Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) l.skywalker válasza Maxxy10 (#77595) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

2024 májusig van Game Pass-om. Sürgősen szereznem kell valahonnan még 7 hónapot :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77602) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#77599) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért gyilkolnák, ezt nem is értem. :F
Ezzel a vásárral 400 millió aktív (!) játékos került az ms-hez, ennek nagyrésze nem az xbox platformot használja. Nekik az a fontos, hogy az a bevételi forrás, amit most megvettek, továbbra is fent maradjon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77603) 30z.Samu válasza l.skywalker (#77591) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, legalább nem kell megvenni a CoD-okat. ;]

Sic Parvis Magna

(#77604) oriic válasza negyven2 (#77592) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Venni kell még GP-t úgy érzem. :D

Live-Die-Respawn

(#77605) ANOka válasza kiss006 (#77502) üzenetére


ANOka
őstag

Én láttam a kérdésedet, de nincs tapasztalatom, nem tudok okosat hozzászólni!

(#77606) l.skywalker válasza ProEvoFan (#77599) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szerintem játék függő. Ha megnézzük az igazán sikeres online játékok lényege épp az, hogy még terhességi teszten is elfutnak. Amikor a Fortnite-ot levették az iPhone-okról, akkor az Epic perelni kezdett. Ezeknek a termékeknek a lényege, hogy ott jelen legyenek. A CoD-okat nem a sztori adja el, hanem a PvP/Warzone, azt vétek lenne lekorlátozni egy ökoszisztémára. Ellenben vonzóvá lehet tenni azzal, hogy a Game Pass-ban ingyen benne lesz.

Ellenben vannak olyan címek, amiket meg foja érni exkluzívvá tenni most és a jövőben. Például a Diablo, Sekiro, Crash, Spyro etc...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77607) oriic válasza kiss006 (#77502) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aktiv átalakítóval igen. Volt lakótársam is így használta Xbox öné gépet.

Live-Die-Respawn

(#77608) Ctrl+Alt~Del válasza ProEvoFan (#77579) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Oh my..

Miért esne ki a COD? Többi nagy cím? Melyik többi? Egyet mondj csak.

W | W | H | W | W | W | H

(#77609) ProEvoFan válasza Bad Pritt (#77602) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mert 2023tól exkluzív lesz minden. Szerintem ez 100%.
Csodálkoznék ha nem így lenne, mert akkor minek is költött el 70 milliárd dollárt? A Netflix saját gyártású terméke sincs HBO GOn vagy Apple tévén...és ugye a gamepass az egy előfizetéses szolgáltatás és erősíteni kell a sajátot only címekkel.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#77610) l.skywalker válasza Ctrl+Alt~Del (#77608) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Arra gondol, hogy mivel a Sony exkluzív játékai sem érhetőek el Xbox-on, így a jövőben az Activision/Blizzard játékok sem lesznek elérhetőek Playstation-ön. De ez persze jelenleg még nem ismert álláspont. A Bethesda játékok közül az online alapú játékok maradtak multiplatformok (TESO, Fallout76) és a Minecraft is mindig is volt PS-re. De a többi Bethesda játék már nem lesz így, és megjósolhatatlan, hogy pl. egy Diablo 4 meg fog-e jelenni más konzolon.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77611) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Szép nyugodtan végigtolom a Bioshock-ot, mindeközben meg microsoft-ék átmentek kisgömböc üzemmódba... :Y

Go Gunners!

(#77612) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok!

Ha van Xbox Live Goldom és akarok venni Game Pass-t, akkor az Ultimatebe beleszámít, hogy már van Gold előfizetésem, vagy akkor a Game Pass for Console előfizetést vegyem inkább?

Már volt korábban GPU előfizetésem, utána váltottam vissza Gold-ra és most vennék ismét GP-t.

[ Szerkesztve ]

(#77613) l.skywalker válasza ProEvoFan (#77609) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ez nem ennyire fekete/fehér szerintem. Ahol van Disney+ ott minden saját tartalmat csak azon lehet fogni, de nálunk pl. a Netflixen vannak Marvel filmek és voltak az HBO-n is Star Wars filmek sokáig.

Ez tartalom függő dolog. Nem mondom, hogy nincs igazad, de én egy ingyenes Warzone-t nem tennék exkluzívvá, mert nem érné meg.

Viccesen mondhatnám azt is, hogy az MS nem tud annyi konzolt gyártani, hogy minden Warzone játékos átjöjjön Xbox-ra :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77614) l.skywalker válasza LeventeV (#77612) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A legolcsóbb ha Game Pass Ultimate-t veszel. Abban benne van a Game Pass és a Live Gold is. Az összefoglalóban benne van, hogy lehet olcsón hosszú távra bevásárolni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77615) LeventeV válasza l.skywalker (#77614) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi.
Közben kiegészítettem az eredeti hsz-t.
Már volt GPU-m, az lejárt, utána vettem Gold-ot, most mennék megint GP-ra, kipróbálni 1-2 játékot.

(#77616) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#77609) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon csodálkoznék, ha így lenne. Maximum részben, bizonyos címek esetén lesz exkluzivitás. 25 millió előfizető nem ér ugyanannyit, mint 400 millió vásárló.
Arra költöttek el ennyi pénzt, hogy ez a 400 millió költsön továbbra is skinekre meg minden szarra minden létező platformon. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77617) negyven2


negyven2
veterán

Szóval akkor Mike Ybarra valójában azért ment el a Microsoft-tól, hogy beépített emberként előbb felküzdje magát a Bilzzard elnöki székébe, majd elősegítse a felvásárlást :DDD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#77618) darkstreet89 válasza l.skywalker (#77610) üzenetére


darkstreet89
tag

Mondjuk pár hónapos előny simán jöhetne a Box fele. Én most láttam a hírt, de ami kék oldalon megy miatta, hát.... Amúgy szerencse, hogy most vásároltam be a COD részekből, így az Acti játékok mikor kerülnek be a GamePassba?

(#77619) Wesder válasza negyven2 (#77617) üzenetére


Wesder
félisten

Van benne logika. Microsoftból még ki is nézném. Talàn a Nokia-val is ez volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77620) l.skywalker válasza negyven2 (#77617) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Mondhatnám, hogy ő szította a balhét, de hát nem áron alul vették meg :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77621) NyMRooD válasza darkstreet89 (#77618) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mi megy miatta kékoldalon? Vagy nem erre a fórumra érted?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#77622) Phoen|x


Phoen|x
őstag

A francba, vagy 50 év GPU-t kellett volna vennem. :(((

Go Gunners!

(#77623) l.skywalker válasza darkstreet89 (#77618) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Amíg az üzlet teljesen le nem zárul, addig szerintem csak módjával. 2023 június után már biztosan többminden.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77624) Norb79 válasza LeventeV (#77615) üzenetére


Norb79
őstag

Ha van 1-2 évnyi goldod és veszel GPUt, akkor az egész időszaki goldod GPUra konvertálja. Szóval akármennyi goldod van élő éppen, vegyél csak GPUt és lesz egy csomó GPUd.

(#77625) l.skywalker válasza Phoen|x (#77622) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Csak 3 évet lehet. Gyalázat... :((

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77626) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Akit érdekel, itt a befektetőknek készített prezentáció:
InvestorPresentation.pptx (live.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77627) negyven2 válasza l.skywalker (#77613) üzenetére


negyven2
veterán

Egyébként ez nagyon ilyen C kategóriás, James Bond villain gondolkodás, hogy ezután Xbox-on lehet csak CoD-al játszani. Ugyanis lényegében azzal, hogy marad minden, úgy csak a bevételek 30%-át veszítik el, a 70% marad náluk.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#77628) Phoen|x válasza l.skywalker (#77625) üzenetére


Phoen|x
őstag

Meggyalázták a csendőrséget! :))

Go Gunners!

(#77629) pzstm válasza Maxxy10 (#77595) üzenetére


pzstm
titán

NEtflix elmúlt egy év alatt második áremelését hajtja végre éppen :DDD

nem gondolnám, hogy lesz...de ha igen és valami pluszt adnak vele (pl Ubisoft-ot :DDD ) akkor csak hajrá :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#77630) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77631) 30z.Samu válasza l.skywalker (#77630) üzenetére


30z.Samu
félisten

És még hol a vége...

Sic Parvis Magna

(#77632) darkstreet89 válasza NyMRooD (#77621) üzenetére


darkstreet89
tag

Nem ide értem, másik oldalra. :)

l.skywalker: Jah, akkor jó gondoltam, hogy ez több hónap lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77633) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Míalatt a Sanyi azon tipródik, csináljon-e GP jellegű előfizus szolgáltatást a MS kilóra megvette/megveszi a fél játékipart. :DDD
Jó lesz ez, szép volt.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#77634) l.skywalker válasza negyven2 (#77627) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De ugyanakkor megjósolhatatlan a dolog. Mert ezek már tényleg system seller címek lehetnek...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77635) l.skywalker válasza Zoleee83 (#77633) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én játékos szemszögből nézem. Van PC-m, Van Xbox-om veszek egy PS-t és havi max. 10ezerből azzal játszok amivel csak akarok és spórolok a rohadt időgépre. :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77636) NoOne1976 válasza darkstreet89 (#77618) üzenetére


NoOne1976
őstag

A COD esetében nem pont az volt, hogy ugyan multiplatform cím, de bizonyos modok egy darabig ps exkluzívak voltak? És így a ps-esek mindig "jobban jártak". Vagyis minden marad a régiben, csak a kék világítást zöldre kell cserélni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#77637) negyven2 válasza l.skywalker (#77630) üzenetére


negyven2
veterán

Én remélem, hogy a felvásárlás után ezek a stúdiók újra fognak tudni saját játékot csinálni, és nem csak CoD térképek, és skin-et fog velük csináltani az MS. Csak ugye megint az van, hogy majd 25-26 után lehet bármi új IP ebből a felvásárlásból.

Egyébként ezek után még a Take-Two-t kell megszerezni, és multiplatform címekből a piac 80%-át uralná.

#77634: akkor is ennek nagyon kicsi az esélye. Pluszban ott vannak az előre megvásárolt jogok is (amikeröl nem tudni). Mondjuk ha jó előre meg van véve a Sony Marketing Rights, akkor az vicces, lesz, hogy a Sony saját pénzén egy MS címet fog reklámozni :D.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#77638) Phoen|x válasza Zoleee83 (#77633) üzenetére


Phoen|x
őstag

Egyébként a franc tudja. Lassan, már tényleg monopolhelyzet lesz, az meg ritkán szerencsés.

Go Gunners!

(#77639) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Kicsit lehet off itt, de hatha van valaki aki tud segiteni. Illetve most jottem ra hogy van ilyen topik, ugyan ezt a kerdest bevarrtam az Xbox One topikba... 200IQ. :D

Szoval Series X-hez vennek valami belepo kategorias "gamer" monitort, amivel ki tudnam hasznalni a 120 FPS kepesseget. A kiszemelt peldany ez: [AOC CQ32G1]. Parameterei alapjan elvileg tudnia kell egyuttmukodni a Series X-el, de szeretnek biztosra menni.

Van e esetleg itt aki probalta mar a fenti monitort es sikerult e osszehozni az 1440p 120FPS beallitast? A neten egymasnak ellentmondo infokat talalok errol. Orok hala, ingyen sor!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#77640) l.skywalker válasza l.skywalker (#77626) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

És itt van megint ugyanez csak Phill Spencer előadásában:
Tom Warren on Twitter: "here's Microsoft Gaming CEO @XboxP3 on the company's Activision Blizzard acquisition https://t.co/tkHUQKcAkv https://t.co/r3idJbqlY2" / Twitter

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77641) Bad Pritt válasza Phoen|x (#77638) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez még nagyon-nagyon messze van a monopolhelyzettől.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77642) LeventeV válasza negyven2 (#77637) üzenetére


LeventeV
senior tag

EA, WB, Ubisoft maradt még. WB-t szerintem fel fogják vásárolni, vagy eladják a stúdiókat, aztán ki ide, ki oda.

Japánban azért még ott a Square Enix, a Bandai Namco, a Sony is tudna mazsolázni.

[ Szerkesztve ]

(#77643) tudi13 válasza DNReNTi (#77639) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia.

Itt nézz utána: [link]
Elvileg HDMI 2 bemenetnél megy a 120 hz és a sync.

[ Szerkesztve ]

(#77644) dunc válasza DNReNTi (#77639) üzenetére


dunc
nagyúr

"1440p 120FPS" nem a játékok nem fogják támogatni

(#77645) l.skywalker válasza negyven2 (#77637) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Az első felvásárlások/alapításokból sem jött ki még igazi húzócím - nem tudjuk pontosan milyen környezetben dolgozhatnak a cégek. De már ez most ~20ezer fejlesztőt jelent, akik csak az MS-nek dolgoznak. 4 éve meg volt maximum 1500?

Ha jól emlékszem (de ha nem akkor is), akkor ez iszonyatosan megváltoztatja pl. épp az Xbox menedzsment munkáját is.

majornelson-nak nem lesz ideje kirakni a Deals with Gold-ot lassan :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77646) Bad Pritt válasza LeventeV (#77642) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sony, Tencent, Nintendo, NetEase, EA, Take-Two, Bandai Namco, Square Enix, Ubisoft, Konami, Sega, Capcom...
Azért még nagyon messze vagyunk a monopolpiactól. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77647) l.skywalker válasza Bad Pritt (#77641) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ráadásul a játékiparban olyanról nem is nagyon lehet beszélni, ennyi féle különböző játéktípus mellett.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77648) LeventeV válasza Bad Pritt (#77646) üzenetére


LeventeV
senior tag

Igen, nekem is kezdtek beugrani a stúdiók.

(#77649) l.skywalker válasza LeventeV (#77642) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A Sony-nak ilyen mértékű bevásárlására szerintem nem lenne elég pénze.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77650) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Lehet le kéne cserélnem a SS-t egy SX-re így :U

Van infó mikortól jönnek a játékok GP-be?

Konzolra egér+bill támogassal nagyon adnék egy WoW-ot amiért nem kell külön még fizetni :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.