Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92002) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A VPN - amennyiben a régiós korlátozások kijátszásával kapcsolatban kerül szóba - Tiltott téma.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#92003) kresz2 válasza l.skywalker (#92002) üzenetére


kresz2
tag

Értem,elnézést.

(#92004) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalos a Call of Duty: Modern Warfare II béta dátuma:

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#92005) Steve1207


Steve1207
veterán

Lepörgött a Far Cry 6, mint játék, amit produkáltak az részemről 8-9/10 lenne technikai hibák nélkül. De nem lesz, szóval 7/10 jóindulattal. Pedig szinte minden van, megannyi különböző küldetés típus, jó mini játékok, sok járgány, felszerelés, fegyver és a sztori is teljesen korrekt és változatos. Bejöttek a karakterek is, egy-egy túltolt rész persze szerepelt, meg a szöveg se mindig jött be (nem úgy beszélnek az emberek), de semmi kirívó, tetszett és szépen felépítették. Elég "világ" függő persze, de rég nem lövöldöztem ilyen jót fps vonalon és vitt a hangulat. Már-már rámondanám, hogy "ezaz ubi, szép munka", de ilyet kb pc vonalra lehetne inkább.

Most pedig a bug-ok: rengeteg hibába futottam már csak sztori vonalon is. Volt, hogy elrontotta a mentésem az elején, kuka. Máskor fősztori közben beakadt a karakter és csak egy helyben állt, pedig követnie kellett volna. Ne kapcsold ki jelzésnél befagy... Órák mentek el, mert vagy a mentés vagy a bug miatt újra kellett kezdeni. (Úgy 4 óra szöszölést jelentett ez pluszba.)

Teljesítmény bug-ok: az elején nem volt rá jellemző annyira, mint a felétől, de onnantól az egész kb screen tearing. Bosszantó, hogy nem sűrűn volt olyan rész, hogy ne darabolná a képet egy egyszerű forgásnál is a nagy semmiben, vezetés közben, de egy délutáni naplementés részen kb folyamatosan.

Úgyhogy bármennyire is tetszett maga a koncepció minden porcikája, ennyi hibával konzolon bőven elég volt egyelőre az ingyenes hétvégi sztori végigjátszás és bár szívesen folytatnám a mellékküldetéseket ebben a formában nem akarom sajnos.

És a végére a fel nem rótt mókás játékélmény bug-ok: - A küldetés felszedését adó emberke elkezd rohanni előlem és megy a vakvilágba. - Ellenfél vagy 15m-re lévő fedezékbe átrohan úgy, hogy előttem úgy 5m-re kezdi a futást és végig néz, de közben nem lő. - Teljesen láthatatlan ellenfél, csak a kis indikátor jelzi a feje tetején, hogy ott van, de amúgy "inaktív", mert nem is lő. - Lovak megvadulnak és csapatostól rohannak össze-vissza vagy neked rontanak. - Hatalmasokat repkedő npc-k (egymást elütik pl). - Az ember talpa úgy kopog, mint egy lópata, amikor rohan (két alkalommal összekeverte). - És a tárgyakkal egybeépülő hullákat szóba se kellene hozni.

.

(#92006) homerhamm


homerhamm
addikt

¡Como estas¿

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#92007) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

holnaptól series x tulaj leszek, ps4 pro-ról váltottam. izgatottan várom :DD
előzetesen ismerkedem a lehetőségekkel, szívesen vennék egy-két tippet/trükköt a rendszerrel/előfizetéssel stb. kapcsolatban a tapasztaltaktól.

elolvastam az összefoglalót, gondolom, hogy up-to-date, de szeretnék egy megerősítést kérni, hogy a lenti most is működik-e:

• Hogyan érdemes Game Pass Ultimate szolgáltatásra előfizetni? Ha olcsón szeretnél hosszú távra GPU-t, akkor először vegyél a lehető leghoszabb időre Xbox Live Gold előfizetést (itt a Hardveraprón is árulnak, a megbízható eladók után érdeklődj a topikban). Aktiváld be és arra vegyél rá 1 havi GPU-t (ha szerencséd van, engedi 300 Ft-ért) és így a teljes Gold időszakot felkonvertálja GPU-ra és rádob még annyival többet, amennyi a megvett GPU volt.
Amennyiben aktív GPU előfizetéssel rendelkezel mindenképp várd meg, a lejárati időt, mert ha arra aktiválsz Gold-ot, akkor nem a teljes időszakot, csak az 1:4 arányát kapod meg GPU-ként.

Ha jól értem, akkor így pl egy éves Gold előfizetés árából (+300 huf) meglenne a GPU.

(#92008) icemad válasza discrate (#92007) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jól érted. Csinálhatod úgy is, hogy 3 év goldot veszel és arra aktiválod, így 3 év gpu lesz. Maximum 3 év lehet, többet felesleges venni. Hardveraprón is szétnézhetsz, musztiii kollégát szoktuk javasolni, mint megbízható eladót.

(#92009) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

A Series X-em a gyári HDMI kábellel van rákötve egy LG 55UM7100PLB TV-re (HDMI ARC csatlakozón). A TV optkai kábellel van rákötve egy 2.0-ás rendszerhez és a TV saját távirányítójával tudom vezérelni a hangerőt.
Ez amit az Xboxon sehogy nem tudok elérni... Be van kapcsolva az Audio Passthrough, HDMI CEC, természetesen a HDMI van kiválasztva audio outputnak, mégis képtelen vagyok vezérelni az Xbox hangerejét a TV távirányítójával.

Mi lehet a gond, vagy irreális az elképzelésem? :F

Xbox GT: nozsolt

(#92010) IntelKiller7 válasza nofi (#92009) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

De minek akarod az xbox hangerejet allitani, ha a TV fel-le szabalyzojaval tudod allitani a hangrendszert?

Nekem is ARC-vel van a soundbar a TV-re kotve, az xbox meg be van dugva az egyik 120hz-es HDMI csatiba azt kesz.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#92011) nofi válasza IntelKiller7 (#92010) üzenetére


nofi
őstag

Az a baj, hogy mikor az Xbox bejön HDMI-n már hiába állítom a TV hangerejét, az Xbox hangja konstans hallatszik még ha 0-ra állítom is

Xbox GT: nozsolt

(#92012) Cicero


Cicero
őstag

Hali! Ha jól látom a F.E.A.R. (2005) van Xbox360-ra. Valaki próbálta Series gépen? Kompatibilis? Store-ban nem látom.

Youtube alapján működik, 4K 60 FPS :D

[ Szerkesztve ]

(#92013) IntelKiller7 válasza nofi (#92011) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Akkor ott valami nincs jol beallitva.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#92014) discrate válasza icemad (#92008) üzenetére


discrate
aktív tag

köszi szépen, megkeresem musztiii-t is. :R

van valami fontos, amire az elején figyelni kell? PS-en pl a Store régióbeállítása nem volt mindegy, azon nem lehetett később változtatni (max más régióba is regisztrálni).

(#92015) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok!
Xbox X/S Controller hiány cikk sehol nem találok.
Ha mégis akkor 34.000ft :Y

Gamertag:Rob3rt75

(#92016) Bird válasza pelenka35 (#92015) üzenetére


Bird
addikt

Jól látod. És ez csak rosszabb lesz. :( Ha az elite 2 nem lenne annyira kétes termék egyértelmű lenne a választásom, de így nem kell.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#92017) Norb79 válasza nofi (#92011) üzenetére


Norb79
őstag

Kb ugyanígy van nálam is csak másik tv meg hangfal, de mit értesz az alatt, hogy az xbox hangerő? Mi ad hangot a hangfalon kívül? A venti surrogása vagy mi?
Az xboxos játékok hangja csak a hangfalakból szól, de ha jól értem neked is. Mi ad még hangot? És minek a hangját?

(#92019) Cicero válasza discrate (#92014) üzenetére


Cicero
őstag

Igen, arra figyelj, ezt benéztem én is és írogathattam a supportnak, hogy légyszi-légyszi állítsátok át az amerikai régióról a magyarra!

Musztiii +1.

(#92020) nofi válasza Norb79 (#92017) üzenetére


nofi
őstag

Bocsi, lehet nem voltam egyértelmű. Az Xbox hangja beérkezik HDMI-n keresztül a TV-be, aminek a hangerejét nem tudom a TV távirányítóval vezérelni (szemben más TV alkalmazásokéval). Külön kell a hangfal potiját állítanom ha játszom.

Xbox GT: nozsolt

(#92026) Steve1207 válasza Bird (#92023) üzenetére


Steve1207
veterán

Pedig ő semmi olyat nem állított, teljesen reális, az előzményre volt a másik reakció is.

Ha már kontroller, amúgy aprókon még akad bőven a 10-15e körüli ársávban, akinek nagyon kell. Ha az "új léte" a fontos garival, akkor meg Euronicsban van 3 hó pass-al 34e-ért, de legalább van pass mellé. Mellesleg design lab-ban 27e környékén berendelhet az ember egy alapot is, igaz kérdés, hogy onnan is mikor szolgálják ki.

.

(#92027) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Hirdetni csak a Hardveraprón szabad! Thx

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#92029) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!
Próbáltam bogozni a különféle, egymásra licitáló késés jelentéseket,
és végül nem világos, hogy a Halo Infinite tartalmaz-e már online
coop campaign módot... Egy XSX-szel és egy PC-vel játszanánk...
Előre is köszönöm, ha valaki megválaszolja.

(#92030) vacs válasza nofi (#92020) üzenetére


vacs
veterán

Nálad valami rosszul van bekötve/beállítva.
Nálam xbox > hdmi > tv > optikai kábel > soundbar.
Csak a soundbarból jön a hang és a tv távirányítójával kezelem (soundbar távirányítója valamelyik fiókban pihen).

(^)(>.<)(^)

(#92031) IntelKiller7 válasza vacs (#92030) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Nalam is igy van.
Csak HDMI-n van a soundbar es a TV osszekotve, hogy legyen Atmos. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#92032) icemad válasza discrate (#92014) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Érdemes a magyar régiót beállítani, de tudsz más régióban is vásárolni. Pl USA vagy UK store.
(török, argentin, Brazil, új zelandi szokott még olcsó lenni, de az macerás... Ha gondolod keress rá a topikban. Kicsit szürke zóna...)

(#92033) Wesder válasza icemad (#92032) üzenetére


Wesder
félisten

Zéland és UK viszi a magyar kàrtyàt meg lakcímet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#92034) icemad válasza Wesder (#92033) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz, ezt elfelejtettem... :R

(#92035) csuvicsuva válasza Wesder (#92033) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Izland, nem?

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#92036) Scholes9 válasza Steve1207 (#92026) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez a hiány mitől van, mikor lesz változás :F Egyet pluszban én is vennék, hogy legyen 2 a géphez összesen. De nem sürgős szerencsére :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#92037) Wesder válasza csuvicsuva (#92035) üzenetére


Wesder
félisten

Az, Zéland csak az időzóna miatt fontos. :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#92038) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

XSX-hez kapott gyári kontroller xbox gombja beragad. Szerintetek garban lehet cseréltetni. A konzol 2022.12.29-ig garos még. Ilyekor a tartozékra is vonatkozik a garancia? Vagy az 1 év?

(#92039) elder troll válasza RobexX10 (#92038) üzenetére


elder troll
senior tag

Kontrollerre csak 1 év garanciát vállal a gyártó.

(#92040) Steve1207 válasza Scholes9 (#92036) üzenetére


Steve1207
veterán

Csak triviális választ tudnék adni, nincs és majd, ha érkezik :DDD Nem tudom amúgy, én legutóbb is már egy G920-at vettem két kontroller árából, úgyis sokat autókázok és strapabíróbb konstrukciók.
Amúgy US/UK fronton már ismét vannak készletek az MS oldalain (US oldalon akciózva), szerintem kb szeptemberre megoldódik a helyzet itthon is.

.

(#92041) csuvicsuva válasza Wesder (#92037) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Na azt majd egyszer én is ki akarom próbálni. Nem azért, mintha sorban falnám az 0day játékokat, hanem csak úgy. Very common achievement unlocked.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#92042) icemad válasza Scholes9 (#92036) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Design labban olyat raksz össze magadnak, amilyet akarsz. Csak egy kicsit drága, és 3-4 hét a szállítás.

(#92043) hombre[EU] válasza Cicero (#92012) üzenetére


hombre[EU]
veterán

lemezrōl megy, fps boosttal 720p60,auto hdr + az élsimítás

Life, Uh, Finds A Way

(#92044) Wesder válasza icemad (#92042) üzenetére


Wesder
félisten

Jelen àllapot szerint az a 70€, amit elkèrnek egy DesigLab-os controllerért több mint baràti.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#92045) icemad válasza Wesder (#92044) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. Nálunk is csak pár helyen lehet kapni sima kontrollert, de azok is 60 eurótól indulnak. Mondjuk a design labban 70 euró az alap. Extrákkal már 90 is lehet. És még mindig nincsenek benne a régi, normális színek.

(#92046) Wesder válasza icemad (#92045) üzenetére


Wesder
félisten

70 a szinezès, 80 ha szöveg is kell, 80+ ha van mèg màs extra óhaj.
Nekem nincs bajom a mostani szinekkel. Ha kellene egy conti tuti összeraknèk egyet 70-èrt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#92047) discrate válasza Cicero (#92019) üzenetére


discrate
aktív tag

Értem, köszi neked és @icemad @Fizzie-nek is.

(#92048) icemad válasza Wesder (#92046) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A színekkel nekem sem lenne bajom, csak a régi jókat eltávolították.
Talán így jobban érthető, hogy mire gondolok:

Ez a mostani lehetőség egy kis szelete:

Ez meg a régi:


Szerintem a régi átmenetes színek sokkal vagányabbak voltak.

(#92049) Norb79 válasza icemad (#92048) üzenetére


Norb79
őstag

Ezek mind xbox one kontrollerek amúgy. :)

(#92050) ρσгτσ válasza Norb79 (#92049) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, mert akkoriban más volt a design lab.

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.