Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) .LnB válasza vonSux (#125953) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sosem hallottam róluk. És egyébként fura, hogy egyáltalán ilyen "jelenség?"-ről beszélni lehet. De én elég büszke vagyok a közösségi médiás és youtube-os profiljaimra. Amúgy sem használok sokat, hármat talán. A facebook-ot leszámítva, ami teljesen elszabadult az utóbbi időben már, és használhatatlan. Minden profilomon elég igényes tartalmak és ajánlások vannak. Szóval amikor rájuk nézek, nem az jut rögtön eszembe, hogy a világ megérett a pusztulásra. (Láttam már ilyen YT és egyéb profilokat már, azért írom ezt. :) )
Mondjuk ebben van is meló, mert próbálom minél jobban megnehezíteni ezeknek a tech cégeknek azt, hogy minél jobban profilozzanak. Természetesen, teljesen nem lehet kikerülni, de ne legyen már könnyű dolguk. Egyedül a Meta az a Facebook-kal, aki ilyenkor átmegy amolyan "durcás" üzemmódba és olyan lesz tőle az oldal, mint ha tényleg Fekete Pákó és Győzike lenne az admin, megfűszerezve több száz reklámmal. Sebaj, egyébként sem használom nagyon, app sincs a telefonomon.
Hát van aki a Call of Duty-ban harcol, én ezeken a platformokon a bigtech cégek ellen. ;] :DDD

Egyébként is én már gondolkodtam ezen sokat, hogy az internet "helyes" használata, az már simán egy komoly tantárgynak kellene lennie. Iszonyat nehéz az, hogy hiteles, megbízható forrásokból tudj tájékozódni a világhálón, és elkerüld azt, hogy elnyeljen a trash. Mert elég csak pár alkalommal megnézni vicces-cicás videót, máris betemet a szemét. ;]

És arról nem is beszélve, hogy itt a 11 éves fiam, akit szintén felügyelek. És elég nehéz lavírozni a generációs különbségek határán. Komoly fejtörést okoz, hogy mennyire nyúljak bele, és szabályozzam a tartalomfogyasztását. És én az "eléggé" szintet tartom célravezetőnek. De a fiamnak, nem csak a telefonhasználata, de konkrétan időlimitre van állítva a Youtube app is. Az az egyetlen ilyen app, amit már használhat. És amikor megláttam, hogy a short-okat pörgeti, "lebeszéltem" róla. Most elég rózsásnak tűnik a helyzet, mert nagyon sok űrrel, űrkutatással kapcsolatos és igényes tartalmat néz. Ha pedig becsúszik néha egy-egy nem kívánatos tartalom, amihez ő még kicsi, akkor tiltom a csatornát.

Én arra jutottam így felnőtt fejjel is, hogy legjobban azzal tudom védeni a mentál higiéniámat az internet mocskától, ha minél kevesebbet használom. És láss csodát, lehet ám úgy is élni. (ez a fórum egyedül a kivétel, függő vagyok na. :D)

Fujj de undorító off lett ez ide. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126002) consono válasza .LnB (#126001) üzenetére


consono
nagyúr

Kéne egy "gamer szülők sirámai" topic :) Biztos vagyunk páran...

"In God we trust. All others must bring data"

(#126003) Roland861010


Roland861010
addikt

Nálatok megy az rendszer ?
Elindítom a gépet es azt írja hogy szerver hiba..

(#126004) .LnB válasza Roland861010 (#126003) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Persze, hogy nem megy. Mert bezárt az Xbox. Egész héten ez volt a téma, hogy az Xbox halott. Hát nem figyeltél?! ;] :DDD
Nem tudom most megnézni, hogy megy e.

consono
Egy "felelős gamer szülők" topik! :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126005) Janusz001 válasza Roland861010 (#126003) üzenetére


Janusz001
őstag

Hajnal 4-5 között ment, utána jött egy "The End" felirat. )

(#126006) Roland861010 válasza .LnB (#126004) üzenetére


Roland861010
addikt

Most nem mondod komolyan?
Akkor küldöm is vissza az X-et

(#126007) .LnB válasza Janusz001 (#126005) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meg a "The Xbox will return on Playstation" felirat. :DDD

Roland861010
Csak a miheztartás végett: Nem, nem mondom komolyan. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126008) vonSux válasza .LnB (#126001) üzenetére


vonSux
őstag

Nem tetézem itt, ez már “két sörös téma”, de örülök, hogy leírtad.

(#126009) Guitar14 válasza .LnB (#126007) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nekem lefutott a stáblista a rendszerindításkor. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#126010) Döglött Róka válasza Guitar14 (#126009) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Te nyertél :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126011) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

(#126012) Roland861010


Roland861010
addikt

Amúgy ez a Palworld egy rakás f…
Ugyan azokat a dolgokat csinálom mint mások es nekik mondjuk egy mob megölése 20k xpt ad nekem 15xpt .. ezek a glitchek szerintem csak pcn működnek

(#126013) koncsik válasza .LnB (#126004) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Biztos megy, mert a gyerek idegösszeomlást kapott volna, ha nem megy 120-szal a Fortinájti. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#126014) Döglött Róka válasza Roland861010 (#126012) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mégis játszol vele🤷

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126015) Roland861010 válasza Döglött Róka (#126014) üzenetére


Roland861010
addikt

Persze :D

(#126016) icemad válasza Roland861010 (#126012) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 10 ugyanolyan lényt elfogsz(!), azért kapsz bónuszt. Nem kell mindent megölni. :)
Minibossok, bossok legyőzése esetén is jár bónusz. Barlangok kipucolása esetén is. Lehet benne azért haladni. Bár én is most kezdtem egy új mentést, mert az előzőnél elég szar helyen volt a bázisom. Inkább kezdtem egy újat.
Bossoknál meg figyelni kell, hogy milyen fajta. Pl az első boss elektromos, akkor érdemes föld lényekkel nekimenni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126017) Frod válasza Roland861010 (#126012) üzenetére


Frod
addikt

Számomra elképesztő, hogy a legelavultabb, leggyűlöltebb mmorpg mechanikákat hozza vissza, és ennek most valamiért tapsol a közönség :D

Do you see the white shadow?

(#126018) icemad válasza Frod (#126017) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem tudom, milyenek a mmorpg mechanikák, de ez a játék egy az egyben Ark copy. Annak viszont jó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126019) persil válasza icemad (#126018) üzenetére


persil
nagyúr

Csak az ark olyan borzasztoan igenytelen, hogy kifolyik az ember szeme, ha csak meglatja a ui-t, menuket, animaciokat... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126020) icemad válasza persil (#126019) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel nem vitatkozom. :D Egyébként itt sem jobb a helyzet. Funkcióját ellátja pl az inventory, de borzasztó komplikált az egész. Utoljára a State of decay 2-nél tapasztaltam hasonlót. Ott is úgy voltam a társammal, hogy "akkor is puska lesz a kezedben, ha negyedóráig szopok közted, az inventory, meg a kocsi csomagtartója között , hogy rohaggyámeg..."
(Aki játszott vele, az tudja és átérzi ezt a helyzetet.... :W)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126021) Döglött Róka válasza icemad (#126020) üzenetére


Döglött Róka
veterán

K*va csomagtartó...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126022) persil válasza icemad (#126020) üzenetére


persil
nagyúr

Aterzem, teljesen, de megis, a state of legalabb baromi szorakoztato, szoval az ember konnyebben elnezi az ilyen bohockodasokat. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126023) AxBattler válasza Guitar14 (#126009) üzenetére


AxBattler
félisten

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#126024) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lies of P x Wo Long: Fallen Dynasty Collaboration Trailer

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#126025) Phoen|x válasza AxBattler (#126023) üzenetére


Phoen|x
őstag

Cuki.

Go Gunners!

(#126026) persil válasza AxBattler (#126023) üzenetére


persil
nagyúr

Na jo, eddig csak idiota kamunak tunt az egesz, de ezt latva most mar teljesen biztos, hogy hivatalos. :(
Amit a vakond egyszer el tud asni... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126027) Roland861010


Roland861010
addikt

Amúgy ha mindenhol azt írják megjelent a Palworldhoz az új 0.1.1.4-es frissítés de nálam nem talál hozzá frissítést és azt írja, hogy 0.0.457..
Van valami manuális módja a frissítésnek vagy majd egyszer csak megérkezik?

(#126028) Roland861010 válasza Roland861010 (#126027) üzenetére


Roland861010
addikt

Egy teljes újraindítás megoldotta

(#126029) homerhamm válasza Bad Pritt (#126024) üzenetére


homerhamm
addikt

Eddig még simán megszűnhet az Xbox. ;] ;] ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126030) Döglött Róka válasza homerhamm (#126029) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vigyázz, mert kezded túltolni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126031) NJanika válasza AxBattler (#126023) üzenetére


NJanika
aktív tag

Ezért látok mostanában 80-90k közötti eladó SX-eket vagy tényleg ennyire alacsony a használt áruk :F

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#126032) parandroid válasza NJanika (#126031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

3 éves cucc, egy éve lejárt garival, vadi újan 160k körül van, ha épp nem akciós. Mégis mennyit érhet használtan? Pláne leharcolt kontrollerrel, vagy anélkül...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126033) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Ráadásul, több cikk is megjelent erről,
Mi lesz veled ixbox?! Kickbox :DDD .
Remélhetőleg nem lesz teljesen kuka a történet.
Vagy unlockolják a bootloadert S cső.

(#126034) AMD Power válasza parandroid (#126032) üzenetére


AMD Power
titán

A kontrollerem 10 percenként levál a gépről. Mitől lehet? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#126035) Steve1207 válasza AMD Power (#126034) üzenetére


Steve1207
veterán

Nézd meg kábellel pl, hogy úgy minden rendben van-e, ha úgy ok, akkor másik akku stb körök.

.

(#126036) parandroid válasza AMD Power (#126034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most nem rémlik, mivel használod, de akkufeszültség miatt szokott lenni. Friss akku van benne (fel van töltve)? Esetleg egy formázós töltés, ha valami tud ilyen funkciót?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126037) modflow


modflow
veterán

Remélem az lesz a bejelentés, hogy a Senua's Saga: Hellblade II hamarabb jön PS5-re, mint Xbox-ra! :(

(#126038) Mr X válasza NJanika (#126031) üzenetére


Mr X
veterán

80k-ért már veszek is egyet. A Series S meg megy vissza a dobozba.

(#126039) Wesder válasza modflow (#126037) üzenetére


Wesder
félisten

Jelen esetben most mi a gondod a 05.21.-gyel?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126040) Lasersailing válasza wjbhbdux (#126000) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Akkor ez lesz a gond, köszönöm szépen!

(#126041) AMD Power válasza parandroid (#126036) üzenetére


AMD Power
titán

Venom aksi van benne. Már több mint 3 éves. De az a fura,hogy amikor a gyerek játszik a FM-al akkor nem csinálja. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#126042) Wesder


Wesder
félisten

Forza Motorsport | Update 6 will remove the locked part mechanic so all car parts can be accessed at Car Level 1 for every car in the game.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126043) Bep válasza Wesder (#126042) üzenetére


Bep
senior tag

Van akinek jó, van akinek mindegy.
Egy elemet kiheréltek teljesen. :)

(#126044) Wesder válasza Bep (#126043) üzenetére


Wesder
félisten

.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126045) csuvicsuva válasza Bep (#126043) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én ezt nem is értem. Ezt vajon azok sírták ki, akik sem eddig nem tudtak, sem ezután nem fognak tudni nyerni?

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126046) Bep válasza csuvicsuva (#126045) üzenetére


Bep
senior tag

Az egészet nem értem. Nem kellett sok mindent tenni, hogy kiszintezz egy kocsit maxra. Soloban mindegy, multi fix car tuningnál mindegy.
Volt egy car progress elem, amit teljes egészében eltávolítanak, aminek már megjelenéskor is nagyobb jelentőséget fordítottak (tesztekben), mint ami ténylegesen volt. Ráadásul megjelenés óta kb. felezték azt a kis tp szerzést is. :)

[ Szerkesztve ]

(#126047) mcwolf79 válasza Wesder (#126042) üzenetére


mcwolf79
veterán

Következő update-ben kiveszik az ellenfeleket , hogy könnyebben lehessen nyerni .
Komolyan , hogy ennyire ne legyen tökük , hogy felvállalják az egyik játékmechanikát , amit nagy büszkén hirdettek , hogy így meg úgy ki kell ismerni , meg kell szeretni az adott kocsit , hogy nem csak úgy mindent meg kapjon a user .
Pancser és töketlen banda :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#126048) csuvicsuva válasza Bep (#126046) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ja, gondolom az volt a baj, hogy nem engedte letölteni a tuningokat, mert XY alkatrészt még nem oldottad fel. Hát akkor menjenek Horizonozni...

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126049) modflow válasza Wesder (#126039) üzenetére


modflow
veterán

Hogy akkor Xboxra jön.
És nem PS5-re...

(#126050) Wesder válasza modflow (#126049) üzenetére


Wesder
félisten

Xboxod van, akkor nem mindegy?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.