Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Phoen|x válasza Rigormortiis (#7998) üzenetére


Phoen|x
őstag

Én meg addig szemeztem a One X-el, mire megjelent a következő generáció. :))

[ Szerkesztve ]

Go Gunners!

(#8002) negyven2 válasza RudY (#8000) üzenetére


negyven2
veterán

Ha így lett volna akkor nagy eséllyel azért az MS még változtatót volna a dolgokon, hiszen nekik készítik, a fejlesztők fognak vele dolgozni. Plusz ha jól emlékszem akkor magát a rendszert már 2016-ban elkezdték tervezni (Crazy Beard Guy mondta). De ismerve az MS hozzáállását, lehet, hogy panaszkodtak nekik, de az MS meg elintézte azzal, hogy **** *** mi vagyunk a Microsoft, a világ egyik legértékesebb cége. Ez a fajta felfogás azért megvan náluk. De ott ha emlékszel ott van az is, hogy a fejlesztők sírtak azért is, mert sz*r volt fejleszteni One-ra is mert gyengébb a gép, meg bonyolultabb az SDK a PS4-el szemben. mondjuk ez igaz is volt, és tényleg nehezebb (volt) fejleszteni One-ra (pontosabban ugyan azt a munka több időbe telt megoldani)

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8003) hombre[EU] válasza negyven2 (#7995) üzenetére


hombre[EU]
veterán

pedig pont fordítva lenne jobb BC esetében...ha az S felbontása 1440p lenne és ehhez járna a 4k textúra pakk. valamit kezdeni kell a memória menedzsmenttel,ha lépést akarnak tartani...8k textúrákról beszélnek a nagyok esetében ez meg az uhd-t sem fogja gyōzni?

Life, Uh, Finds A Way

(#8004) hombre[EU] válasza RudY (#7996) üzenetére


hombre[EU]
veterán

úgy,hogy alapon undorítóan néz ki és szarul fut míg x-en normális :DDD
azt kellene tisztázni,mit akarnak? ugyanúgy futtatni a játékokat,ugyanolyan minōség mellett kisebb felbontáson...vagy lebutítva egészen prevgenig.

Life, Uh, Finds A Way

(#8005) negyven2 válasza hombre[EU] (#8003) üzenetére


negyven2
veterán

Ezért volt kérdés az, hogy vajon mennyi azon játékok száma akik tényeges 4K-s textúracsomagot használtak a One X verzió esetében a jobb minőségért és nem csak felbontás növelést használták a jobb képminőség érdekében. Ugyanis elég sok 4K-s játék One X-en nem igazán foglat több helyet mint One S-en. Persze az is benne van, hogy a One S-re is leszedte a 4K-s pakkot, csak nem használta. Illetve még ott van az is, hogy a töltési idők gyorsabbak One X-en mint One S-en, ugy, hogy elvileg a HDD olvasási sebessége nem módosult nagyon, de a 4K-s textúrák elviekben négyszer többet keljen, hogy foglaljon mint a 1080p-s.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8006) hombre[EU] válasza negyven2 (#8005) üzenetére


hombre[EU]
veterán

tényleg nincs kilistázva...mindenestere a borderlandsek tuti :D minden második keresési találat az volt

Life, Uh, Finds A Way

(#8007) Wesder


Wesder
félisten

Ha a Dice-nak nem okoz gondot SX/SS-re fejleszteni, akkor gondolom a többieknek is menni fog nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8008) Def26 válasza Wesder (#8007) üzenetére


Def26
félisten

Hát ha kellőképp kikeni őket is az MS akkor biztos nem. Ha meg nem, akkor marad az fps dropos verzió.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8009) NyMRooD válasza Wesder (#8007) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szvsz ha lesz az ss erejével gond az majd a gen felénél-végénél lesz téma, akkor is csak az ss tulajoknak, az sx/ps5 tulajok max annyit éreznek meg belőle, hogy 1-2 hónapot csúszik 1-2 játék (vagy még annyit sem).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#8010) EmThor


EmThor
addikt

Továbbra is azt mondom hogy üljenek le és játsszatok. Többit bízzátok a mérnökökre.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#8011) Phoen|x válasza EmThor (#8010) üzenetére


Phoen|x
őstag

Yes Sir!
Csak jöjjön már ki! :D

Go Gunners!

(#8012) Bogyi007 válasza l.skywalker (#7988) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ebből a listából engem a Gears 2-3 és a FH3 érint csak, azokkal elvoltam a One S konzolon is.
Egyébként lehet hogy már van is jelentkező az AD gépemre, sosem voltam az a grafikab**i így most azt mondanám hogy érdekel a Series S gép...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#8013) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ez vótmá? Szegény fejlesztők. :D

Megyen!

(#8014) Madoc válasza CptAdamica (#8013) üzenetére


Madoc
veterán

Vót, szegény te hogy felülsz minden szarnak :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#8015) CptAdamica válasza Madoc (#8014) üzenetére


CptAdamica
veterán

Majd mondd ezt akkor is, ha akadozni fognak a játékok a XBX-eden a V és az S miatt. ;]

Megyen!

(#8016) l.skywalker válasza CptAdamica (#8015) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Már most akadozik, hát nem látod, hogy totál kivagyunk idegileg? :D Forgatod a kést a hátunkban, te szadista vandál.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8017) Madoc válasza CptAdamica (#8015) üzenetére


Madoc
veterán

Max a gyerekeknek lesz átadva az xbx, ha el nem kel addig, én xsx-et veszek magamnak de köszi ;]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#8018) bandi0000 válasza EmThor (#8010) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én az vagyok, mi a kérdés? :D

Xbox One: bandymnc

(#8019) RudY válasza bandi0000 (#8018) üzenetére


RudY
addikt

Lesz XSX digi vagy nem? Ha nem miért nem, illetve a másik kérdés az, hogy igen. :DDD

(#8020) l.skywalker válasza RudY (#8019) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Legyen és lecserélem a One X-et.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8021) F_Peter válasza l.skywalker (#8020) üzenetére


F_Peter
őstag

November 10 után tudok adni egyet, 194 990-ért (ha nem zavar egy csík fekete ragasztószalag a gép elején). :)

(#8022) bandi0000 válasza RudY (#8019) üzenetére


bandi0000
nagyúr

A diplomatikus válasz az, ha bejelentik akkor lesz, azért mert megéri nekik, ha mégse akkor ugyan ez csak fordítva :D

Xbox One: bandymnc

(#8023) gduck válasza CptAdamica (#8013) üzenetére


gduck
addikt

(#7947) gduck

Sőt, már cáfoltam is! Gyenge hamisítvány!

(#8024) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Itt azt állítják, hogy a Microsoft megerősítette, hogy a Series S csak One S módban fogja tudni futtatni a BC játékokat, miközben a fejletebb textúrák, magasabb fps és gyorsabb betöltési idő + HDR jelentkezik.
https://www.gamesradar.com/xbox-series-s-runs-xbox-one-s-versions-of-backwards-compatible-games-microsoft-confirms/

“Xbox Series S was designed to be the most affordable next generation console and play next generation games at 1440P at 60fps. To deliver the highest quality backwards compatible experience consistent with the developer’s original intent, the Xbox Series S runs the Xbox One S version of backward compatible games while applying improved texture filtering, higher and more consistent frame rates, faster load times and Auto HDR.”

Ergo akkor az most azt mondja, hogy nem lesz 4K? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8025) l.skywalker válasza l.skywalker (#8024) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ez a cikk pedig egy az egyben lehozta ugyanezt (vagy fordítva):
https://www.gamespew.com/2020/09/xbox-series-s-wont-apply-xbox-one-x-enhancements-microsoft-confirms/

Amit átvett a Windowscentral:
https://www.windowscentral.com/xbox-series-s-will-run-older-games-xbox-one-s-mode-improvements-rather-x-mode

Akik már így írják:
"While games running on the next-gen GameCore OS environment should perform better than they would've done on the Xbox One X, games being built first for Xbox One will remain in their "Xbox One S" version on the Xbox Series X, and not take advantage of the 4K resolutions offered by Xbox One X titles...
...Older Xbox One games built on the "ERA" developmental platform will still get natural benefits from running on an Xbox Series S, including more stable frame rates, faster texture loading, and more consistent resolutions from games that use dynamic scaling."

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8026) pzstm válasza l.skywalker (#8024) üzenetére


pzstm
titán

X enhancementből minden lesz vagy akár több is csak nem natív 4K...yep

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8027) Moby válasza l.skywalker (#8024) üzenetére


Moby
addikt

Nem lesz 4K. Nem azért, mert nem tudja, hanem azért, mert az X-re készült 40CU-ra írt kódot nem lehet futtatni 20CU-n, akkor sem, ha kétszeres feldolgozóképességű (de nem az). Szóval a One (S)-re írt kódot lehet rajta futtatni, ott viszont fel tudják csűrni a sebességet ott, ahol nem fossa össze tőle magát a (game)logika. De ez elég világos volt a bemutatáskor is.

(#8028) l.skywalker válasza Moby (#8027) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én is így értettem, max elmondani nem tudtam, hogy mit értek :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8029) Moby válasza l.skywalker (#8028) üzenetére


Moby
addikt

Tudom, hogy így értetted :D
Jó lenne valós tesztekben is látni mindezt, de rohadtul szimpatikus az egész.

(#8030) hombre[EU] válasza l.skywalker (#8025) üzenetére


hombre[EU]
veterán

one s verzió kap egy series s patchet...öreg halókat pörgetheti akár 120-szal is :)

Life, Uh, Finds A Way

(#8031) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Azért én már össze vagyok rendesen zavarodva :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8032) negyven2 válasza l.skywalker (#8031) üzenetére


negyven2
veterán

Szeretnél te is gender-reveal party-t magadnak? :P

De egyébként csak a szokásos MS felé kommunikáció...

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8033) l.skywalker válasza negyven2 (#8032) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Most végeztem a napi/heti melóval. Annak is örülnék, ha le tudnék ülni nyugodtan játszani, de mindenhol alszik valaki :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8034) negyven2 válasza l.skywalker (#8033) üzenetére


negyven2
veterán

A külön hangszigetelt játékszoba még nincs kész? :D

Nálam megint gaming válság van... nincs mivel játszani a 400 saját+GP címek közül :DDD. Úgyhogy a One X most megint Netflix eszköz lett 95%-ban (a maradék 5% az RDO napi challenge-ek, hogy megmaradjon a streak, meg YouTube)...

btw. az MS is megerősítette, hogy Series S-es, a One S-es változatban fognak futni a BC-s játékok:

"A Microsoft spokesperson has confirmed to VGC that Xbox Series S will run Xbox One S versions of backwards compatible games, with auto HDR and "more consistent" framerates."

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8035) l.skywalker válasza negyven2 (#8034) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nincs. Hiába vettünk 4x akkora házat, minddenhol ott vannak. De majd egyszer belakom a garázst :D

Vótmá1, Vótmá2 :D - kiemelik, hogy ez a 4K-t jelenti csak.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8036) hombre[EU] válasza negyven2 (#8034) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát az biztos,hogy a Dark érdekesebb,mint bármilyen játék az utóbbi 1-2hónapból :D

akkor max 1080p, de ha a lod jobb lesz akkor az nem rossz

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#8037) l.skywalker válasza negyven2 (#8034) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Amúgy én is most az AC Odyssey után voltam úgy, hogy eljött az ideje a RDR2-nek. De egy újabb open world játék - elindítás után hirtelen nem volt kedvem hozzá. Néztem, hogy mi legyen, valami amin nem kell sokat gondolkozni. Egy ideje nyomom a Trials Rising-ot és elővettem mellé a Steep-et. Most napok óta síelek és baromi jó. Élőben azt sem csináltam már 2009 óta. Bakker... :|

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8038) negyven2 válasza hombre[EU] (#8036) üzenetére


negyven2
veterán

A Dark már megvolt, most a Gotham-et kezdtem el, de nagyon buta látszik, hogy országos TV-re szánták és néha fáj nézni (mondjuk így a 2.-3 évadra már azért jobb lett).

Max. gyorsabb lesz a lod, de marad One S szinten. Ugye a BC-s játékokhoz (mármint ami a BC-ben fog futni, nem fog natív Series S|X patch-et kapni), nem nyúlnak hozzá, csak a rá épített emulátor csinálja meg az extrákat is (most is így van, hogy pl egy One X-es 360-as 4k játék azért 4k mert az emulátor meg tudja csinálni). De ugye lehet egy DLSS szerű megoldással is 4k-t elérni.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8039) Wesder


Wesder
félisten

Best of the best! :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8040) opr válasza Wesder (#8039) üzenetére


opr
veterán

Aaaaa, ez nagyon beteg! :DD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8041) Wesder


Wesder
félisten

Végig ott volt a hàttérben a Series S és senki nem vette észre. :Y
Elvileg július elsejei videóból van a kép.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8042) HunChris válasza Wesder (#8041) üzenetére


HunChris
senior tag

Hehe, ez mekkora. :DDD

(#8043) NoMagix válasza Wesder (#8041) üzenetére


NoMagix
addikt

Azért nem vettem észre, mert nem láttam ezt a videót! :D
Ügyes volt aki odarakta!

[ Szerkesztve ]

(#8044) CptAdamica válasza Wesder (#8041) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt jól bevágta oda, nem tetszett neki? ;]

Megyen!

(#8045) AMD Power válasza Wesder (#8039) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tényleg elég baba lett! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8047) gduck válasza Wesder (#8041) üzenetére


gduck
addikt

Nekem kicsit alacsonynak tűnik... Bár ha a bal oldalán lévő doksik A4-es méretűek, akkor rendben van. Na de a szellőzés kérem :D

[ Szerkesztve ]

(#8048) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem saját kép

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8049) Wesder válasza gduck (#8047) üzenetére


Wesder
félisten

Phil is odaírta twitteren hogy nem ez volt az első eset hogy làthattuk a Series S-t, csak senki nem tudta hogy az. Hivatalos Xbox csatorna osztotta meg a képet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8050) Wesder


Wesder
félisten

Xbox Briefing 2020 Part1

Xbox Briefing 2020 Part2

Megint szivàrgott.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.