Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) Pityka_


Pityka_
tag

Sziasztok,
Monitorra lenne átvive az xbox series s képe. Ha nem multimédiás a monitor akkor nem lenne hang. Audio out meg nincs a masinán. Ezek szerint akkor mindenképp hangszorós monitor kell és akkor a hdmi-n menne a képpel együtt a hang.
Esetleg van rá más megoldás,hogy ha nem multimédiás a monitor akkor legyen hang?

(#129002) .LnB válasza Pityka_ (#129001) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A kontrollerbe is lehet fej/fülhallgatót dugni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129003) grafnet válasza Pityka_ (#129001) üzenetére


grafnet
veterán

Nem vagyok egy nagy mágus a keresésben, de a google elsőre is kiadott némi lehetőséget a tovább szűkítésre: [link]
HDMI --> RCA átalakító például

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#129004) Pityka_ válasza .LnB (#129002) üzenetére


Pityka_
tag

Amindenit igaz :DD
Akkor a kontrollerre dughatnék egy aktiv hangfalpárt is akár.
Köszi :C :R

(#129005) Pityka_ válasza grafnet (#129003) üzenetére


Pityka_
tag

Kösz :R
Ez eszembe sem jutott :W

(#129006) ρσгτσ válasza Pityka_ (#129004) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ha meg zavar a kontroller kábelezés, akkor ott van például az audio extractor, mint opció.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129007) lastmohican2


lastmohican2
tag

Köszönöm szépen még egyszer a felajánlónak a Prince of Persia: The Lost Crown kódot. Most értem a végére. Egy nagyon jó játékkal tölthettem el 50 órát.

(#129008) smokin válasza Wesder (#128958) üzenetére


smokin
tag

Én egy jó fajta gladiátoros soulslikeot várok, de azt nagyon. :DD

i'm too old for this shit

(#129009) Bad Pritt válasza smokin (#129008) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elden Ring. :D Mehetsz pvpzni az arénákba.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#129010) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#129009) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És még gladiátornak is beöltözhet!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#129011) Dinomano válasza Krisz0630 (#128910) üzenetére


Dinomano
senior tag

Már csak a kérdés, hogy melyik Fallout részt érdemes játszani, ami a mai szintet megüti látványban, játékmentben stb?

Grafikailag a 4-et, főleg hogy ígérik az update-elt grafikát. Én a gameplay archaikussága miatt hagytam abba 5 óra játék után. Nem nekem való. Ahogy az E. Scroll-ok sem...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#129012) consono válasza Dinomano (#129011) üzenetére


consono
nagyúr

Én is így voltam vele... De lehet, hogy nekifutok mégegyszer, mert a Skyrim is csak harmadik nekifutásra lett meg. Akkor meg már tetszett.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#129013) Döglött Róka válasza Dinomano (#129011) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyik se üti meg a szintet. Pont arról dumáltunk nemrég haverokkal, hogy nem is lenne Fallout ha nem ez az ótvar engine lenne tele bugokkal. Valahogy illik az elcsettsége az elcseszett világhoz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#129014) Wesder válasza Dinomano (#129011) üzenetére


Wesder
félisten

Mindegyik pont ugyanolyan mint 20 èvvel ezelött. (mèg a Starfield is) Nem tudom milyen szintet szeretnél hogy megüssön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129015) Dinomano válasza Döglött Róka (#129013) üzenetére


Dinomano
senior tag

Valószínű, könnyű mod-olni (és életben tartja a modder közösség a Bethesda termékeket), mert egyszerű technikailag, mint egy szög. (Fallout 4 is érdekes, mintha egy PS2-es játék lenne PS3/PS4-es szintre húzva.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#129016) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Elnézést hogy ismét ezzel a kérdéssel jövök, de bejött egy újabb változó a képletbe.

Adott egy XBOX (Series S) aminek a képét el kellene vinni egy LCD TV-be és egy PC MONITORBA. Nagyon rendesek vagytok, ajánlottatok is egy 8k [SWITCHERT] a ketté osztja az XBOX kimenetet. Ezt meg is rendeltem volna, csak most látom hogy a PC Monitoron csak egy már foglalt HDMI van. Ha veszek ide egy HDMI [elosztót] ami 2 HDMI-t ad a Monitornál az elvileg rontja a minőség szóval teljesen felesleges a SWITCHER.

Szerintetek mi a legnormálisabb megoldás erre? Tényleg látható lenne a minőség romlás ha 1-1 HDMI elosztót teszek a az XBOX-TV-MONITOR közé?

Köszönöm a türelmet :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129017) Bad Pritt válasza Dinomano (#129015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát mert egy classic Xbox játék Xbox One szintre húzva. :) Minden út a Morrowindhoz vezet. :D
Amúgy ha van esze a Bethesdának olyat csinálnak ezzel az új változattal, mint a Skyrim Anniversaryval, beépítve az eddigi legjobb és leghasznosabb modokat, mellédobnak pár qol frissítést meg szebb grafikát és kész.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#129018) consono válasza GoTReX (#129016) üzenetére


consono
nagyúr

Miért rontaná a HDMI elosztó a képet? Digitális a jel, ha normális elosztót veszel nem szabad, hogy bármilyen problémád legyen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#129019) ρσгτσ válasza consono (#129018) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem így érti, vagy legalábbis nem ezt magyaráztam neki. Ha be van iktatva a sorba egy olyan elosztó, switcher vagy bármi más, ami kevesebbet tud, mint ami kijön az adott eszközből, akkor nem sokra megy vele.

Pl. max. 60Hz, vagy azt csak bizonyos (rosszabb) feltételek mellett tudja, vagy mondjuk nincs HDR.

Szerk.:
Nekem nincs infóm arról, hogy a fenti elosztó mit tud.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129020) icemad válasza GoTReX (#129016) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A monitoron nincs más csatlakozó PC-hez? Dvi vagy ilyesmi? Akkor a hdmi szabad maradna.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129021) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mortal kombat 1-hez, ha megveszem a Kombat packet, akkor az home-olással megosztható?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129022) Moby válasza GoTReX (#129016) üzenetére


Moby
addikt

Ez neked nem lesz jó hozzá. Ez splitter, nem switcher. Ez nem fog neked két bemenetet "csinálni" a monitorodra. Oda is kell egyswitcher.

(#129023) Wesder válasza Moby (#129022) üzenetére


Wesder
félisten

Aztán a vègèn mèg Switcher 3 lesz belőle.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129024) negyven2


negyven2
veterán

Little Kitty, Big City - Releasing May 9th!

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#129025) consono válasza Wesder (#129023) üzenetére


consono
nagyúr

LOL :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#129026) Dinomano válasza Bad Pritt (#129017) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nekem ez a bajom a dologgal. Ekézzük itt páran a Ubi-t a Far Cry miatt, hogy tizenéves motorral dolgozik.. Bethesda Softworks meg húsz évet van lemaradva.. :-) Ne értsetek félre, nem vagyok ennyire tech-b*zi; de azért az gáz, hogy olyan dolgokat látok játék közben, ami 20 éve is gáz volt... (Guggoló animációban ragadt karaktert tol maga előtt egy rám rontó ellen és sorolhatnám...)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#129027) Tasunkó válasza Dinomano (#129026) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Az jó, mert akkor játszhatom pc-n. Eddig nem mertem beleugrani, mert azt hittem ez már valami új alapokon megy. A New Vegas már 2008-ban is látványosan elavult volt. Minden létező javítást bekapcsolva azért kicsit kikupálta. Abban nem voltak olyan zavaróak a hibák, többségében el tudtam intézni azzal, hogy annyira megijedtek tőlem, hogy guggolva maradtak.

Kérek egy számot a jútútú

(#129028) zozika84 válasza Dinomano (#129026) üzenetére


zozika84
őstag

Az ubit a lélektelen futószalag f*sok miatt inkább ekézik, mint az elavult motor miatt :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#129029) GoTReX válasza consono (#129018) üzenetére


GoTReX
őstag

Tehát akkor ha Xboxból kijön elosztóval 2 HDMI onnan egy TV-be innen tovább a szintén 2 HDMI-re eloszott Monitorba akkor az működhet? :U

Moby: Egyik az a linkeltek közül.

icemad: Hazamegyek megnézem mostmár tutira, de 99% az van persze, ez egy régebbi Dell 22-es.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129030) consono válasza GoTReX (#129029) üzenetére


consono
nagyúr

Elvileg igen, menni fog, legalább is elméletben mennie kell.

"In God we trust. All others must bring data"

(#129031) GoTReX válasza consono (#129030) üzenetére


GoTReX
őstag

De jó lenne.... :D Igazából ha a konzolnak mindegy hogy 2 kijelzőre megy, akkor felszabadítható neki egy HDMI a DVI-HDMI átalakítóval, csak tudjam már le végre. Így akkor megint felesleges a SWITCHER. :U :)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129032) Moby válasza GoTReX (#129031) üzenetére


Moby
addikt

A konzolnak sem mindegy, hogy két kijelzőre megy, és a kijelzőnek sem mindegy. Nem így működnek az eszközök. A kijelző lekommunikálja az xbox-al az EDID adatokat, az xbox meg arra állítja be a felbontást, stb. Két kijelzővel egyszerre nem tud kommunikálni. A HDMI nem egy egyirányú kommunikáció, főleg nem HDCP-vel együtt, ahol az eszközök kulcsot is cserélnek. Ha a két kijelző tök véletlenül tudja ugyanazt, akkor müködHET, de erre semmi garancia nincs. Még az aktív splitterek is jórészt úgy műkdönek, hogy vagy valamelyik kijelölt kimenet EDID adatát klónozzák, vagy DIP switcheken lehet fixet beállítani. Neked leginkább erre az egészre egy 2x2-es hdmi matrix kellene, de attól olcsóbb venni egy másik Series S-t is :D Vagy csak szabadítsd fel valahogy a monitoron a hdmi-t, és akkor elég egy sima hdmi switch.

[ Szerkesztve ]

(#129033) discrate


discrate
aktív tag

Diablo 4-ben, ha be van kapcsolva az advance tooltip (lehet, h attól függetlenül is), akkor az inventoryban ha összehasonlítom a lootolt geart az éppen használttal, akkor kitakarja a statokat. Ott van egy csomó hely a képernyő bal oldalán, de nem oda tenné a tab-okat. Erre van vmi trükk, mert nagyon zavaró?

A másik, h MS-nek még ennyi idő után se sikerült megoldani, h online game-eknél ki lehessen kapcsolni a quick resume-ot? Minden alkalommal betölt, megvárni h error-ra fusson, aztán újra. Vicc. :((
Hátha csak én vagyok lemaradva az infoval.

(#129034) Pityka_


Pityka_
tag

Melyik monitor lenne jobb választás Xbox series s-hez?
24" Full HD vagy 27" Full HD vagy esetleg 2K-s felbontás?

(#129035) IntelKiller7 válasza Pityka_ (#129034) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Én nem ajánlok FHD-t 27"-ban már. Onnan simán mehet az 1440p

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#129036) Wesder válasza discrate (#129033) üzenetére


Wesder
félisten

Bezárod a játékot, és akkor nincs gond a QR-mal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129037) ridiculous válasza Pityka_ (#129034) üzenetére


ridiculous
aktív tag

27" 1440p szerintem.

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#129038) consono válasza ridiculous (#129037) üzenetére


consono
nagyúr

Az a baj, hogy S-hez teljesen fölösleges a 1440p... Mondjuk én 4K 32"-on tolom vele, szóval ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#129039) csuvicsuva válasza consono (#129038) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Rég volt, tán nem is volt.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#129040) GoTReX válasza discrate (#129033) üzenetére


GoTReX
őstag

discrate: Azt sem sikerült megoldaniuk, hogy mivel konzolon nincs mouse over ezért valahol meglehessen nézni számszerűen hol tart az XP grind. Ha nyomva tarod az Y a tárgyon akkor is rossz helyre teszi a az ablakot?

Moby: Tehát DVI-vel felszabadítok egy HDMI-t a monitoron és bekötöm az XBOX-ból eloszóval megosztott HDMI-t? Vagy csak SWITCHErrel működne?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129041) discrate válasza GoTReX (#129040) üzenetére


discrate
aktív tag

nincs nyomvatartás funkció ott. y azt kapcsolja, h mutassa-e az hordott cuccott vagy ne. de ha hide-on van, az item ablaka, akkor is kitakarja.

screenshot1
screenshot2

(#129042) GoTReX válasza discrate (#129041) üzenetére


GoTReX
őstag

Hát ez tényleg nagyon jól meg van csinálva....

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129043) parandroid válasza Wesder (#129036) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De, a quick resume akkor is egy fos, úgy, ahogy van, csak te találsz egy megoldast, amivel kikerülöd. De ja, én is így ‘használom’ a QR-t. Fantasztikus feature, csak ne felejtsd el minden egyes alkalommal kikerülni, vagy ha igen, ne csodálkozz, hogy szarrá bugolja a játékot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129044) Wesder válasza parandroid (#129043) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem tökéletesen működik. Még Alwalys Online játéknál is, mert amivel én játszom, ott volt esze a fejlesztőknek nem alkalmazni, ezáltal nem okoz gondot ha nem zárom be a játékot.

Tehát elsősorban talán a fejlesztőknél kéne kopogtatni hogy egyáltalán mi a tökért engedèlyeztèk a QR-ot az AO játékukban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129045) parandroid válasza Wesder (#129044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát ha se a user nem használja, se a fejlesztők, akkor tök jó dolog. Értem. Asszem…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129046) Moby válasza Wesder (#129044) üzenetére


Moby
addikt

A Quick Resume-ot nem tudja a fejlesztő letiltani, a játék nem is tudja, hogy ilyen állapotba kerül, éppen ezért nem működik jól sok esetben, és okoz hibát. Azt a rendszer végzi. A fejlesztő nem tudja engedélyezni, meg nem engedélyezni, és nem is a fejlesztő dolga lenne ez.

[ Szerkesztve ]

(#129047) Wesder válasza Moby (#129046) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor az mitől van hogy bizonyos játékoknál nincs QR, hanem autómatikusan bezáródik ha másik játékot indítasz? Ki rakta kivételbe? Nem a fejlesztő?

Ha ez egy rendszerszintű funkció akkor minden játéknál kellene hogy működjön, (most az mindegy hogy AO játéknál nem fog) de nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129048) Moby válasza Wesder (#129047) üzenetére


Moby
addikt

Mi az, hogy minden játéknál kellene, hogy működjön? Minden játéknál működik, csak a játékok egy jelentős része nem képes lekezelni az az egyszerű helyzetet, hogy a futás egyik pillanatában egész más a rendszeridő, mint a (számára) következő pillanatban. Nem a játék áll le, hanem a játékot futtató virutális környezet. A játék erről semmit nem tud, ez a baj. Neki pont olyan, mintha mindégig futna.

(#129049) válasza parandroid (#129043) üzenetére



tag

Nekem inkább arra kell figyelnem, hogy ne nélküle lépjek ki, ha valamit mégis bennehagynék. De az egyértelmű pozitívum lenne, ha le lehetne globálisan vagy egyes játékoknál tiltani, vagy éppen fordítva, engedélyezni.

Offline játékban próbáltam csak, kb. 30-ból 1-szer bugzott be, akkor is csak újra kellett indítanom a játékot, így nem szívtam még vele, de főszabályként nem használom.

(#129050) Moby válasza (#129049) üzenetére


Moby
addikt

Évek óta zsibbasztja az ms a játékosoka ezzel, hogy "vizsgálja" annak lehetőségét, hogy kikapcsolható legyen :D
Mintha ez egy önműködő funkció lenne, amiről le kellene beszélni a hyperv-t, mert az csak suspendelni tudja az instance-eket, shutdownolni nem. És most ezzel a problémával meg kell küzdeniük, de ez baromi nagy munka, évek kellenek hozzá :D

/nyilván a leseszarjuk prioritással megy. Engem mondjuk nem zavar. De amennyit játszok nem is csoda, viszont ha feszt veretném neki, szerintem már engem is kicsinált volna.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.