Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129564) GoTReX


GoTReX
őstag

(rögzített hsz)

[Ilyen] helyekre nem túl biztonságos beregisztrálni Xbox accal, ugye? :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

Hozzászólások

(#2001) Wesder válasza mike1334 (#2000) üzenetére


Wesder
félisten

Persze :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2002) #20411392 válasza MasterMark (#1998) üzenetére


#20411392
törölt tag

Kiadhatták volna az új gépet xbox V néven vagy akár simán xbox 5-ként is, behozva a sanyit.

Classic
360
One
One X
és ez lehetett volna az ötödik.

A slimeket kár ide keverni, mert azok nem nyújtottam többet az elődnél teljesítményben. Csak kisebbek, halkabbak voltak és kevesebbett fogyasztottak. Bár a pont a One S erősebb pár %-kal a sima One-nál.

(#2003) l.skywalker válasza #20411392 (#2002) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

a One X nem volt külön generáció, ezért hívják azt is One-nak... Ha azt külön számolod, akkor a PS Pro is külön van.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2004) hombre[EU] válasza #20411392 (#2002) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Lehet,hogy ōk egy "családot" akarnak építeni. A Series X= X sorozat. Ebbe beletartozhat a One X, az új X és jöhet rá egy új X Slim...
A OneX egy elég fiatal gép,ok hogy 17végén jelent meg, de 18 felétōl (bf-re kapott egy -$100-t) kezdtek normálisan fogyni ezek a gépek. Szerintem nem szeretnék elengedni így behúzzák az új paletta belépō szintjére. Persze ez csak az én véleményem

Life, Uh, Finds A Way

(#2005) Wesder válasza hombre[EU] (#2004) üzenetére


Wesder
félisten

Csak az a baj hogy az alapja ugyan az, mint az S-nek, így ha az X-et még 4-5 évig tàmogatni akarjàk, az probléma.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2006) hombre[EU] válasza Wesder (#2005) üzenetére


hombre[EU]
veterán

még 4-5 év semmiképp, az nem fér bele. Akkora már a Pro verziókat hozzák. 22 után elengedik (ugye a híres nincs exkl. 2 évig az szerintem ezt jelenti) és akkor megkapta az 5éves életciklust, szóval az elsōknek sem lehet egy rossz szavuk

Life, Uh, Finds A Way

(#2007) Wesder válasza hombre[EU] (#2006) üzenetére


Wesder
félisten

Bekaphatja mindkét cég ha ezekre a gépekre kihoznak egy Pro variànst az biztos...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2008) hombre[EU] válasza Wesder (#2007) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Pedig fognak jönni :) 1. megvették most is tehát el lehet adni. 2. ez a Navi "1.0" nem egy nagy eresztés, nagyon gyorsan kevés lesz

Life, Uh, Finds A Way

(#2009) Wesder válasza hombre[EU] (#2008) üzenetére


Wesder
félisten

Azért lehetett eladni, mert az alapgépek màr megjelenéskor sz@rt sem értek. Mire nem lesz elég 9-12TF?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2010) #20411392 válasza l.skywalker (#2003) üzenetére


#20411392
törölt tag

Én csak egy logikus magyarázatot adtam arra, hogy miért tudták volna simán behozni számozásilag a sanyit.
Avagy simán lehetett volna azt is mondani, hogy az xbox 5 akkora ugrás az előző generációhoz képest, hogy egy szám váltása nem elég.

Vagy ha ez nem tetszik, akkor xbox V, ami jelenthet xbox kettőt is. Ami a One után jön.

Ha akartak volna, átállnak a számozásra.

A win 9 is kimaradt (részben technikai okok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#2011) #20411392 válasza hombre[EU] (#2004) üzenetére


#20411392
törölt tag

Ez egyébként simán valid lehet.
Oké, hogy, gyenge prociban az X, de pár évig lehet még támogatni. A One-t pedig kb azonnal elfelejteni :D

(#2012) hombre[EU] válasza Wesder (#2009) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azért jöttek,mert a og verziók nem tudták kiszolgálni a 4k kijelzōket és ōk ezt már elōtte látták,hogy átveszi a fullhd helyét (hiába trollkodtak az emberek a neten :D ) . Ugyanez lesz a helyzet a 8K-val és a raytracinggel.
Most tökmindegy mennyi flopsot mérsz rajta. Ez a navi tök jó lesz most. A tények: az év végén megjelenō konzolok gpu teljesítménye valahol a 2018!-as közép/felsō kategóriás rtx kártyák teljesítményét hozza majd. Na most képzeld,hogy 4-5 év múlva (6-7 évvel az elsō rtx-ek megjelenése után) mekkora szakadék lesz/lehet egy középkat. pc és a xs/ps5 hardwarek teljesítménye között...
Ez a helyzet mióta a konzolokat abban mérik,hogy melyiken fut jobban-szebben a kólofgyuti :/ régen a konzolok arra voltak,hogy egyedi élményt nyújtsanak amit nem kapsz meg máshol. Fordult a világ

Life, Uh, Finds A Way

(#2013) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

(#2014) gduck válasza NoOne1976 (#1992) üzenetére


gduck
addikt

Én speciel most a Cyberpunk 2077 miatt várom ;)

(#2015) AMD Power válasza Wesder (#2007) üzenetére


AMD Power
titán

Xbox-nal nem hiszem,hogy lesz ilyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2016) turikoczka válasza l.skywalker (#1951) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Elfog ferni mellette az uj xbox is... :D

[ Szerkesztve ]

(#2017) l.skywalker válasza turikoczka (#2016) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nagyon állat :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2018) turikoczka válasza l.skywalker (#2017) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Vett jopar ilyen es ehhez hasonlo gepet a munkahelyem, ennek pedig mar nem jutott hely igy a licitet megnyerve hazakoltozott :D

(#2019) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Outriders - Official Reveal Trailer [PEGI]

1-3 fős cooperatív RPG shooter. Gameplay február 13-án, magyar idő szerint 21:00-kor jön.

Játék megjelenése: Idén karácsony környékén. (Hivatalosan Holiday-t írnak)

Live-Die-Respawn

(#2020) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyelőre nem tudni, hogy kamu e vagy sem.

[link]

Live-Die-Respawn

(#2021) l.skywalker válasza oriic (#2020) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Várj. Ez most április akar lenni vagy az E3 előtt 5 nappal?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2022) Wesder válasza l.skywalker (#2021) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem júni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2023) l.skywalker válasza Wesder (#2022) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

9-én kezdődik az E3... Erősen furcsa lenne

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2024) FollowTheORI válasza l.skywalker (#2021) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Amerikai így április lenne.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2025) l.skywalker válasza FollowTheORI (#2024) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen én is úgy olvastam inkább...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2026) AMD Power


AMD Power
titán

[link] Ezek a szép nagy számok lehetnek az okai annak, hogy a Sony az Xbox Series X árára vár.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2027) mike1334 válasza AMD Power (#2026) üzenetére


mike1334
veterán

Baromi sok múlik kezdésnél az áron, az MS megtehetné, hogy olyan áron adja az xboxot, hogy a sony ne tudjon alá menni, de nem hiszem, hogy meglépnék. Nekik már inkább a szolgáltatás számít és nem a hardver.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#2028) l.skywalker válasza AMD Power (#2026) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én az IGN clickbait cikkeit nem venném alapul. Nem hinném, hogy bármire is várniuk kéne: egyszerűen még nem volt reveal. Nem is lett volna hol lehetőségük eddig a PS5 lehetséges árát, főleg, hogy még csak egy logót tettek közzé, a gépet, a specifikációkat még nem. Vicces lenne, ha a logó után az ára lenne a következő.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2029) frankdelgado válasza AMD Power (#2026) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én azt vontam le a cikkből, hogy nagyob radírokat kell vennem.......

(#2030) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Új képek jöttek a Fligh Simulator-hoz

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2031) oriic válasza oriic (#2020) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kozben kiderult hogy fake.

Live-Die-Respawn

(#2032) l.skywalker válasza oriic (#2031) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Te csináltad ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2033) oriic válasza l.skywalker (#2032) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilvanvaloan. ;]

Live-Die-Respawn

(#2034) l.skywalker válasza oriic (#2033) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szóljál, előtte lektorálom és akkor nem csúszik be ilyen dátumos gond :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2035) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Azért én ebben titkon bízok, hogy tényleg valami jó lesz. [link]

Sem EA, sem BioWare nincs a képben... #fingerscrossed

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2036) frankdelgado válasza oriic (#2031) üzenetére


frankdelgado
őstag

Basszus, pedig már ehhez igazítottam az elfoglaltságomat...na mindegy, átírtam a naptárban bebaszásra.....

(#2037) frankdelgado válasza l.skywalker (#2030) üzenetére


frankdelgado
őstag

Erre qrtára kíváncsi leszek...ez xox-ra is jön vagy csak xsx-re? vagy egyikre se....

(#2038) negyven2 válasza l.skywalker (#2028) üzenetére


negyven2
veterán

Az IGN kézenfogva a GameStar-al valóban az "újságírás" hulladék kategóriáját képviselik.

Viszont ez a cikk valójában a Bloomberg-en jött ki, ami azért nívósabbnak számít (de gondolom benne van a cikkben forrásmegjelölés).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#2039) NoOne1976 válasza mike1334 (#2027) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mondjuk vigyed ingyen az 1 dolláros ultimate game pass mellé :D Na, ez alá tuti nem tudna a Sony menni.

[ Szerkesztve ]

(#2040) l.skywalker válasza negyven2 (#2038) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

:R Én még így sem érzem validnak, hogy az Xbox-ra várna a Sony az árral.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2041) NoOne1976 válasza l.skywalker (#2040) üzenetére


NoOne1976
őstag

Annyi valósága azért lehet a dolognak, hogy a Sony az, aki veszíthet. MS elrontja a dolgokat, mi történik? Mindenki legyint, hogy eddig is impotensek voltak. (Mi zöldek maradunk.) De ha a Sony néz be valamit, akkor az gáz. Biztos mindenki "izgul" egy picit, hogy mit lép a másik.

(#2042) l.skywalker válasza NoOne1976 (#2041) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem hiszem. Ha még versenytársaknak is tekintjük a 2 céget, akkor sem ugyanaz a helyzet a 2 cégnél. Más helyzetben van a 2 márka mind a saját cégcsoportján belül, mind a piacon is. A Sony-nál nagyon sokat számít, hogy miként tudják fenntartani a PS4 sikerét. Nálunk az eladás, a meglévő tábor megtartása, az őket masszívan körülvevő tömeg nagyban hozzájárul a bevételehez és a bevételek bizony az anyacég mérlegében súlyként vannak jelen. Míg az MS esetében az Xbox divízió inkább egy úri hóbortra hasonlít, nem hinném, hogy a részvényesek akár csak egy fikarcnyit is foglalkoznának vele.

Akkor lenne ez a helyzet érdekes, ha mindkét márka 1-1 olyan cég alá tartozna, mint a Nintendo. Ahol nincs más, csak a gaming divízió. Ahol igenis a termék sikere egyben a cég sikerét is jelenti. De ebben a helyzetben nagyon nem tudom elhinni, hogy az árazásban egymásra várnának.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2043) Def26 válasza l.skywalker (#2042) üzenetére


Def26
félisten

"Míg az MS esetében az Xbox divízió inkább egy úri hóbortra hasonlít, nem hinném, hogy a részvényesek akár csak egy fikarcnyit is foglalkoznának vele"

Ezt pont így látom én is. Egyelőre eltartja a többi részleg, de nem tudom mikor kapnak a fejükhöz, és csap valaki asztalra, hogy na elég volt a játszadozásból. :U Nyilván nem lesz ilyen, de azért ez nekem nem annyira szimpi jövőkép.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2044) l.skywalker válasza Def26 (#2043) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Vagy ez vagy semmi. De valószínűleg jobban teljesít az Xbox mint a Zune vagy a WP tette. Persze a belső elvárások tekintetében

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2045) 3L1T3 válasza Def26 (#2043) üzenetére


3L1T3
addikt

Vicces, hogy 0 rálátással azt viziónálod folyamatosan, hogy az MS veszteségesen üzemeltet egy Xbox részleget. :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2046) negyven2 válasza l.skywalker (#2042) üzenetére


negyven2
veterán

A részvényesek szempontjából, nem hinném, hogy úri hóbort lenne ha az Xbox (és vele együtt a gaming), és hogy simán elnéznék azt, hogy csak viszi a pénzt. Persze benne van az, hogy időt adnak neki a felfutáshoz, de szerintem ha ennyi idő után (egy komplett generáció, sőt!), nem termelt volna nyereséget, akkor simán megváltak volna tőle. De ugye a generáció elején amikor a sajtó szerint "nagyon rosszul teljesíttet a PS4-el szemben" is a valóság az MS részéről az volt, hogy nyereséges az Xbox üzletág. Vagyis nem valószinü, hogy csak a pénzt viszi ki a cégtől (eleve nyereséggel árulták a Xbox One-t bár az X-et lehet már nem).

A Nintendo-t nem kell félteni, mert őnekik annyi tartalékuk van, hogy simán kibírták volna "bukót" volna a Switch és a következő egy két konzoljuk is.

A Sony esetében, bár éves szinten a PS üzletág az aminek köszönhetően nem veszteséges, de igazából a PS nélkül is azért maradt még azon kívül is olyan területük, ahonnan pénz jönne.

Ettől függetlenül, azért ha megteheti a Sony akkor az XsX alá fog menni árban, ez nem kérdés. Azért egy konzolgeneráció elején az ár is sokat számított mindig.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#2047) NoOne1976 válasza l.skywalker (#2042) üzenetére


NoOne1976
őstag

Pont ezért írtam, amit. PS esetében létfontosságú a siker, így egy rosszul pozícionált termék (rossz árazás) rossz startot okozhat.
Ugyanez az MS-nél? Gyerekek, el. urtuk, csinálni kellene valamit. Tudjuk főnök, mindig ezt csináljuk. (úri hóbort, nem jött be, majd kijavítjuk)
Ennek ellenére nem gondolom, hogy az MS tenne egy nagyot a startra, vagy nem érdekelné. Csak ők jobban megengedhetnek maguknak egy rossz rajtot, árazást.
Éppen a kettő közötti különbség miatt az MS szerintem több bukót is bevallal(hat), mint amire a Sony hajlandó. Pl. Sony kis haszonnal adja a konzolt, MS veszteségesen, de azonos áron. Így jobb hardvert ad ugyanannyiért. Az MS a 300 ft-os GP-ben is lát fantáziát.

(#2048) Def26 válasza 3L1T3 (#2045) üzenetére


Def26
félisten

mindig is "jó" voltál az általánosítás témakörben. miért hagytad volna ki ezt most?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2049) Carlos Padre válasza Def26 (#2043) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Amint nem jön be nekik a szolgáltatásalapú váltás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2050) l.skywalker válasza negyven2 (#2046) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem gondolom, hogy veszteséges. De tekintve azoknak a termékeknek az éves nettó bevételét, amelyek igazán húzzák a szekeret - a gaming tényleg meglehetősen kis súly. Persze a legutóbbi jelentésben csak revenue adatok voltak. Gaming szintű kiadások, nettó bevétel nem volt részletezve.

A Sony esetében viszont jelentős a Playstation súlya. Náluk a mobilos részleg az, ami már évek óta az úri hóbort kategória. De ott legalább tudni lehezt, hogy veszteséges.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.