Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) Sefneni válasza AMD Power (#77797) üzenetére


Sefneni
őstag

:C

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#77802) japunk válasza frankdelgado (#77787) üzenetére


japunk
aktív tag

Nem adnak elvileg, most csekkoltam le így skippelném.

#77792GalaHU: miben? :D Nem akarok még egy Arctist venni, hihetetlen hogy nem képesek egy olyan fejhallgatót csinálni ami jó MINDENHEZ is. A PS5-nek semmi baja nics ezzel, csak bedugom a dongle-t és működik, de a boxon még jackkel sem megy a mikrofon, hiába van minden jól beállítva.

The owls are not what they seem.

(#77803) frankdelgado válasza japunk (#77802) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nekem van egy TB PX5 fejesem, legjobb volt eddig. Rádugtam a TV spdif kimenetére és azzal tvztem, pseztem, xboxoztam. Ha mikrofonozni akartam, akkor kellett külön kábelt dugni a kontiba. Ráadásul bluetooth is volt benne sajnos az adója elkezdett akadozni, így ment a levesbe szegény...

(#77804) craftsman01 válasza japunk (#77785) üzenetére


craftsman01
senior tag

Szia ennyi pénzért ez nagyon jó füles,van itthon egy,jó a hang és kényelmes.ajánlom.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#77805) Wesder válasza btf (#77795) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, mivel 21 màrciusàban zàrult le a Zenimax üzlet. Minél hamarabb engedélyezik a hatósàgok az ABK felvàsàrlàst, annál hamarabb lesznek bent GP-ban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77806) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Nektek előfordult olyan, hogy játék közben egyszer csak zöld lett az egész képernyő majd csippan a gép és kikapcsol, lényegében elcrashel? A kontroller meg bekapcsolva marad és villog, keresi hova lett az Xbox.

Xbox Series X a gép, Gears 5 közben jött elő most először (több hónapja használom a gépet), de visszakapcsolás után 10 perc játék után megint.

Mi lehet ez? Hardveresen hibás a gép, garanciáztatni kell? Vagy factory reset megoldhatja?

[ Szerkesztve ]

(#77807) NoMagix válasza Sidorovich (#77806) üzenetére


NoMagix
addikt

Lehet táp hiba, de bármi más is.
Csak a Gears-nél van ez a kikapcs?

(#77808) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A piac reakciója a tegnapi felvásárlásra: [link]

Activision részvények értéke az egegbe szökött, csökkent az MS részvények értéke, de a Sony részvények még inkább...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77809) Wesder válasza l.skywalker (#77808) üzenetére


Wesder
félisten

Ha màs nem, ez az értékcsökkenés lépésre kényszeríti a Sony-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77810) GalaHU válasza japunk (#77802) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, légy erős, csináltak: Arctis7x a neve… :)
Ez tényleg megy wireless mindhárom platformon, csak dongle csatlakoztatás kérdése.

Azt gondoltam neked is “x” verziód van, csak nem írtad pontosan. Annàl az XBox csatlakozásnál van egy trükk, de ha nem akarsz újat venni… Bár mintha pont ezt írtad volna hogy jöhetnek a javaslatok. ;]

Tuti jobban jössz ki ha eladod a 7-est és minimális pótlással veszel egy 7x-et, mintha vennél egy második külön fejest, de te tudod.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#77811) AMD Power válasza Sefneni (#77801) üzenetére


AMD Power
titán

Ahogy elnézem életem végéig Game Pass tagságom lesz. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77812) l.skywalker válasza Wesder (#77809) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Lássuk meg meddig tart, pár nap után simán visszaállhat minden.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77813) AMD Power válasza l.skywalker (#77808) üzenetére


AMD Power
titán

Sony részvények brutálisat estek! :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77814) Sidorovich válasza NoMagix (#77807) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Eddig csak a Gears 5-nél, pedig annak is a vége felé járok, előtte a Gear of War 4-et toltam végig. Mellettük Forza Horizon 5-öt nyomom megjelenése óta, lassan 100 órán van benne eddig gond nélkül.

Ma 2x volt ilyen crash és teljes kikapcsolás Gears 5 közben. :(

[ Szerkesztve ]

(#77815) japunk válasza GalaHU (#77810) üzenetére


japunk
aktív tag

A probléma az hogy a sima 7-est el tudnám adni mondjuk olyan 30-40e körül, egy 7X pedig 200 euró a Steelseries oldalán ami mondjuk legyen 70e forint. Plusz szállítás. Az alsó hangon 30-40e plusz ahelyett hogy vennék valami olcsóbb HyperX-et 10-20e forintért amit használok mondjuk heti 1x a boxhoz. :) Látom, hogy segíteni akarsz de így csak rosszabbul jönnék ki belőle.

The owls are not what they seem.

(#77816) ρσгτσ válasza l.skywalker (#77812) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Biztos valamennyit vissza fog mászni, de a Sony -nál 2008 óta nem volt ekkora esés.

"The blockbuster acquisition escalates Microsoft’s spending spree to secure intellectual property assets for its Xbox Game Pass service, wiping $20 billion off Sony’s valuation in a day. The push to attract paying subscribers with an overwhelming portfolio of games challenges Sony’s traditional console business model that relies on high-profile exclusive titles and hardware sales. Games and network services account for about 30% of Sony revenue."

ZX Spectrum - Commodore 64

(#77817) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Vajon a Transformers játékok újra elérhetőek lesznek a store-ban ez után?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77818) NoMagix válasza Sidorovich (#77814) üzenetére


NoMagix
addikt

Lehet szoftveres hiba is, nálam az FH5 dobálta ki magát a dash-re, de kikapcs még nem volt.
Még nem kell temetni a géped! Szellőzik rendesen?

(#77819) zozika84 válasza AMD Power (#77813) üzenetére


zozika84
őstag

Megérezték a tegnapi napot az tuti, de ráérünk akkor aggódni, ha pár napon belül nem áll vissza, vagy tovább esik.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#77820) Wesder válasza l.skywalker (#77817) üzenetére


Wesder
félisten

A Deadpool-t is az Activision vetette le nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77821) pzstm válasza sgfool (#77798) üzenetére


pzstm
titán

az nem hír hanem tény, amit publikusan is közöltek befektetőkkel és bár ki hozzáférhet a hivatalos prezihez is

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#77822) Sidorovich válasza NoMagix (#77818) üzenetére


Sidorovich
senior tag

FH5 decemberben nálam is kilépett dash-re, de ott az FH5 volt rossz, írták is rengetegen a topicjábban és azóta update megoldotta.

Szellőzéssel nincs gond, a TV szekrény tetején (a TV mögött) van, állítva, nem egy szűk térbe bezárva. Nyomok egy soft resetet rajta, ezt tanácsolták legalább is különböző külföldi fórum threadek, aztán meglátjuk. :(

[ Szerkesztve ]

(#77823) pzstm válasza zozika84 (#77819) üzenetére


pzstm
titán

Microsoft's Activision Deal Wipes $20 Billion off Sony Market Value in Day - Bloomberg

itt a cikk is róla.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#77824) zozika84 válasza pzstm (#77823) üzenetére


zozika84
őstag

Hinnye, ez nem kevés zseton :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#77825) Bad Pritt válasza l.skywalker (#77789) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77826) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Az normális hogy az Xbox wireless füles lekapcsol egy idő után ha nincs használatban? Gondolom ennek így kell lennie ugye? Egyébként jó kis füles, az eddigi pár 1000 Ft-os füleseimhez képest :D

(#77827) Bad Pritt válasza Mizol29 (#77826) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, manapság minden lekapcsol egy idő után, ha nincs használatban. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77828) GalaHU válasza japunk (#77815) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát a matekot te érzed pontosan, de ha 7x-ből is használtban gondolkodsz, akkor valószínűleg kedvezőbb a kép. Egyébként volt HyperX-em is (jó sok fejest kipróbáltam), a fejen kényelmes és nem bőr (ahogy írtad is) de engem megőrjített a kábele, pedig azt csak PC-n használtam. Nagyon hozzászoktam hogy a hangerőszabályozó a fülemnél van, nem egy madzagon kell keresgélni az akció kellős közepén...

De az árkategóriájában jó vétel.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#77829) Mizol29 válasza Bad Pritt (#77827) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ja, jól van akkor :D

[ Szerkesztve ]

(#77830) Lasersailing válasza Lasersailing (#77453) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ebben tud valaki segíteni? úgy láttam, hogy simán látja gyerek is a 18+-os játékot, így inkább letöröltem este, de biztos meg lehet valahogyan oldani, vagy nem?

Hogyan lehet azt beállítani, hogy ha letöltök egy játékot (18+), akkor azt a gyerekek accountja ne lássa?
+ ha meg lehet, akkor jelszót a felnőtt userre váltáshoz hogyan lehet beállítani?

(#77831) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez is vicces. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77832) japunk válasza GalaHU (#77828) üzenetére


japunk
aktív tag

Az a baj nincs nagy kínálat használtból. Én is próbáltam már HyperX-et, pontosabban a barátnőm Cloud II-jét de nekem nem jött be annyira a hangja, az én Arctisom egy kis equalizeres mókolással szerintem brutál jól szól. Kb. 2-3 fejhallgató után váltottam én is vezetéknélkülire, biztos nem vennék még egyszer vezetékest de ez a fejhallgató jó ha heti 1x lenne használva, nem sok emberrel játszok boxon, velük is csak ritkán. :)

The owls are not what they seem.

(#77833) Norb79 válasza Lasersailing (#77830) üzenetére


Norb79
őstag

Én ezt úgy oldottam meg az én gyerekeimnél, hogy a saját MS accountom alatt, az ms honlapon csináltam nekik gyerek accountot, így én maradtam a "felügyelő", mint szülő, és akkor ugyanitt az ms honlapon, a saját accountom beállításai között tudom beállítani, hogy mittomén, PEGI12+ tartalmak ki legyen szűrve, milyen honlapokat ne látogasson, kapok heti riportot, hogy az xboxon mivel mennyit játszik, stb.
A ne tudjon átváltani a te useredre meg ugyanúgy beállítható az xboxon, mint a vásárlás. A beállításokban beállítod, hogy vásárláshoz kódot kérjen, vagy a belépéshez is. És utána jól nem mondod meg neki, hogy mi a kód és akkor se vásárolni nem tud véletlenül, se át nem tud váltani a te useredre.
Nyilván kicsit kényelmetlen, hogy tőled is kódot kér, amikor be akarsz lépni a saját usereddel, meg amikor az xboxon meg akarsz venni vmit, akkor is kéri a kódot, de ez az ára, hogy a gyerek ne fusson meglepetésekbe, meg te se, amikor minecraftban skint vásárolt a gyerek 300.000 forintért. :D

(#77834) Wesder válasza Bad Pritt (#77831) üzenetére


Wesder
félisten

Amúgy a Sega a maga 3mrd$ értékével kb apró ezek utàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77835) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Anacrusis-t próbálgatja más is rajtam kívül? Episode 2 és 3-nál a matchmaking csak nálam nem talál játékosokat? :D

Live-Die-Respawn

(#77836) Döglött Róka válasza Wesder (#77834) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem egy nagy multú Japán cég már csak büszkeségből nem eladó (láttunk már erre példát). Max partnerszerződések mennek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#77837) Wesder válasza Döglött Róka (#77836) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy nem adnàk el, de ezek utàn ilyen 3-5-8mrd$-os dealek màr "filléresek".

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77838) l.skywalker válasza Wesder (#77820) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De igen, de ott másról van szó. Az Activision-nak lejárt a Marvellel kötött megállapodása, így nem volt tovább joguk a játékot kiadni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77839) Bad Pritt válasza oriic (#77835) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én egy pálya után elengedtem. :D
A gameplay loop még amúgy jó is lenne, jó az art, de nem tudtam sehogy kikapcsolni a kontroller rezgést, az AI kritikán aluli és vérszegény az egész körítés.
A Back 4 Blood se volt nagy eresztés, de ez még alatta van pár szinttel.

Amúgy ez a kontroller rezgés nekem nem teljesen tiszta: ha az Accessories menüben ki van kapcsolva az mit befolyásol? Csak mert ott ki van, gondoltam az mindenhol tiltja a rezgést, de a játékokon belül külön ki kéne még mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77840) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Azt tudja valaki, hogy (roncsolás nélkül) hogyan lehet eltávolítani a Venom akkumulátort az Xbox Series X kontrollerből? Vissza kell küldenem garira a gépet, és gondolom a gyári kontrollerrel együtt ilyenkor, de nem tudom kivenni, semmi fogás nincs rajta.

https://www.konzolvilag.hu/xboxseries/venom-vs2882-xbox-series-s-x-fekete-akkucsomag-2-db-3-meter-toltokabel

(#77841) Guitar14 válasza Sidorovich (#77840) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nyílnál megnyomod az egyik hüvelykujjaddal a másik hüvelykujjaddal kicsit feljebb és elkezded a nyíl irányába tolni. Bár nem hiszem, hogy ezt le kéne írni. :U

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#77842) FollowTheORI válasza zozika84 (#77824) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pár részvényes nagyon "bepánikolhatott"... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#77843) Steve1207 válasza Sidorovich (#77840) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha a gépet gariztatod nem kell kontrollert küldened, csak magát a gépet tudtommal. Dobozhoz ne a gyárit használd, mert teljesen másban kapod vissza.

.

(#77844) zozika84 válasza FollowTheORI (#77842) üzenetére


zozika84
őstag

Tuti előkerült pár receptre írható bogyó náluk :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#77845) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is vicces lesz majd, ha a Playstation konzolokon pár év múlva minden második játék Xbox game studios logóval indul. :DDD Ennél jobb reklám hova kell?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#77846) Wesder válasza icemad (#77845) üzenetére


Wesder
félisten

A Deathloopba sem került be az XGS logó, itt sem lesz màsképp az ABK jàtékokkal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77847) Sidorovich válasza Guitar14 (#77841) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Eddig is a nyíl irányába próbálkoztam, de befelé eddig nem nyomtam. Az akku pakk leírásában ez nem szerepelt, így csak a nyíl irányába próbáltam tolni, de meg se mozdult. Most sikerült, köszönöm! :R

Az arrogánst stílusod mondjuk nem tudom hova tenni, szerintem nem adtam rá okot. Nem vagyok hülye, a PC-met is magamnak szerelem össze, ezt viszont indokolatlanul körülményes volt kivenni, olyan erővel kellett nyomni, hogy féltem eltörik valamelyik műanyag pánt.

#77843 Steve1207: köszi az infót, ezt nem tudtam. Mondjuk a mostani chiphiányos helyzetben érdemes egyáltalán gariztatni? Mik a tapasztalatok? Mennyi idő az átfutás? Új csere gépet vagy ugyanazt javítva kapod vissza jellemzően?

[ Szerkesztve ]

(#77848) Zoleee83 válasza zozika84 (#77844) üzenetére


Zoleee83
addikt

Így kell letarolni egy piacot.
Már csak azt nem értem, hogy miért nem akkor lépték meg ezeket a nagy felvásárlásokat, amikor a legnagyobb szükség volt rá, az XONE generáció elején-közepén, amikor iszonyú nagy bajban volt a márka.
Vagy lehet, hogy a részvényesek csak később kezdtek el bízni az új irányban amit Phil kijelölt, és később kezdték el pumpálni a pénzt?
Minden esetre a legjobb dolog ami az Xbox-szal történhetett az Phil Spencer, I guess.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#77849) icemad válasza Sidorovich (#77847) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kb 2 hét alatt megy le egy teljes kör. Vagyis hétfőn elviszi a futár, kb két hét múlva kapod meg a gépet. Fontos, hogy semmit ne csomagolj mellé, és ne az eredeti dobozban küldd. Kontroller ugyanez, ott még az elemtartó fedelet is érdemes megtartani.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#77850) oriic válasza Bad Pritt (#77839) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam xbox settingsben ki van kapcsolva, így sehol nincs rezgés. Itt ebben a játékban sincs.

Röviden amúgy:

The Anacrusis

Kooperatív sci-fi, horda akciójáték, ezúttal idegenek álltal megszállt emberekkel és egyéb ellenfelekkel. Jelenleg 3 epizód érhető el, ez kvázi a háttér történetnek a 3 kis fejezete, amelyeket nagyjából 25-40 perc alatt lehet teljesíteni. A játék 4 fős csapattal játszható, ha nincsenek meghívott barátaink, vagy a matchmaking nem talál senkit az érdektelenség miatt, akkor gépi társakkal zúzhatunk neki a kalandoknak. Egy nagy csillaghajón harcolunk, lényegében el kell jutni A-ból B-be miközben folyamatosan jönnek az ellenfelek. (nem számoltam meg de talán 4-5 ellenfél típus van összesen) Egy idő után egy lezárt ajtóhoz érkezünk, amit 1-2 percig védeni kell, de kb az egész játék jelenleg ennyiből áll. Később elvileg kapunk különböző kihívásokat is, de egyelőre ez vérszegény. A pályán csak bizonyos ponton tölthetjük fel fegyyvereinket, szedhetünk fel HP töltőket (automatikus HP regen nincs), valamint speciális fegyvereket, amelyekből jelenleg van talán 3 db (turret, lézer, arc fegyver) Utóbbiak ha kifogynak akkor el is dobjuk őket véglegesen. Közelharc/melee nincs, futás nincs, pingelés van, a játék szerintem FPS droppoktól szenved (LAG is előfordul), chat nincs...Nem is tudom, hogy mit lehetne írni még róla. Az art tetszetős azoknak akik kedvelik ezt a 70-es évekre hajazó stílust, a fegyverek semmi extrák, akad egy két érdekes gránát típus, maga a grafika szerintem fapados, tartalom egyelőre nincs sok benne. A három epizód játszható újra mindössze.

Early access, de erre max egy év után szabad majd visszanézni én úgy vélem.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.