Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) eL Geri válasza NyMRooD (#4997) üzenetére


eL Geri
őstag

Teljesen egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#5002) gduck válasza eL Geri (#4966) üzenetére


gduck
addikt

Én is. És az agyam eldobom ettől az örökös felbontás mániától, mintha azon kívül más nem is létezne :W

(#5003) Beniii06 válasza paprobert (#4994) üzenetére


Beniii06
őstag

Egyedi fejlesztésű csatlakozó. Láttad a lábkiosztását vagy ezt miből állapítottad meg?

Nem célja az MS-nek az összes funkció leleplezése. Ilyen SSD sebességhez mindenképpen pcie csatoló szükséges, a Crossfire is pcie-en kommunikál egymással.

A Lockhartot még ugye nem is láttuk, lehet azon is plusz egy csatlakozó vagy eltérhet az SX-étől.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#5004) Beniii06 válasza NyMRooD (#4997) üzenetére


Beniii06
őstag

"hogy windows pc, van gamepass, visszafelé kompatibilitás és a 4k/120fps is elérhető, mondjuk lehet, hogy 3-4 SX árába is belekerül"

Lehetne GNU/Linux is, ha nincs előfizetve GPU-ra. Pont az lenne a lényeg, hogy két SX árából "ugyanazt tudná, mint a PC csak féláron", 4 helyett. :C És akkor nem lenne szükség 2 év múlva egy újabb fél gen gépre, az RTX is simán menne ~4k/30fps mellett.

"Got any other secret weapons?"

(#5005) Wesder válasza Beniii06 (#5003) üzenetére


Wesder
félisten

Ha csak nem ilyen a crossfire kàbel feje, nehezen fogsz te oda bàrmit bedugni a bővítőkàrtyàn kívül.

Ez még a "külső tàpban van még egy GPU"-nàl is nagyobb baromsàg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5006) Beniii06 válasza Wesder (#5005) üzenetére


Beniii06
őstag

"Ha csak nem ilyen a crossfire kàbel feje, nehezen fogsz te oda bàrmit bedugni a bővítőkàrtyàn kívül."

Nyíéván, ha lesz ilyen funkció, akkor az MS gyár hozzá megfelelő kábelt is. Annyira a részletekben akadtál el, közben nem is érted, hogy működik. :U

"Ez még a "külső tàpban van még egy GPU"-nàl is nagyobb baromsàg."

Azt nem is én írtam. Erre belinkeled a bővítő SSD-t oldal nézetből. :C A csatlakozó a lényeg, nem az SSD, azt pedig még nem ismeri senki sem, már pedig az szerintem pcie alapon működik a CPU miatt is.

"Got any other secret weapons?"

(#5007) NyMRooD válasza Beniii06 (#5004) üzenetére


NyMRooD
őstag

" Pont az lenne a lényeg, hogy két SX árából "ugyanazt tudná, mint a PC csak féláron", 4 helyett." - De ezzel pont, hogy el pc-sedne, így mi értelme lenne a fél gen megúszásának, eleve kijön 2 különböző hardverű gép és a te megoldásoddal még lenne 3 kombináció, az összesen 5 féle konfigurációt jelent amire optimalizálni kell, a third-party-k tennének rá és minden jól menne sx-en meg sx-sx-en, a másik három meg nem hozná az elvárt szintet, a Sony meg félgennél kiadna egy hasonló erejű vagy erősebb gépet mint a két sx crossfire-el (mert a crossfire-el nem duplázódik az erő), a first-party stúdiók meg szívnák a fogukat, mert minden megjelenésük csúszna 1-2 évet. Ilyen erővel ha csak az ár zavar tényleg kijöhetne az MS egy saját pc-vel ami játékra is jó és nyomott áron adna, cserébe csak store-ból lehetne telepíteni és lenne beépített (nem cserélhető) bing és edge.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#5008) Beniii06 válasza NyMRooD (#5007) üzenetére


Beniii06
őstag

"eleve kijön 2 különböző hardverű gép és a te megoldásoddal még lenne 3 kombináció, az összesen 5 féle konfigurációt jelent amire optimalizálni kell, "

Szerintem itt értettél félre, pedig direkt írtam is, hogy azonos fajtával működne csak, mivel a Crossfire is úgy működik. XSX-XSX-el és XSS-XSS-el, nincs itt semmiféle kombináció.

(#4999)

"(mert már ha két egyformát össze lehet dugni, lehessen két különbözőt is :))"

Téves elgondolás, mert ha ismernéd a Crossfire-t, hogy csak azonos HW-el működik vagy különben lehúzza az órajelet, akkor nem írnál ilyet, én viszont sokszor foglalkoztam ilyesmivel és ezért írtam, hogy szerintem működhetne, ha támogatás is lenne hozzá és pcie alapú a bővítő kártya csatlakozója.

"Got any other secret weapons?"

(#5009) NyMRooD válasza Beniii06 (#5008) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ok, akkor 4 konfiguráció, de még mindig csak azt tudom mondani, hogy ez így (üzletileg) butaság, mert a Sony simán rákontrázhat fél gennél, amire az MS-nek is lépnie kellene egy félgen-es géppel, ráadásul ha jól tudom a crossfire halott (de ha nem akkor is okkal nem egy sikertörténet), arról nem is beszélve, hogy ha emlékem nem csal nagyon nem mind1 az összekötő elem hossza sem, nem tudom, hogy az ár miatt vagy az átviteli sebesség vesztés miatt (a'szem utóbbi), szóval nem érne sokat. Én még mindig úgy látom, hogy te egy olyan gépet szeretnél ami rendelkezik a pc és a konzolok minden előnyével a hátrányaik nélkül, ha megtudják csinálni akkor felőlem legyen, de szvsz ne éld bele magad.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#5010) paprobert válasza Beniii06 (#5003) üzenetére


paprobert
senior tag

Abból, hogy a VGA gyártók az elmúlt bő 8 évben letettek még az egy kártyára szerelt több GPU-s megoldásról is.

Illetve a developer friendlységnek is betenne.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5011) hombre[EU] válasza paprobert (#5010) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ill. azért a 2 és fél emberért (aki használná) még gondolkodni is felesleges rajta :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#5012) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5013) Beniii06 válasza NyMRooD (#5009) üzenetére


Beniii06
őstag

"Én még mindig úgy látom, hogy te egy olyan gépet szeretnél ami rendelkezik a pc és a konzolok minden előnyével a hátrányaik nélkül, ha megtudják csinálni akkor felőlem legyen, de szvsz ne éld bele magad."

Nem éltem bele magam, mint írtam is, csak ötletként merült fel + még nem írta senki sem. pcie x4 bőven elég lenne neki szerintem, egymás mellé rakva a két konzolt 20cm-nél hosszabb vezeték szerintem nem is kellene, annyi meg az alaplapokon is szokott lenni két csatlakozó között, de legalább ezeket elfogadom ellenérvként.

A teljes csak előny mindkét platformon egy eszközben, majd akkor lesz, amikor FPLA alapú gépek lesznek, akkor már nem beszélhetünk sem konzolról, sem pc-ről, hanem az elindított alkalmazás döntené el. Ez majd ~20 éven belül kiderül.

"Got any other secret weapons?"

(#5014) Beniii06 válasza paprobert (#5010) üzenetére


Beniii06
őstag

"Abból, hogy a VGA gyártók az elmúlt bő 8 évben letettek még az egy kártyára szerelt több GPU-s megoldásról is."

Az már régen is problémákat okozott áramfelvétel és hűtés szempontjából. Amire én gondoltam az két különálló konzol összekötése, mindkettőnek saját táppal és saját hűtéssel.

"Illetve a developer friendlységnek is betenne."

Tudtommal a DirectX 12 támogat már skálázódást magától is, illetve a különböző játékmotorok is erre fókuszálnak már. Elég ha arra lefejlesztik és akkor nem kell külön ezzel is foglalkozni CF profilokat csinálni, stb. de ellenérvként ez is jó.

"Got any other secret weapons?"

(#5015) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Volt olyan pletyka is nemrégiben,hogy az xsx állítólag a steam-es játékokat is fogja támogatni.Akkor már valóban félig pc lenne.. Én megelégednék ha egyre több játéknál lenne billentyű és egér támogatás.

(#5016) Beniii06 válasza hombre[EU] (#5011) üzenetére


Beniii06
őstag

Fél emberek(csak HW, SW nélkül), inkább ne használjanak semmit sem, mert ön- és közveszélyesek.

"Got any other secret weapons?"

(#5017) hombre[EU] válasza Wesder (#5012) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és ezzel az infóval számok nélkül mit lehet kezdeni? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#5018) Wesder válasza hombre[EU] (#5017) üzenetére


Wesder
félisten

Van még erő a rendszerben én úgy értelmezem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5019) paprobert válasza Wesder (#5018) üzenetére


paprobert
senior tag

Én inkább úgy értelmezem, hogy irdatlanul hatékony a rendszer ha a felesleges háromszögek eldobásáról van szó.

Minden pixelre jutott egy poligon, vagyis ott már nincs feljebb, tehát a tartaléknak sincs értelme. Ez a demónál a felbontás poligonszámát jelenti, Fortnite-nál viszont minden 3D objektum nem látható oldalai is beletartoznak.

Szerk.: Belegondolva valóban, nem 4K-ban futott a demó, úgyhogy tényleg magasabb felbontást enged meg ez az állítás.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5020) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Július 23-24 lehet az Xbox event

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5021) hombre[EU] válasza Wesder (#5018) üzenetére


hombre[EU]
veterán

max az amit paprobert ír, de ez csak geometria nem a komplett demora vonatkozik, hol a világítás,shader,textúrák stb.
szerintem alap egy generáció váltásnál,hogy új hw-új sw ne használjon több erōforrást nagyobb polygonszámhoz

Life, Uh, Finds A Way

(#5022) RudY válasza Beniii06 (#5003) üzenetére


RudY
addikt

Több hands on videóban is lehetett már látni, pl. itt is, ha erre gondolsz: [link] vagy [link]

(#5023) Wesder válasza RudY (#5022) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig zseniàlis, ahogy össze van rakva. Ilyen minőséget vàrok a PS5-től is. :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5024) soundsonic válasza RudY (#5022) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Hú ez egy mérnöki csodának tűnik és könnyen szervizelhetőnek :) Kíváncsi vagyok a pées belsejére is..

(#5025) Wesder válasza soundsonic (#5024) üzenetére


Wesder
félisten

Amit a videóban láttál az egy màgneses dummy azért hogy a Digital Foundry és Austin Evans kicsit legózhassanak vele.
A végleges gépet nem lesz ilyen könnyű szétszedni/összerakni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5026) Wesder


Wesder
félisten

20 CU-t mondanak a Series S-hez. Nem lesz az kevés?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5027) hombre[EU] válasza Wesder (#5026) üzenetére


hombre[EU]
veterán

kevés? miért mennyi az elég :D
az a gpu valahol az 5500xt teljesítménye körül lehet (sokkal hatékonyabb lesz a konzolban) és az most tud egy natív 4k30-at Ultra beállítások mellett néhány megterhelōbb játékban is->[link]...fullhd-re elég lesz lebutított grafikával

Life, Uh, Finds A Way

(#5028) Def26 válasza hombre[EU] (#5027) üzenetére


Def26
félisten

igazi öröm lesz majd optimalizálni ide oda a játékokat. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5029) HunChris válasza soundsonic (#5024) üzenetére


HunChris
senior tag

Biztos nem láttál még pc-t, egy heat-pipe-tól hanyatt esnél.. :U

(#5030) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Azt mondják a Lockhart kinézetre inkább egy Xbox One S All Digital-hoz hasonlít.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5031) EmThor válasza l.skywalker (#5030) üzenetére


EmThor
addikt

Én nem bánom, tökéletes lesz az emeletre a régi plazmához + melóban is csak full HD monitorok vannak :DD
X meg mehet a nappaliba de nem cserélem le hdmi 2.1re a 3 éves tévét, jó lesz a 60fps is.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5032) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Project xCloud won’t kill off the Xbox Series X anytime soon

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5033) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

70 dolláros nextgen játékok?

[link]

Live-Die-Respawn

(#5034) Crytek válasza oriic (#5033) üzenetére


Crytek
veterán

1 év után ez is 3$ lesz majd rá 1 hónapra bundlezva? :C :C :C Mert akkor felőlem 500 is lehet 0 day :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#5035) bulikavagyok válasza oriic (#5033) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem amúgy is időszerű lenne már az emelés. Bár nem a nextgen miatt. :B

[ Szerkesztve ]

(#5036) Wesder


Wesder
félisten

Állítólag 1200-an dolgoznak a Halo Infinite-en. Nem lesz olcsó mulatsàg ha bukni fog, az biztos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5037) Bep válasza Crytek (#5034) üzenetére


Bep
senior tag

Khm....Khm... 2Kxx sorozatra a 70 dollár csak a kisvak.... ez a beugró, a többség csak az után mond all-in -t

(#5038) Def26 válasza oriic (#5033) üzenetére


Def26
félisten

veszélyes dolog ez, simán visszaüthet az áremelés amilyen bojkottálás megy manapság bizonyos körökben. Én el tudom képzelni, hogy ezzel a húzással csökkennek az előrendelések, ős többen várják majd meg az első pár hónap után az akciókat.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5039) keIdor válasza Wesder (#5036) üzenetére


keIdor
titán

Miért bukna? :) Pár milla biztos elmegy belőle.

oriic: Minden generációval emelnek egy tizest elég régóta, de egyre drágább a játékgyártás, valahol meg is értem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5040) Wesder válasza keIdor (#5039) üzenetére


Wesder
félisten

Sose lehet tudni. Ha jól tudom 500.000.000$-ból készül a jàték.
Elég nagy kockàzat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5041) keIdor válasza Wesder (#5040) üzenetére


keIdor
titán

Sok elfog menni belőle, van egy nagy, több milliós Xboxos Halo fan bázis azért.
Néhány százezres PC eladás is várható.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5042) Wesder válasza keIdor (#5041) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy legyen. Mivel ingyen lesz biztos adok neki egy esélyt, de én nem venném meg, mert nem az én jàtékom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5043) icemad válasza keIdor (#5041) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De ez is jön gamepassba. Vagy nem?

(#5044) Wesder válasza icemad (#5043) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy jön Day1, hisz MS ex.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5045) negyven2 válasza keIdor (#5039) üzenetére


negyven2
veterán

Legalább 15 éve $60 a játékok alapára. Előtte nem volt igazán egységes $40-$80 között mozgott a NES/SNES korszakban, utána meg $50 körül a 360/PS3 megjelenéséig. Akkor emelték meg hivatalosan $60-ra. Sok elemző mondja azt, hogy igazából a mai DLC/mikrótranzakciós/games as a service felépítésben $80 lenne az ideális. Vagy ha el akarjuk engedi a plusz költségeket, akkor 100, de inkább $120.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5046) keIdor válasza negyven2 (#5045) üzenetére


keIdor
titán

Én nekem nagyon ez rémlik:

PS2/Xbox: 40€
PS3/Xbox 360: 50€
PS4/Xbox One: 60€

Úgyhogy én számítok a 70€-ra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5047) Wesder


Wesder
félisten

Nem lesz Fable Reboot, Fable telefonkiegészítők lesznek a Duohoz. ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5048) hombre[EU] válasza Wesder (#5036) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Halonak nem is az a dolga,hogy eltartsa az xgs-t :) megszemélyesítse a platformot aka system seller...

ha tényleg 500millióból készült (nagyon nem hiszem el) akkor vagy egy 100+ órás handcrafted singleplayert kell lerakni az asztalra...vagy átnézni a dolgozók offshore számláit :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#5049) negyven2 válasza keIdor (#5046) üzenetére


negyven2
veterán

Ha €-os árat nézzük, már most €70 egy $60-os játék. De amúgy hivatalosan a $60-os ár az a X360/PS3 generációnál lett általános. A PC lehet, hogy később lett $60 az ár.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5050) Wesder válasza hombre[EU] (#5048) üzenetére


Wesder
félisten

Azért 5+ év, meg 1200 ember igen csak megdobja a költségeket szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.