Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) pzstm válasza NemMo (#78296) üzenetére


pzstm
titán

Video alapjan azt hittem 1-2 kornes offolom ehhez kepest mar kozel ot ora belement. Sokkal
jobb mint vartam/gondoltam.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#78302) SaGa59 válasza beyruth82 (#78289) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem csak állítólag, de feltételekkel:

Ha nincs aktív GPU vagy Gamepass for XBOX vagy Gamepass for PC előfizetésed és veszel max három évnyi Live Gold előfizetést, ezt aktiválod a fiókodon, majd ezután veszel egy havi GPU-t, akkor egy az egyben konvertálja a három év Goldot három év GPU-vá.

Vagyis a fontos pontok:
– Nincs semmilyen aktív GamePass előfizetésed! Semmilyen!
– Max három év.
– Csak GPU-ra konvertálható így.

Ha van Gamepassod, akkor is működik a konverzió, de úgy nem sok értelme van, mert nagyjából olyan arányban konvertál, amekkora az árkülönbség a Live Gold és a GPU előfizetés között. Kicsivel jobban, de az nem éri meg igazán.
Az itt is közzétett, friss tapasztalatok szerint most is működik, hogy meddig, azt nem tudni. A konverzió után érdemes kikapcsolni az automatikus hosszabbítás funkciót, különben a lejárata után havonta levonja a kártyádról az aktuális havi díjat, ha akarod, ha nem. Ha még akkor is működni fog ez a mód, egy hónapot ki kell várj a GPU lejárta után, hogy újra végigcsináld.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78303) ProEvoFan válasza Moby (#78265) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A nagy felvásárlási hír után nem láttam/olvastam a reakciódat. Mi a véleményed? Ha elsiklottam felette, akkor sry.

(#78304) parandroid válasza SaGa59 (#78302) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen hibásan használod a gamepass kifejezést. Gamepassra is ugyanúgy működik az ultimate konverzió, mint a live goldra. Sőt, akkor is működik, ha van gamepass, és mellé külön live gold előfizetésed is. Ilyenkor a kettő időtartamát is összeadja, és ehhez adódik hozzá a frissen megvett game pass ultimate időszak.

Neked az nem tiszta, hogy a game pass =/= game pass ultimate.

Így meg konkrétan hülyeség, amit írtál, törölni kéne, de sürgősen, mielőtt valaki komolyan veszi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78305) beyruth82 válasza SaGa59 (#78302) üzenetére


beyruth82
veterán

De akkor bármelyik pillanatban megszűnhet ez a konvertálós rendszer. Láttam én már éjjeli őrt nappal meghalni 😂. Lehet épp ma reggel szűnt meg vagy 3 perccel ezelőtt. Tulajdonképpen ez egy zsákbacska. Jövő hónapban lejár a havi gpu-m és veszek 1-3 éves live goldot majd arra 1 havi gpu-t és vagy átváltja az egeszet gpu-ra vagy nem.50-50%. Gondolom nem küldenek értesítést, hogy hahó már megszűnt ez a lehetőség! 😂
Én úgy tudom meg kell varnom amíg lehár az érvényes gpu előfizetesem nem?

[ Szerkesztve ]

(#78306) parandroid válasza beyruth82 (#78305) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy meg bármikor elüthet egy teherautó (ami pont egy szállítmány ps5-öt hoz végre az mm-be ;] ), és akkor is baszhatod a gpu-dat. Szóval minek spájzolni? Amúgy évek óta megy a rendszer, de bármikor megszűnhet, ja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78307) beyruth82 válasza parandroid (#78306) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen más a két eset. Ha elüt egy kamion akkor többé már nem kell gpu nélkül léteznem, így a hiánya sem fog fájni.Ha viszont nem üt el és kiadok 18 ezret live goldra feleslegesen mert nem konvertál gpu-ra, akkor az idegesíteni fog mert azt a pénzt költhettem volna gpu-ra is 😉

(#78308) minilego


minilego
senior tag

Ez az It Takes two az én szememben egy túlzottan is hypeolt játék. Nem sok mindenben nem tetszett.

(#78309) homerhamm válasza minilego (#78308) üzenetére


homerhamm
addikt

Akkor végülis nagyon tetszett. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#78310) 30z.Samu válasza homerhamm (#78309) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, mínusz meg mínusz az plusz. :D

Sic Parvis Magna

(#78311) viperabácsi válasza Moby (#78300) üzenetére


viperabácsi
addikt

:R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#78312) Steve1207 válasza beyruth82 (#78305) üzenetére


Steve1207
veterán

Ez azért logikailag teljesen értelmetlen egy hivatalos lehetőségnél. A saját szolgáltatásuk upgradelik, amíg bárki meg tudja vásárolni, addig nem szüntetik meg és lesz rá lehetőség. Az a cél, hogy ott maradjon az ember arra az időre, valamint a benne foglalt szolgáltatást már kifizette az adott időszakra, szóval egyből háborognának a lehúzás miatt.

(#78310) 30z.Samu: pár IGN review is ilyesmi, nem volt jó, de ajánlott :D

.

(#78313) icemad válasza beyruth82 (#78307) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Átváltani mindenképpen átfogja. Az arány változhat,ha az MS gondol egyet.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78314) beyruth82 válasza Steve1207 (#78312) üzenetére


beyruth82
veterán

A jelenleg érvényes előfizetéseket nyílván nem szüntetné meg. Azt viszont simán megteheti, hogy egyik napról a másikra a live gold átkonvertálását megszünteti. Az nem lehúzás. Vennék 12 havi live goldot és rá egy gpu-t akkor kapnák 1 havi gpu-t és utána átváltana 12 hónapig live goldra. Elvileg én csak ezt fizettem ki tehát ez járna amúgy is. Értem én, hogy most még meglehet csinálni de ezt akár 1 perc múlva is megszűntetheti és aki 3 perc múlva akarja ezt a konvertálos dolgot annak már nem menne. Ráadásul még csak szólnia sem kéne előre az MS-nek, hiszen amit megvennék (1 havi gpu és 12 havi live gold) azt meg is kapnám. De nem ragozom tovább. A lényeg, hogy ezt csak akkor tudom megcsinálni ha a jelenleg érvényíes hivatalos gpu előfizum lejár ugye?Most semmiképp? Mert itt feljebb valaki azt írta élő előfizu mellett is meglehet csinálni, erre reagált valaki, hogy nem és ne írjon ilyen marhaságot.

[ Szerkesztve ]

(#78315) icemad válasza beyruth82 (#78314) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Meglehet csinálni, csak értelmetlen. Leírom miért : pl most van neked aktív gpu előfizetésed, ami még 3 hétig aktív. Ha erre veszel egy év goldot és beaktiválod, akkor azt konvertálja 4 hónap gpu-ra. Árban kb ugyanott vagy. A konvertálás működik minden irányba, de a gold-->gpu átváltás 1:1 működik. Ezért éri meg sokkal jobban. Szóval meglehet csinálni, csak minek?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78316) Moby válasza ProEvoFan (#78303) üzenetére


Moby
addikt

Mert nerm volt reakcióm :) Azt gondolom, ennek rövidtávon annyi a hatása, hogy a gpu még értékesebb lesz, de amúgy nem számítok különösebben semmire. Hosszútávon már lehet, de szerintem ebben az egész kérdéskörben sokkal érdekesebb lenne, hogy ez az MS-nek miért érte meg, de most még mindenki azzal foglalkozik, hogy mennyi pénzt költött el, és fú meg haaa. Ez szerintem teljesen érdektelen, van rá pénzük. A miértje lenne érdekesebb, mert kívülről nehezen érhető, hol van ebben ekkora üzlet nekik. Nem látni, mit is vettek, vagy vennének meg pontosan, vagy hogyan tudják a hasznukra fordítani, hogy pozitívan jöjjenek ki belőle.

(#78317) beyruth82 válasza icemad (#78315) üzenetére


beyruth82
veterán

Ok köszi! Akkor kivárom a 3 hetet. Egyébként hardveraprón az 1 éves gold + 4190 ft-s konvertálós opció ugyan annyi mintha alzáról megvenném az 1 év goldot és arra a gpu-t. 17990+ 4190. Durva. Ezek után ki az aki Hardverapróról fogja venni?

[ Szerkesztve ]

(#78318) vonSux válasza beyruth82 (#78317) üzenetére


vonSux
őstag

A konverzióhoz meg kell várni, hogy a futó előfizud lejárjon?

(#78319) sch_a válasza beyruth82 (#78317) üzenetére


sch_a
addikt

A sok hülye, aki lusta egy google kereséshez és inkább isteníti őket, mert meg tudnak venni egy brazil gold kulcsot valami külföldi netes piacterén. Aztán még nagy büszkén hirdetik itt, hogy ők bizony még a belépési adataikat is átadták...

(#78320) icemad válasza beyruth82 (#78317) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, ki fogja venni. Régebben olcsóbb volt. Nekem még mindig van egy év előfizetésem.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78321) beyruth82 válasza vonSux (#78318) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen meg kell várni ha a live goldot egy az egyben gpu-vá akarod konvertálni.Itt többen is azt írták.

(#78322) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Tudom, csak felig tartozik ide, de milyen soundbart erdemes xsx melle venni tv-hez? Gondolkodom, hogy a c1 melle nem artana valami erdemleges hangzas sem, ha mar a kepi gyonyor megvan

(#78323) krx21 válasza hm_guesswho (#78322) üzenetére


krx21
nagyúr

Hely kérdése is persze, de inkább egy belépő AVR egy alap 5.1-es hang dobozokkal mint egy csúcsnak nevezett soundbar…

(#78324) H.Kornél81 válasza hm_guesswho (#78322) üzenetére


H.Kornél81
tag

Ha nem fontos Neked az 5.1 és társai, valamint nem akarsz sokat költeni, akkor egy olcsóbb aktív hangfalpár is jó szerintem.

(#78325) hm_guesswho válasza H.Kornél81 (#78324) üzenetére


hm_guesswho
tag

Pont a helytakarekossag miatt gondolkodnek soundbarban. A millio kabelrol pedig nem is beszelve. A cel, hogy elvezetes legyen a hang(jatek es film kozben is persze), es ha mar koltok ra, nem lenne gond, ha a dolby atmos-t is tudja. Nem akarok garasoskodni, de azert plusz egy tv arat nem akarok kolteni hangra. Igy a nagyon max a 150-200, de ez a plafon

[ Szerkesztve ]

(#78326) AMD Power


AMD Power
titán

Még mindig van hátra mit megcsinálnom a Halo Infinitiben, pedig már több mint 15 órája nyomom a campaign részét. Élvezem , nem is kicsit. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#78327) H.Kornél81 válasza hm_guesswho (#78325) üzenetére


H.Kornél81
tag

150-től már vannak atmosos hangprojektorok, tudsz válogatni.
Lehetőleg olyan gyártókat nézz, amik elsősorban hangtecnikával foglalkoznak(JBL, Yamaha, Denon, Sony......)
Ha zenét is hallgatsz, akkor viszont nem a soundbar lesz az, ami ki fog elégíteni ezen a téren.

(#78328) jacis


jacis
nagyúr

Olvastam itt a topikban a kérdést miszerint Series S vagy X a jobb választás.
Leírom én miért döntöttem az S mellett.
Nekem legutóbb PS3 volt 2012-ben. Akkor már egy fullHD TV játszottam és bevallom nagyon szerettem. Nem volt igazából semmi gondom vele.
Azóta eltelt pár év és egy konzol széria ki is maradt nekem így azt gondoltam, hogy nekem az S verzió bőven elég lesz hiszen a PS3 is már tudta azt a szintet ami nekem kell.
Van egy LG OLED TV-m ami "csak" FHD felbontást tud viszont nagyon elégedett vagyok vele. Így a felbontás sem késztetett az erősebb hardverre.
Ezen felül a TV álvány a nappaliban elég szűkös helyet biztosít egy esetleges konzol számára így még ezt is figyelembe kellett vennem.
Összeségébe minden szempontot szem előtt tartva nekem a Series S jött ki mint megoldás.

Mikor megvettem a cimborám leszólta, hogy nagyon gáz stb. csak a legerősebb konzolt szabad megvenni és abból is csak PS.
Ezek után kicsit bef.sva kicsomagoltam a gépet mikor megjött és beüzemeltem. Viszont mikor elindult a CoD Vanguard és megláttam milyen szép és közben a konzol milyen brutál pici és még a nappali öszhangjába sem zavar bele tök boldog lettem.
Heti 8-16 órákat játszom. Többet sajnos nem tudok. Viszont végtelenül elégedett vagyok a döntésemmel. Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani aki ezen a konzolon gondolkodik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#78329) AssAssynn válasza beyruth82 (#78314) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gyanítom, hogy ez az egész a live kivezetés miatt történik. Szvsz előbb fog megszűnni a live, mint az átváltás. De, ha ennyire félsz, akkor hagyjad. Itt csak az emberek 100%-nak működött ez a módszer.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#78330) AssAssynn válasza jacis (#78328) üzenetére


AssAssynn
őstag

És milyen frankón belesimul az egész megjelenésbe. Nagyon kis stílusos összkép. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#78331) icemad válasza jacis (#78328) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik LG oled full hd? Pontos típust tudsz írni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78332) hm_guesswho válasza H.Kornél81 (#78327) üzenetére


hm_guesswho
tag

Olvastam, hogy a sony eleg gyenge soundbarokat csinal a samsunghoz es lg-khez kepest. Koszi a tippeket! Film es jatek a fo szempont, es persze a kenyelem es helytakarekossag.

[ Szerkesztve ]

(#78333) ρσгτσ válasza icemad (#78331) üzenetére


ρσгτσ
őstag

EG9A7 tuti az volt.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78334) AMD Power válasza hm_guesswho (#78332) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem egy Samsung M450 van. Mind filmre, játékra,zenére brutálisan jó. Pedig egy 2x nm nappaliban van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#78335) sith7 válasza jacis (#78328) üzenetére


sith7
nagyúr

Patent ! :C

(#78336) szimszonos válasza SaGa59 (#78302) üzenetére


szimszonos
őstag

Teljesen kevered a szezont a fazonnal.A pc game pass,xbox game pass,live gold,ea play szolgáltatások közül bármelyiket át tudod konvertálni 1:1-ben ha veszel gpu előfizetést rá.Ha többféle előfizetésed is van ezek közül,akkor ezeknek az időtartama összeadódik miután átkonvertálod gpu-ra.A gpu-ban benne van a 4 említett szolgáltatás és az xcloud szolgáltatás amit külön nem tudsz megvenni.

(#78337) hm_guesswho válasza AMD Power (#78334) üzenetére


hm_guesswho
tag

Sajnos ezt mar nem kapni, mi a mai megfeleloje?

(#78338) jacis válasza icemad (#78331) üzenetére


jacis
nagyúr

2017 decemberében vettem. Pont akkor volt kifutó modell így nem nagyon emlékszem már mi volt a pontos típusa.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#78339) szimszonos válasza beyruth82 (#78314) üzenetére


szimszonos
őstag

Élő gpu előfizetésre is vehetsz nyugodtan több év live goldot csak nem 1:1 az átváltási arány ha nem 1:3.Ahogy icemad írta 12 hónap live goldtól csak 4 hónappal fog meghosszabbodni a gpu előfizetésed.Magyarul jobb ha megvárod vagy aranyárba lesz a gpu :)
A másik dolog hogy nem hinném hogy a közeljövőben az MS megszüntetné az 1:1-ben való átváltás lehetőségét.Ha a live goldot kivezeti valamikor,akkor pedig az átváltás is értelmét veszti.Mert a live golddal éri meg csak ez az egész átváltásos dolog.Azt tudod éves szinten olcsóbbnan megvenni mielőtt átkonvertálod.

[ Szerkesztve ]

(#78340) szimszonos válasza szimszonos (#78336) üzenetére


szimszonos
őstag

Bocsánat rosszul írtam az EA Play szolgáltatást nem 1:1-ben váltja át.Csak 1:4-ben ha jól tudom.A többit viszont 1:1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#78341) Bogyi007 válasza beyruth82 (#78317) üzenetére


Bogyi007
veterán

Musztii-t régóta ismerem, így nyugodtan rámertem bízni a TW-n keresztüli aktiválást is, akkor nem 18e forintos goldot veszel. A fél HA-s Xboxos közösség tőle vette/veszi a Goldot.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#78342) Sinu


Sinu
senior tag

Használ valaki közületek HDMI kapcsolót? Most egy ilyen Baseus-t használok, tök jól működik, de azóta mindkét megjelenítőm 120Hz, így ez az eszközöm már elavult.
Viszont nem találok 4k/120fps kapcsolót, vagy csak nagyon horror áron (30k).
Tudnátok ajánlani egyet 20k-n belül?

No Future

(#78343) kirkri válasza Bogyi007 (#78341) üzenetére


kirkri
addikt

Az elsőt még én is tőle vettem anno, ésszel csinálva a dolgokat nulla a kockázat TW-n keresztül is. A VPN-es 12 hónapos Live előfizetések most 11.5k körül mennek, szóval az a 2e forintos felár amit rátesz nem egy hatalmas összeg.

21 éve a Prohardveren! ™

(#78344) ANOka válasza Sinu (#78342) üzenetére


ANOka
őstag

Ld.:
[Re:] eBay-es kütyük kis pénzért / #180486

(#78345) Sinu válasza ANOka (#78344) üzenetére


Sinu
senior tag

Ez nem jó, ennek 2 inputha, és 1 outputja van, nekem fordítva kell, 1 in 2 out. Monitor <- Xbox -> Tv

Körül nézek Alin, de annak örülnék igazán, ha valaki tudna olyat ajánlani, amit használ és jól működik

[ Szerkesztve ]

No Future

(#78346) beyruth82 válasza szimszonos (#78339) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem már. Valaki itt 3 év live goldot is írt. Azt hogy lehet aktiválni amúgy?Én a neten csak 12 hónaposakat látok.Vagy abból kell venni 3 darabot és aktiválni egymás után, majd arra az 1 havi gpu?

(#78347) AssAssynn válasza beyruth82 (#78346) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ja.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#78348) parandroid válasza jacis (#78328) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Használd egészséggel! Jól döntöttél, fullHD-re bőven elég az S hosszabb távon is. Veszel hozzá egy külső HDD-t, vagy SSD-t, és a tárhely sem lesz gond.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78349) IntelKiller7 válasza parandroid (#78348) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Ha csak nem Series játékokat akar játszani. Mert akkor lehet másolgatni..

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#78350) icemad válasza ρσгτσ (#78333) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na egy ilyen f@sza lenne a régebbi konzoljaimhoz. Köszi.

Jacis: nem gond, ρσгτσ már megírta.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.