Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) ρσгτσ válasza Mizol29 (#78549) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én hasonlót használok, mint Venom -ból a legnagyobb.

Nekem van egy "magasítós", meg egy sima "kupakos" kontrollerem. Mert nem minden játékban hasznos az ilyen nagy cucc. Sőt, van ahol kifejezetten hátrányos. A folyamatos cserélgetést meg nem bírják ezek.

Tehát ha egy kontroller van saját célra, akkor később érdemesebb KontrolFreek -re vagy hasonlóra váltani. Olyanra, aminél állítható a magasság.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78552) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Már csak egy hónap!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78553) icemad válasza Bad Pritt (#78552) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Operentia 2! :Y

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78554) Mizol29 válasza ρσгτσ (#78551) üzenetére


Mizol29
senior tag

Na ezeket jó tudni köszi az infót. Egyenlőre megnézem ezeket aztán majd elválik, hogy bejön e vagy sem. :R

(#78555) oriic válasza icemad (#78553) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyértelmű hogy az, látszik is a bácsin ott balra. :D

Live-Die-Respawn

(#78556) icemad válasza oriic (#78555) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD Biztos új karakter. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78557) SaGa59 válasza viperabácsi (#78490) üzenetére


SaGa59
őstag

Én 60 is elmúltam már. Pár éve még terveztem és építettem magamnak egy spéci mechanikus kapcsolós billentyűzetet, aminek az egyik "rétege" kifejezetten a játékokhoz lett kialakítva. Majd valamihez vettem egy PS kontrollert, kipróbáltam, eleinte kicsit nehezen, majd egyre jobban ment. Pár hét után már PC-n is csak kontrollerrel indult minden játék. Jó egy éve vettem az xboxot, pár nap beletelt, mire átszoktam a PS controllerről erre, de ha valami miatt a PC-n indítok el egy játékot, azt is ezzel tolom már. A spéci billencs meg marad a melóhoz, fordításhoz a kifejezetten a magyar nyelvű irodalmi szövegek beviteléhez és javításához kidolgozott karakterkiosztásával, ami köszönő viszonyban sincs a szokásosokkal. Ezt se volt könnyű megtanulni kezelni úgy, hogy még csak feliratozva sincsenek a gombjai. De sikerült. Jóval 50 fölött. A nap egyik felében, a melóhelyen "normál" billenccsel dolgozom, a másikban meg ezzel.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78558) vonSux válasza ρσгτσ (#78546) üzenetére


vonSux
őstag

KáDé. ;]

(#78559) l.skywalker válasza Bad Pritt (#78552) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nekem is pont 3 napja jutott eszembe, hogy már csak 1 hónap ;]

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78560) oriic válasza l.skywalker (#78559) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez meg az új Godzilla ugye? Ez lesz az új Mothra. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#78561) darkstreet89 válasza Mizol29 (#78547) üzenetére


darkstreet89
tag

Decemberben kaptam a páromtól a Venom készletet. Én a perem nélkülit használom azóta. Biztos kényelmesebb lesz, nekem amúgy is kémény a stick borítás, viszont egyből azért csodát ne várj. :D Még a COD-t id ajánlom fejlődésnek, főleg Hardline fokozaton. Épp most játszom az összes COD story ami elérhető és elég sokat fejleszt a finom mozgáson és a gyorsaságon.

[ Szerkesztve ]

(#78562) GalaHU válasza Döglött Róka (#78526) üzenetére


GalaHU
őstag

Aztán el is vinné a lakáshiteled, meg ha egy évben 2x meg kell látogatni a dokit… :)

Ne filmeken mutogatott -egyébként folyamatosan vékonyodó- kertvárosi középosztályból indulj ki, az USA-ban szó szerint tízmilliók tengődnek napról-napra…

Barátaim pár éve kiköltöztek, vezető informatikusként iszonyúan tekernek nap mint nap. Ott sincs kolbászból a kerítés.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#78563) Döglött Róka válasza GalaHU (#78562) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Senki sem állította, hogy abból lenne. Kerüljük a közhelypuffogtatást, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#78564) dunc válasza darkstreet89 (#78561) üzenetére


dunc
nagyúr

"COD-t id ajánlom fejlődésnek, főleg Hardline fokozaton."
Inkább a multiplayer vérfürdő! ;]

(#78565) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#78566) Mizol29 válasza darkstreet89 (#78561) üzenetére


Mizol29
senior tag

Persze nem is hittem azt, hogy megveszek egy ilyet 2500Ft-ért és már menni is fognak a headshot-ok :D Kicsit legyen jobb, meg kényelmesebb.

(#78567) krokk válasza l.skywalker (#78559) üzenetére


krokk
senior tag

na ... pedig már pont nem gondoltam erre... erre te is meg Bad Pritt is...
az ember próbálja túlélni ezt az egy hónapot anélkül, hogy erre gondolna... erre jöttök ti... ;] :DDD fel se kéne ide néznem :D

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#78568) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A Respawn 3 Star Wars játékot készít:
"We’re excited to announce THREE new Star Wars games officially in the works from @Respawn.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78569) oriic válasza l.skywalker (#78568) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem nem Skywalker érában játszódnak. ;]

Live-Die-Respawn

(#78570) negyven2 válasza oriic (#78569) üzenetére


negyven2
veterán

A leírás alapján egy "biztos", hogy ott fog (a Fallen Order következő része). Az FPS és a stratégiai játék meg majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#78571) Bad Pritt válasza l.skywalker (#78568) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdemes az ilyesmit fenntartásokkal kezelni, mert ez sok mindent jelenthet onnantól kezdve, hogy 3*100 ember dolgozik gőzerővel 3 projekten, odáig, hogy mindenki a Fallen Order 2-t hegeszti és 1-1 ember rajzolgat concept artokat két másik, simán kaszálható ötlethez. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78572) tudi13


tudi13
aktív tag

Az FPS remélem a Republic Commando folytatása lesz. Azt élném. :DDD

(#78573) oriic válasza negyven2 (#78570) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Olvastam, ez csak kötekedés volt kollega felé, ezért is a smile. :P

Live-Die-Respawn

(#78574) oriic válasza tudi13 (#78572) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Adnék mondjuk egy Titanfall stílusú SW FPS-t. Mármint azzal a movementtel és gameplay részletekkel.

Live-Die-Respawn

(#78575) Lasersailing válasza erdey_a (#78500) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

1) Tárhelyre nem tudok objektív véleményt mondani. Én XSX-et vettem, többek közt a tárhely miatt, jelenleg 75-80%-ig telítve van a tárhely, de biztos tudnék törölni egy csomó játékot (amit kari előtt letöltöttem, de még el sem indítottuk). Még nem vagyok rászorulva, ezért nem foglalkoztam vele.

2) F9,L12 nálunk a felállás, két konti szerintem kell mindenképpen:
- Minecraft pl. osztott képernyős
- overcooked: valami főzögetős játék, ott egy kép van, de kettőt irányíthatnak
- race with ryan: osztott képernyős autóversenyzős, rendetlen gyerekszobában típusú játék
- fifa: fiammal ketten szoktunk néha, megint kell a két kontroller
biztos van más is, esetleg valaki ötlet?

3) erre majd talán valaki más én csak a boxon használom a game pass-t. De ha valaki válaszol Neked, lehet rájövök, hogy mire lenne még jó :)

(#78576) elder troll válasza erdey_a (#78500) üzenetére


elder troll
senior tag

Series S-t vegyél (One S-t írtál), árban minimális a különbség aprós árakat elnézve, cserébe másik dimenzió minden tekintetben, biztosan garanciális, stb.
A gyerekjátékok nagyon kevés helyet foglalnak, illetve külső hdd-ről és ssd-ről is futtathatod a One játékokat (amik nem kaptak Series patch-t). Bővíteni nem szabad a gyári SSD-vel, mert közel használt Series S árában adják az 500GB-os bővítőkártyát, konkrétan jobban megéri venni egy Series X-et, aminek alapból kétszer akkora az ssd-je.

Vannak gyerekeknek szóló osztottképernyős játékok, két gyerek esetén én 3 kontrollerrel számolnék, mert egyszer kölcsönadtam rokon kölköknek egy xbox-ot, és 4 hónap alatt kinyírtak egy új kontrollert. Szóval gariztatás idejére kelleni fog egy 3., vagy neked a laptophoz.

Igen, van rá mód, hogy a gyerekek nyomják a gamepass játékokat a konzolon, és közben szintén gamepass játékkal játszol a notin. Home-olásnak hívják, az előfizetéssel rendelkező fiókot "home"-olod a konzolra, és egy másodlagos (gyerek) fiókkal játszanak rajta. Ezután már a fő fiókkal bejelentkezve tudsz a notin is játszani. Xbox-xbox és xbox-pc között is működik, szóval egy előfizetéssel ketten tudnak játszani, sokan költségmegosztás miatt használják ezt a funkciót. ~1200 forint körül kihozható havi szinten az előfizetés, ha legalább egy évet tárazol be. (keresőbe: musztiii)

[ Szerkesztve ]

(#78577) erdey_a válasza elder troll (#78576) üzenetére


erdey_a
őstag

elder troll és Lasersailing, köszi mindkettőtöknek.

természetesen series S-et akarok venni, csak elírtam.
szóval akkor kell a második kontroller... akkor azért szépen megy fel az ára a cuccnak (gép+kontroller+előfizu)
viktor bácsinak üzenem, hogy több lóvé kellene azért a szavazatért :DDD

Vérboci

(#78578) ρσгτσ válasza Mizol29 (#78566) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én használok "kupakokat", "magasítókat", meg szilikon tokot is. Nem világmegváltó cuccok, de tudnak segíteni. Vagy a kezelhetőségen, vagy csak szimplán kényelmi funkciója van.

Magasító cuccok nálad jól jöhetnek (majd kiderül), de például szimulátor jellegű autós játékoknál is szeretem. Nem mindig van kedvem előszedni a kormányt.

Sima kupak meg például azért lehet jó, mert a legtöbbnek jobb (/más) a textúrája mint az analógnak. Vannak amúgy ezekből simák, illetve domború/homorú verzió is. Én az utóbbi típust szeretem.

Szilikon tok meg szimplán azért, mert jobban szeretem fogásra.

Nekem például még sosem jutott eszembe, hogy ezek bármilyen védelmet nyújtanak az adott eszköznek. Vagyis ez a része nem igazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78579) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, az ACti-Blizz felvásárlása után, úgy voltam vele, hogy ideje rendesen bebiztosítani ezt a GPU-t. Szóval musztiii segítségével 2025 februárig el is köteleztem magam újra. ;)
Durva, hogy mióta meg van mindkettő konzol, a PS5-tel egy év alatt 200 órát játszottam csak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78580) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78581) oriic válasza .LnB (#78579) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na szép, szegény PS meg csak porosodik. :DDD

Live-Die-Respawn

(#78582) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok Series X em van. Az első probléma amit tapasztaltam a For Honor game nál van server errort ír ki. Talán egyéni servert kell hozzá adni vagy valaki találkozott már a problémával? esetleg frissítés kellene rá pluszban ?
Ubisoft server error és tölt a játék de ott úgy is marad Coshing rendezvous point for battle ez van a töltésnél és nem megy sehova nem indul el a start sem :/ :R

Crypto

(#78583) l.skywalker válasza .LnB (#78579) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Add el ;] ;] ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78584) .LnB válasza oriic (#78581) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Konkrétan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78585) homerhamm válasza CJ3 (#78582) üzenetére


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#78586) pzstm válasza Wesder (#78580) üzenetére


pzstm
titán

uhh de várom már. Lassan meg is veszem szerintem a nagy csomagot :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#78587) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

BF 2042 és a naplemente esete. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78588) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans kapott 80% kedvezményt. Eddig sem volt drága, de így tényleg jó áron van, ha valaki várt volna az akcióra.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78589) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#78588) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, ennyiért ajándék kb, vicces kis játék. :K
Ugyanígy egy ezres alatt van az Ash of Gods c. szösszenet, aki szereti a körökre osztott fantasy-kat és odavolt a Banner Saga sorozatért, annak ez egy kötelező vétel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78590) cypher23 válasza cypher23 (#78478) üzenetére


cypher23
csendes tag

Sziasztok,

esetleg erre van valakinek valami ötelete miért lehet?

köszönöm! :R

(#78591) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#78589) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Commandos 2 is bent van a listán, illetve jelzi rá az akciót....de még 3450 forintot is sajnálok a konzolos verzióra. Pedig az egyik nagy kedvencem volt PC -n.

Kár hogy nem portolták le normálisan.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78592) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#78591) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is imádtam, de sajna a konzolos verziót nagyon lehúzták. :(
Viszont 2850 pénzért megvettem a Kingdom Come Deliverance teljes csomagot, l.skywalker nagyon ajánlotta mindig, szal most meglátjuk, milyen is valójában. :D
Elden Ringig nem viszem végig mondjuk szerintem, hltb szerint 100h+.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78593) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sniper Elite 5 – Cinematic Trailer
Game Pass-be jön első nap

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#78594) 3L1T3 válasza oriic (#78593) üzenetére


3L1T3
addikt

:C Legalább ezt se kell megvennem! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#78595) Bad Pritt válasza cypher23 (#78590) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha a játékon belül a beállításaid jók, akkor csak hardveres gond lehet, a.k.a. ragad a joystick.
Nem tudom, a Warzone mennyi testreszabást enged, de letesztelheted más játékban (vagy biztos van valami ingyenes controller tester alkalmazás). Halo Infinite-t ajánlom, mert ott minden lehet állítani deadzone-tól kezdve input thresholdig és be tudsz menni egy mapra csak magadban, hamar kiderülne, hogy mivel van gond.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78596) cypher23 válasza Bad Pritt (#78595) üzenetére


cypher23
csendes tag

Köszönöm szépen, megnézem!

(#78597) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#78592) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Csak a main story jóval kevesebb, de ha nagyon mész mindenre, meg az achikra is, akkor simán 150-200 óra. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78598) fant0mi válasza ρσгτσ (#78588) üzenetére


fant0mi
addikt

Köszi! Behúztam. :)

Vonatszimulátor, beépített 3 DLC-vel, olcsóbban, mint az alapjáték. Train Sim World 2 Deluxe. 2980 Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

(#78599) Skynet258 válasza l.skywalker (#78496) üzenetére


Skynet258
veterán

Basszus napokig kerülgettem aztán tegnap megvettem háromezerkettőé'. Mocskos egy világ ez. :DDD

https://geekpulse.hu

(#78600) Steve1207 válasza ρσгτσ (#78588) üzenetére


Steve1207
veterán

Első végigjátszott játékom volt SX-en :D Homefront is jó áron van, 800 ft a teljes csomag dlc-vel mindennel, igaz ez már kérdésesebb, mert eléggé megosztó játék.

(#78599) Skynet258: refund, ha még nem telepítetted :DDD

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.