Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) ρσгτσ válasza Wesder (#14999) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pl. Far Cry 6 halasztása.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15002) hyggelig válasza Wesder (#15000) üzenetére


hyggelig
senior tag

Mit? Hogy pillangó volt a jelem oviban? :D

(#15003) gduck


gduck
addikt

HŰTŐRE FEL! [link]

"A jelentkezéshez csak annyit kell tenned, hogy követed az Xbox twitter oldalát, retweeteled a fenti posztot, és beleírod a #XSXFridgeSweeps-et. Nevezni november 4-ig lehet, és igen, Magyarországról is."

Sok szerencsét! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15004) Wesder válasza hyggelig (#15002) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, ez nagyon felzaklatott, még nem tettem túl magam rajta. :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15005) mike1334 válasza hyggelig (#14997) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem maci :D
A többi kb stimmel :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15006) Wesder válasza gduck (#15003) üzenetére


Wesder
félisten

Érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy Greenberg rakott ki szavazàst, hogy ha gyàrtanànak Series X mini hűtőt, lenne e rà kereslet, és úgy néz ki hogy lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15007) AMD Power válasza Wesder (#15006) üzenetére


AMD Power
titán

Mi mondjuk pont tavaly vettünk új hűtőt miután megvettük az új lakást. De én amúgy vevő lennék egy "normális" méretű kiadásra.

(#15008) _ak_


_ak_
addikt

Arról nincs esetleg valami infó, hogy lesz-e Live/Pass grátisz a gép mellé?
Venném a Live + GPU kombót, de ha a géphez is adnak, akkor előbb azt kellene aktiválni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#15009) Hunt3r22 válasza _ak_ (#15008) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Kv-nál van/volt bundle.

Ha adnak is a gép mellé, max 14 nap trial gold vagy valami hasonlót..

Xr

(#15010) ρσгτσ válasza _ak_ (#15008) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem a legutóbb vett géphez 1 hónap Live volt, de majd meglátjuk. Valami rövidet lehet adnak.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15011) Wesder


Wesder
félisten

Tetris Effect is nyitócím lesz. Igazi system zeller.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15012) Kaci84


Kaci84
őstag

Hagy kérdezzek párat a játékokkal kapcsolatban:
Ügye a lemezest nem kell regisztrálni, később eladható. Ha multizni akarok akkor se?
Ha multizni akarok melyik előfizetést kell venni?
Ha a játékokat szeretném elérni akkor melyikat? Gondolom a kettő különbözik.
Gondolom olyanról meg ne is álmodjak, hogy a Microsoft fiókomban megvett játék licenszet amit megvettem PC-re azzal esetleg játtszhatnék boxon...

[ Szerkesztve ]

(#15013) Wesder válasza Kaci84 (#15012) üzenetére


Wesder
félisten

-Lemez bàrmikor eladható.
-Multihoz Gold kell.
-Ha Netflix szerű jàtékelőfizetés kell, akkor GamePass. Ha mindkettő kell, màrmint Multi+Netflix szerű katalógus, akkor GamePass Ultimate.
-Nov10-től az Ultimate tartalmazza a Goldot, a GamePass-t, az xCloud-ot, a GamePass for PC-t, és az EA Access-t.
-EA Access olyan mint a GamePass, de abban csak EA jàtékok vannak.
-Csak a Play Anywhere címeket jàtszhatod Xboxon és PC-n, a mentésen osztoznak.
Ezek többnyire csak az MS címei, és csak a WinStore-os verzió.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15014) Kaci84 válasza Wesder (#15013) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszönöm részletes válaszod, mely további kérdéseket vet fel bennem :DDD
Azt hittem a GamePass-ban minden játék benne van ami Xbox-on ki lett adva. Akkor miért létezik EA Acces is? Vagy azt csak akkor ha PC is játtszanék? Detto Games Pass for PC?
Na most nekem a Microsoft fiókomban meg van véve a Horizon4, akkor az mehet Boxon.

[ Szerkesztve ]

(#15015) Wesder válasza Kaci84 (#15014) üzenetére


Wesder
félisten

A GamePass kb 220 jàtékot tartalmaz, GamePass for PC kb 100-at melyek közt van àtfedés, az EA Access-ben 60db EA jàték van, a FH4 meg Play Anywhere cím, így Xboxon ott folytatod, ahol PC-n abbahagytad.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15016) Kaci84


Kaci84
őstag

Amit játtsztok a masinán azt hogyan tudom rögzíteni? Van valami saját belső megoldás és felveszi SSD-re? Vagy külső Avermediával tudok rögzíteni vagy le van védve a jel.
Ha már SSD, akkor tudok USB-n saját külső meghajtót csatlakoztatni játék telepítés céljából vagy kekk venni Xbxos 10x áron árult SSD-t?

(#15017) Wesder válasza Kaci84 (#15016) üzenetére


Wesder
félisten

Ha csatlakoztatsz rà külső SSD/HDD-t, akkor tudsz felvenni rà egyszerre 60 percet. Ha a jàtékoknak keformàzod a ràdugott SSD/HDD-t, az màsra akkor nem hasznàlható, illteve SX/SS címek nem jàtszhatóak róluk, csak a belső SSD-ről, vagy a Seagate bővítőkàrtyàról.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15018) Wesder


Wesder
félisten

Megnéztem a DF videójàt a két gép kicsomagolàsàról, és ugyan azt érzem, mint amit mondtak. Szép meg jó az SX, de semmi újdonsàgot nem hordoz magàban. Persze, akinek élete első konzolja lesz, annak lehet újdonsàg.

Illetve màr összemérték a két konzolt, csak még embargó van, viszont készüljünk meglepetésekre, mert hogy lesznek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15019) Bluverkill válasza Wesder (#15018) üzenetére


Bluverkill
tag

Azért azt gondolni hogy a PS5-ös megoldások majd tényleg megfogják reformálni az egész gaming ipart az szerintem butaság. VR is mennyire nagy számnak indult.. Aztán az a lufi is kipukant... Persze még él de nem jött el a nagy áttörés.

(#15020) Wesder válasza Bluverkill (#15019) üzenetére


Wesder
félisten

Nem is az, de nekem meghozzàk az SS-t, és kb az egész csak egy SSD/CPU/GPU csere lesz és semmi több. Kicsit bassza a csőrömet hogy a controllert le se sz@rtàk szinte az MS-nél, pedig ide is simàn berakhattàk volna a HF-et, meg az AT-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15021) Bluverkill válasza Wesder (#15020) üzenetére


Bluverkill
tag

Értem hogy mi a baj. A Sony nagyobb fejlesztéseket csinált hogy legyen amivel magához vonza a játékosokat. Viszont mint ahogy te is tudod az MS-nek nem érdeke hogy Xbox-ot vegyél csak hogy benne legyél a rendszerükbe. Igazából egy PC-t adnak el Xbox logóval.

(#15022) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag


Az S nagyon tetszik nekem a kompakt mérete miatt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15023) NoMagix válasza Wesder (#15018) üzenetére


NoMagix
addikt

Ne csigázz!
Amúgy is SS- vétel lesz az első utána jövőre egy SX!

[ Szerkesztve ]

(#15024) kazuma921 válasza Wesder (#15018) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Egyébként nekem csak ennyi a bajom jelenleg a Series X|S-el, hogy semmi innovációja nincs, csak "szimplán" egy erősebb konzol. Nincsenek újítások, új featurek, innováció, lényegében egy PC Upgradenek felel meg az új Xbox. Ez van akit zavar, van akit nem.

Ez a meglepetés dolog hivatkozás valami konkrétumra, vagy csak egyszerű sejtelem?

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#15025) Hunt3r22 válasza Wesder (#15020) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Tökéletes forma az xbox controllere. Ami jó, azon fölösleges változtatni. Share gombnak örülök, végre nem kell 2-3 gombot megnyomni ha egy ss-t / videót akarok felvenni.

Xr

(#15026) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!
igazak a pletykak ha kb ma rendelek elo, akkor iden mar eselytelen, hogy hozzajussak egy sx-hez? :R

(#15027) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#15022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyon nem bírsz Magaddal, úgy látom. ;]

Sic Parvis Magna

(#15028) Tuomas válasza kazuma921 (#15024) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, hogy egy konzolban olyan nagy innováció nem is tud megjelenni, szerintem.
A PS5-ben is mondhatni egyedül az adaptive trigger az új, ami vagy jó lesz, vagy nem, vagy kihasználják a játékfejlesztők, vagy nem.
De kávét főzni nem fog, a konzol az mindig konzol lesz, itt az innováció az új hardver.
Ha belegondolsz a notebook-okban sincs semmi innováció, max a hardver változik, meg a méret, és ennyi. Kivétel ez alól az asus a két kijelzős notebook-okkal, de az alap szisztéma ott is ugyan az.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15029) chipesz válasza Adams15 (#15026) üzenetére


chipesz
őstag

Szia, nem. Az a PS.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#15030) Zoleee83 válasza kazuma921 (#15024) üzenetére


Zoleee83
addikt

Annyi történt hogy a PS kapott egy jó kontrollert, meg egy eyecandy dashboardot.
Az xboxnál eleve jó volt a kontroller, az hogy nincs benne dynamic haptic nem tudom mennyi embert zavarhat, a dashboard/store meg inkább gyors legyen mint fancy. (Remélem ezen javítottak ps-nél, mert katasztrófa volt a store is pl.)
Újításnak ott a quick resume, a javított BC, az ssd.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15031) NoOne1976 válasza kazuma921 (#15024) üzenetére


NoOne1976
őstag

A tömeg egyszer már leszavazta az innovációt. Xo kinecttel indult, tudjuk mi lett belőle. Az időközben kiadott xox fogadtatása meg nagyon jó volt, nem meglepő, ha ezen az úton mennek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#15032) F_Peter válasza kazuma921 (#15024) üzenetére


F_Peter
őstag

A Quick resume szerintem az vagy mire gondolsz? Tudsz példát mondjuk a 360 vs one idejéből?

(#15033) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#15027) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem unboxing volt. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15034) hyggelig válasza Hunt3r22 (#15025) üzenetére


hyggelig
senior tag

Az Xbox kontrollere mindig is előrébb kényelmesebb volt, mint a PS-é.
A touchpad után eléggé kétséges, mennyire lesznek kihasználva az új adaptív ravaszok, mert a touchpad jelenleg csak egy nagy gomb a kontrolleren, semmi több.

(#15035) Madoc válasza hyggelig (#15034) üzenetére


Madoc
veterán

Viszont a hangszóró az nagyon jó benne!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#15036) hyggelig válasza hyggelig (#15034) üzenetére


hyggelig
senior tag

Basszus, látszik, hogy nem ébredtem még fel :D

#15035Madoc a DS-ban? :D Imádom a PS4-em, az a hangszóró kissé minimál. Nem is tudom, hány játék használta ki, amivel játszottam. Talán 3.

[ Szerkesztve ]

(#15037) Zoleee83 válasza Madoc (#15035) üzenetére


Zoleee83
addikt

Az volt az első amit kikapcsoltam, qva idegestő egy feature, + leragasztottam a világítást is.. :D
Főleg mikor bedugtam a fülest este és szóltak hogy amúgy időnként nagyon hangos, nem fülessel játszol?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15038) Tuomas válasza hyggelig (#15034) üzenetére


Tuomas
addikt

Így van, és nem csak a touchpad, hanem az a lámpa is, amit még kikapcsolni sem lehetett, na azt is beharangozták nagy reményekkel, de gyakorlati haszna nemigen volt.

We were here

(#15039) Moby válasza hyggelig (#15034) üzenetére


Moby
addikt

A storeban látod, hogy mi használja, de már linkeltem is: a multiplatformok is használják.

(#15040) hyggelig válasza Tuomas (#15038) üzenetére


hyggelig
senior tag

Engem nem zavart a lámpa, mert így, ha egy filmben valaki "gamer" volt, tudtam, hogy PS4-e van :D
De amúgy vicces volt, hogy mivel a kontroller elején van, ezért rajtam kívül mindenki látta hogyan világít. :D Erre azért rájöttek és meg is szüntették.

És mielőtt még itt kapnám az ívet, hogy hater lettem, nagyon nem. Ezt gondolom a DS4-ről, mióta a kezembe vettem és használom.

Épp ezért várom az Xbox kontrollrét. Huzamosabb ideig nem használtam még (egy xbox-os barátomhoz szoktam átmenni tekkenezni néha) Ha valamit feleslegesnek vagy rossznak fogok tartani, ugyanúgy megkapja tőlem.

#15039Moby
Én azért megvárnám a gyakorlati hasznát is. Érjen pozitív csalódás :)

[ Szerkesztve ]

(#15041) Steve1207 válasza Zoleee83 (#15037) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem az egyik kedvencem az a kis hangszóró. Odavág, amikor megszólal valami horror közben vagy bizonyos "tárgy" hangjai azon szólalnak meg :D Nyilván nem játszok fülesen, de összképben nagyon jó akár egy horror, lövölde vagy bármi közben.
Amúgy a touchpados dolog se volt rossz, gépelni is nagyon gyorsan lehetett vele. Multiplatform címeken is előszeretettel használták a hangszórót, de a tp-ot is. Még egy ősrégi Injustice is használta mindkettőt, pedig az kb nyitócím vagy még portolt volt :D

.

(#15042) Baltazár123 válasza Tuomas (#15028) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Manapság az emberek természetesnek veszik, hogy valami gyorsabb, erősebb és azt már nem tekintik innovációnak. Mert az nem számít, az alap elvárás és szerintük könnyű megcsinálni.
Pedig elég lenne csak az AMD történetre gondolni. Végső soron az AMD se csinált semmilyen innovációt ezen logika szerint, "csak" kiadott egy nagyobb teljesítményű processzort :)
A PS5 meg az XS/SS is komoly innováció és mérnöki munka, hogy egy kiegyensúlyozott és PC szemmel nézve is komoly teljesítményű, megbízhatóan működő konzolt raktak össze.
Tényleg érdekes, hogy sokan ezt úgy képzelik el, hogy pistike bemegy a használt cucc turkálóba és viszonylag modernebb használt alkatrészekből könnyedén összelegózik egy hasonló teljesítményű pc, sőt pistike olyan okos, hogy még olcsóbban is megoldja.

(#15043) Tuomas válasza Steve1207 (#15041) üzenetére


Tuomas
addikt

Gépelni a tapipadon? :Y
Nekem ez 5 év után új. :DDD

We were here

(#15044) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Tudja valaki meddig tart az embargó a gép bekapcsolására?

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15045) hyggelig válasza Tuomas (#15043) üzenetére


hyggelig
senior tag

Jaja. Ha felugrik a billentyűzet, az ujjadat húzogathatod rajta és ha ráálltál a megfelelő betűre, lenyomod a touchpadot. Voilá.

Nekem sose ment a gépelés így :DDD

(#15046) Hunt3r22 válasza Zoleee83 (#15044) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nov 5. mintha valahol olvastam volna...

De lehet, hogy a Psre vonatkozik... :DDD

Xr

(#15047) Steve1207 válasza hyggelig (#15045) üzenetére


Steve1207
veterán

Vagy a betűre állva a gombot nyomod le, nem a tp-t és akkor a minimális bemozgást is ellensúlyozod.

Amúgy ez a Digital Direct mennyire van elterjedve, hogy tudnak róla az emberek? Senki se nézett még rá egyik videóban se, hogy elmondja mi van az adott konzolhoz passzintva.

.

(#15048) Dvix


Dvix
senior tag

Azt vettem észre, hogy a boxot a konzolvilág-nál, alzánál stb. be tudod nyomni a kosárba, nem azt mondja hogy 2021 ig várnod kell..Hmmm. Ennyivel többen akarnak PS5-öt újonnan vagy csak a Microsoft-nak jobb a gyártókapacitása?? :C

(#15049) EmThor válasza Dvix (#15048) üzenetére


EmThor
addikt

Nyáron volt egy pletyka hogy a MS több gyártósort fizetett, igy nem jutott elég a sony-nak, és még egy pletyka volt miszerint minden masodik gyartosorrol legordulo ps5 chip hibas volt.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#15050) hyggelig válasza Dvix (#15048) üzenetére


hyggelig
senior tag

Csak a Konzolvilág hétszer annyi készletet kapott Xbox-ból, mint PS-ből.
Szintén megerősítették, hogy a Microsoft év végéig még többször szállít készletet, míg a PS-nél max egy szállítási ígéretről lehetett hallani.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.