Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) beyruth82 válasza ρσгτσ (#104995) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ez tényleg így van, csak ez egy speciális eset hiszen garancia időn belül van (lényegében véve vadi új a gép) és van ez a probléma. Mindenesetre megdöbbentő ez az ár. Hát ha szerencséje van akkor olyan rugalmasak mint azok esetében akiknél gond nélkül ment az usb csere ingyen. Ha nem akkor viszont 139 ezer forintért jobban jár ha mindent tönkrevág a gépben amit csak tud hogy a lehető legtöbb dolgot cseréljék ki benne ne csak egy usb csatlakozót :DDD
Vagy a helyi zugszervíz de akkor gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#105002) ρσгτσ válasza beyruth82 (#105001) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mechanikai sérülésnél az a kiindulási alap, hogy a gépre megszűnik a garancia. Teljesen mindegy, hogy 1 vagy 18 hónapos.

Azért lenne jó látni egy fotón a sérülést, mert lehet átmegy simán garanciában. Viszont ha mondjuk úgy tört bele, hogy közben van egy szép mély csík is a burkolaton, vagy nagyon gázul néz ki a sztori, akkor több mint sanszos, hogy el lehet felejteni a garanciát.

Néha azért egyes gyártók simán átengednek egyedi eseteket.

Szerk.:
Meg nem biztos, hogy jól értem a fenti sztorit. A baleset(?) eredménye az lett, hogy kitört egy darab a burkolatból és valószínű(?) a gépben lévő HDMI csatlakozó is sérült, kiszakadt a helyéről?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105003) csuvicsuva válasza persil (#104999) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Már készülőben, de lehet, hogy nem lesz befejezve. Nesze neked túlóra. ;]
Bár az is lehet, hogy ők hegesztették az Atomic Heart patchet.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105004) consono válasza beyruth82 (#104994) üzenetére


consono
nagyúr

HDMI, nem USB ráadásul...

"In God we trust. All others must bring data"

(#105005) icemad válasza beyruth82 (#105001) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig hdmi csatlakozóról van szó. Nem tudom neked honnan jött az USB. :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105006) beyruth82 válasza icemad (#105005) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen igaz. 40 éves vagyok. Az usb-s korosztály. A hdmi még nagyon modern nekem :DDD

(#105007) Hapcimalac


Hapcimalac
tag

Szoval ahogy latom ez a Family share csak szimplan sima Game Pass?
igy ha liveozni akarunk haverokkal, akkor melle megkell venni a havi goldot is 2500 ert? Mert akkor fullra nem eri meg nekunk. :(

(#105008) negyven2 válasza Hapcimalac (#105007) üzenetére


negyven2
veterán

"Az Xbox Game Pass Friends & Family egy Game Pass csomag, amely legfeljebb öt barát és családtag számára teszi lehetővé a Game Pass Ultimate-előnyök megosztását."

Illetve technikailag 6-an tudják egyszerre használni, mert az elsődleges fióktulajdonos (aki fizeti) esetben működik a Home is. A többi 4 tag esetében viszont nem működik a Home megosztás.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#105009) icemad válasza Hapcimalac (#105007) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Gamepass ultimate. Írják is a honlapon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105010) l.skywalker válasza Hapcimalac (#105007) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem, ez nem sima GP hanem Game Pass Ultimate:
A(z) Xbox Game Pass Barátok és Család — Game Pass Barátok és Család 1 hónap megvásárlása | Xbox

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#105011) Wesder válasza Hapcimalac (#105007) üzenetére


Wesder
félisten

"Az Xbox Game Pass Friends & Family egy Game Pass csomag, amely legfeljebb öt barát és családtag számára teszi lehetővé a Game Pass Ultimate-előnyök megosztását.*

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105012) Lilla0517 válasza beyruth82 (#104989) üzenetére


Lilla0517
friss újonc

Köszönöm!

(#105013) Hapcimalac


Hapcimalac
tag

Koszi mindenkinek, a cim megtevesztett!

(#105014) Lilla0517


Lilla0517
friss újonc

(#105015) Wesder


Wesder
félisten

Xbox    Wireless Controller Velocity Green
Release date: Feb 28th, 2023
Price: 59,99€

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105016) csuvicsuva válasza Lilla0517 (#105014) üzenetére


csuvicsuva
őstag

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105017) Lilla0517


Lilla0517
friss újonc

Jajjj.....ennyire nagy a baj? XD

(#105018) 30z.Samu válasza Lilla0517 (#105014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem kötekvésképpen, de ez hogy sikerült? :Y

Sic Parvis Magna

(#105019) icemad válasza 30z.Samu (#105018) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sorry, Lilla0517, tudom, hogy ez hülye vicc.
De ezt nagyon durván kellett erőltetni és szemmel láthatóan külső behatás eredménye.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105020) ρσгτσ válasza Lilla0517 (#105017) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ahogy látom felfelé lett rántva a kábel csatlakozója. Nem gyengén. Gondolom ráesett vagy hasonló...vagy nem tudom hogy sikerült úgy, hogy máshol nem sérült a burkolat. Szerintem erre még bilgéc sem intézi el a garanciális javítást.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105021) sith7


sith7
nagyúr

Ahogy nézem az Xbox HDMI OUT csatlakozója is sérült ... ki lett belőle törve a kábel ? :F

(#105022) elder troll válasza icemad (#105019) üzenetére


elder troll
senior tag

Pistike margójára:
A szuperintelligens bátyám fordítva dugta rá a HDD-re a molex csatlakozót fénykorában, nyilván bekapcsolt állapotban...

(#105023) Lilla0517


Lilla0517
friss újonc

Nem voltam jelen az esetnél :)Párom nekiment, gondolom oldalról és leesett, és így esett a dolog :DAkkor írok nekik megkérdem mennyi lenne. Ha igaz az az árlista akkor biztos nem adom fel.....ha ugrik a gari ugrik. Az már lassan egy új gép ára.

[ Szerkesztve ]

(#105024) Steve1207 válasza ρσгτσ (#105020) üzenetére


Steve1207
veterán

+1, a csatlakozó külsején látszik, hogy a fém burkolatrész nem ér össze középen, bármilyen erőltetés nem a sarkát töri le, szóval kellett valami nagyobb erőhatás.

Amúgy ezt bárhol megcsinálják (nem tudom mennyi most egy csatlakozó csere), de nagyon jó helyen van a hdmi csati a nyákon, pont a szélén, semmi zavaró tényezővel. Csak leszedik, felrakják, nyilván a gyári garanciával nem kell mostantól számolni, de szinte problémamentesen javítható akár valamely konzolszervízben ahol ilyesmit is csinálnak.

.

(#105025) ρσгτσ válasza Steve1207 (#105024) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valószínű igen, mert a sérült foglalat és a burkolat némileg felfogta rántást. Meg amúgy is eleg masszív részben van a csatlakozó. Tehát esélyes, hogy szimplán csatlakozó csere lesz.

Lehet amúgy, hogy puhára esett, csak miközben közelített a földanya felé, a kábelt sikerült elkapni és úgy sérült meg. Vagy szimplán ráesett, de igazából mindegy hogy történt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105026) Bep válasza Lilla0517 (#105023) üzenetére


Bep
senior tag

Akarod mondani a volt párod. Azért itt egy konzolról van szó :DDD :DDD ;]

(#105027) Redneck válasza Lilla0517 (#105023) üzenetére


Redneck
veterán

Én elküldeném a képet az MS-nek azzal, hogy a gyerekem lerántotta a konzolt futkorászás közben, és megkérdezném, hogy milyen megoldást tudnak javasolni, és milyen áron. Ha szerencséd van, lehet extra jó fejek lesznek, és olcsón megcsinálják. Ha nincs, még mindig be lehet vinni egy normálisabb szervizbe, ahol pár ezresből biztos megvan az aljzat cseréje.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#105028) Lilla0517


Lilla0517
friss újonc

Felhívtam egy szervizest. Látatlanban azt mondta hogy ha csak csere akkor 30-35000 Ft körül lesz. Pesten csinálják microsoft szervizben. Ha nem javítható akkor teljes alaplap csere vagyis kuka mert már nem fogja megérni javítani. Remélem az előző.....

(#105029) ρσгτσ válasza Redneck (#105027) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt is elmondja mellé, hogy esett a gép, akkor végképp nem lesz garanciális javítás...de be lehet próbálkozni. Bár ilyen mértékű fizikai sérülést nem tudom hogy lehetne még megmagyarázni.

Lilla0517:
Alaplappal nem hiszem, hogy gond lesz.

A garanciával mi lesz? Megvonják? Mert ha igen, és csak csatlakozó csere lesz, akkor ennél olcsóbban is el lehet intézni. Ellenkező esetben a 30-35 még elfogadható.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105030) csuvicsuva válasza Lilla0517 (#105023) üzenetére


csuvicsuva
őstag

"Nem voltam jelen az esetnél"

Ergo párod ellhallgatta előled a kalapácsot, meg azt, hogy rossz helyre ütött vele. Ha van a konzolon egyéb külső sérülési nyom, rakj be róla fotót és egyből rekonstruáljuk az esetet. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105031) 30z.Samu válasza icemad (#105019) üzenetére


30z.Samu
félisten

:D :D

Sic Parvis Magna

(#105032) EmThor válasza persil (#104935) üzenetére


EmThor
addikt

Nekem annyira nem adta az Atomic Heart, pár órát beleraktam amíg jegyet kell szerezni.
A grafika szép, sok apró részlet, de nem áll leejtős. A lövöldözés auto-lame nélkül többnyire pontosan ment.
A kraftolós szexmániás automata először vicces volt, utána frusztráló. A kinti részén túl sok az ellenfél. Mondjuk végigrohantam köztük. A valós világ kombinálása ezzel future/retro technikával nem volt rossz, de nem volt mögötte számomra olyan titokzatosság, meg ideológia mint a BioShock-nál. Az elongolkodtatott ez nem, itt inkább hat díszletnek a kitalált világ, mint a Bio-ban, ott valahogy működött összefüggésében a több különálló pálya, itt ezt nem éreztem ameddig eljutottam.
Ami a főhős közönséges beszédét illeti: egy fokkal kevésbé bunkó mint Duke Nukem, egy szabadszájú zsoldos aki meg akarja oldani a szitut, a Mysterious Universe könyvekre emlékeztet, szerintem jól van megírva, itt helyén van a káromkodás, nincs eltúlozva se. A Forspoken-nel nem tudom miért állították párhuzamba: ott a demoban minden második mondat fuck volt, nagyon el volt túlozva, még egy utcán nevelkedett emberhez képest is, ott zavaró volt, kényelmetlenül éreztem magam tőle, különösen annak fényében, hogy mindez egy nő szájából hangzik, ami pláne nem menő, szóval annál a játéknál nem tudom mire gondoltak.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#105033) Zoolee19 válasza EmThor (#105032) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Szép a grafika, de engem nem nyűgözött le.
Most már végig fogom tolni, de én sem estem tőle hanyatt, úgy látszik a marketing nagyobb volt.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#105034) viperabácsi válasza Lilla0517 (#105028) üzenetére


viperabácsi
addikt

Aprón van aki csinál ilyet !
Én rá kérdeznék.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#105035) Wesder


Wesder
félisten

Ori developer Moon says its next game could ‘make or break’ the studio

Akármennyire is szeretem az Ori játékokat, azt mondom nem kár érte ha becsődöl a stúdió.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105036) csuvicsuva válasza Wesder (#105035) üzenetére


csuvicsuva
őstag

It called for experience playing titles such as Diablo, Zelda and Dark Souls, and claimed that the opportunity would offer the successful candidate the chance “to work on an RPG that dares to innovate and go far beyond what the genre has offered players thus far.”

Requiescat in pace, Moon. :(

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105037) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok túl járatos a témában. [link] Xboxra szűrtem, de külön seriest nem találtam. Tudja a rendszer a kód felhasználásakor hogy melyik verziót töltse, vagy hogy működik ez?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#105038) Wesder válasza GoTReX (#105037) üzenetére


Wesder
félisten

Melyiket akarod megvenni? A DMC5 Special az a Series verzió, a többi DMC-ből meg nincs, de futnak a gépen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105039) Redneck válasza ρσгτσ (#105029) üzenetére


Redneck
veterán

Sorry, ezt nem gondoltam át. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#105040) ρσгτσ válasza Redneck (#105039) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem ilyen jellegű sérülésnél amúgy is tök mindegy volt. Erre senki nem mondaná, hogy a garanciális javításba belefér.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105041) csuvicsuva válasza ρσгτσ (#105040) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Szerintem várjuk meg Mobyt, hogy mi a megfelelő fellépés, neki is valahogy kicserélték. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105042) ρσгτσ válasza csuvicsuva (#105041) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Moby -nak a szervizben sérült meg a gép. Itt nehéz lenne ezzel érvelni. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105043) GoTReX válasza Wesder (#105038) üzenetére


GoTReX
őstag

Igazából az 5 tetszett a demó után, meg a Civilization 6-t is beszereznèm, de a lényeg inkább az hogy lehet-e innen Xboxra normálisan rendelni. Nekem Series S van most, de itt mindenre Xbox Onet ír....

Van pár cím ami érdekelne, de nincs Gamepassben. DMC, Resident újak, COD, Civ.6 , viszont a Storeban új áron vannak még mindig.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#105044) ρσгτσ válasza GoTReX (#105043) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezért írta Wesder a fentit. DMC 5 SE -ből a fenti árak nem túl jók. Mert kb. ennyiért szokták adni akcióban is a hivatalos store -ban, mint az olcsóbbik ár. Ráadásul nem ritkán.

Szerk.:
A többi One verzió, de termesztésen fut Series -en. De ugye ezt is írta Wesder.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#105045) GoTReX válasza ρσгτσ (#105044) üzenetére


GoTReX
őstag

Igaz, felületesen olvastam el még munkában :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#105046) Moby válasza ρσгτσ (#105042) üzenetére


Moby
addikt

Ott a pont! :DDD

(#105047) dlor válasza Lilla0517 (#105014) üzenetére


dlor
tag

jaj ezek a csatlakozók. Egy műanyag lapocskán múlik minden. Ennél már csak a telókon, tabletteken lévő micro usb csatlakozók voltak borzalmasabbak. Csori kisgyerekek csak be akarják dugni, mert lemerült.. de fordítva ..aztán úgy nem megy bele... .megpróbálja másként. Nagyon utáltam már sokszor azt aki kitalálta 😃

[ Szerkesztve ]

(#105048) frankdelgado válasza dlor (#105047) üzenetére


frankdelgado
őstag

Azért mindenki, de legfőképpen a marketing oda meg vissza van attól, hogy micsoda mérnöki munka eredménye a series x, azt egy HDMI fizikai sérülés esetén kuka az egész. :) Csöves, tróger banda....

(#105049) consono válasza frankdelgado (#105048) üzenetére


consono
nagyúr

Mint ahogy bármi, ami HDMI-n ad ki képet :) De amíg a TV-ken az van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#105050) parandroid válasza frankdelgado (#105048) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy frászt kuka, fillérekből cserélhető egy megfelelően felszerelt szervízben, csak garanciát ne akarj rá érvényesíteni többet. Amúgy én bevállalnám egy ilyen esetben, bevinném egy megbízható szervízbe, megcsinálják mondjuk 10-20k között valahol *, sanszos, hogy az még évekig jó gép lesz.

* Biztos van, ahol ennél olcsóbban is, de azért akármilyen sufnira nem bíznám a 200k-s hardvert, legalább nézzen ki úgy, mint egy valódi szervíz, akár felszerelésben, akár abban, hogy nem 2 hónapja gründolták, és egy év múlva dohánybolt lesz a helyén.

Saját hibára egybként lehet biztosítást kötni, felénk legalábbis biztosan, nem olcsó, de szándékos károkozáson kívül kb bármit kifizet, akár otthon versz le valamit, akár valaki másnál, látogatóban. Németeknél nagy divat az ilyesmi, szoktak is élni vele (gyerek berúgja a szomszéd ablakát, vagy haveroknál játék közben ledöntik a tévét, esetleg nekimegy valaki biciklivel, vagy bevásárlkocsival egy parkoló autónak, ilyesmik). Azért jó, mert nincs belőle sértődés, meg vita, ha megtörténik, kitöltik a bejelentőt, aláírják, csatolják a cucc számláját, meg egy képet, biztosító fizet, mindenki boldog. Jó, a biztosítási díj kicsit emelkedik, de még mindig jobb, mint egy 2000 eurós tévét kifizetni, mert átlósan végigrepedt a kijelzője.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.