Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77201) Roxbury válasza icemad (#77200) üzenetére


Roxbury
őstag

Köszönöm. :R

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#77202) icemad válasza l.skywalker (#77181) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akár ez is mehetne az összefoglalóba: [link]
Persze, ha van időd rá.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#77203) Roxbury válasza icemad (#77202) üzenetére


Roxbury
őstag

Ez egy nagyon jó ötlet.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#77204) Redneck


Redneck
veterán

Annál a játéknál, ahol Xbox One és PS4 szerepel platformként, XSX-en is működik a crossplay, a visszafele kompatibilitás miatt?
Havernak PS4 Pro van, nekem XSX, de lehet lenne cím amit tolnánk együtt a fun kedvéért. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77205) l.skywalker válasza Redneck (#77204) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen, működnie kell.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77206) icemad válasza Redneck (#77204) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az már necces lehet, mert van olyan játék, amiből két verzió jött ki. Egy one szériára, egy meg seriesre. Ez játék függő. Szerintem a linkelt oldalon tudsz úgy szűrni, hogy ps4 és sx.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#77207) [Ixub] válasza Redneck (#77204) üzenetére


[Ixub]
tag

Simán ki lehet választani az sx-t is. Csak a linken van a one beikszelve.

(#77208) kecsu10 válasza AMD Power (#77195) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Ma én is elkezdem. Nem lesz gond, hogy eddig egyik Haloval sem játszottam?

(#77209) Bad Pritt válasza kecsu10 (#77208) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gond nem, de lehet lesz pár dolog, amit nem fogsz érteni szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77210) 30z.Samu válasza yuing (#77179) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi a tippet! :R

Sic Parvis Magna

(#77211) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lassan a végére érek az Indiana Jones-nak, majdnem egy év kellett hozzá, hogy befejezzem. :D Jó kis retro bomba, classic kalandjáték a kalandjátékok azon időszakából, mikor a nehézséget az irányítással és kamerakezeléssel tweakelték a fejlesztők, de a vele egyidős Tomb Raidernél (Angel of Darkness) és mondjuk a két első Harry Potter játéknál sokkal jobb.
Külön vicces, hogy mennyi minden ismerős az Unchartedből, amolyan proto-Unchartedként lehet rá tekinteni, a Naughty Dog sok játékelemet átvett (innen is) és fejlesztett tovább a saját játékához, bár ez szerintem nem gáz.

Szintén a vége felé járok az It Takes Two-nak, ami számomra egy érdekes jószág, mert egyrészt tényleg a legjobb koop élmény, amit valaha kódoltak, csak szuperlatívuszokban lehet beszélni a fejlesztőkről, level design-tól kezdve irányításon és hangokon át a grafikáig minden top kategória. Nagyon jók a feladatok, nagyon jók a minijátékok, élmény a felfedezés, ez tényleg 10/10 gameplay.
Viszont... a sztori. Nehezen tudok egy ilyen játéknál elvonatkoztatni attól, hogy mennyire szar a történet és a karakterek. Mintha agresszív 10 évesek írták volna 10 éveseknek, expozícióból dobál metaforikus feladatokba és közben nincs egy szimpatikus személy az egész sztoriban. Lehet, hogy szatirikusra akarták venni, de valami félresiklott, mert nem lett az, olyan antipatikus a két főszereplő, hogy azt elmondani nem tudom, a könyv idegesítően ismétli ugyanazokat a mondatokat, mindenki más meg epizódszerepeket kap csak. Azon a részen csak kamillázni tudtunk, mikor az elefántot gyakorlatilag széttéptük, majd a lányunk könnyeiben fürödtünk meg és volt még néhány hasonló wtf pillanat, amin csak kínunkban tudtunk nevetni, pl. mikor egy növény adott életvezetési tanácsokat.
Szóval amilyen jó a játékmenet, annyira gyenge a történet, amit el akartak mesélni, ha valaki egy jó és tartalmas sztorit várna tőle, az szerintem csalódni, sajna ez egy gyermeteg, banális módja egy amúgy fontos téma elmesélésének.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77212) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#77211) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor sok gyereklelkű ember van, mert az It takes two tarolt. :D Rajta van az én listámon is. :K

Sic Parvis Magna

(#77213) Bad Pritt válasza 30z.Samu (#77212) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jogosan tarol, mert nincs még egy ilyen jó koop játék a világon.
Az író(ka)t viszont le kéne cserélni, mert nincsenek ugyanazon a szinten, már a Way Out is hasonló cipőben járt, de ott még meg lehetett valahogy magyarázni az ellenszenves karaktereket.
Itt néha olyan szintű ludonarratív disszonancia van jelen, amitől kileng még az Unchartedre kalibrált mérő is. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77214) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#77211) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem az a jelenet meg az egész logika mögötte pont arra világít rá hogy milyen rohadt önző a két főszereplő. A könyv meg az önsegítő könyvek paródiája.

Nekem pont az tetszik, hogy a két karakter bőven ellentmondásos. Ritka az ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#77215) Scholes9 válasza ρσгτσ (#77191) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pff :( :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#77216) Bad Pritt válasza Döglött Róka (#77214) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, ez volt a céljuk, csak a megvalósítás volt végtelenül gyatra, poénra vették az egész témát. Csapdába ejtettük, megkínoztuk és végül feldarabolva meggyilkoltuk a lányunk életre keltett játék elefántját, hogy utána a kislány könnyeiben megfürödve újra emberek legyünk és közben folyamatosan humorizáltunk... wtf. Az egésznek volt egy olyan morbid, kellemetlen stílusa, amit nem tudok hova tenni, nagyon kilengett negatív irányban ez az egész rész.

Én nagyon kevés pozitívumot találok bennük sajna. Az egész sztori ilyen romkom paródiának tűnik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77217) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#77213) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én sem értem mire fel a nagy hype, de örül neki,hogy egy ilyen zsáner (és indie) felkerült a nagyok közé.
story miatt párommal elkezdtem (gameplay neki nem szórakozás :D ) , de nagyon gyenge...ilyen kezdō írók erōlködése
aztán újrakezdtem/fokytattam öcsémmel, de ott a gameplay volt kevés a destiny, nomansksy stb után

Life, Uh, Finds A Way

(#77218) Moby válasza Bad Pritt (#77211) üzenetére


Moby
addikt

Nálunk a sztori miatt végig sem ment (it takes two). A gyerekek nyilván nem tudták sehova tenni, marhára nem is nekik való, engem meg rettenetesen irritált a sztori és a karakterek is. Én emiatt értetlenül állopk ez az évjátéka meg minden előtt. Oké, az ötletek meg a megvalósítás jó, de ez még kevés egy 10/10-es játékhoz. És ez a drámainak gondolt, de inkább csak frusztráló sztorikörítés akkora kapufa, hogy a fal adja a másikat.

(#77219) Moby válasza hombre[EU] (#77217) üzenetére


Moby
addikt

Volt azért mostanság több olyan indie játék, ami minden szinten tudott kiemelkedőt nyújtani, és inkább megérdemelte volna, hogy felkerüljön a nagyok közé.

(#77220) .LnB válasza Bad Pritt (#77211) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor ez volt az az elefántos rész, amin Grath annyira felcseszte magát, hogy azóta se játszott a játékkal.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77221) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#77217) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát a gameplay nálunk nagyot üt, nekem csak egy játék jut eszembe, ami ennyire jól keverné a zsánereket és az a Nier Automata, de az sem vált ennyiszer.
Ami külön hihetetlen, hogy minden pofonegyszerű, kézreáll, egyszerű navigálni, ugyanolyan intuitív a tps shooter rész irányítása, mint a repülésé vagy a top down diablo részeké.
Nagy újdonság nincs amúgy benne, mindent láttunk már korábban, viszont itt az a minden tényleg rohadt sok és nagyon fun tud lenni. :D
Szerintem csak a minijátékokkal vagy 2-3 órát szórakoztunk eddig, meg én vagy fél órát szenvedtem a pokoli torony megmászásával. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77222) #95456768


#95456768
törölt tag

Sziasztok!

Ha bejelentkezek a fiókommal egy másik Xboxon (nem egy időben) az probléma?
Röviden, vettem egy Series x-et az One x -em pedig tesómnak adtam, ahonnan a sima Xboxom visszakerült hozzám, gondoltam beteszem a nappaliba. A home-olás eddig is ment köztünk, meg most is megy, csak nem tudom az probléma e ha a régi boxra- bejelentkezek hogy visszaállítsam gyári beállításra, meg utána be lehessen jelentkezni az én fiókommal.
Így nem ugrik a home beállítás?
Persze nem akarok egyidőben két xboxon bejelentkezve lenni egy fiókkal.

[ Szerkesztve ]

(#77223) Bad Pritt válasza Moby (#77218) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egyetértek. Én azért kiszedem belőle az ezrest, mert jók az acsik, nem idegőrlő gyűjtögetés, de tavalyról a Death's Door, Metroid Dread meg a Psychonauts 2 is jobb játék volt számomra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77224) Bad Pritt válasza .LnB (#77220) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, a youtube-on is van rengeteg videó róla, ahogy szörnyülködnek rajta az emberek, nem ő az egyetlen. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77225) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#77221) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem mondom,hogy rossz volt csak ez nem kötött le minket. ahogy írod, olyan volt mint több játék kis tutorialja.

Life, Uh, Finds A Way

(#77226) Wesder válasza .LnB (#77220) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, az egy rettentő kellemetlen rész volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77227) Mephike válasza Moby (#77218) üzenetére


Mephike
senior tag

Az asszonnyal mi jót szórakoztunk a játékkal, de kb a történet 80-85%-nál letettük a játékot, mert jött valami más, ami elterelte a figyelmünket. Azóta sem éreztük úgy, hogy vissza kellene hozzá térni. Pedig az ünnepek alatt lehetett volna játszani vele, mégis az Overcooked-ra esett a választás.

(#77228) Norb79 válasza Bad Pritt (#77224) üzenetére


Norb79
őstag

11 éves fiammal játszottuk, az anyjával 5-6 éve váltunk el. Az elején még fordítottam neki a sztorit, aztán úgy döntöttem felesleges.
Viszont a gémpléjt imádta ő is meg én is. Tanulnak angolul, a végén már pár mondatot értett fordítás nélkül is sajna. :DDD Szerencsére nem sokat.

(#77229) .LnB válasza Wesder (#77226) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fiam és a párom játszott vele eddig. Ezt és az Unravel 2-t játszották az ünnepek alatt. Az ITT érdekelne engem is, de nagyon ritka amikor ketten tudnánk játszani a párommal. Ha úgy is alakul, akkor meg nem játszunk.
De érdekelne ez a játék.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77230) hombre[EU] válasza Mephike (#77227) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát az overcooked százszor jobb "párterápia", mint az it takes two :D ott aztán kidomborodnak mindkét fél elōnyei-hátrányai, sírás-nevetés minden van :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#77231) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#77216) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eleve baromi nehéz témát ölel fel a játék és szvsz bátor húzás volt a készítőktől. Igen amit említesz az durva, és? Tagadjuk le hogy önző az ember?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#77232) Bad Pritt válasza Döglött Róka (#77231) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De mi volt ebben bátor? Mondom, a tálalással van baj, ahogy az a rész lejátszódott. Öncélú volt a megvalósítás, a humor pedig elbagatellizálta az amúgy valóban nehéz témát.
Ha meg elfogadjuk, hogy ilyen a két szereplő, és az ő karakterük bemutatásának ez volt a jó módja, akkor a kérdés az, hogy miért foglalkozzunk egy játékkal, amiben két ilyen ellenszenves seggfejet kell irányítani?
Bárhogy nézem, baklövés volt az az egész pályaszakasz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77233) zolee1988


zolee1988
tag

Sziasztok,
vettem egy Series X-et, One S-t cserélek le.
itt a faluban nincs túl gyors internet, hogy mindent letöltsek ismét, és két TV sincs, hogy egyszerre átmásoljak mindent a költözős módszerrel.
Van viszont egy 128GB-os USB3-as SSD-m, amit jelenleg is a One S-hez használok, pár játék van rajta (Forza Horizon 4, Minecraft, pár 360-as játék.) Épp ezen vannak a fontosabb játékok.
Namármost, ha rádugom az XSX-re, és onnan visszahelyezem a XSX belső SSD-re, akkor manuálisan kell letöltenem a 4K patch-eket? Illetve egyáltalán látni fogja az új Xbox és felismeri?

(#77234) Wesder


Wesder
félisten

Ha lesznek egyénként slim tipusok a Series X|S-ből, akkor eltudom képzelni hogy az S annyiban fog vàltozni, hogy az 512GB helyett 1TB tàrhelyet fog kapni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77235) NoMagix válasza zolee1988 (#77233) üzenetére


NoMagix
addikt

Működni fog, nyugodtan másold át.

(#77236) szimszonos válasza NoMagix (#77235) üzenetére


szimszonos
őstag

Nem fog működni csak a xbox one játékok.Amelyek kaptak series patchet azokat újból le kell tölteni.A Forza Horizon 4 sem fog indulni neki,le kell újból töltenie a series gépekre kiadott változatot különben el sem tudja indítani.

[ Szerkesztve ]

(#77237) [Ixub] válasza Wesder (#77234) üzenetére


[Ixub]
tag

Remélem az X design nem fog változni, maximum alacsonyabb lesz. Nekem nagyon bejön ez a letisztult formavilág. Mondjuk akkor már cube is lehetne GameCube ugye :D

(#77238) NoMagix válasza szimszonos (#77236) üzenetére


NoMagix
addikt

Ja, azt a nyavalyás patch-et elfelejtettem, köszönöm.

(#77239) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

MauroNL on Twitter:
"Apex Legends native PlayStation 5 and Xbox Series X|S versions should be out real soon. Includes boosted resolution, higher graphic fidelity and a 120fps mode."

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77240) AMD Power válasza kecsu10 (#77208) üzenetére


AMD Power
titán

Én előtte , jó régen az összeset letoltam. A két Halo Wars-al együtt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77241) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#77232) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem kellett az ívébe. Nemtom hogy vagy vele, nekem már az elején azok voltak :D

Miért csak pozitív hősök lehetnek egy játékban meg szerethető figurák? Az elejétől kezdve gyökér mind a kettő és csak magukkal vannak elfoglalva. Ettől függetlenül a játék mint olyan, jó, de nem ütött volna ekkorát ha nem ilyen narratíva mentén halad.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#77242) kecsu10 válasza AMD Power (#77240) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Annyi időm sajnos biztosan nem lesz egy játék franchisera, ezzel csak egy próbát szeretnék tenni pc-n. Kiváncsi vagyok, mit tud a Microsoft az exkluzívok terén nyújtani, mert alapvetően kék oldalon vagyok, a többi multiplat címeket pedig gépen játszom. De nem szeretném saját magam bezárni egy skatulyába, ezért is szeretném látni mit tud a zöld oldal a csúcskategóriában. :)

(#77243) Bad Pritt válasza Döglött Róka (#77241) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak pozitív meg szerethető karakterek lehetnek egy játékban, de én itt mást vártam volna, színes-szagos kis cuki koop a nagyrésze, de amúgy kínozd meg a másikat egy minijátékban, likvidáld az aranyos játék elefántot, meg ríkasd meg a saját gyereked. :D

Elfogadom, hogy neked, meg másoknak tetszett, nekem elég kellemetlen volt ez az egész sztori a karakterekkel együtt, szvsz nem jól fogták meg a témát. Ha nem lenne ilyen pokoli jó és mindig friss a játékmenet, az első chapter végén a kukában landolt volna.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77244) l.skywalker válasza kecsu10 (#77242) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ez a topik a konzoloknak van főleg, persze nem gond ha itt is jelen vagy, de ha konkrétan PC-s dolgokkal kapcsolatban érdeklődnél, akkor majd ezt mentsd el: PC Game Pass - GAMEPOD.hu Hozzászólások

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77245) kecsu10 válasza l.skywalker (#77244) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Köszönöm, azért kérdeztem itt, mert úgy sejtettem, hogy a legtöbben itt ismerik a Halot, és a gamepass (majdnem) ugyanaz. De figyelek majd rá, és még egyszer köszönöm. :)

(#77246) l.skywalker válasza kecsu10 (#77245) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Játékokkal kapcsolatban nyugodtan, de a PC Game Pass-nak más a kínálata és a működése is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77247) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Dying Light 2 Won't Feature Crossplay, Cross-Gen Not Available at Launch, Story Can Be Completed With Up to 4 Players (mp1st.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77248) ρσгτσ válasza Norb79 (#76801) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Spar -ban most akció van a Nestlé gabonapelyhekre, ha valaki venni szeretne a nyereményjáték miatt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#77249) AssAssynn válasza ρσгτσ (#77248) üzenetére


AssAssynn
őstag

Néztem tegnap én is a teszkóban, de az a baj, ha már kettőt kell vegyél, hogy egy hónapot nyerj, már drágább, mint az aprón. Amúgy erről jut eszembe, ha aktív az előfizetésed, akkor sehogy se működik az olcsó-okosított aprós megoldás, ugye?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#77250) ρσгτσ válasza AssAssynn (#77249) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Aktív előfizetésre nincs.

Egyébként csak a GPU miatt nem éri meg, mert nem mindegyik nyer.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.