Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) Golyo69 válasza viperabácsi (#78400) üzenetére


Golyo69
senior tag

Én is vagyok vele :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#78402) l.skywalker válasza Golyo69 (#78401) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Pedig érdemes elkezdeni gyakorolni. Pár hét után már jól fog menni és 1-2 hónap után már észre sem veszed a különbséget.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78403) viperabácsi válasza l.skywalker (#78402) üzenetére


viperabácsi
addikt

Próbáltam ( beszéltük itt mikor váltottam pc-ről series x re.) Egyszerűen nem jó az irányítás.
Jobb kezem nem tud egér nélkül lenni :W Kontrolleren más a nézelődés / célzás .

.LnB Az FH 5 megy vele , sőt még jobb is.
TPS mi ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#78404) .LnB válasza viperabácsi (#78403) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

TPS-nél miért tud? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78405) ρσгτσ válasza viperabácsi (#78403) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Elég sok ember nem tud konzolon. Érdemes megnézni olyan játékokat (FPS vagy hasonló), ami kifejezetten csak kontrollerrel játszható, illetve nem dob össze PC játékossal. Tragédia...

Ez egyébként olyan, mint amikor azt mondja valaki, hogy tök könnyen megy a francia vagy a német. Más meg hosszú éveken keresztül vért izzadva eljut a közepes szintig. Mert bizony nem mindenkinek egyszerű, és van amit be kell rendesen magolni, illetve rendszeresen kellene használni.

Kontroller vagy érintő használat sincs másképp. Van akinek soha az életben nem fog rendesen menni. Főleg ha csak koca játékos, és nem rendszeresen tolja.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78406) .LnB válasza ρσгτσ (#78405) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rainbow 6: Siege-ben kell megtanulni kontrollerrel FPS-ezni. Ott no assist, kiszámíthatatlanok a mozgások. Ha az megy, nyert ügye van. Persze egyszerű nem lesz, nem azt mondom. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78407) ρσгτσ válasza .LnB (#78406) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azzal én nem játszom, így azt nem vágom. Csak így nagy általánosságban mondom.

Pl. párom is sokat szenvedett a Doom -mal, ami még ugye nem is online...de a Gears 5 sem ment túl jól neki. Pedig utóbbi sokkal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#78408) SaGa59 válasza .LnB (#78406) üzenetére


SaGa59
őstag

Vagy a Mass Effect első részében, ahol az a három vagy négy geth stalker ugrál fel-le az átjárók alsó oldalára meg a falakra Knossoson. Azokat leszedni jó iskola.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78409) ProEvoFan válasza ρσгτσ (#78405) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Konzolos múlttal is borzasztó volt megszokni a kontrollert fps játékokban...mára már teljesen ok vagyok benne.
A Titanfall 2 egyjátékos kampányában és a multijában tanultam meg kontrollerrel fps játékot játszani.

(#78410) .LnB válasza SaGa59 (#78408) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, de ebben van aim assist, néha eléggé érezhető volt.

ProEvoFan
Fú, a Titanfall 2 movementje zseni. Igaz én PC-n játszottam vele, de nem semmi dolgokat lehetett vele csinálni. Quake 3 mellett a kedvenc movement-em abban volt. Kár azért a játékért.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78411) Golyo69 válasza l.skywalker (#78402) üzenetére


Golyo69
senior tag

Próbáltam én is :) nem akar rá állni a kezem.
Az a baj, hogy nem mindennap játszom, heti 2-3 szor ha le tudok ülni az már jónak számít. Akkor is max 1-2 óra.
így azt a keves időt úgy használom ki, hogy normálisan tudok játszani bill+egérrel, és nem szenvedek controllerrel.

PC-n is FPS-en kívűl mindent controllerrel játszottam anno és szeretem is , de az FPS az nem megy.
Lehet majd egyszer ha lesz időm megtanulom :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#78412) SaGa59 válasza .LnB (#78410) üzenetére


SaGa59
őstag

Az igaz, csak ha talán három másodperced sincs, hogy ráfordulj, mert már tovább is ugrott, azzal se mész sokra. A többiekkel nincs gond, de ezek az össze-vissza pattogó nyavalyások igencsak idegesítőek. Igaz, egérrel is azok voltak anno. Mondjuk a Throw vagy a Lift kifejezetten hasznos tud lenni ellenük.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#78413) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Durva belegondolni, ha nem tolták volna el, már egy napja ugrálnánk benne...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78414) oriic válasza viperabácsi (#78400) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A jelszó gyakorlás. Főleg sztori FPS-sekkel. Tudom már sokszor szó volt róla, de pont emiatt, hogy nem kerül minden mostani játékba egér-bill támogatás, nem rossz ötlet megtanulni kontrollerrel játszani FPS-t.
Nincs sok multis FPS videóm, de pl.:
COD
Battlefield
Halo
Titanfall2 még régről

Live-Die-Respawn

(#78415) FollowTheORI válasza viperabácsi (#78403) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hány éve egerezel? :)
Naugye, adj legalább ennyi időt a kontrollernek és profi leszel benne. :D :B :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78416) beyruth82 válasza viperabácsi (#78403) üzenetére


beyruth82
veterán

Milyen erdekes ez tényleg. Én meg azt nem tudom elképzelni milyen lehet egérrel és billentyűzettel játszani. 😂😂😂
Nyomogatni a w meg s betűket analóg kar helyett meg a space és entert 😀
Ráadásul egérrel olyan természetellenesen gyorsan lehet forogni ahogy az életben soha. Beleszédülnék es ki is dobnám a taccsot. Egyedül a célzást irígylem.Egérrel gyerekjáték célozni, kontrollerrel pedig nagyon nehéz pontos célzott lövést leadni, mondjuk fejre. Multiplayerekben meg főleg. Lehet vannak itt olyanok akik még kontrollerrel is profin céloznak de szerintem ehhez érzék és minimum 20 éves tapasztalat kell.Pár hónap alatt nem leszel profi hiába írják itt többen is azt. Én se lettem az még egy év alatt se :DDD

(#78417) icemad válasza beyruth82 (#78416) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Meglepődnél, ha látnád fiamat pl Splitgateben. Csak úgy szórja a headshotokat. 11 éves, szóval nincs meg a 20 év tapasztalata. :D Viszont egérrel csak szenved. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78418) beyruth82 válasza icemad (#78417) üzenetére


beyruth82
veterán

Elképesztő! :C

(#78419) Guitar14 válasza beyruth82 (#78416) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én is hozzáteszem a magam verzióját:
Én pl. PS1-en kezdem 2000-ben a konzolozást utána 2004-től csak PC és egér/bill.
Viszont nagy rajongója voltam a retronak így beszereztem lassan mindent és az Xbox One óta (2019) kb 90%-ban csak konzolon játszom. Több mint tíz év egerezés után megváltás volt minden játékműfajban a konti. Kivéve az FPS de türelmes voltam és tanultam. 2 év távlatából kb az otthonomnak érzem a kontrollert, FPS-ben is sokat feljődtem, simán célzokés ugye a finomcélzásra a bal sticket is bevetem. Néha fejes is bepottyan. Persze nem egy egér érzet de pl. single playernél már kb csak a kontrollert preferálom FPS-nél is. Kényelmes, bárhol ülhetek/fekhetek és már néha ha haverokkal tolunk pár meccset valamivel PC-n akkor már kényelmetlennek érzem azt a kéztartást ami egér/bill-el jár. :)

icemad: Minden elismerésem az övé. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#78420) sith7 válasza icemad (#78417) üzenetére


sith7
nagyúr

+1

Az én fiam 14 éves, SW BF2 - t tolja, ha a K/D 2 alatt van, akkor kezd idegbe jönni :D
Kedvencem, amikor hátirakétás rohamosztagossal felrepül, és onnan osztja az áldást
Párszor ráírtak már meccs után ... nem dícséretből :DD

szerk.
Másfél éve van Xbox, első multi meccse az Endoron volt, kb. a fát nem találta el ... szóval , bele lehet jönni :K

[ Szerkesztve ]

(#78421) craftsman01


craftsman01
senior tag

Az én fiam 17,alapjáraton pc-s de van konti is neki mindkettővel profi fps-ben de ami a legdurvább,hogy balkezes de sose raktam át neki az egeret bal oldalra úgyhogy úgy nőtt fel ,hogy jobbkézel egerezik de am minden más balkéz.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#78422) l.skywalker válasza viperabácsi (#78403) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

November 3. óta vagy Series X-ed, még azért sok időt nem adtál magadnak.

Nekem 1 éve van PC-m és az első fél évben úgy mozogtam egérrel, mint aki akkor tanult járni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78423) vendingo válasza viperabácsi (#78400) üzenetére


vendingo
veterán

Te meg codba mész a csaló pc-s lobbikba, mert egeret használasz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78424) l.skywalker válasza vendingo (#78423) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Hidd el, mielőtt lett volna Xbox-on egér+bill támogatás, azelőtt is már rengeteg csaló volt az online FPS-ekben. Ez a játékvilág rákfenéje. És 1 éve én többet játszok PC-n és nem találkoztam több csalóval. Inkább csak a mikéntje a csalásnak más.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#78425) Wesder


Wesder
félisten

Elden Ring has gone gold.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78426) Döglött Róka válasza Wesder (#78425) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Magyarul kiírták a bétát dvd-re :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#78427) FollowTheORI válasza Döglött Róka (#78426) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor a vész backup már megvan... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78428) Döglött Róka válasza FollowTheORI (#78427) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hogy előkerüljön 15 év múlva egy bolhapiacon és remastereljék.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#78429) hombre[EU] válasza Wesder (#78425) üzenetére


hombre[EU]
veterán

na, mire végzünk a dl2-vel addigra ki is balanszolják :D aztán starfieldig el is leszünk vele :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#78430) AssAssynn válasza Becksman (#78368) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ugyanilyenem van. Nekem sem mutatja soha teljesen feltöltöttnek. Szerintem ez azért van, mert viszonylag alacsony kapacitású (mAh). De minden elem, meg a gyári akksi is nagyobb, így gondolom a százalék értékeket ahhoz lőtték be. De nem kell vele foglalkozni, simán kibír legalább 8-12 órát, játéktól függően. Én elégedett vagyok vele.
Viszont olvasd el a Venom használatiját. Leírják, hogy az elején, hogy kell üzembe helyezni. Teljesen feltölteni-lemeríteni, stb. Azt én végig csináltam.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#78431) darkstreet89 válasza Becksman (#78368) üzenetére


darkstreet89
tag

Nekem sincs teli sose, de ahogy AssAssynn írja, simán kibír 8-12 órát, van mikor egyhuzamba 10 órát nyomom kisebb szünetekkel és fülessel csatlakozva.

(#78432) icemad válasza Becksman (#78368) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Arra figyelj még, hogy a dokkolóra nem megy rá a kontroller, ha szilikonos gumibugyit teszel rá. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78433) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"(Rumor) According to Shpeshal Nick there is another Xbox franchise getting The Master Chief Collection style treatment

The main speculation is a Gears or Fable collection."

Fable jöhet, de Gears sem lenne rossz szerintem.

Live-Die-Respawn

(#78434) persil válasza Bad Pritt (#78413) üzenetére


persil
nagyúr

Toljak csak, ameddig kell, szazszor inkabb, mint egy ujabb cp2077. En is varom, mint a messiast, mar szamolom az orakat, de inkabb varok, hogy tokeletes legyen.

Szrk.: Mondjuk most olvasom, hogy mar gold, szoval. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#78435) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

tárhelybővítés működik natur, usb porton keresztül usb3-as külső vinyoval? series s az alany ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#78436) icemad válasza darál0w (#78435) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. Csak a series játékok onnan nem futnak.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78437) balazs025 válasza darál0w (#78435) üzenetére


balazs025
senior tag

Bizonyos értelemben igen. A bc-s címek futtathatóak onnan is, de a series patch-et kapott játékok vagy amik már alapból series-re jelentek meg, azok csak tárolhatóak rajta, futtatni csak belső ssd-ről vagy a hivatalos bővítőkártyáról lehet őket.

(#78438) darál0w


darál0w
Jómunkásember

gondoltam :DDD :R
akkor egy game drive for xbox usb 3.x cuccal adok a szarnak egy pofont? :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#78439) icemad válasza darál0w (#78438) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ, hogy mi a cél.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78440) darál0w válasza icemad (#78439) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

utoljára ps1-en játszottam...fiamnak vettem, egyelőre nem létfontosság, csak érdeklődés szintjén van a kérdés, de laikusként állok hozzá :DDD

vettem hozzá egy év game pass ultimatet...nyilván a cél a játékok letöltése, illetve futtatása lenne...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#78441) oriic válasza darál0w (#78438) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha Series játékokat akarsz futtatni, akkor az nem fog működni. One játékokhoz jó lesz.

Live-Die-Respawn

(#78442) icemad válasza darál0w (#78440) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gamepassban van még bőven one játék, azokhoz jó. Egyébként bármilyen usb3.0 ssd/hdd jó, ami legalább 128gb.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#78443) darál0w


darál0w
Jómunkásember

köszönöm a segítséget :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#78444) krx21


krx21
nagyúr

Gondoltam be teszem ide is: Mostantól ezekkel tolom: :))

(#78445) minilego válasza krx21 (#78444) üzenetére


minilego
senior tag

Ezeket hol szerezted be?

(#78446) krx21 válasza minilego (#78445) üzenetére


krx21
nagyúr

A kontroller és a markolat is Al*a webshop…

(#78447) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Érdemes megvenni a DTS Headphone X-et egy Logi G432-höz? Valaki használja?

Köszönöm.

(#78448) jacis válasza balazs025 (#78437) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez a hivatalos bővítőkártya irreális áron megy basszus.
Nekem is vennem kell, mert a Vanguard meg a Modern Warfare belakta a tárhelyem 60-70%-át még ott van a gyerek legos játéka ami nem törőlhető.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#78449) AMD Power


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#78450) beyruth82 válasza krx21 (#78446) üzenetére


beyruth82
veterán

Al* a webshop?????
Az meg miféle szerzet?Neten még csak hasonlót se találtam.....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.