Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) Wesder válasza lakisoft (#78200) üzenetére


Wesder
félisten

Elméletben cserélhető, a gyakorlatban nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78202) Gaben360 válasza bulikavagyok (#78199) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem is merem használni az SX saját kontrollerét, már az se garis, de még 5 percet se volt használva. :DDD
Ha az elite ilyen fos, akkor a mezei milyen lehet...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#78203) craftsman01 válasza Gaben360 (#78202) üzenetére


craftsman01
senior tag

:W Szerintem a boxot se használd me tuti elfog romlani tedd vissza a dobozába és told be az ágy alá,ami viszont nem romlik el az a szekérkerékabroncs na azt hajkurászhatod az udvaron életed végéig.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#78204) Bad Pritt válasza lakisoft (#78200) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A belső nem cserélhető. Külső bármilyen hdd vagy ssd lehet, viszont azokon csak Xbox One játékok futtathatóak, Series játékokat csak tárolni tudsz rajtuk. Ahhoz, hogy külső ssd-re telepíts és játssz Series játékokkal a hivatalos Seagate Storage Expansion kártya fog kelleni jó drágáért.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78205) 3L1T3 válasza Gaben360 (#78202) üzenetére


3L1T3
addikt

Ne legyetek mar beszarva, szerviz 2-3 ezer forintbol barmikor javitja/csereli az elkopott alkatreszt a kontrollerbe

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#78206) bulikavagyok válasza Gaben360 (#78202) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...a mezei milyen lehet?" - ugyanolyan. Ezt írtam az előbb. :B

(#78207) Gaben360 válasza 3L1T3 (#78205) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor majd igénybe is venném a szervízt.
Hogy működik nálatok Ti kűldtök szervízfutárt, vagy nekem kell odajuttatni?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#78208) 3L1T3 válasza Gaben360 (#78207) üzenetére


3L1T3
addikt

Vagy beadod valmelyik uzletbe vagy felkuldod a vaci utra.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#78209) ANOka válasza lakisoft (#78200) üzenetére


ANOka
őstag

Nem cserélhető, hanem spec. megoldással bővíthető:
Seagate Expansion Card for Xbox Series X/S

(#78210) lakisoft válasza Bad Pritt (#78204) üzenetére


lakisoft
veterán

Értettem. Okés. Köszi. :R

#78209 Okés! :R

[ Szerkesztve ]

(#78211) vacs válasza ANOka (#78209) üzenetére


vacs
veterán

Series X|S-hez már készül az "olcsóbb" tárhely bővítő.
l.skywalker itt linkelte!
Én is várom már ezt, nekem is bőven elég lenne az S tudása!

(^)(>.<)(^)

(#78212) ANOka válasza vacs (#78211) üzenetére


ANOka
őstag

Ok, de sztem. még nem rendelhető.
Ill. a Xbox Series milyen minimális specifikációkkal rendelkező SSD-t "eszik meg" benne? A bele való SSD-re van már legalább tipp?

(#78213) Wesder válasza ANOka (#78212) üzenetére


Wesder
félisten

Minimum 2.5GB/s
De én ilyen kínai adapterbe biztos nem raknék semmilyen SSD-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78214) duckload


duckload
tag

Sziasztok!
Xboxon a quick resume funkciót hol lehet kikapcsolni?
A nem singleplayer játékok soha nem kapcsolódnak vissza a hálózatra! Rohadt ifegesítő! Ha nem kézzel lépek ki egy játékból mondjuk halo infinite. Kövi indításnál quick resume miatt nem kapcsolódik online. Ki kell lépnem kézzel és újra indítani! Valaki tud segíteni? :R

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#78215) Wesder válasza duckload (#78214) üzenetére


Wesder
félisten

Sehol. Bezàrod a jàtékot, aminek ilyen gondja van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78216) stewe780


stewe780
őstag

Nekem nem megy ez a home-olás. Azzal a fiókkal, akinek a GPU előfizetése van, kipipáltam, hogy legyen ez az otthoni xbox-om. De ha kilépek vele és egy másik profillal játszom, akkor a Forza5 azt mondja, hogy nincs live gold előfizetésem, ha olyan eseményhez csatlakoznék, amihez az kell. Mit rontok el? Ugye kijelentkezni ki kell, mert a másik xbox amiatt lesz GPU előfizus, hogy folyamatosan be van jelentkezve, tehát nálam home-ot állítok a GPU-sra és kijelentkezek vele, de ez meg így nem megy... :( :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#78217) RudY válasza ANOka (#78212) üzenetére


RudY
addikt

According to Western Digital, the Xbox Series X's WD SN530 SSD isn't a stock OEM drive that's limited to PCIe Gen3 x4 performance. Instead, the drive has been outfitted with a special ASIC that enables both PCIe Gen3 x4 and Gen4 x2 performance, which allows for up to 3.938 GB of max throughput. For reference, the Series X targets 2.4GB/sec in uncompressed data transfers.

(#78218) minilego válasza Wesder (#78192) üzenetére


minilego
senior tag

Csak azt sajnálom, hogy a 360-as gitárok dob nem lesz jó hozzá...

(#78219) Wesder válasza minilego (#78218) üzenetére


Wesder
félisten

Veszünk màsikat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78220) Steve1207 válasza ANOka (#78212) üzenetére


Steve1207
veterán

Poszt pillanatában china verziókat már lehetett rendelni (előrendelés), de legrosszabb esetben is decembertől, 10 mp alatt találni infókat egy keresővel. Vannak reviewk, azokból is teardownok, hogy mi van benne stb.

Alapvetően SN530 és E19T vezérlős hynixokat láttam eddig az utángyártott expansion-öknél meg a teardown videókon a konoloknál. Hynix-ból forgalomban nem találtam azt a típust, WD-ből meg az MS azt használja a Surface-től kezdve sok helyen, szóval könnyebben is beszerezhető.

CFE-NVME adapterből van pár változat 10-20e körül, az olcsóbb kiáll a gépből mint a fene (burkolat, nulla, hővezetés sima heatsink), a rövidebb fém házas meg kb akkora, mint a gyári. Technikailag szerintem klassz, hogy megoldották, másrészről nem tudom mennyire éri meg ezzel bohóckodni. Aki elkölt 55-60e-et erre (adapter 10-20e plusz ssd 30-50e (jót küldenek-e, garival mi a helyzet, tesztelgetni stbstb), nem hiszem, hogy az a 20e ft számítana és kap egy gyárit idehaza futárral kb másnapra.

Nekem az ilyen kiegészítő adapterekkel az a legnagyobb bajom, hogy kb olyan szinten legalja anyaghasználattal, forrasztással csinálják a többséget, ami kínai cucc... én még nem találkoztam olyannal, ami hossztávon nem lett kontakhibás "csak úgy" mozgatás nélkül is vagy nem mukkant meg 1-2 év alatt :D

.

(#78221) stewe780 válasza stewe780 (#78216) üzenetére


stewe780
őstag

Olyan mintha a home-olással csak a GPU játékkönyvtár telepítési joga jött volna át, de a Live Gold rész nem. Megpróbáltam a havi ingyenes Live Gold játékokat nem tudom telepíteni, de a Game Pass játékkönyvtárból gyakorlatilag bármit.

Ugye a Game Pass Ultimate mindig Live Gold-ot is tartalmaz? És home-olással aLive Gold-nak is át kellene jönnie?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#78222) stewe780 válasza stewe780 (#78221) üzenetére


stewe780
őstag

Lehet, hogy nem csak a GPU-s profillal kell "set as my home xbox"-ot bekapcsolnom, hanem azzal a profillal is, amivel játszani akarok? Csak azért kérdezem, mert nem nagyon akarom ezt kapcsolgatni, lévén, hogy limitált.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#78223) fant0mi válasza stewe780 (#78222) üzenetére


fant0mi
addikt

Elolvastam az összefoglalóban írt leírást. Nekem abból az jön le, hogy a társ-profilban (amivel piócázni akarsz a fő gpu-s profilon) kell a set as my home boxot beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#78224) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Xbox app-on belül már nem elérhető a store vagy csak én nem találom?

(#78225) Wesder válasza Maxxy10 (#78224) üzenetére


Wesder
félisten

2020 júliusi update óta nincs benne store. Ha kell tudok adni egy akkori buildet. link

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78226) minilego válasza Wesder (#78219) üzenetére


minilego
senior tag

Vagy nyomjuk tovább 360on.

(#78227) l.skywalker válasza stewe780 (#78216) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem rontasz el semmi. Ha egy fióknak, aminek van aktív GPU előfizetése beállítasz egy konzolt Home-nak, akkor utána minden fiók ami arra a konzolra bejelentkezik, tudja használni a GPU-t. A "fő" fióknak nem, hogy bejelentkezve nem kell lennie, de még csak a gépen sem kell lennie.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78228) AshaNoR


AshaNoR
tag

Akinek már van tapasztalata: xbox konzol garanciális javításához kell számla, vagy csak elég regisztrálni a konzolt neten és ott elinditani a folyamatot mint egy kontroller esetében?

(#78229) beyruth82


beyruth82
veterán

Az miért van, hogy game passban rányomok a Hitman Trilogy letöltésére és csak a Hitman III.-at tölti le? Azon belül én nem látom az 1-2. részt.

(#78230) icemad válasza AshaNoR (#78228) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanaz mint kontrollernél.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78231) RZozo


RZozo
aktív tag

Skyrim Anniversary Edition + Fallout 4 G.O.T.Y Bundle
[link]
3200 Ft-ért vélhetően hibás árazás. De vajon tényleg az Anniversary Editiont kapjuk?
Skyrim SE megvan (gyakorlatilag már minden platformra), 6-7ezerért upgradelhető az új verzióra, de így olcsóbban megvan + egy Fallout4 is jár hozzá.
Valaki megvásárolva megkapta tényleg az Anniversary Editiont?

[ Szerkesztve ]

(#78232) Bad Pritt válasza RZozo (#78231) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy ideje elérhető már, tényleg az Anniversary E. van benne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78233) Wesder válasza RZozo (#78231) üzenetére


Wesder
félisten

Tényleg.
32k-ról van elàrazva.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78234) batmanism2x válasza Wesder (#78233) üzenetére


batmanism2x
tag

GP-ben jól értem, hogy nem ezek a verziók vannak? Amúgy érdemes ezeket megvenni így 2022-ben? Mindkettő kimaradt eddig

(#78235) Wesder válasza batmanism2x (#78234) üzenetére


Wesder
félisten

Alap verziók vannak Passban. Ha eddig kimaradt, akkor ezért a pizza àrért érdemes behúzni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78236) mike1334 válasza Wesder (#78235) üzenetére


mike1334
veterán

Skyrimből a Special Edition van a gp-ben, amiben benne vannak a dlc-k, illetve kapott valami frissítést az anniveraryból is. Asszem ebben csak pár kisebb fizetős tartalom van pluszban.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#78237) Wesder válasza mike1334 (#78236) üzenetére


Wesder
félisten

Ja igen. Na de 3200-ért màr csak azért is behúzom ha sosem jàtszok vele. :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78238) mike1334 válasza Wesder (#78237) üzenetére


mike1334
veterán

Én is megvenném, de a Fallout GOTY már megvan, a Skyrim SE meg sose kerül ki a gp-ből szerintem (és egyszer csak eljutok a végére :D ).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#78239) H.Kornél81 válasza mike1334 (#78236) üzenetére


H.Kornél81
tag

A special edition is települ.
Köszönöm a tippet, már megy fel a külső winyóra. :R

(#78240) RZozo válasza Wesder (#78237) üzenetére


RZozo
aktív tag

Én be is húztam ennyiért. Egy pizza áráért bőven megéri.
Nekem megvolt a Skyrim SE, már fel is volt telepítve, de így már az Anniversary Edition upgrade-et ajánlotta fel a box, amit most tölt is le.
TES VI megjelenése még amúgy is nagyon messze van, addig még jó lesz próbágatni XSX-en.

[ Szerkesztve ]

(#78241) consono válasza mike1334 (#78236) üzenetére


consono
nagyúr

Biztos, hogy nem csak pár kisebb tartalom, mert látványosan szebb a játék Series S-en, mint a GPU-ban levo verzió. Nem néztem utána, de szerintem az anniversary kapott Series patch-et, a SE meg nem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#78242) Steve1207 válasza batmanism2x (#78234) üzenetére


Steve1207
veterán

Azért az is kérdéses, hogy mennyire játszol szerepjátékokkal. Van aki ilyeneken él meg ezeket hiányolja manapság, van akit az is elborzaszt, hogy dumálgatni kell :D

(#78241) consono: Az AE-ben a Spec Edition van benne meg maga az anniversary update.

[ Szerkesztve ]

.

(#78243) RZozo válasza consono (#78241) üzenetére


RZozo
aktív tag

Skyrim SE is kapott Series patch-et, látványosan szebb lett.
De a külön tartalom fizetős maradt és külön upgrade-elhető 6-7ezerért, így ezt a 3200Ft-ot még így is megérte, hogy már megvolt az SE.

(#78244) Pumi Powa válasza batmanism2x (#78234) üzenetére


Pumi Powa
csendes tag

Szerintem először elég ha kipróbálod amik a gp-ben vannak.Nem mindenkinek bejövős ez a szerepjáték stílus,de a kategóriájában a legjobbak közé tartoznak.Amit 3200ft-ért adnak most abban több minden van,bővített változatok.

[ Szerkesztve ]

(#78245) consono válasza RZozo (#78243) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek szerint rég próbáltam az anniversary előtt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#78246) mike1334 válasza consono (#78241) üzenetére


mike1334
veterán

Amikor kijött az Anniversary, akkor az SE tulajok megkapták a preformance upgradet meg a horgászatot, survival módot, meg pár kisebb küldetést is.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#78247) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

Nemrég csatlakoztam a táborhz series s-el. Olyan kérdésem lenne, leszedtemn gta san andreast es vibrál a kép fidelity modban az mitől lehet?
Performancbe semmi baj...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#78248) ivinorbi válasza beyruth82 (#78229) üzenetére


ivinorbi
csendes tag

Ha elindítod a játékok, ki tudod választani az első, második részt!

(#78249) beyruth82 válasza ivinorbi (#78248) üzenetére


beyruth82
veterán

Szuper!Köszi! :R
Akkor letöltöm újra mert azt hittem csak a 3-al lehet játszani és letöröltem.

(#78250) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

ne vegyetek BF2042-t :D [link]

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.