Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) DaVE-1 válasza Gaboman (#123000) üzenetére


DaVE-1
tag

Ha fogják használni és jól beleimplementálják a játékokban azért tud dobni a sebességen, ezt látjuk pcn is.De a használata sem ennek sem a dlss,xess-nek nem hibátlan. Szóval kérdés fogják-e használni.

(#123002) twinfather81


twinfather81
tag

Sziasztok, Boldog Karácsonyt minden kedves Fórumtársamnak. :C Új Series S tulaj lévén szeretnék kérdezni. Az 512GB elég kevésnek bizonyul már az 1.napon...Gamepass Ultimate ON 1 hónapig+ugye a 14 nap, van rá mód, hogy külső HDD/SSD-t csatlakoztassak, nem horroráron, amiről mennek is a játékok? Előre is köszi.

(#123003) icemad válasza Gaboman (#123000) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az a véleményem, hogy rohadtul nem kellene egyik konzol tulajnak sem ezzel foglalkozni. A fejlesztők oldják meg valahogy, hogy normálisan fusson a játék. A többi, engem, mint felhasználó, nem érdekel. Ezért vettem konzolt és nem PC-t. Plussz, azt se tudom mi az az fsr 1.0 vagy 3.0.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#123004) parandroid válasza twinfather81 (#123002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs. Csak a horror árú bővítőkártya. :(

A Game Pass megújuló szamlázását kapcsold ki, várd meg, hogy lejárjon, és utána keress alternatív megoldást az előfizetésre, havonta fizetni az MS-nek pokoli drága.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#123005) NoMagix válasza twinfather81 (#123002) üzenetére


NoMagix
addikt

Az új Series játékok csak a belső tárhelyről futnak illetve a drága gyári bővítőkártyáról, viszont a régebbi One-os és 360-as játékok futtathatók egy USB 3.0-ás külső SSD-ről.
Esetleg tárolás céljából kirakhatod a külső meghajtóra a Series játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#123006) twinfather81 válasza NoMagix (#123005) üzenetére


twinfather81
tag

Nagyon köszi a tippet. Akkor sima 2.5 ssd vagy hdd jó lehet nekem? Hogyan keressem a hardveren? Sima merevlemeztárolók, ssd/hdd?

(#123007) twinfather81 válasza parandroid (#123004) üzenetére


twinfather81
tag

De ha most előfizettem rá, letöltöttem 8 játékot, azok megmaradnak ha lemondom az előfizut, nem? Illetve az ingyeneseket akkor is le tudom tölteni gondolom.

(#123008) ρσгτσ válasza twinfather81 (#123007) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem tudsz azokkal játszani, ha nincs aktív előfizetésed. Az ingyenesek természetesen menni fognak.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123009) Bep válasza twinfather81 (#123007) üzenetére


Bep
senior tag

Ha csak az automata megújítást mondod le akkor igen, azokkal még tudsz játszani, mert az előfizetés érvényes lesz. De, ha lejár az előfizetés és nem újítod meg valamilyen formában akkor már nem fogsz tudni vele játszani, hiába van letöltve.

(#123010) twinfather81 válasza Bep (#123009) üzenetére


twinfather81
tag

Ez akkor jó nagy kibaszás..és ha pl most akciós volt a Cyberpunk, megvettem 9995ért, az menni fog utána is ha megújítás előtt lemondom a gamepass előfizut?

(#123011) twinfather81 válasza Bep (#123009) üzenetére


twinfather81
tag

Ö akkor itt a herdveren láttam h árulnak kódokat olcsóbban, - fogalmam sincs hogyan kell majd azt aktiválni - és azt megveszem pl 1 évre, akkor addig lesz előfizum, és addig a gamepass miatt letöltött játékok menni fognak?

(#123012) ρσгτσ válasza twinfather81 (#123010) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ez két különböző dolog. Amit megveszel, az a tiéd marad. Amit előfizetés alól érsz el, azzal csak addig tudsz játszani, amíg van aktív előfizetésed.

Nem lenne túl nagy biznisz, ha 300 forintért (vagy 1 havi teljes áron) odaadnának neked több 100 játékot. Örökre.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123013) Bep válasza twinfather81 (#123010) üzenetére


Bep
senior tag

Ami játékot megveszel az menni fog (kivéve, ha online is kell legyen, akkor kell Game Pass Ultimate, vagy Game Pass Core).
De minden előfizetésből letöltött játék csak addig megy, míg részese vagy az előfizetésnek.

(#123014) twinfather81 válasza Bep (#123013) üzenetére


twinfather81
tag

Köszönöm a kiokosítást mindenkinek. :R Majd referálok a külső hdd/ssd-ről, próbálkozom majd. Akkor ha veszek itt a herdveren előfizut, azt hol kell majd beírnom? Vmi kódot írtak

[ Szerkesztve ]

(#123015) twinfather81 válasza ρσгτσ (#123012) üzenetére


twinfather81
tag

Elnézést a járatlanságomért, ps4, illetve pc tulaj vagyok, ps-t eladtam, és most a microsoft olcsóbb üdvöskéjével próbálkozom. :C

(#123016) Bep válasza twinfather81 (#123014) üzenetére


Bep
senior tag

Hát amit itt fogsz venni, ahhoz kellenni fog egy hárombetűs dolog miatti böngészőbe beépülő modul és utána simán a saját xbox felületen belül pc-n akár, egy perces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#123017) twinfather81


twinfather81
tag

Amúgy tök mindegy h a GTA V-t melyiket szedem le, One, vsgy X/S, ugyanúgy szépen fog menni? Illetve még arra nem jöttem rá, hogy simán a beállításokban, vagy külön a játékokban tudom beállítani, hogy a lehető legtöbb FPS-sel fussanak a gamek. Fogalmam sincs mennyivel megy most, leszedtem. Fortit, semm akadás, de nem tudom melyik variánssal fut most. 4k Samsung 65-ösön tolom, szép.

(#123018) ρσгτσ válasza twinfather81 (#123015) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS -en is így működik. Kérdezz nyugodtan, ha nem világos valami. Egyáltalán nem gond. Főleg, ha valaki még nem járatos az adott platformon.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123019) twinfather81 válasza Bep (#123016) üzenetére


twinfather81
tag

Fú ezt nem értem ezt. 3betűs dolgot, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#123020) Bep válasza twinfather81 (#123019) üzenetére


Bep
senior tag

Írok pm-t. Jön a csendőrség és megszexuál gumibottal. :DDD

(#123021) twinfather81 válasza Bep (#123020) üzenetére


twinfather81
tag

Csaknem jönnek, rengeteg barátom van TEK, gazdasági bűncselekményekkel foglalkozó főnyomozó pénzügyőr, nekik ez kis falat, csak a nagy halakra mennek. :DDNekik ez piti szerintem... Alza, Emag, nagyob áfacsalásokra mennek stb stb

[ Szerkesztve ]

(#123022) twinfather81


twinfather81
tag

Amúgy észrevettem, hogy amiket Gamepassel töltök, a játékok között az ikonjaikon bal alsó sarokban megcsillant a Gamepass felirat. Akkor elvileg ezek tűnnének el ha nem újítanám meg az előfizut? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#123023) Gaboman válasza DaVE-1 (#123001) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Állítólag 2024 első negyedévében fog indulni a XBox Series S/X konzolokhoz.
"That update is coming sometime in the first quarter of 2024"

icemad 100%ig egyetértek veled, viszont a beharangozott 4K 60 FPS nagyon elmarad sajnos az újabb játékoknál quality módban.Annak is örülnék ha ezzel a technikával ami felskálázza a felbontásokat elérnék quality módban 40-45 FPS-t.Mert ahogy te is mondod, pont ezért vettünk konzolt, hogy ne kelljen 2 évente PC-t cserélgetni.Amennyiben ezt sikerül nekik megvalósítani, jó ideig kiszolgálhat minket minőségi beállítások mellett is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#123024) Bep válasza twinfather81 (#123022) üzenetére


Bep
senior tag

Eltűnni nem fognak, tárhelyet foglalni fogja továbbra is míg nem törlöd. Mentéseid is megmaradnak. Csak mikor indítod a játékot akkor hibát fog írni, hogy hosszabíts előfizut.

(#123025) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Az este folyamán lesz sorsolás valamikor

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#123026) consono válasza Gaboman (#123023) üzenetére


consono
nagyúr

Te ezt a konzolon nem fogod tudni kapcsolgatni, az szinte 100%. Amelyik játékban implementálják, abban lesz, attól félek. Pedig lehetne úgy, mint Steam Decken, ahol rendszer szinten lehet ezt kapcsolgatni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#123027) Bep válasza l.skywalker (#123025) üzenetére


Bep
senior tag

Jujj de izgi :)) :))

(#123028) icemad válasza l.skywalker (#123025) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ember, ilyesmivel ne most foglalkozz már! Majd megcsinálod, ha lesz időd, most első a család! Kellemes ünnepeket! ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#123029) NB2 válasza icemad (#123028) üzenetére


NB2
aktív tag

azt akarod mondani, hogy nem mi vagyunk a családja? :)

(#123030) Redneck válasza l.skywalker (#123025) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a közösségért végzett egész éves munkádat, és a nemes, névtelen felajánlásokat! Jó hogy vagytok nekünk! :R

Kérdés:
Gyors pendrivera telepíthetek játékokat? Akarok egy 512-est a meglévő felvételekhez, plusz telepítenék rá régebbi címeket.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123031) Gaboman válasza consono (#123026) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen, mennyivel jobb lenne ha lehetne a beállításoknál választani.Pl hàrom opció: quality, quality with FSR 3.0, performance.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#123032) T.Peter válasza Gaboman (#123023) üzenetére


T.Peter
őstag

Nagyon el vagy tevedve. Szinte nincs olyan jatek ami nem hasznal felskalazast konzolon. Pl fsr 2-t. A 3.0 meg semmivel sem tobb, csak a frame generation a plusz (arra meg valoszinuleg senki nem fog hagyatkozni konzolon). Szoval amit kersz, az mar reg megvalosult.

[ Szerkesztve ]

(#123033) Gaboman válasza T.Peter (#123032) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt èn is tudom hogy nem natív felbontàson mennek a mai gamek, hanem vàltogat a felmondások között.Règebben mèg pl a Metro Exodus, Tomb Raider igen, natív 4K volt.Na ha a mai játékok is olyan szépen futnànak quality beállítások mellett annak tudnèk örülni.Nem a szaggatòs 30 FPS-t kellene nézni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#123034) T.Peter válasza Gaboman (#123033) üzenetére


T.Peter
őstag

Nem fognak, azon a grafikai szinten mar tulleptunk.

(#123035) Béló


Béló
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Ma játék közben észrevettem, hogy az Elite kontrollerem usb aljzata laza, nem mindig veszi a töltést.

Hogy tudnám gazdaságosan megszerelni?

(#123036) Steve1207 válasza Gaboman (#123033) üzenetére


Steve1207
veterán

Mindegyik a "szaggatós" 30 fps-en indult kb. Előző félgenerációig nem is nagyon volt performance mód, de még akkor se lett általános jellemző (max 1-1 fejlesztőtől), alapjaiban a dinamikus felbontás és 30 volt a cél. Exodus 30 mellett futott One X-en, Shadow TR 4k30 és 1080p60-as performance mód, majd jött rá fps boost, azután hivatalos patch. Rise TR az előző részre épül és még hüldeztünk, hogy 360-on stabilabb volt a framerate, mint One-on a 30. Csak a generációs és félgenerációs patchek tetté olyanokká a játékok többségét, amilyenek. Majd az új generációval kapnak a mostani címek is egyszer.
FG-t, ha tudják alkalmazni úgyis alkalmazzák, nem kell plusz mód amiatt, mert a performance-et kell felpimpelni, a képhibákat meg betudjuk majd a teljesítményért (bár van, ahol inkább vétek alkalmazni, mert rossz lesz az eredmény).

(#123035) Béló: leggyorsabban? nézd meg egy másik kábelel, ami fixebb egy fokkal. Nekem van régi C-s kábelem, ami mára lötyög mindenben, az újak meg stabilabbak.

.

(#123037) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Gamivon most elég jó áron láttam Resident evil village gold edition-t, Resident evil 4 Remake-et, Alan Wake 2-t, Stray-t. ...😅

Úgy döntöttem hogy megvárnak! 😊 Lesznek azok még olcsóbbak is!

De tűrtőztetnem kell magam, mert a Ghostwire Tokyo-t végig kellene tolnom, Resident evil 2 remake Claire szálat is be kellene már fejeznem... :))

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#123038) l.skywalker válasza icemad (#123028) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem is jutottam el odáig. Kisasszony úgy bezabált, hogy összerókázott mindent :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#123039) SaGa59 válasza twinfather81 (#123002) üzenetére


SaGa59
őstag

Az X|S jelzést magukon viselők csak drága belső bővítőről futnak, a többi bármilyen USB-s külsőröl is, csak a box-szal kell megformázni a partíciót.
Pendrájvról is kéne nekik.
Emlékeim szerint, mikor rádugod, feldobja az ablakot, hogy mire akarod használni, ott a játékot kell választani hozzá.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#123040) Agent_007


Agent_007
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek és jó játékot az ünnepekre! :)

Home is where the heart is. - JH/LU

(#123041) DaVE-1 válasza consono (#123026) üzenetére


DaVE-1
tag

Ez egyértelmű hogy így lesz. Hiszen ezt bele kell a játékokba építeni / támogatni kell nekik. Sokszor elmondják hogy valami nem véletlen 30fps-re lett megírva. Hiába van neked bika géped ami képes lenne 120 fps-re ha a fizikát mindent a 30-hoz csináltak. Rengeteg bug lenne emiatt a játékokban és akkor meg az lenne a baj..
Amelyik fejlesztő ad magára az be fogja építeni, pláne hogy pc-n gyak. mindenben vannak ezek a skálázó opciók

[ Szerkesztve ]

(#123042) beyruth82 válasza D1L1ZS (#123037) üzenetére


beyruth82
veterán

Én nem bírtam megállni és megvettem a RE4 Remake-t pedig game pass is tele játékokkal meg könyvtáramban is sok van ami tervbe van véve. Eredetivel nem jatszottam és még csak 2,5 órát tettem bele de eddig tetszik. Hangulatában a Village-re hasonlít az eleje szerintem (ebben is és abban is egy faluban bóklászol kezdetben), nagyon lineáris a játékmenete de megis élvezetes. A grafikától viszont nem vagyok elájulva. 2023-ban egy gyenge közepesnek mondanám. Helyenként baromi igénytelenek a texturák de persze vannak szépen kidolgozott részek is. A RE3 Remake szemmel lathatóan szebb szerintem. Mindenesetre elleszek vele 2 ünnep között is. Remélem én nyerem az Avatar játekot és akkor meglesz a másik nagy cím a kívanságlistámon (ha nem akkor ubi+ előfizu 1 hónapra). :)

(#123043) twinfather81 válasza SaGa59 (#123039) üzenetére


twinfather81
tag

Köszi a tippet. No akkor beszerzek egy 2TB vinyót, amin letárolom a 360/One játékokat. Mindegy hogy hdd vagy ssd? Bármelyiket kezeli, amit usb-vel csatlakoztatok?

(#123044) Döglött Róka válasza Gaboman (#123023) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Most se kell cserelgetni. Jatszol es elvagy.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#123045) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Szerintetek várható idén valami frissítés gépek terén?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#123046) parandroid válasza twinfather81 (#123043) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak tárolásra használod, akkor “mindegy”. Nyilván az ssd gyorsabb, amikor másolod őket, de 15-30 perc alatt átrak bármit hdd-re / hdd-ről is. Annyiból jobb az ssd, hogy a nem series címeket játszhatod oda telepítve is, és azok nagy része profitál az ssd sebességéből a játék közbeni töltési időkben (meg pláne a játék indulásakor). Szóval ha megteheted, akkor ssd, de amúgy jó a hdd is. Nekem egy 4TB-os WD passport van rádugva, lassan vagy 5-6 éves lesz, tökéletesen teszi a dolgát (50-es adsl mellett az embernem ugrál éjszakánként töltök le, ezekkel a játékmértekkel így is majd’ egy nap, mire valami lejön)..

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#123047) mcwolf79 válasza V.Stryker (#123045) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nem hiszem , hogy a hátra levő szűk 1 hét alatt bármi komoly dolog jönne hardver fronton :U :D

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#123048) twinfather81 válasza parandroid (#123046) üzenetére


twinfather81
tag

Köszi, rákeresek milyen árban vannak. Kellemes Bejglievést, henyélést mindenkinek. :DD

(#123049) S@c@ válasza beyruth82 (#123042) üzenetére


S@c@
őstag

En is gondolkoztam a resi4en, de eleg most a horrorbol egy picit. Az avatar benne van az ubi+-ban? :F Azt hittem kesobb teszik bele.

(#123050) IntelKiller7


IntelKiller7
Topikgazda

Az, hogy a fenebe lehet, hogy 2-an lejart a GamePass Ultimateom, nem ujitottam meg, de tudok neten jatszani, GP jatekokkal is? :C

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.