Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Solten válasza HUmenetke (#11984) üzenetére


Solten
addikt

Egy kis morzsa: [link]

“It was a pivot,” head of Xbox gaming engineering Liz Hamren told Wired. “The truth is that the CPU and I/O performance is roughly equivalent between these two products. It’s really around the resolution.”

Saor Alba

(#12002) bulikavagyok válasza HUmenetke (#11984) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Series X

Egyébként eléggé meglepő számomra, h ilyen sokan vesznek Series S-t. Már most látszik, h nagyot húzott ezzel a MS.

[ Szerkesztve ]

(#12003) RudY válasza oriic (#11991) üzenetére


RudY
addikt

Xbis Series X...úgy tudtam hogy lesz egy 3. változat is, de azt nem, hogy ilyen gyorsan kidobják....vagy ez ilyen lmbtq bundle ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#12004) Dawide@axele válasza Dawide@axele (#11993) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Nekem is fizetve előleg!Ez kimaradt az előbb :D

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#12005) gergobox válasza HUmenetke (#11984) üzenetére


gergobox
tag

SX, előleg kifizetve KV-nak. Már “csak” 34 nap :)

(#12006) oriic válasza RudY (#12003) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most latom csak. :DD

Live-Die-Respawn

(#12007) Moby válasza HUmenetke (#12000) üzenetére


Moby
addikt

>tflops alapjan ertelmetlen osszehasonlitani, teljesen mas architektura.

Hát izé...a tflops többek között pont arra (is) jó, hogy két archtiketet össze tudjunk hasonlítani, de mindegy. Ezt a tflops kontra architektura dolgot naponta többször látom leírva mindkét topikban, és lassan el is hiszi mindenki :(

(#12008) HUmenetke válasza Moby (#12007) üzenetére


HUmenetke
tag

Nyilvan jobban tudod, mint mindenki mas akkor :R

(#12009) Zoleee83 válasza hadam98 (#11999) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam csak az a kérdés, hogy mennyire veszem majd észre ezt, ha egy 4K TV-re kötöm a Series S-t a FullHD után. Mennyire látványos/hátrány az upscaling to 4K?

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#12010) hadam98 válasza Zoleee83 (#12009) üzenetére


hadam98
senior tag

A 4K nyilván jobb de ez attól is függ milyen messziről nézed. Az 1440p is nagyon jól fog kinézni 4K tv-n hiszen fel is skáláz. El kell dönteni mit szeretnél, ha egy olcsó konzolt amivel el leszel a következő években és nem számít a 4K akkor vedd nyugodtan a Series S-t.

(#12011) NoMagix válasza Zoleee83 (#12009) üzenetére


NoMagix
addikt

One S is csak felskáláz, fiam 4K tévéjén így is szuper a kép!
A Series S csak jobb lehet!
Van itthon X is másik 4K tévével, egetverő vagy kiugró eltérést nem látok közöttük!

[ Szerkesztve ]

(#12012) gduck válasza Wesder (#11961) üzenetére


gduck
addikt

Nekem 110 fokon ment a 8800GTX Crysis alatt :D

De most komolyra fordítva a szót, 45 fok messze korrektnek tűnik! Valahol el kel távoznia annak a hőnek!

[ Szerkesztve ]

(#12013) NoOne1976


NoOne1976
őstag

SX, előleg fizetve.

(#12014) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Én is vajúdok még ezen a One X vs. SS (szerencsés névválasztás) témán.

Go Gunners!

(#12015) Bird válasza bulikavagyok (#12002) üzenetére


Bird
addikt

Engem is meglepett.... Főleg a nyers teljesítménykülönbség tükrében....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12016) Bad Pritt válasza Phoen|x (#12014) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyira nem szerencsétlen, mint mi itt Európában hisszük, Amerikában teljesen más jut az emberek eszébe arról, hogy SS.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#12017) HUmenetke válasza Bird (#12015) üzenetére


HUmenetke
tag

Én főleg az ár miatt maradtam ennél. (és hiába van 4k tvm, jobban szeretek monitoron játszani :D)

(#12018) Bird válasza HUmenetke (#12017) üzenetére


Bird
addikt

Persze mindenkinél mások a szempontok. De nincs ezzel semmi baj, legalább van alternatíva. :R

Ms most ezzel a "csomaggal" nagyon úgy néz ki, hogy nagyot húzott.... Mondjuk rájuk fért már. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12019) Madoc válasza Bird (#12018) üzenetére


Madoc
veterán

Nextgen gameplayek alapján én is ezt mondom. Ohh wait.... :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12020) Bird válasza Madoc (#12019) üzenetére


Bird
addikt

Ohh wait... Nekem zöld a vérem :DDD (és tényleg). :DD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12021) Wesder válasza Phoen|x (#12014) üzenetére


Wesder
félisten

Max a németek lehetnek rajta kiakadva, valahogy engem pont nem izgat.
Heinekenen meg vörös csillag van. És?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12022) Zoleee83 válasza hadam98 (#12010) üzenetére


Zoleee83
addikt

Már előrendeltem a Series S-t CP2077 bundleben + kifizettem az előleget is.
Szerintem ez marad, eleve ONE S-től indultam, aztán lett Series S, jelenleg FullHD tv-m van, szerintem a 4K tévével sem lesz gondom, ha cserélek majd, vagy esetleg majd menet közben kicserélem X-re, egyelőre elég az SS. Köszi a választ! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#12023) Dvix válasza Zoleee83 (#12022) üzenetére


Dvix
senior tag

Honnan rendelted ha szabad kérdezni? :B

(#12024) Zoleee83 válasza Dvix (#12023) üzenetére


Zoleee83
addikt

Konzolvilágtól, nagyon korrektek voltak, csak jó tapasztalatom van velük, korrekt hozzáállás, full normális vevőszolgálattal. Pedig a legnagyobb hajtásban zavartam őket, PS5/Series előrendelés hetében. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#12025) Phoen|x válasza Wesder (#12021) üzenetére


Phoen|x
őstag

A Heineken-nél kicsit más a helyzet, tudtommal 1930 körül lett az a logojuk. De persze nem egy nagy dolog ez az xbox névválaszttás téma, a pöszék kifejezetten örülnek neki bizonyára. :DDD

Go Gunners!

(#12026) HunChris válasza oriic (#11991) üzenetére


HunChris
senior tag

+1

(#12027) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Én még egy dolgon agyalok, bár ez elég speciális probléma, hogy van most egy dell u2412m monitorom 1920x1200 felbontással. Azt már kigugliztam, hogy a XoX nem támogatja ezt a felbontást sajnos. A monitor meg tudtommal nem támogatja a 1920x1080 felbontást, hanem nyújtja a képet, ami zavaró sajnos.
Talán az SS támogat majd ilyen kicsit egyedi felbontást. Erre még nem találtam semmilyen adatot, de ez is majd kiderül.
Nyilván a monitor már érett a cserére, de ha nem muszáj, nem cserélném le.

(#12028) icemad válasza HUmenetke (#11987) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt veszem meg, amelyik előbb lesz a boltok polcain. Nem szórakozok előrendeléssel, tekintve, hogy már nincs sehol semmi itt a mocsári németeknél. :DDD

(#12029) MasterMark válasza Moby (#12007) üzenetére


MasterMark
titán

A lóerő is erre való, de mégsem írja le hogy megy az autó.

Máshogy lehet kihasználni a más architektúrát.

Switch Tax

(#12030) gergobox


gergobox
tag

SX KV előrendelésnél eltűnt a személyes átvétel helye, pedig befizettem az előleget meg 09.23-án.. az előleg befizetési kötelezettségről persze 1 napon belül jött mail, de az összefésülés 2 hét alatt sem sikerült.. másnak is törölték személyes átvételnél a rendelésnél megadott üzletet? :W

(#12031) #20411392 válasza gergobox (#12030) üzenetére


#20411392
törölt tag

Amennyiben olvastad a topicot, akkor tobben beirtuk, hogy nem lesz valoszinuleg szemelyes atvetelre lehetoseg, csak futarosra.

En is szemelyesen akartam a mammutban atvenni, de mondta az ugyfelszolgalatos, hogy aznap reggel (a preorder start napjan) kaptak az infot, hogy ez nem fog menni es adjak meg egy cimet, hogy majd hova kuldjek.

ui: A kovetkezo egy honapban tuti felveszik veled is a kapcsolatot, hogy hova vigye majd a futar.

[ Szerkesztve ]

(#12032) gergobox válasza #20411392 (#12031) üzenetére


gergobox
tag

Igen ezt olvastam.. Felhívtam a boltot és azt mondták lesz személyes átvétel, hivatalosan semmit nem kaptam KV-tól, hogy ne lehetne személyesen átvenni.. akkor ezek szerint csak törlik az átvétel helyszínét, én meg majd kapok valamit, vagy nem.. ez nem is zavarna, csak akkor ne kérjenek előleget..

(#12033) Musaka válasza gergobox (#12030) üzenetére


Musaka
senior tag

XSX van előrendelve és előleg befizetve a KV hoz.

Nekem még személyes átvétel szerepel a megrendelésemen.

(#12034) 3L1T3 válasza #20411392 (#12031) üzenetére


3L1T3
addikt

Á biztos nem fogják felvenni a kapcsolatot a rendelőkkel senki. Mindenkinek ez a hobbija, hogy kicsesszen a vásárlókkal. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#12035) #20411392 válasza gergobox (#12032) üzenetére


#20411392
törölt tag

"törlik az átvétel helyszínét, én meg majd kapok valamit, vagy nem.. "

Elegge valoszinu, hogy dolgozzak fel szepen sorban a rendeleseket, esetleg csinaljak az osszefesuleseket, stb. Majd ha november 3-an se lesz semmirol infod, akkor kezdj el izgulni (es esetleg felhivni oket).

(#12036) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Nálam egyértelműen X, azt is rendeltem meg az első nap 9:01 perckor :DDD
Már csak abból is kiindulva, hogy legalább 4 évre veszem, és ha figyelembe veszem az eddigi használtpiaci tendeket hogy minumum harmad áron eladható lesz 4 év múlva, akkor a költség durván 120 ezer osztódik el 48 hónapra az "kemény" 2500 Ft havonta.Ugyanígy számolva a gyengébb S változat havi 1550 Ft, mennyiről beszélünk? Havi 1000 Ft-al több az X...

[ Szerkesztve ]

(#12037) NoOne1976 válasza Csokifalo (#12036) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én is pont ma reggel gondolkoztam azon, hogyha nem a konzol árát nézem, hanem hogy havi szintre leosztva mennyibe kerül, akkor az összeg "elhanyagolható". Mindig is mondtam, hogy nem maga a konzol a költséges ennél a hobbinál, hanem a fenntartása játékokkal. Az elején még én is xos-sel kezdtem, ráadásul használttal, hogy minél költséghatékonyabb legyen, aztán rajöttem, hogy nyugodtan cserélhetek x-re, mivel játékokra, egyéb kiegészítőkre a gép árának többszörösét elkötöttem. Így az ss szóba sem jött nálam.

(#12038) Csokifalo válasza NoOne1976 (#12037) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Pont ez az, egy game 25,000 Ft+, akkor gyakorlatilag KETTŐ játék ára amivel többe kerül a használtan eladható árát is figyelembe véve az X konzol az S-hez képest, és már rögtön nem azzal kezdem hogy filózok a kisebb hattértáron

(#12039) hyggelig válasza Csokifalo (#12038) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ráadásul, ha szembe jön valami jó lemezes akció, akkor nem zárom ki magam az only digitallal.

Az összefésülésekkel meg még ne foglalkozzatok. Én mindenképpen várnék még 3 hetet és utána kezdenék valamit a dologgal.

(#12040) icemad válasza Csokifalo (#12036) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is vicces, hogy valaki előrendel egy gépet, még meg sem kapta, de már azt számolgatja mennyiért tudja eladni évek múlva. :DDD

(#12041) Solten válasza HUmenetke (#11984) üzenetére


Solten
addikt

Meg vajudok a ketto kozott, de a SS fele huz a merleg. Monitoron jatszok (1440p), lemezes jatekot nem veszek, sot egyeb jatekot se mar vagy tobb mint egy eve. Amit eddig vettem az 1 ho mulva jott a gold-al vagy megjelent a gamepasson. Szoval az olvaso nem lenyeg.
Egyebkent ha a SX ilyen uberhalk akkor a SS-nek kb. nemanak kell lennie.

Saor Alba

(#12042) HUmenetke


HUmenetke
tag

Eddig 6 ember jelezte, hogy SS-t vár, 13-an pedig a nagytesót. Király, legalább megtudjuk osztani majd a tapasztalatokat :D (látom, MAJDNEM :B hogy mindenki CP bundlet rendelt, - én is - Cold Wart tervez valaki nyomni ?)

[ Szerkesztve ]

(#12043) 30z.Samu válasza HUmenetke (#12042) üzenetére


30z.Samu
félisten

Cáfolom, én a GP-t kértem mellé. :B :D

Sic Parvis Magna

(#12044) RudY válasza HUmenetke (#12042) üzenetére


RudY
addikt

Ja lemaradtam, nálam is XSX+CP előleges. :K

(#12045) Wesder válasza HUmenetke (#12042) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem csak alapgép, mert nem volt bundle. CP2077+XIII majd mellé veszem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12046) Bad Pritt válasza 30z.Samu (#12043) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mégis lesz Cyberpunkod egyből. Magic. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#12047) mcwolf79


mcwolf79
veterán

KV-tól XSX ,új CoD elő van rendelve nekem is.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#12048) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#12046) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudunk valamit. :D

Sic Parvis Magna

(#12049) Sinu válasza Wesder (#12045) üzenetére


Sinu
senior tag

XIII nekem is várólistán van, imádtam azt a játékot, de sajnos vagy karcos volt, vagy írási hibás a Pecsában vásárolt másolt disc, ezért nem tudtam befejezi, végre eljön ennek is az ideje :)

No Future

(#12050) F_Peter válasza RudY (#12044) üzenetére


F_Peter
őstag

Szintén.
Nálam lesz később ps5 is, most viszont ha befejeztem a GoT-t, akkor azt is eladom játékokkal együtt, meg az X-t is (arra csak digitális játékom van). Ha levonom a CP2077 árát - mert amúgy is day1 vettem volna - akkor 20k-ba kerül a gen váltás. Szóval nincs miért nem váltani, ha várnék ár esésre rosszabbúl járnék.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.