Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78101) [Ixub] válasza Tomics (#78086) üzenetére


[Ixub]
tag

Ez nyilván pénztárca függő. Én is az x-t választanám hosszútávra. Ahogy haladunk előre az időben tuti egyre több játék lesz, ami s-n gyengébben fog futni és a tárhely is kevesebb. De, ha S-re van keret és felbontásra vagy kíváncsi, akkor a tv-d felskálázás képességei határozzák meg az élményt. Ezt viszonylag könnyen ellenőrizheted. HBO GO pl max 1080p, ha nem zavar, akkor játékban se fog. De igaz ez összes HD tv adásra is. Historynak pl kifejezetten szép képe van, ha az nem zavar, akkor az S képe se fog.

(#78102) zozika84


zozika84
őstag

Mivel itt is vannak OLED tulajok,ezért megkérdezném, hogy -a legutobbi frissítéssel már C9-en is elérhető-sötét területek finomhangolása opciót mire érdemes állítani?

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#78103) icemad válasza Tomics (#78086) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

55-ös méretben 3 méterről már elég nehezen veszed észre a különbséget 4k és 1080p között. Kolléga jól mondja, érdemes letesztelni. Bár én nem az hbo go-t ajánlanám, inkább valami demó videót, amit letöltesz 1080p és 4k felbontásban. Persze az x-el jobban jársz hosszú távon. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78104) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Tudtok valamit a crossfire x játékról?
Engem a kampány érdekelne,a remedy fejleszti.
Elvileg 3 héten belül megjelenik,de még ára sincs a store-ban.
A multi elvileg ingyenes lesz,a kampányért fizetni kell.

(#78105) oriic válasza kresz2 (#78104) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Február 10. a megjelenés. Majd a premier előtt, vagy a megjelenés napján lesz gondolom megvásárolható a kampány. Néha előfordul egyes játékoknál, hogy nincs külön preorder.

Live-Die-Respawn

(#78106) Steve1207 válasza kresz2 (#78104) üzenetére


Steve1207
veterán

Pont ennyit, én is várom, de más infó még nem volt. Pár trailert bedobnak néha, volt talán egy hosszabb bemutató és itt ki is merül.

.

(#78107) szimszonos válasza [Ixub] (#78101) üzenetére


szimszonos
őstag

Én most játszom a Sniper Ghost Warrior Contract 1-2 játékokat és nagyon szép series s-en is pedig csak 1080p de 4k tévén se csúnya.Szerintem a későbbiek folyamán sem lesz gond mert a 4k felbontás rengeteg erőforrást igényel erre van a series x.A full hd felbontás nem okoz gondot a series s-nek.A 120hz,120fps dolgot meg nem kell erőltetni ez a gép nem arra való.

[ Szerkesztve ]

(#78108) kresz2


kresz2
tag

Remélem jó lesz a kampány,szeretem a jó történetű FPS játékokat,hamarosan kiderül.
De jó lenne egy bad company 3.
A második részt rengetegszer végigvittem.
A múltkor újra feltelepítettem,de mai szemmel már nagyon
elavult a grafikája.

(#78109) [Ixub] válasza szimszonos (#78107) üzenetére


[Ixub]
tag

Nem mondom, hogy ez nem így van, de az, hogy milyen lesz egy FullHD tartalom egy 4K kijelzőn az nem az xboxon, hanem a skálázási képességen múlik.

(#78110) szimszonos válasza [Ixub] (#78109) üzenetére


szimszonos
őstag

Maga a full hd sem rossz felbonzás szerintem ha van mellé kellő részletesség.Azért már a mai full hd játékokat sem lehet összehasonlítani a 15 évvel ezelőtti full hd felbontással.Elég ha csak egy Forza Horizon 5 series patch játékot megnézi az ember series s-en.Gyönyőrű lesz a kép.Természetesen a 4k ha mellé tesszük biztos szebb,de a mostani újabb játékok full hd felbontásban is szépek,ráadásul a series s 1440p-re is képes több játék esetén.Jó kis gép csak a hely kevés.Ár-érték arányában az egyik legjobb.Bővítőkártyát meg tényleg nem érdemes venni mert annak az árát hozzátéve a géphez már inkább series x.Nekem series s van de a tárolóhely kezd kevés lenni mivel a fiammal osztozom rajta és őt más játékok érdeklik.Lehet inkább veszek még egy használt Series S-et a bővítőkárzya árából így a gépen sem kell osztozkodnom meg a hely is elég lesz mindkettőnknek.Irreális áron van a bővítőkártya szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#78111) [Ixub] válasza szimszonos (#78110) üzenetére


[Ixub]
tag

Én nem a Series S képességeit becsülöm alá. Annyit mondtam, hogy ha van egy első generációs, gagyibb 4K tévéd, akkor simán járhatsz úgy, hogy az amúgy szép képet csapnivalóvá teszi a felskálázás. A felbontástól nem lesz szebb egy játék, főleg ha natív a tévéhez képest. Majdnem biztos vagyok benne, hogy a Panasonic 50' ST60 (FHD) plazmámon szebb képet adna az S, mint sok embernél 4K lcd-n. Az X-t én Samsung 55' q80t-n használom.

[ Szerkesztve ]

(#78112) icemad válasza [Ixub] (#78111) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az utolsó előtti mondatoddal maximálisan egyetértek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78113) szimszonos válasza [Ixub] (#78111) üzenetére


szimszonos
őstag

Persze igazad van.A series s full hd tévére való,nagyrészt nálunk is azon van használva.De sokszor kivittem a másik szobába az 50 colos LG Nano tévére,VGA kijelzős.Szép képet adott,persze a natív 4k series x esetén az más kategória ha van hozzá megfelelő kijelző.Pana plazma tévék pedig a mostani oled tévék szintjén voltak anno meg még most is ott vannak a szeren.Azon biztos egy élmény lehet most is játszani az új generációs gépekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#78114) Bep válasza szimszonos (#78110) üzenetére


Bep
senior tag

Tudom, hogy már hiába le lett írva párszor, de ettől kiégek folyamat...
Nem azért lesz szebb valami, mert 4K, nem pedig FHD. Hanem, mert szebb az árnyék, a megvilágítás. A tárgyak kidolgozottsága, az effektek, textúra minősége. A környezet kidolgozottsága, stb....

[ Szerkesztve ]

(#78115) l.skywalker válasza Bep (#78114) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Élesebbnek azért élesebb a 4K kép, csak nem ez az egyetlen dolog, amitől az összkép szebb lesz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78116) krx21 válasza l.skywalker (#78115) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan. Pláne, hogy a mai 4K kijelzőkön nem feltétlen mutat a legjobban a fullhd. Az én szememnek legalább az 1440p kell, mert különben feltűnő az élesség különbség. De természetesen a grafika csak egyik paramétere a felbontás…

(#78117) l.skywalker válasza krx21 (#78116) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A konzolok képesek felskálázásra, ahogy a tévék is, tehát ott valamivel szebb lesz egy FullHD kép, persze a natív felbontás a tuit.

Én friss PC tulaj vagyok (~1 éve) és annyira a konzolokhoz voltam szokva, hogy simán vettem egy 4K-s monitort a PC mellé s a játékokat azon játszottam. És döbbenten tapasztaltam, hogy a FullHD konkrétan olyan ocsmány, hogy az felháborító, mire felhomályosítottak, hogy azért mert sem a VGA sem a monitor nem képes felskálázásra :D

Azóta 2 monitor van a PC-hez kötve :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78118) vm93hun válasza hombre[EU] (#78035) üzenetére


vm93hun
aktív tag

United Offensive lemaradt.
Valamiért arról szeretnek megfeledkezni, pedig játékélményben ég és föld a különbség az alapjátékhoz képest.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78119) Bep válasza l.skywalker (#78115) üzenetére


Bep
senior tag

Csak ez olyan, mintha a digitális fényképezőgépeket megapixel alapján osztályoznánk, hogy melyik csinál jó képet. A felbontáson kívül van ezernyi más paraméter.

(#78120) hombre[EU] válasza vm93hun (#78118) üzenetére


hombre[EU]
veterán

legjobb :)
mai napig csukott szemmel leplantolok bármelyik war mapon :D
jöhetne konzolra, de uncapped frame rate-tel,hogy meglegyen a 333fps a jumpokhoz :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#78121) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

My Friend Peppa Pig - Series X upgrade-t kapott :C
‘My Friend Peppa Pig’ Launches Today on PS5 and Xbox Series X (outrightgames.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78122) oriic válasza l.skywalker (#78121) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

RTX malac Geri....RTX MALAC :DDD

Live-Die-Respawn

(#78123) vm93hun válasza hombre[EU] (#78120) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Az alapjátékot átportolták XBLA-ra, DLC-ként igazán elérhetővé tehették volna az UO-t (nem is értem, hogy lehetett ekkora ziccert kihagyni :D) - slusszpoénként persze a MS ezt is cseszett felvenni a BC katalógusba.

Amiért meg igazán nehéz elfelejteni azt a generációt, az kétségtelenül ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78124) Wesder válasza vm93hun (#78123) üzenetére


Wesder
félisten

Nem vehettek fel akàrmit csak úgy BC-be. Ha a jogtulaj nem engedte, akkor tökmindegy mit akartak volna.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78125) ρσгτσ válasza krx21 (#78116) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt azért tegyük hozzá, hogy pár éves felső kategóriás FHD TV simán lehet jobb minőségű, mint egy mostani olcsóbb 4K.

Ráadásul mindig nagyon fontos, hogy milyen világosban, milyen távolságról, milyen szögből nézzük a TV -t, és mire használjuk pontosan. Mert lehet az adott TV jobb, de a körülmények miatt nem arra a felhasználásra való.

Szóval érdemes több szemszögből megközelíteni a témát. Mert az hogy FHD és 4K édes kevés.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78126) vm93hun válasza Wesder (#78124) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Ezt mondjuk sosem fogom megérteni, hogy hogy működik pontosan. CoD Classic vagy Medal of Honor széria, amelyek a kezdetektől egy gazda alatt voltak nem jöhettek, de egy TimeSplitters 3 meg simán jöhetett úgy, hogy a játék még mindig EA Games logo-val indul.:F

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78127) l.skywalker válasza oriic (#78122) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Vigyázzni kell, gyerekek itthon meg ne neszeljék :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78128) Guitar14 válasza vm93hun (#78126) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ahogy Fizzie mondja. Ez nem olyan egyszerű sajnos minthogy pl ami Win Xp-n futott az fut 7 alatt is.
Jogokról is beszélünk akár lehet az egy két zene is vagy társfejlesztő. Ha nincs engedély akkor bukta. Vagy a másik ok az az hogy elehet elfutott One on meg Seriesen és ki is próbálták csak épp összeomlott vagy az FPS miatt végigjátszhatatlanná vált. Beszéltek róla hogy szinte minden népszerűbb címmel próbálkoztak. Ahol nagyobb gondok voltak azon átugrottak. Itt tesztelni kell a játékokat ha nem jó akkor átírni és újra tesztelni ha lejárt a licensz újítani kell. Ez mind pénz pénz és idő. És mivel ezekért a játékokért nem fognak ma már 10+ezreket elkérni hogy megérje nekik. Értékelni kell hogy így is ennyi játék bekerült BCbe. Melyik konkurenciánál van ilyen mostanában? :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#78129) vm93hun válasza Guitar14 (#78128) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Örülök is neki, hogy ennyi mindent felvittek a programba, ami meg hiányzik belőle, ahhoz ott van a 360 mint backup készülék. BC téren meg legközelebb a Sony áll a MS-hez, persze abban az esetben ha két konzolod van (PS3 és PS5). Előbbinél a PS2-es címek lejátszása volt problémás, ott vagy egy korai konzol megléte volt szükséges, ami a natív kódot olvasta a lemezről (nem úgy, mint ez a netre kötött szoftveres hókuszpókusz, ahogy az Xbox-on működik), vagy a Store-ról lehetett letölteni a játékot ha újabb géped volt. Ide viszont sikerült kb. 300 (!) PS2-es címet felvennie a Sony-nak, ahol gondolom ugyanennek a hercehurcának kellett lefolynia.
Mondjuk itt a dolog hátulütője a regionális szórás (ami az USA store-ban fenn van, az az EU-sban nincs, és ugyanez fordítva) és azt is tegyük hozzá, hogy amikor ez ment, akkor a kiadók engedékenyebbek lehettek a Sony-val (XBLA-ra sem volt egyszerű egy játékot megjeleníteni a MS akkori követelményei miatt).

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78130) Steve1207 válasza l.skywalker (#78121) üzenetére


Steve1207
veterán

Amúgy ilyenkor már nem is futnak külső tárhelyről? Technikailag érdekelne, mert ez nem egy nagy erőforrásos valami SX-ként se, de hivatalosan az SX játékoknak meg nem kellene futnia. Múltkor kérdeztem valamire, talán Odyssey-re, mert ott is csak az fps lock került, de nem emlékszem válaszra.

.

(#78131) szimszonos válasza Bep (#78114) üzenetére


szimszonos
őstag

Ha figyeltél volna akkor már sokan köztük én is leírtam hogy nem csak a pixelek számítanak ha nem sok minden más.Full hd felbontás már 15 éve volt pc-én még is ocsmány sokszor egy újabb játék mellett ha azt is full hd felbontásban futtatjuk.De ha egy játékot ami tudja a natív 4k felbontást egy normális 4k kijelzőn megnézed az szebb lesz mint full hd-ben.Mivel egy játékról beszélek így az árnyékok,effektek stb ugyanaz.Persze nem a leggagyibb első szériás 4k lcd tévéket kell venni.Volt One X-em és az LG Nano tévémen 4k-ban sokkal szebb volt mint full hd-ben minden játék,még az 1080p játékok is.

[ Szerkesztve ]

(#78132) Wesder


Wesder
félisten

Ha Xboxra jelenleg nem is, de Windows Store-ba érkezik a Forspoken 05.24-én.

Csodálatos ára van az alapkiadásnak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78133) hombre[EU] válasza Wesder (#78132) üzenetére


hombre[EU]
veterán

square szóval még idén gamepasses lesz :D

Life, Uh, Finds A Way

(#78134) pzstm válasza hombre[EU] (#78133) üzenetére


pzstm
titán

6 vagy 12 hónap a konzol exkluzivitás? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#78135) hombre[EU] válasza pzstm (#78134) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja tényleg, timed ex., most nézem minimum 24hónapig. akkor biztosan nem idén :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#78136) Wesder válasza pzstm (#78134) üzenetére


Wesder
félisten

2 év timed ex.

2024-ben szerintem màr senkit sem fog érdekelni, főleg ha még rossz is lesz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78137) vg válasza Wesder (#78136) üzenetére


vg
addikt

Várjuk ki még ezeket a két éves ps ex játékokat... lehet nem kapnak cserébe cod-ot. ;]

(#78138) Bad Pritt válasza vg (#78137) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos, hogy kapnak, évi 27 ezerér'. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78139) hombre[EU] válasza vg (#78137) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a vanguard után szerintem két évig senki sem kap codot :D

Life, Uh, Finds A Way

(#78140) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#78139) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az a baj, hogy a következő három már tuti csőben van, szóval a Treyarch meg Sledgehammer új részeit még csak-csak eltolhatnák, hogy új irányt vegyenek, de az Infinity Ward idei játékát már csak egy jó kis Bioware-es delete - clean slate csavarral tudnák másfelé terelni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78141) minilego válasza hombre[EU] (#78139) üzenetére


minilego
senior tag

Egyáltalán van olyan, akinek kell még a Cod :F

(#78142) Bad Pritt válasza minilego (#78141) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Call Of Duty Vanguard And Black Ops Cold War Were No. 1 And 2 Best-Selling Games Of 2021 In The US

Ugyan, senkinek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78143) Wesder válasza minilego (#78141) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, évente 20-30 millió embernek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78144) Archman 3


Archman 3
tag

Sziasztok.
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy, Series S mellé mit érdemesebb venni?
200K - 250K környékén valamelyik 4K QLED tévét, vagy 100K körül 27' 1440p-s 144Hz-es 1Ms válaszidős monitort. A monitor tűnik ésszerűbbnek viszont a TV egy 9 éves FHD-t váltana és az mégiscsak jobban ki lenne használva mert biztos szebb rajta az HBO meg a Netflix is.
Ki melyiket választaná?

(#78145) hombre[EU] válasza minilego (#78141) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nekem kell, csak nem ezek a sz*rok amiket mostanában adnak ki :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#78146) ρσгτσ válasza Archman 3 (#78144) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ez elég sok kérdést vet fel.

Csak az okos funkciók kellenének a TV -ből? Okosítót kötnél a monitorra? Mert Xbox -on nincs HBO GO. Milyen játékokhoz használod? Milyen messziről néznéd? Vagy csak asztalhoz ülve akkor is, amikor nem játszol rajta? Milyen napszakban használnád? Mennyire napos a szoba, ha nem csak este?

Mert ha nem messziről nézed, és a TV funkciókat eleve nem használnád ki, akkor jobb döntés lehet a monitor. Bár ugye Netflix -en és HBO GO -n is van 4K tartalom...

Szóval nagyjából be kellene lőni, hogy mi a terv.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78147) Archman 3 válasza ρσгτσ (#78146) üzenetére


Archman 3
tag

Hát ez az hogy a monitor kb csak xbox-hoz lenne használva. A tv-t viszont használnánk 5 éves kislányom mese, feleségemmel este film, sorozat az HBO-n, Netfilxen. A sötétítés megoldható nap közben is, és elég nagy a nappali kb 5-6 méterre is el tudok ülni.

(#78148) krx21 válasza l.skywalker (#78117) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, és ebben biztos szerepet játszik az is, ha a PC-t 4K-ra állítod, akkor az natív 4K és nem a “konzolos 4K” ami sok esetben nem natív ugye..

(#78149) ρσгτσ válasza Archman 3 (#78147) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Akkor mindenképp TV kellene. 5-6 méter amúgy nagyon sok. Arra a távolságra ebben az árban sok kompromisszumot kellene kötni...

Szerk.:
Vagy veszel egy jobb monitort Xbox -hoz, és 150 környékén kompromisszummal kapsz egy vállalható TV -t egyéb felhasználásra. De az inkább csak 43 col környékén, aminél nem mindegy a távolság.

Illetve a fényerő abban a kategóriában nem túl magas. Ezért nem mindegy, hogy mennyire világos a szoba. Pl. HDR tartalomhoz. Sötétíteni nem feltétlen kell, de ha bever a napsugár, akkor nem sokat fogtok látni.

Vagy ott van például az 55C728, ami játékra is jó, de ott is alacsonyabb a fényerő.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78150) Gaben360 válasza Wesder (#78136) üzenetére


Gaben360
senior tag

Pedig már kezdtem örülni, hogy lesz valami épkézláb játék boxra, hamár elnapolták a Stalker 2-t. Erre ez is még 2 év...fasza...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.