Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) .LnB válasza oriic (#110000) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Witcher 3 megvolt már? ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110002) oriic válasza .LnB (#110001) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze...háromszor is...elkezdtem. ;]

Live-Die-Respawn

(#110003) .LnB válasza oriic (#110002) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Red Dead Redemption 2?

(( Most jól gondold meg mit válaszolsz. Mert ennek súlya lesz a jövőre nézve, a kapcsolatunkban!! [link] :DDD ))

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110004) icemad válasza oriic (#110002) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akárcsak én... Nem gondoltam volna, hogy rajtam kívül van még olyan ember, aki NEM rajong érte. Emlékszem valami farkasembert kellett volna levernem egy ház alatti pincében. Nem sikerült. Ott hagytam abba.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#110005) oriic válasza .LnB (#110003) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remek játék, fantasztikus alkotás, kategóriájának legjobbja.... A baj az, hogy nem szeretem a western játékokat. :P

___________

Enshrouded

Elsőként PC-re jön early access-ben, utána konzolokra.

Live-Die-Respawn

(#110006) Frod válasza Moby (#109999) üzenetére


Frod
addikt

Én teljesen kerülöm ezt a zsánert (2d platformer), így nincs összehasonlítási alapom, mi miatt csalódás?.
Az a 40 perc amit nyomtam vele, nekem tetszett, de az első boss-nál kijön nagyon, hogy tudom mit kellene csinálni, csak nem reszponzív, és rendre szétkap hiába dodge-olok ki, míg a youtube videón a gyereket meg sem karcolta.

Do you see the white shadow?

(#110007) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Egész uton - hazafelé -
Azon gondolkodám:
PC Game Pass beleszámít
GPU konvertálásba netán?🤔

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#110008) Dinomano válasza gianni85 (#109997) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nem volt rossz a Control, engem jobban zavart az elvontságnál, hogy kb. a háromnegyedétől (végjáték is) túlhúzottnak tűnt. Legalábbis már untam nagyon.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#110009) Dinomano válasza oriic (#110002) üzenetére


Dinomano
senior tag

Én már 2X kezdtem el. Valahogy ugyanaz vele a bajom, mint második résszel. Lehetne áramvonalasabb az irányítás, lehetne megbocsátóbb loot-olás terén. (Felveszek 10 item-et, és cammogok.)
Sokat szidott Ubi-ék AC sorozatából a megengedőbb gameplay-t lekoppinthatnák.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#110010) IntelKiller7 válasza csuvicsuva (#110007) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Persze.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#110011) Wesder


Wesder
félisten

Phil Spencer on Redfall

"There's nothing that's more difficult for me than disappointing the Xbox community. To watch the community lose confidence and be disappointed, I'm disappointed. I'm upset with myself. We'll revisit our process."

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110012) csuvicsuva válasza IntelKiller7 (#110010) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszi, akkor ezek szerint 1:1-ben számolja azt is. Majdnem három hónap van, akkor lehet, hogy mégis most veszek mellé 2 év goldot, amíg el nem törlik a konvertálást. :R

Nem lesz 36 hónap, de az már mindegy. Nem fogok még sakkozni 3 hónapos kódokkal.

Wesder:

Aztán majd szeptemberben...

Phil Spencer on Starfield

"There's nothing that's more difficult for me than disappointing the Xbox community. To watch the community lose confidence and be disappointed, I'm disappointed. I'm upset with myself. We'll revisit our process."

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#110013) hadam98 válasza Wesder (#110011) üzenetére


hadam98
senior tag

Itt elérhető a teljes interjú: https://www.youtube.com/watch?v=yKwfEQ1eEyM

Redfall-ról is szó van benne.

Egyébként egy kicsit jobban aláásva. Ez a játék elvileg már alsó hangon több mint 4 éve készül. Ez idő alatt például összedobta a Respawn a Star Wars játékot, ami fényévekre van ettől. Elég sok időt adott az Xbox, hogy valami értelmes legyen a játékból. Itt nem tudom mi ment félre, de az nem normális, hogy ennyi ideig egy ilyen szennyet kapunk. Vagy nem készült eddig, vagy konkrétan az idő alatt alig csináltak valamit. Én úgy gondolom, hogy amennyi haladékot kaptak valószínűleg nem csak az Xbox hibája, hogy így sikerült. Mindegy. A lényeg, hogy remélhetőleg most már tanultak belőle és átvizsgálnak mindent. Júniusban meg kell mutatniuk kötelezően, hogy ki, és milyen játékon dolgozik.

Csak, hogy mondjak valami jót is. A Redfall limitált kiadású kontrollerek brutál jól néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#110014) vg válasza hadam98 (#110013) üzenetére


vg
addikt

4 évből kb 3 home office volt, ebből ennyit lehetett így kihozni. amúgy jó gamepass játékként, semmi vizet nem zavar

(#110015) hombre[EU] válasza Wesder (#110011) üzenetére


hombre[EU]
veterán

addig semmi sem fog történni amíg nem állítanak fel egy komolyabb menedzsmentet,ami felügyeli a fejlesztéseket. itt 1 ember lóf@szt sem ér, ~20 stúdió,10ezer ember világszerte...egy phil spencer meg egy matt booty nem fog csodát tenni

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#110016) frankdelgado válasza Wesder (#110011) üzenetére


frankdelgado
őstag

Megosztanàm Phil-el az èletfelfogàsomat. Ha van pènzem, inkàbb kevesebb, de minősègi sört veszek belőle, minthogy a pennyben vennèk holmi ótvar nèmet import sört több rekesszel, amit nemhogy a nèmetek nem isznak meg, de mèg a patkànyok sem mennek bele.

Èrtem èn h bocsànatkèrès meg igèrgetès van dögivel, de ez màr annyiszor megtörtènt, h teljesen súlytalannà vàlt...

[ Szerkesztve ]

(#110017) Wesder válasza hadam98 (#110013) üzenetére


Wesder
félisten

A Bethesda csak 2 ève rèsze a Microsoft Gamingnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110018) Norb79 válasza csuvicsuva (#110012) üzenetére


Norb79
őstag

De, amikor új gpu jön létre akkor egy az egyben.
Van 6 havi gold, 6 havi pc gamepass és ellövöd az 1 hónapos gpu kódod, akkor 13 havi gpu lesz.
A tábla a futó gpu mellett beírt kódokról szól.
Fiamnak is úgy lett 36 havi gpu, hogy 33 havi gold 2 havi pc gamepass meg 1 havi gpu.

(#110020) csuvicsuva válasza Norb79 (#110018) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Igen, igen, úgy gondoltam, most csak a PC-s van. A táblázat arra volt jó, hogy ott van benne. :K

Nem terveztem egy darabig előfizetni, de akkor inkább most, mint mondjuk akkor, amikor ez lejár.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#110021) Bad Pritt válasza oriic (#110000) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk Phil pont a Sea of Thieves-t hozta fel példának, hogy majd itt is óriás fordulat lesz a játékban és minden szép lesz. Kíváncsian várjuk. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110022) negyven2


negyven2
veterán

Xbox wasn't involved with Redfall, but it's still blamed for its quality

Igen tudom, hogy Jez Corden meg Windows Central cikk, tehát simán lehet elfogult, de az tény, hogy mind a ZeniMax mind a Mojang kvázi egy nagyrészt függetlenül működő entitásként létezik a Microsoft-on belül. Vagyis a mind a kudarcok, mind a sikerekért, csak kisebb részben felelős a Microsoft (de ettől függetlenül ők is felelősek). Itt csap vissza az a politika, hogy stúdióiknak túlzottan nagy szabadságot adnak.

Volt pár hete egy cikk, hogy a Sony a saját stúdióiknak a játékterveinek a 80-90%-át visszadobja, és csak azt engedi csinálni nekik, ami biztos sikert érnek el. Ami, mint játékosként úgy tűnhet, hogy egy játható út, hiszen kritikailag mindegyik sikeres. Viszont kérdés, hogy ez mennyire öli meg a stúdión belüli kreativitást. Vagyis pl. egy Sea of Thives/Grounded/Pentiment szerű játékötletre rábólintott volna valaha is egy Sony, hogy: csináljátok nyugodtan!

Amit a Redfall-ról olvastam az alapján ez a játék kb. az a szint, amit más stúdiók esetében hallottunk már többször, miszerint évekig fejlesztetek után kaszálták egy projectet, mert azt bárhogyan is próbáltak összerakni az évek folyamán, de végül nem volt működőképes az, amit megálmodtak. Elviekben a Prey megjelenése után álltak neki a fejlesztésének, és 2019 óta van aktív státuszban, mivel addig a Wolfenstein: Youngblood-ot csinálták a MachineGames-el közösen.

Kérdés az, hogy egy ilyen fiaskó után, vajon átértékeli-e a Microsoft a jelenlegi felfogást a stúdióival kapcsolatban, hogy: csináljatok, amit akartatok kvázi addig ameddig akarjátok hiszen, ha nem lesz jó, attól még Game Pass-ba elfér (pl. mint a Netflix esetében). Mert azért egy szigorúbb kontroll lehet, hogy jó lenne... bár az meg lehet azt eredményezné, hogy sokan kifakadnának emiatt hiszen 2023-ban eléggé fontos szerepet kap az, hogy a fejlesztőkhöz csak ultrapozitívan lehet hozzáállni.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#110023) Bad Pritt válasza negyven2 (#110022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk akkor szólni kéne Philnek, hogy ne vállalja magára a blamát, mert ebben a friss interjúban épp ezt teszi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110024) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

Régen jártam itt, de úgy látom, a régi tagok többsége nem tűnt még el... :)
Egy kérdésem lenne hozzátok. Használtam a keresőt, google-t, de nem találtam rá egyértelmű választ. A legújabb friends&family szolgáltatásban, ha a tulaj felvesz a családtagjai (barátai) közé, akkor én elérem az ő saját játékait, vagy csak a szolgáltatásait (game pass) tudom használni? Jó lenne, ha olyan írna, aki biztosan tudja rá a választ, esetleg ebben a variációban is használja.

Köszönöm előre is!

(#110025) Bep válasza negyven2 (#110022) üzenetére


Bep
senior tag

A gond, hogy a Redfall az a szint amitől egy fejlesztőnek/kiadónak mély szégyenérzetnek kellene lennie. És a vezető menedzsmentnek meg feltenni a kérdést, hogy miért nem néztek rá az alkalmazottakra, hogy épp mit csinálnak. Nulla szintű önellenőrzés.
Annyira az ótvar alja, hogy egy jobb érzésű stúdió nem adja ki. Lényegében gyáriasítva: "Hol volt a meo???" Kb, mintha veszel egy kg lisztet a boltban és bele lenne kulázva, mert a gépbeállítónak épp nagyon kellett.
Az árazáson is látszik, hogy azt se vették észre, hogy egy másodosztályú offgrade terméket dobnak a vevő orra elé. Vagy ami még rosszabb szándékosan át akartak dobni a palánkon.
Anno biztos nevező lett volna egy Rosszpcjátékok videóra.

(#110026) pzstm


pzstm
titán

“Phil says there’s no scenario where Xbox can ever catchup and overtake PlayStation or Nintendo so they had to go off an do their own thing which is GamePass and Cloud Services. Console War is officially over. He also states they can never make the games that Nintendo and Sony do.”

ez amit mar jo regota mondogatnak joparan….Xbox teljesen kulon uton jar PS es Nintendo vilagatol….

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#110027) hombre[EU] válasza negyven2 (#110022) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ahhoz képest ahhoz volt eszük,hogy elsō nap lelōjék a ps verziót...de ahhoz màr nem,hogy valaki ránézzen az elmúlt két évben :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#110028) Wesder válasza hombre[EU] (#110027) üzenetére


Wesder
félisten

Vagy látták hogy egy kalap trágya, ès azèrt nem lesz PS verzió, mert akkor mèg ennyi sem lett volna kèsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110029) hombre[EU] válasza Wesder (#110028) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem hiszem,hogy amikor megvették a bethesdat akkor az ötleten kívül valami létezett. azt is nehezen hiszem el,hogy ezt több,mint 2évig tartott összerakni :D

Life, Uh, Finds A Way

(#110030) Mephike


Mephike
senior tag

(#110031) hadam98 válasza pzstm (#110026) üzenetére


hadam98
senior tag

Itt mire gondolt? Miért lenne vége a konzolháborúnak és mi az, hogy nem tudnak olyan játékot csinálni mint a Sony és a Nintendo?

(#110032) icemad válasza hadam98 (#110031) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Tudnak?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#110033) Moby válasza Bad Pritt (#110023) üzenetére


Moby
addikt

Phil Spencer felelőssége elvitathatalan. Évek óta azzal áltatja követőit, hogy neki személy szerint fontos, hogy az xbox kiszolgálja a közönséget. ha ebből egyetlen szó igaz lenne, legalább megnézné, amit kiadnak. De tök nyilvánvalóan fogalmas sem volt róla. Ha ez igaz lenne, minden fiaskónak lennének következményei, de nem lesznek. Mármint belső következményei nem lesznek, külsők annál inkább.

(#110034) persil válasza pzstm (#110026) üzenetére


persil
nagyúr

"He also states they can never make the games that Nintendo and Sony do.”

Mondjuk spec. ezert en szemely szerint kifejezetten halas vagyok. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#110035) hadam98 válasza icemad (#110032) üzenetére


hadam98
senior tag

Majd a Starfield...

(#110036) Moby válasza pzstm (#110026) üzenetére


Moby
addikt

De azért a stúdiókat vásárolgatják fel, mert azok nagyon kellenek a gamepass, meg a cloudservices-hez :D
Phil Spencer sajnos folyamatosan hazudik, ami mostanra elérte azt a szintet, hogy a nyilvánvaló bukdácsolást is koncepcionális sikerreceptként próbálja eladni.

(#110037) vg válasza pzstm (#110026) üzenetére


vg
addikt

Tetszik az utolsó mondat. Ennek a Phil embernek valaki szólhatna, hogy a Sony nagy játékait is Amerikaiak készítik, talán Phil melletti épületben, ráadásul Amerikai Hollywood-i sztárokkal. Tudnának, csak nem akarnak, nagy bs az egész.

(#110038) Wesder válasza icemad (#110032) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudnak, ès nem is akarnak. Ezt kb gen indulása óta mondogatom.

Szerk.
Meghallgattam az adást.
Rengeteg olyan dolgot hallottam vissza tőle, amit már elèg règóta mondogatok èn is.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110039) csuvicsuva válasza Siffredi (#110024) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Friends&Familyben csak a szolgáltatásokat tudja mindenki használni, illetve egyedül az előfizető tud egy másik gépre home-olni.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#110040) hadam98 válasza Wesder (#110038) üzenetére


hadam98
senior tag

Rengeteg tehetséges fejlesző van náluk. Tudnak és fognak is. Kijön a Starfield amiben ahogy már sokszor mondtam nagyon bízok és valószínűleg ott lesz az a pillanat amikor azonnal bemennék a boltba egy xbox konzolt venni. Egy szolgáltatást csak játékkal lehet eladni. Az például egy következő "Skyrim". Viszont ezen a vagy jó játék lesz vagy nagyon rossz stíluson mielőbb változatniuk kell... Meg ne kelljen 10 évet várni mire kijön egy saját cím.

(#110041) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

[link] :DD :D

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#110042) Wesder válasza hadam98 (#110040) üzenetére


Wesder
félisten

Hiába lesz jó a Starfield, nem fognak az emberek rohanni Xboxot venni. Kèt okból:

-Már van PS-e, ès rengeteg játèkos csak egy konzolt engedhet meg magának.
-Day1 jön PC-re is.
Bethesda címek PC-n erősek a modolhatóság miatt.

Egy átlagos játèkfejlesztèsi idő 6 èv, ha új IP.
3 èv, ha folytatás, ès nem kell rebootolni a szèriát.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110043) Moby válasza Wesder (#110038) üzenetére


Moby
addikt

>Nem tudnak, ès nem is akarnak. Ezt kb gen indulása óta mondogatom.

Nem. Te ugyanazzal az ökörséggel mosdatot ki őket a saját inkomptenciájukból, amit mostanra ők is teljesen magukévá tettek, közben összeszoírtod ánusszal imádkozol, ha majd a következő megjelenés odacsapjon. És nem az a baj, hogy TE nem veszed észre, hogy ez éppen az előbbi miatt nem tud megtörténni, hanem az, hogy ők sem. Nincs valódi tétje egy Halo Infinite fiaskónak, nincs tétje egy Redfall fiaskónak, és ha őszinték akarunk lenni, akkor már egy majdnai Starfield fiaskónak sincs semmi tétje, hiszem megvan a magyarázat, és ennyi elég. Ők nem ezt az utat járják. Csak arra nincs magyarázat, hogy milyen út van, amihez roncsokat kell felköhögni csinnadrattával, aztán beleállni a megszégyenülésbe, magyarázkodni újra és újra, és egyre erősebben hinni abban, hogy van ez a másik út, és mindig azon akartunk járni.

[ Szerkesztve ]

(#110044) Peat76 válasza Wesder (#110042) üzenetére


Peat76
őstag

Én a Forza Horizon 5 miatt vettem Series X-et :U :K :K!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#110045) Wesder válasza Moby (#110043) üzenetére


Wesder
félisten

Èn nem várom hogy a következő játèkuk majd jól odacsapjon, èn csak jó játèkokat várok, mint ami a Hi-Fi RUSH is volt.

Imádom, az új SunsetOD-m a Hi-Fi RUSH, de az nem csapott sehova semekkorát.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110046) hadam98 válasza Wesder (#110042) üzenetére


hadam98
senior tag

Szerintem rengetegen megtehetnek maguknak egy 100 ezer forintos konzolt. Úgy veszik a játékokat és a konzolokat mint a cukrot. Elég megnézni, hogy milliós gépeken konkrétan úgy fut a játék mint egy konzolon. Semmit nem számít, hogy egy játék jön számítógépre. Meg biztos mindenkinek csúcskategóriás gépe van.

(#110047) Wesder válasza Peat76 (#110044) üzenetére


Wesder
félisten

Èn meg a töbszáz játèk miatt, amit előző genben megvettem.
Ha 18-ban PS4-et veszek One S helyett, akkor most nem biztos hogy lenne Series X-em.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110048) Moby válasza Wesder (#110045) üzenetére


Moby
addikt

Amihez pont úgy nem volt közük, ahogy ehhez sem. Valójában ahhoz sem sok közük van, ami teljesen az ő alattuk készül, mert nincs aki törődjön ezekkel. Ha jól sikerül akkor mázli, majd a kövekező megint földbeállás lesz, mert a mázli nem gyakori jelenség. Mivel ezeket a stúdiókat sem versenyhelyzet, sem külső erő nem szorongatja, gyakorlatilag bele van hardkódolva a rendszerbe a folyamatos földbeállás. Ettől jó játékokat várni nyilvánvalóan irracionális. Néha majd lepottyan egy-egy olyan is.

(#110049) Wesder válasza Moby (#110048) üzenetére


Wesder
félisten

Ez majd a Hellblade II-nèl kiderül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#110050) Dinomano válasza Bad Pritt (#110021) üzenetére


Dinomano
senior tag

Én azért azt megjegyezném, hogy a Sea of Thieves még valamennyire egyedi játék volt (szerintem), és nem egy Redfall, ami helyettesíthető 28 másik online shooterrel. Amikor sokkal jobbak vannak piacon ennél, nem tudom ki fogja megvárni, hogy megjavuljon.

/(^_^)____7=--- - - >|

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.