Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42002) Bad Pritt válasza Zoleee83 (#41995) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Halo nem a legjobb példa, az 5 pont tökéletesen középszar lett. :D A Gears viszont (unpopular opinion következik) simán ott van az oly nagyra tartott a top Sony exkluzívok szintjén a maga zsánerében és az 5-ben ez a semi openworld dizájn jobban működik, mint az Unchartedben mondjuk.

Szerintem a Halo 5 egy kijózanító élmény lehetett az MS-nél, mikor kidobtak horribilis pénzt, aminek jelentős része nem is a játékra, hanem az egyéb kacatokra lett fordítva és utána ilyen fogadtatása lett, úgyhogy érezhetően más a hozzáállás az Infinite-nél. Ugyanez érezhető a Gears 4-5 között is, a 4 hibáit elismerték és láss csodát, az 5-ben nem csak javították ezeket nagyrészt, de még olyan plusz dolgokat is beemeltek a játékba, amikre nem is számított volna az ember egy ilyen játéktól, pl. (ismét unpopular opinion) a lopakodós részek sok olyan játéknál jobbak itt, amik kifejezetten lopakodásra vannak kihegyezve. Nem kell karakter fölé gyanú meter, vagy mi a rák, nem kell földre vetített vision cone, full minimal az egész rendszer, de fantasztikusan működik és élvezet volt minden stealth encounter.

Az viszont dicséretes, hogy ha gáz van, akkor igenis eltolják a játékot. A Sony-t is tisztelet éri emiatt a Last of Us 2 miatt, csak ott a kommunikáció volt kicsit gáz a ND részéről, de ez a masszív egy éves Halo Infinite csúszás számomra csak azt mutatja, hogy nem veszik félvállról a címet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42003) IntelKiller7 válasza 30z.Samu (#41999) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Mindenkinek más a stílusa. Pl haverom már 6x vitte végig az összes Wolfenstein-t, én meg 10 perc után kiléptem és letöröltem. :DDD
De ettől még nem mondom azt, hogy amit létrehoztak az nem lehet zseniális vagy minőségi. Egyszerűen nem érdekelnek a játékaik és kész.
Falloutnak is adtam egy esélyt amikor egyszer Free Play Days-es volt. Talán fél órát bírtam.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#42004) Zoleee83 válasza Wesder (#41997) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ha most konzolvásárlás előtt állnék és azt mondanák, hogy a Wolf3, új Doom, új Elder, (új Evil Within), új Prey csak Xbox-ra jön, gondolkodás nélkül választanék Xbox-ot.
Van amikor az adott játék dönti el ki-melyik platformot választja, nekem ezek a játékok ilyenek. (Legutóbb pl. a Horizon Zero miatt csináltam impulzus vásárlást és azért lett PS4..)
Ok a Medium tényleg rossz példa mert 3rd party, és ezt már benéztem párszor, és pont itt van a lényeg, hogy ingyen kaptam GP-be, ezért nem is fáj, hogy nem tetszett, másnak meg nagyon bejött, de tényleg nem ütötte meg egyáltalán a mércét nálam.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42005) Wesder


Wesder
félisten

Azért, ha a Doomok kapnak FPS Boostot és 120-szal fognak szaladgàlni, az nem lenne rossz.
Az idTech amúgy is szereti a magas fps-t nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42006) ProEvoFan válasza Zoleee83 (#42004) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kibaszott egyszerű a téma.
Xbox SS vagy ha van lé akkor XSX + olcsó gamepass.
PS5 +exkluzívok+nem kell megvenni azt, ami jön gamepassba.
Probléma letudva. :K

[ Szerkesztve ]

(#42007) Zoleee83 válasza Bad Pritt (#42002) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ezekről még nem tudok nyilatkozni, mert csak a Gears Judgement-nél járok a Gears szériában, a Halo-ban pedig a Halo CE-t nyomom. :B
Annyit viszont elmondhatok hogy mindkét széria meglepett, a Gears-t imádom a nem túl komoly története ellenére is, mert nem akar többnek látszani mint ami, fedezékből-fedezékbe, nehéz páncélokkal, sok-sok lövöldével. Fun!
Az általam eddig oly érdektelen Halo pedig rendesen meglepett, elkezdtem a Halo CE-t és nem tudom letenni, döbbenet, hogy ez az öregecske játék mennyire élvezetes, nagyon szépen újították, remek a gunfight, nem buta az enemy, érdekel a története is, biztosan végigjátszom ezt a szériát is.

@ProEvoFan - :K Viszont én megfordítom:
Xbox SX = GP + olcsó(bb) gamek
PS5 Digit. = Exek., idővel, amikor már van elég

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42008) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#42006) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

+1
This is the way.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42009) yuing válasza IntelKiller7 (#42003) üzenetére


yuing
őstag

Igen, én is átfutottam a linkelt kínálatot, de gyorsan el is engedtem a témát, nem érdekel semmi belőle.

The Elder Scrolls Skyrim-et próbáltam korábban, talán tetszett is volna, de mai szemmel már vállalhatatlanul csúnya sajnos.

(#42010) sith7


sith7
nagyúr

Ha még egyik Fallout játékkal sem játszottam, akkor melyiket ajánlanátok , a most GP - be bekerültek közül ?

(#42011) Bad Pritt válasza sith7 (#42010) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

New Vegas. Toronymagasan.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42012) Bluverkill


Bluverkill
tag

A Flight Simulator egy módosított ForzaTech-et használ.

(#42013) IntelKiller7 válasza yuing (#42009) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Skyrim-et én is próbálgattam anno még PC-n. Tetszett is meg nem is. Sokat nem játszottam vele, meg modolva is volt. Nekem már akkor elég fapados volt a grafikája. :DDD

Egyébként én nem is vagyok egy nagy Singleplayer játékot, ez még rá is tesz egy lapáttal, hogy ne nagyon érdekeljenek. :B

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#42014) Bad Pritt válasza Bluverkill (#42012) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Erről dobsz egy forrást?
Legtöbb helyen nem specifikálják a motort (in-house engine).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42015) vg válasza Bluverkill (#42012) üzenetére


vg
addikt

Hát, szerintem ott valami bing maps okosság van.

(#42016) Bad Pritt válasza vg (#42015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Majdnem, az Azure felhőben van fent a teljes térkép.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42017) oriic válasza Wesder (#42005) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

1000 fps is kihozhato a motorbol. ;]

Live-Die-Respawn

(#42018) Bluverkill válasza Bad Pritt (#42014) üzenetére


Bluverkill
tag

(#42019) Wesder válasza oriic (#42017) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, ezt olvastam hogy a 7-es motor màr ezt is megoldja. Ezek szerint egy ilyen duplàzàsnak nem lenne akadàlya.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42020) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#41995) üzenetére


hombre[EU]
veterán

amiket felsoroltál nem a gamepass modell szülte, azokat a játékokat a generáció közepe felé kezdték el...
én is látok benne potenciális "minōség romlást", de inkább abból az irányból hogy egyre primitívebbek lehetnek a gamepassbe szült játékok... ugye a user nem fog vele kínlódni, ráállni,megszokni és kitapasztalni (mint egy játékot,amelyet komoly pénzért megvett) hanem törli,mert vár rá további száz
de úgy gondolom ez is inkább a stúdió sara,mint a modellé

Life, Uh, Finds A Way

(#42021) vg válasza Bluverkill (#42018) üzenetére


vg
addikt

Szó nincs ebben ilyesmiről.

(#42022) Bad Pritt válasza Bluverkill (#42018) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes, jó tudni. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42023) Bluverkill válasza vg (#42021) üzenetére


Bluverkill
tag

"It is not easy to answer this question. I would say that the first difficulty was to successfully deport 99.9% of the game data to the cloud with Microsoft Azure technology, which allows us to model the entire planet at a high level detailing. "
"Then, we had the great support of Turn 10 during all the years of development of the simulator to learn all the physics, photo-realism, density and base structure of the FTech Engine, which in the version we used, was slightly modified to support the large load of data. "

"In short, the visual rendering is calculated on the player's Windows 10, but all the 3D Textures and Data used come from the FTech Engine in a mix with Azure."

(#42024) Bad Pritt válasza vg (#42021) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Then, the company's CEO shared the main technical challenges to successfully overcome and complete the Microsoft Flight Simulator, having to master the FTech Engine, graphics engine of the Forza franchise, used in Flight Simulator, and Azure, provided by the Microsoft Cloud.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42025) vg válasza Bluverkill (#42023) üzenetére


vg
addikt

Ebben hol található módosított ForzaTech? Mi van veled?

(#42026) Bluverkill válasza vg (#42025) üzenetére


Bluverkill
tag

Az FTech Engine az a ForzaTech.

(#42027) sith7 válasza Bad Pritt (#42011) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#42028) 3L1T3 válasza Bluverkill (#42026) üzenetére


3L1T3
addikt

:DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#42029) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Illetékes elvtárs vagy megerősít vagy megcáfol. :DDD A lényeg : most beszéltem KV ügyfélszolgálattal, hogy a wireless headset rendelésem esetében az átvétel módját módosítsuk, és azt mondták, hogy a termék még nem érkezett meg hozzájuk. Így a 16-ai kiszállitás kérdéses.

(#42030) Lacielvtárs válasza NoOne1976 (#42029) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én elvtárs vagyok, de nem illetékes ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42031) persil válasza NoOne1976 (#42029) üzenetére


persil
nagyúr

16-an jelenik meg, nem nagy meglepetes azert ennek fenyeben. :)

Meg aki nem "idoben" rendelte meg, azoknak irtak is, hogy valamikor a 16-i heten fog megerkezni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#42032) Moby


Moby
addikt

Valaki többlaki írjon már róla, hogy megyen-e ilyen dualsense-usbc-jack csodával! :)

(#42033) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#42030) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Te Ella vagy ne lódíts :D

Xbox One: bandymnc

(#42034) l.skywalker válasza Lacielvtárs (#42030) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én Tolkien féle elftárs vagyok :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42035) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

#Ask343​​ | Halo Infinite – Zeta Halo

Szövegesen összefoglalva: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42036) Lacielvtárs válasza l.skywalker (#42034) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&bandi0000:
látom szépen "szaporodunk" itt :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42037) oriic válasza l.skywalker (#42035) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na tessek ha valaki ettol felt:

CONFIRMED: The game is not open world

Live-Die-Respawn

(#42038) oriic válasza oriic (#42037) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Plusz kesobb lesz havazas is.

Havazas az lenyegeben elszigetelesi protokol resze---> Flood confirmed. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42039) l.skywalker válasza oriic (#42037) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

És akkor most jön, hogy: Miért nem az? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42040) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Bakker, most esett le a tantusz, hogy annó GamePass-ban volt meg a Shadows of the TR, és most nincs meg. Pedig nagyon kipróbáltam volna.. Sehol sem találok élhető árban. :(

Véleményem szubjektív...

(#42041) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#42036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bakker, mi meg mindenhol is találkozunk. :DDD csak személyesen nem jön össze. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42042) Silεncε válasza hackeeeee (#42040) üzenetére


Silεncε
őstag

Elvileg jövő héten bejelentenek egy fullos TR csomagot, lehet, hogy kapni fog valami minimális nextgen támogatást, én megvárnám azt.

(#42043) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#42041) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igaz, én anno a "kék pirulát" válaszoztam, ezét maradtam potenciális "ügynök" a virtuális világban :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42044) hackeeeee válasza Silεncε (#42042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jó akkor azzal türelmes leszek, köszi a tippet.

Bár a többi rész megvan, de meglátjuk. :R

Véleményem szubjektív...

(#42045) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Xbox Game Pass

A mai napon bekerült játékok:

Március 12.





#XboxNews

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42046) Lacielvtárs válasza l.skywalker (#42045) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

dejó a felét az elmúlt hetekben vásároltam meg :W :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42047) hackeeeee válasza l.skywalker (#42045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#42048) F_Peter válasza Lacielvtárs (#42046) üzenetére


F_Peter
őstag

:Y Pedig jó ideje tudtuk, hogy lehet erre számítani.

(#42049) oriic válasza l.skywalker (#42039) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Korabban sokan feltek ettol, mert igy telepakolnak a manapsag megszokott dogunalmas side questekkel. En orulok neki mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42050) 30z.Samu válasza l.skywalker (#42045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Múlthéten beszéltük, hogy ott fogom folytatni az Xbox-on a backup-ot, ahol PS-en abbahagytam. Tessék... :D Wolfenstein New Order is ON! :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.