Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) oriic válasza ρσгτσ (#116000) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor mákosak voltunk, mert hétfőn aktiváltunk egyet pont a Starfield miatt :D

Live-Die-Respawn

(#116002) ρσгτσ válasza oriic (#116001) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Aki csak szimplán a próbaidőszakot vette volna meg, azon nem segít. :) Kivéve, ha vett hozzá premium upgrade csomagot, de úgy meg már amúgy is költött plusz ~10 rongyot.

Szerk.:
Vagy valamivel kevesebbet, ha olcsóbban úszta meg. Pl. Izland.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#116003) Norb79 válasza LittleBoss67 (#115990) üzenetére


Norb79
őstag

Vannak elosztók, de már az x360 jelét se sikerült így elosztani normál áron, olyan elosztót, ami meg vetekszik a gép árával, na azt nem vettem.
Lefekvés előtt lehúzod, átrakod, és akkor reggel nem zajongsz vele a Tesco gazdaságos megoldás, vagy a streaming maradhat, a maga korlátaival.

(#116004) Peat76


Peat76
őstag

Nem vagyok programozó,.de ez szomorú...720p? :Y
Én értem még új a motor, optimalizálás stb..de na...és akkor 4K 60fps-ről beszélünk...erre tessék.. :F
Bár a Forza Motorsport DF is kíváncsi leszek ezek után..
Immortal Engine (DF alapján)
"
Unreal 5 (sőt legújabb 5.1), Nanite, Lumen. Részletes geometria, realtime fénykezelés.
Nincs előző gen verzió, és 60 FPS-t céloz.

5 év fejlesztés után megérkezett. Na és hogy bírják a konzolok?

Series X és PS5: 720p-t skáláz fel 4K-ra (FSR 2.1). Kb. azonos szinten futnak.

Series S: 436p-t skáláz fel, sok tereprészlet hiányzik sajnos, és más grafikai elemekben is butították. Pop up is jellegzetesebb.

Állóképeknél tényleg szép nagykonzolokon, sőt szerintem a helyszínek elég látványosak (videón). Mozgásnál viszont tele lesz a kép artifacttal. (A többi bugot nézzétek meg a DF analízisben. Vannak gondok.)

Framerate:
PS5 - Első 4 fejezetben egész stabil, de aztán le tud esni 50-re, sőt varázslatoknál akár 40 FPS alá is.
XSX - Hasonló, de alapvetően 5-10 FPS-el jobb, mint PS5-ön.
XSS - Vegyes. Van, ahol akár 30 FPS-t is megközelít, de a butítások miatt más helyen meg akár stabilabb is, mint a nagykonzolokon."

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#116005) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mudrunner harmadik része nekem nagyon várós. Bitang jól néz ki, és érdekes ez a felfedezős téma is.
YouTube: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#116006) Oistrakh1 válasza Peat76 (#116004) üzenetére


Oistrakh1
tag

Optimalizáción sok múlik, új motor ,nem egy nagy nevű studió készítette.
Nemsokára jön az Amd-től az Fsr3 series konzolokra nagy teljesítmény javítás lesz,és állítólag ezért sem hoznak ki új series gépeket mert a ps5 ezt pl. Nem fogja tudni használni az Fsr3-at.

(#116007) NoMagix válasza icemad (#116005) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi ez jó volt!
Nem is vártam folytatást, az elsőt megvettem kieggel, ami nem volt rossz csak lassú volt a menet, snowrunner picit jobb volt.
Ezt biztos megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#116008) Wesder válasza Oistrakh1 (#116006) üzenetére


Wesder
félisten

De fogja tudni használni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#116009) Döglött Róka válasza Peat76 (#116004) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem szomorú, aki a felbontáson rugózik az nem a játékkal foglalkozik.

Szinte minden játékban van felskálázás, dinamikus felbontás, sorolhatnánk. Jöhetnek itt a 360/PS3 szinttel az emberek de ez nettó ostobaság.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#116010) consono válasza Döglött Róka (#116009) üzenetére


consono
nagyúr

Egyrészt jogos amit írsz, én pl. PC-n is DLSS-el játszom szinte mindent, minek izzadjon a vidkari, ha nem muszáj és nem látom meg a különbséget? Meg tényleg dinamikus felbontással megy szinte minden évek óta, mert a fix FPS lett a fontosabb. Node 436p? Az tényleg kicsit húzós, főleg, hogy még a megvalósítás is csúnya lett...

"In God we trust. All others must bring data"

(#116011) PiszokAlfréd válasza icemad (#116005) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Biztos jó lesz, remélem jön gp-be is!
Én a Snowrunnerbe tettem rengeteg órát.
Egyszer újra is kezdtem, nekem az eleje még jobban bejött, amikor még kb semmilyen értelmes vasad nincs és azzal kell boldogulni ami van, aztán hogy lehet örülni a legkisebb fejlesztésnek is, vagy egy új gépállatnak.

(#116012) Wesder válasza consono (#116010) üzenetére


Wesder
félisten

Inkább az a húzós hogy a stúdió megpróbál 436p-ből 4K-t csinálni FSR2-vel, aminek mèg 720p-ből sem nagyon megy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#116013) Dinomano válasza frankdelgado (#115874) üzenetére


Dinomano
senior tag

Engem speciel érdekel a fogyasztás, általában energiatakarékos dolgokat szeretem, így engem érdekel, hogy mennyit eszik az adott konzol. Nagyon nincs időm játszani mostanában, mégis vettem a PC, PS3 és PS4 Slim mellé egy X SS-t. Az ára miatt, valamint azért, mert tetszett a gép egyszerűsége.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116014) nincsnév007 válasza duckload (#115981) üzenetére


nincsnév007
őstag

Ez melyik játék?

(#116015) Bad Pritt válasza nincsnév007 (#116014) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Immortals of Aveum. Bárcsak a felbontás lenne a legnagyobb baj vele...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#116016) Peat76 válasza Bad Pritt (#116015) üzenetére


Peat76
őstag

Pedig de jóóó is lehetett volna :(((

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#116017) Dinomano válasza consono (#115876) üzenetére


Dinomano
senior tag

Gyakorlatilag a konzolok "pécésítve" lettek teljesen, illetve hardverileg már PC-k. Aki idősebb, az emlékszik, hogy milyen különbségek voltak gépek/játékok között pl. PS1, N64 időszakban, vagy PS2, X Classic esetén. Az eltérő hardver teljesen más grafikát eredményezett. (Grafikai limitek, jellemző színpaletta stb.)
Most meg az univerzális hardverek miatt nem kell újraírni, átírni motorokat, játékokat; hanem gyakorlatilag a részletességgel variálnak.
Mostanában "csak" annyi történik, hogy butítani kell a grafikát XSS esetén. De aki már játszott PC-n, az ezzel a jelenséggel simán találkozik, ha bemegy a grafikus opciók menűbe, akármelyik game-nél.
Szóval, ha nekiállunk sírni az XSS miatt, akkor azon is lehet(ne) sírni, hogy az eltérő PC-s hardverek miatt millióféle grafikai opció kell/lehet játékokban.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116018) nincsnév007 válasza Bad Pritt (#116015) üzenetére


nincsnév007
őstag

Nem is hallottam róla :F

(#116019) Bad Pritt válasza nincsnév007 (#116018) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyira nem lett szénné promózva, pár kép, pár videó és itt is volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#116020) Dinomano válasza smokin (#115805) üzenetére


Dinomano
senior tag

Milyen árban van az argentin? Nekem úgy is jó, ha angol nyelv van, a magyarhoz nem ragaszkodom. Nincs ilyenből gond, hogy nem EU-sat vásárol az ember? (Milyen összegeket lehet átlagban spórolni ezzel a régiókódos mókával?)
Érdekelne, mert még sohasem csináltam ilyet.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116021) Oistrakh1 válasza Wesder (#116008) üzenetére


Oistrakh1
tag

Ps5-ön saját fejlesztésű linux fut,boxon direct x teljes rdna 2 van azért sem mondták a playstation nevét lehet késöbb integrálják azt nem tudom.

(#116022) negyven2 válasza Oistrakh1 (#116021) üzenetére


negyven2
veterán

A PlayStation 5-nek FreeBSD alapú az operációsrendszere, ami meg ugye a UNIX alapjaira építkezik (ahogyan a Linux is). FSR 3 pedig lesz PS5-re is, függetlenül attól, hogy a bemutatón, csak az Xbox-ot említették meg. Anno az FSR kijövetelekor is csak Xbox volt megemlítve a bemutatón, és csak a későbbi dokumentációkban szerepeltek a konkrét konzolok. Amúgy a hivatalos blogpost-ban az Xbox-ot sem említik, csak simán konzolokat.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#116023) Wesder


Wesder
félisten

Sea of Stars Reviews

Dexerto 5/5
Window Central Gaming 5/5
Eurogamer 4/5
Gamesradar 4.5/5
Rectify Gaming 9/10
Noisy Pixel 9.5/10
Nintendo Life 9/10
Gameinformer 9/10
IGN 8/10
Xbox Era 8/10
AltChar 85/100

Opencritic 92

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#116024) pzstm válasza Wesder (#116023) üzenetére


pzstm
titán

akartam épp mutatni hogy egy újabb "töltelékjáték, gamepass-ba jó lesz"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116025) Wesder válasza pzstm (#116024) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyon vártam, örülök hogy jónak igèrkezik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#116026) pzstm válasza Wesder (#116025) üzenetére


pzstm
titán

ez bőven több mint jó :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116027) gianni85 válasza pzstm (#116026) üzenetére


gianni85
veterán

Ugyanazt a SNES játékot nézzük? :U
Távol álljon tőlem a fikázás, lehet tényleg jó lesz annak akit megmozgat ez a zsáner, de számomra ez tényleg egy tipikus game pass játék :)

(#116028) pzstm válasza gianni85 (#116027) üzenetére


pzstm
titán

attól hogy a grafika miylen lehet még zseniális egy game...lásd Zelda.....de én például nemrég tudtam meg, hogy everspace 2 az indie cím, ami fullos döbbenet :U

(a pontszámra mondtam amúgy)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116029) parandroid válasza gianni85 (#116027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én mobiljátéknak pont kerestem nemrég ilyesmit. Mondjuk ez konkrétan nekem nem bejövős így a trailer alapján. Megvalósítás alapján kb jó lenne. Azt én sem fogom fel, hogy ezt miért akarja valaki 65"-es TV-n, kontrollerrel játszani, és miért nem max egy tableten, de ezen túl tudom tenni magam. Sajnos mobilra hasonló sincs, ami meg igen, az vagy mmo, vagy durván mikrotranzakciós, és/vagy reklámokkal teleszabott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#116030) gianni85 válasza pzstm (#116028) üzenetére


gianni85
veterán

Jah ok, biztos jó a maga nemében. Én sok kis indie cuccot tolok gpu-ban, de ez valahogy nagyon meh.

(#116031) pzstm válasza gianni85 (#116030) üzenetére


pzstm
titán

én adok neki esélyt, max 10 perc után delete :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116032) S e t h válasza pzstm (#116028) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pont azt akartam írni, hogy ugyanolyan foshul néz ki, mint a Zelda. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#116033) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Tapasztalat MS supportal?
3. speciális ügynökkel chatelek, de nem sikerült megoldani az ügyet. Eltűnnek, nem válaszolnak.
5 ember volt a Family Pass-ban, megszűnt, 4 megkapta a kódot, 1 nem. Mindenki kapott levelet, hogy kapni fog 3 hónap GPU-t. Ilyenkor mi van?

(#116034) Dinomano


Dinomano
senior tag

Erre a grafikára én azt mondom, hogy gyönyörűszép... Nagyon részletes a rajzolt pálya, mozog szinte az összes object, jók a színek, jó ránézni.
Sokkal inkább elegem van a 3D-s low-poli látványvilágú játékokból illetve az 5000 ugyanúgy kinéző Slender-man szerű ijesztgetős horror izékből.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116035) icemad válasza Dinomano (#116034) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik játék ez?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#116036) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Xbox Mini Controller Hoodie

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#116037) icemad válasza ρσгτσ (#116036) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez oszt kell, mint vak tizedesnek az aknamező...
Játékokba fektetnének ennyi energiát... :(((

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#116038) Wesder válasza icemad (#116037) üzenetére


Wesder
félisten

Fektetnek. Azèrt jönnek ilyen qrva lassan. Egyèbkènt ez a hoodie nem mostani dolog.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#116039) Dinomano válasza icemad (#116035) üzenetére


Dinomano
senior tag

Sea of Stars

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116040) san72


san72
csendes tag

Sziasztok! Alzás GVH kuponkod már nem müködik?

(#116041) ρσгτσ válasza san72 (#116040) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Tegnap délután óta nem.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#116042) san72


san72
csendes tag

kőszi

(#116043) gianni85 válasza san72 (#116042) üzenetére


gianni85
veterán

Valami 70milliós büntetést kaptak, annak erejéig volt elérhető. Csodálom, hogy eddig kitartott. Én ellőttem vagy ötször :) (nem feltőtőkártyára)

(#116044) icemad válasza Dinomano (#116039) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pofásnak pofás, meg jól néz ki, de nem az ilyen játékokért vesz az ember current gen konzolt. Nekem is a Snes-es Secret of mana jutott eszembe róla. (meg volt egy másik, amiben egy kutya volt a társunk. A kutya meg kiszagolta a közelben lévő rejtett dolgokat. Vagány volt nagyon.) Nyilván azóta fejlődött elég sokat ez a stílus is. Gamepassban kipróbálom én is.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#116045) smokin válasza Dinomano (#116020) üzenetére


smokin
tag

5k alatt van. Ahogy nekem is felhívták rá a figyelmem, amilyen régióban van a géped olyanba fogja beváltani.
Eddig én is csak egy 2k-s próba vásárlást csináltam eddig, Argentín+3betűs kombóval de minden faszán ment.

[ Szerkesztve ]

i'm too old for this shit

(#116046) S e t h válasza ρσгτσ (#116036) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#116047) Zsolty20 válasza gianni85 (#115941) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Természetesen jön PC-re. :)

(#116048) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Aktuális Deals with Gold (DwG) akciós lista

Szeptember 05. ~12:00 - ig érvényes ajánlatok:
This Week's Deals with Gold and Spotlight Sale

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#116049) Dinomano válasza smokin (#116045) üzenetére


Dinomano
senior tag

Kipróbálom, ha találok valami jó deal-t. 2K körül merek próbálkozni én is... :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#116050) Dinomano válasza icemad (#116044) üzenetére


Dinomano
senior tag

Igaz, AAA címként én sem hivatkoznék rá, illetve nem ez a system-seller cucc. Főleg, hogy kinézetre akár mehetne X360/PS3-on is. A csili-vili technikai csodák mellett elmegy, mint különlegesség, és ennyi...

/(^_^)____7=--- - - >|

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.