Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A GPU az perc alapon jár le? :) Írja már jó ideje a konzol, hogy ma le fog járni, készülök is rá, de még nem járt le.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78352) parandroid válasza IntelKiller7 (#78349) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy kell egy gyári extension. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78353) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mass Effect (első része) letudva. Érdekes, elég könnyen lecsúszott, pedig a játékmenet kicsit azért kopottas már. Leginkább a fő küldetéseket csináltam meg. Kicsit túl akartam lenni rajta, pont ezért mert kicsit öregecskének hat. Pedig a felújítás szerintem nagyon jó, a játékmenet avittas. Na ennek ellenére viszont 17-18 óra alatt végeztem vele. A vicc az, hogy ez az idő a felének tűnt, és ez nagy szó szerintem.

Jöhet a második rész, ebben szeretnék jobban elmélyülni. Ha jól tudom, ehhez több dlc is volt. A képregényes összefoglaló nagyon tetszett az elején.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78354) szimszonos válasza .LnB (#78351) üzenetére


szimszonos
őstag

Nekem mikor kiírja hogy lejár aznap éjfélig tudok játszani.Másnap már nem.

(#78355) AMD Power válasza hm_guesswho (#78337) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjából ő.

Samsung HW-A450/EN

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#78356) szimszonos válasza IntelKiller7 (#78349) üzenetére


szimszonos
őstag

Kapják sorban a jobb játékok a series patchet,az újak pedig már azzal jönnek ki így tényleg gond lehet a kevés tárhely elég hamar.

[ Szerkesztve ]

(#78357) .LnB válasza szimszonos (#78354) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi. Akkor vélhetően csak holnap kell felkeresnem musztiii-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78358) krx21 válasza jacis (#78328) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, hozzá tényleg illik a fehér…

(#78359) ρσгτσ válasza icemad (#78350) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én kedvelem az OLED TV -ket, de jópár éves használtból nem biztos, hogy azt vennék. Meg ha régebbi konzolokat nézünk, akkor jobb lenne több analóg csatlakozás. Bár ez attól is függ, hogy melyik és mennyi konzol.

Én sok TV -t kipróbáltam retro -ra, de ha az ember nem akar CRT -t (pl. Trinitron) vagy vastag keretet, akkor pár éves VA Sony FHD csúcsmodell nagyon jó választás. Szerintem...

Én még olyan konzolt is azzal használok, amire még nem illeszthető a retro címke. Pl. Xbox 360. De a Nintendo Switch is azon van, bár én elég ritkán használom dokkolva. Meg persze ott lógnak rajta a retro konzolok is. Pl. Xbox Classic, PS2.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78360) minilego válasza homerhamm (#78309) üzenetére


minilego
senior tag

Most latom mit hozott össze a telefon :DD
Szóval nekem nem tetszett, ez lett volna a lényeg...hype ide vagy oda. :R

(#78361) SaGa59 válasza .LnB (#78353) üzenetére


SaGa59
őstag

Nekem nem hat öregecskének a grafika. Pl az este vettem észre, hogy a quarian kiscsaj, mikor beszélgetek vele, pislog, sőt még grimaszokat is vág a majdnem teljesen átláthatatlan sisaküveg mögött. Vagyis neki is csináltak arcmimikát, pedig az ő arca szinte egyáltalán nem látható soha. Azt nem tudom, hogy a felújítás előtt is így volt-e, de korábban ezt nem vettem észre.
A 17-18 óra nekem kicsit rövidnek tűnik. Ezek szerint csak a fő küldetést csináltad végig? Már az összes elérhető bolygó ellenörzése, az aszteroidaövek végignézése is lehet legalább ennyi.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78362) .LnB válasza SaGa59 (#78361) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A kérdésre ott a válasz a kommentemben. Másrészt nem a grafikára írtam, hogy öregecske, hanem a játékmenetre. De az is ott van a kommentben: "a felújítás szerintem nagyon jó, a játékmenet avittas."

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78363) SaGa59 válasza szimszonos (#78336) üzenetére


SaGa59
őstag

A leírások alapján kizárólag a live goldot váltja egy-az egyben és csak GPU-ra. Az összes többi előfizetés ide-oda konverzió a cél előfizetés havídíja és kiindulási előfizetés havidíjának arányában. Ezért nem érdemes belefogni ebbe az egészbe, csak akkor, ha semmilyen gamepass előfizetésed nincs, csak live goldod, ami még akkor is jóval olcsóbb, ha hivatalos úton veszed, nem az aprón. De nekem végülis mindegy, mindenki azzal szívatja magát, amivel akarja, ha nem olvas utána a dolognak.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78364) SaGa59 válasza .LnB (#78362) üzenetére


SaGa59
őstag

Bocs, valóban.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78365) parandroid válasza SaGa59 (#78363) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Továbbra is konkrétan hülyeséget beszélsz. Légy szíves, vagy hozz erre valami forrást, vagy sürgősen fejezd be a hülyeségek terjesztését.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78366) hipó válasza AMD Power (#78355) üzenetére


hipó
tag

hm_guesswho:
Én hozzátenném, hogy nagyon nagy sztereó hangzást ne várj tőle, dolby atmosról ne is beszéljünk. A tapasztalatom alapján ha kb egy méterre ülsz előtte, akkor tudod belőni, melyik oldalról jön a hang, ezért ha fontos a térbeli hangzás, akkor inkább hangszórópárban gondolkozz.

Egyébként jó hangja van, de térbeli hangzást soundbartól nem ebben az árkategóriában kell várni.
Itt érdemes megnézni a teszteket:
[link]

(#78367) vg válasza parandroid (#78365) üzenetére


vg
addikt

Neked bezzeg lehet terjeszteni a hülyeségeket? Gondolok itt a "nem látom a 30fps feletti" dolgokat. :(

(#78368) Becksman


Becksman
őstag

Tegnal vettem egy venom charger dockot 2akkuval, működik rendben viszont ami furcsa nem teljesnek irja az akku töltöttséget. Mi lehet a baj? Felrwktam este tölteni de folyton ugyanazt irja. Köszönöm előre is a segítséget :)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#78369) hm_guesswho válasza hipó (#78366) üzenetére


hm_guesswho
tag

Köszi a tippeket! Nincsenek audiofil elvárásaim. Tudom, hogy egy soundbar drágábban hozza azt, amit egy jó hangszórópáros ugyanannyiért. Inkább az egyszerűség, kábelmentesség lenne a cél egy viszonylag jobb hangzás mellett, ami azért érezhetően jobb a tv hangjától. (nem lesz nehéz, mert a mostani tv-k a képről szólnak első sorban, és nem a hangról)

(#78370) Roxbury válasza Becksman (#78368) üzenetére


Roxbury
őstag



Nekem ez van. Májusi vétel. Gondolom Te is ezt vetted, ha jól értelmeztem. A kezdetek óta nálam is ugyanezt csinálja, mindegyik akkunál és kontrollernél, hogy nem 100%-nak írja. Szerintem ne foglalkozz vele. Nálam azóta is hibátlan. Most is ezt venném.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#78371) 30z.Samu válasza jacis (#78328) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó döntés volt, have fun! :C

Sic Parvis Magna

(#78372) parandroid válasza vg (#78367) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ízlésen lehet vitatkozni, ha nem is érdemes. Azon viszont, hogy melyik szolgáltatás hogyan váltható game pass ultimate-re nemigen. Itt nincs olyan, hogy te nem látod, hogy hogy vált, mert mindenkinek ugyanúgy 1:1-ben váltja a game passt is, a live goldot is, meg a pc-s game passt is.

Szóval ok, hogy utálod a fejemet, túl fogom tenni magam rajta, de tedd úgy légyszi, hogy közben nem a téves infók terjesztését véded.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78373) vg válasza parandroid (#78372) üzenetére


vg
addikt

Nem pazarlom az energiám utálkozásra, szóval, nem utálom a fejed. Viszont nem tartom korrektnek a kettős mércét se.

(#78374) Becksman válasza Roxbury (#78370) üzenetére


Becksman
őstag

Igen ugyanez! Bár még nem meritettem le. Akkor ez lehet azért ilyen mert nem gyári. Mennyit birnak az akkuk? Hany óra játék utan merül le?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#78375) SaGa59 válasza parandroid (#78365) üzenetére


SaGa59
őstag

GPU GYIK

"Amikor előfizet az Xbox Game Pass Ultimate csomagra, az Xbox Live Gold, az Xbox Game Pass szolgáltatásban vagy az EA Play-előfizetésben előre kifizetett idejét az Xbox Game Pass Ultimate csomagban érvényesítjük az aktuális konverziós rátán, legfeljebb 36 hónapig. Az előre fizetett időre vonatkozó konverzió végleges, és az arányok változhatnak."

Az aktuális konverziós ráta: Live Gold -> GPU 1:1
A többinél nagyjából a havi díjak arányában. Van valahol egy konkrét táblázat is, amikor előfizettem, áttanulmányoztam, de most nem találom. Aki nem hiszi, járjon utána saját maga.

Az itt, a lap alján látható táblázat tartalmazza az arányokat. Igaz, ott kuponkódot ír, de az előfizetési átváltás is ilyen arányú, kivéve a gold.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78376) Roxbury válasza Becksman (#78374) üzenetére


Roxbury
őstag

Pontosan nem mértem, de hétfőtől péntekig, napi egy-másfél óra játékkal általában kiszokta bírni. Igaz nekem a rezgés ki van kapcsolva, mert nagyon idegesít bármilyen játékban is. Úgy biztos kevesebbet bír.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#78377) icemad válasza Becksman (#78374) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk az 1 éves akuk 7 órát biztos, hogy mennek egy töltéssel, fülhallgatóval, rezgéssel. Eddig ez volt a leghosszabb etap. De igazából mindegy, játék után visszarakod a dokkolóra és kész.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78378) Norb79 válasza SaGa59 (#78375) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, pont ez a lényeg, hogy ha nincs GPUd, akkor a kezdeti váltásnál egy az egyben váltja át mindegyik MS szolgáltatást (EAplayt nem, mert az nem saját szolgáltatása az MSnek), ha meg már fut a GPUd, akkor az utólag beváltott kódokat értékarányosan váltja át.

Szóval totál félreérted az általad kiragadott részleteket.

(#78379) SaGa59 válasza Norb79 (#78378) üzenetére


SaGa59
őstag

Srácok! Ha valaki próbálta az élő GP for PC vagy GP for console előfizetését átváltani GPU-ra és egy az egyben sikerült, az írjon ebben a témában, el fogom hinni neki. Addig nekem marad az az infó, amit anno az előfizetésem elindítása során olvastam, kifejezetten a Microsoft valamelyik oldalán, hogy csak a Live Gold-ot váltja egy az egyben. A többit csak arányítva. Rákerestem, mert annyira hihetetlen volt az 1 az 1-es váltás. Részemről a téma lezárva.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78380) icemad válasza SaGa59 (#78379) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem volt 2 év gp for console és egy év gold előfizetés egymás mellett, mielőtt bejött a gpu. Egy hónap gpu vásárlással lett 3 év gpu. Szóval a gp-t is 1:1-ben váltotta.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78381) Menni


Menni
csendes tag

A Rainbow Six Extraction játszható egérrel és billentyűvel?

(#78382) SaGa59 válasza icemad (#78380) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszönöm. Ezek szerint az arányokról szóló információm elavult, köszi.
Az viszont továbbra is fennáll, ha valakinek már van GPU-ja, várja meg, míg az lejár és csak utána kezdjen bele a konverziósdiba:
- megveszi és aktiválja a fiókján valamelyik olcsóbb előfizetést (kivéve EAPlay) legfeljebb három évre
- megvesz egy havi GPU-t, ezzel konvertálódik az olcsóbb előfizetése, szintén legfeljebb 3 évre. Plusz az az egy hónap, amit megvett.

Mondjuk ennek se ártana belekerülnie az összefoglalóba, mert sokan futnak bele abba a csapdába, hogy gyorsan megveszik a 300 Ft-os hónapot, vagy felhasználják a boxszal kapott 3 hónapos GPU-t. és utána kezdik keresni a megoldást a hosszú távú előfizetés olcsóbbá tételére. Ezután meg kell várniuk míg az lejár (és persze előtte kikapcsolni az automatikus hosszabbítást, hogy ne vonogassa a havi díjat, mikor lejár.)
Mivel ez a MS hivatalosan támogatott megoldása, nyugodtan benne lehetne.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78383) icemad válasza SaGa59 (#78382) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78384) Golyo69 válasza Menni (#78381) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nem :((

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#78385) Menni válasza Golyo69 (#78384) üzenetére


Menni
csendes tag

Itt a pcs játékvezérlő nem az egér billentyű kombót jelenti?

(#78386) Steve1207 válasza Menni (#78385) üzenetére


Steve1207
veterán

Ubisoft oldalánál nincs jobb ilyet megtudni hivatalosan. Supported peripherals for Rainbow Six Extraction Lehet elírták, majd javítják.

.

(#78387) ρσгτσ válasza Menni (#78385) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Függetlenül attól, hogy van -e billentyűzet és egér támogatás, a hivatalos Xbox oldalon (/applikációban) lévő címkékre nem sokat adnék. Nem először fordulna elő, hogy hülyeséget írnak.

Szerk.:
Egyébként ilyesmit, vagy ehhez hasonlót kell írnia...de ez is változó:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78389) Norb79 válasza SaGa59 (#78379) üzenetére


Norb79
őstag

Volt itt már ilyen. 1-2 hónapja volt 300 a 3 havi pc-s gamepass, amit aztán újabb 300 forintért egy hónapra behúzva többen 4 havi GPUra cseréltek.
Kereső segít, keresd vissza a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#78390) .LnB válasza oriic (#78388) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:O

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78391) Norb79 válasza SaGa59 (#78382) üzenetére


Norb79
őstag

Az az infó amit kikerestél az teljesen más esetről szól, azért “elavult”. Sose volt úgy, ahogy te mondtad, hogy sima, futó gamepasst (akár pc-s, akár xboxos) ne 1:1ben konvertálta volna.
Az mindig is csak a futó GPUra utólag “rákódozásnál” volt gond, hogy akkor már nem 1:1 a konverzió.
De akkor ez tisztázódott, szuper. :)

(#78392) Steve1207 válasza ρσгτσ (#78387) üzenetére


Steve1207
veterán

Még azt néztem, hogy pl egy Fireteam is támogatja, ott is a fentebbi volt feltüntetve, viszont ott a PC is szerepel a platformoknál. Volt valami infó, hogy egyelőre nem lesz a PC-s pass-ban a játék, de mivel spec-re meg illik a játékra (csak nem a szolgáltatásra), így ki lett töltve. (Vagy csak jön az Ubi Pass-ba és még nem rakták fel ide ;] hogy meglegyen idénre is az ezer éves pletyka :D )

.

(#78393) l.skywalker válasza SaGa59 (#78382) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem elavult, hanem rossz a fogalmazása - legalábbis járatlan embereknek nem egyből érthető. A táblázat, amit láttál, az azt mutatja, hogy ha már aktív Game Pass Ultimate előfizető vagy, akkor is tudsz Xbox Live Gold, Game Pass ill. PC Game Pass előfizetői kuponokat beváltani a fiókodra, de azokat automatikusan GPU-ra fogja konvertálni azokkal az arányokkal amiket ott láttál (1:3).

Azonban, ha te meglévő Xbox Live Gold, Game Pass vagy PC Game Pass előfizető vagy (akár több is egyszerre) és arra aktiválsz bármilyen időtartamú Game Pass Ultimate előfizetést, akkor 1:1 arányban konvertálja át őket GPU-ra.

Példa: amikor bevezették a Game Pass Ultimate szolgáltatást, nekem volt 18 hónapra Gold-om és 12 hónapra Game Pass-om és kaptam 3 évnyi GPU-t.

Az összefoglalóba berakhatom, hogy mit csináljon az ember ha van meglévő GPU-ja, de csak itt a fórumban mindenkinek aki előre kérdezett azt tanácsoltuk, hogy előbb a Gold majd a GPU aktiválást érdemes megcsinálni - szóval, aki nem olvas/kérdez, annak mindegy, hogy az összefoglalóban lesz rejtve vagy válaszként fog hiányozni.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78394) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Elkezdtük egy ismerőssel az ESO-t és noha én soha nem voltam nagy mmo-s, tört WoW, Guild Wars meg PS4-en FF XIV pörgött kicsit, de összesen nincs szerintem 100 óra tapasztalatom velük, de ez eddig tetszik, elfogadva minden mmo-s hülyeségét.
Tudom, hogy hosszú és rögös utat járt be a Bethesda Online részlege az elmúlt 8 évben, hogy ez az alapcsomag most ilyen legyen, de egészen hihetetlen számomra, hogy ugyanazokon az alapokon nyugszik, mint a Skyrim, Fallout 4 és 76 és mégis mennyivel jobb a játékélmény, az overall quality of life, mint a többi modern Bethesda játéknál. :D Mondjuk nem is szép igazán, de a szokásos gamebryo bugok sincsenek jelen, egyetlen bajom van, hogy a hdr-t minden indításnál újra be kell kapcsolni valamiért...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78395) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok. Van egy hyperx cloud alpha pro fejhallgatóm, controllerbe dugva. Egy olyan problémám van vele hogy vissza hallják magukat akikel a játékban beszélgetek. Nincs hangszóró se tv hang semmi. Már mindent próbáltam állítgatni de nem tudom miért csinálja. Valakinek valami tipp esetleg? Eger bill van ra dugva még a series x-re.

Csak az ASUS!

(#78396) Golyo69 válasza Menni (#78385) üzenetére


Golyo69
senior tag

Sajnos nem :( én sem örülök neki

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#78397) darkstreet89 válasza oriic (#78388) üzenetére


darkstreet89
tag

Mondjuk én szemezgetek vele már egy ideje, de gőzöm nincs, hogy milyen lett a játék. Tényleg ér a fullpack 6-7K.. :F

(#78398) Bad Pritt válasza darkstreet89 (#78397) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bírod a gyűjtögetős open world játékokat? Akkor megér annyit.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78399) Steve1207 válasza darkstreet89 (#78397) üzenetére


Steve1207
veterán

Saját maguk alatt vágták a fát, az elejében nem volt semmi support hónapokig. Még jelenleg is megfigyelhető a stuttering 1,5 év után, bár már nem olyan mértékben, mint régen. A Bloodline update meg döcögéseket hozott, de ez az "egy hibát javítunk, jön két másféle" sorra megfigyelhető volt. Ubi fórum tele volt vele, amikor követtem.

.

(#78400) viperabácsi válasza Golyo69 (#78396) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én sem örülök , hogy nincs bill + egér. Kukáztam is a játékot. Minden mást megtudok szokni kontival , de az FPS-t NEM !
Hála istennek COD-ok mennek billel !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.