Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) gabranek válasza lakisoft (#37750) üzenetére


gabranek
aktív tag

semmi. csináltam egy pass resetet és beléptem. mondjuk közben kiderült, hogy a titkos kérdésre nem is az a válasz ami nekem fel volt írva, de szerencsére sikerült kikövetkeztetnem...azt lehet hogy megváltoztattam amikor a trialról áttértema teljesre, csak nem írtam fel magamnak ^^

田中れいな

(#37752) lakisoft válasza gabranek (#37751) üzenetére


lakisoft
veterán

Ahha így már más.

(#37753) vdan


vdan
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok, ezért itt is megosztanám a problémámat, amire remélhetőleg minél hamarabb érkezik hasznos válasz.
Jó pár éve wowozok már, és nem olyan régóta a következő anomáliákat tapasztalom játék közben: >> kép <<

Sokan videokártya driverhibára gyanakodtak, viszont voltak, akik szerint a vidkari szorul cserére. Nos, nemrég frissítettem a driveremet, kb azóta csinálja ezt velem. A patch megfelelő, minden okés, semmit sem változtattam a beállításokon / rendszeren (cache + wtf törlés sokszor megvolt). Csak a wownál és a webes videóknál jelentkezett a probléma. A HD filmeket, DX9/10-es high graffos játékokat lazán elviszi a rendszer.

Ha bárkinek bármi ötlete, örömmel fogadom! :)
Előre is köszi,
vdan

[ Szerkesztve ]

ww

(#37754) Cathfaern válasza vdan (#37753) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fut böngésző háttérben amikor wowozol? Próbáld meg flashben kikapcsolni a hardveres gyorsítást (valami flashes cuccra jobb klikk, "Settings" és az "Enable hardware acceleration" elől vedd ki a pipát).

(#37755) vdan válasza Cathfaern (#37754) üzenetére


vdan
csendes tag

Úgy néz ki, jól megy a dolog.
Ja, és igen, szokott futni a böngésző játék közben is (wowhead + zene :D ).

Köszi a helpet!

ww

(#37756) Cathfaern válasza vdan (#37755) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hasonló VGA-m van (4850), és nekem is volt szívás legutóbbi driverrel amíg ki nem kapcsoltam, csak onnan ugrott be :)

(#37757) vdan


vdan
csendes tag

Ja igen, még valamit nagyon szeret csinálni; általában játéknál - de volt már, hogy filmezés / netezés közben is előjött - lefagy pár másodpercre a képernyő, majd utána felvillan a tray ikonoknál egy ablak azzal a szöveggel, hogy "Az AMD képernyőillesztő nem válaszolt és utána sikeresen helyreállt.". Erre valami tipp, hogy mi okozza, hogy lehet kiküszöbölni? A driverek a legfrissebbek.
Lehet, hogy a rendszeres kékhaláljaimat is emaitt kapom (?).

- Win7 32 bit - csak ennél vettem észre ilyet

[ Szerkesztve ]

ww

(#37758) F-ECT$ válasza vdan (#37757) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha van barátod, akitől kölcsön tudsz kérni pár órára egy vga-t, akkor hajrá.

Dive ever, work never.

(#37759) Guargumi


Guargumi
tag

Horda oldalon keresnék olyan guildet, amelyik határozottan 25 fős raideket helyezi előtérbe, s eszük ágában nincs 10 fősre váltani a közel s távoli jövőben... létezik ilyen, +
emberi időben vannak a raidek, azaz este 8 tól
melee dps poszton, normális játékos vagyok, nem pro, 10/12 normál módban

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#37760) vdan válasza F-ECT$ (#37758) üzenetére


vdan
csendes tag

Köszi a hasznos és releváns választ!

ww

(#37761) F-ECT$ válasza vdan (#37760) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert mit vártál? Azt mondod a driver firss. Másnál nincs ilyen gond, Nálad van. Ergó eléggé esélyes egy hw hiba. Ezt pedig a legegyszerűbb így letesztelni.

Dive ever, work never.

(#37762) Gyick


Gyick
őstag

Létezik olyan program ami jelez ha behiv a df vagy bg,mikor a wow tálcán van?

(#37763) Wolverine válasza Gyick (#37762) üzenetére


Wolverine
félisten

Emlékeim szerint van ilyen addon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37764) Najz válasza Gyick (#37762) üzenetére


Najz
tag

énis úgytudom hogy van ilyen keress rá curse.com-on

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#37765) F-ECT$


F-ECT$
titán

Most vettem 25k goldért egy X53-ast (és persze a vele járó 3 hónap előfizut is). Majd jelentkezek, ha jött érte ban :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#37766) Gyick válasza Najz (#37764) üzenetére


Gyick
őstag

ott szoktam keresni általában.Csak most azt nem tudom hogy mieyen néven.

(#37767) Arnold2 válasza F-ECT$ (#37765) üzenetére


Arnold2
őstag

Na azt hogy? Jöhet priviben is, ha olyan a megoldás :)

(#37768) Gyick válasza Arnold2 (#37767) üzenetére


Gyick
őstag

nekem is nekem is

(#37769) F-ECT$ válasza Arnold2 (#37767) üzenetére


F-ECT$
titán

UK-ra állított acc kell hozzá, ha így is érdekel, akkor váltsunk privire.

Dive ever, work never.

(#37770) gabranek


gabranek
aktív tag

az oracle-es tojás vajon bugos lehet? amikor lejár a 3 nap egyszerűen eltűnik a tatyómból. vagy a onebag addon lehet a ludas?

田中れいな

(#37771) Wolverine válasza gabranek (#37770) üzenetére


Wolverine
félisten

A OneBag tudtommal nem bugos (én is használom); szerintem írj egy ticketet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37772) Healbacsi válasza gabranek (#37770) üzenetére


Healbacsi
őstag

Vagy tartsd a bankban a tojast

(#37773) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Most ninjáztak el egy Vicious gatyát BH-ban.
Ragnaros horda oldalon Haxxern nevű troll mage-t kerüljétek :(

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#37774) lakisoft válasza Rizzo (#37773) üzenetére


lakisoft
veterán

Elég sok ninja-val találkozok mostanában :(

(#37775) whitezo88 válasza gabranek (#37770) üzenetére


whitezo88
nagyúr

más tárgy lesz helyette. (hatched oracle egg asszem)

(#37776) Viktor77 válasza Rizzo (#37773) üzenetére


Viktor77
titán

GM-nek írni (köteles utánanézni), tőle elveszik, jogos tulaj megkapja.

Amúgy komolyan nem értem. Kb. 3 hét, és itt a patch, ergó az a szaros Vicious gatya értékét veszti. Nem hiszem el, hogy megéri.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37777) lakisoft válasza Viktor77 (#37776) üzenetére


lakisoft
veterán

Remek ötlet. Fogok is ezzel élni mert elég bosszantó.

(#37778) Cathfaern válasza Viktor77 (#37776) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

GM csak akkor tehet bármit, hogy a loot osztás előtt le lett írva a loot osztás szabálya (pl. "MS -> OS", ha van előre foglalt item, stb).

[ Szerkesztve ]

(#37779) Wolverine válasza Cathfaern (#37778) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan. Ha nincs a chaten dokumentálva, hogy milyen rendszer szerint osztják a lootot, akkor a GM sem tehet semmit (mert akkor a ninja nem szegett meg szabályt).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37780) Viktor77 válasza Cathfaern (#37778) üzenetére


Viktor77
titán

Valószínűleg volt roll, amiből világosan látszik, hogy nem a legnagyobbat dobó kapta az itemet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37781) Cathfaern válasza Viktor77 (#37780) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És? A leader azt mondja, hogy ő úgy szokta, hogy a legkisebbet rollolóé az item. Vagy akármi. Ezért kell leíratni, hogy pl. biggest roll wins.
Mikor még ICC-s időkben sláger volt a gdkp, sokan bepróbálkoztak elninjázni. Ha volt screenshot arról, hogy mik a szabályok, akkor a GM szépen szét is osztotta a pénzt, de ha nem volt, akkor csak széttárta a kezét.
Rollnál persze ez elvileg egyértelműbb, gyakorlatilag nem: semmilyen hivatalos szöveg vagy infó nincs arról, hogy alapesetben egy master looteres pugnál az itemekre rollolni kéne, és a legmagasabb roll viszi. Ez egyszerűen csak így szokás. De lényegében ha master looteres raidbe belépsz, akkor elfogadod azt, hogy a master looter osztja ki az itemeket. Amennyiben nem ír semmilyen szabályt, akkor lényegében úgy ahogy ő akarja.

(#37782) Viktor77 válasza Cathfaern (#37781) üzenetére


Viktor77
titán

Azért az így szokás kicsit több. A Blizzard is így osztja a lootot. Szerintem nincs a játékban olyan, aki fordítva csinálja. És a GM se hülye, ezzel ő is tisztában van. Arról nem is beszélve, ha a GM megkeres mondjuk 5-6 embert a raidből, hogy volt-e ninjázás, és mind azt mondja igen, akkor lépni fog.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37783) Wolverine válasza Viktor77 (#37782) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem így működik. Hiába egyértelműen ninjázás egy eset, ha nem volt előre leírva, mik a szabályok (mivel a chatlogot a GM vissza tudja nézni), akkor nem fog tenni semmit; szokás ide vagy oda.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37784) lakisoft válasza Wolverine (#37783) üzenetére


lakisoft
veterán

Van olyan addon amivel a chat_history-t lehet menteni?

(#37785) fracture333


fracture333
aktív tag

hello
ember warlockal vagyok és az eastern kingdomsban kezdtem (mint minden ember), azomban nincs több küldetés amit elvállalhatnék, kivéve 1-2 dungeon de azokat nem tom megcsinálni.volt egy küldetés ami átvitt kalimdorba de ott csak low-level küldiket vállalhattam amikér jóformán szart se kaptam.de mind1 elvállaltam őket de most már azokat sem ad ki, néha-néha találok egy-két low-level küldit amit elvállalhatok, de nagyon ritkán.58as vagyok, nem akarok maxra kifejlődni, én csak repülni szerettem volna (60as szint), de már kurvára ki van a tököm azzal hogy nem tom elérni.
várom az okos válaszokat, de tényleg okosak legyenek. :(((

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#37786) Wolverine válasza lakisoft (#37784) üzenetére


Wolverine
félisten

Van, nem is egy; neveket ne kérdezz, mert nem használok ilyesmit.

#37785: ez kb. reális, ugyanis elvileg lvl58-on Outlanden a helyed, ha megvetted a Burning Crusade-et is. Ha nem, akkor meg amúgy sem repülhetsz, mivel ahhoz Cataclysm kell (aminek előfeltétele a Wrath of the Lich King, aminek előfeltétele a Burning Crusade).
Az instance-ok teljesítése csapatmunka - bármilyen meglepő, a WoW elsősorban csapat- és közösségi játék.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37787) lakisoft válasza Wolverine (#37786) üzenetére


lakisoft
veterán

Valamelyik nap pont ezen gondolkodtam jó lenne bizonyítékokat gyűjteni a ninjákról.

(#37788) Viktor77 válasza lakisoft (#37787) üzenetére


Viktor77
titán

Én a BasicChatMods-ot használom, az tud ilyet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37789) F-ECT$ válasza Wolverine (#37786) üzenetére


F-ECT$
titán

Lvl58-tól valóban Outlanden kell fejlődni, de szerintem bőven van elég küldi a régi területeken is lvl60-ig. Lehet nem fedezett fel 1-2 területet.

Egyébként lehet pvp-vel, gatheringgel is fejlődni, vagy még mindig ott van a jó kis mob grind, nekem annó úgy lett meg a 60 :)

Dive ever, work never.

(#37790) lakisoft válasza Viktor77 (#37788) üzenetére


lakisoft
veterán

A TellTrack is valami hasonló lehet.

(#37791) Wolverine válasza lakisoft (#37787) üzenetére


Wolverine
félisten

A Blizzard logol minden chatet házon belül; a whispereket és a guildchatet is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37792) fracture333


fracture333
aktív tag

valaki ???
nem véletlenül írtam azt oda :D

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#37793) parandroid válasza fracture333 (#37792) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Level 58-on még Blasted Landsen és Silithusban kapsz a szintednek megfelelő questeket. Ha ezek megvannak, akkor tényleg elfogytak, és onnét már csak low level questek vannak, amiért tényleg nem nagyon lesz értékelhető xp.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37794) Wolverine válasza fracture333 (#37792) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez nem tűnt fel?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37795) Healbacsi válasza fracture333 (#37792) üzenetére


Healbacsi
őstag

Az a problemad, hogy nem tudsz 2 szintre valo xp-t osszekaparni? Instakba nem szoktal jarni, battlegroundok? Nem kotelezo questeket csinalni, lehet csak mobokat olni, mondjuk keresel egy olyan teruletet, ahol lvl 55+ mobokat talalsz es olod oket par orat, azzal is meg lehet lepni a szukseges 2 szintet. Ez kb 3 modszer volt.
Wolverine irta, hogy lvl 58-tol elerheto outland, ahol pont lvl 58-as questek vannak lvl 58-as mobokkal. Nosza mountra fel, es a 4 lehetosegbol valassz egyet.

(#37796) DebilEvil válasza Wolverine (#37794) üzenetére


DebilEvil
tag

Szerintem terulet/kordinata/quest ado harmas kellene neki, akkor talan sikerulne.

Meg Outland-re sem kell atmenni, mert boven van quest lvl 60-ig. Csak Eastern Kingdoms-on vagy csak Kalimdor-on quest-elve is el lehet erni megeroltetes nelkul a lvl60-at, semmi insta, semmi grind.
Ami viszont a legegyszerubb, mivel a regi 1-60 teruleket is felujitottak, ezert a Orgrimmar-ban es Stormwind-ben is a hirdeto tablak adjak mindig a szintnek megfelelo zona-ba szolo quest-et, hasonloan 80-on kuld Hyjal-ba, 82-on Deepholm-ba es igy tovabb.

(#37797) Wolverine válasza DebilEvil (#37796) üzenetére


Wolverine
félisten

Jó. Kérjen azt egyértelműen, és akkor megmondom, hogy próbálkozzon a QuestCompletist meg a TomTom feltételével.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37798) Cathfaern válasza Wolverine (#37797) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Izé, kezdőnek nem kell túlbonyolítani azért...
Kettővel előttem írták a legjobb megoldást, Stormwindben két helyen (két Aukciós ház mellett) található egy-egy Hero's Call Board nevű tábla. Az elküld mindig a szintednek megfelelő helyre.

(#37799) fracture333 válasza Healbacsi (#37795) üzenetére


fracture333
aktív tag

kösz de ezeknek a felét nem értettem mert új vagyok de majd a küldiket megnézem vagy ölöm a lényeket.

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#37800) fracture333 válasza Wolverine (#37794) üzenetére


fracture333
aktív tag

hm...ok kösz, egyébként tényleg nem tűnt fel :D

KEEP UP MOTHAFUCKA!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.