Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Zoleee83 válasza FollowTheORI (#22997) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én úgy érzem a MS benézte ezt.. + Bár ha az elején szar, akkor később se lesz jobb..

Akkor lehet nem ugyanazokat a számokat/híreket olvassuk, vagy még az előző generáció számairól beszélsz, mert jelenleg nagyon is jól fogy mindkét gép, ráadásul világszerte.
Olyannyira, hogy MS sem tud annyi konzolt biztosítani a kereskedőknek eladásra, hogy mindenhová jusson.

Szerk
@Madwe - igen, pontosan így látom én is, feljebb pont ezt fejtegettem, hogy a core gamerek rendeltek XSX-et, vagy aki eleve azt célozta meg, majd most jönnek a családok, kisebb igényűek/pénzűek a karácsonyi rohamban. :K

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#23002) Madwe válasza Zoleee83 (#23001) üzenetére


Madwe
nagyúr

Xsxből, xss raklapszám áll a boltokban :) de karácsonykor lesz annak a szezonja, xsxre az early adopterek lecsapnak, xssre meg majd főleg a szülők, gyerekiknek (nyilván van aki xss-t akart magának, mert tudta az igényeit, nincs ezzel baj. De a fő piacáról beszélek a konzoloknak)

ezt a karácsonyi szezont xss+ nintendo switch fogja nagyon meghúzni, nem csak azért mert olcsóbb (ami miatt eleve jobban mennének) de azért is mert más nem kapható készleten :)

[ Szerkesztve ]

(#23003) Bilux válasza Madwe (#23002) üzenetére


Bilux
veterán

Melyik boltban van raklapszám XSX? :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#23005) Madwe válasza Bilux (#23003) üzenetére


Madwe
nagyúr

“Olyannyira, hogy MS sem tud annyi konzolt biztosítani a kereskedőknek eladásra, hogy mindenhová jusson.”
válaszom:
xsxből, xss raklapszám áll a boltokban.

CME: pedig jobb lenne nekünk :)

[ Szerkesztve ]

(#23006) craftsman01 válasza #98320896 (#22962) üzenetére


craftsman01
senior tag

No én egyből S-t rendeltem,nálam szóba se jött Ps és az X.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#23007) Alexios válasza Madwe (#23002) üzenetére


Alexios
veterán

De nemrég volt róla szó hogy az elkelt xbox series-ek 1/3 része SS. Attól, hogy van belőle boltokban, még mindig elég sokat eladtak belőle(de vannak helyek amúgy ahol az SS is hiánycikk, érdekes pl. redditen olvasgatni, USA-ban sok helyen azt se kapni)

[ Szerkesztve ]

(#23008) frankdelgado válasza Madwe (#23002) üzenetére


frankdelgado
őstag

Meg ugye sokaknak nincs elég nagy lakása..... :DDD

(#23009) Zoleee83 válasza #98320896 (#23004) üzenetére


Zoleee83
addikt

Utolsó válaszom lesz neked, mert fárasztó, és/vagy direkt csinálod..

Sony mit csinál a selejttel? ->
Semmit nem csinál vele, csak nem tud elég gépet eladni, mert nincs annyi amennyi ideális esetben lejönne a gyártósorról. + Ehhez jön hozzá a megnövekedett kereslet is..
Témát lezártam a részemről, sokat offoltam mára.

@Bocs Jedi! ;)

@Bilux - Az XSX-ről beszéltünk abból van hiány, SS-ből most is van bőven a boltokban, de Madwe már javított közben. ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#23010) FollowTheORI válasza Zoleee83 (#23001) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Persze, mert a többség most még úgy gondolja, meg az is van ígérve, hogy meglesz a nexgen élmény olcsóbban is... aztán majd meglátjuk mi lesz a visszhang később, amikor kiderül, hogy mégse.
Mert homályosabb lesz kép a 4K tévén meg stb stb. :) Meg 30 lesz csak a 60 fps. :D

Ami már most is látszik...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23011) cactuar válasza l.skywalker (#22928) üzenetére


cactuar
aktív tag

Délelőtt már majdnem megvettem, de úgy voltam vele, majd meló után. Éreztem én, hogy várni kell :C
Köszi ismét a felajánlást!

(#23012) Madwe válasza #98320896 (#23004) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sony kukázza.
Pc piacról jöttél, tudhatnád, h a nem top gpu-k azok gyártási hibás top gpu selejtek, ahol nem minden cu hibátlan s tiltva van.

(#23013) Madoc válasza Madwe (#23012) üzenetére


Madoc
veterán

Melyik boltban áll raklapszám xsx? Havernak kéne.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#23014) Alexios


Alexios
veterán

[link]
EA ad ki XS patchet pár címére(sajnos a Fallen order nincs köztük)

[ Szerkesztve ]

(#23015) Madwe válasza Madoc (#23013) üzenetére


Madwe
nagyúr

Semelyikben, nem írtam ilyet. Xss van boltokban.

(#23016) 30z.Samu válasza Alexios (#23014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig reméltem, hogy a Fifa 15 is köztük van. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#23018) Zoleee83 válasza #98320896 (#23017) üzenetére


Zoleee83
addikt

Éveket dolgoztam elektronikai chipgyártónál, mérnökökkel karöltve, lehet picit nagyobb rálátásom van erre a témára minőségbiztosítási szakemberként, de hajtsad nyugodtan a hülyeséget. Tényleg befejeztem. ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#23019) Alexios válasza #98320896 (#23017) üzenetére


Alexios
veterán

Mert 200$-al olcsóbb? Majdnem fele annyiba kerül? Komolyan, mit nem lehet ezen érteni?
Ha laikus a szülő, ha nem, lehet nem olyan fontos, hogy a gyerek 4k-val játszon, mint az a 200$ amiből több évi gpu előfizetést, vagy plusz játékokat, kontrollert kaphat, vagy csak simán megspórolhat.

[ Szerkesztve ]

(#23021) sting2


sting2
addikt

A 300 ft GPU akció, nagyjából milyen időközönként szokott megújulni?
Tavaly is volt - ezt akkor el is lőttem, aztán a gépet eladtam.
Most megint van - aminek nagyon örülök, de ha tudom, hogy a jövő év elején is lesz megint, akkor nem veszek most 1 éves Goldot..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#23022) Wesder válasza Madoc (#23013) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mondott ilyet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23023) parandroid válasza Alexios (#23019) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A gyerekszobában úgysincs 4k tv, a 32” fullHd-ra meg bőven elég.

A másik meg az, hogy kell egy xbox a gyereknek: van 300-ért, meg 500-ért. Jó az a kicsi is? Persze, hogy jó! (Spoiler: tényleg az.) Akkor azt kérem, ennyit még kiadok egy játékszerért, 500-at már nem.

Amúgy németeknél is elvétve van csak SS. Olyan aegol nincs, hogy bemész, és leveszed a polcról. Általában rendelhető, aztán valamikor majd jön. SX nem is rendelhető, csak feliratkozhatsz a várólistára.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23024) Alexios válasza #98320896 (#23020) üzenetére


Alexios
veterán

Miért SS-re csak teljes áron lehet játékot venni? Pont ma indult megint valamilyen sale a storeban. A GPU nem működne azokon?(~13k körül lehet szerezni jelenleg a live átváltással, messze van 2-3 játék árától)

[ Szerkesztve ]

(#23025) hyggelig válasza l.skywalker (#22980) üzenetére


hyggelig
senior tag

"Alzáról 50ezer alatt el lehetett hozni kuponnal meg vakolókanállal"

Anyám, mennyi kábelt, biciklicsengőt adhatott el tavaly az Alza :DDD
Unokaöcsémnek vettem egy Nacon kontrollert, poénból megkapta a csengőt is hozzá, amire tesóm rá is vetette magát, mert pont akart egyet a bringára (nagyon nevettünk)

(#23026) craftsman01 válasza FollowTheORI (#22997) üzenetére


craftsman01
senior tag

Jelen, bár nem fosnájtozok.De Warzonozok,és olyan gépem volt ami vitte az 1440p-t kb 90-100 fps-el.És mégis S-t vettem,bár már írtam párszor. :) CME lehet nagyképűen hangzik,de valószínű már akkor kocka voltam amikor te még tervben sem voltál.Hogy miért vettem? Csak. Mert kiváncsi voltam rá,meg tetszik.És azért le hülyézni valakit mert olyat vett ami neked nem tetszik. Szerencséd hogy az neten névtelenül írhatsz különben már szívószállal ennéd a vacsidat.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#23028) HELLAFLUSH válasza l.skywalker (#22928) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönjük az újabb lehetőséget ismét. :R
Sok sikert mindenkinek! :))

más:
a Control minden verziója megkapja majd az X|S optimalizálást 2021-ben? illetve az új Watch Dogs minden felbontáson csak 30fps?

[ Szerkesztve ]

(#23029) chipesz válasza HELLAFLUSH (#23028) üzenetére


chipesz
őstag

Nem. Csak az Ultimate Edition.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#23030) HELLAFLUSH válasza chipesz (#23029) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszi, akkor érdemes most behúzni mert akciós. :K

(#23031) craftsman01 válasza #98320896 (#23027) üzenetére


craftsman01
senior tag

60-fps és? Nem erre ........ a nők tetszenek. Ja majd elfelejtettem nem 1440-en megy hanam 1080p-n. Tudom ássam el magam,hogy merészelek én játszani 60fps-el full hd-n. Elárulok még valamit a billengyűm 750ft volt az egerem meg 1500ft.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#23032) Wesder válasza #98320896 (#23020) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem te szàndékosan jàtszod itt az értetlent. A "ménemPC" vergődésed is unalmas volt, most kitalàltàl màst, hàt nagyon ügyes vagy. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23033) AMD Power válasza MunezXBK (#22858) üzenetére


AMD Power
titán

Nem nem én semmit nem veszek! Azért sem! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23034) Baltazár123 válasza #98320896 (#23020) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nagyon túlgondolkodod ezt a dolgot szerintem. Olyan, hogy optimális megoldás nem létezik, de ha nekem már 80%-ban megfelel egy konzol, akkor nem rágom tovább a dolgot, pedig én is elég alaposan meg szoktam gondolni, hogy mit vegyek.
Több tucat játék a backlogom az XO-n már most is és még jön hozzá a mostani leárazáskor a far cry new dawn meg pár másik csemege.
XOX-t végül azért nem veszek, mert én ragaszkodom az új kontrollerhez és ha még azt is hozzá kell csapnom, akkor már ott vagyok, ahol az SS, egyébként megérheti az is, nem rossz választás az sem.
Az SX valóban jobb, erősebb, lemezes, de jóval drágább is és nálam ennyi a keret vége konzolra.
Egyébként megnéztem ismerősnél a FH4-t, amivel nagyon sokat játszom és gyönyörűségesen néz ki full hd tv-n, SS-el. Na ott én már eldöntöttem, hogy nem sz.rakodok tovább, jöhet az SS. Nekem kb 80%-ban megfelel, minek ezt tovább gondolni?
Egyedül a flight simulator, ami elgondolkodtat. Amiatt lehet, hogy lesz egy upgrade nálam majd, ha jönnek a ráncfelvarrott gépek.
PS5-ből viszont majd csak lemezest fogok venni, használtan. Ami engem érdekel ex, főleg a HZD, azt kijátszom és a lemezt eladom, de lehet, ha belemenne valamelyik ismerősöm, akkor csak kibérelem a gépét egy időre vagy cserélünk egy időre. Persze ez csak közeli ismerősnél működik.
Ennyi tanácsot tudok neked adni, ne gondolkodd ezt túl, felesleges. Ha egy konzol 80%-ban megfelel, ennyi kompromisszum belefér.
Lakásnál is az van, hogy ha 10 igényedből 8-t teljesíteni tud a lakás, akkor nyugodtan megveheted. Ez meg csak egy konzol, minek ezen ennél többet pörögni? Már így is lehet, hogy én is túlgondolkodtam kicsit, de sok szempontom volt, a lényeg, hogy jön az SS a dec fizetéskor, várom már nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#23035) 30z.Samu válasza Wesder (#23032) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én már elengedtem. :D

Sic Parvis Magna

(#23036) prokxy válasza #98320896 (#22971) üzenetére


prokxy
veterán

"hamar feladtad. Nem tudom minek írtál egyáltalán", szimplán nem szeretem a félrevezetéseket, butaságokat. :) Én is szoktam írni, de ha kijavítanak, rájövök, h bullshit, mert rosszul értelmeztem vmit, elismerem. ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#23037) Steve1207 válasza hyggelig (#22943) üzenetére


Steve1207
veterán

+1 teljesen, én pl nem is bánom, minél többet mutattak, annál csúnyább "lett" :D Plusz az árazással nagyon elszaladt a ló, ezzel a húzással az MS oldal átlagosan nézve olcsóbb sima játékárakban is javarészt.

Jól beindult a topik hirtelen :D Amúgy teljesen mindegy miért jött létre valójában az S (gyártás és korábbi dolgok felhasználása vagy csak low budget kategória), de teljesen korrekt átlag gépnek. Az előző generáció is kihúzta volna simán még 2 évig, a legnagyobb baja a betöltés volt mindenhol. 60 fps és társai már csak bónusz.
Én azért nézem a nyavajás textúrákat is és azért észrevehető a különbség, de ha nem tudok bekuponozni egy SX-et csak egy S-t akkor az lett volna a befutó szerintem. Ezen az áron 1TB-al lenne korrekt minden tekintetben, de akkor lehet sokan nem SX-re mennének. Konzolon úgy se az fps a fő lényeg, a többséget nem érdekli, a játékélményért, sztoriért játsszunk.

.

(#23038) Zoleee83 válasza Wesder (#23032) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én megfigyeltem már, hogy mindig előkerül egy ilyen PC-s megmondóember' aki mindenhez IS jobban ért, ő előtte a Csokifaló boldogított bennünket napokig, aztán vett egy GF VGA-t, és végül szerencsére Ő is odébb állt... :DDD

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#23039) craftsman01 válasza Wesder (#23032) üzenetére


craftsman01
senior tag

Had írkáljon van kivel idétlenkedni. :DD

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#23040) Steve1207 válasza craftsman01 (#23039) üzenetére


Steve1207
veterán

Inkább játszanátok :DDD

.

(#23041) Madwe válasza #98320896 (#23017) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert még mindig csak pcs szemmel nézed (mellesleg ott is van olyan réteg amit kost írok):
van rengeteg olyan gamer, aki nem tudja nem hogy mi az a vrr/freesync/gsync, azt se tudja mi az az fps, nem tudja mi az az ssd s nem zavarja a töltési idő sem. Lehet még fhd tévéje van, mert az megfelel neki. Neki annyi kell, hogy a játék amivel játszik szórakoztassa, nem zavarja ha közben ezt 30fps körül teszi, fhdban. Rengeteg ilyen ismerősöm van.
nekik az xss tökéletes, hiszen már jópár éve vették meg az előző genes gépet, abból is valszeg kimaradt a félgenes váltás, s ennyi pénzért szívesen megveszik az újat, hiszen azt megtanulta h az új azért jobb de az biztos h frissebb játékok jönnek majd rá (jelenleg x esetén még annyira se mint psnél, de ez most mindegy)
látja a reklámot, 100k körül? Na, az már jó deal, bemegy, megveszi, s örül neki. Valszeg több örömöt szerez neki, mint azoknak akik az fpseket meg felbontásokat hajkurásszák (ktük engem is :) ) hiszen nekünk az agyunk rögtön jelez egy microstutternél pl, stb. Ők meg hátradőlnek, bekapcsolják s csak játszanak :)

(#23042) craftsman01 válasza Steve1207 (#23040) üzenetére


craftsman01
senior tag

Közbe megy a Warzone. :)

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#23043) 30z.Samu válasza Steve1207 (#23040) üzenetére


30z.Samu
félisten

Játszanék én, de még meló van. :( :D

Sic Parvis Magna

(#23044) newman8929


newman8929
tag

Ha esetleg valakit érdekel, újra van SS a Telekomnál.

Storno, már el is fogyott :(

[ Szerkesztve ]

(#23045) hyggelig válasza Madwe (#23041) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ennyi. Nem is kell ehhez többet hozzátenni.

(#23046) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Szerintem CME szülinapi bulija véget ért! Jóéjszakát :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#23047) prokxy válasza craftsman01 (#23042) üzenetére


prokxy
veterán

A Wz-t egér-billel toljátok vagy kontrollerrel?
PC-n volt meg eddig, elég rutinosnak gondolom magam benne, de a kontrollerrel való célzás, háááát. :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#23049) Chaser válasza l.skywalker (#22980) üzenetére


Chaser
titán

42,5e-ért hoztam egyet úgy ( :
de volt mikor külnösebb "akció" nélkül x-et lehetett venni 100e-ért, töb helyen is, játékkal, még a csoda cb 2077 verziót is
ha nem tévedek nagyot, így növelték az eladási számokat időnként - mármint az ms -
azért, mert a régi genbe kijött egy optika nélküli s, gyakorlatilag a generáció végén, nagyon nem gondolom, hogy egy év múlva a mostani s-t majd 50-ért dobálják:)
meglepően használható "jószág", rendkívül kicsi, halk
nem mindennél lesz elég 120 fps-re, 60-ra sem
de az x sem ( : csak egy léptékkel jobb
ezek konzolok, csodát nem kell várni tőlük és nincs baj, legalábbis szerintem
cserébe sok tulajdonságuk kárpótol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.