válasza szabi__memo (#106461) üzenetére


BalanceR
addikt

De hogy On is legyek:
Nálunk szekvenálják az új fertőzötteket?
Lehet tudni, hogy a mostanában jellemző napi 40-60 új fertőzött melyik variáció? Mert oké, hogy már nálunk is azonosítottak deltát, de az újak gondolom még mindig a brit/wuhani verzió, vagy a kutya sem nézi? :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#106463) lacafaca válasza szabi__memo (#106459) üzenetére


lacafaca
őstag

gondolom ezért is sorba álltok majd :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106464) kolopele válasza Gsx-rr (#106457) üzenetére


kolopele
nagyúr

Majd amikor a delta szedi az áldozatait (a gyerekeket is) akkor is ezt mond. Én is mondhatnám, hogy fáj a hasam, biztos a Moderna az oka, a szomszédomnak is fáj, nagy eséllyel neki is, ezek tényleg nagyon komoly és megcáfolhatatlan hírek lennének. Erősen rá kellene állniuk most már a gyártóknak a delta variánsra, és az mRNS esetében ez remélhetőleg meg is fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#106465) szabi__memo válasza BalanceR (#106462) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem nem igazán nézik. Ha kicsit nézik is se közlik, ahogy mást sem

(#106466) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Latszatintezkedesek,kozben eli mindenki boldogan az eletet, ja eszukben sincs rohanni az oltasert
Ez sem bizonyitek,nem az oltas oldja meg a helyzetet?
40 milliobol 2?!

Szakértők szerint – a betegek számának csökkenése ellenére – Ukrajnában újabb szigorú karanténkorlátozásokat vezethetnek be ősszel – írta szerdán az RBK-Ukrajina hírportál.

Ennek elsősorban a vírus veszélyes mutációinak, főként az először Indiában megjelent delta variánsnak az elterjedése lehet az oka, miután a kormánynak nincs más eszköze a járvány terjedésének megfékezésére, mint a korlátozások szigorítása, zárlat bevezetése – vélekedett Olekszandr Hmelevszkij gazdasági szakértő.

Jurij Podorozsnij, az Ukrán Fejlesztési Központ szakértője arra mutatott rá, hogy alacsony a beoltottak száma, miközben a nyár kezdetétől – élve a megnyíló lehetőségekkel – egyre többen utaznak el valahová üdülni.

Az egészségügyi minisztérium közlése szerint az oltási kampány február 24-i kezdete óta eddig 2 136 561-en kapták meg valamely védőoltás első, 955 607-en a második dózisát is. Kedden 93 554 embert oltottak be a 42 milliós Ukrajnában.

[ Szerkesztve ]

(#106467) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem vitát akartam szítani csak kérdeztem, hogy nektek volt e ilyesmi vagy hallottatok róla.
Elmegyek a dokihoz és majd rendbe rakja a fülem.
Béke :R

(#106468) Daffni2 válasza BalanceR (#106462) üzenetére


Daffni2
addikt

"jellemző napi 40-60 új fertőzött melyik variáció?"

Honnan a búbánatból tudnák, A semmit nem jelentő PCR teszt alapján?

"Aki ad,az nyer"

(#106469) t72killer válasza szabi__memo (#106459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek van értelme :F . Mármint persze, van, egy működő influenzaoltás lesz, de vajon jobb lesz a klasszikusnál? Mert flu-nál a mutánsok összevissza változásai gyorsan lekörözik az oltásokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#106470) hellboy válasza hellboy (#106458) üzenetére


hellboy
csendes tag

Első olvasáskor nem is tűnt fel:
"It is also important to note that the US National Institutes of Health (NIH) and Moderna entered into an agreement in 2019 to co-develop coronavirus vaccines; however, this was before the identification and spread of SARS-CoV-2"

Szóval a Moderna rákészült még azelőtt, hogy a vírus megjelent volna ...
Volt vami olyan hír is hogy Billy is a Modernát támogatta.
Fauci is Modernával oltatta magát
Hmmm érdekes, nagyon érdekes, nem fog kederülni, de úgy gondolom
van a háttérben egy másik szál is a pandémia okát illetően.
Pláne hogy Kínában a mai napig nem találták meg a köztes mutációt
ami az denevér/borzaska/whatever és az embert fertőző vírus közötti verzió lenne.

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#106471) Gsx-rr válasza Maxxy10 (#106467) üzenetére


Gsx-rr
veterán

orulj neki igy megusztad, es nem jelentenek fel remhirterjesztesert!
Bar biztos ami biztos valoszinu keszult a hozzaszolasodrol masolat :)

(#106472) lacafaca válasza kolopele (#106464) üzenetére


lacafaca
őstag

az megvan, hogy azzal harangozták be a nagy találmányt, hogy kettő perc alatt állnak át egy új variánsra...tényleg egy hangyafasznyit sem furcsa, hogy a mai napig a wuhani verziót locsolják? pedig már minimum 2x bemutathatták volna a csodát...persze, tudom a választ, le sem kell írnod...hatásos mindenre is :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106473) Cs1csó válasza lacafaca (#106472) üzenetére


Cs1csó
félisten

2-3 hét az átállás az mRNS esetén, de mivel onnantól egy "új" vakcináról beszélünk jönnie kell megint a vizsgálatoknak. Plusz a tesztek szerint elbánik a mutációkkal is a régi változat is, a súlyos lefutástól az is megóv.

(#106474) UberMutant válasza lacafaca (#106472) üzenetére


UberMutant
őstag

tudod mennyi az átállítás? a mutáció során cserélődött aminosav/ak rns kódját ( 3 darab nukleotid / aminosav) kell megváltoztatni. ez ma tényleg jelentéktelen időbe kerül.

(#106475) lacafaca válasza UberMutant (#106474) üzenetére


lacafaca
őstag

most akkor valid a 2 perc, vagy 3 hét...döntsetek már, szeretnék képben lenni :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106476) hellboy válasza lacafaca (#106475) üzenetére


hellboy
csendes tag

Hol olvastad, hogy 2 perc? Az költői túlzás volt én is 3-6 hétről olvastam.
De egyébként miért fontos számodra ha úgy sem oltatod magad?
Vagy már minden fogás elfogyott és most ezt kell elővenni,
hogy hány hétre készülhet el a mutánsokra vakcína? :))
Igaz is, milyen kisérleti vakcína az, ami 2 perc alatt nem upgradelhető ?!

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#106477) t72killer válasza lacafaca (#106475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mind2 vastagon elmúlt a delhi rém debütje óta, és ha halálozásban nem is lett volna látványos, de valszleg sok brit gyerek úszta volna meg a longot, ha elfojtják a terjesztést is egy JÓ vakcinával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#106478) lacafaca válasza hellboy (#106476) üzenetére


lacafaca
őstag

nyilván tőlem is az :N de látom nem esett le a lényeg, sőt mégcsak nem is furi...persze az önigazoló magyarárkodás jönni fog ezerrel, nem is vártam mást :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106479) lacafaca válasza t72killer (#106477) üzenetére


lacafaca
őstag

eszük ágában sincs változtatni...csak a vak nem veszi észre, aztán lehet lassan az összes oltottnak ismét rettegő üzemmódra váltani, jön az ősz, meg lassan egy új mutante is aktuális lesz, egy smart verzió, ami kicselez mindent és mehet a bullrun a worldmetersen :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#106480) t72killer válasza lacafaca (#106479) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jövő tavaszra tippelném a durvábbat, de meglássuk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#106481) Qtya123 válasza lacafaca (#106479) üzenetére


Qtya123
őstag

Az biztos, hogy itt néhányan kb szurkolnak, hogy szeptemberben berobbanjon a delhi, csakhogy elmondhassák, hogy nekik igazuk volt. (Nekem amúgy ettől a gyerekek majd meg fognak halni a deltától mantrától van már ki a cerkám. Ha napjában 10x leírjuk, akkor attól aztán jobb lesz... :U )

Aztán arra vagyok kíváncsi, ha:
- nem robban be szeptemberben mégsem
- berobban, de az oltottakon enyhe tünetekkel megy át
- berobban, de az oltottakon és az átesett oltatlanokon enyhe tünetekkel megy át

eshetőségek közül fog valamelyik beteljesedni szeptemberben, akkor mi lesz az új napi sötét jövőkép mantra. Hihetetlen, hogy ennyire előre kell stresszelni egy olyan dologtól, amit úgysem tud biztosan, illetve úgysem tud mit tenni ellene.

Gondoljuk át a lehetőségeket, de ez a halálfélelem népszerűsítés nem jó irány.

[ Szerkesztve ]

(#106482) szabi__memo válasza Qtya123 (#106481) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért is ne lehetne tenni ellene:F

(#106483) Coyot válasza Qtya123 (#106481) üzenetére


Coyot
őstag

Aki még annyira kislány/kisfiú, hogy ettől halálfélelme van, az menjen azt dőljön a kardjába.

Igenis kell róla beszélni akkor is ha sokan rettegnek tőle és a tagadás gyengéd ölelésébe burkolózva próbálják elhessegetni a gondolatot. Az meg valid probléma, hogy a gyerekeket jobban szeresse az uj verzió. Mint szülő igenis aggódom a gyermekemért - akkor is ha a sok említett kisgyereknek ez még nem adatott meg, vagy soha nem is fog eljutni erre a pontra.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#106484) Qtya123 válasza Coyot (#106483) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondtam azt, hogy nem kell róla beszélni? Egy dolog az aggódás és egy másik dolog, hogy naponta leírja valaki, hogy a gyerekek meg fognak halni...

Tenni kell ellene igen. De nem azzal, hogy ezt 1000x leírjuk, hogy jujjujjuj a gyerekek szeptember halódnak megfele.
A beszélünk róla az, amit te is írsz, hogy figyelni a tapasztalatokat, mennyi gyereket fertőz erősebb tünetekkel a delhi, stb. Nem az, hogy naponta 2x megy a mantra, hogy szeptembertől vége a világnak.

Minden ezen felüli rettegés teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#106485) Coyot válasza Qtya123 (#106484) üzenetére


Coyot
őstag

Ebben egyet is értek, csak nem láttam, hogy naponta 1000x le lenne ide ez írva.

Sokkal többet van mantrázva a teljesen idióta átlag-godolkodó aki szerint ugye ez a színjáték, meg a teszt fázis az teszt azért az oltás rossz. Szerinted az nem unalmas hogy a hülyeköröket futjuk? Validabb gond a gyerekek védelme, mint a lacaféle káposztaleves.

Má' nem

(#106486) Ringman válasza Qtya123 (#106484) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy a longkovidról sokszor említés sincs (kormányzati oldalról meg főleg, mert érdekes lenne az optikája, hogy van ilyen, de leszarjuk), közben meg:
Alarming COVID study indicates long-term loss of gray matter and other brain tissue

és akkor ott van, hogy a gyerekekről úgyis lepereg.
Around 5% of children develop long COVID-19 symptoms, suggests new study

(#106487) Qtya123 válasza Coyot (#106485) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondjuk kolopele pl naponta belöki ezt. Mint láthattuk még szakmai topikban is.

Az a baj egyébként, hogy van két tábor, akiknek az elképzelési egy mikronnal nem kerül közelebb egymáshoz, mert mindenki élből elutasít mindent, amit más másképp gondol. És itt nem csak a teljes szélsőségekre gondolok, hogy az egyik szerint sajtolt tevehere kell az 5G ellen, kontra mindenki antivaxxer, aki elhagyta a maszkot, hanem sokkal softosabb nézetek sem tudnak elmozdulni. :)

(#106488) -Skylake- válasza Qtya123 (#106487) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az a baj egyébként, hogy van két tábor, akiknek az elképzelési egy mikronnal nem kerül közelebb egymáshoz,"

Szerinted miért ?

A : mert egyik tábornak sem érdeke közelíteni az álláspontokat
B : mert aki kicsit is tudományos úton próbálja megközelíteni (azaz mindenki számára azonos módon tapasztalható tapasztalati eredmények alapján) az nem hajlandó erről annak javára lemondani, aki ezt egy kvázi hitrendszerben, a saját , legtöbb esetben teljesen alaptalan véleménye alapján teszi ?

Tudod nekem, nekünk, akik ezt a problémát a tudomány által végzett mérések sokaságából próbálják összerakni, nekünk kurvára semmi kedvünk efelett szemethúnyni és inkább úgy vizsgálni, hogy vajon mi a véleménye miden tudás tudójának, a szent grál földi védelmezőjének, a bölcsek köve gazdajának kint a kertbe miközben a civilizációtól és a modern társadalomtól teljesen elzártan trágyázza a zöldborsót.

A nézőpontja a kérdésben irreleváns, nincs rálátsa a problémára, a véleménye színtúgy irreleváns, mert az elképzelései nem empírikus mérésekből és vizsgálatokból erednek, hanem simán csak "azt gondolja, hogy". Amivel nincs baj, mindenki azt gondol amit akar és a társadalomnak nem is elvárása, hogy mindenki mindent átlásson, csak ilyenkor fogadjuk el, hogy nem látja át, Ők ne akadályozzák azok munkáját akik viszont igen.

A tudománynak se nem kötelessége se nem funkciója, hogy közelítse az álláspontját lacafaca-hoz, erre nincs szükség. A tudomány majd járja azt az utat amit, mi meg majd adaptálódunk hozzá, mert fordítva ez még viccnek is rossz. Az a leges legnagyobb baj, hogy nem kötelező az a kurva oltás. Kíváncsi vagyok a sok megvilágosodott szabadkőmüves akkor is ilyen nagyba lenne e, ha a törvény kötelezné az oltás felvételére. Van egy tippem, hogy hirtelen elég nagy kuss lenne.... :U

Itt is az a baj, mint minden hasonló kérdés kapcsán : demokratikus úton nem működik, mert ameddig annak is választási lehetősége van, aki azt sem tudja miről dönt (itt is direktben rád célzok lacikám), addig nem lesz konszenzus.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#106489) Coyot válasza -Skylake- (#106488) üzenetére


Coyot
őstag

köszi :R

Má' nem

(#106490) Qtya123 válasza -Skylake- (#106488) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem és kihangsúlyozva szerintem Laci rá is tesz egy lapáttal. Nyilván van egy életszemlélete, világfelfogása, amelyben véleményem szerint vannak szélsőségek és a saját élethelyzetére/lehetőségeire hajlított gondolatok, de az alapvető irányultsága és elképzelése nem helytelen az ember életmódjával, stresszhez, problémákhoz való hozzáállásával.

Úgy gondolom részben troll is és direkt sarkítva, szélsőségesen, félmondatokkal közöl olyan dolgokat, amelyek amúgy nem minden esetben baromságok, csak az egészet egy olyan kontextusba helyezi, hogy direkt polgárpukkasztás és a más nézetet vallók (akár szélsőségesen elborul nézetek--> pl Andor BTK emlegetése, Kolopele meglátása, hogy aki maszkot eldobott a korlátozások után az antivaxxer, akár a kevésbé szélsőséges nézetek) ingerlése a cél.

Nem hiszem, hogy ő szembemegy minden téren az orvostudománnyal, szerintem ha vakbélgyulladása lenne nem csalánlevéllel akarná gyógyítani és nem úgy vonulna a kórházba, hogy szent meggyőződése lenne, hogy mindennel, amit ott tesznek vele, azzal ki akarják nyírni. Szerintem a CT-ből sem ugrana ki, ha azt mondanák neki, hogy van egy csomó, amit meg kellene úgy vizsgálni. Csak szereti félmondatokkal ingerelni az arra fogékonyakat és azokat, akiknek 1-1 mondattól leblokkol az agyuk és nem gondolják tovább, hogy azt kb trollkodásból írta le. Hogy ennek a félmondatosnak mi értelme van a saját szórakoztatásán kívül, azt meg majd mindenki eldönti maga.

De elég az elemzéséből, nem vagyok én pszichológus, majd jön és megcáfol, vagy igazol (vagy csak beír egy smiley-t ahogy szokta :) )

[ Szerkesztve ]

(#106491) -Skylake- válasza Qtya123 (#106490) üzenetére


-Skylake-
addikt

"de az alapvető irányultsága és elképzelése nem helytelen az ember életmódjával, stresszhez, problémákhoz való hozzáállásával."

Kérlek. Nincs olyan, hogy "az ember életmódja". Az ember épp azér jutott el oda ahova és nem halt ki instant, mert a bolygón megtalálható élőlények között az ember az aki toronymagasan a legjobban tud adaptálódni a környezetéhez. Ha fázott tüzet gyújtott, ha melege volt barlangba költözött és ebből a mentalitásból jutottunk el oda, hogy ha fázik fűt, ha melege van klímázik. Az "ember életmódja" nem egy fix állapot, hanem egy folyamatosan változó valami. Amit lacafaca mond az egyszer, nem túl régen az ember általános életmódja volt. A kucslszó a volt. (Az, hogy régen mondjuk kézzel szedted le a búzát kombájn helyett az nem azért volt, mert kézzel jobb, hanem mert nem volt kombájn. Egy megoldásra váró probléma volt, valaki meg megoldotta. Kézzel nem jó búzát szedni, nincs semmi értelme, kombájn sokkal kisebb erőfeszítéssel sokkal nagyobb mennyiségben szedi a búzát, ergo az optimumhoz lényegesen közelebb van.)
Ezen mint civilizáció már kollektíven túl vagyunk, a 21. századi ember környezete teljesen megváltozott. Nekem nem kell elmenni Norvégiába, hogy reggel lazaccal egyem a pirítost, elmegyek érta boltba, de még ez is kedvfüggő mert ha akarom ki se kell mozdulni itthonról , majd elhozzák kocsival.
Fejlődünk, fejlődik a faj is, fejlődik a környezet is, napról-napra változik az "emberi életmód". Amit lacafaca képvisel az egy az egyben a múlt, egy emlék, hogy "régen ilyen is volt".

"Nem hiszem, hogy ő szembemegy minden téren az orvostudománnyal, szerintem ha vakbélgyulladása lenne nem csalánlevéllel akarná gyógyítani és nem úgy vonulna a kórházba, hogy szent meggyőződése lenne, hogy mindennel, amit ott tesznek vele, azzal ki akarják nyírni."

Ha ez meg ebben a formában igaz, akkor meg elvei nincsenek. Nem gond, ha valamivel nem értünk egyet, de akkor azzal ne értsünk egyet. Olyan nincs, hogy én "általában" elítélem azt, aki benzines autóval jár, de "van kivétel". Vagy elítéled a benzines autót, vagy nem. Ezt el kell donteni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#106492) pjen válasza -Skylake- (#106491) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Ha már a benzines autó.Az élet messze nem fekete és fehér.

(#106493) -Skylake- válasza pjen (#106492) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egy teljesen random pelda volt. Akkor legyen az, hogy vagy tamogatod azon gyilkosok halalbunteteset akik elore eltervezett modon hajtottak vegre gyilkossagot, vagy nem. Olyan nem lesz, hogy "oke o elore eltervezetten megolte a feleseget, de hat na... megesik". Igy jobb ? Egyaltalan nem ez volt egyebkent a mondanivalom lenyege. Ha akartam volna, tudtam volna nagyon fekete-fehert mondani elsore is, minthogy pl tamogatja e valaki a meleghazassagot vagy sem, csak nem akarom politikai iranyba vinni a vitat. De orulok, hogy sikerult a ket kommentem teljes mondanivalojavan megtalalni a talan leglenyegtelenebb sort, amit bele irtam.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#106494) pjen válasza -Skylake- (#106493) üzenetére


pjen
félisten

A többi példa se jobb, pont nem az autó a lényeg.Az élet kompromisszumok sorozata.

(#106495) kolopele válasza Qtya123 (#106490) üzenetére


kolopele
nagyúr

"szerintem ha vakbélgyulladása lenne nem csalánlevéllel akarná gyógyítani"
Nem hát, itt van erre a málnalevél tea:
magas vércukorszint, láz, cukorbetegség, szülés, inzulinrezisztenica, ínygyulladás, ínyvérzés, hasmenés, vakbélgyulladás
:D
Ja, és nem vagyok szélsőséges, csak realistán nézek egy olyan helyzetet, amiben most benne van az egész világ.

Egyébként meg ha velem van problémád nekem címezd, ne más kommentekben tüntesd fel a nevem ;)

[ Szerkesztve ]

(#106496) Gsx-rr válasza kolopele (#106495) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megint a sajat teves elkepzeleseidet irod le!
Nincs benne az egesz vilag, pontosabban a vilag kormanyai vannak ebben a helyzetben es tobb kevesebb sikerrel probaljak belekenyszeriteni az emberekek.
Ennek ellenere sokan teljesen normalisan elik az eletuket es ugy kezelik ezt a dolgot?mint barmely lehetseges betegseget.
Tegnap peldanak mutattam Ukrajnat.
40 milliobol 2 oltatta magat, az atleg ember tudomast se vesz az egeszrol.

(#106497) kolopele válasza Gsx-rr (#106496) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván aki a turizmusból él, másként látja a dolgokat, a profit mindenek felett, az mindegy hányan lesznek betegek, hányan mennek a lélegeztetőre. Egyébként meg éppen ebből lesz majd az igazi katasztrófa, hogy az emberek zöme tudomást sem vesz az egészről, majd meglátod. Minden elfeledett betegség, amit visszaszorított az orvostudomány akkor éledezik újra, amikor lazítani kezdenek páran, ami nem is lenne baj, ha kizárólag őket érintené ami utána jön.

(#106498) Gsx-rr válasza kolopele (#106497) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt is leirtam. Senki se halt meg, sot tuneteket se produkalt a 2 pozitiv eset. Tobb ezer emberrol beszelunk.
Mas orszagot is hoztam peldanak, es remelem azt tudjatok naponta tobb ezren jonnek mennek Ukrajnabol is, Hataron 10-12 oras sorok vannak.

Katasztrofa?
Miert allsz ilyen negativan hozza?

[ Szerkesztve ]

(#106499) szabi__memo válasza Gsx-rr (#106496) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van 55e halottjuk, majd lesz több is (bár az ország hitelességéből kiindulva talán most is van már 2* ennyi) Természetesen így is lehet. Amúgy ők most szigorítanak, míg mi lazítunk

(#106500) syberia


syberia
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.