Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) AMD Power válasza homerhamm (#80985) üzenetére


AMD Power
titán

Egyébként igen. :K Lehet,hogy lassan elkezdem a CP2077 a FH5 mellett. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#81002) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#81000) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én úgy érzem elégedettek. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81003) oriic válasza Steve1207 (#80996) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Thx, de valamiért megvolt már, lehet hogy valahol volt már free :D

Live-Die-Respawn

(#81004) persil


persil
nagyúr

Kerlek benneteket valaki segitsen mar ezt a rohadek nat-ot open-re allitani, mert az ideg szana-szetvag. Egyszer csak fogja magat, oszt' moderate. Miert?

Privatban, ha valakinek van par perce irja mar le kerem, hogy mi a szart csinaljak, mert a net-hez(marmint igy) total nem ertek. Nat, meg port-ok, meg upnp, tarsaik, konkretan azt sem tudom mik ezek. Vilag eletemben gyuloltem ezt a reszet az egesznek, tokomert nem tud valami csak automatan beallni faszara 2022-ben. :(
Neten rakeresve a "megoldas" egy fillert nem er. Boxon tesztelve annyi a valasz, hogy ja ez moderate es dogoljek meg. Router-ben egyaltalan semmilyen hasonlo beallitas nincs, a port selection(oriasi javaslat ....) meg bead 30 random szamot. Hat kosz.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81005) Madoc válasza persil (#81004) üzenetére


Madoc
veterán

Próbáltad a boxot, routert és a modemet ujraindítani? Nekem open volt mindig de 1-2x az évek alatt moderate lett, ujraindítás helyrehozta.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#81006) persil válasza Madoc (#81005) üzenetére


persil
nagyúr

Az nyilvan az elso volt, de hetekig hibatlan volt es most megint kapott egy rohamot es megint szar, pedig abszolute semmi nem valtozott. Multkor is ugyanez volt. Agyfasz. :/

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81007) Landon válasza hombre[EU] (#80999) üzenetére


Landon
őstag

Minimum low / medium RT reflections-t vártam a PC-shez képest. Nevetséges hogy ezt nem tudták összehozni. Na, majd az öreg Alex mester megszakerti DF-nel. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#81008) oriic válasza persil (#81004) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

UPnP-t használsz?

Live-Die-Respawn

(#81009) persil válasza oriic (#81008) üzenetére


persil
nagyúr

Nem tudom mi az!!!! :D

De a box azt irja "nem sikeres". Router-nel meg csak hasonlo beallitasok sincsenek. De! Eddig ment es "sikeres" volt.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81010) icemad válasza persil (#81006) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam akkor ment moderate-re amikor bekerült a rendszerbe egy WiFi jel erősítő és ahhoz csatlakoztam. Nálad volt bármilyen változás a hálózatban? Új eszköz, szolgáltató váltás, bármi?

(#81011) persil válasza icemad (#81010) üzenetére


persil
nagyúr

Abszolute semmi. Egyszer volt ilyen szarakodas, aztan helyrejott, hetekig hibatlan es most megint szar.

De meg csak a csipkes teritot( ;] ;] ;] ) sem tettem arrebb a boxon.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81012) Steve1207 válasza persil (#81009) üzenetére


Steve1207
veterán

Végső megoldásnak, ha továbbra is előjönne a hiba ezzel nato penre tudod állítani a boxot.

.

(#81013) oriic válasza persil (#81009) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha routeredben nincs UPnP (amit kétlek :D ), akkor még mindig ott van az, hogy portforwardnál beállítod a megfelelő portokat. (nálam ez van beállítva évek óta és mindig open vagyok)

[link]

Live-Die-Respawn

(#81014) persil válasza oriic (#81013) üzenetére


persil
nagyúr

De van, mert eddig open volt a nat es semmi sikertelen upnp, aztan a multkori utan megint open es sikeres, csak most negint vacak.

Okay, megfelelo portok, szuper, de mire...? Van 10 random szam. Amelyik tetszik? Vagy a multheti lotto szamokat? :D Es utana? Mondom a zingernethez teljesen hulye vagyok.
Mi a "megfelelo"?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81015) oriic válasza persil (#81014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Windowsban:

Keresőbe írod CMD, bejön parancssor, ott ipconfig, kiírja IP configurációdat. IPv4 adress kell, ami ilyesmi: 192.168.0.13.

Routerben port forwardingot (port továbbítás) megkeresed és IPv4 címeddel egyesével bepötyögöd a megfelelő portokat. Nálam ez ilyen:

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#81016) ρσгτσ válasza persil (#81014) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A fentiből mindegyiket be kell állítani. Milyen router? Mert általában a beállításokból ezeket el lehet végezni. Vagy úgy ahogy oriic írja.

Szerk.:
Én például mindig úgy csináltam, hogy a böngészőből nyitottam meg telefonon. Jelen esetben: 192.168.0.1
Aztán a router alján, vagy a papírján (vagy ha át lett írva azzal) lévő felhasználónévvel és jelszóval belépek. Utána pedig keresek olyan részt, ahol NAT, port forwarding vagy valami hasonló van. Általában ezek a haladó beállítások alatt vannak.

Ott lehet ezeket a portokat beállítani, mellé pedig azt, hogy UDP, TCP vagy mindkettő, illetve egyebeket. De ha nem menne az oriic által írt verzió, akkor dobj be egy képet erről a részről és megpróbálunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81017) Moby válasza oriic (#81015) üzenetére


Moby
addikt

És az miért jó, hogy a pécéhez forwardol mindent, miközben ő a boxot szeretné használni? :DDD

(#81018) persil válasza ρσгτσ (#81016) üzenetére


persil
nagyúr

Hala istennek evek ota nincs pc-m(mondjuk ennek tenyleg orulok), szoval telon szokom az ilyet.

"Jelen esetben: 192.168.0.1
Aztán a router alján, vagy a papírján (vagy ha át lett írva azzal) lévő felhasználónévvel és jelszóval belépek"
Ez eddig total oke, teljesen hulye nem vagyok, csak a port/nat/mac/stb resznel vagyok elveszve.
De irtam is fent, hogy a router beallitasainal abszolute semmi nincs, ami csak megkozelitoleg is hasonlitana a upnp-hez.

"Routerben port forwardingot (port továbbítás) megkeresed és IPv4 címeddel egyesével bepötyögöd a megfelelő portokat."
Ezt a reszt konkretan nem ertem. Mi a "megfelelo"? Honnan kellene tudnom, hogy mi a megfelelo? Meg mi az, hogy ipv4 cimemmel? Ezt sem nagyon tudom valogatni, ott van, hogy ipv4/ipv6 es csa. A beallitasokban nem lehet valtoztatni. Meg most a protokollnal mi alapjan kellene beallitani?

Na majd csinalok egy kepet, aztan elkuldom uzenetben, hogy ne kapjunk ki a sok off miatt. Ha megoldodik megisszuk az osszes sort.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81019) oriic válasza Moby (#81017) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja nem a PC ip-je kell, hanem az Xbox-é :D Na este van már.

persil

Bocsánat, Moby-nak igaza van, hülyeséget írtam elnézést. Xbox IP címe kell neked, azt meg az Xbox settingsben a hálózatnál találod meg. Sorry... :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#81020) Moby válasza persil (#81018) üzenetére


Moby
addikt

Milyen router ez?
Egyébként ha korábban jó volt, most meg nem, akkor lehet az is, hogy nem nálad van a hiba, hanem megnatolt a szolgáltatód. Ezt sűrűn csinálják, mert ritka kincs lett az ipv4 cím, de ez is könnyen leelenőrizhető.

(#81021) persil válasza Moby (#81020) üzenetére


persil
nagyúr

Nem tudom, annyira gaz ez az egesz. Fogja meg magat oszt alljon befele ugy, hogy jo legyen. Miert a felhasznalonak kell ilyen batomsagokat tudnia...? Semmi extrazast nem akarna az ember, csak hogy normalisan mukodjon. :(

"Xbox IP címe kell neked, azt meg az Xbox settingsben a hálózatnál találod meg."
Ertem, de tovabbra is pont ugyanott tartok. Mindegy, este van, fel is kurom magam az ilyesmin, nem erdekel az egesz. :D

Koszonom szepen mindenkinek azert, de ha nem tudod, hogy 5000 kulonbozo szam kozul miert pont azt kell es hova, illetve oda miert beirni a 100 sor kozul, akkor eselytelen az egesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81022) Moby válasza persil (#81021) üzenetére


Moby
addikt

Tehát milyen router ez? Pontos típus kéne, hogy tudjam mondani mit hol találsz.

[ Szerkesztve ]

(#81023) oriic válasza persil (#81021) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy simán az is lehet az van amit Moby mond, hogy szolgáltatónál van valami.

Live-Die-Respawn

(#81024) persil válasza Moby (#81022) üzenetére


persil
nagyúr

Tudom, hogy mit hol talalok.
Az a bajom, hogy ott van egy kazalnyi - szamomra - random szam, amiket be lehet mindenhova irogatni, meg mellette 3-4 betus roviditesek, amiket ki lehet - szinten szamomra veletlenszeruen - valasztani.

Echolife HG8121H es huawei. Meg egy kis feher szart hozott be vele a digi, azon gyakorlatilag atmegy ketto darab vekony kabel, az egyik bele ebbe a mocsokba.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81025) Bilux


Bilux
veterán

Ghost Recon Breakpoint mennyire jó játék? Játszott valaki vele?
Deluxe edition most 6475Ft

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81026) hitvanyalak válasza Bilux (#81025) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Én ps után ide is megvettem,mert szeretek bolyongani a dzsungelben. El lehet lenni vele,de szerintem a wildlands jobb volt. Érdemes nehezen játszani, hogy legyen értelme.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#81027) persil válasza Bilux (#81025) üzenetére


persil
nagyúr

En nagyon akartam szeretni, de a wildlands egesz egyszeruen fenyevekkel jobb.

A breakpoint sem lenne rossz, de valahogy minden hibazik. A zene, a jarmuvek, az elettelen lakott teruletek, minden fura. Egyebkent szep es 60 fps, ami azert elony, de a wildlands sokkal jobb hangulatu es aprosagokban sokkal jobb is(animaciok, zenek, hangok, stb).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81028) Moby válasza persil (#81024) üzenetére


Moby
addikt

Hát erről az ont-ről nem sok mindent találtam, de hogy van-e publikus IP-d azt ki tudjuk deríteni.
Először is van egy ilyened [link] . Itt az "IPv4 Information" részből az "IP Address" számok érdekes.
Megnyitod böngészőben/telefonon/bárhol a whatismyipaddress.com oldalt. Azt ellenőrizd le, hogy az ott látható IPv4 számsor, és a routeredben lévő számsor azonos-e.

[ Szerkesztve ]

(#81029) persil válasza Moby (#81028) üzenetére


persil
nagyúr

Es, ha igen? Es, ha nem?
Ipv6-ra azonnal kiirt egy baromi hosszu alfabetikus sort, a 4-re meg varni kellett, de oda is kaptam egy - joval rovidebb es szokvanyosabb - szamsort.

Nem egyezik, teljesen mas.
Szrk.: Egyik sem amugy.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81030) 3L1T3 válasza Bilux (#81025) üzenetére


3L1T3
addikt

Nagyon élveztem, ha van haverod akivel lehet igazán lopakodni akkor nincs jobb játék ennél most. Főleg ha realisztikusan játsszatok, van pár beteg arc akik így tolják.

[Ghost Recon´s REALISM MODE Is One Of The MOST Underrated Tactical Experiences]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#81031) Norb79 válasza persil (#81029) üzenetére


Norb79
őstag

Router kihúz áramból, xbox kikapcsol, újraindítod a routert majd az xboxot kör volt már? :)

(#81032) Bilux válasza hitvanyalak (#81026) üzenetére


Bilux
veterán

Köszönöm szépen hitvanyalak, persil :R
Akkor utána nézek a wildlands-nak

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81033) persil válasza Norb79 (#81031) üzenetére


persil
nagyúr

Egy negyezerszer. :D Multkor is(amikor eloszor kecsmeredett meg), meg most is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81034) persil válasza Bilux (#81032) üzenetére


persil
nagyúr

Az baromi jo, imadtam minden percet. Sajnos csak 30 fps(ha azota nem varazsoktak valamit), de szokhato, nem a szarabb fele szaggatos 30.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81035) Bilux válasza 3L1T3 (#81030) üzenetére


Bilux
veterán

Csak single módok érdeklnek. De a videó tényleg hangulatos :)

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81036) persil válasza oriic (#81015) üzenetére


persil
nagyúr

Konkretan amugy nincs ilyen. Vagy valami felfoghatatlan modon van megfogalmazva. Egyetlen egy oldalon van a port forwarding-rol emlites, de ott is csak a "szabalyokat" lehet beallitani, semmilyen hasonlo ablakom nincs, ahova ezeket a szamokat be lehetne irni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81037) ρσгτσ válasza persil (#81036) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Digi router? Ott nincs letiltva a beállítási lehetőség? Eléggé össze-vissza van náluk...sajnos. Nekem a Digi router bridge -ben van, mert ezen a fajtán (FiberHome) már a reset is le van tiltva. Kb. semmit nem enged csinálni. Mondjuk WiFi -ben (és másban is) amúgy is gyenge darab, szóval eleve nem maradt volna egyedül.

Ezért használok másikat, ami arra van kötve.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81038) persil válasza ρσгτσ (#81037) üzenetére


persil
nagyúr

En mindent tudok allitani, csak NINCSENEK ilyen beallitasok.

Mindegy, toltodik az elden ring, mas nem szamit. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81039) JamesHun válasza persil (#81004) üzenetére


JamesHun
addikt

ha pl digi neted van akkor érdemes becsörögni, mert a double NAT hiba az orvosolható

SeriesX: JamesSHun

(#81040) ρσгτσ válasza persil (#81038) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Amennyiben hozzáférsz mindenhez, kellene lennie egy haladó beállításnak, ahol ezek a port részek vannak, amit feljebb is említettem. Legalábbis nekem eddig mindegyik router -nél így volt. Amit írtál azt nem igazán ismerem.

Egyébként Digi netnél lehet inkább a szolgáltatóval kellene beszélni a dupla NAT miatt. Az volt már, és annak ellenére is csinálja? Gondolom azt írja?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81041) consono válasza persil (#81038) üzenetére


consono
nagyúr

A "Forward Rules" fül kell neked a router konfigjában, ott tudsz port forwardingot felvenni:

"In God we trust. All others must bring data"

(#81042) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Múltkor említette/kérdezte valaki:

"Users on Xbox Series X|S consoles can now keep up to two games in Quick Resume no matter what other games are launched. These games will only drop out of Quick Resume if the user manually removes it or if a game is updated."

Végül most fog bekerülni Alpha Skip-Ahead -be. Úgy volt hogy korábban érkezik, de végül kiszedték a frissítés kiengedése előtt.

Persze nem mostanában jön a normál frissítésbe.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81043) Moby válasza persil (#81029) üzenetére


Moby
addikt

Ha nem egyezik, akkor annyi a teendő, hogy holnap felhívod a szolgáltatód, és megmondod, hogy neked publikus IP cím KELL, mert neked ez így nem jó!
Nem a beállításaiddal van gond, egyszerűen nincs publikus IP címed. Hiába forwardolsz bármit bárhova, publikus IP cím nélkül nem fognak tudni megszólítani kívülről.

(#81044) persil válasza consono (#81041) üzenetére


persil
nagyúr

Kozben rajottem, hogy akkor latszik minden ablak, ha tenylegesen ujat akarok csinalni. En csak a fejlecet neztem, ami teljesen mas.

Mar csak azt nem ertem, hogy ez az ablak ezen a router-en miert 12millioszor bonyolultabb, mint amit pl. oriic linkelt. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81045) persil válasza Moby (#81043) üzenetére


persil
nagyúr

Es akkor eddig miert volt hibatlan? Mitol makkul meg x hetente/havonta?

Komolyan kerdem, mondom nekem ez az egesz teljes homaly. Akkor ne is adjam hozza ezeket a "port szamokat" amiket korabban linkeltek a sracok? Es, ha atallittatom az isp-vel, akkor mi lesz?

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#81046) NemMo válasza persil (#81044) üzenetére


NemMo
őstag

Annyival kiegészíteném az eddig leírtakat, hogy érdemes lenne a boxnak fix ip-t beállítani (már ha megcsinálod a port forwarding-ot)

[ Szerkesztve ]

(#81047) ρσгτσ válasza persil (#81045) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezért kérdeztem én is ezt feljebb. Nálam is össze-vissza írta. Hiába állítottam be portokat. Egyszer open, egyszer nem. Amikor csináltam Xbox -on NAT tesztet, akkor is néha ezt írta, néha azt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#81048) consono válasza persil (#81044) üzenetére


consono
nagyúr

Látod azt én sem értem miért ennyire bonyolult, nem véletlenül csak.a kölök Minecraft szervere van itt is bekonfigolva (még ha az is le van tiltva).

"In God we trust. All others must bring data"

(#81049) Moby válasza persil (#81045) üzenetére


Moby
addikt

Tyű, megpróbálom röviden leírni. Nem lesz könnyű.
A világból elfogytak az ipv4 címek. Nem most, évekkel ezelőtt. Azé, mer amikor a zinternet működését tervezték, senki nem hitte volna, hogy egyszer ennyi ember, gép, telefon, mindenbiszbasz lesz, aminek mindnek ip cím kell. Na ezek elfogytak. Drága és nehezen hozzáférhető lett. Ezé bevezették az ipv6-ot, mert ott sokkal több cím lesz, de az átállást nem megy gyorsan (az egész kicsit olyan, mint most majd a rendszámcsere MO-n). Emiatt a szolgáltatók azt csinálják, hogy nem adnak minden embernek külön IP címet, hanem beraknak egy ipcímet 10-30-50-100 emberre, mintha mind egy olyan router mögött lenne, ami mögött a te cuccaid is vannak (ez amúgy is így van, de most ebeb ne menjünk bele). Azért nem, mert úgy vannak vele, hogy sok embernek ahhoz, hogy telefonozzon, facebookoljon, youtubeozzon, meg ilyenek, abszolute nem kell, hogy egyedi ip címe legyen. És ez igaz is. Csakhogy ezt a szolgáltatók úgy teszik meg veled, hogy nem szólnak, hanem ilyen kussban, egyszer csak megnatolnak. Nem tudsz róla, csak onnan, hogy ha szükséged lenne publikus ip címre, akkor egyszer csak már nem mennek azok, amik addig mentek. Lásd...ugye. Azért is teszik így, mert úgy vannak vele, hogy aki ugat, mer tudja hogy mi történt vele, azt majd szépen whitelistelik, a többi nagy számú birkoidot meg úgysem fogja zavarni. Aki szól, attól elnézést kérnek, és többet nem csinálják ezt vele, mer az tudja, hogy mit csinálnak vele. Szal szóljál, jelezd, hogy nem vagy birkoid, másrészről neked TÉNYLEG szükséged van publikus IP címre, mer a munkád miatt, és homeoffice, és elveszted az állásod, vagy mindegy, mondj valamit, amitől elérzékenyül az ügyintéző. Velem is megpróbálátk, hát én nem beszéltem szépen velük. Többet nem próbálták megtenni. De lehet ezt szépen is, csak én nem vagyok ilyen szépenbeszélő. Ezt kb tudja is a pH közössége :DDD

(#81050) Moby válasza Moby (#81049) üzenetére


Moby
addikt

Na, hát ez nem is sikerült rövidre :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.